Raad Zierikzee kraakte harde noten over beleid van R en W. Zeeuwse Almanak JACHTHAVEN VOOR VLISSINGEN BENELUX-GRENSKANT00R TE RETRANCHEMENT IN GEBRUIK MORGEN ZOMERDIENSTREGELING STOOMTRAM WALCHEREN Agenda 2 PROV IN 01 ALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 APRIL 1953 OPNIEUW KWAM EVACUATIE TER SPRAKE Ontstemming over de verstrekking van goederen In ©en langdurige zitting van <lo ZieriUzeeso gemeenteraad, welke Zater dagmorgen en -middag werd gehouden, zijn er harde noten gekraakt ovcv het beleid van het college van B. en W. om een noodverordening te be krachtigen, wnarby aan het college de bevoegdheid wordt verleend perso nen uit to wijzen, die langer in de gemeente vertoeven dan hun inreisver- gunning toestaat. Opnienw kwam daarhy liet evacuaticbeleid ter sprake, in het bijzonder ten opzichte van de terugkeer van gezinnen van naar Zierikzee teruggeroepen werkkrachten. De heer J. W. van den Doel ver klaarde de noodzaak van deze nood verordening nie te kunnen inzien. Niemand kan zich immers in Zierik zee vestigen zonder vestigingsver gunning krachtens de woonruimte- Wethouder mr. C. J. B. du Croo antwoordde, dat wanneer mensen zonder vergunning bij anderen in trekken daarop geen sancties kunnen worden toegepast. De nood verordening schept hiertoe een mo gelijkheid. De heer A. Groenendijk verklaarde, dat ook h\j de noodzaak van deze verordening niet inzag, evenmin als de heer J Catshoek. Deze laatste spreker betoogde, dat het college de raad overal buiten houdt. Is de nood verordening soms nodig om de ruim 200 mensen van buiten uit de ge meente weg te werken? Zowel de heer van den Doel als de heer Cats hoek wilden weten waarom naar Zierikzee teruggeroepen werkkrach ten hun gezinnen niet mogen mee brengen. Zolang er zovelen in de ge meente verblijven, die niet bij het ar beidsproces zijn ingeschakeld, is toch zeker ieder, die hier moet terugke ren gerechtigd zijn gezin mee te brengen? Wethouder den Boer, aldus de heer A. Groenendijk, heeft in een vorige vergadering verklaard, dat de gezinnen niet uit elkaar gehaald mo gen worden en wat gebeurt er nu? De voorzitter merkte op, dat de raadsleden geen begrip toonden voor de moeilijkheden van het college. „Wij hebben begrip voor recht vaardigheid" repliceerde de heer van den Doel. „Er zyn gezinnen hier, die niet in het arbeidsproces zijn opge nomen. Dat het college bij zijn beleid fouten heeft gemaakt, nemen we niet kwalijk. Docht waar blijft de correc tion van deze fouten?" Wethouder den Boer gaf nogmaals een uiteenzetting over het evacuatie- beleld. De achter gebleven buitenmen sen mogen zich in Zierikzee ophou den omdat de voedselcommissaris daarom verzocht had. De betrokke nen zijn nog steeds bezig met ber gingswerkzaamheden. Binnen niet al te lange tijd zal een deel dezer ge zinnen naar hun vroegere woonplaats terugkeren. De arbeidskrachten, die nu teruggeroepen worden, komen voorlopig zonder gezin De bedoeling is, dat hun gezinnen pas dan terug keren als de dam rond Zierikzee ge reed is en hun woning twee meter 4- N.A.P. is gelegen. De heer van den Doel meende, dat diegenen, die over een woning be schikken, niet behoeven te wachten tot de dam klaar is. Er dienen echter geen renteniers terug te komen, maar werkkrachten! Het college volgt geen rechte lijn bij het laten terugkeren, aldus de heer van den Doel, waarom mag een onderwijzer, die moet terugkomen zijn gezin niet meebrengen en een di recteur van een. onderwijsinrichting wel? Na nog enige discussies werd een voorstel van dq heer Catshoek in stemming gebracht, dat behelsde om diegenen, die voor hun werk in Zie rikzee nodig zijn en over een eigen woning beschikken, welke vrij van water is dit laatste ter beoordeling van het college van B. en W. met hun gezinnen te laten terugkeren. Met de stemmen van de wethouders mr. du Croo en A. M. den Boer te gen, werd dit voorstel aanvaard. Na dat enige tijd in besloten zitting was vergaderd, werd daarna de noodver ordening door de raad bekrachtigd. Bij de rondvraag vreklaarde wet houder du Croo, dat het beleid van B. en W. door de raad is aangetast en zelfs in scherpe bewoordingen af gekeurd. De door B. en W. gevolgde gedragslijn is door het gehele colle ge uitgestippeld, doch de raad acht .iet daarop steunende beleid blijk baar niet juist. Wat nu? zo vroeg spreker. De heer van den Doel zeide niet te kunnen begrijpen, waarom het college ingrypt in de gezinsver houdingen. De logica in bepaalde ge vallen ontging hem geheel. Wethou der R. Gerritsen merkt op, dat, nu de raad een andere gedragslijn ge volgd wenste te zien, hij dit aan vaarden kan. Er is echter by B. en W. geen sprake van enige willekeur geweest. KAAS EN SIGARETTEN De heer J. W. van den Doel bracht voorts een uitdeling van kaas en si garetten door het gemeentebestuur ter sprake en zou gaarne zien, dat waarborgen gegeven werden voor een goede verdeling van voor de bevol king beschikbare goederen. De heer Steutel betoogde dat er een golf van verontwaardiging door het publiek is gegaan tengevolge van het beleid van het dagelijks bestuur met name over de uitdeling van de kle ding. Waarom mocht het hogere ge- meentepersoneel eerst de mooie kle ding uitzoeken. Bovendien werden de textielpaketten huisbezorgd bij wat spreker noemde de „élite van Zierik zee". Elk ander moest ze afhalen en op een briefje wachten. De voorzitter: „Wat bedoelt U met élite?" De heer Steutel: „Wilt U dat ik namen noem?" De burgemeester betoogde, dat het hier pakketten betrof van geëvacu eerde boeren uit Nieuwerkerk en Kerkwerve, een zaak dus, die de be trokken gemeenten aanging. Voorts besprak ook de heer Steu tel de distributie van ten geschenke ontvangen kaas. Deze distributie heeft zich uitsluitend bepaald tot het hogere gemeentepersoneel. Spreker had liever gezien, dat ook het lagere Ëei'soneel daar by was Ingeschakeld, •at de gehele bevolking daarvan niet kon profiteren, was begrijpelijk. De heer J. Catshoek zeide In aansluiting op de woordn van de heer Steutel, dat degenen, die wel kaas ontvingen, acht pond hadden gekregen! Voorts wilde de heer Steutel in lichtingen over de uitdeling van siga retten. De gemeentesecretaris deelde mede, dat deze zo goed mogelijk zjjn verdeeld. Het personeel van alle Zie- rikzeese bedrijven heeft een pakie ontvangen. „Het personeel van ae firma Steutel dan toch nietwant dat heeft niets gezien" aldj»s de heer Steutel. RECON STRU CTIECOMMISSIE De heer A. Groenendijk sprak er zijn bevreemding over uit, dat n de reconstructiecommissie voor Schou- wen-Duiveland van de 22 leden slechts 9 van het eiland afkomstig zijn. De heer van den Doel informeerde waarom de minister-president by zyn bezoek aan Zierikzee niet in het stad huis is ontvangen. Aan B. en W. is hierover niets gevraagd, zo werd hem medegedeeld, het bezoek was gere geld door het provinciaal bestuur. De heer Gerritsen voegde er aan tbé, dat de waardigheid der gemeente hierdoor toch wel in het gedrang is gekomen, gezien het feit dat dr. Drees in andere plaatsen wel ten ge meentehuize is ontvangen. Nadat tenslotte nog gesproken was over de waterkerende muur aan het Kraanplein en over enkele lichtpun ten werd de vergadering besloten. Busdienst Breskens-Breda wordt ingekort Voortaan Sluiskil Breda Naar \vy vernemen heeft do Rijks inspecteur voor het verkeer te Middel burg de Z.V.T.M. opdracht gegeven met ingang van morgen de autobus dienst Breskens-Breda in te korten, aangezien de bewoners van West- Zeeuwsch-Vlaanderen dan weer via Vlissingen kunnen reizen. Tot nader aankondiging mag de Z.V.T.M. wel 'n dienst Slnisldl-Axel-Hulst-Antwerpen -Breda bljjven onderhouden. B. EN W. VRAGEN CREDIET Op gedeelte van het Vlismarterrein De plannen om te geraken tot de herbouw van de door oorlogshandelingen verloren gegane jachthaven te Vlissingen zijn thans in een zodanig stadium gekomen, dat verwezenlijking daarvan in een niet al te ver verwijderde toe- i iomst tegemoet kan worden gezien. De keuze van de plaats, welke het Meest geschikt moet worden geacht, is gevallen op ©en gedeelte van het voormali- ge Vlismarterrein, dat voor dit doel zeer gunstig ligt. Het is de bedoeling de aanleg van de haven te doen utvoeren in D.U.W.- verband. Of dat dit jaar, gezien de werkzaamheden an de dijken, al mo gelijk is, moet worden afgewacht. In verband met de omstandigheid, dat de N.V. Haven van Vlissingen op korte termijn het Vlismarterrein wenst op te spuiten, is het evenwel noodzakelijk ter vermijding van onnodige uitga ven in de toekomst reeds nu een pers kade aan te leggen. De kosten daar van worden geraamd op 7700 en de totale kosten van de jachthaven op rond 43.000. Vóó'r de oorlog werd de jachthaven geëxploiteerd door de Vereniging voor Advertentie Last van zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. VOORJAARS-MYSTERIE Wellicht is het u vergaan, zoals het ons verging en zult ge met stij gende verbazing (zoals dat heet) het bericht hebben gelezen over de merk. waardige inbraak in de Middelburg se H.B.S. Daarna zijt ge wellicht eveneens aan het piekeren geslagen, hebt ge wellicht zoals wij diep, zéér diep nagedacht over de motieven. Want dat, nietwaar, is toch het merkwaardige, het intens duistere, in deze affaire. Waaróm sjouwden die onbekenden zich naar met schoolbanken, waar óm ploeterden zij als paarden Waaróm pleegt men zulk een zin loze inbraak, richt men zulk een chaos aan, waar met hard ploeteren elders in Zeeland getracht moet wor den orde te scheppen Was het haat? Een diep doorge vreten haat tegen de schoolbanken? Of zo maar een vreemdspelletje? Of een wraakneming? Raadsels, merkwaardige raadsels. Maar een prachtkans voor de psy chiaters! Een verrukkelijk zielkundig probleem om het ontleedmes-van-de- geest in te zetten. Om even voor te gaan zitten. Dat wel. Of zij dit voorjaars-mysterie voor ons ontsluieren zullen? In Bruinisse werd tijdens het weekend gewerkt Water zakt langzaam In Bruinisse staat het water nog steeds in de straten. Het zakt lang zaam weg naar de uitwateringssluis, die maar weinig kan worden openge zet. In tegenstelling met vorige we ken en als uitvloeisel van de bespre kingen met dr. Drees werd ook Zondag gewerkt aan het herstel van de Oude Dijk. Dit gebeurde door 150 arbeiders uit Noord-Brabant. De ge wone arbeiders en de vrijwilligers hebben in de afgelopen dagen om het gat in de Oude Dijk te dichten, ver schillende nachten dertien uur achter elkaar gewerkt, zodat het niet mo gelijk was hen ook nog gedurende het weekeind te laten werken. In de gaten in de buitendijken by Oosterland en Sirjansland zyn de laatste dagen enige zinkstukken ge plaatst. De Rijkswaterstaat zal op korte termijn beginnen met de aanleg van een nooddyk rond Scharendijke. De opzet van het plan is beveiliging van de verbindingsweg naar de ha ven, terwijl tevens de woningen in het dorp, welke practisch nog onbescha digd zijn, voor verdere aantasting door het zeewater en het drijfhout worden gespaard- In welke mate de inwoners naar hun huizen zullen mogen teragkeren straks is nog niet bekend. De aanleg van de nooddyk zal ongeveer 1% maand in beslagnemen. Deze week zeedijk bij Bath en Kadijk dicht Er wórdt in drie ploegen gewerkt Wanneer zich geen moeilijkheden voordoen, kan deze eek voor het dijkherstel op Zuid-Beveland zeer be langrijk worden. Naar verluidt zal Dinsdag een po ging worden ondernomen om het gat in de zeedijk bij Bath te dichten, ter wijl waarschijnlijk Donderdag de gro te, beslissende slag om de herovering van het Waterschap Waarde zal wor den geleverd. Een 900-tal arbeiders zijn hier thans in drie ploegen onaf gebroken aan het werk om de gaten in de Kadijk te dichten en een nood- dijk van pontons te leggen. Zoals bekend, komt het sluitgat op de Rijksweg bij de Lavendeldijk te liggen. In de afgelopen weken zijn hier een aantal pijlers van zandzak ken en een hoge loopbrug gebouwd Met een 1200-tal arbeiders zal als slot stuk van deze grote operatie getracht worden de resterende gaten tussen deze pijlers met zandzakken te dich ten. WELDRA OOK ELDERS Naar vereenvoudiging van grensverkeer Zaterdagmorgen is te Retranche ment het eerste Zeeuwse Benelux- grenskantoor officieel geopend. De hoofdinspecteur-titulair van 's- Ryks belastingen, hoofd van de In spectie der Invoerrechten en Accijn zen, mr. L. W. van Os uit Terneuzen verwelkomde de autoriteiten van de Belgische en Nederlandse douane de koninklijke marecliaussée, de burge meesters va"n Retranchement en West Kapelle (België), cn verdere aanwe zigen. Hij wees er op, dat deze, op zich zelf bescheiden plechtigheid, het inge- bruik nemen van een internationaal grenskantoor een voorbode is van de komende samenwerking tussen beide landen, waarbij grote belangen op het spel staan. Het is het resultaat van internationale besprekingen, die ten doel hadden, het grensverkeer te ver- Advertentie ...ja luisteraars jaa, dit is een momenl om nooit te vergelen. Een solo-run van goal lol goal. Geen speler kómt er aan te pas Hel lijkt wel ol de bal aan z'n schoen gekleeld zil mei TIJGERLIJM Watertourisme „Schelde" te Vlissln- gen. Deze vereniging is echter niet by machte, de uit de herbouw voortvloei ende kosten uit eigen middelen te fi nancieren. Wel kan zij een gedeelte van de inrichtingskosten betalen, doch voor de financiering van de overige kosten heeft zij een beroep gedaan op B. en W. Dit college stelt de raad thans het volgende voor: ten le. een crediet van 43.000 te vérstrekken, onder bepa ling, dat het bedrag van de werkelij ke aanlegkosten door de vereniging „Schelde" aan de gemeente zal wor den terugbetaald: ten 2e. in beginsel te besluiten om de vereniging t.z.t. een geldlening te verstrekken tot bedoeld bedrag, af te lossen in 40 jaren, tegen een rente van 4% per jaar; ten 3e in beginsel te besluiten de vereniging een jaarlijkse subsidie te verlenen in de exploitatiekosten, Chr. Lyceum Goes In het bestuur van het Chr. Ly- ceugi te Goes is in de vacature van wijlen de heer A. M. Wessel als twee de secretaris gekozen de heer S. Wis se te Middelburg. In de vacature^ ont staan door de benoeming van ir. W. J. Mulder als leraar scheikunde aan de Rijkstuinbouwschool te Naaldwijk, is benoemd de heer F. J. Hoek uit Am sterdam, die in Mei a.s. te Amster dam zijn doctoraal examen hoopt te doen. Tot conrector werd benoemd drs. M. W. Rombout. In de commissie van toezicht voor de Chr. H.B.S. op Walcheren zyn ge kozen de heren J. A. van Bennekom- directeur van de Chr. Kweekschool te Middelburg, ds. J. S. Hartjes, Ned. Hervormd predikant te Vlissingen, ir. Ph. Steneker, Souburg en J. H. Kla- renbeek en A. J. Schot, beiden te Mid delburg CONCERT RESIDENTIE ORKEST- Men verzoekt ons er op te wijzen, dat niet de baten van het concert van Vrijdag a.s. door het Residentie-or kest te Middelburg bestemd zijn vooi het Nationaal Rampenfonds, doch dat het orkest zijn honorarium geheel ter beschikking van het fonds heeft ge steld. Dr. J. Dekker te Oostkapelle overleden Apotheker van internationale vermaardheid Op 73-jarige Jeeftyd overleed in Oostkapelle dr. J. Dekker, rustend apotheker. De begrafenis is bepaald op Dinsdag a.s. om 1 uur op de be graafplaats in Oostkapelle. Dr. Johannes Dekker werd op 6 Ju ni 1879 te Alkmaar geboren. Na de voltooiing van zyn studie voor apothe ker te Utrecht promoveerde hij in 1902 summa cuw iaude op het proefschrift jaar als militair apotheker naar Indië gezonden, vielen zijn wetenschappelij ke kwaliteiten spoedig op en ward hem een onderzoek opgedragen over oste omalacic by paarden in verband met de voeding. Toen in 1910 de bekende scheikun dige dr. M. Greshoff, directeur van 't Koloniaal Museum in Haarlem, over leed, werd dr. Dekker in zijn plaats benoemd. Aan de uitbreiding van het museum uit Haarlem tot het nieuwe Koloniaal Instituut te Amsterdam ('t huidige Kon. Instituut voor de Tro pen) had hij een zeer belangrijk aan deel. In dezelfde tijd verschenen onder zyn redactie de zo populaire boekjes van de series „Onze koloniale land bouw", „Onze koloniale mijnbouw" en „Onze koloniale dierenteelt", over sui ker, kina, caoutchouc, rijst, thee, co- cos, cassave, goud, petroleum, tin, zyn Internationale vermaardheid dankte hy aan het standaardwerk over looistoffen, dat hij in de jaren 1905- 1908 schreef. Dr. Dekker verzorgde dan ook in Grave's „Handbucli der or- ganischen Warenkunden" en in Hou- stoffen en antocyane. Om zyn wetenschzppelijk ver diensten werd hij aangzocht lid te worden van het Amsterdams Genootschap voor natuur-, genees- en heelkunde en het Prov. Utrechts Ge nootschap voor kunsten en weten schappen. Van 1917 tot 1922 zocht hy als wetenschappelijk medewerker voor de Jurgens- f abri eken te Oss naar nieuwe vetbronnen en plantenzaden om 't ge brek aan vet gedurende de eerste we reldoorlog het hoofd te bieden in de margarinefabricage. In 1928 kwam dr. Dekker naar Mid delburg, waar hij in de pharmacie spoedig een leidende positie innam. Voor Zeeland heeft dr. Dekker veel en goed werk verricht, waarbij wij spe ciaal denken aan de luchtbescher mingsdienst. Met opoffering en toe wijding wijdde hy zien belangeloos aan deze taak. Hij was jarenlang bestuurs lid van het Middelburgs Ziekenfonds. In 1948 verliet hij Middelburg om in Oostkapelle te gaan genieten van het buitenleven op Walcheren, dat hem in twintig jaren zo lief was geworden. Minister Algera wederom naar Zeeland Naar wij vernemen zal de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Al gera deze week wederom een werkbe zoek aan Zeeland brengen. Hy zal zich waarschynlijk Woensdag naai' Zeeuwsch-Vlaanderen begeven. Het bezoek van Minister ir. Witte aan Schouwen Zoals bekend zal de minister van wederopbouw en volkshuisvesting, ir. H. Witte Dinsdag Schouwen en Dui- veland bezoeken. Hij zal o.m. bespre kingen voeren met burgemeesters. Van Bruinisse uit gaat de tocht langs Zijpe, Oosterland en Ouwerkerk naar Zierikzee. Van deze plaats uit wordt dan gevaren naar Burgsluis- De mi nister zal worden vergezeld van zyn secretaris-generaal ir. H. W. Mouton en enkele andere hoofdambtenaren van zyn departement. eenvoudigen en te bespoedigen door het stiebten van gemeenschappelijke grensbantoren en te komen tot het in het leven roepen van internationale douanewegen. De Gecombineerde Douaneraad wees Retranchement aan als eerste Zeeuwse Beneluxkantoor, gezien het intensief toeristenverkeer langs deze grenspost, vooral tijdens de zomer maanden. Weldra zullen meerdere Zeeuwsch-Vlaamse grenskantoren volgen- Spreker hoopte, dat er een vrucht bare samenwerking zou ontstaan, tot gemak van de toeristen en in het be lang van de aangrenzende gemeenten. Tevens sprak hU de hoop uit, dat de Belgische douane zich te Retranche ment spoedig thuis zai voelen. De dienstdoende controleur van de Belgische Dienst van Douane en Ac cijnzen, de heer P. Levecque uit Ëek- loo, sloot zich bij de woorden van mr. Van Os aan en deelde mee aangenaam verrast te zijn door de inrichting van het gebouw, alsmede door de prettige ontvangst. Hij zou er bij de Belgische autoriteiten op aandringen, dat de weg naar Knokke spoedig in betere staat zou worden gebracht. De districtscommandant van de ko- ninlyke marechaussée, kapitein De Haas uit Terneuzen, deelde mee, dat ook zijn korps zal meewerken aan 'n soepele grenscontrole in^dit rayon. Burgemeester J. A- Leenhouts van Retranchement bood de douane van beide landen zijn gelukwensen aan en noemde 18 April een feestdag voor Zeeuwsch- en Belgisch Vlaanderen en wel voor Retranchement in het bij zonder. Hij roemde het resultaat van de internationale besprekingen. Ook hij sprak de wens uit, dat er een be tere weg tussen Knokke en Retran chement zou komen en tevens achtte hy het van groot belang, dat het Be neluxkantoor niet alleen gedurende enkele maanden, doch het gehele jaar geopend zou. blijven. Mr. Van Os dankte alle sprekers, waarna de vlaggen van beide landen werden gehesen, met welk symbolisch gebaar het grenskantoor voor geopend werd verklaard. Op enkele lijnen belangrijke wijzigingen Naar vvy vernemen gaat reeds mor gen de zomerdienstrégeling van de Stoomtram Walcheren in, dit in ver band met de hervatting van de N.S.- verbinding Bergen op Zoom.Vlissïn- gen v.v. De diensten Middelburg-West Sou- bur-'Vlissingen, Middelburg-Grypsker- ke en Middelburg-Ritlhem blijven on gewijzigd. In de dienstregeling Middel burg-Oost Souburg-boot Breskens- Vllssingen komt wel enige verande ring: het vertrek is namelijk drie mi nuten vervi'oegd. Wat de dienst Middelburg-Seroos- k erke-Domburg-W e stkap ell e-Middel- burg betreft kan het volgende worden vermeld. Door de gewijzigde treinen loop zijn diverse aankomst- en ver trektijden gewijzigd, waardoor zeer redelijke aansluitingen ontstonden. Als gevolg hiervan zullen twee rit- Advertentie VWi NoVjewte s\Qaret Bruidsstoet had geen lieslaarzen ten niet via Aagtekerke kunnen lopen. Om tijd te winnen moesten deze van Domburg naar Westkapelle of in te genovergestelde richting rechtstreeks worden gereden. Het betreft hier de bus, die om 12.03 uur uit Middelburg vertrekt (via Westkapelle) en de bus die om 11 uur uit Domburg vertrekt (beide alleen op werkdagen). Verder zullen de bussen vertrek Middelburg 17.50 uur (via Oostkapelle en via Kou- dekerke) niet rondrijden, doch respec tievelijk rijden tot Aagtekerke en Westkapelle. De dienstregeling voor de lijn Kou- dekerke-Vlissingen v.v. is aangepast aan de vertrek- en aankomsttijden van de hierboven genoemde lyn te Koudekerke. De ritten Midelburg-Vee- re-Vrouwenpolder v.v. zyn aangepast aan de gewxjsgde treinenloop en de nieuwe dienstregeling der Prov. Stoombootdiensten, de ritten Vlissin- gen-station-Havendorp v.v. aan de gewyzigde treinenloop. In de dienstregeling Middelburg- Go es v.v. komen vry belangrijke wij zigingen. Het vertrek uit Middelburg werd 25 minuten later gesteld en uit Goes 35 minuten (eerste bus echter 6.10 uur,) teneinde te Goes aanslui ting te kunnen geven op de vertrek kende en aankomende N.S.-bussen van en naar Krabbendyke. Voorts komt de na de ramp ingestelde uur- dienst weer te vervallen en zal er uit Middelburg om 11.25, 15.25 en 21.25 uur geen bus zyn. Hierdoor vervallen ook de bussen om 11.35,15.35 en 21.35 uur uit Goes. De bus uit Vlissingen vertrek 5.20 uur naar Goes is eveneens vervallen, daar deze ingelegd was om aansluiting te geven op de bootdiens1 Katseveer-Dordrecht. en deze verbin ding thans overbodig is geworden. Na de ramp van 1 Februari 4 zyn te Bruinisse reeds ver- scheidene huwelijken voltrok- :j: ken, maar dat gebeurde altijd nog in het Gemeentehuis. Het 3! huwelijk van de heer M. Capel- ij: le Sz. en mej. A. Lievense -js moest echter thuis worden vol- trokken omdat het na de jong- ste inundatie van de polder niet mogelijk was, voor bruidspaar en gasten met droge voeten het lp raadhuis te bereiken, tenzij ie- Ijj der zou beschikken over een paar lieslaarzen. Dit bleek niet -•(: het geval, zodat de ambtenaar van de Burgerlyke Stand toen zyn lieslaarzen maar aantrok. Een dergelijke huwelyksslui- 3! ting vereist zes getuigen, maar deze els bleek weinig moeilijk- heden op te leveren. ■a****************#**#*** KUNST Jo Vincent zong in Kapeüe Waarschynlijk was het concert, dat Jo Vincent Zaterdagavond in de Her vormde Kerk van Kapelle gaf, tevens het laatste optreden van deze be gaafde zangeres in Zeeland, vóór zij zich uit het openbare concertleven te rugtrekt. Haar zang was ook ditmaal weer van een nobel karakter en deed de vele aanwezigen beseffen, welk een groot gemis net zal zijn, wanneer men haar niet meer in het openbaar- zal kunnen horen. Zij zong op het orgel begeleid door de organist dei- kerk Gommert de Kok, een aantal eenvoudige liederen, waarbij zij voor al aan de bekende kleengedichtjes van Guido Gezelle, zo innig door Catharina van Rennes getoonzet, een gi'ote zeggingskracht verleende. On getwijfeld heeft Nedex-land zangeres sen, die Jo Vincent evenaren, maar haar timbre is welhaast onvervang baar... Overigens was het programma van Zaterdagavond in grote lijnen gelijk aan dat van het concert in de Her- vox-mde Kerk van Yerseke, waarover wy enige maanden geleden schreven. Zo voerde het gemengd koor „Excel sior" uit Yerseke onder leiding van Jac. H. Tamminga en met pianobege leiding van A. B. Holster, o.m. uit de cantate Jubilate Deo van Leo Mens. De sopraansoli werden door Jo Vin cent gezongen en de tenorsoli door A. zong voorts een tweetal aria's uit „Elias" van Mendelssohn. Vérmeiden wij tenslotte, dat de organist het con cert besloot met een uitstekend voor- gedrage en ook qua registratie zeer verzorgde partita van Pachelbel: „Was Gott tut, dass ist wohlgetan". De opbrengst van dit concert Icwam geheel ten bate van het Nationaal Rampenfonds. 'Burgemeester H, G. van Suylekom sprak een openings woord, waarin hy de medewerkenden dankte. de K. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De kleine we reld van Don Camillo", (alle leef tijden). 7 en 9 uur; Luxor: „Dubbel spel", (18 jaar), 8 uur; Strandhotel: jaarvergadering Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel, 12 uur; Concert gebouw: propaganda-avond Speel tuinvereniging, 8 uur; Cosy Corner: Duo Abels-van Eek, 3—6 en 8—11.30 uur. GOES. „daag Grand: „De kleine wereld van Don Camillo", (alle leeftijden), 7 en 9 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2