LEZERS SCHRIJVEN Ramp heeft vele problemen voor landbouw opgeworpen OMROEPVERENIGINGEN IN HET GELIJK GESTELD DOORLOPENDE KRUISWOORD 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 APRIL 1953 DAG. BESTUUR Z.L.M. BEZOCHT KRUININGEN A rbeidsvoorziening vraagt de aandacht Op uitnodiging; van het gemeentebestuur van Kruiningen en van het pol derbestuur heeft het dagelijks bestuur van de ZJL-M. dezer dagen een be zoek gebracht aan het overstroomde gebied van Kruiningen. Het bestuur werd daar rondgeleid door het college van B. en W., de dijkgraaf en enkele gezworenen. Uit dit bezoek bleek duidelijk, dat men zich slechts ter plaatse een beeld kan vormen van de geweldige verwoestingen die de wa tersnood heeft aangericht. Hierna kwam het dagelijks bestuur der Z.L-M. te Goes in vergadering bij een, waar de voorzitter, ir. M. A. Geuze in het bijzonder de heer Kos- tense, als voorzitter van de Provin ciale commissie Landbouwherstel van de Stichting voor de Landbouw welkom heette. Verschillende zaken over de schaderegeling en het herstel kwamen aan de orde. Het dagelijks bestuur sprak als zijn mening uit dat voor die gebieden waar dit jaar in het geheel geen oogst kan groeien, zoals Schouwen- Duiveland en Kruiningen, een rege ling voor de pachtvergoeding dient te komen. Ook werd de regeling voor het le vensonderhoud van gedupeerden be sproken. Ten aanzien van de gipsverstrek- lung was men van mening, dat deze over meer dan één jaar wenselhk ge acht moet worden. De noodzakelijk heid hiervan is in het verleden geble ken, Men zou bijv. dit jaar de helft van de totale verstrekking kunnen geven. Het totaal zou echter meer moeten zijn, dan de hoeveelheden die na de oorlog werden verstrekt. De vergoeding voor boomgaarden dient gebaseerd te worden op een ver goeding van de opbrengstwaarde, waarbij dus ook met het toekomstige opbrengstvermogen rekening zal moeten worden gehouden. De aandacht werd er op gevestigd, dat voor de door de S.I.V.A. afge voerde natte aardappelen een zelfde regeling voor de definitieve schade- uitkering zal worden vastgesteld als voor de geheel verloren gegane aard appelen, Op deze schade-uitkering kan aan de teler een voorschot wor den gegeven. Door de S.I V.A. zal de geldelijke opbrengst van de afgevoerde droge aardappelen t z.t. rechtstreeks aan ae betrokken telers worden uitbetaald. Binnen enkele weken zal hierover een voorschot van f 8per 100 k.g. wor den uitgekeerd. Het blijkt, dat in de practijk ook droge aardappelen te zamen geladen zijn met natte. Hoe in Jeze de regeling zal dienen te zijn zal door en met ae bevoegde Instan ties nog nader besproken worden. Schaderegeling vee. Hoogst waarschijnlijk zullen zij die vee verloren hebben naar keuze vee voor vee terug kunnen krngen of geld In elk geval zullen er districts commissies voor de aankoop door Landbouwherstel worden ingesteld. Het komt het D.B. gewenst voor ln deze commissie ook een vertegen woordiger van de veehandel op te ne men. volgens mededeling van de Voedselcommissaris is tot nog toe ongeveer 25 van het geëvacueerde vee door de kwartiergevers overgeno men. Het D.B. sprak zich ook uit voor een direct en volledig herstel van de gebouwen. Noodherstel wordt niet gewenst geacht. De Stichting voor de Landbouw zal het schade-adviesbureau weer volle dig inschakelen voor de voorlichting van de gedupeerden. Er zal een toet singscommissie komen die de kale kostprijsberekeningen van het L. E. I. zal toetsen. De geschenkzendingen worden beheerd door een speciale commissie van de Stichting voor de Landbouw. Voor deze geschenken in natura zal belasting aftrek mogelijk zijn De A.N.P.V. zal 60.000 eieren uitbroeden waaruit ruim 20.000 hen nen komen overeenkomende met 30 procent van de verloren gegane pluimveestapel. Een gedeelte van het geschonken vee komt eerst het vol gend jaar omdat men er nu nog geen weg mee weet. Het dag. bestuur betreurde het ten zeerste, dat er in de reconstructie commissie voor Schouwen en Duive- land geen vertegenwoordigers z^jn op- fenomen van de georganiseerde land ouw. Brouwgerst. De op de ondergelopen gronden ge teelde gerst zal gedeeltelijk misschien niet geschikt zgn voor brouwgerst. Daar de prijzen van de gerst geheel Werkgelegenheid in de rampgebieden Het Tweede Kamerlid, de heer de Kort, heeft aan de minister van socia le zaken en volksgezondheid vragen gesteld. O.m. vraagt de heer de Kort of de minister niet van mening is, dat de onmogelijkheid om in de rampge bieden de gebruikelijke arbeldsinten- tieve gewassen te telen, alsmede de al gehele economische destructie, oor zaak kunnen zijn van een zeer ongun stig verloop der werkgelegenheid in deze gebieden, speciaal na de terug keer van de bevolking. Kan de minister reeds zeer recente zij het benaderende cijfers ver strekken over de werkloosheid in die rampgebieden, waarin de terugkeer goeddeels is voltrokken. Zo vraagt de heer de Kort verder. Tenslotte wil het Kamerlid weten of de minister bereid is te bevorderen, dat de objecten, die voorzien zgn ter bevordering van de werkgelegenheid voor de noodgebleden, normaal door gang vinden voor de gebieden, waar werkloosheid aanwezig is of op reële gronden spoedig te verwachten is. vrij zijn, zal een regeling waarbij de brouwgerstteler aan een behoorlijke premie voor zijn hoogwaardige pro duct komt moeilijk zijn. De vergade ring was van mening, dat gestreefd moet worden naar een vrije uitvoer van brouwgerst, terwijl tevens bezien zal dienen te worden of een regeling voor de binnenlandse afzet mogelijk is. Wanneer de oogst van de geïnun deerde gebieden mee zou vallen be staat de mogelijkheid dat er een groot aanbod van voergerst in een klein tijdsbestek zal komen. Er zou dan ze ker een taak liggen voor de coöpera ties en de boerenleenbanken om een prijsdaling tegen te gaan. Hiervoor zou echter nodig zgn een crediet fi nanciering op roerende goederen. Het D.B. meende, dat een dergelijke financiering door de boerenleenban ken zeer zeker het onderzoeken waard is. Overeenstemming over C.A.O. Medegedeeld werd dat tussen de landbouw- en landarbeidersorganisa ties overeenstemming is bereikt over een collectieve arbeidsovereenkomst voor het jaar 1953/1954. Vervolgens werd nog uitvoerig van gedachten gewisseld over de arbeidsvoorziening in Zeeland in verband met het herstel van de dijken en van de gronden. Hierbij speelt ook een rol de verplaat sing van enkele intensieve teelten, zo als de uienteelt naar gebieden die daar wat betreft de arbeidsvoorzie ning niet op zijn ingesteld. Het dagelijks bestunr gaat geheel accoord met het verzoek dat door de sociale sectie van de Stichting voor dc Landbouw aan Ged. Staten is ge richt, om districtsgewyze commis sies van overleg in te stellen, waarin vertegenwoordigers van de Stichting, van Rykswaterstaat en van Land bouwherstel over de arbeidsvoorzie- ningen kunnen spreken. Herverkaveling. Nu de herverkaveling van Walche ren een groot eind gevorderd is en eventuele nieuwe herverkavelingen voor de deur staan lijkt het goed een kleine commissie van deskundigen in te stellen, die aan het D.B. rapport zal uit brengen inzake eventuele ver beteringen bjj de uitvoering. Besloten werd in deze commissie te benoemen de heren A. W Cevaal, D. Kodde, Mr. Terwoert, Ir. Post, Ir. Ubbink en 'n vertegenwoordiger van Schouwen en Tholen. Een record geslagen Al muntenslaande heeft men bij de Rijksmunt in Utrecht alle vroegere re cords geslagen door in het jaar 1952 niet minder dan 575 millioen munten te slaan, waarvan 450 millioen voor de Republiek Indonesië. HOGE RAAD WIJST ARREST Radio-programma's onder auteurswet Vrjjdag heeft de Hoge Raad arrest gewezen in de procedure tussen de omroepverenigingen en de stichting „Het Radioprogramma", waarin de omroepverenigingen zich beroepen op bescherming van het radiopro gramma door de auteurswet. Zowel de rechtbank als het Gerechtshof te Amsterdam erkenden het auteurs recht der omroepverenigingen. Zoals onlangs gemeld heeft de ad vocaat-generaal bi» de Hoge Raad, prof. mr. Langemeyer, als zijn me ning uitgesproken, dat de radiopro. gramma's blijven beneden de mini mumeis, die men ook by onze wet voor bescherminv van geschriften door de auteurswet moet stellen, na melijk een eigen karakter. Om deze Brandspuitje uit 1930 weigerde dienst Kapitale boerderij in de as gelegd Donderdagavond is Wychen nabij Nijmegen een kapitale boerderij, be woond door de familie C. Poos, tot de grond toe afgebrand. Een groot ge deelte van de inventaris en enkele stuks vee gingen verloren. De brand, die om kwart voor negen door onbe kende oorzaak in de veestal was uit gebroken, kon niet geblust worden, ondanks het feit dat de Wychense brandweer onmiddellijk was ge vraagd. De oorzaak daarvan is, dat de Wychense brandweer sinds iaren geen deugdelijk materiaal meer heeft zo vertelde de burgemeester van Wychen, mr M. I. P. G. van Thiel. Men heeft slechts een spuitje uit 1930, dat na enkele ogenblikken ge bruikt te zgn, verdere diensten wei gerde. Met de grootste moeite is het gelukt, een nabg gelegen boerderij te sparen. Toen de Nijmeegse brand weer arriveerde, viel er niets meer te redden. Burgemeester van Thiel zeide, dat een voorspelling die jaren geleden ge daan is, thans is uitgekomen. Wychen heeft geen sluitende be groting en derhalve kunnen Gedepu teerde Staten van Gelderland niet besluiten om een post goed te keu ren, die al jaren op de begroting staat en die beoogt de brandweer deugdelijk materiaal te verschaffen De brandweercommandant heeft een jaar geleden verklaard, geen enkele verantwoordelijk voor de toe stand te kunnen aanvaarden. Tien millioen terug uit Zuirelfonds Naar het A.N.P. verneemt .ïeeft het bedrijfschap voor zuivel besloten voorshands f 10.millioen uit het Zuivedfonds Hl terug te betalen aan de melkveehouders, die in het zuiveJ- fonds heffingen hebben gestort. Dit bedrag komt overeen met on geveer 13 van de in het melkjaai November 1951 tot November 1952 gestorte gelden. Het is niet onmoge lijk, dat op deze terugstorting nog een tweede zal volgen, maar zeker is Zoals men weet is uit het Zuivel- fonds Hl reeds een millioen gulden aan het rampenfonds geschonken. reden heeft prof. I angemeyer toen geconcludeerd tot vernietiging van het arrest en niet ontvankelijkver- klaring der omroepverenigingen. De Hoge Raad heeft thans het cas satieberoep van „Het Radioprogram, ma" verworpen. In zijn arrest heeft de Hoge Raad zijn oordeel gegrond op de wetsge schiedenis, uit welke de bedoeling blijk' om in het algemeen geschriften d bescherming van do auteurswet te verlenen, ook al is aan de geschriften elke kunstwaarde vreemd en al heeft de '•teller op zijn geschrift niet zijn eigen stempel gedrukt. Anders dan „Het Radioprogram ma" meende, is, naar de Hoge Raad vaststelt, deze bedoeling in de au teurswet, met name in de artikelen 10 en 15, wel degelijk tot uitdrukking gebracht. De stelling van „Het Radiopro gramma", dat een geheel wekelijks programma een in een nieuwsblad of tijdschrift verschenen nieuwstijding of gemengd bericht zou zQn, en uit dien hoofde door een ander nieuws blad of tijdschrift vrij zou mogen worden overgenomen, mits met dui delijke bronvermelding, is door de Hoge Raad verworpen. De Hoge Raad overwoog dat, d xrgelatcn waar de grenzen van het begrii nieuwstijding of gemengd be richt bepaaldelijk liggen, zo'n pro gramma onder dat begrip in geen ge val is te brengen. Wisselloper liep weg met 6000. Bij het hoofdbureau van politie te Rotterdam heeft zich de 40-jarige wisselloper R. G. van 't H. aange meld, die verdacht van verduistering is opgesloten. Hij had voor een havenbedrijf te Rotterdam kwitanties te innen ten bedrage van ongeveer f 6000.en Woensdag kwam hij niet terug van zijn rit. De man bleek naar Den Haag te zijn gegaan. Ongeveer f 2000 van Tiet geld zou hij voor zichzelf heb ben gébruikt; de rest had hij nog bij zich. Hoger drukgebied brengt zonnig weekeinde Een groot deel van de dag /iel er gisteren een druillerig regentje, al waren de hoeveel heden op de meeste plaatsen in Zeeland minder dan 2 mm. De storing, die deze neerslag ver oorzaakte is ten Westen van ons naar N.W.-Frankrijk getrokken Op de meeste plaatsen klaarde het later op en draaide de wind haar Oostelijke richting. Hier kwam de temperatuur gisteren niet hoger dan 10 graden Cel sius, maar vandaag en ook mor gen kan het kwik tot ruim 15 'raden Celsius stijgen. Een ho ge drukgebied ten Noorden van ons land zal bet weer in {unstige zin bepalen. De Oosten wind voert droge wind aan waarin weinig bewolking voor komt Er is dan ook een grote kans op droog en zonnig weer Tijdens de heldere nachten kan nachtvorst voorkomen, maai door de invloed van het Noord zeewater is de kans op schade lijke nachtvorsten in onze pro vincie belangrijk kleiner dan verder in het binnenland. Jascha Heifetz kreeg klap Bezwaar tegen muziek uit Nazi-sfeer De bekende violist Jascha Heifetz is bi> het verlaten van de concertzaal te Jeruzalem door een onbekende aangevallen en aan de hand gewond geraakt, zo meldt A.FJP. uit Jeruza lem. Heifetz werd aangevallen, toen hij zijn auto verliet, die hem van de concertzaal naar het Davids hotel had gebracht. De onbekende trad naar voren en sloeg met een ijzeren staaf naar de violist, die zijn rech terarm snel terugtrok. Heifetz kon echter niet voorkomen, dat zijn arm een krachige slag kreeg. Hoewel hij zeer bloedde, bleek de arm niet ern stig beschadigd te zijn. Jascha Hei fetz zeide zijn tournee in Israël te zullen afmaken, ongeacht het advies van de artsen. De violist had dreigbrieven ontvan gen van een uiterst rechtse organi satie, omdat hij in zijn program ook muziek van de Duitse componist Ri chard Strauss had opgenomen. Aan Strauss wordt in sommige Israëlische krngen Naziïsme verweten. Heifetz had een verzoek van offi ciële zijde, om de muziek achterwe ge te laten, van de hand gewezen. .Muziek kent geen grenzen en poli tiek", zo had hfl gezegd. Overigens ontving de sonate van Strauss op het concert een luid ap plaus. Later heeft een onbekende de Is raëlische radio opgebeld en gezegd: „De poging om Heifetz' arm te bre ken is gedaan door de Hebreeuwse jeugdorganisatie. Wfl waarschuwen de kunstenaar. Hij moet het land ver laten". In somm'ge Israëlische krin gen is men van mening, dat Duitse muziek in Israël verboden dient te worden. Nederlandse taal werd achtergesteld De „Gazet van Antwerpen" toont ;ich zeer gebelgd over het feit, dat het Nederlandse ministerie van oor log voor zfln briefwisseling met het Belgische ministerie onlangs de Franse taal heeft gebruikt. Men vraagt zich af, aldus net blad, waar om de Nederlandse autoriteiten het eigenlr"- nodig achten hun correspon dentie met de Belgische instanties in het Frans te voeern. Dit optreden is ontmoedigend en zelfs grievend voor de .amingen, die hemel en aarde be wegen opdat het Nederlands zou ge ëerbiedigd worden. Van de anagram-kruiswoordpuzzle kregen wü een groot aantal oplossin gen binnen, wel een bewijs dat verandering van puzzle-spijs ook eten doet. intussen loopt het tegen het einde van het puzzle-seizoen en daarom geven wü voor de laatste keer een doorlopend kruiswoordraadsel- Oplossingen hier van kunnen tot en met Woensdag 22 April -a.s. worden ingezonden aan de REDACTIE P.Z.C. te VLISSINGEN. z J V 6 3 /O z f r <9 3 /O /Z /J /V /s Prijswinnaars en oplossing. Voor hun goede oplossingen gaan deze keer prijzen naar: C. W- F. Ger ritsen, Bonedijkestraat 184, Vlissingen. P. A. Snoodijk, Bankertstraat 20, AxeJ, W. de Rooij, Roggeveenstraat 9, Mid delburg; F. J. Burger, „Mosselbank'' Wilhelminadorp; S. J. L. Dekker. Oosteinde 9, Heinenoord; L. P. Orte- lee, Schoolplein 4, Terneuzen. De oplossing luidde: Horizontaal: 1. kpl: 4- rke; 6. pna; 9. rama; 10. aser; 11. aad; 12. sap; 14 lta; 15. deri; 17. mdae; 19. eg 20. ger pa; 21. la; 23. dneor; 25. olkse; 27. ka: 28. we; 29. lenet; 32. knoor: 34. at; 35 being; 36. ik; 37. koli; 39. aipn; 41. sri. 42. Ito; 44. spi; 46. lede; 47.noer; 48 osn; 49. loe; 50. lie. G 8—10 Horizontaal: 1. kip; 4. rek 6. pan. 9. raam: 10. Ares; 11. Ada; 12. spa, 14. lat; 15. drie; 17. made; 19. eg; 20. gaper; 21 la; 23. doren: 25. oksel; 27 ka; 28. we; 29. lente; 32. kroon; 34 A.T.: 35. begin; 36. ik; 37. kilo; 39 apin; 41. Sir; 42. lot; 44. sip; 46. leed, 47. Nero; 48. ons; 49. Leo (Rob); 50 lei. G 8—10 Verticaal: 1. kra; 2. paadgn; 3. im- de; 5. kma; 6. psla; 7. netels: 8. ara, 12. sier; 13. pmpo; 16. rgoaebl; 18 dalwngi: 19. ednla; 22. aenrk; 24. ekn, 26. keo;30- etkres; 31. teil; 32. knao; 33. oinpei; 38. oidn; 40. psol: 41. slo; 43. tlo; 45. ire. G 8—10 Verticaal: 1. kar; 2. Padang; 3. idem; 5. kam; 6. plas; 7. nestel; 8. aar; 12. sire; 13. pomp; 16. ragebol; 18. dwa ling 19. eland; 22. anker; 24. enk; 26. koe: 30. ekster 31. Tiel; 32. kano; 33. opinie; 38. Odin; 40. pols; 41. sol; 43 tol; 45. Ier. G 8—10 Schouwse overpeinzingen Al reizend over veel water voer Overpeinzer dikwijls van Burghsluis af, na eerst met levensgevaar over een basaltdijk en twee steenbakken in de boot geklommen te zgn. Hij dacht dan na over het ontstane leed en het on gemak, wat er bij hoort als men Zeeuw is „van deze zijde". „Ja", zo dacht Overpeinzer, „goede verbindingen brengen een eiland voor uit, dat thema is bekend, maar zo moeilijk uitvoerbaar in 1953". Intussen werd Overoeinzer door de conducteur tot de nuchtere werkelijk heid teruggebracht toen hij 1.50 moest betalen, aangezien hq uit door zuinigheid gedwongen overwegingen, ook op Walcheren zijn rijwiel nodig had. Na een geslaagde landing via zee stromingen in de haven van Zierikzee, ging de reis verder per provinciale boot naar Katse Veer, waar de over tocht maar 95 cent kostte. „Bij elkaar is dat al 2.45 en de te- A<1^crtp.n1if- rugtocht is weer 2.45, samen 4.90" soesde hij, „wat een duur eiland. Ik zal maar geen kop koffie nemen, hoewel het toch lekker ruikt!" Overpeinzer wilde weer wegsoezen op deze Maandagmorgen, indachtig aan het feit, dat hg en zijn zoons Zon dag tot elf uur 's avonds hadden mee gewerkt aan de opnieuw doorgebro ken binnendijk en van dit voor hem ongewone werk nog vermoeid was. Op dat moment werd hg aangesproken door iemand, die naast hem was gaan zitten en die, na later bleek, een za kenman en ook nog lid van de Provin ciale Staten was. Hier bleek het nu werkelijk een geval van „twee zielen, één gedachte" te betreffen, ook al woonde ieder van hen op een ander eiland. Na verschillende verbindingen be sproken te hebben, kwam aan 't licht, dat de Zeeuwsch-Vlaamse Zeeuwen toch wel prima bediend worden, maar dat die „soort" ook niet alles zomaar zouden „nemen". Daar schrok Over peinzer van. „Dat was het, je had twee soorten Zeeuwen. De ene liet zich zowat voor niets overvaren naar Walcheren en Zuid-Beveland en de an dere Zeeuw, die nooit had geleerd eens met zijn vuist op tafel te slaan, moest daar zomaar 4.90 betalen voor een retour. En beiden varen toch van Zee land naar Zeeland of met andere woor den, naar hun bestuurs- en handels centrum". Overpeinzer vroeg zich af of nu na de ramp de tgd niet rgp zou zgn om uit te maken waar de Schouwen- en Duivelanders bij behoren. Moeten zij zich oriënteren op Zeeland of Zuid- Holland, zodat zö niet weer twee da gen vergeten kunnen worden Zo niet, dan ook gelijke mogelijkheden en neemt de provinciale boot ons mee van Schouwen uit en voor dezelfde prijs als voor de andere soorten Zeeuwen geldt! OVERPEINZER. die het goed meent met alle Zeeuwen en hun belangen. (Naam en adres van de inzender zijn bg de redactie bekend) Nieuwe bonkaarten Nieuwe bonkaarten in de originele uitvoering van de jaren '40-'45, met bonnen voortaptemelk, brood, boter, vlees en aardapeplen zgn in omloop gebracht. De tekst op de achterzijde ver meldt: „Kent U deze bonkaarten nog? Gelukkig U hebt ze niet meer nodig. U moogt gerust de bange tgd en narigheid van 1940-1945 trachten te vergeten. Maar nooit, dat er vele duizenden dappere vrouwen en man nen hun leven gaven in het verzet. En dat de stichting 1940-1945 de zorg op zich heeft genomen voor ruim 5000 gezinnen van nagelaten betrek kingen van verzetsslachtoffers en in validen door het verzet. In zes jaar tjjds moet de stichting elf millioen gulden inzamelen om aan alle ver plichtingen te voldoen" Daarom wor den in verband met de jaarlijkse in zamelingsactie in Mei deze bonkaar ten voor de stichting uitgegeven. De omschrijving luidt: Horizontaal: 1. noodzakelijke voe dingsstof; schil. 2. land in Azië; lof spraak. 3. Neder 1. munt: numero (afk.); roeischip. 4. radio-ontvang- draad; bladader. 5- klinknageltje; zwemvogel; ontkenning. 6. dwinge land; vogel. 7. denkbeeldig; deel van de dag (afk.). 8. ooievaar; slede; echtgenote. 9. uitstalkast; einde van een gebed. 10. vloerbedekking; groet; kanaaL 11. vulkaan op Sicilië; ar beidsvermogen. 12. hijswerktuig; hei lige (afk.); onbep. voorn, woord. 13. platte, vlakke steen; ondergrondse gang. 14. handelaar in wild; denk beeld. 15. wandelplaats; rechtsgeleer de (afk.); Verticaal: 1. vrije tijd; larf van de langpootmug; bij volmacht (afk.) 2. godin van de vrede; namaak; onder andere (afk.). 3. familielid; korting; kleurling. 4. hoofd van een klooster; verdieping; muzieknoot; slede; ieder; 5. liefhebben; Turks keizerlijk de creet; schrander. 6. Europeaan; ont kenning; politieman; voorzetsel- 7. tel woord; wagen; een ogenblik; voor malig eiland in 't IJsselmeer. 8. hert achtig dier: rookgerei; voorzetsel; universitaire titel. 9. Staat in Europa; publiek vervoermiddel; notitieboekje. 10. zijrivier van de Elbe; gelijk; ins gelijks (afk.); telwoord. 11. dakbe dekking; org. stof: verlaagde noot; bewoner van Letland. Amsterdamse Beurs 16 April 17 April Bank v. Ned. Gem. 4 104% 105 Bank v. Ned. Gem. 0-5-0 119 Nederland 1951 (3%) 100 100 Nederland 1948 (3%) 96% 96% Nederland 1947 (3%) 3 97 97 Nederland 1937 3 97 96% Dollarlening 1947 3 96% 96% Investeringscertificaten 8 98 98 Nederland 1962-64 z.b. 3 98 98% Nederland 1962-64 m.b. 3 98 98% Nederland N.W.S. 2% 80 79% Ned. Indïë 1937 A3 95% 96 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank 111% Ned. Handelmlj. 157% 157 A.K.U. 162 162 Bergh's en Jurgens 267% 268% Calvé-Delft 119 119 Centrale Suiker 168'/j 166% Kon. Ned. Hoogovens 156 154% Unilever 186% 186% Ned. Kabelfabrlek 206% 206% Philips 154% 155 Wilton-Fetjenoord 176 174iaten Billiton 172 171 Kon. Petroleum MIJ. 315% 317% Amsterdam Rubber 89% bied 89-74 Holland-Amerika Lijn 146 146 Kon. Paketvaart 117% 117 Rotterdamse Lloyd 125 125% Ned. Scheepvaart Unie 128% '28% Stv Mij. Nederland 146 145% H.V.A. 100% 98% Deli-Batavia Mij. 110% Deli Mij. 83% 83 Baltimore-Ohio 26% Missouri K.T. 5% New York Centra 22% 21% Pensylvania 22 31% Anaconda 38% 38% Bethlehem Steel 51% 51 General Motors 62% 61% Inter. Nickel 41% 41% Kennecott 69% 69% Republic Steel 49 48 U.S. Steel 39% 38% North American Cy. 21% 21% Midcontinental 59 59% Shell Union 66% 66% Tide Water 24 23% AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10.56',210,57 V:; Parijs contant 1.0770—1.0790; Zürich contant 86,99—87,09; Stockholm contant 73,07— 73,17; Vrije dollar contant 3,79%—3,79%; Brussel contant 7,597,60. WISSELKOERSEN. Off noteringen van De Ned. Bank N.V. Valuta's (schrift en t.t.) New York tt 3.80 (schriftelijk) 3.80 Londen 10.64, Brus sel 7.60, Zürich 86.90, Kopenhagen 55.01, Oslo 53.19, Stockholm 73.45, Parijs 1.086. Bankpapier Dollars 3.80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 12