Zioin Zijpe PREDIKBEURTEN IN NIEUWERKERK WERDEN M WONINGEN VERWOEST NIEUWS IN EEN NOTEDflP WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN B w fck ZATERDAG 18 APRIL 1953 P dO V 1 N O 1 ALE ZEEUWSE COURANT RAAD VOOR HET EERST NA RAMP BIJEEN Adhaesie aan adres van gemeente ZJerikzee De raad van Nieuwerkerk kwam on der voorzitterschap van burgemeester A. A. van Eeten voor de eerste keer na de ramp in vergadering bijeen in café „De Meelbaal". De voorzitter me moreerde vanzelfsprekend de ramp, die aan Nieuwerkerk zulke zware wonden heeft toegebracht. Bij de lan ge lijst van slachtoffers waren ook twee raadsleden, namelgk de heren C. Stoutjesdrjk en J. Flikweert. Van deze laatste is het stoffelijk overschot nog niet gevonden. De voorzitter dankte deze raadsleden posthuum voor het werk, dat zij in het belang van de ge meente hebben verricht. Nadat de bur gemeester zgn deelneming had be tuigd met de nabestaanden van de om gekomenen, werden deze met een ogenblik stilte herdacht. In zijn rede bracht de voorzitter ver volgens dank en hulde aan degenen, die met moed en zelfopoffering tijdens en na de ramp te hulp waren gesneld. De burgemeester deelde vervolgens mede, dat volgens de Centrale dienst ongeveer 300 woningen totaal ver woest en 100 zwaar beschadigd zgn, zodat de taak van de wederopbouw een zeer zware zal zjjn. De voorzitter deed tenslotte een beroep op allen om samen te werken met het gemeente bestuur, opdat de gevolgen van de ramp zo spoedig mogelijk uitgewist zullen zgn. De heer W. van Dijke dankte de voorzitter voor zijn woorden en zeide, dat de raad ten volle achter B. en W. staat om bg de wederopbouw samen te werken. Besloten werd adhaesie te betuigen aan een adres van de gemeente Zierik- zee, waarin verbetering wordt ge- Hulster middenstand zal zich tot minister wenden Zeeuwsch-Vlaanderen móéi uit isolement verlost worden De Hulster middenstandsvereniging zal zowel bij de Minister van Water staat als bij Ged. Staten van Zeeland een verzoek indienen om aan te drin gen op pogingen om Zeeuwsch-Vlaan deren uit zijn isolement te verlossen. In het verzoekschrift zal worden aan gedrongen op het bevorderen van: le het totstandkomen van een noodver- binding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Zeeland via Perkpolder, zo lang geen andere definitieve verbin ding aanwezig is; 2e het scheppen van een vaste oeververbinding tussen Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Bra bant, al of niet met gebruikmaking van het in te polderen land van Saaf- tinge, waar zoals bekend 2000 ha. grond bouwrijp zijn en 3e een goede regeling zodaf het verkeer via België zo eenvoudig en vlot mogelgk kan ge schieden. Dit alles besloot de vereniging tij dens een gisteren gehouden vergade ring in „Het Bonte Hert" te Hulst on der voorzitterschap van de heer R. Wilking. Hoewel de vergadering zeer veel tijd in beslag nam, kon men door dis cussies alleen maar tot de slotsom ge raken, dat deze projecten moeilijk uit voerbaar zullen zijn met name de vaste oeververbinding, maar dat in elk ge val de situatie zoals die op het ogen blik bestaat niet zo heel gunstig kan worden genoemd. Men zal dan ook actie blijven voeren voor verbetering Meer interne problemen werden in besloten vergadering behandeld. Coöperatie veroordeeld De Coöperatieve vereniging „De B." te Vlissingen werd bij schriftelijk vonnis van de economische politie rechter te Middelburg wegens over treding van de Vestigingswet Klein bedrijf conform de eis veroordeeld tot f 100.— boete. Zeven woningen voor Domburg Namens het gemeentebestuur van Domburg zal de architect, de heer M. J. J. van Beveren, op 4 Mei de bouw aanbesteden van zeven woningen, wel ke zullen verrijzen aan de Brouwerij- weg te Domburg. O Vier neutrale deskundigen hebben in hun rapport aanbevolen, dat kolen staalproducten op de gemeenschappelijke markt van de Europese kolen- en staal gemeenschap alleen bij de laatste transac tie aan omzetbelasting zullen worden derworpen en vrijgesteld worden van de omzetbelasting in het productieland. Q Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van financiën heeft verklaard, dat de regering overweegt een „touristen- frank" in te voeren, teneinde voor bui tenlandse touristen vacantie in Frankrijk goedkoper te maken. Een dergelijke maatregel wordt overwogen als onderdeel van de nieuwe financiële maatregelen der regering. 0 Met zijn vrouw Mildred is Vrijdagmid dag uit Londen op Schiphol aangekomen de Amerikaanse „make up"-koning Max Factor jr.. thans 48 jaar oud. Ter viering van het feit. dat hij twintig jaar getrouwd is. brengt hij dit bezoek aan Europa Voor Nederland staan o.a. de bollenvelden op het programma. 9 H. M. de Koningin en Prins Bernhara hebben In het paleis Lange Voorhout te 's Gravenhage de Canadese generaal Foulkes ontvangen, die indertijd bevel hebber was van de Canadese troepen in Nederland. Zij gebruikten gezamenlijk de lunch. O Jacob Malik is benoemd tot Russisch ambassadeur te Londen als opvolger van Gromyks. Malik was vroeger permanent vertegenwoordiger van de Sowjet-Unie bij de Verenigde Naties. In September van het vorig jaar werd hij naar Moskou teruggeroepen en na Stalins dood werd hij plaatsvervangend minister van buiten landse zaken. vraagd van het veer Anna Jacobapol- der-Zgpe. Als nieuwe raadsleden werden de heren D. Heijboer en S. van Klinken toegelaten. Daarna werd gesproken over de vraag, welke deskundige het wederop- bouwplan voor de gemeente zal ma ken. Gp de voordracht staat als als nummer 1 ir. De Ranitz. De heer J. J. Argelo heeft reeds zgn mening te ken nen gegeven hoe z.i. de gemeente her bouwd zal moeten worden. In de rondvraag informeerde de heer H. Flikweert of de bewaking van ei gendommen der geëvacueerden wel voldoende is, daar hij had vernomen dat op het dorp goederen waren ont vreemd. De voorzitter antwoordde, dat er in de eerste weken weinig of geen toezicht was, maar dat er thans vaste politiepost is gevestigd. Verkoop wrakhout ten bate van slachtoffers Nu in vele Zeeuwse gemeenten ten gevolge van de ramp grote hoeveelhe den wrakhout en andere goederen aan spoelen, is hier en daar de wens naar voren gekomen om de opbrengst hier van ten goede van de slachtoffers te doen komen. Volgens de wet op de strandvonderg' is dit echter niet mo gelijk. De afdeling Zeeland van de Ver. v. Ned. gemeenten besloot Vrij dag in haar jaarvergadering hiertoe stappen te ondernemen. De aangespoelde goederen zullen dan niet onder strandvonderg begre pen moeten worden. De Commissaris der Koningin deelde mede, dat ook minister Drees sympathiek tegenover dit verlangen stond. Naar aanleiding van een opmerking van burgemeester J. Vader van Krabbendijke over de kosten van opruiming, merkte de Commissaris nog op. dat getracht moet worden deze van Landbouwher- stel vergoed te krijgen. Tevens zijn er voorbeelden, dat door deskundig sor teren van de aangespoelde goederen, bij verkoop hiervan meer geld verkre gen kan worden. Eindles christelijke lagere landbouwschool Dezer dagen hield de Chr. lagere landbouwschool te Oostkapelle haar eindles. Het hoofd der school, de heer Haandrikman, wees op het grote be lang van het landbouwonderwijs, waarna hij vragen stelde over de leer stof. De voorzitter van de commissie van toezicht, burgemeester F. G. Sprenger, reikte de diploma's uit, waarna gelukwensen werden uitge sproken door ir. Versteeg, drs. Knibbe en K. Moens, Vrouwepolder; J. Geerse en het hoofd der school. De diploma's werden aan de volgen de leerlingen uitgereikt: W. Duvekot Westkapelle; J. Pouwer, Veere; P. en A. Gideonse, Serooslterke; L. Min- derhoud, J. Riemens en A. de Visser, Ton, St. Laurens; G. de Visser, Mid delburg; J. Wisse, Domburg; en A. C. de Kam, Oostkapelle. Wegverbetering op Walcheren De hoofdingenieur-directeur van de Prov. Waterstaat te Middelburg be steedde Vrijdagmorgen namens Gede puteerde Staten van Zeeland ih het openbaar aan het verbeteren van ge deelten van de provinciale weg Midael- burg-Westkapelle, vakken Biggeker- ke-Zoutelande en Zoutelande-West- kapelle, ter gezamenlijke lengte van 930 m., met bijkomende werken. Er werd door vier firma's ingeschreven, t.w. C. v. d. Klippe, Vlissingen 97.600; P. J. v. d. Sande, Breskens, 96.500; M. Wandel, Souburg, 92.990 en Aan nemingsbedrijf Zeeland N.V., Middel burg, 89.400. Speeltuin bij de Oranjemolen FILMS IN ZEELAND Don Camillo Eindelijk kan nu ook Zeeland genie ten van de wonderlijke belevenissen van die Italiaanse dorpspastoor, die dank zg een enorme kracht en zijn een voudige, maar rake philosophie de koude (en nu en dan ook zeer warme) oorlog met de communistische burge meester met succes kon voeren. Don Camillo is op bezoek en Alham- bra te Vlissingen, Electro te Middel burg en liet Grand-theater te Goes zul len te klein blijken om de velen, die met deze beminnelijke krachtpatser kennis willen maken, te bevatten. Don Ca millo, dat Is ook de titel van een ver rukkelijke Frans-Italiaanse film, wel ke een aaneenrijging is van kostelijke scène's, die wij kunnen navertellen, maar die men beter kan gaan zien en genieten. De eeuwigdurende strijd tus sen de eenvoudige pastoor en de com munistische burgervader, die ieder hun aanhang hebben en die elkaar voortdurend dwars zitten, zonder elk aar te kunnen missen, is met zoveel gevoel, zoveel charme en zoveel humor weergegeven, dat de toeschouwer er reeds bg het begin van de film door veroverd wordt. Fernandel, die de laatste jaren was weggezakt in vol komen onbetekenende kluchtjes, toont hier als de geweldige Don Camillo, welk een rijk talent hii bezit en de Ita liaan Gino Cervi is uitstekend als de burgemeester, Raf Vallone, die zulk opvallend spel ten beste gaf in de Italiaanse films „Bittere rijst" en „Anna" (nog niet hier vertoond), vervult ook de hoofd rol in de minder opzienbarende, maar wel onderhoudende rolprent „Dubbel spel" in Luxor, te Vlissingen. De film is een mengeling van avontuur, actie en romantiek en bevat voldoende span ning om acceptabel te zijn. In het journaal, dat aan „Don Ca millo" voorafgaat, kan men opnamen zien van het huwelijk van prins Jean en prinses Josephine Charlotte in Lu xemburg. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling, dat in Vlissingen de speel tuin voor de oude stad bij de Oranje molen op 15 Mei wordt geopend. De speeltuinvereniging belegt a.s. Maan- dagavond een propaganda-avond in 't Concertgebouw. Ledenvergadering Groene Kruis Souburg-Ritthem Dezer dagen hield de afdeling Sou burgRitthem haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. de Priester. De jaarverslagen van de secretaris, de heer A. F. Leenhouts en van de penningmeester, de heer J. de Rijke werden goedgekeurd. De heer Leenhouts gaf een overzicht van het werk in het afgelopen jaar. De heer De Rijke kon melding maken van een gunstig financieel beleid. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren J. de Priester en H. K. van Dui venvoorde herkozen. In de plaats van de heer J. d'Hont kwam ae heer J. de Grave. Medegedeeld werd, dat in 1954 de afdeling 50 jaar zal bestaan. Voor de ze vergadering bestond zeer weinig belangstelling. Feestavond „Over de Seisbrug" De buurtvereniging „Over de Seis brug" te Middelburg organiseerde in het Schuttershof voor een talrijk pu bhek haar jaarlijkse feestavond, die een zeer geanimeerd verloop had. In zijn openingswoord kon de voorzitter de heer P. de Vos, o.m. vertegenwoor digers verwelkomen van „Uit het volk voor het volk", wethouder A. J. Be renpas namens het gemeentebestuur en afgevaardigden van de zusterver enigingen. Onder leiding van W. de Graaf en J. den Hollander werd een vlot cabaretprogramma vertoond, waaraan ook enige buurtbewoners medewerkten. De buurt bleek over goede zangers en zangeressen te be schikken. Vooral mevrouw Kunst oogstte met het lied „Mijn Zeeland" veel succes. De knappe goocheltoeren werden eveneens door een buurtbewo ner verricht. De Ambonezenband „Soeara Maloekoe" trad tweemaal voor het voetlicht en verwierf met de goede weergave van de Zuid-Molukse muziek een warm applaus. Aan het slot van de avond waren er bloemen voor de medewerkende dames en siga retten voor de heren De Graaf en Den Hollander. Na afloop van het cabarets programma bleef men nog geruime i tgd bijeen. Boerderijbouw ie Vrouwenpolder Namens de heer W. J. Breel te Veere besteedde de architect, het Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland te Middelburg, Woensdag in het openbaai- aan de bouw van een landbouwschuur met veestalling met daarbij behorende werken, aan de Brjenweg B 149 in de gemeente Vrou wenpolder. De inschrijvingen luidden: J. Jobse, Veere 32.200; W. de Pagter, Middelburg 33.372; J. Wal raven, St. Laurens 33.500; C. Jo- ziasse, Middelburg 34.500; J. Oly- slager, Middelburg 34.530; N. T. V. Doorn, St. Laurens 34.670; J. Adri- aanse, St. Laurens 34.676; I. Fran se en Zn., Middelburg 34.700; J. Mesu en Zn.. St. Laurens 34.972; A. J. Stoppels en Zn., Middelburg 35.000; A. Blanltenburgh, Nieuw- dorp 35.580; C. v. Noppen en Zo nen, Koudekerke 35.750; L. Goed- bloed, Veere 35.780; Fa. de Rijke en v. Belzen. Middelburg 35.8 A. Geense, Middelburg 35.860. 60e lijst van slachtoffers Het Informatiebureau van het Rode Kruis heeft Vrjjdag de 60ste lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtof-1 fers van de watersnood uitgegeven Deze luidt als volgt: DREISCIIOR: Bal—Hanzen, Lena, geb. 2-4-'88 te Bruinisse, echtgenote van Jan Bal, laatste adres: Langeweg P 87. Moermond, Cornelis, geb. 24-11-T3 te Zierikzee, laatste adres Langeweg P 87. NIEUWERKERK: Bom, Johannis, geb:. 21-8-'16 te Nieu werkerk, laatste adres: Stoofweg 151 Bom—Mol, Cornelia, geb.: 4-9-T6 te Nieuwerkerk, laatste adrs: Stoofweg 151. Gaanderse—Van der Bijl, Christina M., geb-: 21-5-T7, laatste adres: Ach terstraat 56. KoopmanHoogstrate, Cornelia, ge boren: 4-5-'74 te Krabbendijke, laatste adres: Prov. straatweg B 10. Rentier, Jacoba M., geb.: 26-6-'49 te Nieuwerkerk, laatste adres: Muyeweg 209. De Valk, Marinus, geb.: 26-11-65, laatste adres: Molenstraat 145. Van der Wielen, Johanis, geb.: 30-1- 16 te Nieuwerkerk, laatste adres: Mo- enstraat 135a- Van der Wielen—Llevense, Lena, ge boren: 29-4-'93, lataste adres: Molen straat 135a. Van der Wilt, Jacobus Cornelis, geb.: 5-3-29, laatste adres: Gouda, Gouden IJssellaan 213. SEROOSKERKE: SimonsDijkstra, Kintje, geb.: 9-10- '20 te Akkerwoude, laatste adres: woonwagen no. 11463, Schelphoek Provincialeweg. Verboom, Cornelis, geb.: 31-8-'04 te Serooskerke, laatste adres: B 10. Verboom, Levina Maatje, geb.: 6-2- '41 te Serooskerke, laatste adres: B 10 VAN TOT De deelname van de Overslagse crack Maurice van Kerckhove is reeds verze kerd, meldt men ons uit Overslag, wan neer daar op 11 Mei en 12 September wielerwedstrijden worden gehouden. De voorbereidingen zijn reeds in volle gang en als de voortekenen niet bedriegen zullen beide koersen een groot succes worden. Geen wonder ook. als een Over- slager voor eigen publiek gaat rijden, dan blijft er maar een ding over: slagen1 Dan bereikte ons een opwekkend be richt uit Hulst, dat een van zijn Inwo ners, de heer P. Wauters, in Amsterdam zag slagen voor het examen groothande laar in bier, mineraalwater enz. En als we het dan een heel klein beetje ondeu gend mogen zeggen: dat lijkt ons een veel minder „stoffig" vak dan kolenhan delaar of molenaar bijvoorbeeld. De Driewegenaren hebben door het oerwoud gedwaald en daar aandachtig rubberplantages bezichtigd, op de film natuurlijk, al is dat dan misschien een beetje „elastisch" uitgedrukt. In dezelf de bijeenkomst werd een interessante causerie gehouden over de geschiedenis van de rubber en over uitvindingen op dit gebied. Tot slot werd nog een filmis- tisch tochtje naar Canada gemaakt. Op Koninginnedag wordt op de Markt te Oostburg een grootse volksdansdemon- stratie gegeven en men bereidt zich daar in de gemeente van de Eenhoorn duch tig op voor. Op Zaterdag 18 en op Zon dag 26 April worden in de gymnastiek zaal van het Koningin Wilbelmina Ly ceum oefeningen gehouden, zodat men als de grote dag daar is niet geheel „on beslagen op de Markt" behoeft te ko men. Kort en Klein Wegens het verbouwen van een buis op de hoek van de Paul Krugerstraat en de Scheldestraat te Vlissingen is de daai aanwezige brievenbus tijdelijk verplaatst naar het hulppostkantoor aan de Clijver- straat. Mej. M. M. Dellaert en mej. B. Goet- hals uit Vlissingen slaagden te Breda voor het examen kleuterondenvijzeres. Het diploma B.L voor scheepswerk- tuigkundige werd behaald door de heer C. N. de Keijzer. leerling van de „De Ruy- terschooi" te Vlissingen. In de Ned. Herv, kerk te Westkapelle bracht de Paascollecte f 287.63 op. Te Grijpskerke bracht de Paascollecte in de Ned. Herv, kerk f 270.50 op. ATHLETIEK Programma voor Zondag In de afdeling Zeeland le klasse ontvangen de Volharding-dames hun stadgenoten van Hellas LH en zij zul len beide puntjes wel in de wacht we ten te slepen- De dames van Mara thon II krijgen bezoek van Walche ren en zullen het hard te verduren krijgen. De Walcheren-dames hebben echter de beste papieren. De jeugdcompetitie brengt de meis jes van Tonido en Hellas tegen elkaar in het veld, waarbij laatstgenoemden wel met de overwinning zullen gaan strijken. De Marathon-meisjes ont vangen-bezoek van Walcheren en zij zullen de zege wel behalen. De heren van Marathon en E.M.M spelen tenslotte een vriendschappelij ke wedstrijd. VOETBAL Van der Kuil reserve voor Oranje-team CLAVAN EN B-PLOEG VOOR BRUGGE. Van der Kuil zal de reis van het Nederlands B-elftal naar Brugge, waar Zondag tegen België B wordt gespeeld, niet meemaken. Hg blijft ter beschikking van het Nederlands elftal, dat te Amsterdam tegen Bel gië speelt, gezien de onzekerheid, welke nog steeds omtrent het mee spelen van Abe Lenstra bestaat. De plaats van Van der Kuil in het B-team zal door Clavan (ADO) wor den ingenomen. Sportpickupjes De bezitters van een televisietoe stel zullen Zondagmiddag niet rustig achter hun „kijkkastje" behoeven te gaan zitten om de wedstrijd Holland België te zien. De interla/ndwed- Advertentie Werkkleding nodig..? DE MAART-PRIJS WINNAARS ZIJN; lc prijs: CORRIE MEURS, Lindenslraat 80. Amsterdam. 2e prijs: NELLY VAN SCHIJNDEL. Kerkstraat 51. Born (L.). 3e prijs: NELLIE DE GROOT. Van Hogendorpstraat 42 m. Amsterdam. 4e prijs: HANS SCHALK. Vlietstraat 2611, Amsterdam. Deze en de overige prijzen werden Inmiddels aan de betreffende winnaars toegezonden. ZONDAG 19 APRIL 1953. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 ds. v. Willcnswaard, 2.30 ds. Theunis- sen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. v. Kensbergen; Biggekerke 10 vic. Mees 2 ds. Abbing; Domburg 10 ds. v. Win terswijk, 7 ds. v. Willenswaard; Ga- pinge 10 ds. Oosthoek; Grijpskerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. Winters wijk; Kleverskerke 10 ds. Otte; Kou dekerke 10 ds. v. Dijl, 2.30 ds. Kloos terman, Vliss. str. 7 ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 7 ds. v. Dijl; Meliskerke 2.45 ds. Durkstra; Middel burg (Nuf. Kerk) 10 ds. Kalkman, 7 ds. Don; Oostkerk 10 ds. v- Woerden; (Bioscoop) 10 ds- Sneller (jeugd- kerk; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pgnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9 en 11 ds. de Stoppe laar (H.A.), 7 vic- Mees (Dankz.); 9.30 „Rehoboth", Jeugdkerk; Oostka pelle 10 en 2.30 ds. Don; Ritt.hem 10 de heer Barnard, 2.30 ds. Muller; Serooskerke 2 x ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. v. Empel, 7 ds. Kalk man (jeugddienst)Veere 2 ds. Otte; St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman, 5 ds. v. Beek; Engelse kerk 9-30 kerk voor jongeren; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds.Roscam Abbing; Havendorp 10 de heer Dronkers; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 ds. de Boer, 2.30 ds- Oosthoek. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 en 2.30 (H.A. en Dankz ds. Pon tier; Gapinge 9.30 en 2 (H.A. en Dankz.) ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Dercltsen; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Eishout; Meliskerke 9-30 en 2.30 ds. van Nes; Middelburg Meister, 2 ds. Veldkamp (H.A.), (Noorderkerk) 9 (H.A.) en o Dankz. ds. Veldkamp; (Luth. Kerk)7.30 ds Veldkamp; (Lutherse Kerk)7.30 ds- Bredeveld; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostka pelle 10 en 2.30 ds. van Til; Seroos kerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 (Voorb. H.A. en Openb. Bel.) ds. Boon, 2.30 ds- Meister: Veere lu en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf (H.A. en Dankz.); Vrouwenpolder (N.H. Kerk) 9.30 en 4 ds. Verschoor; Westkapelle 9.30 leesdienst, 2.30 ds. Boon. Gereformeerde Kerk (Art. 31): Souburg 9-45 en 2.30 ds. Hagens; Vlissingen 8 en 4.45 ds. Hagens. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arne muiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Me liskerke 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Middelburg 9-30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 17 April. Fruit: Winston 35—59. Goud- reinette 3145, Jonathan 2239. Golden Delic. 5154, Bramley's Seedling 1415. Eppels stek 315. St. Rémy 816, Ponds peer 11. Brederode 5—14. Groenten: Bloemkool A 4067, Idem B 2453, Idem C 8-38. idem D 6-22. Pre) 8—20, Spinazie 28—39. Bosradïjs 10—23 Kroten per kg. 58, Rabarber 411, Sla per stuk 7—13. Sla per kg. 8—19, Andijvie 34—47, Witlof 13—31, Bosselderlj 11—22. Koolrapen 312, Uien per kg. 3543. VISMIJN TE VEERE. 17 April. Export garnalen 1041 kg.: 60 —61, Bot 16 kg.: 21—26, Grote tong 15 kg.: 1.341.86. Rog 83 kg.: 19—46. VISMIJN TE BRESKENS. 17 April. Export garnalen 1976 kg.: 60— 75, Handels garnalen 180 kg.: 6179, Schar 142 kg.: 24-37, Bot 296 kg.: 16—17, Mid del tong 16 kg.: 1.50—1.80. Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen .9.30, 2.30 en 6.30 lees dienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees dienst. Chr. Gereformeerde Kerk: Arne muiden 6.15 ds. Slagboom; Middel burg 9.30 (H.A-) en 3 (Dankz.) ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 lees dienst. Ver. van Vrgjz- Hervormden: Mid delburg geen dienst; Vlissingen 10.45 ds. Elseman. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 9 ds. Johannes; Vlissin gen 10 ds. de Boer. Doopsgezinde Gemeente: Middèl- burg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersgang): 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 heil. dienst, 7.30 Verloss. samenk- o.l.v. Kapt. S. Mast; Vlissingen 10 heildienst, 7.30 Verloss. samenk. Herv. Evangelisatie: Vlissingen, (Palingstraat 25), 10 en 5 de heer Kraats. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Wissingen te bereiken de heer C. C. Sluijter, arts. Bad huisstraat 70. telefoon 2225. Te Middel burg is te bereiken de heer M. Reyerse, arts, Seisweg 29. telefoon 3456. Te Veere. Serooskerke en Oostkapelle is te berei ken de heer Reijnders Schilt, arts te Se rooskerke. Dorpsstraat 46, telefoon K 1189212. Te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, „De Wie zei", telefoon K 1188-316. Apotheken. Vlissingen: Apotheek En- gering. Singel 60, telefoon 2025; Middel burg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, telefoon 2538. Waar ^ijn onze schepen (Abonné's, die bij een bepaald schip geïnteresseerd z\jn, wor den verzocht dit aan onze Re dactie te meldenWij sullen dit schip dan zoveel mogelijk in deze rubriek opnemen tot het weer in een Nederlandse haven aankomt. Daarna is eventueel een nieuwe opgave nodig). Ceronia n. B. Papan 16 200 m. O-N.O. Ma nilla. Laertes 15 v. Liverpool n. Avonmouth. Woensdrecht 16 v. New York te Pta Car- don. Andijk p. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Mariekerk 15 v. Dar-es Salem te St. Ame lia. Aagtekerk 16 n.m. te Brisbane. Arendskerk 16 mm. te Hamburg. Annenkerk 17 vm. te Bangkok. Bloemfontein 16 v. Madeira n. Teneriffe Grootekerk 17 te Amsterdam. Joh. v. Oldenb. 17 bij Kreta n. P. Said. Meerkerk 16 nam. te Antwerpen, Noordwijk 17 te Santa Lucia. Nw. Amsterdam 17 dw. v. Fayal (Az.) n. New York. Oranjefontein 17 te Amsterdam. Pr. Willem IV 16 v. Antwerpen n. Bre men. Rijnkerk p. 17 nam. St. Helena n. Kaap stad. Stad Breda p. 17 Kp. Race n. Halifax. Utrecht 17 vm. te Madras. Willem Ruys 17 vm. Kaap Bon. Willem Barenasz. 17 's avonds bij Las Palmas. Barendrecht 17 vm. b- Kp. Guardafuï n. Suz. Papendrecht p. 16 Kp. Bon n. Sidon. strjjd zal namelijk niet worden uit gezonden. Nog een teleurstelling. De voet- balioedstrijd HoorspelkernOmroep koor, die gisteravond zou worden ge houden is uitgesteldDe Hilversum mers moeten nu Zaterdagmiddag 25 April naar het Sportpark. Enkele Nederlandse deelnemers aan de Ronde van West-Vlaanderen schijnen zich tijdens de rustdag in het plaatsje Westouter te htbben misdragen. Zij zouden zich onder meer aan de inboedel van het hotel, tvaar zij gastvrij waren ontvangen, hebben vergrepen. In het plaatsje wil men nu niets meer van „Hol landse coureurs" weten. Volgens Australische afgevaar digden naar het l.O.C.-congres te Mexico ts het enige struikelblok, dat het doorgaan van de Spelen te Mel bourne :>t de weg kan staan, de door A.ustralië gestelde eis, dal alle paarden, die aan de ruiterwedstrijden deelnemen, tenminste zes maanden tevoren in Groot-Brittannië of Nw- Zeeland moeten zijn geweest. President Eisenhower is overstag gegaan. Volgens traditie heeft hij in Washington het Amerikaanse base- balkeizoen geopend. In Amerikaan se sportkringen was men nogal ver stoord over Ike's verklaring, dat hij op die dag liever golf speelde in Au gusta. In Washington en omgeving is de rust nu weergekeerd. Dank zij die presidentiële worp. De Russische worstelaars, die aan de te Napels te houden wereldkam- pioenschappen Grieks-Romeins wor stelen deelnemen, hebben de Italiaan se verslaggevers een teleurstelling bereid door hun b(j hun aankomst geen woord te gunnen. Slechts bij de zwaargewicht Kotkas, winnaar van de gouden medaille te Helsinki, kon er een glimlach af, die dan ook onmiddellijk op de gevoelige plaat werd vastgelegd. Integrale schadevergoeding een vrome wens (Slot van pag. L) Hulde aan gemeentebesturen Voor de rondvraag kreeg de Com missaris der Koningin, Jhr. mr. de Casembroot nog het woord, die even eens hulde bracht aan de gemeente besturen voor het vele werk dat in deze voor Zeeland rampzalige dagen werd verricht. Zij hebben zich van hun beste zijde doen zien, hetgeen spreker vaak ontroerd heeft. De Commissaris betrok in zijn dank ook de besturen van de niet-getrof- fen gemeenten voor de verleende hulp, o.a. als vluchtoorden. Ook sprak hij zijn vreugde uit over de mede werking in Zeeland aan het werk van de B.B. Rampschade-problemen Daar de heer Ch. Mol wegens ziek te verhinderd was om het onderwerp „Gezondheidsdiensten" te behande len, hield burgemeester Van Dongen daarop een inleiding over de ramp- schade, waarbij hij zich in het bijzon der bepaalde tot de huisraadschade en het werk van het Rampenfonds. Hij wees daarbij op het grote belang dat plaatselijk commissies worden gevormd, die samen met de ambte naren van het rampschadebureau de schade vaststellen. Het Nationaal Rampenfonds heeft in principe besloten een bedrag te reserveren om bijv. de gedupeerden in Kruiningen en op Schouwen-Dui- veland, die later geholpen moeten worden, hetzelfde te geven als in overig getroffen Zeeland geschiedt. Het heeft dus geen zin magazijnen met goederen aan te leggen voor de toekomst, daar dit allerlei gevaren, o.a. verlies door vocht, kan opleve ren. De kampeeruitrustingen moeten uitdrukkelijk worden gezien-als over brugging naar een definitieve inven taris. „Geen dotatie aan Rijk" Bij de bespreking van deze kwes ties wees burgemeester A. H. S. Stemerding van Souburg op de zeer ernstige vrees, dat de regering zich op het standpunt zal plaatsen, "dat de uitkering uit het Rampenfonds in mindering moet worden gebracht op de schadevergoeding door het rijk. De gevers hebben geen dotatie aan het rgk willen doen. Het was hun bedoeling aan de gedupeerden „een belegging van de Boterham" te ge ven. „De boterham moet van het rijk zelf komen", aldus burgemeester Ste merding. Er zgn nu reeds verschil lende organisaties en personen, die hun bijdragen aan het Rampenfonds inhouden om af te wachten, wat de regering gaat doen. De vergadering kon zich met de opmerking van deze spreker ten volle verenigen, waarbij wethouder J. H. Roose van Goes nog een waarschuwend woord liet horen ten aanzien van de formulering van het aan de regering te richten schrij ven. Wethouder L. P. van Oorschot uit Vlissingen wees op de goede samen werking tussen de plaatselijke en quêteurs en de ambtenaren van het rampschadebureau bg het opnemen van de schade. Hg zou dit echter vlugger willen afwerken.«De enquê teurs van het schadebureau, die van elders komen, werken nu slechts drie dagen per week. Ook vroeg hij aan dacht voor vergoeding Tan schade aan onroerend goed. Voor de be drijfsschade bepleitte burgemeester Van Dongen inschakeling van de Ka mer van Koophandel om zo op reële basis tot het verlenen van voorschot ten te komen. Burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke gaf, gezien de ervarin gen op Walcheren, het advies om bij uitkeringen geen verklaring te teke nen, ddt men afstand doet van na- schade. De schade van inundatie openbaart zich soms nog jaren Ia- ter. Na een gemeenschappelijke koffie maaltijd sprak des middags de heer J. M. P. J. Verstegen, adj. directeur van de Ver. v. Ned. Gemeenten, over het „Rapport Ziektekostenvoorzie ning." Hierbij wordt voorgesteld een gemeenschappelijke regeling in het leven te roepen voor een ziektekos tenverzekering voor het personeel der Zeeuwse gemeenten. Uit de dis cussies bleek, dat de meningen hier over verdeeld zijn. Er zal een com missie worden benoemd, welke een en ander zal bestuderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7