De indrukwekkendheid der machtige bankgebouwen C D BATAVUS De wereldreis van JIMMY BROWN Waar daglichilampen branden HOUTENS BEDRIJFSAUTOMOBIELEN ALGINAC WERKT BINNENKORT OP VOLLE CAPACITEIT iOvehal dkUdet mesv "''«L /VanderFlip MONUMENTEN VAN ZEELAND DOOR HET WATER BESCHADIGD KLIM uit DE AETHER WOENSDAG 22 APRIL 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AMSTERDAMS PODIUM. Ieder mens heeft zo zijn eigen dingen, waarvoor hij angst heeft. De een Is het voor een volle zaal met mensen. De ander voelt zich wegkrimpen van narigheid by het betreden van een ziekenhuis. De derde kan niet tegen de tram of een autobus. Bij mij zyn het de Banken. Ik had dezer dagen iets te doen in een der Amsterdamse Banken, en het was het bekende proces: bij het beklimmen van het koninklyk bordes daalde mijn zelfvertrouwen reeds diverse graden, en het daalde nog meer tijdens de verplichte cirkelgang in de draaideur. Daar stond ik, op de be kende bedremmelde wijze, met achter mede veilige straat en vóór me de ziel, het hart en de ingewanden van De Bank. Een bank is iets groots, iets voor naams iets ontzaglijks. Men ziet het geld niet, maar men weet dat het er is. Het geld, waarpm het allemaal nu eenmaal draait. Het geld, waarvan men zegt dat het niets met geluk te maken heeft, hetgeen echter uitslui tend verkondigd wordt door hen die het al hebben. Ik reisde een paar we ken geleden met een oude kennis. Hij vertelde me, dat een onzer gemeen schappelijke vrienden, die jaren uit het gezichtsveld verdwenen was, plot seling was komen opduiken. Hij was voor de derde maal getrouwd, hg had een enorme erfenis gekregen, hij be zat een paard en een groot zeegaand jacht. Hij had geld in zak, thuis en op de Bank. Hij had bedienden, een eigen zomerhuis aan de Rivièra en een vriendin. Hg had een reis ge- ANTHONY VAN KAMPEN. maakt door driekwart van de hele wereld. Enzovoorts. „Wel", zei mijn vriend, „en hoe denk je nou dat Piet zich voelt, met al dat geld en dat jacht en de t „Dóódonge i u kkig", zei ik haastig, want dat is nu eenmaal de schamele troost der ón-gesitueerden. „Je moet het niet geloven", zei de ander. „Hg ïs volmaakt gelukkig". Rijkdom Maar ik had het over de Bank. In de ingewanden zaten de dames en heren, ernstig en goed gekleed. De Bank glom van chroomstaai en ma honie. Ik liep op tegels, waarvan ik er graag één gehad zou hebben om op de schoorsteen te zetten, als pronk. Er hingen lampen, dit aan zonnen deden denken. Het was er dof en stil van rijkdom. Kortom, De Bank. Ik moest wachten, hetgeen nor maal is in Banken. Vóór me ruiste een oceaan van typemachines. Een kleine honderd dames en heren typ ten. Een wonderlijke muziek, die schrgfmachine-symphonie. Hoe zacht ook, hoe schijnbaar bedeesd, zit er iets vijandigs in die muziek van tien duizend kleine, zwart-wit te toetsen. Het zijn de toetsen, die de welstand van duizend onbekende mensen be spelen. Of him ondergang. Ik stond daar maar achter die donker-mahonie balie en omdat het lang duurde bekeek ik de dames en Officiële publicaties OPKOMST VOOR HERHALINGSOEFENINGEN. Voor de militairen, die op Donderdag 23 April 1953 voor herhalingsoefeningen on der de wapenen moeten komen, zijn en kele extra-treinen ingelegd, waarvan de dienstregeling hierna volgt. Voor de opkomst te Ede en M1U lopen de volgende extra-treinen: Rotterdam- Maas v. 9,33, Den Haag SS. v. 9.31, Voor burg v. 9.36, Gouda v. 9.56, Utrecht CS v. 10.21, Ede-W. a. 10.46, Ede-W. v. 10.49, Arnhem a. 11.03. De militairen voor Mill moeten te Arnhem overstappen op de hier na vermelde extra-trein, komende uit Amsterdam met bestemming Boxmeer. Amsterdam CS. v. 9.41, Amsterdam MP. v. 9.48, Amsterdam Amstel v. 9.53, Utrecht CS. v. 10.26, Ede-W. a. 10.58, Ede-W. v. 11.01, Arnhem a. 11.18, Arnhem v.1125, Nij megen v. 11.48 .Boxmeer a. 12.12. Voor de opkomst te Rucphen en Ossendrecht loopt de volgende extra-trein: Amsterdam CS. v. 8.46, Haarlem v. 9.03, Leiden v. 9.26, Den Haag HS. v. 9.52, Delft v. 10.00, Schie dam v. 10.09, Rotterdam DP. v. 10.16. Fijenoord v. 10.24, Dordrecht v. 10.37, Roosendaal a. 11.02. De militairen met be stemming Ossendrecht moeten te Roosen daal overstappen op de trein van de nor male dienstregeling naar Bergen op Zoom: Roosendaal v. 11.05, Bergen op Zoom a. 11.16 Met de vorengenoemde treinen moeten reizen de militairen, woonachtig in een der vorengenoemde plaatsen alsmede de militairen, die via een dezer plaatsen naar hun bestemming reizen en derhalve op een dusdanig tijd stip van hun woonplaats moeten ver trekken. dat zij op het betreffende sta tion aansluiting hebben op de extra-trein. Alle overige militairen moeten, Ingevol ge him lastgeving, reizen met de treinen of bussen van de normale dienstregelin gen, per eerste reisgelegenheid na 7.00 u. uitgezonderd de militairen, die zich op 23 April a.s. te 's Hertogenbosch moeten melden voor wapenonderzoek, welke moe ten reizen met treinen van de normale dienstregeling, zodanig, dat zij zich te 's Hertogenbosch kunnen melden op het in hun lastgeving aangegeven uur. heren. Een goed-gekleecl leger noest- voortarbeidende mensen. Ze typten, telefoneerden, schreven of bespeelden machines. Het was aanzienlijk impo nerend en er gin^ 't sfeer van macht van uit. Ik vond mezelf niet veel meer van de ene voet op de andere leunend voor die balie. Ik was maar van één ding zeker: dat dit alles met mijn welstand en ondergang niets te ma ken had. Het ging om honderd gul den deviezen, een belachelyke krui mel in die geld-Himalaja daar voor me. Jongeman. Toen kwam de jongeman, die aan leiding werd tot dit Podium. Hij stond op en aanzag mij. Hg was, denk ik, drie en twintig. Blauw pakje, grijs dasje. In zijn colbert zakje zaten drie glimmende vulpot loden en twee vulpenhouders. Dat al les tegen een achtergrond van een paars lefzakdoekje. Hij droeg een bril en was een weinig scheel. Zijn ge laatskleur was grauw, dank zjj de daglichtlampen, die alle uren van de dag in De Bank schijnen. Zijn haar lag als glanzend nylon over zijn smal schedeltje geplakt. Hij richtte het woord tot me met een hoog, schraal, dun stemmetje. Toen wist ik dat hij geen mens was, maar een machine. En wat er achter hem zat waren ook gedeeltelijk machines, tenminste, dat leek er veel op. Op dat ogenblik kreeg ik diep medelijden met die jon ge bankbediende, met al zyn zilveren vulpotloden en zijn lefdoekje. Omdat er zo hopeloos weinig menselijks in hem was overgebleven. Hg was een deel van De Bank. Waarschgnlijk een prima bediende. Maar even waar schijnlijk nog maar een restant mens. Niet gevangen. Ik dacht aan Rudyard Kiplings „Djungleboek". Aan de kleine Now, gli het mensenkind levend in de wil dernis, tussen de dieren des velds, on der God's sterren, slapend in het bos, bij de tijger, bij de wolven, brj de brul lende waterval. Ik dacht aan de mil- lioenen jonge mensen, die ook nu ergens in deze wereld leven, en vrij zijn. Die nog niet de gevangenen zgn van daglichtlampen en neon, van mahonie en chroomstaai, van'schrijf machines an telefoons. Die nog niet gevangen zijn door diploma's en kas boeken, door balansen en rekening couranten. Misschien lijden die mil- lioenen op bepaalde tijden honger; misschien zijn ze op hun tijd onge lukkig; misschien worden ze opge jaagd door hun demonen. Maar ze zijn ergens vrij, waar wij. in de para dijzen onder steden, verbannen wer den tot levenslang machinemens. Ik dacht aan de mensen, waarvan men zegt, dat ze leven en sterven in nog onontwikkelde gebieden. Het zijn de groepen, waaronder internationale in stellingen als UNESCO werken. Nie mand zal kunnen beweren dat dit werk niet sympathiek en niet noodzakelijk is. Natuurlijk is het noodzakelijk. Het einde zal echter zijn: vulpennen, schrijfmachines en lefdoekjes. En geplakte haren boven schele ogen. Machine-mensen, levend onder daglichtlampen. De laatste Mowgli's sterven uit. Nooit besefte ik het zozeer als die morgen achter de balie van die Am sterdamse Bank. Toen die arme ban neling me hielp, waarvoor alle para dijsdeuren al lang geleden in het slot gevallen zgn. De deuren, waarachter de zon schijnt, waar watervallen rui sen, waar achter donker bladerdak vreemde dieren ritselen. Waar de mens slaapt onder het licht der ster ren en waar de wind hem wekt. Maar waar schrgf ik over, in een wereld van asfalt en nylon. En waar in we de zon alleen nog kunnen zien doorzonnebrillen! CHOCOLADE REPEN melkmocct meUthiMJaooi Mosselvloot weer naar de Waddenzee Een groot gedeelte van de mossel- vloot is weer naar de Waddenzee ver trokken om daar te gaan verzaaien. Op die manier krggt men weer lege grond over voor het mosselzaad, dat na 4 Mei gevist kan worden. In Zee land is weinig activiteit op de mossel percelen, en reeds meer Zeeuwse mosselkwekers zien op de Waddenzee hun toekomst als mosselproducent toenemen. In de afgelopen weken hebben de zware winden by verschil lende kwekers nogal wat mosselen weggestormd, bij anderen valt het echter weer veel mee. 32 ste tentoonstelling 23 April - 2 Mei Prijs.-1 2.' incl. hel. Opén 10-18 uur Zondag 26 April 1 2-1 8 uur Onderdelen Toebehoren Banden le dag geopend-van 2.30-18 uu» Garage-uitrusting VERKENNING VAN DE MARKT. Jong bedrijf te Schore kampt met tekort aan arbeidskrachten. De N.V. Alginae te Kruinlngen (Schore), die eind vorig jaar een belang rijk crediet van het Ryk ontving uit de zgn. „Ontwikkelingsfinanciering", zal thans over enkele maanden op volle capaciteit kunnen gaan werken. Reeds is een deel van de nieuwe, vrye kostbare machines in bedryf, zodat op beperkte schaal het eerste product reeds in poedervorm wordt vervaar digd. Zoals bekend worden in dit bedrijf alginaten uit zeewier gewonnen, wel ke o.a. als verdikkingsmiddel voor verfstoffen, geleermiddel e.d. aan de industrie worden geleverd. Tot dus ver werden deze producten in pasta- vorm op de markt gebracht, doch daar het buitenland deze producten in poedervorm ging leveren, hetgeen o.a. voor het transport eenvoudiger is, moest ook de Alginae nieuwe we gen inslaan. Deze nieuwe werkwgze vraagt echter een vrij kostbare appa ratuur. Door de crediettoewyzing werd het deze jonge Zeeuwse indu strie mogelgk gemaakt tot de gewens te uitbreiding over te gaan. De wa tersnoodramp heeft de uitbouw wel enigszins vertraagd, doch zoals ge zegd wordt het eerste van de tien producten thans op beperkte schaal in poedervorm bereid, om hiermee de markt te verkennen. Tekort aan personeel Intussen doet de ramp ook op het ge bied van de arbeidsvoorziening haar invloed gelden by dit bedrijf. Het acht leden tellende personeel zal nog met 25 man personeel moeten worden uit gebreid, zowel voor het snijden en het transport van zeewier als voor het werk in de fabriek zelf. Daar ve le werkkrachten aangetrokken wor den door het dijkherstel de hogere lonen voor dit tijdelijke werk spelen een rol is het evenals voor andere Pe enige fiets met de 3 plussen Laat Uw Op«tclw< Uw kinderen io"n pracht Ueu winnen In de leuk* 'edetrijd Inlichtingen bij U« Batrru-dcal» bedrijven, ook voor de Alginae mo menteel moeilijk nieuw personeel aan te werven. Tot op heden kon de fa briek blijven draaien op oude voor raden zeewier, doch thans zijn deze uitgeput. Wanneer zich niet tijdig ar beidskrachten aanmelden zou nood gedwongen een deel van het fabrieks- personeel aan zijn gewone werk ont trokken moeten worden om de grond stof, zeewier, te gaan snijden. Hopenlijk zullen deze moeilijkheden tijdig opgelost kunnen worden, zodat dit jonge bedrijf dat thans technisch bijna geheel is uitgerust, ook volop kan gaan werken. Provinciale excursie Landbouwjongeren De Landbouw Jongeren Gemeen schap organiseert op 11, 12 en 13 Juni een driedaagse excursie naai' de Noordoostpolder en de plaatsen rond het IJsselmeer. Het programma ver meldt o m. een boottocht naar de Zuiderzeewerken, een bezoek aan Urk, de bezichtiging van een gemaal en van de N-O.-Polders. Getracht zal worden om op de avond van de twee de dag in Emmeloord een Zeeuwse ontspanningsavond te geven, waar aan de deelnemers aan de excursie hun medewerking kunnen verlenen. (Advertentie) Geen schade aan Zeeuwse musea Komt er een dam rond het slot Moermond te Renesse De Schotse Huizen in Veere evenals het Stedelijk Museum te Zierik zee zyn door de watersnood ongemoeid gelaten, alleen de gevelstenen, ivelke in het Stedelijk Museum te Vlissingen waren opgeslagen, zullen grondig moeten worden gereinigd, daar deze stenen in het zoute water hebben gelegen. Bovenstaande wordt bericht in een Nieuws Bulletin van de Kon. Nederlandse Oudheidkundige Bond, dat ons dezer dagen ter in zage werd verstrekt. Een andere uitgave van dit maandelijks verschij nende mededelingenblad geeft een overzicht van wat het water o.m. in Zeeland aan monumenten heeft geschonden. Aan de Oude Haven te Zierikzee zijn de fraaie pilastergevel „De wit te Swaen" uit 1658 en het aangren zende Vrijpoortje uit 1643 door het water onderspoeld en ingestort, ook het oude pand aan de Nieuwe Haven D 14 en net hoekhuis je Nieuwe Ha venKarsteil werden zwaar bescha digd, al zal de gevel van het laatste gebouwtje misschien behouden kun nen blijven. De z.g. „Godskamertjes", de 13 oude huisjes in eigendom bg de Ned. Herv. gemeente, staan nu nog overeind, maar het regelmatig terug kerende water tast de funderingen sterk aan, zodat voor verlies van deze pandjes moet worden gevreesd, als niet spoedig een oplossing wordt KERKNIEUWS Ds. B. ter Haar Romeny met emeritaat Wegens het bereiken van de 65-ja- 'rige leeftijd is door de Provinciale Kerkvergadering van Noord-Holland met ingang van 1 Mei a.s. emeritaat verleend aan ds. B. ter Haar Romeny, predikant van de Ned. Herv. Gemeen te te Heemskerk. Ds. Ter Haar Romeny werd 10 Juni 1887 te Marrum (Fr.) geboren. Hij studeerde aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Nadat cand. Ter Haar Romeny in 1913 door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland was toege laten tot de Evangeliebediening; in de Ned. Herv. Kerk, verbond hij zich 18 Jan. 1914, na vooraf te zijn bevestigd door wijlen prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, toen nog predikant te Utrecht, aan zijn eerste gemeente Deurne- In 1914 verwisselde hij deze gemeente met die van Gennep, waar fin met ingang van 24 October 1920 z^n ambtsbediening neerlegde. 10 maanden later keerde ds. Ter Haar Romeny weer als dienstdoend predi kant in de Ned. Hen'. Kerk terug en verbond zich 21 Augustus 1921 aan de gemeente van Engelen. Daarna stond hg achtereenvolgens nog te St Michielsgestel 19251929; Kruinin- gen 19291933 en te Usselo bg En schede 1933 tot 1 September 1946, toen hem emeritaat werd verleend. Bgna anderhalf jaar later kwam ds. Ter Haar Romeny nogmaals als dienstdoend predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en verbond zich 8 Februari 1948 aan zijn zevende en laatste gemeente Heemskerk (classis Haarlem) Ds. L. A. F. Reddingius met emeritaat Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is door de Provinciale Kerkvergadering van Noord-Holland met ingang van 1 Mei a.s. emeritaat verleend aan ds. L. A.F. Reddingius, predikant van de Ned- Herv. Gemeente te Bovenkar- spel. Ds. Reddingius werd 15 Mei 1887 te Wapserveen (gemeente Havelte) ge boren. Hg studeerde aan de Rijks Uni versiteit te Groningen. Nadat cand- Reddingius in 1917 door het Provin ciaal Kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, verbond hg zich 16 September aan zijn eerste ge meente Pingjum en Zurch (classis Franeker). Daarna stond ds. Red dingius achtereenvolgens nog te Scherpenzeel 19201925; Hauwert 1925—1936; Zierikzee 1936—1940; Nieuw Helvoet 19401944; Poortu- gaal 19441947 en sinds 21 Decem ber 1947 te Bovenkarspel. DS. C. F. NOLTE. Ds- C. F. Nolte te Utrecht werd me dio Januari door een zware ongesteld heid getroffen en na drie maanden thuis te zijn verpleegd is bij nu on der behandeling van prof. Siilevis Smit gesteld en in het Academisch ziekenhuis aldaar opgenomen. Hij diende van eind 1932 tot begin 1946 de Luth. gemeenten van Middelburg en Vlissingen. Hoewel nog geen vaste prognose kan worden gesteld, zal het zeker nog vele maanden duren aleer hij zijn dienstwerk in zijn gemeente aan het Chr. Gymnasium (He- breeuws) kan hervatten. 100. Piet Potlood reed nog een half uur door en toen be val Jimmy hem opnieuw de weg te verlaten. „Zie je daar in de verte dat struikgewas?" vroeg hij. „Dóar wil Ik de auto verbergen en vandaar gaan wij te voet de jungle in. Er staat ons nog een tocht van minstens vijf uur te wachten. Ik hoop dat je nog een beetje adem over hebt". Piet Poltood zei niet veel terug, maar hij voelde de moed toch een beetje In zün schoenen zak ken. Nog eens vijf uur na deze verschrikkelijke tocht. De auto hotste en hobbelde over het ongelijke terrein. Jimmy gluurde door de achterruit. Hij keek of hij de politieauto's nog niet zag komen en ook overtuigde hij er zich van of de auto geen zichtbare sporen achter liet. Het terrein was nog al dicht begroeid met mos en laag gras. Hij hoopte er het beste van. Toen zij het struik gewas bereikt hadden, liet Jimmij Piet Potlood er zo diep mogelijk in rijden, net zo ver tot zij niet verder konden. De struiken die vol scherpe doorns zaten, be letten de auto tenslotte verder te rijden. Zij sprongen er uitJimmy tuurde achter zich en hij luisterde scherp. Hij zag of hoorde echter niets. „Zie je Piet", 2ei hij. „Maak je borst maar nat. Nu gaan we een stukje wandelen. Jij draagt de veldflessen en ik draag dit ar me dier." En zo begonnen zij de lange tocht door de jungle, die eerst zou eidigen als zij de ruïnestad van Grauw Grauw bereikt zouden hebben. Na een half uur liep Piet Potlood reeds puffend achter Jimmy aan. gevonden. Tenslotte is in Zierikzee 15 meter afgebrokkeld van de oude ve.s- tingsmuur, grenzende aan de Noord havenpoort. Brouwershaven In Brouwershaven hebben de mo numenten eveneens vrij wat schade opgelopen. Het bordes van het raad huis is zwaar beschadigd, de funda menten zijn verzwakt en daardoor is het muurwerk op vele plaatsen ge scheurd. De trap zal geheel gedemon teerd moeten worden en opnieuw ge bouwd met oude stenen. De Ned. Herv. kerk is hier door het aanbren gen van kistdammen voor de ingan gen nu vrij van water, maar het meubilair is beschadigd. De vloer van de Ned. Herv. kerk te Dreischor is in lichte mate ver zakt en het dak van het pas geres taureerde raadhuisje werd enigszins beschadigd. In Renesse komt de benedenver dieping van het slot Moermond bij elke vloed nog onder water te staan. Men acht de schade aan het interi eur onherstelbaar. Er worden echter plannen beraamd om het gehele slot met een kistdam te omringen. De windkorenmolen te Sirjansland is geheel door het water verzwolgen. Walcheren Op Walcheren werd schade aan de monumenten aangericht te Veere en te Vlissingen. In Vlissingen heeft de St. Jacobskerk in het water gestaan. Er werd zware schade aangericht aan het meubilair en het uit 1779 daterende grafmonument voor Bar- well zal gedeeltelijk moeten worden gedemonteerd. Aan de kade te Vee re zijn twee eenvoudige trapgevels ernstig beschadigd, maar herstel hiervan wordt mogelijk geacht. Ruim 160 meter'van de oude tuinmuurtjes is beschadigd of geheel ingestort. De „Stichting Veere" is reeds bezig met een geldinzameling om het herstel te bekostigen. Over Zuid-Beveland vermeldt het Bulletin alleen, dat de Ned. Herv. kerk te'Kruiningen nog steeds geheel in het water staat. T holen Over Tholen wordt bericht, dat daar in St. Annaland de juist gerestau reerde hoeve „Nooit-Gedacht" scha de heeft opgelopen aan de schuur. Het woonhuis is ongeschonden geble ven. Te St. Maartensdgk is het uit 1592 daterende pand Markt A 34 met hoge trapgevel ernstig bescha digd, ook hier zal echter worden ge tracht de voorgevel te behouden. In Stavenlsse leden de gevels aan de Hoofdstraat ernstige schade. Het in terieur van de Ned. Herv. kerk is grondig vernield en het zeer fraaie marmeren grafmonument voor Hiero- nymus van Tuyll van Serooskerken door Rombout Verhulst zal vermoe delijk ook moeten worden gedemon teerd. Het is thans echter beschermd door een houten afsluitwand. WOENSDAG 22 APRIL. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/S 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 ..Dood spoor", hoorpel. 11.50 Gram. muziek. 12.00 Cello en piano. 12.30 Land- en tuinb. mededelin gen. 12.33 Gram. muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 1320 Mandoline-ensemble. 13,50 Gram. muziek. 14.45 Voor de meis jes. 15.00 Gram. muziek. 15.30 Viool, alt viool, cello en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Mil. caus. 18.00 Gram. muziek. 18.15 Geestelijke liederen. 18.30 R.V.U.: Dr. J. J. Smith: „Voorjaar in de natuur". 19.00 Nieuws- en weerbe richten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram. muziek. 19.30 Bulten!, overzicht. 1920 Gr. muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philh. ork. en solist. 21.15 „Nederlandse Staatslieden van de 19e eeuw", causerie. 2125 Gram. muziek. 22.00 Kamerkoor en sol. 22.30 Intern. Evangelisch Comm. 22.40 Gram. muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten, 23.15— 24.00 Gram. muziek. HILVERSUM IL 298 m. 1007 Rc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 1020 VARA. 1920 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7,10 Gram. muziek 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram. muziek. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.30 Voor de huisvrouw. 9.00 Gr. muziek. VPRO: 10.05 Schoolradio. VARA: 1020 Voor de vrouw. 11,00 Gram. muziek 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinb. mededelingen. 12.83 Voor het platteland. 1228 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws en ra. 1320 Accord, muziek. 13.50 Gram. muziek. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 14.15 Jeugdconc. 15.00 Vcor de jeugd. 15.30 Hoorspel voor de jeugd. 16.00 Pianovoor dracht. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Metropole-orkest en solist. 17.50 Regeringsuitzending:R. Stephan:; „Nieuw Guinea's eilanden in de Geel vinkbaai". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Va- ria. 18.20 Mil. causerie. 18.30 „Samen Europa", causerie. 18.45 Lichte muziek. 19.05 Het Middenstandscongres te Utrecht. 19.15 Jazzmuziek. VPRO: 19.20 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Pol. comm. 20.15 „Oud-Heidelberg", hoorspel. 22.00 Concertgeb. ork. 22.45 „Gaan wij een nieuwe ijstijd tegemoet?", caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. niews in Esperanto. 23.20 Or gelspel. 23.40—24.00 Gram. muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 11