PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT W apenstilstandsoverleg kan Korea begi nnen BILT Integrale schadevergoeding een vrome wens? Kantlij, n m Vandaag EISENHOWER'S VREDESPLAN PESSIMISTISCH ONTVANGEN TERUGTREKKENDE FRANSE TROEPEN IN GROOT GEVAAR 196e Jaargang - No. 91 Dagblad uitgave van de firma Provino ale Zeeuvse Courant. Directie F van dc. Velde en F. B. den Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G BaJuntijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw„ fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLlSSINGSE. GOESSE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 18 April 1953 ADVERTEN'i IEPRLS 22 Ct. per mm Minimum p. advertentie i 3.- Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine dvertenties (max 8 regels) van 15 regels l li— Iedere gei meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllssingen. Walstr. 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160); Middelburg. Markt 51. telef 3841; Goes, Lange Vorststraat 33. leief 2475 (b.g.g 2228); Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16; Terneuzen. BrouwerQstr 2; Zlerikzee. N Bogerdfiti C 160. telef 26. BRIEF VAN MARK CLARK Zwitserland aarzelt bij aanvaarden van vererend aanbod Generaal Mark Clark, opperbevelhebber der Verenigde Naties in Korea, heeft generaal-majoor Harrison gemachtigd de communistische verbin dingsofficieren mee te delen, dat de Verenigde Naties bereid zyn op he den achttien April over de hervatting van de wapenstilstandson derhandelingen te spreken. De Verenigde Naties hebben Zwitserland voorgesteld als het neutrale land, belast met de uitwisseling van de krijgsgevangenen, die niet naar hun land willen terugkeren. De weigerachtige krijgsgevangenen zouden in Korea blijven onder be heer van Zwitserland. Dit land zou, volgens deze voor stellen, de betrokken partijen zestig dagen geven, waarin de gevangenen hun houding kunnen bepalen en daarna schikkingen treffen voor Dr. W. Drees, de Nederlandse mi nister-president, heeft na zijn be zoek aan Schouwen-Duiveland feen poging gedaan om het gebeur- e van jongstleden Zondag goed te praten. De heer Drees legde zich kennelijk bij de feiten neer, deelde alleen mede, dat men maatregelen zal nemen om herhaling te voorko men. Het was practisch het enige wat er gedaan kon worden, omdat gedane zaken nu eenmaal geen keer nemen. Toch blijven er enige vraagtekens te zetten bij enkele dingen, die dr. Drees gezegd heeft. De premier stelt zich met zijn col lega Staf op het standpunt, dat het onjuist is om uit te gaan van de veronderstelling, dat het leger altijd maar moet inspringen als ergens Iets mis gaat. Niet iedereen zal dit met de beide ministers eens zijn. Als er inderdaad iets ernstigs gebeurt, behoort ieder, die in de buurt van het onheil ver toeft, hulp te bieden. Is er massale hulp nodig, dan zal men die moeten requireren waar zij het gemakkelijkst te verkrijgen is. In zeer vele geval len zal datbij het leger zijn. Het gaat niet aan om een onheil zich rustig te laten voltrekken, en de mogelijke hulp niet te verlenen. Ons leger is gelukkig nog geen staat in de staat. Het is een verdedigings instrument van het Nederlandse volk. En of de defensie nu tegen een militaire aanvaller gaat, of tegen onze erfvijand, het water, doet er in geval van nood niet toe. Wij kunnen niet nagaan of Zon dag j.l. de militairen tijdig ingezet konden worden. Het was wellicht te laat. Maar was het wél mogelijk, dan zijn de genoemde argumenten om deze hulp niet te verlenen, niet bijster sterk. Minister-president Drees heeft ook toegegeven, dat de ar- beidspauze van Vrijdagmiddag of -avond tot Maandagochtend of -middag onhoudbaar is. Al weer echter is het de vraag, of het juist is om deze pauze te over bruggen met mensen van de open bare diensten op het eiland en ande re instellingen. Die zullen hun nor male werkweek ook wel hebben. En dan week in week uit gedurende het weekend aan de dijken? Het lijkt aanbevelenswaardiger om een rouleersysteem in het leven te roepen, waarbij een deel van de ar beiders Zaterdags en Zondags naar huis gaat, 'n ander deel in de week anderhalve dag vrij krijgt. Het is niet uitgesloten, dat men met vrijwilli gers uit de ingezette werkkrachten voldoende bereikt. In ieder geval behoort de lange werkpauze, die men tot dusver ken de, verleden tijd te worden. Dat is ook het oordeel van de minister-pre sident en men mag dus hopen, dat de aangekondigde maatregelen spoe dig zullen worden genomen. Volgende week komt nu minister Witte. Hij zal de huisvestings problemen bespreken en net spreekt wel vanzelf, dat naar het concrete resultaat van dit bezoek in wel bizondere mate de belangstel ling uitgaat. Immers, daarbij zullen de terug keer der geëvacueerde bewoners en de huisvesting der straks, wanneer het werk in volle gang is, benodig de arbeidskrachten, ter sprake ko men. Wij zijn benieuwd, wat men in uit zicht kan stellen. De Kon. Ned. Zwem Bond gaat 't probleem aan de orde stellen, dat zo weinig mensen in Zee land kunnen zwemmen. Velen heb ben zich, doordat zij goede zwem mers waren, niet alleen bij de ramp zelf kunnen redden, maar anderen de helpende hand kunnen bieden. Honderden evenwel konden niet zwemmen en niemand kan de vraag beantwoorden, hoeveel mensenlevens er gespaard hadden kunnen worden, als zij het wel hadden gekund. Toevallig snijdt ds. S. P. de Roos uit 's-Heer Hendrikskinderen het zelfde probleem aan in een ingezon den stuk in Vrij Nederland van deze week. H|j geeft meteen de verkla ring: Er zijn in Zeeland geen zwem baden! In ieder geval veel te weinig! Leg kleine, goedkope, niet-hyper- moderne zwembaden aan en meer mensen zullen zwemmen kunnen le ren, luidt zijn advies. En het verdient ernstige overweging! ,,/reedzame maatregelen ten aan zien van degenen, die nog in gevan genschap zijn". De voorstellen waren vervat in een brief, die aan de Noordelijken werd overhandigd. Hij was getekend door generaal Harrison, de voornaamste wapenstilstandsonderhandelaar der verbondenen, en gericht aan de voor naamste Noordelijke onderhandelaar generaal Nam II. De wapenstilstandsonderhandelin gen werden in October jl. afgebro ken. Zwitserse aarzeling De Zwitserse regering heeft Vrij dag bekend gemaakt, dat een besluit over het voorstel van generaal Mark Clark, om Chinese en Noordkoreaan- s krijgsgevangenen, die niet gerepa trieerd willen worden, onder Zwit sers gezag te stellen niet genomen kan worden voordat bekend is, of de gevangenen zelf met het voorstel in stemmen. In een communiqué voegt de Zwit serse regering er aan toe, dat boven dien de gehele kwestie van de ver plichtingen en verantwoordelijkheid die Zwitserland op zich zou moeten nemen, volledig moet worden verdui delijkt alvorens het voorstel kan worden aanvaard. Zondag bijeen Het hoofdkwartier van de V.N. te Tokio heeft bekend gemaakt, dat de communisten Vrijdag de geallieerde verbindingsofficieren hebben uitge nodigd op 19 April a.s. 's morgens te 11 uur (plaatselijke tijd) met hen bijeete komen. Admiraal Da niels, leider van de geallieerde ver bindingsofficieren, heeft de Noorde lijken terstond laten weten, dat hij hun voorstel aanvaardt. Nederlandse regering achter Eisenhower De Nederlandse minister zonder por tefeuille, mr. J. M- A. H. Luns, heeft zijn instemming betuigd met de rede van president Eisenhower over de buitenlandse politiek De Nederlandse regering, aldus de minister, is het volledig eens met de visie op de tegenwoordige wereldsi tuatie, die in de rede van de president zo welsprekend is uitgedrukt. Mr. Luns verklaarde dat de Neder landse regering accoord gaat met de principes, die door de president zijn gepoemd voor het beëindigen van de huidige toestand en spanning tussen Oost en West, en met de stappen, die hij voorstelde om vertrouwen en vre de te herstellen tussen de naties. Bloeiende Betuwe In de Betuwe, die jaarlijks in de bloe- semtijd duizenden bezoekers trekt, staan de pruimen hier en daar reeds open. De volle boei is tegen Zondag te verwachten. De vroege kersen zijn aan het opengaan en zullen bij zacht weer in het weekeinde geheel geopend zijn. De meikersenbloei kan pas tegen het midden van de volgende week worden verwacht. De peren staan op opengaan. is het 250 jaar geleden, dat de Hollander Adam van Delen, die als enig overlevende na een schipbreuk 25 jaar op een door wilden bewoond eiland verblijf hield en die als de Gelderse Ro binson Crusoë in volksverhalen voortleeft, overleed. bestaat de Holland-Ameri- ka l|jn 80 jaar. MORGEN is het 300 jaar geleden, dat Maria van Reigersberch de echt. genote van Hugo de Groot, die bp haar advies in een boeken kist uit zijn gevangenschap op Loevestein wist te ontsnappen, in Den Haag overleed. is het 25 jaar geleden, dat schipper Doris Rijkers, die 511 drenkelingen het leven redde, in Oen Helder overleed. GEEN BASIS VOOR OVERLEG Inleidingsfase tot vredesoffensief De rede, welke president Eisenho wer Donderdag gehouden heeft over de wereldvrede en de vermindering der bewapening, is slechts de inlei dingsfase van een algeheel „vredes offensief", aldus verklaarde Vrijdag een woordvoerder van het Witte Huis, die niet wilde dat zijn naam genoemd werd. De Amerikaanse regering, zo zeide hij, is reeds met al haar ten dienste staande middelen een actie begonnen om de Sowjet-Unie er toe te bewe gen, haar medewerking te verlenen aan een doeltreffend vredesplan. Het plan zou aan de regeringen van Groot-Brittannlë en Frankrijk zijn voorgelegd, die er „in algemene termen" haar goedkeuring aan heb ben gehecht. Het plan is grotendeels afkomstig van de president, die er verscheidene weken aan heeft ge werkt, alvorens het bekend te ma ken, aldus de woordvoerder. De Europese pers heeft het plan Eisenhower met pessimisme ontvan gen. De meeste Nederlandse dagbla den verwachten weinig van Eisenho wer's voorstellen. De N. R. Ct. zegt: „Helaas lijkt het beroep van Eisen hower niet van een aard te zijn, dat de communisten ook maar enigerlei neiging zullen tonen er in te treden." De Maasbode schreef: „Wij hebben het gevoel, dat, hoe logisch deze eis ook moge zijn, hij op de scherpste tegenstand van het Kremlin zal bot- Paard In het onlangs te Apeldoorn opgerichte circus Tcsca, dat nu nog in Dalsen staat, is Vrijdag een hengstveulen van "n dwerg- ponny geboren. Het veulentje is slechts circa vjjf-en-twintig centimeter hoog! Het bedrijfschap voor de landbouw De sociaal economische raad heeft Vrijdagmiddag na vrij uitvoerige dis cussies over betrekkelijk onderge schikte punten de adviezen tot instel ling vcor bedrijfsschappen voor de landbouw en voor de bosbouw vast gesteld. Eveneens ging de raad zon der hoofdelijke stemming accoord met de voorliggende ontwerpen van algemene maatregelen van bestuur tot instelling van deze landbouw- en bosbouwschappen. sen. Want bg verwezenlijking van deze vredesvoorwaarden zou Rusland De Duitse pers heeft dezelfde ver wachtingen als de Nederlandse pers. Het beroep van Eisenhower zal in Moskou geen goede echo vinden zegt de „General Anzeiger" te Bonn. Het sociaal-democratische blad „Westdeutsche Neue Presse" ziet in het plan geen practische mogelijkhe den. De Franse pers is weinig enthou siast en wil volstaan met afwachten. In Engeland zijn de reacties terug houdend. Het Russische persbureau Tass constateerde, dat Eisenhower aan de Sowjet-Uhie de schuld wil geven van de huidige internationale toestand. Opgemerkt wordt, dat over China met geen woord is gerept. Kabinet van Pakistan naar huis gezonden Volgens berichten, die Vrijdagavond in New Delhi zijn ontvangen, werden KhWaja Nazi moed din, de eerste mi nister van Pakistan en zijn gehele ka binet, door de gouverneur-generaal van hun functies ontheven. In een communiqué van de gou verneur-generaal wordt verklaard, dat hij „tot de gevoltrekking was geko men dat het kabinet van Khwaja Na- zimoeddin volkomen onbekwaam was om de moeilijkheden, waarvoor, het land staat, aan te pakken". Mohammed Ah ontving een uit nodiging van de gouverneur-generaal om een nieuw kabinet samen te stellen en hij aanvaardde deze opdracht- De nieuwe premier werd in 1909 geboren en werd parlementair secreta ris van de eerste minister van Ben galen in 1943. Mohammed Ali was dusver ambas sadeur van Pakistan in de Verenigde Staten. Hij arriveerde uit Washington voor „dringend overleg" in Karatsji. STRIJD IN INDO-CHINA Met afsnijding bedreigd Tienduizend Vietminli-opstandelin- gen hebben Vrijdag stryd geleverd met troepen van de Franse unie, na dat z|j in 24 uur tyds 40 kilometer ver waren doorgedrongen in de staat Laos. Deze snelbewegende strijd macht, de Oostelijke tak van het in drie richtingen lopende communisti sche offensief, bevindt zlcli nu nab|j de „vlakte der kruiken", aldus werd Vrijdag in een Frans legerbericht te Hanoi gemeld. Waarnemers geloven, dat de strijd om Laos zal worden uitgevochten op deze „vlakte der kruiken", een breed plateau omringd door beboste ber gen. In het communiqué werden geen verdere bijzonderheden over de str|jd gegeven. Evenmin werd mel ding gemaakt van de Vrijdagochtend door het Franse persbureau A.F.P. gemelde aanvallen op het terugtrek kende garnizoen van Sam Noea, dat deze plaats enige dagen geleden ont- Grote overwinning van Malan in Zuid-Afrika Het eindresultaat van de verkie- zinger in Zuid-Afrika is als volgt: Nationale Partij 94 zetels. Verenigde Partq 57 zetels. Arbeiderspartij 4 ze tels. Vertegenwoordigers voor de na turellen 3 zetels. Over de zetel van het district Jo- hannesburg-Stad zal later b|j een tussentijdse verkiezing worden ge stemd. Dit Is nodig geworden doordat de leider van de arbeiderspartij, Christie, die zich 'voor deze zetel her kiesbaar had gesteld, aan de voor avond der verkiezingen overleed. In de nieuwe volksraad heeft de nationale party dus een absolute meerderheid van 29 zetels. In de vo rige raad wa3 haar meerderheid slechts 13 zetels. Wat het aantal stemmen betreft, heeft de nationale party echter onge veer 611.000 stemmen gekregen te gen de overige partijen tezamen on geveer 766.000 stemmen. Men verwachtte, dat gouverneur- generaal Jansen Vrijdag de leider der nationale partij, dr. Malan zou verzoeken een nieuwe regering te vormen. Waarschgnlgk zullen alle ministers uit de vorige regering— Malan zitting krijgen in het nieuwe kabinet. Op 19 Juni zal de nieuwe volksraad voor het eerst bijeenkomen. luimde en nu in de richting van ge noemde vlakte trekt. Wel werd in het legerbericht verklaard, dat Fran se vliegtuigen de opstandelingen, die het garnizoen achtervolgen, „met goede resultaten" hebben gebombar deerd. Volgens A.F.P. zouden verscheide ne bataljons der Vietminh pogen de terugtrekkende Franse troepen te vernietigen. De troepen worden bo vendien aangevallen door verzetslie den uit het gebied, waar zg doorheen trekken. Aan Franse zgde verwacht men dat de verliezen onder de uit Sam Noea teruggetrokken Franse-unie- strgdkrachten hoog zullen zgn. Na de bommen thans arrestaties in Argentinië Het Argentijnse hlad „La Prensa" meldt, dat meer dan 200 personen zgn gearresteerd bg het onderzoek naar de bomaanslag tgdens een rede van Péron te Buenos Aires. Oog behouden dank zij advies per radio De „Ternate" van de Rotterdamse Lloyd voer op weg naar Indonesië halfweg de golf van Bengalen, toeil de vgfde werktuigkundige een stukje roest in het linkeroog kreeg, dat door drong tot in het hoornvliesweefsel. Een ontsteking volgde en de gezag voerder vroeg advies aan Schevenin- gen radio. Een specialist werd geraad pleegd en na een half uur kreeg de kapitein advies, hoe het oog te behan delen, totdat het schip in Belawan zou zijn. Daar ging de patiënt onmiddellijk van boord om door een specialist te worden geholpen. Na twee dagen was het oog gered en weer normaal, dank zg de radio. „Paardje rijden" Een landbouwer te Delft heeft er enige weken geleden over geklaagd dat de jeugd er genoegen in had „paardje" te rgden op zgn varkens. De poli tie betrapte de knapen en nam hen onderhanden. Thans is gebleken, dat het spelletje de landbouwer een lelgke schadepost heeft berok kend. Drie zeugen, die als „rij paarden" voor de jeugd hebben dienst gedaan, hebben dode biggen, dertig in totaal, gewor pen. GEMEENTEBESTUURDERS BIJEEN „Breng uitkering uit Rampenfonds niet in mindering op rijksuitkering!" „De ramp welke Zeeland heeft getroffen, laat ons geen van allen los", zo merkte mr. dr. A. J. J. M. Mes op b (j de opening van de jaarvergadering der afdeling Zeeland van de Vereniging van Ned. gemeenten, welke Vrij dag in het Beursgebouw te Goes werd gehouden. Dit kwam ook tot uiting in een breedvoerige gedachten wisseling, welke zich ontspon na een kor te inleiding van burgemeester J. M. A. O. van Dongen uit Aardenburg over de rampschade. Op voorstel van burgemeester A. H. S. Stemerding van Souburg werd besloten ter kennis van de regering te brengen, dat het nooit de bedoeling van de schenkers aan het Rampenfonds is geweest, dat de uitkeringen uit dit fonds in mindering worden gebracht van de rijksuitkering, zoals ernstig wordt gevreesd. De voorzitter maakte nog de opmerking dat zJ. een integrale s chadevergoeding wel tot de vrome wensen zal blgven behoren, daar de oorlogfcgedupeerden dan ditzelfde zouden kunnen verlangen. De minister-president, dr. W. Drees heeft dit laatste in Renesse publiekelijk gezeg d. als slachtoffer van zgn plicht is ge vallen. Vol bewondering is men voor het werk van de Zeeuwse bevolking en de bestuurders van gemeenten en polders. „Hier is werk geleverd van Zeeuwse kwaliteit." In zgn jaaroverzicht gewaagde de voorzitter daarop van diverse activi teiten der vereniging. O.a. is geble ken dat verschillende tehuizen voor ouden van dagen noodzakelijk verbe- Bg de aanvang van de drukbezoch te vergadering heette de voorzitter, mi'. di\ Mes, o.m. de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de leden van G.S., de heren C. Philipse en A. Schout, wel kom. Bij de herdenking van de ramp slachtoffers wijdde hg met name eni ge gevoelvolle woorden aan de omge komen burgemeester van Rilland- Bath, de heer J. A. de Goffau, die tering behoeven. Er is thans een commissie ingesteld, waarin naast enkele bestuursleden ook zitting heb ben de hoofdingenieur-directeur van de wederopbouw, de heer M. D. A. Glerum en de inspecteur voor de volksgezondheid, dokter J. R. v. d. Borgh. Deze commissie zal nagaan welke voorschriften t.a.v. de hygiëne en de brandveiligheid getroffen die nen te worden. Ook aan het onder werp van de gezondheidsdiensten wordt reeds anderhalf jaar gewerkt. Over het straatverlichtingscontract met de P.Z.E.M. wordt het advies van de Ver. v. Ned. gemeentqp af- fewacht. Aan de verenigingen van Urgemeesters en Secretarissen is geadviseerd, dat de gemeentebestu ren goed doen met ondertekening te wachten totdat dit advies is ontvan gen. De poging om in de aanvang van de leerjaren op de scholen meer uniformiteit te brengen, heeft reeds veel succes opgeleverd. Burgemeester M. Vogelaar van Kruiningen, die wegens ernstige ziek te afwezig was, werd van harte her stel toegewenst. De huishoudelijke zaken werden hierna vlot afgewerkt. De aftreden de bestuursleden, de burgemeesters F. A. van Rosevelt, Schoondijke en jhr. mr. J. Schuurbeque Boege, Zie- rikzee, werden herbenoemd. De reke ningen over '51 en '52 werden vastge steld met een batig saldo van resp. 1770,47 en 1680,33. (Vervolg op pag. 5.) Minister-president dr. W. Drees heeft Donderdag een bezoek gebracht aan Schouwen-Duiveland om zich op de hoogte te stellen van de toestand. Dr. Drees te Scharendijke in gesvrek met enkele ingenieurs. LinksDe commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. In Rampenfonds 106,4 millioen Tot Vrijdagmiddag heeft Natio nale Rampenfonds 106.4 millioen gulden ontvangen. Sinds Donderdag is er dus weer 400.000 gulden bgge- komen. Gemeenten van de Verenigde Ca nadese Kerk hebben tezamen een be drag van 110.176 dollar bygedragen voor hulpverlening aan de Neder landse en Britse overstromings slachtoffers. De helft van het geld zal ter beschikking van de Neder landse Hervormde Kerk worden ge steld, terwgl de andere helft naar verschillende Britse kerkgenoot schappen gaat. KORTE PREDIKATIE NOCHTANS Is er een woord in onze taal en in on ze - bijbel waarmee beter, waarmee meer vertroostend licht valt op het koninkrijk van God's vreeverbond met Zijn schepsel? Geneigd tot alle kwaad, nochtans het voorwerp van God's Liefde. In Adam gevallen en verloren, noch tans een weg des behouds in Jezus Christus. Den xoijzen en verstandigen een dwaasheid en een ergernisnochtans een kracht Gods dengenen die geloven. Vol staat onze bijbel van dat woord, „nochtans". Wij nuchtere mensen zijn steeds gereed tot logische gevolgtrek kingen. Een verzondigd leven, daarom, aldus redeneert de natuurlijke mens, geen hoop voor dezulken. Maar Christus zegt: >rAl waren uw zonden als scharlaken, nochtans zullen ze worden als witte yjol". Wanneer we de bijbel kennen, dan kan het zijn dat deze wonderlijke din gen ons min of meer voorbijgaan. Het heeft opgehouden ons te verbazen en 't gevaar bestaat dat we dat alles dood gewoon gaan vinden. En toch is er niets wonderlijker, ja ongelofelijker dan het Woord van God. Neem b.v. eens dat woord van Jezus waarin Hij zalig spreekt, zij die treu ren. Weer zo'n uitspraak die volkomen in strijd is met ons logisch, menselijk denken. Hoe kan dat nu. Daar staan betrekkingen bij de open groeve van een die hen dierbaar was, misschien zelfs onmisbaar. Ouders die hun kind verliezen, kin deren die hun diepbetreurde vader of moeder moeten begraven. Daar is het afsterven van een vriend, wiens ledige plaats onvervulbaar is. Soms radeloze droefheid bij een sterfbed. Menselijker- wijze gezien onmogelijk om hier te troosten. Maar de mond der Waarheid, die zelf DE waarheid en het leven is, zegt Zalig gij die treurt, want ge zult vertroost worden' Is dit dwaas, is dit niets dan een hol le uitspraak, waarmee we niet weten wat we doen? En waaraan we het best met een schouderoptrekken kunnen voorbij gaan? En dan die alles overtreffende uit spraak van Christus: „Wie in Mij ge looft zal leven, zelfs al ware hij gestor ven". Voor de natuurlijke mens zijn deze dingen onaanvaardbaar, ja zelfs onbe staanbaar. Zalig, wanneer de Geest Gods ons heeft leren verstaan dat dit Evangelie de Grieken een dwaasheid, nochtans in Jezus Christus Ja en Amen is. Dat Hij, die de macht der zonde en des doods overwon, nu ook recht en macht heeft dit woord over ons te spre ken, ja dat dit juist de heerlijkheid van Zijn verlossingswerk is; dat datgene wat bij mensen onmogelijk is, nochtans bij God zalige werkelijkheid wordt. v. M. DE VERWACHT VRIJ ZONNIG. Droog en vrij zonnig weer. Zwakke tot matige Noordoostelijke wind- De zelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. ZON EN MAAN. 19 AprlL Zon op 5.35 onder 19,45 'laan op: 9.01 onder 1.56 20 April. Zon op 5.33 onder 19.47 Maan op; 10.14 onder 2.31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1