KAPPIE en de automatische stuurman Zioin Zijpe SCANDINAVIË EN FINLAND ZORGEN VOOR HUIZEN WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 28 APRIL 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ONDERDAK VOOR GETROFFENEN Huizenplan betreft bouw van 452 woningen In het gebouw van het Nederland se Rode Kruis in Den Haag is een vergadering gehouden, waar de met de Liga van Rode Kruisverenigingen opgestelde hulpprogramma's voor de Voordrachtsavond voor Z.V.U. te Goes Voor de leden van de Z.V.U. gaf mevrouw E. J. van den Broecke-de Man uit Aardenburg Maandagavond in het Schuttershof te Goes een voor drachtavond over en uit de bekende roman „Disrirée" van Annemarie Se- linko. Deze avond kwam in He plaats van een voordracht uit eigen werk door de bekende oud-Zeeuwse schrijf ster Annie Schmidt, die verhinderd was. Maar ook voor mevrouw van den Broecke's voordracht was de be langstelling groot en dit is ook wel te begrijpen, want de roman wordt graag en veel gelezen, het hoorspel voor de radio heeft de populariteit nog vergroot en mevrouw van den Broecke staat bovenden bekend als een voordrachtkunstenares die in staat is om een dergelijk verhaal in al zjjn schakeringen tot leven te brengen. Zo ging het ook Maandagavond. Mevrouw van den Broecke vertelde van de historische achtergrond van Annemarie Selinko's roman, die het leven behandeld van een eenvoudig Zuid-Frans meisje, dat door haar hu welijk met generaal Bernadotte de stammoeder werd van het Zweedse vorstenhuis. Zij droeg belangrijke fragmenten uit de roman voor en slaagde er aldus door met haar boei ende voordracht in de vele figuren uit de sterk bewogen en gecompli ceerde verhaal tot leven te wekken De voorzitter van de werkgroep Goes van de Z.V.U., de heer W. J J M. Vroome, sprak een inleidend woord en dankte aan het slot me vrouw van den Broecke, voor haar mooie voordracht. Weekend in Hedenesse In.Hedenesse werd een weekend gehouden van de Hervormde catechi santen uit Souburg. Ds. J. de Stoppe laar hield lezingen over de onderwer pen „Jeugd vroeger en nu" en „Jeugd en kerk". Zondagmorgen werd een kerkgang gemaakt en 's middags- werd een uitstapje gemaakt naar het Zwin. Verkeersongevallen tijdens het week-einde Tijdens het weekeinde deden zich te Vlissingen enkele verkeersongeval len met gelukkig niet te ernstige af loop voor. Zaterdagmiddag reeds een bus van de Stoomtram Walcheren'van de Paul Krugerstraat de Van Dis- hoeckstraat in, zonder dat de chauf feur voldoende op het rechtuitgaande verkeer lette. Het gevolg was, dat de bromfietsberijder K. klem kwam te zitten tussen de bus en het trottoir. Hij slaagde er echter in van zijn voer tuig af te springen en kwam met de schrik vrij. De bromfiets werd finaal gekraakt. Zondagmiddag reeds het 10-jarige zoontje van de familie K. uit Souburg de Stevinstraat in waarbij de jongen de macht over het stuur verloor. Doordat hij de bocht veel te groot nam kwam hij aan de linkerzijde van de weg terecht, waai- hij tegen een juist passerende auto. bestuurd door de heer G. uit Wemeldinge, aanreed. Het knaapje liep hoofdwonden op en werd per brandweerauto naar het St. Josephziekenhuis vervoerd. De fiets werd vernield, de auto werd slechts licht beschadigd. De bestuurder treft geen schuld. Uitvoering C.O.J.O. te Vlissingen Onder het motto „Deuren Open'." gaf de C.O.J.O. jongerengroep te Vlis singen in het Ned. Herv. Verenigins- gebouw een geslaagde uitvoering. De opbrengst hiervan zal besteed worden voor het herstellen van het „honk", dat bij de jongste overstroming onge schikt gemaakt is. Van de afdelingen uit andere plaatsen is een geldelijke bijdrage ontvangen, zodat spoedig met de herstellingswerkzaamheden een aanvang kan worden gemaakt. De voorzitter van de afdeling, de heer J. Weug, verwelkomde de talrijke aanwezigen, waarna het Ambonees mannenkoor „Ora et Labora", onder leiding van de heer J. de Freters, enke le liederen ten gehore bracht. Van ge heel ander genre waren de liedjes bij de gitaar, waarop het duo Heyt de aanwezigen vergastte. Ook de goochel trucs van L. Zijta viel, evenals de accordeonmuziek van mej. J. du Pont en het humoristisch schetsje „De Slaapstoel", zeer in de smaak. Na de pauze werden enkele films vertoond, waarna het programma met zang en muziek wei d voortgezet. Tot slot sprak ds. W. M. Maas over „Zaden voor een goede zaak". Spr. wekte de jongeren, die nog geen lid van de C.O. J.O. zijn op, zich aan te sluiten. Van onze adverteerders FILIAAL VAN FA. DE PREE TE VLISSINGEN Sinds Maandag j.l. is te Vlissingen, aan de Paul Krugerstraat, even voor bij de Dishoeckstraat, een filiaal ge vestigd van de verhuur- en reparatie inrichting De Pree uit Middelburg. Evenals de Middelburgers kunnen de Vlissingers thans ook in hun woon plaats terecht bjj de firma De Pree voor het huren van auto's, motorrij wielen, scooters en bromfietsen. In de tot werkplaats ingerichte bedrijfs ruimte aan de Paul Krugerstraat, waar de heer J. J. Nieuwenhuize de leiding heeft, worden voorts motorrij wielen, etc. verkocht en gerepareerd. Voor de verhuur in Vlissingen schafte de firma De Pree enkele fraaie nieuwe auto's aan. De vesti ging te Vlissingen van dit bedrijf be tekent voor de Scheldestad zeker een aanwinst. Het bedrijf zal nog- deze we?k telefonisch worden aangesloten, slachtoffers yan de watersnoot zijn besproken door vertegenwoordigers van Denemarken, Finland, Noorwe gen en Zweden. In principe is overeenstemming bereikt omtrent het huizenplan, dat, zoals bekend is, de schenking van „prefabricated" huizen beoogt en omtrent het landbouwplan, dat de voorziening van de getroffenen met landbouwwerktuigen ten doel heeft. Voor de uitvoering van dit laatste plan zal rekening worden gehouden met de mogelijkheid van het verkrij gen van onderdelen hier te lande. Het huizenplan, dat de bouw van 452 woningen betreft, zal geheel door de Scandinavische landen en-Finland worden uitgevoerd, waarbij Zweden en Noorwegen het leeuwendeel voor hun rekening nemen, terwijl het Fin se Rode Kruis een kleine aanvullen de hoeveelheid huizen verzorgt. De nemarken zal cement, sanitair etc., schenken. Wat er dan nog aan plaat- sings- en arbeidskosten overblijft, zal door de overheid worden verzorgd. Het huizentype zal geheel in over eenstemming zijn met de daarover in Nederland bestaande wensen en bepalingen, terwijl experts van Fin land, Noorwegen en Zweden aanwe zig zullen zijn bij de constructie. Er zal omtrent de plaatsing van de hui zen overleg worden gepleegd met de desbetreffende autoriteiten. W er k vergadering Meisjesverbond C.J.V.F. De afdeling Zeeland van het Meis jesverbond C.J.V.F. hield Zaterdag in de „Prins van Oranje" te Goes een bijzondere werkvergadering. Vele leidsters en bestuursleden uit de ge hele provincie (zelfs van Schouwen) waren naar Goes gekomen om met elkaar hun moeilijkheden te bepra ten en om practische training te ont vangen. De presidente van het Meisjesver bond, mevrouw M. E. Beker-Vixse- boxse, was speciaal voor deze gele genheid naar Zeeland gekomen. Zij vond een aandachtig gehoor toen zij aan de hand van het jaarverslag al lerlei facetten uit het verenigingsle ven van deze bond naar voren haalde Mevrouw H. E. van der Hoop van Slochteren van Höevel hield een enthousiaste toespraak om de leden toch vooral te wijzen op de kampen die ook dit jaar door de afd. Zeeland georganiseerd zullen worden. Goed kamperen is nog te weinig bekend in onze provincie. De middag werd voornamelijk be steed aan practische training o.l.v. de dames M. S. den Boer en Wika M. A. de Vlieger. De presidente van de Provinciale Commissie, mevrouw I. Jebbink Paap, sloot de vergadering. Dagelijks bestuur Wegschap Het college van beheer van het Wegschap Hulstde Paal benoemde tot ledeh van het dagelijks bestuur de heer B. A. Th. M. Truffino, bur gemeester van Hulst (vice-voorzit- ter) en de heer R. E. M. Verhaegen, landbouwer te Graauw. Arbeidsvoorwaarden voor het bakkersbedrijf Onder voorzitterschap van de heer P. de Nooijer, kwamen de leden van de afdeling Vlissingen van de N.C.V. G.B. bijeen. De aftredende bestuurs leden, de heren P. de Nooijer en P. Breel, werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan wegens vertrek van de heer P. Vergouwe, tot be- stuurslild werd gekozen de heer J. de Nooijer (Souburg), Nadat de te organiseren reis voor de bakkersgezellen, was besproken, vond een langdurige bespreking plaats omtrent de „Arbeidsvoorwaar den voor het bakkersbedrijf". Gecon stateerd werd, dat de naleving van deze voorwaarden, nog heel wat te wensen overlaat. Wettelijk geregel de snipperdagen schijnen nog geen ge meengoed te zijn voor de arbeiders in het bakkersbedrijf, terwijl de na leving van de bakkerij-paragraaf van de Arbeidswet, tot de vrome wensen behoort. Het bestuur zal trachten hierin verbetering te brengen. Jaarvergadering Algemene Bond van Ambtenaren De afdeling Vlissingen van de Al gemene Bond van Ambtenaren, aan gesloten bij het N.V.V. hield haar jaarvergadering. Het financiële ver slag van de penningmeester, de heer J. C. Kögler werd goedgekeurd, waai'na de begroting voor 1953 werd vastgesteld. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereni ging op 1 Januari jl. 694 leden telde. Het gemeentepersoneel en het pro vinciaal bestuur wacht op een ziek tekostenregeling. In het Centraal Overleg voor het gemeentepersoneel is het rapport ziektekostenvoorzie ning aanvaard. De samenwerkende organisaties ziijn van mening, dat spoedig moet worden overgegaan tot de totstandkoming van de ontwor pen ziektekostenvoorziening. De Zeeuwse gemeentebesturen heb ben in een vergadering van de afde ling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten dit vraag stuk ter bestudering gegeven aan een commissie. Het ontwerp vormt een goede basis om verder te werken. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heei C. Boogaard in de plaats van de heer H. de Quelerij, die zich als be stuurslid terug trok. De voorzitter, de heer H. N. Schuurman bracht het vertrekkende bestuurslid dank vooi hetgeen hij voor de vereniging ne-if: gedaan. Als blijk van waardering weid hem een geschenk overhandigd en zijn vrouw werden bloemen aan geboden. Na afloop van het huishou delijke gedeelte werd een film ge draaid. Jaarvergadering C.J.M.V. afdelingen te Zoutelande Zaterdagavond hielden de C.J.M.V. afdelingen van Walcheren in het Verenigingsgebouw te Zoutelande hun jaarvergadering onder .voorzit terschap van ds van Winterswijk uit Grijpskerke. De secretaris, de heer K. Wanters gaf een overzicht van het verenigingsleven in de Walcher- se plaatsen, waarna de penningmees ter mededeelde, dat 1952 met een ba tig saldo van 2,61 was afgesloten. Ds S. P. de Roos sprak hierna een inleidend woord over de film „Onder vier ogen". Deze film, welke over het sexuele vraagstuk handelt, was door de Legervoorlichtïngsdïenst ter be schikking van de C.JÜ.V. gesteld. Nummering candidatenlijsten te Arnemuiden De candidatenlijsten voor de raads verkiezing te Arnemuiden (op 27 Mei) zijn als volgt genummerd: 1. Vrije lijst (J. Polderdijk Lzn.); 2. Alge meen Belang (J. Siereveld); 3. A.R. (B. J. la Soe); 4. C.H.U. (C. van He- mert); 5. St. Geref. Partij (J. L. Joos- se); 6. P.v.d.A. (J. Allaart). Nummering candidatenlijsten Voor de gemeenteraadsverkiezin gen, welke ook te Aagtekerke op 27 Mei worden gehouden, zijn de daar ingediende candidatenlijsten genum merd als volgt: 1. S.G.P.; 2. Herv. Kiezers en A.R.; 3. Vrije lijst. Begin van brand In een pand aan de Boulevard Evertsen 8 te Vlissingen ontstond gis teren een begin van brand, toen schilders bezig waren een dakgoot af te branden. Doordat het hout vlam vatte werden ook een stel overgordij nen een prooi van het vuur. De brand weer was spoedig aanwezig en slaag de erin door het wegbreken van het brandende hout met klein materiaal erger te voorkomen. De schade valt mee. Arbeiderskunstkring Dezer dagen werd door het bestuur van de Arbeiders Kunstkring te Vlissingen een bespreking gehouden met de penningmeesters en boden van de bij de N.V.V.-Bestuurdersbond aan gesloten afdelingen. Uitvoerig werd besproken op welke wgze gewerkt zal worden. Met ingang van 1 Mei 1953 wordt een aanvang gemaakt met de inning van de bijdragen van de deelne mers. Het aantal deelnemers stijgt: nog steeds en is de 400 ruim gepas seerd. Feestavond „Noormannen" Ter gelegenheid van het feit, dat de voetbalclub „De Noormannen" te Westkapelle kampioen werd in de eerste klasse van de Z.V.B., werd een feestavond in de cantine van het Zwitsers kamp gehouden. Deze avond werd opgeluisterd door de muziek vereniging O.K.K. en door een ca baretgezelschap onder leiding van Wim de Graaf uit Middelburg. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van „De Noormannen", de heer A. Roelse. Burgemeester M. Ty- deman gaf blijk van zijn belangstel ling. Ook talrijke zusterverenigingen waren vertegenwoordigd. Nummering candidatenlijst Nieuw- en St. Joosland De nummering van de candidaten lijsten te Nieuw- en St. Joosland luidt: 1. P. v. d. A.; 2. Gemengde lijst A.R. en St. Ger. Partij; 3. C.H. U.; 4. Gemeentebelang. Ring Walcheren C.J.M.V. Ongeveer 200 leden van de C.J.M. V.-clubs op Walcheren woonden in het verenigingsgebouw te Zoutelande een door ds. J. van Winterswijk ge presideerde ring-jaarvergadering bij. De ringsecretaris, de heer K. Wou ters van Zoutelande en de ringpen- ningmeestei-, de heer J. Dekker van Westkapelle, .brachten jaarverslagen uit. Vervolgens werd de film „Onder vier ogen" van de Legervoorlich- tingsdienst vertoond. Ds. S. P. de Roos van 's-Heer Hendrikskinderen sprak een inleidend woord bij deze film, welke beoogt sexuele voorlich ting te geven en lichtte haar ver volgens toe. Filmavond „Dieren in nood" Mede dank zij de grote medewer king van de heer H. A. Wöhler, di recteur van het theater, kon de ver eniging „Dieren in Nood" Donder dagavond in de Electro-bioscoop twee filmvoorstellingen geven. Behalve de boeiende Amerikaanse speelfilm „Onverbreekbare banden" werd de voortreffelijke documentaire „Rob beneiland" uit Walt Disney's serie „Een waar a.vontuur" vertoond. Dit in goede kleuren opgenomen filmpje is een poëtisch en bovendien zeer leerzaam meesterwerkje, dat grote indruk maakte. Nummering lijsten voor de raad Voor de gemeenteraadverkiezingen, welke in Meliskerke op 27 Mei zullen worden gehouden, zijn de daar inge diende candidatenlijsten als volgt genummerd: 1. S.G.P.; 2. A.R.; 3. C.H.U. Molukse muziek in Souburg Het Ambonese orkest „Soeara Ma- loekoe" zal op 2 Mei in „Het Zwaan tje" te Souburg een uitvoering van Molukse muziek geven. FILMS IN ZEELAND Sprekende ezel In het Alhambra-theater te Vlissin gen kan men zich vermaken met dc vrolijke avonturen van de ezel Francis, een zeer bijzondere ezel, want dit diertje kan praten. Het merkwaardige muildier wordt de trou we metgezel van een al even merk waardige militair een grappige rol van Donald O'Connor, die niet he lemaal ten onrechte de „tweede Dan ny Kaye" is genoemd en dit twee tal beleeft een aantal avonturen, die geestig zijn gevonden en de toeschou wers van de ene lachbui in de andere brengen. VAN TOT Een bijzonder onprettig avontuur be leefde de heer P. de J. te Veere, die. toen hij voor zijn zoon voor een dag het venten met melk waarnam, met zijn bakfiets in de kade terecht kwam. Om standers slaagden erin de heer de J. op het droge te brengen, maar konden niet verhinderen, dat enkele bussen melk verloren gingen. De bakfiets werd later uit het water gehaald. Toen de heer de J. druipend en hevig verschrikt thuis arriveerde, hoorde hij daar, dat hij tijdens zijn onvrijwillig bad grootvader was geworden.... De heer B. Loust uit Wassenaar, die wegens een verhuizing geen raad wist met zijn uitgebreide hoeveelheid boe ken, heeft met het restant een buiten gewoon goede daad verricht. Hij be dacht zich niet lang, maar zond het surplus naar de Ned. Herv. gemeente te Sluis, die het geschenk dankbaar aan vaardde. De Kon. Harmonie te Biervliet zal hopelijk nu spoedig uit de narigheid ko men. die het verenigingsleven nu al enige jaren belaagt. Het bestuur heeft een vergadering uitgeschreven voor alle muzikanten en oud-muzikanten en men verwacht hiervan veel resultaten. Ook burgemeester A. Kostense zal de verga dering bijwonen. „Op de fiets door de bocht" zal het motto zijn van de Sluisse schooljeugd, als deze op Zaterdag 9 Mei het prac tische gedeelte van liet verkeersexamen aflegt. De plaatselijke verkeerscommls- sie heeft besloten om als stimulans een wisselbeker beschikbaar te stellen voor de school, welke het beste eindresultaat weet te behalen. De heren Kruisse, ambtenaar ter se cretarie te Arnemuiden, Dierickx, amb tenaar ter secretarie te Heinkenszand. Brakman, ambtenaar ter secretarie te Nieuw- en St. Joosland, Volmer, ambte naar ter secretarie van Waterlandkerkje en Verniel, ambtenaar ter prov. griffie te Middelburg, slaagden voor het schrif telijk gedeelte van het examen gemeen te-administratie. De Leger des Heils-collecte te Bigge- kerke leverde f 40.68 op. In Den Haag slaagde voor het exa men gemeenteadministratie I de heer J. Reinhoud, eerste ambtenaar ter secre tarie en gemeente-ontvanger te St. Lau rens. In St. Laurens werd een ouderavond van de school met de bijbel gehouden De voorzitter, ds. C. Boon, deelde mede. dat de heer J. Koole tot penningmeester was benoemd. Mej. C. H. Ludikhuize hield een inleiding en het hoofd der school, de heer G. F. Weeda gaf een overzicht van het schoolleven in het af gelopen jaar. Op het Plein 1940 te Middelburg werd de bromfietser S. aangereden door een auto, bestuurd door de heer T. S. liep hierbij verwondingen op. VOETBAL Voetbalenthousiast trachtte scheidsrechter om te kopen In het bejpn van de afgelopen week kreeg de Wormerveerse scheidsrech ter K. de Roo. die Zondag j.l. de wed strijd Alcmana VictrixZFC zou lei den. bezoek van een man, die een Alc- mariaspeldje op de jas droee en de scheidsrechter vertelde, dat net hem 500 waard zou zijn, als Alcmaria de ze wedstrijd zou winnen. De heer De Roo vroeg enige dagen bedenktijd en stelde voor Zaterdag avond weer in zijn woning samen te komen. Hij stelde zich dadelijk in ver binding met de KNVB en toen de on bekende man aanbelde, bevonden zich in de kamer verdekt opgesteld enige collegascheidsrechters. De onbe kende herhaalde zijn aanbod en legde 100 op tafel met de mededeling, dat de resterende 400 na de wedstrijd zouden worden uitbetaald. Op dat mo ment traden de andere scheidsrechters naar voren. Men riep de assistentie van de politie in om deze zaak op te helderen. De onbekende man gaf in bijzijn van twee rechercheurs een naam op, die argwaan wekte. Op het politiebureau kwam de aap uit de mouw. Hij was niet het lid van Alcma ria Victrix, wiens naam hij had opge geven, maar een lid van „De Kenne- mers" uit Beverwijk. Deze vereniging zou namelijk alleen nog een kans op de kampioenstitel in de tweede klasse A van West I hebben, als ZFC van Alc maria zou verliezen. De Bevenvijker is op vrije voeten gesteld. ZFC won de wedstrijd in Alkmaar met 21. Uitslagen juniorencompetitie De uitslagen van de Zeeuwse junio- rencompetitie luiden: Groep A I: R.C.S-1Zeeuwen 11 7; V.C.K. IZeeuwen II 22; Nieuw- land I—Vlissingen I 0—3; Arnemui den IMiddelburg I 22. Groep A II: Goes IKloetinge I 6 —2; Goes HLuctor I 25; Kapel- le IPatrijzen I 21. Groep B I: Middelburg IZeelan- dia I 1—1; Breskens I—Schoondijke 9—0; E.M-M. I—R.C.S. I 1—1; rZeeuwen IOostburg I 02. Groep B IIZeeuwen nR.C.S. H 13; Vlissingen mMiddelburg II 14; Zeelandia IIOostkapelle I 3 2; Domburg IVlissingen II 21. Groep B III: YersekelGoes I 0 4; 's Heer Arendskerke IRobur I Rob. n.o.g. Groep B V: Axel IVogelwaarde I 71; Clinge ISteen I afg. Groep B VI: Zaamslag ITern. Boys 115; Sluiskil ITemeuzen H 31; Temeuzen IAxel II 130. TENNIS Animo IMLTC I 62 Gehandicapt door enkele invallers bond MLTC I uit Middelburg in Temeuzen de strijd aan tegen de oude rivaal Animo I. In het heren-enkel ontspon zich een le vendige strijd tussen de Middelburger Amieveld en de Zeeuwse kampioen Jur- ry. Door zeer listig spel, gevarieerd met krachtige drop-shots behaalde Anneveld een fraaie zege in drie sets. De dames van Animo bleken veel sterker en ver der dan één overwinning in het heren- dubbel bracht MLTC het niet. In deze laatste partij werd Anneveld verdienste lijk gesteund door de invaller J. J. Sand- berg tot Essenburg. De uitslagen waren; heren-enkel: Jur- ryA .Anneveld 61, 36, 06; C. v. d. PeijlA. J. Haag 6—1, 3—6, 6-3. Dames-enkel: mevr. L. Thomaes—mej. L. Haag 61, 61: mevr. M. Spaas— mevr. E. Anneveld 6—0, 60. Heren-dubbel: C. v. d. Peijl en J. A. DrokA. Anneveld en J. J Sandberg tot Essenburg 36, 36. Dames-dubbel: mevr. L. Thomaes en mevr. M. Spaasmevr. E. Anneveld en mej. L. Haag 6-0, 6—1. Gemengd dubbel: mevr. L. Thomaes en C. v. d. Peijlmej. L. Haag en J. J. Sand berg tot Essenburg 6—2, 6—2; mevr. M. Spaas en J. A. Drokmevr. E. Anneveld en A. J. Haag 7—6, 6—4. Advertentie VOEDT VERSTERKT EN DESINFECTEERT DE HUID Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 27 April. Fruit: Jonathan 3956, Goüd- reinetten, keuken, 5153. Appels, kroet 3442. Aardbeien per stuk 7—8. Groenten: Bloemkool A 3065. Id. B 26-42, id. C 10—34, id. D 9—12. Spinazie 8—23. Rabarber 3—10. Rode kool 17—26. Koolrapen 12. Bosradijs 816. Prei 11 28. Sla per stuk 513. Sla per kg. 10 16. Witlof 28—40. Andijvie 47—53. Poste lein 6871. Uien per kg. 1535. Maandag werden de eerste aardbeien aangevoerd door de heer A. Buys Azn. Sr. te Middelburg. VISMIJN TE VEERE. 27 April. Export garnalen, aanvoer 2374 kg., 60—73. Handels garnalen, aan voer 188 kg.. 4244. Schar, aanvoer 298 kg., 1845. Bot, aanvoer 278 kg., 16—19, Middel tong, aanvoer 85 kg„ 39174. Rog, aanvoer 956 kg.. 17—36. Ongesor teerde vis. aanvoer 6 kg.. 1745. Griet, aanvoer 1 kg., 108. 19. „Ik heb nu wel ver trouwen in die automati sche stuurman gekregen", zei Kappie, rustig in de kussens leunend, „veel chauffeurs kunnen van die machine nog wat leren! Maar opeens veerde hij overeind en keek ver schrikt door de voorruit. „Briesende bruinvissen!' riep hij uit, „de straat is gebarricadeerd en wij vlie gen er recht op aan!" De Maat slaakte een ijse- lijke gil, die direct door een verschrikt gebel van de robot werd beantwoord. „Wij vliegen te pletter!' jammerde hij, zijn gezicht in zijn handen verbergend Zich naar de robot bui gend, zag Kappie 'n knop je op de machine waarbij het woordje „gevaar" ge schreven was. Veel tijd om na te denken, welke uit werking een druk op dit knopje zou hebben was er niet; dus dritkSe KORFBAL Scampolo klopte Swift in wisselende wedstrijd Swift, dat nu niet bepaald In top vorm te Zaamslag tegen Scampolo aantrad, heeft eens temeer ondervon den, dat men tegen deze club alles moet geven om het tot een overwin ning te brengen. Swift was hiertoe niet in staat en verloor dan ook prompt. De omstandigheden waren wel een beetje tegen Swift, maar dat neemt niet weg. dat Scampolo han dig heeft geprofiteerd van zwakke momenten in de Middelburgse linies. Jammer, dat alleen in het eerste kwartier van de wedstrijd goed !cor- bal te zien werd gegeven. Swift nam al gauw door Goedblocd de leiding 0-1) Scampolo miste hier na een strafworp maar kort daarop trof een strafworp van Eiff voor Swift opnieuw doel. Na de wisseling haalde Scampolo een puntje op (1-2). Wegens een blessure moest mevrouw Looise van Swift het veld verlaten, toen echter een tweede Swift-dame eveneens geblesseerd ge raakte was er geen tweede vervang ster meer zodat de geblesseerde Swift-speelster bleef meespelen. Na de rust. die met 1-2 inging, was het eerst Vos die gelijk maakte en even later het spel begon toen wat har der te worden bracht mevrouw van Bergen Swift opnieuw aan de leiding (2-3). Mevrouw Houg maak te kort daarop gelijk (3-3). Doelpun ten van resp. Goedbloed en mevrouw Remreh brachten de stand op 4-4. Een keurig doelpunt van Vos in de laatste minuten van de strijd hielp Scampolo aan de overwinning. (5-4). De korfbaluitslagen van het afgelopen weekeinde luiden: Eerste klasse: ScampoloSwift 54. SeoltoSSS 13. Olympia—Zeelandia 3—3. Tweede klasse: Togo H—Madjoe 6—1. VitesseEIto 5—5. Derde klasse A: Swift HI—BKC 0—0. TopAtlas 23. AnimoAKC 111. Derde klasse B: Swift V—Zuidwesters 0 9. StormvogelsAnimo H 82. Derde klasse C: KatsZeelandia II 1— 3. Olympia IIDios 23. Derde klasse D: Volharding IIScam polo III 1—3. Vopo—WKV 14—0. Adspiranten A; ScampoloSwift A 2 2. VopoTjoba 0—1. Adsp. B: Swift kwiekZuidwesters B 9—0. Zuidwesters A—Atlas afg. Swift le nigMadjoe 14. •ijk I het de drukte hij de gaspe- „Ha", zei een der schurken, die bij de bar- cade stonden, ..ze hebben te veel vaari r i n le remmen! Baas G?Mje'=iijmer zal c-.w. —n /.'jni Officiële publicaties OPKOMST MILITAIREN VOOR INLEVEREN VAN WAPENS. Voor de militairen, die op Woensdag 29 April 1953 hun wapens moeten inle veren, zijn enkele extra treinen ingelegd, waarvan de dienstregeling hierna volgt Voor de inlevering te Arnhem, Assen, 's Hertogenbosch en Tilburg: Den Haag SS v. 8.54, Voorburg v. 9.00, Rotterdam Maas v. 8,59, Gouda v. 9.25, Utrecht, CS, a. 9.54, Utrecht CS v. 9.56, Arnhem a. 10.41. De militairen met bestemming Assen moeten te Utrecht CS overstappen op de hierna vermelde extra trein van Utrecht CS naar Assen; militairen met bestemming 's Hertogenbosch of Tilburg, moeten te Utrecht CS overstappen op de hierna genoemde extra trein naar laatst genoemde plaatsen, komende uit Amsterdam. Voor de inlevering te 's Hertogen bosch, Tilburg en Arnhem; Amsterdam CS v. 9.11, Amsterdam MP v. 9.18, Ara sterdam Amstel v. 9.23, Utrecht CS a. 9.51. Utrecht CS v. 9,58, 's Hertogenbosch a. 10.36, 's Hertogenbosch v. 10.38, Box tel v. 10.53, Tilburg a. 11.06. De militai ren met bestemming Arnhem moeten te Utrecht CS overstappen op de voren vermelde extra trein, komende uit Den Haag. Voor de inlevering te Assen: 1) Amsterdam CS v. 9.22. Naarden-B v. 9.48, Amersfoort, a. 10.05, overstappen op de hierna vermelde extra trein, ko mende v. Utrecht; 2) Utrecht CS v. 10.04, Amersfoort v. 10.24, Zwolle v. 11.14. Mep- pel v. 11.33, Assen a. 12.10. Voor de in levering te Tilburg: Rotterdam DP v. 9.25. Feijenoord v. 9.32, Dordrecht v. 9.45, Breda v. 10.09, Tilburg a. 10.30. Met de vorengenoemde treinen moeten reizen de militairen, woonachtig In één der voren genoemde plaatsen, alsmede de militai ren, die via één dezer plaatsen naar hun bestemming reizen en derhalve, op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats moeten vertrekken, dat zij op het be treffende station aansluiting hebben op de extra trein. Alle overige militairen moeten, ingevolge hun lastgeving, reizen met de treinen of bussen van de nor male dienstregelingen, per eerste reis gelegenheid na ïuur, MIDDELBURG. DRANKWET. Aanvrage Verlor A. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door Petrus Jaco bus van Giezen een Verlof A Is aange vraagd voor de bovenlocalltelt ter op pervlakte van 44 vierkante meter van perceel Markt 53a. Binnen twee weken na heden kunnen tegen inwilliging van dit verzoek schrif telijk bezwaren bij ons college worden ingediend. Middelburg. 25 April 1953. VLISSINGEN. Sluiting bureaux der gemeente op 30 April 1953. B. en W. van Vlissingen brengen ter algemene kennis, dat ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente op Donderdag 30 April as. voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het kantoor van de burgerlijke stand, welk kantoor voor het doen van aangiften van ge boorten of overlijden op die dag zal zijn geopend van des voormiddags 9—9.30 uur. indien ingevolge de desbetreffende ver ordening de noodzakelijkheid daartoe door de belanghebbende des Woensdag te voren aan de ambtenaar van de bur gerlijke stand wordt aangetoond. WET AUTOVERVOER PERSONEN. Vergunning verleend. B. en W. van Vlissingen, gelet op ar tikel 32. 3e lid. van de Wet Autovervoer Personen, brengen ter openbare kennis: dat door hun college onder dagtekening van heden, aan de firma Wed. J. de Muynck en Zonen te Borssele vergun ning is verleend voor de uitvoering van groepsvervoer binnen de gemeente Vlis singen. uitsluitend van arbeiders van de \'.V. Koninklijke Maatschappij „De belde", welke vergunning geldig is tot .-•n met 31 December 1953.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3