m-Mmf BETALINGSOVERSCHOT VAN 1,8 MILLIARD IN 1952 BELGISCHE INDUSTRIE WENST HERZIENING ACC00RDEN VIETMINH-OPSTANDELINGEN RUKKEN OP NAAR RESIDENTIE rïc KLM NIIIWS nLflrpi» PROVINCIALE ZEEUWSE. COURANT ZATERDAG 25 APRIL 1953 ECONOMISCH HULPPROGRAM Export naar landen buiten Europa zal uitgebreid moeten worden Een van de belangrijkste kenmerken van het jaar 1952 was het grote be- takugsoverschot van rond 1,8 milliard gulden, zo wordt gezegd in het ze ventiende verslag van de Nederlandse regering over de werking van het economische hulpprogramma. Hiermede ging een aanzienlijke aanwas van de goud- en deviezenreserve gepaard, welke gedurende 1952 met twee milliard guden toenam. De helft van deze stijging kwam voor rekening van de goud- en dollarreserve. Uit het grote betalingsbalanssurplus zou evenwel niet geconcludeerd mogen worden, dat er een blijvende verbetering is ingetreden in de Nederlandse externe economische positie. De ontwikkeling van het industrië le productievolume gaf een voort schrijdend herstel in het tweede half jaar van 1952 te zien. Teneinde een aanknopingspunt te bieden voor de gevolgen voor de land bouw van de overstromingen, worden in het verslag enige percentages ge noemd, die een zeer globale benade ring geven van het aandeel in de to tale oogstopbrengsten over ,1952 van de gebieden die 1 Februari j.l. door de stormvloed werden geïnundeerd: gra nen 7 waarvan tarwe 15 con sumptie-aardappelen 12 suiker bieten 25 voederbieten 5 Door de zeer ongunstige weersomstandig heden in de herfst van 1952 is het met wintergranen uitgezaaide areaal sterk verkleind ten opzichte van het voorafgaande jaar. De omvang van deze inlcrimping bedraagt voor wintertarwe 33" voor winterrogge 14 en voor win- tergerst 1 In welke mate de totale graan oogst 1953 hierdoor nadelig zal wor den beïnvloed kan uiteraard nog niet worden voorspeld. WONINGBOUW In 1952 kwamen 54.600 woningen gereed, waardoor het reeds tot 50.000 woningen verruimde bouwpro gramma van 1952 niet onaanzienlijk werd overschreden. Hoewel het aantal voltooide woningen in 1951 groter was, n.l. rond 58.700, nam de activi teit in de woningbouw in het jaar '52 in vergelijking met de overeenkom stige kwartalen van 1951 belangrijk toe, hetgeen blijkt uit het feit, dat het aantal begonnen woningen van 1951 op 1952 met ruim 60 toenam. De grotere activiteit in de woning bouw wordt eveneens weerspiegeld door het aantal woningen in uitvoe ring, dat 51.300 per 31 December '52 beliep tegenover 36.600 per 31 Decem ber 1951. De totale investeringen in bouw projecten vërtoonden van 1951 op 1952 een stijging van bijna 6 tot 1,4 milliard gulden. De Nederlandse exportpoiitiek is in het bijzonder gericht op uit breiding van de uitvoer naar de landen buiten Europa. De samen- Spaarcenten van schoolkinderen gestolen Enige onverlaten hebben uit een school te Emmen het geld dat de kin deren voor het komende Koninginne- feest hadden bijeengebracht, gestolen. De gestolen som bedraagt f 200. Oüde stad van Vlissingen moet besckrmd worden (Slot van pag. 1.) Weer paalhoofden Het gemeentebestuur Is ooit van grote zorg vervuld over wat de heer Van Poelje de verwaarlozing van de paalhoofden noemde. Weliswaar zijn de deskundigen het er niet helemaal over eens, maar de meesten achten de- ze paalhoofden toch absoluut nodig. Er zal in elk geval ernstig op aangedron gen moeten worden, de paalhoofden weer terug te plaatsen. De laatste tijd ziet men alleen maar de resten verwij deren. Vast staat, dat er tegenwoordig bij storm veel meer water op de bou levard komt dan ooit het geval is ge weest. Tenslotte zeide de wethouder te ver trouwen, dat niemand in de stad zich nodeloos ongerust zal maken. Spring tij is er nu eenmaal altijd éénmaal in de maand geweest en een samentref fen van alle ongunstige factoren be hoort tot de grote zeldzaamheden. Niettemin kan 'n herhaling zich voor doen, maar er zal toch eerst een wer kelijk goed plan moeten worden op gesteld Voor men tot uitvoering kan komen. Gezien de grote snelheid, waarmede de herstellingen aan de bou levards zijn uitgevoerd, had de wet houder toch wel het vertrouwen, dat ook deze belangrijke zaken met voort varendheid en' degelijk zullen worden aangepakt. Het gemeentebestuur doet in elk geval al het mogelijke om de zomer te benutten opdat men het nieu we stormseizoen met een gerust hart zal kunnen afwachten. Na deze uiteenzetting van wethou der Van PGpering, nam de raad de nota van B. en W. voor kennisgeving aan. Zonder veel discussie werden even eens de voorstellen met betrekking tot het herstellen van het Strandpaviljoen en het badbedrijf aanvaard. Naar aan leiding van vragen uit de raad, gaf de wethouder hierbij nog de verzeke- ring, dat er naar gestreefd wordt de „betonnen doos", waarin de cabines enz. worden ingericht en die tevens als zeewering zal moeten dienen, voor het najaar gereed te krijgen. Aan pro blemen van ventilatie en verlichting zal ook alle aandacht worden besteed. Mocht men niet op tijd gereedkomen, dan zou natuurlijk voor de winter een noodvoorziening aan de zeewering no dig zijn. De afwerking van het badbe drijf zal in het voorjaar, dus voor het nieuwe badseizoen, kunnen geschieden. Ook ging de raad accoord met het verzoek om een crediet van f 2500 voor verbetering van het strand. Met behulp van een bulldozer wordt n.l. zand naar achteren gebracht, waar door de vloedlijn aanzienlijk wordt te ruggedrongen. stelling van het exportpakket, dat in hoofdzaak bestaat uit af gewerkte producten voor een deel met een luxe karakter, maakt het evenwel niet gemakkelijk om hiervoor afzetgebieden te vinden. De toeneming van de werkloosheid In 1952 is toe te schrijven aan het feit dat de stijging van de productie niet voldoende is geweest om het jaarlijk se accres van de beroepsbevolking te compenseren. Volgens de ramingen van het centraal plan bureau heeft dit accres voor 1952, waarbij wet het migratie-overschot reeds rekening is fehouden, 30 a 40.000 personen be- ragen. Drievoudige moord in Zuid-Frankrijk Zestienjarige jongen doodde zijn ouders en zijn broer De vrees, dat de geheimzinnige schoffelmoordenaar die na 1948 een aantal moorden pleegde in het Garon- nedal, weer actief zou zijn is onge grond gebleken. De politie te Toulouse heeft Vrijdag medegedeeld dat Louis Brassat, de zestienjarige zoon van de burge meester van het Franse dorp Espaii- on, heeft bekend zijn vader, moeder en oudere broer te hebben gedood en de boerderij in brand te hebben ge stoken. De jongen, Louis Brassat zeide, dat hij zijn ouders had aangevallen, nadat zijn moeder hem een standje had ge geven, omdat hij hun koeien niet goed weidde. Na zijn ouders met een schof fel te hebben toegetakeld begaf hg zich naar buiten, waar hij zijn 24- jarige broer Joseph met de schoffel zo ernstig verwondde, dat deze korte tijd later overleed. Vervolgens stak Louis de boerderij in brand. Politiemannen en brand weerlieden die 't huis binnendrongen troffen er het lijk van mevrouw Bras sat en de zwaar gewonde burgemees ter aan. Op de vraag van een politie man, wie hen had aangevallen, ant woordde de burgemeester: „Het was niemand". Dadelijk daarop stierf hij. Politiefunctionarissen deelden me de, dat de jongen op de plaats van het misdrijf zonder enige uiterlijke emo tie de toedracht haa verteld. Advertentie DE BENELUXCRISIS Nederlanders teleurgesteld over onverwacht betoog Laos-regering roept reservisten op Vier bataljons van de Vietminh-op- standelingen, die aan de strijd in de Indo-Chinese staat Laos deelnemen, trekken op in Zuidelijke richting naar Loeang Prabang, de residentie van de vorst van Laos. Franse piloten meld den Vrijdagavond, dat de voorpost Moeong Ngoi, honderd km. ten Noor den van genoemde stad, in brand staat. De twintig kilometer Noorde lijker gelegen post Moeng Choea, aan de rivier de Nam Hoe, blijft weer stand bieden aan de opstandelingen. Het garnizoen wordt vanuit de lucht bevoorraad. De Franse-Unieluchtmaeht maak te gebruik van de verbeterde weers omstandigheden en bestookte troe penconcentraties van de tegenstan der ten Noorden van de geïsoleerde Franse posities op de „Vlakte dei- Kruiken". Het ministèrie van defensie van Laos kondigde aan, dat onmiddellijk ongeveer duizend resex-visten zullen worden opgeroepen en dat de dienst tijd zal worden verlengd. Voorts zal worden nagegaan, welke ambtenaren kunnen worden opgeleid tot reserve- officier- Men hoopt dit met 25 pro cent van het ambtenarencorps te kunnen doen. Ook zal de opleiding van inwoners tot officier worden be kort. Uit Vientinae, de zetel der regering van Laos, wordt gemeld dat Toe By, het hoofd van de strijdlustige Meo- Kersen- en pruimenbomen staan in volle bloei De zomerse dagen van de af- j; gelopen week hebben er voor J j, gezorgd, dat verschillende ji: boomgaarden van Kapelle, Bie- ie zelinge, Schore en Wemeldinge, [c thans weer te bewonderen zijn k in hun bloesempracht, ie Ofschoon de volle bloei van appel- en perenboomgaarden nog wel enige dagen op zich zal laten wachten, valt er voor Ij degenen, die het aanstaande j; weekend een fietstochtje wil- H len maken door bloeiend Zuid- H Beveland toch 'al volop te ge- t lieten van de rijk in bloei staan- 'f, de kei-sen- en pruimenbomen. f f. stam in Noord-Laos, met gers een ondergrondse actie is begon nen tegen de Vietminh-opstandelin- gen, die zijn gebied hebben bezet. Geen kleurstof in de vruchtenlimonade Het congres van de Alg. Ned. Bond van Bierhandelaren en Mineraalwa- t~x-fabrikanten te Nijmegen besloot met 105 tegen 20.stemmen het hoofd bestuur van de plicht te ontslaan oni bij de commissie ex art. 17 van de Warenwet aan te dringen op toe stemming tot het mengen van kleur stof in de vruchtenlimonade. De voorstellen van de distrieten Zeeland en het Centrum om geen li monade gazeuse te leveren aan gros siers in kruidenierswaren, die door het toestaan van kortingen voor li monade een lagere prijs aan winke liers berekenen dan door de bond is vastgesteld, werden voor advies en nader onderzoek in handen gesteld van het hoofdbestuur. Selectiewedstrijden voor Walcherse elftallen In de afdeling Zeeland gaan de da mes van Mai-athon H op bezoek bij Hellas III en worden in staat geacht beide puntjes mede naar Vlissingen te brengen. In de jeugdcompetitie ont vangen ae Hellas-meisjes Marathon, dat wel met de eer zal gaan strijken. In Vlissingen worden verder selec tiewedstrijden gespeeld voor Walcher se elftallen. De selectie-elftallen zullen uitkomen tegen de le elftallen van Maratfion, by de dames aangevuld met enige reserves. Het selectie-elftal by de dames is als volgt: doel: Smit (Walcheren); achter: De Leeuw (EMM) en Donze (De Zeeu wen)midden: Vaarson Morel (EM M), Braun (Olympus) en Florusse (Walcheren); voor: Plompen (BMM), Wisse-Adriaanse (EMM), Witte (EM M), Op 't Hof (Olympus), Mindei'houd (De Zeeuwen). Reserves: Gilde (EM M), Izeboud (Walcheren), Bouman (Olympus). Het heren elftal ziet er aldus uit: doel: F. v. Oorschot (Olympus); ach ter: Wisse (EMM) en A. v. Ooi-schot (Olympus); midden: Heystek (EMM), Parent (Olympus) en Wolf (EMM) voor: v. Akkeren (Olympus), Op 't Hof (Olympus), Holster (EMM), Streyers (Marathon) en Szoszkie- wicz (Marathon). Reserves: Gabrielse (Marathon),'Wisse (EMM) en Lubick (Olympus). „Onze Nederlandse vrienden zeg gen ons niet zonder reden, dat hun loonpolitiek niet ingegeven wordt door het verlangen op de Belgische marlet een afzetgebied te vinden, maar wei door de zorg de jonge Ne derlandse industrie in een verdedig bare concurrentie-positie te handha ven tegenover andere buurlanden, vooral Duitsland. Hoe kan dit stre ven overeenkomen met het Benelux- denkbeeld, dat een economisch gebied tot stand bedoelt te brengen waarbin nen de economische, financiële en so ciale politiek van de betrokken lan den kan samenvloeien en dat zich ten opzichte van derde landen zou voor doen als een economisch-financieel en sociaal gebied Deze vrij scherpe taal sprak de heer L. Bekaert als vertegenwoordiger dei- Belgische industrie op het te Brussel gehouden jaarlijks economisch Bene- lux-congres. Zijn toespraak onder de titel „De Beneluxcrisis" wekte teleur stelling bij de Nederlanders omdat men niet eerder kennis had kunnen nemen van dit betoog, waardoor het onmogelijk werd op de juiste wijze te repliceren. In zijn betoog stelde spr. voorts o.m. dat men gekomen was tot de vrij pa radoxale toestand van een economi sche voor-unie tussen twee landen, waarvan het ene een van de hoogste loonpeilen heeft (België) en het an- De instelling van ondernemingsraden Een jaar uitstel. Het ligt in de bedoeling der rege ring te bevorderen, dat de termijn, waarbinnen de ondernemingsraden krachtens de desbetreffende wet tot stand moeten zijn gekomen, te ver lengen met een jaar. De wet op de ondernemingsraden is 7 Juni 1950 in werking getreden en bepaalt o.a. (art. 2) dat drie ja ren na haar inwerkingtreding onder nemingsraden moeten zijn ingesteld voor «ondernemingen met 25 of meer meerderjarige werknemers. Deze termijn verloopt dus 7 Juni a.s. De Sociaal Economische Raad heeft thans voor omstreeks 20 be drijfstakken bedrijfseommïssies inge steld, welke zich belasten met de op richting van ondernemingsraden. Naar schatting zullen nog ongeveer 15 dezer commissies volgen. dere het laagste loonpeil van West- Europa (Nederland). Gezien de ont wikkeling op het gebied der lonen ryst de vraag, aldus spr., of het wel mogelijk is een economische unie' en zelfs een tolunie tot stand te bren gen, als er niet vooraf of tenminste gelijktijdig een oplossing wordt ge vonden voor het probleem van de coördinatie van de sociale politiek. De heer Bekaert zette tenslotte in een viertal punten het standpunt van de Belgische nijverheid uiteen, dat o.m. het verzoek aan de regering be helst om de bestaande accoorden te herzien. Vertegenwoordigers van bei de landen kwamen overeen, dat eer kleine groep van Benelux-vertegen- ivoordigers eerlang bijeen zal komen om het betoog van de heer Bekaert nader te behandelen. Vraagpunten over nieuw burgerlijk wetboek Verschenen is het voorlopig ver slag van de commissie voor privaat- en strafrecht uit de Tweede Kamer omtrent de tweede reeks van vraag punten over de nota inzake het nieu we burgerlijk wetboek. Na mondeling overleg met de minister van justitie is besloten als grondslag voor de openbare behandeling de voorlopige antwoorden van de regering op de vragen van de commissie te nemen. Deze antwoorden kunnen dan zo no dig worden gewijzigd na overweging van de beschouwingen van de com missie. In het verslag komt o.m. de vraag ter sprake of een schuldenaar zon der meer in verzuim dient te worden gesteld door het verstrijken van een voor de nakoming bepaalde termrjn. De commissie meent, dat dit inder daad het geval behoort te zijn, mits de voor de nakoming bepaalde ter mijn een wezenlijk bestanddeel van de overeenkomst uitmaakt. Aan ont binding van een overeenkomst zal een aanmaning vooraf moeten gaan, tenzij het tegendeel overeengekomen is. Voorts is de commissie het eens met de minister over het handhaven van dé bepaling, dat ingeval iemand de dood van een ander door opzet of schuld veroorzaakt heeft, diens na bestaanden alleen een recht op ver goeding hebben, indien zij door de overledene werden onderhouden. De kring der nabestaanden ware uit te breiden tot allen, die tegen de over ledene een recht op levensonderhoud hadden. EEN OVERALL DE DUITSE MARK OP DE VALUTAMARKT De Nederlandse Bank heeft aan de deviezenbanken meegedeeld, dat zy de Duitse mark (met ingang van 4 Mei 1953) zal toevoegen aan de valu ta's, die op de valutamarkt/ worden verhandeld. Met ingang van 4 Mei 1953 kunnen deviezenbanken derhalve overeen komstig de desbetreffende bepalin gen, termyntransaeties in Duitse marken voor eigen rekening met haar cliënten afsluiten. TENNIS Competitie begint Zondag Zondag a.s. wordt weer een aan vang gemaakt met de tenniscompeti- tie. Het programma, voor zover het de Zeeuwse clubs betreft, luidt: Tweede klasse Zuid, afd. 4: Breda L.T.V. IIOlympia I, Animo I—M.L. T.C. I. Vierde klasse Zuid, afd. 21: M.L.T.C. Ill—L.T.C. Axel, Halve Maantje IILudo et Emergo II, Schel de, Vlissingen—Hulster Ambacht IV. Afd. 19: Henricus II—Breda Rapid II, Breda Sportpark IVM.L.T.C. II. M. L.T.C. heeft zich evenwel uit de com petitie teruggetrokken in verband met de vervoersmoeilijkheden. (Advertentie) Een kwasfgaf of naad Neem GUPA fe baaf! KNEEDBAAR HOUT VAN CETA-BEVER Opzetregeling voor het aannemersbedrijf Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de minister van econo mische zaken een gemengde commis sie te vormen ter bestudering van da opzetregeling voor het aannemers bedrijf. Van deze commissie zouden vertegenwoordigers van het bedrijfs leven en ambtenaren deel uitmaken. Nederlands zuivelbedrijf in Venezuela De minister van economische za ken, prof. dr. J. Zijlstra, die een reis naar de Verenigde Staten maakt, heeft tijdens een kort oponthoud te Caracas meegedeeld, dat Nederland zich interesseert in de vestiging van een zuivelindustrie in Venezuela met Nederlands en Venezolaans kapitaal. Minister Zijlstra zal binnenkort naar Venezuela terugkeren om deze kwestie te bestuderen. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 24 April. Fruit: Golden Delicious 42— 63; Jonathan 2562; Goudreinette 49; Ap pelen stek 14—24; St. Remy 8—11. Groenten: Bloemkool A 3967; Idem B 27—44; Idem C 12—33; Idem D 8—27; Spi nazie 11—31; Postelein 68—76; Bosradijs 1525; Koolrapen 12; Rabarber 716; Prei 16—32; Sla per stuk 5—16; Sla per kg. 10—27; Andijvie 33—53; Witlof 11— 34; Rode kool 916. VEILING KAPELLE. 24 April. Gewone veiling: Tulpen 27 cent per bos; Kropsla 83/214; Spinazie 15—39; Radijs 816; Rabarber 9—14; Prei 24; Bos Seiderij 4»,4—7$; Witlof 28—31. VISMIJN VEERE. 24 April. Aangevoerd 963 kg. export garnalen 6168; 91 kg. bot 1823; 56 kg. tong (middel) 78—1,67; 993 kg. rog 20-45; 7 kg. griet 66—89; 8 kg. kabeljouw 63—67. VEILING TERNEUZEN. 24 April. Sla A 12,20—13,10; Idem C 8,10; Bloemkool 13-15; Radijs 1417; As perges I 1,52—1,80; Idem II 1,121,14; Idem afw. 88; Peen 3; Prei A 23—28; Idem B 21; Rabarber 3—7; Spinazie 1 25—27; Idem II 12—18; Witlof 23—26; Idem afw. 18—19; Peren: Saint Remy fabr. 5; Brederode keuken 10; Idem fabr, 3. VEILING GOES. 24 April. Stoofsla 26—32; Rabarber 6—8: Witlof 18—29; Uien 31; Aardappelen 9— 11; Spinazie 19—35, alles per 100 kg.. Kropsla 7—15; Bloemkool 9—62, beide per 100 stuks; Radijs 14—19; Rammenas 18; Selderij 3—7, alles per 100 bos. Alles in guldens per 100 kg., 100 stuks of 100 bos. VISMIJN BRESKENS. 24 April. Aangevoerd 1532 kg. export garnalen 66—74; 182 kg. handels-garnalen 71—76; 101 kg. schar 29—40; 107 kg. bot 16; 68 kg. tong 1,36—1,75. Dr. J. van Baai aanvaardde zijn ambt De nieuwe gouverneur van Nieuw- Guinea, dr. J. van Baal, heeft Vrijdag in Hollandia zijn ambt aanvaard. De officiële ambtsaanvaarding geschied de in een openbare vergadering van de raad van diensthoofden. Veler ogen zijn op ons gericht om te zien op welke wijze Nedex'land zijn taalt ten opzichte van Nieuw-Guihea verlicht, aldus dr. Van Baal. Knaapje bij spel onder zand bedolven Donderdagmiddag is in de buiten wijk „Het ondiep" te Utrecht het veer tienjarig knaapje A. G. J. uit deze wijk bij het spelen onder zand bedol ven geraakt. Met enkele andere kin deren had hij een hol gegraven, dat instortte. Het slachtoffertje werd met hulp, van de brandweer uitgegraven, doch bleek reeds te zijn overleden. Er zijn weer geruchten om Peter Ga- bor, leider van de Hongaarse politieke politie. Hij zou gearresteerd zijn, aldus A.F.P. Geruchten over het „in ongena de vallen" van Gabor deden reeds twee maanden de ronde, doch werden nooit bevestigd. 4 Vijf jaar gevangenisstraf legde het Hof te Leeuwarden op aan de 37-jarige Ambonees L. S;. die een 17-jarige kamp genoot doodschoot, omdat deze jongeman relaties had met de 14-jarige dochter van S. De Oost-Duitse stad Chemnitz zal op één Mei in ,JCarl Marxstadt" worden her doopt. Op dezelfde dag zal Fürstenberg aan de Odef, de „eerste socialistische stad" in Oost-Duitsland, in „Stalin-stadt" worden herdoopt. Engeland heeft 500.000 granaten voor veldartillerie verkocht aan de Fransen in Indo-China. De granaten zijn reeds in Indo-China aangekomen. Het oppergerechtshof te Nakoeroe in Kenya heeft zeven Afrikanen ter dood veroordeeld wegens moord op de Britse boer Ruck op 24 Januari j.l. De aftredende Deense premier, Erik- sen, heeft de regeringscrisis in zijn land tijdelijk opgelost. Zijn regering zal in functie blijven tot na de verkiezing van de Senaat op Dinsdag a.s. De Sowj et-Unie heeft een negental Noorse musici uitgenodigd in Augustus 'n tournee van een maand te komen maken. 66e lijst van watersnood-slachtoffers Verschenen is de 66e lijst van ge borgen en geïdentificeerde waters noodslachtoffers. Deze bevat de volgende namen: DREISCHOR Roggeband, Adriaan, geb. 4.4.1932, laatste adres: Bogerdweg D 238. Schot van Veen, Johannes Marinus, geb. 25.6.1931, laatste adres: Lan- geweg P 50. NIEUWERKERK Kleemans-van de Vrie, Adriana Jo hanna, geb. 30.7.1925. laatste adx-es Burg. Boumanstraat 26. OUDE TONGE Koert, Cornells, geb. 31.7.1873, laat ste adres: Stationsweg 75. Tiggelman, Pieternella Adriana Stijntje, geb. 31.10.1949, laatste adres: Oude Tonge B 49. Vroegindeweij, Klaas, geb. 3.1.1898, laatste adres: Oude Tonge B 22. JUIST NU MIMOUW! Van Uw oude bontmantel maken wij een chique kort jasje volgens de nieuwste modellen. Belt U ons even? Onze ateliers kunnen nü voordeliger transformaties ver richten. Bovendien: U voorkomt teleurstelling in de herfst! *t>ëmMk'ïwk, DEN HAAG; Laan van Meerdervoorfc 291 TeL 336665 Spui 149 Tel. 113851 BREDA; Catharinastraat 7 Tel. 8357 KERKNIEUWS Ds. A. E. K. Pols 45 jaar predikant Zondag 26 April a.s. zal het 45 jaar geleden zijn, dat ds. A. E. K. Pols, emeritus predikant van Coévorden en thans voorganger der afdeling Hil- legom van de Ned. Prot. Bond, het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Ds. Pols werd in 1880 geboren en in 1906 door het Provinciaal Kerkbe stuur van Utrecht toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. 26 Apxll 1908 verbond cand. Pols zich aan zijn eerste gemeente Serooskerke-Kerkwexve (classis Zee- rikzee) In 1913 verwisselde de jubi laris deze gemeente met die van Julc- werd (classis Appingedam), vanwaar hjj in 1915 naar Noorddijk (classis Groningen) vertrok. Op 23 November 1930 verbond ds. Pols zich aan zijn vierde en laatste gemeente Coevor- den, welke hij diende tot 1 Mei 1946, toen hem op 65-jarige leeftijd emeri taat werd verleend. Daarna vestigde hjj zich metterwoon te Hillegom, waar hij werd benoemd tot voorgan ger van de afdeling van de Neder landse Protestanten Bond. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te De Krim: ds. A. Grup- pen te Biezelinge. Waar ^ijn onze schepei, Abbekerk 24 te Moji. Alcione pass. 24 St. Pauls Rock. Alpherat 24 te Montevideo. Andijk 24 te Londen. Bloemfontein 23 op 500 mijl Z. van Cap Palmas. Caltex The Hague pass. 24 Algiers. Ceronia pass. 24 Flathork. Coryda pass. 22 Azoren. Eos 24'te Hamburg, Grootekerk pass. 24 Lissabon naar Mar seille. Indrapoera pass. 24 Kaap de Gata. Jagersfontein 16 Mei te Amsterdam verw. Johan van Oldenbarnevelt pass. 24 v.m. Kaap Guardal'ui naar Belawan. Kota Agoeng 19 te Soerabaja. Maasdam 24 te Southampton. Meerkerk 22 van Rotterdam. Mirza pass. 22 Dominica-eilanden. Noordam 27 v.m, te Rotterdam verwacht. Noordwijk 24 te Carteret (New York). Papendrecht 24 dwars van Benghazi. Rijndam 24 te New York. Schiedijk 25 te Alexandrië verwacht. tdijk 22 120 mijl N.O. van Massawa. Stad Alkmaar 23 n.m. te Liverpool. Sunetta 23 20 mijl ten Z.O, van Kaap St. Vincent. Taria 22 van Bremen. Tawali 23 te Baltimore. Ternate 23 te Ballk Papan. Utrecht 23 te Chittagong. Veendam 27 te Cowes verwacht. Westerdam 22 400 mijl N.N.W. van Flores. Willem Barendsz pass. 23 Finisterre. Woensdrecht 23 op 1300 mijl van Madeira. [Jssel 23 te Piraeus. Zuiderkruis pass. 23 de Evenaar. Advertentie WEK DE GAL m UW LEVER OP U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter ga n uw ingewanden doen stromen, anders /erteert uw voedsel niet, het bederft. J raakt verstopt, wordt humeurig en oom, Neem de plantaardige CARTER'S -.EVERPILLETJES om die liter gal W te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze teregelen, '"Oen plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4