mm Zwin Zijpe KAMERLEDEN OP BEZOEK IN OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN WALCHEREN w m iVOTEDOP EEN KWART MILLIOEN SCHADE AAN CLUBS IN RAMPGEBIED WOENSDAG 22 APRIL 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LAAT ONS NIET IN DE STEEK Leden van G.S. gaven toelichting op de verkeersproblemen Vier Kamerleden van de K.V.P., de heren N. van den Heuvel, C. van Meel, F. van Vliet en H. v. d. Zanden, hebben Maandag een bezoek ge bracht aan Kloosterzande, waar zy besprekingen voerden met burgemees ters van getroffen gemeenten, waterschapsbestuurders, aannemers, verte genwoordigers van middenstands-, boeren- en arbeidersorganisaties, enz De zeer geanimeerde bespreking werd ook bijgewoond door twee leden van Ged. Staten van Zeeland, dè heren mr. dr. A- J. J. M. Mes en A. L. S Lockefeer, en voorts door enkele vertegenwoordigers van Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland. Er werd o.m. uitvoerig van gedach ten gewisseld over kwesties van schadeloosstelling, waarbij de vier Kamerleden zich ten aanzien van de kwestie der integrale schadevergoe ding zeer gereserveerd toonden. Toch werd er met klem op aangedrongen te streven naar integrale vergoeding voor 't zwaar getroffen Zeeland, waar tallozen nu reeds in dertien jaar vooi de derde maal getroffen zijn. Men hééft grote vrees, dat de rampschade op dezelfde wijze zal worden vergoeci als de oorlogsschade. Dit moet voor komen worden! Ook vroeg men de Kamerleden er voor te willen waken, dat de regering de middelen uit het Rampenfonds niet gaat gebruiken om zich voor een deel aan haar eigen verplichtingen te onttrekken. Onvoldoende gips Geklaagd werd over onvoldoende gipsleverantie voor verzilte gebieden Voor sommige polders werd in het geheel geen gips beschikbaar gesteld, hoewel de zoutcijfers ook daar boven de 15 lagen. Hierdoor worden de oogsten bedreigd. Voorts werd er op aangedrongen, dat de buitendijken op kosten van het Rijk zullen worden hersteld. Ge noemd werd het geval van de Kleine Melopolder, waar pas aan het zeer nodige herstel van de buitendijk zou worden begonnen, wanneer van de zij de van de polder was toegezegd een deel van de kosten te zullen betalen Ten aanzien van de huisraadschade werd gepleit voor een aanvullende uitkering voor die gevallen, waarin de eerste uitkering onvoldoende is gebleken. Verbindingen Ook is nog gesproken over de ver bindingen van Oost Zeeuwsch-Vlaan deren met de rest van het land. Drie van de vier Kamerleden bleken in Brabant onjuiste inlichtingen te heb Vereniging voor Watertoerisme hield jaarvergadering In de jaarvergadering van de Ver. voor Watertourisme „Schelde" in café Kievit te Vlissingen, werden de jaarverslagen uitgebracht, waaruit bleek, dat het afgelopen jaar zich door een gezond verenigingsleven heeft gekenmerkt. De vereniging tel de 5 ere-leden, 148 leden en 13 dona teurs. De verhuizing van vlotten vaartuigen naar de tijdelijke ligplaats in de tweede binnenhaven kostte de vereniging nogal wat geld. Het be stuur hoopt met medewerking van de leden deze tijdelijke ligplaatsen te verbeteren. De haven werd in het afgelopen seizoen bezocht door 111 vreemde vaartuigen met aan boord 360 perso nen. Er werden 437 lig- en 873 man dagen gemaakt. Wegens plaatsge brek moesten velen teleurgesteld worden. De bezoekers waren allen vol lof over de wijze, waarop zij in Vlissingen werden ontvangen. Het verslag (dat natuurlijk enige tijd geleden-werd opgemaakt) maakt melding van de vertraging in de uit voering van de plannen voor de jacht haven door de ramp van 1 Februari. De kansen staan niet slecht, zo wordt geconstateex'd. Dit verslag van de secretaris werd, evenals dat van de penningmeester, goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heren H. Ligthart Schenk en A. Ma- quelin, werden herkozen. In plaats van de heren A. Korteweg en C. Kui per, die zich niet herkiesbaar had den gesteld, werden bij acclamatie gekozen de heren R. Haarsma en J. L. Maas, de laatste uit Breskens, Medegedeeld werd, dat de heren H. Ligthart Schenk en J. Groene- berg dit jaar als liavencommissarls- sen fungeren. Het seizoen zal Twee de Pinksterdag geopend worden. Lijsten voor de raadsverkiezingen thans genummerd Te Vlissingen is thans de numme ring van de candidatenlysten voor de a.s. raadsverkiezingen vastgesteld. Als partijen met de grootste aantal len zetels in de huidige raad kregen de P. v. d. A. en de gecombineerde C. H. en A. R. lijst resp. de nummers 1 en 2. Tussen de V.V.D. en de K. V. P., die elk twee zetels in de raad bezetten, moest geloot worden om de derde en vierde plaats. Resultaat: K.V.P. 3; V.V.D. 4. Ook moest wor den geloot tussen de twee lijsten die op het ogenblik niet in de raad zijn vertegenwoordigd; hierbij kreeg de C.P.N, no. 5 en de Middenstandspar- tij no. 6 toegewezen. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: J. Begeervan Eersel, z.; J. Minderhoudle Due, d.; W. Luitwieler Roelleven, d.; A. J. BooneKoster, z.; A. J. CornelisseRijksen, z.; P. L. Pouwelse Neve, z.; C. J. A. van der VeenRoth, d.; E. J. Faasse—Aarnoudse. d.; M. M. de WaeleLievense, z.; M. A. van der HieleMalgo, z.; J. de NooijerVermeule, d,; M. J. de NooijerWesterweele, d. Ondertrouwd: J. T. Cyronek, 38 j. en P. Boone, 3D j.; H. K. Bijleveld, 24 j. en J. C. de Kok, 19 j.; T. Hendrikse, 27 j. en C. M. H. de Boer, 24 j.; P. Kuzee, 28 j. en J. A. Buys, 21 j. Overleden: B. Sierag, 79 j., wedn. A. P. Blok; F. Damen, 87 j., wed. C. Oostdijk; A. W. Wattel, 73 j., geh. met M. Poort vliet. ben gekregen over de naar Klooster zande te volgen route, met name ovei de mogelijkheid of liever onmoge lijkheid om van Zuid-Bevelana naar Perkpolder over te steken. Het gevolg was, dat de heren van Den Bosch naar Kloosterzande meer dan zeven uur onderweg waren. Naai aanleiding van dit punt gaf mr. Mes een uiteenzetting over de veerdiensten op de Wester-Scheide. Hij deelde o.m. mede, dat het provin ciaal bestuur er naar blijft streven om op de huidige lijn Hoedekenskerke Perkpolder met 'n zeewaardig schip d.w.z- met de „Wilhelmina" of de „Prins Hendrik" te gaan varen Een meer Oostelijk gelegen haven (b.v Hansweert) is voorlopig niet mogelijk omdat de Rijkswaterstaat hiervoor geen toestemming zal geven. Tot de veerhaven van Kruiningen hersteld is. zal Perkpolder niet de belangrijkste veerhaven van Oost Zeeuwsch-Vlaan - deren kunnen zijn. De Rijkswaterstaat heeft beloofd, dat het herstel van de veerhaven te Kruiningen zo snel mogelijk zal wor den uitgevoerd. Het wordt in elk ge val tegelijk met het herstel van de dijken aangepakt. De heer Lockefeer legde er ten slotte de nadruk op, dat het streven er op gericht moet blijven de buslijn op Breda van de Z.V.T.M. te hand haven. In het algemeen bleek uit de be sprekingen, dat het zakenleven in Zeeuwsch-Vlaanderen ernstig lijdt onder het wegvallen van de verkeers verbindingen. Jeugd-weekend F.v.d.A. in „Bleye-Haghe" te Axel In de jeugdherberg „Bleye-Haghe" te Axel werd door het gewest Zee land van de Partij van de Arbeid een studie week-end georganiseerd. Het week-end werd geopend door de ge westelijk voorzitter van de P-v.d.A., de heer M. van Poelje, die wees op het grote belang van een dergelijke bijeenkomst. Mevrouw Ploeg-Ploeg uit Utrecht behandelde het onder werp: „Gezin en Gemeenschap" Zij wees o.a, op het grote belang van een toede gemeenschap in het gezin, om- at de goede gezinnen van zulk groot belang zijn voor de gemeenschap in zijn geheel, waar de democratische socialisten naar streven. Na ieze in leiding volgde een geanimeerde dis cussie en de voorzitter stelde terecht vast, dat dit gedeelte zeker een hoog tepunt van het samenzijn was. De avond werd gevuld met zang en spel. terwijl er Zondagmorgen gelegenheid was voor kerkgang en (of) wande ling. Na de warme maaltijd behan delde de heer Peschar uit Haarlem het onderwerp; „Productie en Wel vaart" Afdelingen van ANAB te Vlissingen en Westkapelle In Vlissingen is een afdeling opge richt van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond. Deze afde ling omvat arbeiders werkzaam in het zuivelbedrijf. Het bestuur is als volgt samenge steld: Voorzitter A. R. Buts; secreta ris A. W. M. Rodenburg; penning meester Ch. Heijeriks, De afdeling is toegetreden tot de N.V.V. Bestuurdersbond Vlissingen. In de gemeente Westkapelle is eveneens een afdeling van deze orga nisatie opgelicht. Het bestuur be staat voorlopig uit J- Roelse en J. Louws. Verwacht mag worden, dat ook deze afdeling zich by de Bestuur dersbond aansluit. Jaarlijkse ontmoeting A.L.M. K.O.T. De jaarlijkse biljartwedstrijden tus sen de Middelburgse biljartverenigin gen „A.L.M." en „K.O.T-" zijn deze maand begonnen. Nu iets meer dan de helft van de wedstrijden is gespeeld, luidt de stand 3921 in het voordeel van „K.O.T." Zondag a.s. zal de ont moeting worden beëindigd in 't club lokaal van „K.O.T.", café Gillissen- Middelburgse gymnasiasten een week in Roekan je Voor de leerlingen uit de vijfde en zesde klas van het Gymnasium te Middelburg werd een werkweek ge organiseerd in de volkshogeschool „Olaertsduyn" te Rockanje. De jon gens en meisjes maakten de reis naar Voorne per boot door de Zeeuwse wateren. De cursus duurde van Maandag tot Zaterdag en was een groot suc ces. Op het programma stonden in teressante lezingen, leerzame, leven dige discussies over vrijetijdsbeste ding, studie, democratie en kunst, zang, sport, handenarbeid en prae- tisch werk in huis, tuin en keuken. Bovendien werd nog voldoende tijd gevonden voor schoolarbeid, speciaal door de leerlingen van de examen klasse. Zo werd de tyd nuttig, maar ook aangenaam doorgebracht in de prachtige volkshogeschool. Op Dinsdagavond hield drs P. de Groot uit Den Haag een lezing over het Wereldvluchtelingenvraags tuk" en Donderdagavond sprak de publi cist en commentator P. Brijnen van Houten over de Europese samenwer king. Een belangwekkende causerie van de landsehapsdeskundige C. Sip- kes over kust en duinen van Voorne op Woensdagmiddag werd gevolgd door een excursie naar het vrijwel ongerepte duinterrein. Voorts werd nog gesproken over de studiemoge lijkheden en het studentenleven en over het volkshogeschoolwei'k, waar voor leerlingen en leraren in deze week byzonder veel zijn gaan voelen. Lezing over Europese eenheid Uitgaande van de Hervormde Jeugdraad te Middelburg werd in het Kerkcentrum aan het Koorkerkhof een lezing gehouden door mr. W. A. Kist, directeur van het vormingscen trum Oud Poelgeest te Leiden over de Europese eenheid. Mr, Kist belichtte in zijn interessante en bovendien leer zame causerie vooral de geestelijke eenwording der Europese beweging. Wel animo voor de speeltuin Oranjemolen De oprichters van de speeltuin voor de oude stad nabij de Oranje molen te Vlissingen hielden in het Concertgebouw een propagandaver- gadering onder leiding van de heer Th. P. van Zutphen, teneinde be langstellenden in kennis te brengen met doel en werken van een speel tuinvereniging zoals deze hier thans is opgericht. De voorzitter wees in zijn ope ningswoord op de vele moeilijkhe den die overwonnen moesten wor den alvorens definitief aan het op richten van een dergelijke speeltuin kon worden begonnen en toonde zich verheugd, dat men thans zover ge vorderd is met het werk, dat de nieu we tuin, waarin vele nieuwe snufjes te vinden zullen zyn, waarschijnlijk op 15 Mei a.s. kan worden openge steld. Uitvoerig belichtte spreker de taak van een speeltuinvereniging n.l. te zorgen, dat de kinderen van de straat afblijven en bovendien wat le ren voor het verdere leven, waarbij hij er op wees dat deze nieuwe speel tuin zal moeten tonen recht van be staan te hebben. Hg riep in deze de hulp in van alle belanghebbenden in het oude iVidsdeel van Vlirxingen. Er is activiteit te bespeuren, maar er bestaat nog behoefte aan meer. De contributie voor de nieuwe speeltuin werd naar het voorbeeld van de V. S. V., waarvan het bestuur deze verga dering bywoonde, op 15 cent per week per gezin vastgesteld. De leef tijdsgrens voor de bezoekende kinde ren werd gesteld op 4 tot 13 jaar. Ter vergadering werd ook door de heer D. Heijboer, voorzitter van de V.S.V. eveneens het werk van de ver enigingen toegelicht. Uit de vraaggesprekken tussen het bestuur en de aanwezigen bleek wel, dat vele plannen op stapel staan, maar dat in de allereerste plaats hiervoor geld nodig is. Zoveel moge lijk zal dan ook getracht worden le den te werven en donaties te ver krijgen. Men mocht al enkele mooie giften in ontvangst nemen. Uitvoerig werd ook gesproken over een eventuele fusie tussen de drie speeltuinen van Vlissingen, maar hierover kon nog niets definitiefs worden medegedeeld. Wel zal men zoveel mogelijk gaan samenwerken in de nabije toekomst. Voor het be stuur gaven zich ter vergadering nog 2 leden op. Het ziet er thans uit als volgt: Th. P. van Zutphen, voorzit ter; L. Goedbloed, P. Groenenberg, D. Davidse, J. Koops, P. Sturm en J. A. Ots. De vereniging voor de oude stad telt thans reeds bijna 40 leden. Jonge Strijd Vlissingen kreeg afdelingsvlag De jeugdgroep van het N.V.V. „Jon- ge Strijd" te Vlissingen heeft met me dewerking van enkele vakbonden een afdelingsvlag gekregen. Deze werd Zaterdagavond in het zaaltje aan de Coosje Buskenstraat in het bijzijn van genodigden overhandigd door de heer D. Romeijn. De secretaris van de Vlis- singse Bestuurdersbond sprak enkele goedgemeende woorden tot de jonge mensen. Toelatingsexamen van de lagere landbouwschool Voor het toelatingsexamen van de la gere landbouwschool te Oostkapelle slaag den: S. Blaas. Aagtekerke: J. Corbijn Serooskerke; G. Cornelisse, Westkapelle, P. Geertse, Grijpskerke; A. Kodde. Aag tekerke; P. Koole. Serooskerke: M. Lou- werse. Vrouwenpolder; C. Ludikhuize, Oostkapelle: A. Maas, Serooskerke; A. Maljaars, Oostkapelle; J. Maljaars, Oost kapelle; J, Minderhoud, Westkapelle; B. de Nood, Veere; J, Provoost, Domburg: B. Verstrate, Westkapelle; J. Versluys, Gapinge; C. de Visser, Aagtekerke; J de Visser, Westkapelle; J. de Visser. Dom burg; A. de Voogd, Vrouwenpolder; J. de Voogd, Serooskerke; W. Wagenaar, Vrou wenpolder; M. Wattel, Gapinge. Maatschappelijk werk te Domburg. De plaatselijke commissie van de Stichting voor maatschappelijk werk en gezinshulp op het platteland kwam in Domburg voor de eerste maal bijeen. In deze commissie heb ben zitting: de heren W. J. E. Crom- melin, voorzitter; P. Maranus, secre taris; zr. G. Traas, penningmeeste- resse; zr. C. Fenijn; mevrouw M. Goedbloed-Lodewijk en de heer J. Pattenler. Geconstateerd werd dat de behoefte aan gezinsverzorgsters gro ter moet zijn, dan het aantal aanvra gen doet vermoeden. Dit moet gewe ten worden aan de onbekendheid met het werk van de stichting. Het Groene Kruis vergaderde jaarvergadering. Nadat de jaarver slagen waren uitgebracht werd ge sproken over 't gebouw dat door de afdeling te Veere wordt gehuurd van de domeinen. Tenslotte besloot de vergadering dit gebouw aan te kopen. Vervolgens werden verschillende sug gesties besproken om te komen tot een betere financiële positie. De ver- fadering verleende het bestuur volle- ig mandaat om hiertoe plannen uit te werken. De heer J. Schout werd na stemming tot voorzitter benoemd. Tenslotte vertoonden zuster A. Voo- ren van de dienst voor Geestelijke. Volksgezondheid en zuster IJ. M. M. Stellweg districtsverpleegster van de Provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis", de film „Het schooi en zorgenkind". ATHLETIEK Onderlinge meerkampen van „De Zeeuwen" Zondag j.L werden te Westduin de onderlinge meerkampen van de O. en A V. „de Zeeuwen" gehouden Deze bestonden uit: voor de heren een vijf- kamp (100 m.. 800 m. verspringen, discuswerpen, kogelstoten); voor de dames een vierkamp, (100 m. ver springen, discuswerpen, kogelstoten); voor de dames junioren A: een drie kamp (80 m. verspringen, kogelsto ter); voor de dames junioren B: een driekamp (60 m. verspringen, kogel stoten); voor de heren junioren B: driekamp (60 m. verspringen, kogel stoten Bij de heren stak R. Grootjans met kop en schouder boven zijn rivalen uit, zodat het niet moeilijk voor hem was de eerste plaats te bezetten. In alle groepen werd verder fel gestre den om de hoogste plaats te bereiken. Ondanks de stevige wind en de handi cap dat alle nummers op het enigs zins mulle zand werden afgewerkt mag deze onderlinge wedstrijd een succes worden genoemd. De drie best gepieatsten in elke groep zijn; heren: 1. R. Grootjans; 2. A. Bilius; 3. A. W. Smits, dames: 1- L. Minderhoud; 2. mevrouw de Wijze-van Oorschot; 3. C. M. Donze; dames junioren A: 1. E. Wijgman; 2. J Huibregtse: 3..M. v. d. Bergh; dames junioren B: 1. R. v. d. Berg; 2. J. Zeilstra; 3. T. de Buck; heren junioren B: 1. C. Maas; 2. R- Swint. Aanbesteding te Westkapelle In Westkapelle werd aanbesteed de bouw van een verenigingsgebouw aan de Markt. Ingeschreven werd als volgt: W. C. Christiaansen, Vlissingen, f 53.819; J. Huisman, Vlissingen, f 53-970; Verenigde Westkapelse aan nemers f 54.355; fa. H. F. Boersma, Den Haag, f 62.900. De gunning is aangehouden. FILMS IN ZEELAND Angelo Een goede Italiaanse film, Angelo (II Mulatto.), die met veel begrip voor de werkelijkheid is gemaakt, kan men deze week zien in Luxor te Vlissingen. Angelo is de naam van een aardig ventje, het zoontje vau een Amerikaanse soldaat en een Ita liaanse vrouw, wier echtgenoot zich na haar overlijden over het kind moet ontfermen. Hij is aanvankelijk ver bitterd en het knaapje merkt dat maar al te goed, doch geleidelijk aan komt hij tot het besef, dat zijn vrouw het slachtoffer was van de oorlog, zoals hy dat ook was, toen hij we gens diefstal van voedsel gedurende de oorlog in de gevangenis werd ge worpen. Hij gaat van het kind hou den Renato Baldini is in de rol van deze Italiaan zeer overtuigend en de kleine mulat Angelo verovert met zrjn volkomen natuurlijk spel het hart van de toeschouwers, Umberto Spa- daro is humoristisch als de vriend van Angelo's pleegvader en de knap pe Iole FieiTo kon de rol van diens vriendinnetje uitstekend aan. Fran cesco de Robertis schreef het scena rio en regisseerde. Julien Duvivier's verrukkelijke blij spel Don Camillo (II piccolo mondo di Don Camillö) met Fernandel als de Italiaanse dorpspastoor en Gino Cervi als de communistische burge meester draaide tot nu toe voor uit verkochte zalen en bleef op het pro gramma van Electro te Middelburg, Alhambra te Vlissingen en het Grand theater te Goes. H.M. de Koningin neeli Dinsdag een werkbezoek gebracht aan de Heldring gestichten te Zetten, die de oudsten zijn in de rij van inwendige zendingsinstei- lingen in ons land. Voorts bezocht zij hei weeshuis te Buuren. 9 De bestuurscommissie van het Natio nale Afrikaanse congres, het Zuid-Afri kaanse Indiase congres en het Nationale congres voor uitbreiding van het Kies recht zullen in Zuid-Af rl ka met hun campagne van niet-gewelddadig verzet voortgaan, teneinde meer rechten voor niet-blanken te verkrijgen. 9 Kort na het opstijgen is een DC-6 van de „Western Airlines" nudden in de baai van San Francisco neergestort. Daarbij kwamen 6 personen om het leven. Vier personen werden gered. Door een snelle stijging van het wa ter van de Amazonerivier dreigt in een gebied ter lengte van 700 kilometer van het stroomgebied de hevigste overstro ming in dertig jaar Het betreft hier de streek van Manaos, hoofdstad van de staat Amazonas, stroomafwaarts. K.N.V.B. STELDE ONDERZOEK IN Zierikzee, Burgh, Yerseke en Robur trokken zich uit de competitie terug De eerste taak van tie grondtechnische dienst van de K.N.V.B. na de watersnood, was om een nauwkeurig onderzoek in te stellen, welke ver enigingen door de ramp waren getroffen en in welke mate dit het geval was geweest. Daarby kwam vast te staan, dat ongeveer 80 voetbalvereni gingen, waarby zich 13 HLN.V.B.-cIubs bevinden, zodanig schade hebben geleden, dat zij op een of andere wijze en in meer of mindere mate gehol pen moeten worden. Zwaar getroffen zijn de voetbal clubs Zierikzee en Burgh en de Za terdagvereniging Grote Lind te Zwijndercht, verder 's-Gravendeel Steenbergen en De Kozakkenbos te Werkendam. Zo is het terrein van 's-Gravendeel, een vierde klasser, 20 cm, onder het slib gekomen. Grote Lind bezat na het droogleggen van de grond helemaal geen terrein meer, want er was niet minder dan een meter zand opgekomen. Thans reeds kan worden medege deeld, dat de schade aan de voetbal verenigingen in het rampgebied be rokkend, op 250.000 kan worden ge schat. Door het spelen van speciale wed strijden voor het zogenaamde adop tiefonds en andere maatregelen is men thans zover, dat verenigingen eventueel een lening kunnen krijgen als voorschot, vooruitlo- -nd op net bedrag, dat de club uit het adoptie fonds of van andere zijde zal ont vangen. Natuurlijk heeft het bestuur van de K.N.V.B. besloten om een verzoek HOCKEY Cadetten uitgeschakeld Door het gelijke spel van de Ca detten tegen Forward n, zijn ook de Cadetten uitgeschakeld voor de eer ste plaats, daar zij nu nog maximaal 19 punten kunnen behalen. Middelburg wist tegen Push II drie van de vier punten binnen te halen, zodat de stand er thans als volgt uit ziet: Liberty Middelburg Warande Cadetten D.E.S. Breda II Forward II 14 7 6 1 32—19 20 10 7 2 1 39—14 16 13 5 5 3 30—16 15 12 6 3 3 24—16 15 12 4 4 4 18—21 12 13 3 2 8 17—37 14 0 4 10 14—41 Waar tijn onze schepei (Abonnè's, die bij een bepaala schip geïnteresseerd zijn, wor den verzocht dit aan onze Re dactie te meldenWij zullen dit schip dan zoveel mogelijk in deze rubriek opnemen tot het weer in een Nederlandse haven aankomt. Daarna is eventueel een nieuice opgave nodig). Abbekerk pass. 19 Straat Formosa. Andyk 18 te Rotterdam. Bloemfontein 20 240 mijl ten Zuiden van Dakar. Caltex The Hague pass. 20 Quessant. Cerorua 19 180 mijl W.N.W van Menacio Coryda 19 310 mijl Z.W. van Landsend Eos pass. 20 Dungeness. Esso Amsterdam 20 te Rotterdam. Gaasterkerk 20 180 mij] O.N.O. van Malta Indrapoera 20 150 mijl ten Zuiden van Kreta. Jagersfontein 20 van Port Elisabeth. Johan van Oldenbarnevelt pass. 20 Dae- dalusruf. Laej-tes 19 te Amsterdam. Lïndekerk 20 van Rotterdam naar Per zische Golf. Maasdam 24 te Southampton verwacht Manekerk 19 te Beira. Meliskerk pass. 20 Sabang. Mirza 19 800 mij] N.O. van Guadeloupe, Noordam 20 410 mjj] ten Westen van Kaap Race. Noordwijk 18 van Santa Lucia. Noordzee (sleepboot) 18 140 mij] ten W. van Sierra Leone. Papendreeht 21 te Sidon. Prins Willem IV 20 van Hamburg. Rijndam 20 180 mij] O.Z.O. van Kaap Race. Rijnkerk 20 te Kaapstad. Sehicdijk pass. 20 Kaap de Gata. Stad Alkmaar 23 van Galveston te Li verpool verwacht. Taria 19 te Bremen. Veendam 20 370 mijl ten Zuiden van Kaap Race. Waterman 20 290 mijl ten Oosten van Kaap Race. Westerdam 20 350 mijl ten Westen van Scilly eilanden. Willem Barendsz 20 290 mijl Z.W. van Kaap St. Vincent. Willem Ruys pass. 20 Quessant. Woensdrecht 18 250 mijl Z.W. van Sam- brero. Zuiderkruis pass. 20 Kaap Blanco. VAN TOT De afdeling Terneuzen van de Neder landse vereniging van Huisvrouwen maakte per bus een geslaagde excursie naar België, In Antwerpen en in Brussei werd een bezoek gebracht aan verschil lende bezienswaardigheden, terwijl men in de Belgische hoofdstad van de gele genheid gebruik maakie om gezellig te gaan winkelen. Te Vogelwaarde bracht een collecte voor de Bond Zonder Naam f 57 op. Tot concierge aai de landbouwhuis- houdschool te Sclioondijke werd uit een groot aantal sollicitanten uenoemd. de heer J. van Lare uit die gemeente. Het Zeeuwsch-Vlaams Toneel ondei leiding van drs. L. Lockefeer is van plan jongerengroep op te richten om de belangstelling voor de toneelkunst ondei de opgroeiende ieugd aan te wakkeren Door de nieuwe groep zal worden in stu die genomen ..De Huistyran" van God fried Bomans. De heer j. de Caluwe uit Axel zal de regie voor de jongerengroep verzorgen. Verschillende wegen te De Paai tge meente Graauw), die ai geruime HJd her stel behoefden, zullen thans „grondig worden gerepareerd, zo berichi men ons Aan de beurt voor nerstel zijn de Uuwt Kaai, die nu dus nieuw wordt, de Ach tereindstraat en de Macadamweg. Hei werk zal worden uitgevoerd door de fir ma Hol uit Kloosterzande. In de Ned. Herv. Kerk te Cadzann werd Zondag een jeugddienst gehouaen waarin voorging ds. W. Schopenhauet uit Schoondljke De predikant sprak over „De Goede Herder' een onderwerp da' na afloop van de dienst des avonds ty dens een contactavond in het verem gingsgebouw „Het Zwin" nogmaals uit voerig werd besproken dooi de jongeren Nadat nog enige psalmen in nieuwe be rijming waren ingestudeerd, wijdde men nog enige tijd aan ontspanning. De neer B. Teumssen te Axel aan vaardde zijn benoeming ouderling ln de vacature De .Vitte, ook de heer M J Heijnsdfik nam zijn benoeming aan. De heer C. de Feyter heeft voor een derge lijke benoeming bedankt. inzake terugtrekking uit de lopende competitie van enkele clubs goed te keuren. Het spreekt van zelf, dat de ze clubs hun plaats in de competitie van het volgend seizoen weer mogen innemen. De uitslagen van reeds ge speelde wedstrijden vervallen. Uit de competitie van de K.N.V.B. hebben zich de volgende verenigin gen teruggetrokken: West 11 vierde klasse H: 's-Gravendeel en Strijen, West II derde klasse C Flakkee, Zuid 1 derde klasse C Zierikzee, Zuid I vierde klasse G Burgh, Yerse ke en Robur (Goes). By dit terugtrekken speelt niet al leen een rol het niet beschikbaar zfin van het terrein, maar ook bUv. de noodzaak om grote reizen te maken voor de competitie, via België, het geen de clubs in het rampgebied in moeliykheden brengt. VOETBAL Pellikaan had een auto-ongeval Het lid van de Technische Commis sie van de K.N.V.B., H. Pellikaan uit Tilburg, heeft, toen hy op weg was naar Amsterdam, by Loenersloot, tus sen Utrecht en Amsterdam, een au to-ongeluk gehad In een van de vele bochten is zijn auto van de weg afge raakt, raakte daarby zovele paaltjes, dat de wagen over de kop sloeg en zeer ernstig werd beschadigd. Won dei boven wonder kwam Pellikaan met de schrik vry. Hg is later met een andere wagen naar Amsterdam doorgereisd en neeft nog een gedeel te van de conferentie kunnen bywo- nen Zijn medeleden van de Techni sche Commissie wensten hem geluk met de goede afloop van dit e- luk, want de Tilburgenaar heel n Zomeravondvoetbal begint weer De zomeravondvoetbalcompetitie van de K.N.V.B. begint voor het ra yon Middelburg op 5 Mei a.s. Sportpickupjes Tijdens de laatste zitting vau het congres van het I.O.C. te Mexico werd besloten de Aziatische Spelen in Mei 195)'i te Manilla te houden. Deze Spelen, waar 18 landen aan deelne men, zullen op 19 Mei beginnen. De Spanjaarden hebben in Mexico toch nog voor een deel hun zin ge kregen. Wel zal het Spaans niet als ojfidele voertaal op de Olympische Spelen worden ingevoerd, maar de bulletins en verslagefi zullen voort aan ook in het Spaans worden ge publiceerd. Van 2// tot S0 Mei wordt een etap pewedstrijd georganiseerd door de Duitse wielerbondmet als start plaats Wiesbaden. Een Nederlandse ploeg, bestaande uit Verhelst (Axel), Verslrceten (Breda) en Konmgs (Breda) is door de K.N.W.U. voor deze wedstrijd ingeschreven. Van 12 tot 25 Mei wordt de Rou te de France gehouden. De Neder landse ploeg bestaat uit Van der Brekel, De Groot, Van 't Hof, Van Roon, Plantaz en Stevens. Marktberichten VEILING KAPELLE. 21 April. Exportveliing. Jonathan I grof S3: Idem 1 fijn 58,10—59,20: Idem II 34,20; Golden Delicious I grof 74.70—76,70: Idem I fijn 60.10—61; Idem A 84,40; St. Remy I 10.35—11,20 Verpakt fruit: Jonathan 1 grof 68,50— 70,55: Idem 1 fijn 62,10-^64,20. Gewone veiling: Jonathan 31—64; Gol den Delicious 35—77: Zure Bellefleur 5 —13; Bramley Seedling 11—20; Zoete Ermgaard 14—38;' Sterappel 6—13; Pom- mes Orange 16; Linston 3241; St. Re my 3—10: Pondspeer 5—8: Gieser Wilde man 7; Souvemer de Vasseur 4—5,50. Groenten: Spinazie 20—33; Rabarber 14 —16; Koolrapen 3tï; Aaardappelen 9 9y2: Uien (stek» 15: Witlof 28; Breek pen 2—3>.è: Rode kool 10—17; Radijs 14— 16 per bos. EIERNOTER1NG GOES. 21 April. Prijs voor verse kippen eieren f 1,93 per leg. Voor vuilschallge en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. Bericht handelaren: kipeleren 10 cent; eendeieren 8 cent; Ralkoeneieren 15 cent; ganseieren 20 cent. VEILING GOES. 21 April. Export fruit: Jonathan A 63; Idem BC 56—60; Idem i grof 61,50—61.80; Idem 1 55,90: Idem 11 32; Golden Deli cious A 77,20—77.90; Idem BC 60.95—61.90; Wem i grof 68—72.80; Idem 1 53,80—58; Wem II 36: Bramley Seedling I 32—35; Idem D 22: Winston 1 60. Verpakt fruit: Jonathan A 66. Hard fruit: Jonathan 2830; Golden Delicious 33—60; Bramley 8—19: Gouti- reinette 38; St. Remy 6—13.20; Kieiperen 514; Harm Harkes 4—8. VHM1JN BRESKENS. 21 April. Aangevoerd: 1988 kg. export garnalen 60; 322 kg. handels-garnalen 80 —67; 408 kg. schar 26—39; 124 kg. bot 16; 27 kg. tong (middel) 1,07—1,90. VISMIJN VEERE. 21 April. Aangevoerd: 769 kg. export- garnalen 6064; 133 kg. handels-garnalen 49—55: 63 kg. schar 21—45; 148 kg. bot 16—26: 109 kg. tong (middel) 47—1,82: 2893 kg rog 16—51; 3>i kg- griet 72—1,00: 11^ kg. Kabel jouw 87—1.04; 4*i kg. on gesorteerde vis 73.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7