IBIS heeft een Zeeuwse Almanak KONINGINNEDAG IN ZEELAND BELGISCHE LOODSEN KRIJGEN NIEUWE SOCIËTEIT Agenda ZONNEVELD—PROV. VERENIGING NIET MEDEVERANTWOORDELIJK 2 VRIJDAG 1 Mïï. 1953 1 Reconslructiecommissie Schouwen-Duiveland Dijksverbetering en dijksbeheer hebben eveneens de aandacht Het aantal subcommissies van de Reconstructiecommissie voor Schou wen en Duiveland is van vijf op vier teruggebracht door combinatie van de subcommissies Vervoersvraagstuk- leen en Industrie en handel tot de subcommissie Vraagstukken van ver voer, handel, nijverheid en visserij. Hiervan is alsnog tot lid benoemd ir. A. Ehnle, hoofddirecteur van de P.T. T. in Den Haag. De subcommissie Agrarische vraagstukken en Plano logische vraagstukken elk aange vuld met een landschapsaeskundige van Staatsbosbeheer, terwijl in de subcommissie voor maatschappelijke en culturele vraagstukken de heer H. W. J. M. Trines uit Breda zitting heeft genomen. Waar de taakstelling van de Re constructiecommissie slechts zin heeft indien voldoende waarborgen worden geschapen, zowel voor dijk- verbetering als dyksbelieer, zullen de werkzaamheden der commissie zich ook hiertoe uitstrekken. De subcommissie voor vervoer, enz. zal ook het vervoer naar Rotterdam en naar de overige Zeeuwse eilan den in haar werkingssfeer trekken. Voorts zal aandacht worden geschon ken aan de arbeidsmarkt op het ei land en de mogelijkheden, welke op Schouwen-Duiveland aanwezig zijn in verband met industrievestiging. Andere welvaartsbronnen, die de aan dacht welke zij verdienen, zullen kra gen, z\jn het vreemdelingenverkeer en de visserij. NIET FEESTELIJK Door het vrolijk vlaggend Vlissingen snelde gistermorgen een goed, trouw en in dit geval zelfs voortvarend vaderlan der, die gezien zijn vast besloten ge laatsuitdrukking ongetwijfeld een zorgvuldig uitgestippeld doel nastreef de. Een feestelijk doel, meenden wij, ge zien de dag. Edoch: feestelijk was het geenszins, zo bleek ons, toen wij dezelfde man even later op zijn schreden zagen te rugkeren: sloffend, gebogen en nu met een biltere trek om de mond. Erwas weinig voor nodig om hem tol spreken over te halen. „Belastingen", sprak hij somber, „be lastingen zijn een ramp. Maar nog gro ter wordt de ramp als je de 29ste een oproep krijgt om de 30ste üe komen be talen". zwegen wij. En toen bleek, dat onze man bezield met de beste voornemens, zelfs min of meer opgewekt in het vooruitzicht zich van zijn schuld te kunnen ontlasten, naar het belastingkantoor was gesneld om op de voorgeschreven datum aan zijn verplichtingen ie kunnen voldoen. Het kon niet. De ambtenaren hadden vrij... Ontgoocheld is de man naar huis ge- 'gaan, in hét droeve betel, dat men in deze xvilde wereld zelfs niet meer op belastingambtenaren kan bouwen..,. ten, werd opdracht gegeven, scherp te letten op mogelijke fraude. In Augustus 1952 rapporteerde de afd. Comptabiliteit van het ministerie van economische zaken, dat de admi nistratie van de prov. vereniging, wel ke aan onderzoek door een rijksac countant is onderworpen, zich in een chaotische toestand bevond. Verden king van fraude werd door de rijks accountant desgevraagd met de groot ste nadruk ontkend Dit was nauwe lijks te verwonderen, gezien de han digheid, waarmede H. fraudeerde (valse handtekeningen e.d.). De beide besturen mag dus zeker geen gebrek aan verantwoordelijkheidsbesef wor den verweten. Ondanks de medede ling van de rijksaccountant vond het dagelijks bestuur van „Zonneveld" nu reden, de eigen accountant te gelasten, beide kassen tegelijk te controleren. Ook toen werd niets ontdekt. Wel werd deze controle de directe aanlei ding tot een gerucht, dat eerst in No vember 1952 het bestuur bereikte en toen tot ontdekking van de fraude leidde. Voor de prov. vereniging was deze zaak ernstiger dan voor „Zonneveld". Het Zeehospitium heeft aan jaarlijk se inkomsten een bedrag van ruim f 250.000, terwyl H. in twee jaar tijds Zierikzee dankte Amsterdamse straatmakers Donderdagmorgen werden de Am sterdamse straatmakers, die enige we ken uitstekend werk in Zierikzee heb ben verricht, door het college van B. en W. van Zierikzee in de raadszaal ontvangen. Zij werden op sympathie ke wijze toegesproken door wethou der R. Gerritsen, die hen dankte voor hun uitnemende arbeid en hun een tegel met het stadswapen van Zie rikzee aanbood. i 9000.verduisterde, alsmede f 3400 ten nadele van de hospitium- school. Daarentegen maakte H. de prov. vereniging (jaarlijks inkomen f 120.000) f 25.000 armer. Erkennende, dat het beter ware ge weest, wanneer beide kassen steeds gelijktijdig en dat op voor H. onbe kende tijdstippen zouden zijn gecon troleerd, stelt men toch nadrukkelijk vast, dat men vóór 3 December 1952 niet op de hoogte is geweest van eni gerlei fraude, door de administrateur vóór zijn aanstelling begaan en dat de regelmatige accountantscontrole, van de oprichting der Stichting „Zon neveld" af ingesteld en verveelvou digd in 1951, niet bij machte is ge weest, de malversaties, welke door het vervalsen van bewijsstukken zijn gepleegd, aan te tonen. Eerste trein reed door Kruiningse polder Wellicht half Mei hervatting van het goederentreinverkeer Koninginnedag 1953 is voor de Spoorwegen in Zeeland een histori sche dag geworden. Reeds vele da gen waren de treinen met grint bij laag water vanuit Krabbendijke en Goes de overstroomde Kruiningse polder binnen gereden, doch gister middag ongeveer om 12 uur bereik te voor het eerst na de ramp een trein uit Krabbendijke het station te Goes. De technisch inspecteur, de heer J. Colijn uit Goes en zijn man nen zagen hun meer dan twee maan den zwoegen beloond toen de loco- motor de trein van 20 grintwagons met een vaartje van 7 km. van Oostdijk naar het station te Krui- ningen sleepte. Reeds nu zouden de goederentrei- nen de polder kunnen passeren, doch dat zou het verdere werk alleen maar belemmeren. De spoorbaan moet nl. nog op verschillende plaat sen 80 era. worden opgehoogd. Hier voor moet nog circa 4000 ton grint worden aangevoerd, waartoe de nu gearriveerde grintwagons goed van pas komen. Men beschikt nu op het baanvak KapelleVlissingen over 80 wagons. Wanneer de grintaanvoer per schip te Vlissingen vlot begint te lopen, kan zonodig een tweede locomotief uit Roosendaal worden gerequireerd, zodat met twee grint- treinen kan worden gewerkt. Volgende week hoopt men een flinke stoot aan het herstel te kun nen geven, waarna waarschijnlijk half Mei het goederentreinverkeer in Zeeland kan worden hervat. Arts-examen Te Rotterdam is geslaagd voor het arts-examen mej. W. S. van de Klip- pe te Vlissingen. Noodweg Krabbendijke- Yerseke wordt 6 Mei a.s. opengesteld De Rijkswaterstaat verwacht dat de noodweg tussen Krabbendijke en Yerseke a.s. Woensdag 6 Mei voor het verkeer kan worden opengesteld. Dank zij de gunstige weersomstan digheden bij- de uitvoering en de goede organisatie van de aannemers Van DrjckPetit uit Bergen op Zoom en Wiskerke uit Nieuwland, is het werk, dat is uitgevoerd onder de leiding van de hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat, ir. J. G. Snip en de waterbouwkundige Verbost, tien dagen eerder gereed gekomen dan enige weken geleden moest worden aangenomen. Op de noodweg zal de Rijksverlceerspolitïe een zware taak te vervullen krijgen, aangezien de snelheid van het verkeer nauwkeurig moet worden geregeld en op een ge deelte van de noodweg een éénrich ting-verkeer zal worden ingevoerd. Over enige weken hoopt de Rijkswa terstaat voor de talrijke wielrijders, die van dit traject gebruik maken, een tijdelijk fietspad in gebruik te kunnen stellen. Mutaties P.Z.E.M. In de maanden Februari en Maart hadden bij de N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteïts Maatschap pij de volgende pei'soneelsmutaties plaats: Aangesteld in vaste dienst: als in genieur le klas A: ir. H. Broekhoff te Vlissingen; als tekenaar 3e klas: M. Vinke te Middelburg; als typiste: mej. C. M. Donze te Vlissingen en mej. A. J. C. Sanderse te Vlissingen; als hulpelectricien: L. M. Snoodijk te Goes; als handlanger: A. F. Eysac- kers te Hulst. J. Haulez te Hulst en L. C. Overbeeke te Kortgene; als ar beider voor bijzondere diensten: K. K. Verlinde. Aangesteld in tijdelijke dienst: als technisch-ambtenaar 2e klas: J. S. Buisman te Vlissingen; als magazijn meester 2e klas: J. van Eek te Mid delburg; als districtsmonteur le klas: G. J. P. H. van den Berg Je Terneu- zen; als timmex*man: A. Deurloo te Vlissingen. Bevorderd tot: technisch-ambte naar le klas: F. H. Kaashoek te Vlissingen; adjunct-opzichter; W. J. Kesteloo te Oostburg, D. J. Kramer te Terneuzen; bankwerker le klas: W. J. Steendam te Vlissingen; lijn- werker; J. Wieland te Axel. Ontslag: ir. J. M. Langebaerd (op eigen verzoek eervol), mej. C. Jan- se (op eigen verzoek eervol, wegens huwelijk) en P. C. Prince (op eigen verzoek eervol, wegens bereiken 65- jarige leeftijd). Helaas moest de openluchtuitvoering van de dames-gymnastiekvereniging „L.O." op. dé speelplaats van de Bo- nedijkeschool worden afgelast, om dat daarvoor de weersgesteldheid niet gunstig genoeg was. Tenslotte zij vermeld, dat Piet Broerse het carillon bespeelde en aldus de feest vreugde vergrootte. In Goes Ook te Goes is op deze dag de aanhankelijkheid jegens het Oranje huis weer overduidelijk betoond. Des morgens om acht uur luidden de stadhuisklokken de feestdag in, gevolgd door earillonmuziek. Er werd druk gevlagd, zodat de straten een feestelijk aanzien hadden. Van acht tot één uur werd in de bios coop een aantrekkelijk filmprogram ma voor de Goesse jeugd gedi'aaid, waarbij uiteraard opnamen van het koninklijk gezin niet ontbraken. Bo vendien werden de kinderen hier onthaald op een reep chocolade. Des middags trok een korfbal wedstrijd tussen Swift uit Middel burg en Togo uit Goes zeer veel mensen naar de Grote Markt; Er werd een aardige wedstrijd geboden, die met 74 door de Middelburgse dames en heren werd gewonnen. Tenslotte gaf de muziekvereniging „Euphonia" in de avonduren voor een talrijk publiek een concert op de Markt. Toch waait de vlag van de toren „Toch waait de vlag van de toren" Onder deze titel werd in het Zeeuw se noodgebied, in Zierikzee, Koningin nedag gevierd. In de Concertzaal wu een bijeenkomst belegd, die door de radio werd uitgezonden, zodat men „Engelen zonder vleugels in Vlissingen Voor de Z.V.U. en het Nut zal „Het Vrije Toneel" op Vrijdag 8 Mei in het Concertgebouw te Vlissingen het be kende Franse blijspel „Engelen zon der vleugels" van Albert Husson op voeren. Vertaling en regie zijn nog van wijlen Cor Ruys. Evangelisch-Lutherse Kerk weer in gebruik Zondag 3 Mei a.s. om 10.30 uur zal ds. H. Johannes, Evangelisch-Luthers predikant te Vlissingen de dienst leiden in de herstelde Evangelisch- Lutherse kerk in de Walstraat. Het water heeft in de rampnacht ruim 1,50 meter hoog in het gebouw ge staan. zodat veel schade werd aan gericht. Na 3 maanden kan men thans weer godsdienstoefeningen in het gebouw houden. Aanbestedingen Herverkaveling Woensdag werd in het gebouw van de Ruilverkaveling Walcheren te Middelburg aanbesteed het maken van kunstwerken in de verbinding tussen de Veerse watergang en de Middelburgse vest met bijkomende werken in de Oost-watering van de polder Walcheren (bestek P 65) en het omleggen van de provinciale weg te Koudekerke in de West-watering van de polder Walcheren (bestek P 67). Ingeschreven werd voor bestek P 65 als volgt: Aannemings-mij. N-V. Visser en Smit, Papendrecht, f 61.050; C. v. d. Klippe, Vlissingen, f 59.500; Fa. H. E. van Beest, Gouda, f 61.100; Fa. A. Otte. en Zn„ Nieuwdorp, f 61.250. Voor bestek P 67 werd als volgt in geschreven: Gebr. Van 't Verlaat, Hardinxveld, f 315.000: Joh. Moerland, Sint Anna- land, f289.900; Aannemings-mij. Zee land, Middelburg, f 254 200: Gebr- Gcldof, Serooskerke, f 249.890; M. Wandel, Souburg, f 256.000. Het werk is nog niet gegund. (Slot van pag. 1) Enorme drukte Donderdagmorgen al vroeg maak te de C.O.A.K. een mars door Middel- 's ivfiddags was het op de Markt en in de daarop uitkomende winkelstraten enorm druk, zo druk als het in geen jaren meer op Koninginnedag is ge weest- Het feit, dat de weekmarkt werd gehouden, droeg daartoe bij. Niet alleen uit de stad zelf, maar ook uit de dorpen waren tallozen naar het centrum van de stad geko men, waar een draaimolen vóór het stadhuis zeer in trek vtfas bij de kleintjes. De jeugd kon ook genieten van filmvoorstellingen, welke „Uit het volkvoor het volk" organiseer de. Viermaal vulde een luidruchtige kinderschare de Electro-bioscoop tot de laatste plaats om een aantal films over het koninklijk huis en enkele tekenfilmpjes te zien. Inmiddels maakten vele marktkooplieden dank zij de drukte en het vertier goede za ken, terwijl op de caféterrasjes de meeste tijd geen plaatsje meer was te bemachtigen. Muziek en film 's Avonds maakte het Middelburgs Muziekcorps op de verlichte en be- vlagde Markt zijn „come-back": op deze Koninginnedag werd onder lei ding van de heer Adr. Kousemaker het eerste concert na de interne moei lijkheden gegeven. Het corps speelde uitstekend en de velen, die het bij de ze dag passend programma beluister den, staken hun waardering niet on der stoelen of banken. Na een openlucht vertoning van een film over de reis van het konink lijk Paar naar Amerika werd het feest besloten met een bal-champê- tre op de Markt, het eerste na de be vrijding, waarbij „The Orpheans" voor muziek zorgden. Te Vlissingen De verjaardag van H. M. de Ko ningin werd in Vlissingen in opge wekte stemming gevierd. De Ko ninklijke Marine loste gistermorgen een aantal saluutschoten. 's Middags en ook 's avonds maak ten de verschillende muziekgezel schappen muzikale rondwandelingen met of zonder lampionverlichting, waarbij het jongere deel van de Vlissingse bevolking zich niet onbe tuigd liet. Ook V.T.V. maakte een mars met de signaalafdeling. De jeugd mocht trouwens op deze dag toch het grootste deel van de feestvreugde voor zich opeisen. In het Concertgebouw genoten meer dan duizend kinderen van toneel voorstellingen, die onder auspiciën van de Vlissingse bond van buurt verenigingen werden gegeven. Het Haags Jeugdtoneel voerde tweemaal „De betoverde prinses" op. De Vlis singse jongens en meisjes waren ge heel in de ban van dit leuke spel, dat op vlotte wijze ten tonele werd gebracht. De gehele dag was het een druk te van belang. De draaimolen op Oe hoek van de Paul Krugerstraat en de Hobeinstraat trok veel belangstel ling, evenals de concerten in de avonduren. In het Bellamypark gaf „St. Caecilia" een uitvoering, in plan-Oost was het ..Ons Genoegen" en in het Havendoip concerteerde de accordeonvereniging „Crescendo"' GRAFIEK AAN DE WAND Plan van architect W. Messer moet begin 1954 uitgevoerd zijn In de Belgische Loodsensociëteit aan de Vlissingse boulevard hangt te- -gen een oude spiegel naast liet buffet een grafiek. En nu mogen grafieken en andere wiskundige voorstellingen voor zeelieden en zeker voor loodsen tamelijk vertrouwde zaken zijn, déze grafiek is toch wel een zeer bijzonde re: men kan er de activiteit en het enthousiasme uit aflezen, waarmede de Belgische loodsen bouwen aan hun nieuwe sociëteit. Inderdaad hün socië teit, want zjj bouwen deze onmisbare inrichting geheel zelf, d.w.z. uit eigen middelen. En de grafiek geeft aan hoeveel aandelen reeds „genomen" wer den om het voor de bouw benodigde kapitaal bijeen te brengen. Elke dag opnieuw zit er stijging in en weldra zal ongetwijfeld de vereiste top be reikt zijn. De bouw werd trouwens, zoals gemeld, deze week reeds aanbe- Wanneer men zo eens verder rond kijkt in het tegenwoordige sociëteits gebouw van de Belgische loodsen, valt het niet moeilijk tot de conclusie te komen, dat een nieuw gebouw ze ker geen overbodige luxe is. Het ou de, dat er al van 1882 af staat en bo vendien een oorlog te doorstaan heeft gekregen, is volkomen versleten en voldoet in vrijwel geen enkel opzicht meer aan de eisen, welke men aan een dergelijke inrichting waarin de loodsen vele uren moeten doorbren- ge, mag stellen. Het plan Architect W. Messer heeft thans een nieuw socitëitsgebouw ontwor pen. Het oude gaat n.l. vrijwel geheel ook in overig Nederland kon horen, hoe de stemming hier was. De voor zitter van de Oranjevereniging, de heer M. C. Doeleman, heette allen welkom, waarbij hij zich in het bij zonder richtte tot de stichting de Nederlandse Radio Unie. Johan Bo degraven was de volgende spreker. Hij wees erop, dat hij zich tevoren geen voorstelling had kunnen vormen van de toestand in de noodgebieden. Nu hij echter langs de dijken had ge varen en de stad in ogenschouw had genomen, was hij diep onder de in druk. Ir. J. H. Vefheij, hoofdingenieur van een der aannemersmaatschap-iijen verzekerde namens allen, die met hoofd, hand en hart werkten aan het herstel van dit eiland, dat alles wordt gedaan om het land te redden. We rekenen daarbij, zo eindigde spreker zijn onder grote stilte aangehoorde toespraak, op de steun van het ge hele volk. Daarop volgde een schets van de he ren M. C. Doeleman en L. Canters met een critische inslag ten aanzien van bestuursmaatregelen. Ds, Baren- drecht van Noordgouwe, de volgende spreker richtte zich vooral tot de évacué's verspreid over het gehele land en sprak tot hen een bemoedi gend woord. Bovendien wees hij die genen, die mochten blijven, er op, dat zij schouder aan schouder dien den te arbeiden, opdat Schouwen Dui veland weer droog wordt en in zijn oude luister zal herrijzen. „Niet mag hier de duivel waren, maar de vre desduif. Sluit uw gelederen. God ze- gene onze Koningin, de évacué's en alle bewoners van Schouwen Duive land". Tenslotte zong de dichter-zanger M. C. Doeleman een bemoedigend liedje met als titel „Toch wor alles ier weer goed". De „Jonge Fliereflui ters" zorgden voor vlotte muziek. tegen de grond. Alleen de achterge vel blijft staan, al wordt hij gemoder niseerd en hoger opgetrokken. Het gebouw krijgt twee verdiepin gen: beneden komt de grote socië teitszaal, waarin een balcon, waarop men rustig een maaltijd kan gebrui ken, en onder dat balcon de bar. Boven zijn twee ruime woningen ge projecteerd, waarvan één waarschijn lijk aan de pachter van het buffet zal worden toegewezen. De monumentale ingang tot de sociëteit, welke aan de boulevardzijde nog een terras krijgt, komt onmiddellijk naast hotel Noord- zeeboulevard te liggen. Aan de zijde van de Noordzee» straat, waar nog een vei'dieping on der de sociëteitszaal kan worden be treden, wordt een sportzaal ingericht en mogelijk ook nog een kapsalon. Het ligt in de bedoeling, dat zo spoedig mogelijk met de bouw wordt begonnen en dat de nieuwe sociëteit begin 1954 gereed zal zijn Tijdens de bouw zal een eenvoudige sociëteit in de cafetaria aan het Beursplein wor den ingericht. AANBESTEDING. steed net verven van de militaire ge bouwen op Walcheren. Er waren vijf inschrijvingen: G. Buitelaar, Vlissingen, f 6498; J. de Cock, Middelburg, f 7499; J. de Marce, Vlissingen, f 8101; D. J. Lint hout, Oud-Vossemeer, f 8800; J- L. Antonissen, Breda, f 10.600. MIDDELBURG. Vandaag Schuttreshof: 1 Meï-bijeen komst P.v.d.A.8 uur; Elec tro: „Sterren stralen overal" met Jo han Kaart, (alle leeft.), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Sterren stralen overal", (a.l.), 7 en 9 uur; Luxor: „Mas sa justitie", (18), 8 uur; Concertge bouw: Kinderfeest i.v.m. 1-Mei vie ring, 2.30 uur; Feestvergadering P.v.d. A., N.V.V. enz., 3 uur; Concordia: Jaarvergadering ABVA. 8 uur. GOES. Vandaag Grand; „Sterren stralen over al", (al.). 7 en 9 uur. Advertentie TA#™** 2 Ibis Export Virginia is de nieuwe shag, waarmee Dobbelmann U naast de oude, vertrouwde Ibis laat kennismaken. Ibis Export Virginia heeft een typerend Engels aroma - de smaak is voller, milder - de rook zachter voor de keel. Echte Engelse shag, geurig en rijp! Welke smaak U ook prefereert - de pittige Ibis smaak of de zachtere smaak van Ibis Export - aan welke soort U ook de voorkeur geeft... BEIDE ZIJN EVEN PUUR ALS DE NATUUR.! Ibis Pure Virginia de'pittige favoriet van alle shag-kenners Ibis Export Virginia de zachte, 100 oEngelse shag DE KNOEIERIJEN VAN H. Rijksaccountant ontkende verdenking van fraude Tijdens en ook na de rechtzaak tegen de 35-jari,ge J. H. H. uit Oostka- pelle, die in zyn functie van administrateur der Provinciale Zeeuwse Ver eniging tot bestrijding der t.b.c. en van liet kindersanatorium „Zonneveld" ten nadele van beide instellingen een totaal bedrag van f 35.000.verduis terde, zijn stemmen opgegaan, die de besturen een onvoldoende controle op H.'s boekhouding verweten. Ook werd gevraagd, hoe men deze man heeft kunnen aanstellen, wetende „wat voor vlees men in de kuip had". Beide besturen hebben thans op een persconferentie verklaard, dat men dit niet wist en dat allerminst gesproken kan worden van een onvoldoende controle. De eventuele schuld van de besturen mag niet worden afgemeten naar datgene wat pas na langdurige onderzoekingen en verhoren van H. naar voren is gekomen, zo betoogde men. In 1946 werden per advertentie in de P.Z.C. sollicitanten opgeroepen naar de functie van administrateur van „Zonneveld". Er meldden zich enige candidaten, die vrijwel allen volkomen ongeschikt waren. Bleef over H., die uitstekende referenties van burgerlijke en militaire zijde kon overleggen, terwijl ook van burger lijke autoriteiten voortreffelijke mon delinge aanbevelingen werden verkre gen. Dat hij in militaire dienst f 4000.had verduisterd, was het be stuur niet bekend; de man deelde bij de sollicitatie direct mede, dat hij, om te voorzien in het verlies van kle ding .en huisraad, geleden bij de be vrijding van Vlissingen, van de Mili taire Administratie een voorschot van f 4000.had gekregen, dat moest worden afgelost vóór hij de dienst verliet. Men geloofde hem omdat hij dit verlies inderdaad bleek te hebben geleden en de militaire referenties goed waren. Zijn aanvangssalaris ad f 2400.— per jaar werd geleidelijk verhoogd; zijn werk stemde tot tevre denheid. Op 1 Augustus 1949 volgde benoe ming tot administrateur van de Prov. vereniging, nji oproep van sollicitan ten in de bladen en keuze uit de re flectanten. Het salaris bedroeg f 800. Na de arrestatie is gebleken, dat hij eerst na de aanvaarding van de twee de functie is gaan knoeien. Wel ver nam het bestuur van „Zonneveld" nu en dan geruchten over een tamelijk royale leefwijze van de administra teur, doch deze werden direct onder zocht en konden steeds ontzenuwd worden. Administratieve hiaten De laatste twee jaar gaf de admi nistratie van H. aanleiding tot klach ten. Op „Zonneveld" werd in 1951 een nieuw administratief systeem in gevoerd en de controle hierop was zo moeilijk, dat het accoun tantskantoor, de driemaandelijkse controle, welke sinds de op richting werd gehouden, verander de in een onderzoek éénmaal per maand op een aan de administrateur onbekend tijdstip. Met het oog op de nu herhaaldelijk opduikende geruch-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2