KAPPIE en de automatische stuurman E JOANNA'S DIEFSTAL TggglBlIfl Zwitsaletten ENGELSE SENSATIEPERS OVER BELGISCH KONINGSHUIS Inderdaad iedere vrouw kan mooi zijn! Dii Casfella-moiio thans actueler dan ooit >92 KARELINGHELS. POPULAIRE RENNER MET SCHERPE SPRINT SPORT EN WEDSTRIJDEN Bevrijdt U IEEWS in een NOTEDOP WOENSDAG 22 APRIL 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VENIJN RONDOM HUWELIJK Bruid zou bedroefd geweest zijn. (Van onze Belgische correspondent) Men kan niet zeggen, dat de weg van de leden van het Belgische Ko ningshuis de laatste tjjd over rozen gaat en dat men met het oog op dit Koningshuis de bekende regels uit een Nederlands vers als volgt kan amenderen: „Hoe genoegiyk rolt het leven van een Belgisch Koningskind daarheen". Was er eerst rumoer om Koning Boudew(jn zelf, op het ogen blik is het Prinses Josephine Charlotte, die de twijfelachtige eer geniet het middelpunt van een lelijke campagne van verdachtmaking te z(jn en dat van de kant van een volk, dat zich graag aandient als de vaandeldrager van fatsoen en conventie in de wereld, wij bedoelen het Engelse volk en de Engelse pers. Zoals bekend waren de laatste tijd de verhoudingen tussen de pers van Engeland en het Belgische volk niet erg vriendschappelijk, maar wat de zer dagen gebeurd is, heeft het con flict opgestuwd tot een hoogtepunt. Het is de „Daily Mirror", een blad dat door vier millioen Engelsen da gelijks wordt gelezen, dat met een onkiesheid die haars gelijke niet heeft, 't gewaagd heeft een poging te doen de kristallen vensters van het geluk van Prinses Josephine Char lotte van België en Prins Jean van Luxemburg in te gooien. Dit blad suggereerde, dat de Belgische Prin ses zich op de dag van haar huwelijk doodongelukkig gevoeld zou hebben. „Gy denkt, waarde lezer", zo onge veer redeneert de Daily Mirror, „dat de Prinses .na haar huwelijkssluiting vermoeid was van alle beslommerin gen, die zo'n dag meebrengt en dat daarom de huwelijksreis werd uitge steld, maar dat is niet waar. Ik zal het U anders vertellen". Een onderschrift Het blad publiceert dan een grote foto van de bruid, die er nogal ern stig uitziet en zet er met letters van vijf centimeter onder: „De droevige Koninklijke bruid". Het feit van haar droefheid wordt als volgt verklaard. Er zou tijdens de huwelijksplechtig heid een naar incidident zijn voorge vallen. De vrouw van ex-koning Leo pold, Gravin van Réthy of zoals zij tegenwoordig heet, Prinses Lilliane, zou eerst in de stoet aan de zijde van Prins Bernadotte van Zweden gelo pen hebben, maar, niet tevreden met deze partner en nog minder tevreden met ae achterste plaats, die zij in de stoet innam, zou zij op een zeker ogenblik de rij verbroken hebben, naar voren zijn gelopen en een plaats gekozen hebben aan de zijde van Prins Fèlix, vader van de bruidegom. Dit spektakel zou de toorn opgewekt hebben van de oude koningin moeder van België, Koningin Elizabeth en, weet de „Daily Mirror" met haast al wetende zekerheid te vertellen, deze twee vrouwen die toch al niet met elkander spraken de laatste maan den, zullen de komende maanden elkander wel helemaal niets meer te vertellen hebben. De verklaring. Men vraagt zich af, wat toch een deel van de Engelse pers de laatste tjjd ten opzichte van België bezielt, dat zij haar toevlucht durft te nemen uaiiaiisonutisuoui UBA uaaaouui 1, }o; als deze en tot verklaringen die de toets van de waarheid niet doorstaan kunnen. Want wat is, volgens offi ciële gegevens zowel van Luxem burgse als Belgische zijde, het geval (Advertentie) geweest en wat is de waarheid in deze ellendige door-elkander haspe ling van „Wahrheit und Dichtung" waaraan de „Daily Mirror" zich heeft schuldig gemaakt? De kwestie is zo eenvoudig als ze zich maar denken laat. De plechtigheid van de huwe lijkssluiting van het paar viel in twee delen uiteen, een formeel en een meer informeel gedeelte. In het eerste ging alles streng naar de re gels van conventie en étiquette. Maar toen dit deel voorbij was en de personen, die de stoet vormden, zich vrher konden bewegen, zag men de vader van de bruidegom naar Prin ses Lilliane gaan en haar, die om haar huwelijk met Leopold toch al zo veel heeft moeten doorstaan, de eer bewijzen, haar te verzoeken op de terugweg plaats naast hem in de auto te nemen. Een edel gebaar! Een gebaar dat de gentleman verraadt, en waarschijnlijk een sfeer van ver zoening kon scheppen. Bovendien werd ongemerkt, dat ook andere pèr- sonen uit de stoet van plaats verwis seld waren, alles volgens het gemoe delijke recept: als het stijvere deel voorbij is, volgt het lossere. Waarom moet venijn gezogen worden uit dit alles De Koninklijke bruid was niet droevig op haar trouwdag (Minister Bech, van Luxemburg, zei terecht, dat als er ooit een huwelijk uit pure liefde gesloten was, het dit huwelijk was). Maar met aantijgingen zoals de „Daily Mirror" waagt te schrij ven, zou men een bruid droevig ma ken, als de schandelijke insinuaties haar onder de ogen komen. 14. Verwoed worstelde Kap- pie om vrij te komen, maar ie stalen klauw hield hem onbarmhartig vast. „Ziezo", professor Notterkrakr nader bijkomend, „en ver tel nu meer eens, wat je hier kwam doen. Zeker spi onneren voor Geldjeslijmer he?" en hij liet zijn brille- glazen dreigend bliksemen „Hossende haaien nog en toe." hijgde Kappie. „wat is dat tegenwoordig in Lut jewier?! Iedereen is bang voor spionnen! Ik kwam hier alleen maar om mijn stuurman terug te halen!" „Kappie!" riep de Maat, die inmiddels een beetje op verhaal was gekomen, „haal mij weg van hier" En hij snelde op Kappie al'. Dit was het bewijs voor de geleerde, dat hij geen spion voor zich had. „Neem mij niet kwalijk", zei hij, Kno- kemeyer een wenk gevend, dat deze de klauw buiten werking moest stellen. „maar ik moet heel voorzichtig zijn. Ik heb een automatische stuurman gemaakt, die in staat zal tijn een schip zonder ongelukken door de haaitand- riffen te sturen. Hiermee kan ik de Ducata-prijs winnen. En nu heeft de scheepsbouwer Geldjeslij mer, die met zijn speciaal ontworpen schip ook op die prijs loert, al twee keer een aanslag op mijn uit vinding gepleegd. Dat heeft mij voorzichtig ge maakt". „Dat heb ik ja gemerkt", mopperde Kappie, de blauwe plekken wrijvend, die de klauw hem gekne pen had. Thans ook nieuwe Bloemenzeep. Castella brengt thans ook een onver pakte zeep in de handel. Deze zeep, geurend naar frisse rozen, verkrijg baar in diverse mooie kleuren, wordt verkocht voorslechts 20 cent! Voor de vrouw, die haar huid gaaf en gezond wil houden, is er thans keus uit DRIE soorten Castella toiletzeep. Velen zullen de klassieke, bekende Castellasoort (32 ct.) niet willen mis sen. Anderen hebben een huid, die met het overvloedige en vaste schuim van Castella Spécial (32 ct.) het best gebaat is. En wéér anderen wensen voor een kleine prys toch een stuk zeep te ontvangen van een fabriek, die wijd en zijd befaamd is om zijn kwaliteitsproducten. Zij kiezen dus de Castella Bloemenzeep (20 ct.). Meer dan ooit geldt dan ook nu het Castella-motto: IEDERE VROUW KAN MOOI ZLJNwant iedere vrouw kan nu dagelijks haar huid verzorgen met een echt stuk Cas tella toiletzeep! SPORTIEF GESPREK MET Volgend jaar over naar de profs Een jaar of drie geleden ging er aan de startstreep voor de tweedaagse van Sleijdinge in België een onbekend Zeeuws wielrennertje staan. Niemand had ooit gehoord van de 18-jarige Karei Inghels uit Sas van Gent en er was dan ook niemand bij de aanwezige renners, die aandacht aan hem besteedde, althans niet bij het begin van de wedstrijd. Karei maakte echter een prachtig debuut: op de eerste dag eindigde hij als tweede en de volgende dag ging hii als vierde over de eindstreep, hetgeen hem een tweede plaats in het eindklasse< lent op leverde. In Zeeuwse wielerkringen is hij nu geeen onbekende meer, want in 1951 en het daaropvolgende jaar werd hij Zeeuws wielerkampioen op de weg! Karei hal al vroeg belangstelling voor fietsen en alles wat maar iets met rnwielonderdelen had uit te staan. Dat was trouwens niet te ver wonderen, want zyn vader is rijwiel handelaar en een vurig aanhanger van de wielersport. In het jaar van zijn succesvol debuut, nam Inghels als beginneling aan 31 wedstrrjden deel en heel dikwijls eindigde hy in de voorste gelederen. In 1951 kreeg hij een licentie als nieuweling en in deze categorie start te hy voor 62 wedstrijden. In datzelf de jaar werd hij nog amateur en be haalde prompt de titel van Zeeuws kampioen. Deze titel prolongeerde hij het jaar daarop en in dat seizoen werd Ka- rel Inghels bekend, mede dank zij zijn vlijmscherpe sprint, die hem tot een gevreesde man in het peloton maakte en dan hem ook vele succes sen deed behalen. De bloemen werden hem overhandigd na wedstrijden te Vlissingen, Rieme (B.), Ertvelde (B.), IJzendijke, Souburg en Demze (B.) en in de klassieker Gent-We- velgem werd hy van de 258 renners negende. In verscheidene p'aatsen eindigde hij bij de eerste vijf, maar ondanks dat prachtige seizoen bleven tegenslagen niet uit. Niet minder dan elf maal achter elkaar moest Inghels de stryd wegens bandenpech staken en vaak op een moment, dat hy ka pitale kansen op de zege had. Eind Juli van het vorig jaar moest Karei evenwel in militaire dienst, een tegenslag voor zijn wielercarrière natuurlijk, maar waarschijnlijk zal hij deze zomer weer burger worden. Dan klimt Karei weer zo snel mogelijk in het zadel om nog enkele maanden als amateur te rijden. Volgend jaar zal Inghels waarschijnlijk de sprong naar de profs wagen. Hopenlijlt zal Sas van Gent en ge* LEZERS SCHRIJVEN Waarom geen tweede treinstel (III) Die vraag heb ik meer gehoord, hij zal aan de orde moeten blijven. Want in het redactionele bijschrift over bezwaren tegen een bus, mis ik het argument van de geringe vervoers capaciteit ènhet meer dan erger lijke gebrek aan aanpassing aan plot selinge en toevallige vermeerdering van passagiers, speciaal tussen het be gin en het eindpunt van een buslijn. Mag ik uit m'n hoofd zo maar enkele feiten noemen: 1. Staande passagiers in overvolle bussen worden bij controle uit de bus gejaagd, maarer komt geen ex tra bus. (Goes). 2. Passagiers op een route wachten plm. één uur bij een halte- Pech met een bus?Neen, een overvolle bus, die omdat geen passagiers meer op genomen kunnen worden, een korte re route volgt. De passagiers van twee dorpen wachten zonder kennisgeving tevergeefs. (Biezelinge en Kapelle). 3. Passagiers voor de boot Katse Veer—Dordrecht. Bus overvol. Extra bus overvoL Rest moet maar blijven staan. 4. Passagiers KrabbendijkeBer gen op Zoom. Eén bus, waarin de mensen als bopeengehoopt wor den vervoerd. 5. Lijn MiddelburgGoes. Overvol le bussen, die voorbijrijden. Geen tweede treinstel? Straks een hele provincie zonder één trein? Dan zullen er toch met spoed meer bussen moeten komen. Een lezer van de P.Z.C. (Nadat wij dit ingezonden stuk had den ontvangen, is bekend geworden, dat binnenkort een tweede treinstel over de baan naar het geïsoleerde deel van Zeeland kan worden aange bracht. Red. P.Z.C-). feuilleton"| door Mary Burchell „O, ik venvacht natuurlijk niet, dat hy of Roger me over al hun doen en la ten rapport zulen uitbrengenverze kerde Sir Henry, die de gedachte aan zulk een controle reeds by voorbaat verwierp. „Maar het is zo vreemd, dat ze zelfs op het kantoor niets naders wisten". „Binnen een paar dagen zal er wel bericht van hem komen, denk ik", zei Joanna zo luchtigweg, dat ze er zelf verbaasd over was. „Ongetwyfeld, ongetwijfeld", gaf Sir Henry toe, maar begreep, dat ny on gerust bleef. En voor bet eerst kreeg ze een gevoel van boosheid jegens Neil. Hoe durfde hy hen allen over stuur te maken voor 'n Don Quichot- achtige bevlieging, ter wille van een onwaardige vrouw, die heel best in staat was, haar eigen belangen te be hartigen! „Hem nodig hebben, het mocht wat!" dacht Joanna minachtend, terwijl ze tegen haar gewoonte in tamelyk on nauwkeurige stenografische notities maakte. „Ze heeft het lang niet zo hard nodig als anderen, b.v. Lady Fei ling, dat hebben. En die arme Sir Hen ry ook, nu al zo opgewonden en onge rust. En Ik dan tenslotte, als de poli tie weer eens lastig werd in verband met de moord op Sim»n Ginley". Terwijl Sir Henry een lange, juist binnengekomen brief las, zag Joanna In haar geest al de mogelijkheid, dat de politie haar en „haar verloofde" zou oproepen voor een verhoor. „En wat zou ik in zo'n geval kunnen doen?" vroeg ze zichzelf af. „Hoe zou ik kunnen verklaren, dat hij plot seling naar he "ten'and was ge gaan zorvlei me ?«>;ge a"in?n«»Mjke heel Zeeland nog veel plezier bele ven van deze wielrenner, die vooral om zijn gezonde eerzucht en sportivi teit een grote populariteit geniet. WIELRENNEN Wegwedstrijd te Kloosterzande zege voor Brabander Van Osia. SCHAKEN Zeeuwse schakers in snelschaaktournooi Het internationale snelschaaktour nooi te Zevenbergen, dat in verband met de ramp werd uitgesteld, vond nu Zaterdag j.l. doorgang. Slechts drie Zeeuwse schakers konden hun inschrijving gestand doen. De Zeeuwse kampioen J .L. Woud stra deed goed werk door een over winning op de sterke Van Vloten. Niettemin kwam hij in zyn groep slechts tot de vijfde plaats met 2 uit 6 wedstrijden. M. J. Quakkelaar uit Temeuzen verrichtte een keurige prestatie, door de sterke Cortlever, een der schakers uit het Nederlandse tiental, te klop pen. Hij bezette in zijn groep de der de plaats met 4% punt uit 7 wed strijden. L. J. Woudstra uit Middelburg werd in zyn groep zesde met 1% punt uit 7 Wedstrijden. MOTORSPORT Programma voor Zeeland Het motorsport-seizoen gaat ook ln Zeeland beginnen. De clubs hebben haar programma's gereed en de gezamenlijke kalender luidt als volgt: 25 April: M.C. „Eendracht" te Tholen; 2 Mel M.A.C. „Inter-Scaldes" te Goes; M.AC. „Scheldegouwen" te Middelburg (nachtrit): 10 Mei: Tholen—West-Bra bant, competitie I (Bergen op Zoom); 14 Mei: Knobelrit MA.C. „Scheldegouwen"; 16 Mei: M.C. „De Zeeuwen" te Middel burg; 20 Mei: MA.C. „Inter-Scaldes"; 25 Mei: M.C. „De Zeeuwen"; 30 Mei- M. A.C. „Inter-Scaldes"; 6 Juni: Zeeuwse terreinkampioenschappen; 10 Juni: MA. C. „Inter-Scaldes"; 13 Juni: Tholen— West-Brabant, competitie n (Tholen); M.C. ,40e Zeeuwen"; 28 Juni: M.A.C „In ter-Scaldes"; 8 Juli; M.A.C. „Inter-Scal des"; 19 Juli: Tholen—West-Brabant, competitie Hl (Kruisland); 25 Juli: M.C. „De Zeeuwen"; 8 Augustus: M.C. „De Zeeuwen"; 15 Augustus: Tholen—West- Brabant, competitie IV (Fijnaart); 19 Augustus: M.A-C. „Inter-Scaldes"; 29 Augustus: M.AC. „Scheldegouwen"; 5 September: M.C. „De Zeeuwen"; 6 Sep tember: Tholen—West-Brabant, compe titie V (Goes); 9 September: MA.C. „In ter-Scaldes"; 20 September: M.A.C. „Scheldegouwen"; 10 October: M.A.C „Inter-Scaldes" (nachtrit); M.A.C. .Schel degouwen" en M.C. .De Zeeuwen" (nacht rit); 7 November: M.C. „De Zeeuwen": 12 December: M.C. „De Zeeuwen". ^jpinÈtBrs Beter 1 fj verklaring er voor te geven Waarom heeft hij niet eens daaraan gedacht, al 't andere daargelaten?" Intussenmisschien had hy dat tóch gedaan. Enigszins berouwvol overwoog Joanna de mogelykheid, dat hy haar juist dadrom had laten weten waar hij heen ging. O, zeker, hy had geen bepaald adres opgegeven, maar vermoedelijk zou men, als t nodig was, hem wel kunnen vinden. „Gesteld eens, dat ik hem werkelyk nodig zou hebben", dacht Joanna, ter- wyi de idee alleen haar van spanning deed huiveren. Toen Sir Henry eindeiyk de ontvan gen brief naar behoren had verwerkt, keek hy op en begon een antwoord te dicteren. Joanna van haar kant riep alle zelfbeheersing waarover ze kon beschikken te hulp en wist haar volle aandacht by het dagelijkse werk te be palen. Weer in haar eigen kantoor terug gekeerd, ging ze niet voor 't schrijf bureau zitten, maar liep naar het ven ster en keek in de richting van de Theems, ofschoon ze feitelijk niets van het zo vertrouwde uitzicht in zich op nam. De gedachte: „Zou hy komen als ik hem werkelijk nodig had?" hield haar by voortduring bezig en onwillekeu rig kwam daarbij een andere vraag naar voren: „Als ik hem nu eens liet gelóven, dat ik in nood zat?" Maar neen, luidde het antwoord van haar geweten. Niemand had het recht zich zozeer met andermans zaken te bemoeien, ook al zou het doel mis schien de middelen heiligen. „Neil is volkomen gerechtigd, om 'n dwaasheid voor Vivian of welke ande re vrouw dan ook uit te halen, als hij dat verkiest", trachtte Joanna zich zelf aan het verstand te brengen. „En beweer nu maar niet, dat je in de eer ste plaats aan de Fellings denkt of iets van dien aard. Neen, wanneer jy zo'n streek zou uithalen, zou dat zyn omdat je zélf hem weer thuis wilt hebben en het je niet kan schelen, Vivian met haar eigen wapens te be strijden". „Neen, neen", verzette ze zich, „je moet begrypen, dat het onmogelyk is. Men doet zulke dingen niet". Ze begreep het... maar ze liep naar haar bureau, ging er voor zitten, nam langzaam een blanco telegramformu lier en begon te schryven. Intussen, dat ging niet zo gemakke- lyk. Zeker, ze had het plan opgevat, Neil een telegram te sturen, maar nu kwam het erop aan, de juiste woor den te vinden, opdat hy zou overtuigd worden, dat zy, Joanna, hem meer no dig had dan Vivian. Bovendien moest ze alles vermijden, wat de ambtenaar, die het telegram aannam, al te fan tastisch zou lyken. Zo was elke melo dramatische zinspeling op de politie by voorbaat uitgesloten, alleen reeds omdat Joanna met de moed zou heb ben gevonden, het tellen van de woor den af te wachten als er iets van die aard in had gestaan. De ene tekst na de andere werd ge probeerd, terwijl ze nog steeds zich zelf trachtte wys te maken, dat haar plan misschien helemaal niet zou wor den uitgevoerd. Niettemin zocht ze in de krant de naam van de plaats wnar de belde overlevenden van het vlieg tuigongeluk zich nu bevonden op eo vroeg toen telefonisch aan een der gro te reisbureaux om het adres van het voornaamste hotel aldaar. H.i. leed het immers geen twhfel of Lady La- render zou in dit hotel vertoeven en een aan Neil gericht telegram met dat adres zou hem .vrijwel zeker bereiken. In deze mening werd Joanna nog be vestigd door de mededeling, dat er ter plaatse slechts één hotel was, het welk die naam zo om en by verdiende, nJ. het „Grand Hotel". Op die manier werd het nog eenvou diger. Wanneer ze dus inderdaad voor nemens was, Neil te telegraferen, wist ze nu positief waarheen. Na op haar gekrabbel en doorha lingen van zoëven nog een vluchtige blik te hebben geworpen, nam ze vast beraden een nieuw formulier, schreef Neil's naam en adres zorgvuldig met hoofdletters en voegde er toen, zonder verder na te denken, aan toe: „Kom zo mogelijk asjeblieft terug. Curtis stelt lastige vragen. Heb je no dig, Joanna". Zou hy zich herinneren, dat de Doli- tie-inspecteur Curtis heette? Zo niet, dan leed het geen twyfeL dat ze niet genoeg voor hem betekende, om harer- zyds nog verdere moeite te doen. Na het telegram te hebben geschre ven, vouwde ze het op en stopte 't in haar handtasje, waar het zou biyven tot ze ging lunchen. Ondertussen moest ze zich met haar werk bezig houden en kon ze zichzelf biyven voorpraten, dat het telegram nog niet verzonden was enmisschien nooit verzonden behoefde te worden. Toen ze echter een tijdje later het kantoor verliet en naar buiten trad in het druilerige weer, dat od de mooie trouwdag van Auriel was gevolgd, ging ze niet naar het kleine restau rant, dat ze gewoonlijk bezocht, maar rechtstreeks naar het postkantoor. Merkwaardig genoeg voelde ze g> enkel gewetensbezwaar toen ze het formulier overhandigde, noch enige twijfel, terwyl de beambte de woorden telde en de kosten berekende; had zelfs geen paniekachtige aanvechting om 't telegram uit zyn handen te grissen voor het absoluut en onherroep *!yk te laat zou zyn. Integendeel ze betaalde heel rustig en verliet het gebouw zo kalm alsof ze er niets anders had ge daan dan een paar postzegels kopen. (Wordt vervolgd.) Doordat het niet erg boterde tussen de Zeeuwsch Vlaamse renners die r aan deelnamen is de wegwedstrijd welke gisteren over 100 km. te Kloosterzande werd gehouden een overwinning geworden voor de Bra bander Van Osta uit Fynaart. De 46 deelnemende amateurs hadden 16 ron den af te leggen er er. werd gereden in een behoorlyk tempo. Van Osta nam zyn kans waar toen het peloton onder aanvoering van de Zeeuwsch Vlamingen te lang byeen bleef. De uitslag luidt: 1. van Osta, Fynaart 100 km. in 2 uur 57 min.; 2 A. Vos, Den Haag, z.t.; 3 R. Verhelst, z.t.; 4 P. v. d. Lijcke, Groede. TAFELTENNIS Zeeuwse kampioenschappen in Juni In verband met de achterstand in de competitie, kunnen de Zeeuwse ta feltenniskampioenschappen niet in Mei gehouden worden, zoals aanvan kelijk was vastgesteld. De wedstryden zullen nu in de eerste week van Juni doorgang vinden. Men overweegt om, in plaats van één tournooi, eerst een aantal voor ronden te verwerken. Zondag worden in de Sportzaal van „De Vliert" te 's-Hertogenbosch de nationale jeugdkampioenschappen ta feltennis gehouden. Als enige Zeeuw zal de Vlissinger P. Martetjn van Schelde aan deze wedstryden deelne men. (Advertentie) van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpynen. Neemt daarvoor re gelmatig Togal, het middel by uitne mendheid, dat baat waar andere fa len. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. Officiële publicaties VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD. Ter inzage-legging genummerde lijsten van candidaten. De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat door de voorzit ter van het centraal stembureau de gel dige lijsten van candidaten voor de aan staande verkiezing van de leden van de gemeenteraad, met vermelding van de daaraan toegekende nummers, zijn open baar gemaakt door deze lijsten ter ge meente-secretarie voor een ieder ter in zage neder te leggen. Middelburg, 18 April 1953. 0 Bij een te Parlermo gevoerd proces te gen 41 medeplichtigen van de indertijd in een vuurgevecht met de politie gedode Si- ciliaanse bandiet Giuliano heelt de pro cureur-generaal in totaal 770 jaar gevan genisstraf geëist. 0 Bij een ontploffing tijdens de blussing van een brand in de Lorenz-fabriek in West-Berlijn zijn in de nacht van Maan dag op Dinsdag drie brandweerlieden om het leven gekomen en tien andere en een politieman zwaar gewond. Een brand weerman verkeert nog in levensgevaar. 0 In Graz. in Stiermarken (Oostenrijk), zjin Maandag, ter gelegenheid van wijlen Hitiers verjaardag, vele duizenden pam fletten verspreid, waarin wordt opge wekt voor de strijd voor een „Nieuw groot Duitsland". De politie houdt re kening met de mogelijkheid dat de pam fletten zijn verspreid door leden der Oos tenrijkse communistische partij. HOOFDPIJN, LOOM...1 Bestrijdt d.:e vermoeiende pijr.en met». 23 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+NAP. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 10.16 1.24 22.47 L07 23.14 1.29 23.28 1.45 23.48 0.S2 10.40 1.45 10.58 1.62 11.15 1.06 11.32 1.22 .43 1.63 4.12 1.80 4.46 1.95 4.43 1.46 4.47 1.65 U.—N.A.P. 16.23 1.39 16.51 1.58 17.24 1.73 17.22 1.24 17.32 1.42

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5