Vlissingen heeft reeds een helicopterveld uitgekozen Zeeuwse Almanak N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN PUROL Geneest al wat Uw huid deert! SCHELDE-FABRIEK KON NIET MEER GERED WORDEN Mijn favoriet? Natuurlijk CHIEF WHIP stukken beter dan alle andere en bovendien de beste voor gezondheid! „SCHOUWEN IS BESLIST GEEN VERGETEN LAND Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 APRIL 1953 WACHTEN OP MINISTER EN SABENA Ook 's nachts boten tussen Vlissingen en Breskens B. en W. van Vlissingen hebben reeds een terrein gevonden, waarop halicoptcres zouden kunnen landen: een stuk gemeentegrond ten Noorden van de Verlengde Paul Krugerstraat in de onmiddellijke nabijheid van de Van Dishoeckstraat, gunstig gelegen ten opzichte van de voornaamste verkeerswegen en voor het bedrijfsleven. Het college heeft zich reeds op 10 Maart tot de minister van verkeer en waterstaat gewend met het ver zoek dit terrein als luchtvaartterrein voor helicoptères aan te wijzen en enkele weken geleden is contact opgenomen met de Belgische luchtvaart maatschappij „Sabena", die zoals bekend het voornemen heeft tussen Brussel en Rotterdam een lijn met helicoptères te gaan exploiteren. De „Sabena" is reeds bereid gebleken de mogelijkheid Vlissingen in een heli- coptere-li)n op te nemen ernstig te onderzoeken. Deze verheugende mededeling deed burgemeester mr. B. IColff tijdens de vergadering van de Vlissingse ge meenteraad in antwoord op schrifte lijk door de heer M. J. van Poelje in gediende vrageji. Met de heer Van Poelje achten B. en W. aldus dit antwoord het van het grootste be lang een poging aan te wenden om Vlissingen als tussenlandingsplaats in een dergelijke luchtverbinding inge schakeld te krijgen. Zij herinneren aan de geschiedenis van de K.L.M.-lijn RotterdamHaamstedeVlissingen, welke in de jaren 1933—1939 met groot succes werd geëxploiteerd (des zomers zelfs met een verlengstukje tot Knok kel en beslist in een behoefte voorzag. Betreurd wordt dan ook, dat deze lijn na de oorlog uit het luchtvaartnet is weggevallen. Nu de reeds geruime tijd geleden door het provinciaal bestuur gedane voorstellen nog steeds niet hebben ge leid tot aanleg van een vliegveld ten Noorden van Ritthem, hebben B. en W. de reeds in Januari verschenen be richten over de mogelijkheid van he- licoptère-verbindingen met Rotterdam met grote nauwlettendheid gevolgd. Rotterdam heeft immers, evenals Vlis singen, een verwoest vliegveld en is dus in zekere zin een lotgenote. Om streeks half Februari is er een be spreking geweest met degenen, die in Rotterdam door gemeentebestuur en Kamer van Koophandel zijn belast met de voorbereiding van het helicoptère- verkeer. Met dank zij de door de dienst van Gemeentewerken van Rot terdam gegeven technische voorlich ting, zijn B. en W. van Vlissingen in staat geweest spoedig hun keuze te doen voor een geschikt terrein in Vlis singen. Tot het gereedmaken van dit terrein zal echter niet worden over gegaan zolang de minister het niet als luchtvaartterrein voor helicoptères heeft aangewezen en zolang de Sabe na niet heeft verklaard het terrein ook te zullen gebruiken. Zodra dit het geval is, zullen B. en W. van de raad het daartoe benodigde crediet vragen. Overigens kan de burgemeester me dedelen, dat de Sabena dit jaar waar schijnlijk de beschikking over drie helicoptères krijgt, waarvan één in de zomer. Advertentie hu adres Voor ijzerwaren, gereedschappen enz. SCOOTER-DRAMA. De man, die in het middaguur per scooter arriveerde in de op dat tijdstip in rust verzonken hoofdstraat van Stop- pelsdijk, kreeg niet die belangstelling, welke dit voor Nederland nog niet ge heel en al ingeburgerde vervoermiddel hem had kunnen opleveren. De man verdiende wel belangstelling, want hij vertoonde in het berijden van zijn vehikel een vaardigheid, welke een circus-artist hem moeilyk verbeterd zou hebben. Eerst na vele slingeringen weliswaar onnodig, maar daaróm niet minder imposant en knap bochten werk ging hij er toe over het ding te parkeren voor een winldel, waarin hij even later verdween. De scooter stond toen opvallend ver laten'in die stille straat; een door die verlatenheid nadrukkelijk geaccentu eerd beeld van moderne vervoersmo gelijkheden. Het beeld sprak dan ook onmiddellijk tot de schooljeugd, toen dit deel van de Stoppeldijkse gemeenschap om vier uur- bevrijd werd van sommen en taallessen. Uit een ploeg van twintig bleven na enkele minuten vier knaapjes over, die er bijzonder vastberaden uitzagen. ,,'t Is precies een autoped", sprak ei eindelijk een, maar hij kreeg geen ant woord. Zijn vriendjes waren té diep verzonken in het technisch stilleven vóór hen. Totdat zij nog steeds zwijgend tot daden overgingen. De harmonie onder de jeugdige avonturiers was zo goed, dat overleg onnodig was. Het woord „autoped" was voldoende ge weest, ze gingen steppen... Om de beurt. De eigenaar kwam nog net op tijd om het achterwiel om een hoek te zien verdwijnen. Dravend verdween hij even later eveneens om die hoek en met hem ver dween voor ons de slotacte van dit scooter-drama... Sportvelden vertraagd De heer Van Poelje kreeg in ant woord op andere schriftelijke vragen te horen, dat de ramp van 1 Februari een aanzienlijke vertraging heeft ver oorzaakt bij de aanleg van de nieuwe sportvelden. De sintelbaan zou in Mei of Juni gereed zijn geweest en men had zich voorgesteld, dat, de daar voor in aanmerking komende velden nog dit voorjaar zouden worden in gezaaid. Na de dijkdoorbraak in Brui- nisse zijn echter alle D.U.W.-arbeiders overgeplaatst, zodat men 2 tot 3 maan den achter is op het werkschema en van inzaaien dit voorjaar geen sprake meer kan zijn. Op dit punt wordt de vertraging een half jaar. B. en W. zul len in elk geval proberen spoedig weer een groep arbeiders voor Vlissin gen ter beschikking te krijgen. De jachthaven. Het crediet van f 43.000 voor de aan leg van een jachthaven werd B. en W. blijkbaar gaarne toegestaan. De heren Knoop (V.V.D.) en Geldof (P.v.d.A.) gaven althans hun grote voldoening te kennen, dat B. en W. eindelijk met een definitief voorstel bij de raad kon den komen en verbonden daaraan de wens, dat de jachthaven tegen het sei zoen 1954 in gebruik genomen zal kun nen worden. Het is echter niet een voudig, gelijk wethouder Van Pope- ring ook verzekerde, op het ogenblik voor een dergelijk werk D.U.W.-arbei ders beschikbaar te krygen. Bij de rondvraag kwamen nog meer interessante problemen naar voren. Mej. T. van Heulen (P.v.d.A.) lan ceerde het reeds in de V.V.V.-verga dering aangekondigde plan voor een Vacantie-Woningruilcentrale en ver zocht B. en W. te overwegen of dit streven op de een of andere wijze ge steund zou kunnen worden, De burge meester antwoordde, dat de V.V.V. zich eventueel tot B. én W. zal moe ten wenden, waarna deze zullen be zien wat gedaan zou kunnen worden. Het idee ziet er sympathiek uit, maar het ligt eigenlijk vrijwel in de par ticuliere sfeer. Alarm. De heer Knoop wilde alarm blazen voor iets, dat z.i. op een noodtoestand zou kunnen uitlopen, n.l. de auto-files voor het veer naar Breskens. Wanneer deze zomer Kruiningen—Perkpolder niet functionneert en bovendien het verkeer bij de Keersluis over een noodbrug moet worden geleid, zou de zaak wel eens fout kunnen lopen. Spreker drong er op aan, dat B. en W. pogingen in het werk zullen stel len om deshoods tot een des nachts doorvaren van de boten te komen. Ook zal bij het openen van de brug zeer soepel opgetreden moeten worden. Wanneer aan deze dingen niet alle aandacht wordt besteed, zouden de vreemdelingen Vlissingen wel eens kunnen gaan mijden. De burgemeester beloofde deze inderdaad belangrijke zaak ernstig te zullen bezien. De heer Van Poelje kreeg tenslotte nog de toezegging, dat zo spoedig mo gelijk zal worden voortgegaan met de egalisering van de Nieuwe Markt Van beplanting kan dit voorjaar echter niets meer komen. Inwijding herbouwde Ned. Herv. kerk te Breskens Zaterdag 9 Mei a,s. 's middags om 3 uur zal de herbouwde Ned. Herv. kerk te Breskens ingewyd worden. RAAD BRESKENS Hulp uit Middelburg werd toegezegd De bevolking van Breskens mag er van verzekerd zijn, dat het gemeente bestuur diep begaan is met het lot van de ontslagen arbeiders. Alle pogingen om het dreigende onheil af te wenden zijn dan ook ondernomen, helaas tot nu toe met weinig resultaat. Dat waren de woorden van burgemeester J. A. Eekhout van Breskens bij de aanvang van de raad waarin over het verdwij nen van de afdeling van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" uit de gemeente uit voerig werd gesproken. De dag voor het bekend maken van het betreurenswaardige besluit had 'n vertegenwoordiger van de Schelde-di- rectie een onderhoud met de burge meester. Daarbij werd medegedeeld, dat de omstandigheden het bedrijf' noodzaakten de koelmachine-afdeling in Breskens per 1 Juni te sluiten. De afdeling Breskens zou gedurende het gehèle bestaan met verlies hebben ge werkt. De burgemeester verklaarde te heb ben gewezen op de morele kant van deze zaak en te hebben verzocht de sluitingsdatum later te stellen. Ge tracht zou dan worden een oplossing te vinden. Men had hierbij gedacht aan het aantrekken van een nieuwe in dustrie in het leegkomende gebouw in overleg met het E.T.I. en de Com missaris der Koningin. Enkele dagen later was echter bericht gekomen, dat aan de gang van zaken niets meer te Advertentie UW LERAAR IN DE KAST Verbazend gemakkelijk, Uw leraar steeds ter beschikking te hebben! Hebt U een vrij uurtje? Dan neemt U eenvou dig de Bekende Schriftelijke Cursus Resa-Hilversum uit de kast. Opleiding voor Staats examen en H.B.S., Muloexa men, Onderwijzersakte en an dere officiële examens. Het instituutmet d\e meeste ge slaagden! Vraag ons nieuwe prospectus. Middelburgse firma-op de Industrie-Messe Hannover Op de „Deutsche Industrie-Messe", de grote jaarbeurs te Hannover, wel ke van 26 April tot 5 Mei aan de in dustrie is gewijd, is de N.V. Focus Veilig te Middelburg-Diisseldorf met een stand vertegenwoordigd. veranderen viel. Hiermee was dus het lot van een niet onbelangrijk aantal Breskense arbeiders bezegeld. Ter vergadering vroeg de heer A. J. Vermeulen wat er gedaan was en nog gedaan kon worden om tot een gun stige oplossing van het knellende pro bleem te geraken. De voorzitter ver klaarde, dat het E.T.I. te Middelburg alle hulp heeft toegezegd, evenals de Commissaris der Koningin, die op aan dringen van B. en W. van Breskens contact zal opnemen met de directie van „De Schelde". Men zal in ieder geval trachten te bereiken dat het ge bouw, indien het leegkomt, niet bij gedeelten zal worden verkocht; de ge legenheid voor het vestigen van een nieuwe industrie moet zo mogelijk be houden blijven. De voorzitter ging accoord met het voorstel van wethouder P. J. Note- baart nogmaals een onderhoud té be leggen met vertegenwoordigers van 't E.T.I. te Middelburg. op Kiezer te Sas van Gent in beroep tegen lijst-Warrens Naar wy vernemen heeft een kie zer uit Sas van Gent beroep inge steld tegen de door de heer Warrens aldaar ingediende candidateniyst. Hy meende, dat een aantal handtekenin gen onder deze lijst, waarop uitslui tend de naam Warrens voorkomt, vals is. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een onderzoek laten instellen en zullen hedenmorgen om 9 uur in een openbare zitting te Middelburg bepalen, of de candidateniyst ul dan niet geldig is. Vuur laaide weer op Vrijdagmorgen omstreeks 2.15 uur deden zich bij de graanopslagplaats van de Coöp. Handelsvereniging N.C. B. te Sas van Gent drie kleine explo sies voor in de nasmeulende resten van de Donderdagmorgen in brand f eraakte graansilo's. Het vuur laaide ientengevolge weer heviger op en de t-andweer was tot omstreeks 5 uur bezig met blussingswerkzaamheden. Het nablussen nam daarna nog ge ruime tüd in beslag. Reconstructiecoinmissie wordt geïnstalleerd De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. zal Woensdagmid dag a.s. tydens een byeenkomBt in Hotel van Noppen te Zierikzee de Re constructiecommissie voor Schonwen en Duiveland installeren. Ir. MARIS VERKLAARDE Eigen volk voor dijkherstel in eerste instantie minder geschikt Schouwen is beslist geen vergeten land. Maar indien men bedenkt, dat de waterstaatkundige problemen daar tweemaal zo groot zijn als eertyds die van Walcheren, kan men zich toch wel indenken, dat het dijkherstel daar niet in zeer korte tijd klaar kan zijn. Even verklaarbaar, ik had ook niet anders verwacht is, dat er klachten komen als: „waarom schieten ze niet op", „ze doen niets" en „we worden vergeten". Dat deze opvattingen onjuist zyn, kan dagelijks bewezen worden, al zijn er na tuurlijk fouten gemaakt. Dat gebeurt overal, waar mensen werken. Dit zeide ir. A. G. Maris, directeur- generaal van Rijkswaterstaat Vrijdag tijdens een onderhoud met een A.N.P.- redacteur. Als voorbeeld van een der zaken, waarover de meeste schampere op merkingen zijn gemaakt, nam ir. Maris de havendijk van Zierikzee. Aan het dichten daarvan zou veel te laat be gonnen zijn. In de eerste helft van Februari is daar met inzet van alle beschikbare middelen het uiterste gedaan. Het gat in de havendijk kon niet gesloten worden, omdat elders groter onheil dreigde en men bovendien toen nog niet over voldoende mensen, materieel en materiaal beschikte. Nieuwe plan nen moesten worden gemaakt. Intussen werd getracht in de havendijk met zinkstukken en een keileemdam te werken, maar de zanderige klei en 't fijne zand daaronder maakten het de zware storm mogelijk dit werk te frus treren. Op 1 Maart is hiermee gestopt. Toen is de „Operatie Wanhoop" ge probeerd. Niemand had er fiducie in en desondanks is deze poging om een ring bakken op de klei te leggen, ge daan. Thans is men dus met de „Operatie Levensstrijd" genoemd naar een boer derij) bezig. Het werk aan de te ma ken afsnoeringsdijk tussen Zierikzee en de zeedijk schiet goed op. De aan- zetstukken zijn gereed en worden uit gebouwd. Reeds is ruim 200 meter be zonken. Organisatie. In de eerste dagen van Februari is samenwerking tot stand gekomen tussen Rijks- en Provinciale Water staten, waterschappen en polderbe sturen en de Centrale Dienst voor Noord-Zeeland- De centrale dienst moest zich ten behoeve van de gemeenten op 6 Fe bruari uit de samenwerking terug trekken en de Zeeuwse pro> waterstaat, die een kleine orgi heeft, trok zich op 9 Februari terug ten behoeve van ander werk als dat der binnendijken, aldus ir. Maris. Op 13 Februari is de leiding van het herstel van hoofd- en buiten- waterkeringen van Schouwen opge dragen aan de dienst der Zuiderzee werken met Inschakeling van de reeds samenwerkende instanties. Geleidelijk zijn meer aannemers met grote ervaring op dijkgebied inge schakeld. Ben der grote moeilijkhe den is daarbij het onderbrengen van lersoneel. Bij Bruinisse is nu een ,;amp gereed. Drie Zwitserse kampen, bestEiande uit barakken, zijn thans te Rotterdam aangekomen. Deze kam pen worden bij Zierikzee, Noordgou- we en Brouwershaven opgebouwd. De Oude Dijk. Over de kwestie van de Oude Dyk bij Bruinisse, die bij de onvoorziene hoge vloed van 12 April opnieuw door brak, zeide ir. Maris, dat deze dijk een slechte binnendijk is, die slechts provisorisch was hersteld teneinde een vloedkombeperking te krijgen. Hoewel ir. Slotboom ernstig ge waarschuwd heeft tegen het aroog- van de bevolking (hij noemde op 15 Februari een termyn van drie maan den), werd desondanks besloten te malen. Het gevolg is geweest, dat bij extra hoge vloed deze dijk het begaf. Gemopper over sloom herstel van de Rampaartsdijk acht ir. Maris ont staan uit gebrek aan kennis van za ken. Dit herstel heeft weinig zin, zo- slechts 300 arbeidskrachten voor de Oude Dijk aanwezig waren beant woordde ir. Maris met de opmerking, dat 300 man meer dan voldoende was. Men had er niet meer kunnen gebrui ken, zonder dat men elkaar in ae weg liep. Dan is er de steeds terugkerende vraag, waarom de mensen van de streek niet mogen terugkeren. Zy zouden, zo wordt gezegd, fel vechten voor het behoud van de dyken. Dit is, aldus ir. Maris, psycholo gisch niet te verwezenlijken. In de corridor tussen Zierikzee en Bruinis se mochten zestig personen terugke ren. Zij waren en dit is volkomen verklaarbaar op de tweede werk dag reeds bezig him eigen boeltje te redderen en keken niet meer naar het dykwerk om. Het dijkherstel moet met mensen van buiten gebeuren. De aanwezige bewoners vormen dan een goede arbeidsreserve. Polder Waarde valt snel droog By het sluiten van de Kadyk ko men gunstige berichten uit de over stroomde polder Waarde- Dag en nacht wordt thans gespuid. De wind is gunstig, zodat door de sluis in de zeedijk, welke veiligheidshalve nog slechts half geopend is, Vrijdag niet minder dan 400.000 kub. meter water kon worden geloosd- Wanneer het spuien tydens het weekend op dezelf de wijze voortgang kan hebben, ver wacht men reeds dat het Maandag moeilyk zal worden om het dorp Waarde per boot te bereiken. Zoals bekend heeft op de ramp- Zondag één inwoner van Waarde, de jongeman P. Wisse, tydens de evacu atie het leven verloren. Vrijdagmid dag is zyn stoffelijk overschot ge vonden in de z.g. Weel, ongeveer op de plaats waar hy met zyn fiets in de golven verdween. te St. Laurens Ter hoogte van de molen te St. Laurens de"d zich een droevig onge val met dodeiyke afloop voor. De 18- jarige W. Duvekot uit Vrouwenpol der reed mee met een tractor-sproei- machine en sprong er af op het mo- ment, dat uit tegenovergestelde rich ting een personenauto, bestuurd door de heer De Buck uit Oostkapelle, na derde. Hij werd door de auto gegre pen en kwam op de motorkap tegen ae voorruit terecht. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis te Mid delburg overgebracht, waar hy en kele uren na aankomst overleed. Binnenkort weer gas te Zierikzee Maandag a.s. zal 't stadsgasbuizennet te Zierikzee onder hoge druk gevuld worden met niet brandbare rookgas sen ten einde eventuele lekken op te kunnen sporen. Het is dan ook wense lijk, dat de bewoners de kranen in huis gesloten houden. Om zo vlug mogelijk gas te kunnen leveren zal een ploeg technici uit Amsterdam in overleg met de directeur der gasfa briek het personeel aanvullen, zodat op een dag het uitgestippelde traject in de eerste phase van gas voorzien wordt. Hierna zullen de arbeiders van de fabriek de huiskranen overal opendraaien ter controle. KUNSI Residentie-orkest in Middelburg Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, Z.V.U. Brillont! Inderdaad, dat is het spel van het Residentie-orkest en dat is ook de directie van Willem van Ot- terloo. Vrijdagavond kwam dit weer onomstotelijk vast te staan tijdens het concert, dat dit symphonisch en semble in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg voor de Z.V.U. gaf en waarby vooral na de pauze Van Ot- terloo met zyn musici in Bruckner's Vierde grote hoogten bereikte. Sinds deze dirigent nu al weer enige jaren geleden de leiding van het orkest overnam, is het karakter, ja is de orkestklank veranderd en omge vormd tot een evenwichtig geheel, waarvan de samenstellende elemen ten stuk voor stuk zeer zorgvuldig bekeken en gepolyst zyn. Dat nu is een van de goede eigenschappen van het huidige orkest: elk detail in de klank is verzorgd, zodat deze tot in de sterkste passages doorzichtig blijft. Dit brengt tevens een uiterst gedisciplineerd samenspel met zich mee, dat vooral bij Bruckner de aan dacht trok, temeer waar Van Otter, loo hier het thematisch materiaal met de schier-oneindige modulaties, steeds op de juiste wyze deed be lichten. En daarom: brillant is inder daad hier het juiste woord En tochBezwaren? Ja, enige bedenkingen willen wy uiten, zij het dan dat deze zich niet in de eerste plaats tegen het orkest richten. Het Residentie-orkest heeft in 't Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag en in het Scheveningse Kurhaus concertzalen, die veel en veel ruimer zyn dan die in Middel burg, welke wij hebben het reeds vroeger opgemerkt het omvang rijke geluid van een dergelijk groot orkest niet steeds kan verwerken. Daardoor ontstonden er Vrydag- avond soms vertekeningen in de klank, welke wellicht onvermydelyk waren, maar niettemin vielen te be treuren. Ziedaar het eerste bezwaar. Het tweede richt zich tegen de pro gramma-keuze: Beethoven-Mahler- Bruckner. Was het niet mogelyk ge weest om één van deze werken te la ten vervallen, teneinde ook iets te laten horen van muziek, welke haar bron vindt in b.v. de Franse cultuur? Het Residentie-orkest komt immers hier niet elke dag en daarom wil men liefst zo weinig mogelijk eenzijdig heid by de programma-samenstelling. Overigens zij toegegeven, dat be halve Bruckner's Vierde, de „Kinder- totenlieder" van Mahler zeer de moei te waard waren. Herman Sch&y zong ze buitengewoon mooi en wist de psychologische structuur dezer liede ren ongetwijfeld nader tot zijn luis teraars te brengen. Over de stem- middelen van deze bas wordt de laat ste tijd verschillend geoordeeld, doch wanneer men het concert van Vrij dagavond als maatstaf neemt, hoeft dit oordeel geen of weinig critiek in te houden. Zijn Mahler-vertolking heeft ons althans zeer geboeid. Vermelden wy' tenslotte, dat het concert begonnen werd met Beetho ven's Coriolan-ouverture en dat er voor solist en dirigent bloemen wa ren, Zy werden verscheidene malen teruggeroepen. Helaas.het was ditmaal geen volle zaal. de K, MIDDELBURG. Vandaag Electro-bloscoop: „De kleine wereld van Don Camillo" met Fernan- del (geprol.) (alle-leeftijden). 7 en 9.15 uur; Lange Noordstraat 40; algemene vergadering van aandeelhouders N.V. ,jbe Duif", 11 uur; Schuttershof: soi- rée-dansante Dansschool Meeuse. 8 u. Morgen Electro-bioscoop„De kleine wereld van Don Camillo" met Fernan- del (geprol.) (alle leeftijden) 3.30, 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De Bron", (14 jaar), 7 en 9 uur; Luxor: „De dief van Bagdad", (14 jaar). 7 en 9 uur; Concertgebouw: dansen 8 tot 2 uur; Ned. Herv. Verenigingsgebouw: uit voering C.O.J.O. „Deuren' Open', 8 uur; Scheldekwartier; soiróe ambtena- renvereniging N.V. Kon. Mij. „De Schelde", 8 uur. Morgen Alhambx-a: „De Bron", (14 jaar), 3, 7 en 9 uur: Luxor: „De dief van Bagdad", (14 jaar), 3, 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: „Het testament van dr. Mabuse", (18 jaar), 7 en 9 uur. Morgen Grand: „Het testament van dr. Mabuse", (18 jaar), 3, 7 en 9 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2