Wordt Charles Rohlen ijsbreker tussen Moskou en Washington JOANNA'S DIEFSTAL ZAL WOLF AARTSDIJK DE TITEL IN SEROOSKERKE BEHALEN NIEUWE ONTWIKKELING NAAR GOEDE KERKMUZIEK KLANKEN dit de AETHER 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 APRIL 1953 BESCHEIDEN MAAR MOEILIJKE TAAK Nieuwe Amerikaanse ambassadeur oude bekende in Moskou (Van onze correspondent). NEW YORK, April Charles Bohlen, Amerika's nieuwe ambassa deur te Moskou, is het middelpunt geweest van een controverse, die hij ze.'f niet heeft veroorzaakt. Senator McCarthy en enige aartsreacti- onnaire medestanders, die er geen been in zien hun eigenbelang te be vorderen ook waar dit ten koste van het landsbelang mocht gaan, hebben allerlei insinuaties over Bohlen gepleegd. Deze strekten zich uit van zijn levenswandel (hij is gelukkig getrouwd) tot zyn politieke .betrouwbaarheid. Deze dolle beschuldigingen hadden één goede zijde, namelijk dat de dwaasheid der beschuldigingen en beschuldigers aan de oppervlakte kwam. Want twee Senatoren van groot gewicht kre gen inzage van een geheim dossier omtrent Bohlen, dat door de F.B.I. was verzameld. Zij konden daarin volgens alleszins betrouwbare pu blicaties mets ergers ontdekken dan een briefje van een typiste over Bohlen, waarin het tikmeisje had verklaard, dat de' aanwezigheid van Bohlen haar een rilling over de. rug had bezorgd Men moet constateren, dat het wel heel gevaarlijk is, indien dit soort briefjes in een serieus dossier voor komen. Niettemin: de taak van de F.B.I, is bij de wet uiterst streng be perkt. Deze veiligheidsorganisatie beeft de opdracht onderzoeken in te stellen. Conclusies trekken kan zij echter niet. En uit'dien hoofde zou de F. B. L in haar taak te kort zijn geschoten eigenmachtig een dergelijk briefje, hoe dwaas ook, opzjj gelegd te hebben. De drijfveer van het verzet der aavts-reactionnairen tegen Bohlèn was het feit, dat hij door wijlen Presi dent Roosevelt - in het verhitte brein van McCarthy vermoedelijk een com munist of „mede-reiziger". was benoemd om deel te nemen aan de besprekingen van Yalta en Pots dam. (Te Yalta werden o.a. de voor waarden neergelegd, waaronder de Sovjet-Unie, enkele maanden na de capitulatie, zou kunnen deelnemen aan de oorlog in het Verre Oosten; te Potsdam werden de voorwaarden voor Japan's capitulatie neergelegd) Nu kan men het roerend met Sena tor McCarthy eens zijn, dat Yalta en Potsdam, maar vooral Yalta, de Russen een welkome gelegenheid heeft geboden tot Zuid-Oost-Azië door door te dringen en dat he.t een „on gunstige overeenkomst" is gebleken. „Dropping-programma" op 5 Mei Op de avond van 5 Mei zal in het nationaal radioprogramma over bei de zenders opnieuw een zogenaamd „dropping-programma" worden uit gezonden. Drie vliegtuigen met drie reporters zullen boven een gemeente in elke provincie van ons land twee parachutes uitwerpen als een symbo lische herdenking van de voedsel- droppings in Mei 1945. Evenals vorig jaar is hier een prijsvraag aan ver bonden voor degenen, die de para chutes vinden en dit zo snel mogelijk aan de radio-instanties in Hilversum melden. Geen visa voor Duitsland Het Tweede Kamerlid de heer Mae- nen heeft aan de minister van buiten landse zaken gevraagd of het persbe richt waar is, dat van 1 Juli a.s. af geen visum meer nodig zal zyn voor verblijf in Duitsland, mits dit niet lan ger dan drie maanden duurt en of daartegen wel voor Duitsers, die na «noemde datum ons land wensen te ezoeken, nog een verblijfsvisiun ver plicht blijft. Een geheel andere zaak is daaraan te verbinden, namelijk dat de Ameri kaanse ondertekenaars van dit trac- taat «subversieve lieden" waren. Om zich op deze gronden te verzetten te gen Bolilen's benoeming is de reinste dwaasheid. McCarthy zou evengoed de Republikeinse President Herbert Hoover van „sabotage" hebben kun nen beschuldigen, omdat het tijdens zijn bestuur (1929) was, dat de afge studeerde Charles Bohlen een positie verwierf in het Amerik'aanse Mini sterie van Buitenlandse Zaken. Carrière Van de allerlaagste sport van deze diplomatieke ladder wist Bohlen zich in negentien jaar tot gezant op te werken de topgraad. Dit is noch uitzonderlijk snel en ook niet uitzon derlijk langzaam. Althans indien nièn de blik vestigt op hen, die de top klasse van het Amerikaanse corps van beroepsdiplomaten hebben be reikt. Niet alleen slaagt het leeu wendeel der functionarissen er uiter aard niet in zo hoog te sty gen; bo vendien is het Amerikaanse corps diplomatique gelardeerd met voor aanstaande lieden, die als bijvoor beeld Winthrop AJdrich, de huidige Amerikaanse ambassadeur in Londen een dergelijke functie verwierven om de grote betekenis, die zij voor de heersende partij hebben gehad. (Dit laatste komt veelal overeen met het fourneren van een indrukwekkende som geld aan de verkiezingskas van de party). Indien de beschuldigingen aan het adres van Bohlen geuit, onweerspro ken waren gebleven, dan zou zyn nut in Moskou dat toch reeds pro blematisch is geheel nihil zijn ge worden. De buitenwereld, toch reeds verontrust door de merkwaardige wijze waarop McCarthy een Ameri kaanse instelling als de «Voice of America", het propaganda-apparaat, heeft becritiseerd, zou dan weinig vertrouwen hebben gesteld in Bohlen: hoe zou het State Department im mers reageren op de rapporten van een ambassadeur, die in eigen land al nauwelijks persona grata was? De lucht is thans naar ieders be vrediging (behalve die van McCar thy) gezuiverd. Bohlen is in Moskou en zal aanvankelijk wel niet veel meer kunnen doen dan zyn oor te luisteren leggen. Zijn onfortuinlijke voorganger George F. Kennan, be ging de onvoorzichtigheid zich, als diplomaat, op ondiplomatieke wijze uit te laten over zijn Russische gast heren. Hy gaf daarmee het Kremlin een welkome aanleiding om hem FEUILLETON door Mary Burchell 53 „Ban!" hernam oom Oswald. „Ze wist de arme kerel te overtuigen, dat ze van enige zaken, waarby hij was geïnteresseerd, bijna evenzeer op de hoogte was als hij zelf. In het huwe lijkscontract kreeg ze financiële be langen bij verschillende ondernemin gen. Jammer-, erg jammer; een vrouw mag m.i. niet zoveel geld en invloed bezitten" Joanna antwoordde niet dadelijk. De woorden „zoveel gelden invloed" hadden een vreemde, onaangename in druk op haar gemaakt, want ze herin nerde zich heel duidelijk, hoe Roger had beweerd, dat het Vivian Larender vooral om geld en invloed te doen was. „Arme Larender, arme kerel", zucht te oom Oswald. „Heeft juist lang ge noeg geleefd om haar in staat te stel len, zich een echtgenoot aan te schaf fen. die meer in haar smaak valt". „Maar oom Oswald, hoe kunt u zo iets zeggen?" riep Joanna, driftig op springend nu ze haar eigen gedachten zo brutaalweg onder woorden hoorde geb-acht. „Dat is zo 's werelds loop, kindlief, dat is zo 's werelds loop", verklaarde oom Oswald, die op dreef scheen te komen en als ten bewijze daarvan een kreeftenslaatje accepteerde. „Maar maak je geen zorgen. Jij staat er bui ten en de arme Larender zal zich over dit alles niet meer 't hoofd behoeven te breken". Joanna gaf tamelijk verstrooid toe. dat ze 't met hem eens was en maakte zich toen uit de voeten. Ze had tegen over oom Oswald haar plicht gedaan en was meteen het nodige te weten ge komen. Iedereen noemde het huwelijksfeest uitermate geslaagd en Joanna nam aan, dat dit ook zo was, omdat ten slotte zelfs oom Oswald zich scheen te amuseren. Er werden goedbedoelde feestdron ken ingesteld, verschillende toespra ken werkten blijkbaar op de lachspie ren en de bruid zag er prachtig uit toen ze, naar oud gebruik, de huwe lijkstaart aansneed. Alles liep zo op rolletjes, dat Auriel en Joanna precies op het juiste ogen blik konden wegslippen naar de ka mer, die speciaal ter beschikking van de bruid was gesteld, om er zich te verkleden. ,,'t Was allemaal prachtig in orde, nietwaar?" zei Auriel, die zelfs nog bleef doorbabbelen toen Joanna haar hielp, de schitterende bruidsjapon over 't hoofd uit te trekken. „Dat geloof ik ook. Ik heb niets an ders dan loftuitingen gehoord". ,Maar was het voor jou niet een beetje te veel?" vroeg Auriel, terwijl ze haar luchtig, elegant reiscostuum opnam. „Neen, waarom denk je dat?" „Och, ik weet het niet", antwoordde AurieS, haar stiefzuster onderzoekend aanziende. „Ik meende, dat je er wat vermoeid en verstrooid uitzag". „Weineen", verweerde Joanna zich. „Nell is niet gekomen, wel? Ik her inner me niet, hem gezien te hebben". „Neen, hy was verhinderd". „Verhinderd Auriel onderbrak even het aanbrengen van nog een streepje rood bij haar toch al goed „op kleur" zijnde lippen. „Wat vreemd!" ging ze voort, klaarblijkelijk van oor deel, dat het bijwonen van haar hu welijk vóór alles had moeten gaan. „Wat is er gebeurd? Heeft hij zich la ten verontschuldigen?" „Ja", antwoordde Joanna,-die tracht te zo onbevangen mogelijk t< spre ken. „Hij moest naar het buitenland". „Naar het buitenland? Hoe is dat mógelijk? Heeft hij je opgebeld?" „Neen, Roger bracht de boodschap over". „En heeft Neil er niets aan toege voegd? Naar welk deel van het bui tenland is hij zo plotseling vertrok ken?" „Naar Zuid-Frankrijk. Dat dacht Roger tenminste". fWordt vervolgd.) „persona non grata" te verklaren. Kennan was dit al niet geweest se dert hij zo onvoorzichtig was de slui er om de anonimiteit op te lichten, die een tijd lang om het befaamde maandbladartikel had gehangen, waarin hij (onder het pseudoniem van „X") een pleidooi had gehou den voor een beleid van Rusland's „beteugeling" door de Verenigde Sta ten. Vrienden Kennan en Bohlen zijn vrienden. Zij zijn voorstanders van dezelfde poli tiek. Het verschil tussen beiden is. dat Kennan de meer spectaculaire figuur is, die steeds graag aan de weg heeft getimmerd en derhalve wat meer „in het oog is gevallen". Bohlen is veel eer de diplomaat, bewust van de be trekkelijkheid der dingen en de wen selijkheid over meer dan één nacht ys1 te gaan. Vanzelfsprekend is hij als ambas sadeur in Moskou, in dezelfde onfor tuinlijke positie als elk ander ambas sadeur: zyn gangen worden nage gaan, zijn bewegingsvrijheid is be perkt, zijn personeel heeft tot taak hem en zijn staf te beluisteren en er rapport over uit te brengen aan het Kremlin. Een kans De grote „kans", die hy maakt, is dat de omstandigheden hem zullen dwingen de taak van „ijs- breker" tussen Oost en West op zich te nemen. Tijdens de oorlog was het Brittannië's Sir Stafford Cripps, die door het simpele feit van zijn aanwezigheid in Moskou, juist op het ogenblik, toen de Rus sen hun draai namen van Hitier naar de Westelijke geallieerden, zich de rol van „briüante staats man" zag opgedrongen, die „naar stig had geijverd voor een beter begrip tussen Oost en West." Dit zelfde cliché kan eventueel Boh- len's deel worden. Het hangt slecht af van de vraag.of Malen- kow's vredes-manoeuvTe werke lijkheid of schyn is. Indien vrede inderdaad Rusland's oogmerk zou zijn en de Russen zullen de Amerikanen daarvan moé ten overtuigen, op grond van meer daden dan alleen de uitwisseling van zieke en gezonde krijgsgevange nen dan zal elkeen spoedig de ti rade vergeten, die Charles E. Bohlen sprak voor de Amerikaanse Senaat: „Ik maak mij geen enkele illusie, dat de invloed van een Amerikaans am bassadeur ook naar iets essentieels zal veranderen in onze verhouding." (Nadruk verboden). In de komende twee jaren zal de en- kelsporige brug over het Hollandsch Diep bij Moerdijk worden vervangen door een nieuwe spoorbrug, die zal zijn ingericht voor dubbelspoor. Op de te genwoordige pijlersdie geschikt zijn voor het dragen van een dubbelsporige brug, zullen vijf bruggen van ruim 200 meter elk, op drie steunpunten en 1 br ug van 30 meter op twee steunpunten komen te rusten, die gezamenlijk de nieuwe overbrugging uitmaken. Men verwacht, dat de nieuwe brug in Octo ber 1955 aubbelsporig zal kunnen wor den bereden. Foto van een schilderij, vervaardigd naar een perspectieftekening van de nieuwe Moerdijkbrug. WIELRENNEN Fr. Paiswels naar Amerika De bekende wielrenner Fr. Pau wels, 'zwager van de ex-wereldkam pioen Theo Middelkamp, heeft het koersen vaarwel gezegd. Fr. Pauwels, die woonde onder de rook van Nieuw-Namen, in de Bel gische grensgemeente Kieldrecht heeft als Nederlandse renner veel successen behaald in België, maar vooral ook in Spanje. Hij heeft zich thans uit de wieler sportwereld teruggetrokken en gaat zich nu met zijn gezin in Amerika vestigen. K.N.V.B. AFDELING ZEELAND Zaamslag-reserves kunnen Terneuzense Boys II aan het kampioenschap helpen Zoals bekend is de competitie in de eerste klasse van het Zaterdagvoet bal tot noodcompetitle verklaard en dus gaat de meeste belangstelling uit naar de tweede-klassewedstryden, die van belang zijn voor de bezetting van de bovenste plaats. In Ha zal het pleit wei beslist worden. Wolfaarts- dylt gaat. op bezoek by-Serooskerlce en by een overwinning van de bezoe kers zyn deze kampioen.. Daarbij komt, dat de enige concur rent Kats, het in de uitwedstrijd te gen 's Heer Arendskerke niet be paald gemakkelijk zal krijgen. Yerse- ke III heeft kans om zich tegen Be velanders in veiligheid te stellen, maar een gelijkspel is niet onmoge lijk. In B concentreert zich alle aan dacht op de ontmoeting Middelburg VI—R.C.S. V. In Souburg werd het LUTHERSE CONFERENTIES Evangelie en Kerkelijke lekenarbeid In de eerste helft van deze week zijn er enige belangrijke en interes sante vergaderingen 'gehouden op het Advertentie. ZATERDAG IS APRIL, HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO KRO; 7.00 Nieuws: 7.10 Gramofoonmu- ziek; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgen gebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gramofoonmu- ziek; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gramofoonmu ziek; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Kamer - koor; 12.00 Angelus; 12.03 Gramofoon muziek. <12.3012.33 Land- en tuinbouw - mededelingen); 12.55 Zonnewijzer; 13;00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.20 Lunch concert; 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Boekbespreking: 14.10 Gramofoonmu ziek; 14.20 Engelse les; 14.40 Amateurs- programma; 15.15 Kroniek van letteren en kunsten; 15.55 Gramofoonmuziek, 16.00 Promenade-orkest; 16.30 De schoon heid van het Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Gevarieerde muziek; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 Ham mondorgelspel; 18.40 Regeringsuitzendmg „Zoeklicht op de Westerse Defensie": 19.00 Nieuws: 19.10 Gramofoonmuziek- 19.20 Parlementsoverzicht; 19.30 Gramo foonmuziek; 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.30 „Lichtbaken", cau serie; 20.55 Gramofoonmuziek; 21.00 Ge varieerd programma; 21.50 Actualiteiten; 22.00 Amusementsmuziek; 21.30 Wij lul den de Zondag inl; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22—24.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA, 10,00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00— 24.00 VARA, VARA; 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoon muziek; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.18 Gramofoonmuziek; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gramofoonmu ziek; VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld', causerie; 10.05 Morgenwijding, VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Bas-bariton en piano; 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Dansmuziek; 13.00 Nieuws en commen laar; 13,20 Accordeon-orkest; 13.50 Week journaal; 14.15 Dansmuziek; 14.45 Boek bespreking; 15.00 Harmonie-orkest;- 15.30 „Van de wieg tot het graf, causerie, 15.45 Gramofoonmuziek; 16.15 Sportpraat- je; 16.30 Kamerorkest en sol.; 17.15 Voof de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-va- ria; 18.20 Dansmuziek; 18.45 Orgelspel; 19.00 Artistieke staalkaart VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie: 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie; VARA 2o!oO Nieuws: 20.05 Gevarieerd program ma; 22.00 Socialistisch commentaar; 22.15 Lichte muziek; 22.40 „Onder de pannen' hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Ver- zoekprogramma. Kasteel Hoekelom te Bennekom, het Luthers buitencentrum. Kwamen Maandag de Lutherse pre dikanten bijeen voor het houden van hun voorjaarsvergadering, Dinsdag waren zij de gast van de Lutherse werkgroep voor Kerkmuziek, terwijl velen van hen Woensdag de algemene vergadering van het Ned. Luthers Ge nootschap voor In- en Uitwendige meemaakten. Samenvattend kpn men zeggen, dat op deze vergaderingen wel sterk aan de dag trad de grotere éénwording en activiteit van de Lutheranen in bin nen- en buitenland, nog sterk geac centueerd door de aanwezigheid van enige" buitenlandse gasten en sprekers o.a. dr. Oskar Söhngen uit Berlijn en pastor Carl H. Mau Jr. uit Portland, U.S.A., thans werkzaam voor de Lu therse Wereldfederatie in Duitsland, Kerkmuziek. Eerstgenoemde buitenlandse gast sprak voor het convent der predikan ten over „Theoloog en Kerkmuziek". Duidelijk werd door hem naar voren gebracht de verantwoordelijke taak van de Lutherse Kerk ten aanzien van de huidige Kerk-muzikale ont-" wikkeling. Immers een nieuwe ont wikkeling met betrekking tot goede kerkmuziek is door- Lutheranen gang gebracht. De heer W. Mudde, cantor-organist te Utrecht, illustreerde een en ander en stelde in een referaat de vraag- waarom en wanneer is een kerklied goed te noemen? Hij toonde aan dat er bepaalde normen zijn. Naast melo dische en rhythmisehe zijn er ook harmonische bepaaldheden. Aan de hand van vele voorbeelden liet de heer Mudde' horen, dat er in vele, door de gemeente vaak graag gezongen, geestelijke liederen, toch uit kerkmuzikaal standpunt, een ach teruitgang te bespeuren valt in ver gelijking met de grote schat van lie deren uit de tijd der reformatie. De vrije zwevende rhythmiek heeft dik wijls piaats gemaakt voor confectie- metriek, die aan allerlei wetten is ge bonden en een grote verarming heeft gegeven. Wij moeten af van de kerk- muzikale Kitsch, aldus de heren Mud de en Söhngen. Daarom moeten de pogingen van huidige componisten als Pepping, Reda, Boonefeld, Distier e.a met grote aandacht gevolgd worden Immers zij willen liturgisch kerkelijk verantwoorde muziek. Daarom zal bij de uitgave van een nieuw Luthers Kerkliederenboek terdege rekening moeten gehouden worden, met de zich doorbrekende nieuwe muzikale op vattingen over het kerklied. Over het komende nieuwe Gezangboek en de vorderingen van de voorbereidingen hiermee in verband staande, sprak prof- dr. P. Boendermaker. Al zal de uitgave hiervan waarschijnlijk nog wel enige tijd duren, het grote en zware werk is thans voorlopig achter de rug en de commissie tot samen stelling van de bundel kan de resul taten nu ter goedkeuring aan de Sy node voorleggen. Talrijke liederen zijn opnieuw vertaald, terwijl vele liederen uit de kerkmuzikale schat der eeuwen zullen worden opgenomen. Lekenarbeid. Pastor Carl H. Mau Jr. uit Ameri ka, sprekende over het onderwerp „Evangelie en Kerkelijke lekenar beid", gaf een beeld van de arbeid van de Lutherse Kerk in Amerika en Duitsland, nog verduidelijkt door een geluidsfilm. Menige tip werd door hem gegeven t.n.v. het practische gemeen te werk. In het bijzonder zij die pio niers-arbeid te verrichten hebben, zul len met dankbaarheid aan dit refe raat terugdenken. Want al zijn de werkwijzen der een gelijkspel, maar de thuisclub zou nu wel eens een kleine zege kunnen bewerkstelligen. Meeuwen I zal zijn kleine theoretische kans tegen land I wel verspelen. Arnemuiden II komt weer een stap je dichterbij de titel door een over winning op hekkesluiter Wemeldinge EL-Nieuwaorp II zou de winst wel eens kunnen delen met de reserves van Kloetinge. Zaamslag en Terneuzense Boys spelen hun laatste wedstrijd, evenals Spui en S.V.D. I: H E zou de beslissing wel eens kunnen vallen ten gunste van Ter neuzense Boys II, dat zelf niet speelt. De concurrent Driewegen II moet op bezoek bij nummer twee van de rang lijst, Zaamslag II, dat echter zelf geen kans meer heeft. Het volledige programma voor Za- terdag luidt: Eerste klasse: Kloetinge INieuw- dorp L Tweede klasse A: 's Heer Arendskerke IIKats I, Serooskerke IWolf aartsdijk I, Yerseke III—Be velanders L B: Wolfaartsdijk IISe rooskerke n, v.c.K. m—v.s.c. i, Nieuwland I—Meeuwen I, Middelburg VI—R.C.S. V, Oostkapelle I—E.M.M. IV C: Arnemuiden IIWemeldinge II, Nieuwdorp IIKloetinge II D: Terneuzense Boys I—Zaamslag I; Spui I—-S..V D. T; E: Zaamslag- II Driewegen II; S.V.D. IIBeren I; Hoek IISpui II. In verband met de wedstrijd Hol landBelgië zijn voor Zondag slechts vastgesteld: Res. Ie klasse B: Mid delburg HIVlissingen III, De Zeeu wen III—Goes III. Tweede klasse A; Vlissingen IVMiddelburg IV. Derde klasse C; Middelburg V—-E M.M. HL HOCKEY Hockey-tournooi van M.H.C. Middelburg Het door de stormvloed uitgestelde hockey-tournooi van de M. H.~ C. Mid delburg is thans nader vastgesteld op Zaterdag 16 en Zondag 17 Méi- Aan de clubs, die destijds inschre ven, is verzocht hun inschrijving ge stand te doen, terwijl enkele andere verzochten om alsnog te mogen in schrijven, zodat vermoedelijk door de volgende clubs wordt deelgenomen: V.V.V. (Amsterdam)Pelikaan (Roosendaal); Leidse studenten; SU. H.C. (Bilthóven); Rapide (Hulst); Kon. Marine (Vlissingen) en de beide Belgische clubs „Royal Uccle Sports" (Brussel) en H. C. Baudoin uit de Belgische eredivisie. Het ziet er dus naar uit, dat dit mixed-tournooi behoorlijk bezet zal zijn. 's Zaterdags wordt de gasten een soirée aangeboden, terwijl de prijs uitreiking zal plaats vinden geduren de een thé-dansant. PROGRAMMA 2e KLASSE A VOOR A.S. ZONDAG. Forward n krijgt de Cadetten op bezoek, een wedstrijd die alleen nog van belang is voor de bezoekers, daar Forward zelfs bjj een overwinning nog degradatie-wedstrijden.moet spe len. Middelburg en Push n gaan in Hulst een wedstrijd inhalen, daar op één dag de uitgestelde uit- en thuiswed strijd wordt gespeeld. Voor beide teams wordt dit een zware opgave en als Middelburg niet met al teveel in vallers moet uitkomen, kunnen ér vier punten binnengehaald worden, hetgeen zou betekenen, dat nog vier punten uit vier wedstrijden behaald moeten worden voor het kampioen schap. VOLLEYBALL Programma voor Zaterdag De Walcherse volleybalcompetitie wordt, nu de Paasvacantie weer ach ter de rug is. Zaterdagmiddag hervat met de volgende wedstrijden: Eerste klasse: EVVC I—EMM; MV C I—Wilno; MVC I—Marathon- Tweede klasse: EVVC IIIMVC III; EVVC III—De Ruyterschool II. Amerikanen vaak zeer verschillend van die der Europeanen, in de aanpak der eersten ligt soms veel aanbeve lenswaardigs. Spreker maakte het ge sprokene duidelijk door 'n voorbeeld te geven van de ontwikkeling van een nieuwe gevormde gemeente in een in dustriecentrum. Zondagsschool werk, huisbezoek, teamwork, leken-arbeid enz. werden zodoende van de practijk uit behandeld. Deze conferentiedagen hebben er ongetwijfeld toe medegewerkt de vreugde tot en in het werk der pas tores te vergroten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 8