m WENNEKER „Nederland weer Linnenland" Minister Drees doorkruiste Schouwen-Duiveland - Zeeuwse Almanak Oranjeboom Alle goede dingen bestaan in drieën P.Z.E.M.-SLANG OP BODEM VAN WESTERSCHELDE GELEGD OUDE NEVER begon in Zeeuwsch-Vlaanderen WEK DE GAL IN UW LEVER OP Agenda 2 provinciale zeeuwse courant VRIJDAG 17 APRIL 1953 Belangrijke besprekingen met diverse autoriteiten op het eiland Donderdagmorgen arriveerde in Zi erikzee minister-president dr. W. Drees in gezelschap van de secretaris -generaal van het departement van algemene zaken, mr, C. L. W. Fock per helicopter voor een bezoek aan het eiland Schouwen-Duiveland. Dr. Drees werd begroet door de Com missaris der Koningin in Zeeland, jh r. mr. A. F. C. de Casembroot, het lid van gedeputeerde staten, mr. dr. A. J. J. M. Mes, de oud-griffier der staten en hoofd van het bureau Schouwen-Duiveland der provinciale griffie, dr. B. D. H. Tellegen, alsmede het voltallig college van B. en YV. van Zierikzee. De gehele morgen werden op het bureau van de provinciale griffie te Zierikzee uitvoerige besprekingen ge houden met diverse autoriteiten, o.a de burgemeesters van Zierikzee, Nieu- Werkerk, Ouwerkerk en Kerlcwerve. Ook werd gesproken met de voor zitter van de Stichting „Nieuw Schou wen-Duiveland", notaris P. Heering en met de hoofdingenieur-directeur van de Dienst Zuiderzeewerken, ir. J. F. R. v. d. Wall en ir. F. J. B. G. Geèrs van deze dienst. In het restaurant „Mondragon" ge bruikte het gezelschap de lunch, waar bij mede aanzaten ir. G. Slotboom, hoofdingenieur van de Rijkswater staat en ir. J. 'H. Verhey van de aan nemerscombinatie en het lid van Ged Staten, de heer C. Hamelink. Na de lunch werd met jeeps, dè Schouwse dijk af gereden, waarbij ir. Slotboom een uiteenzetting 'gaf van de stand van zaken aldaar. In Noordgouwë was er een onder houd met wnd. burgemeester J. Ba- rendi-echt en dijkgraaf Vis en in Brouwershaven werd -het gezelschap ontvangen door burgemeester J. L. van Leeuwen, waar in het gemeente huis een bespreking van omstreeks een half uur werd gehouden. Hierbij waren aanwezig burgemeester A. H. Vermeulen van Dreischor en loco-bur gemeester J. van Splunder uit Zonne- toaire. Gesproken werd over de be schikbaarstelling van grond voor dijk herstel, over de nooddijk rond de ge meente Brouwershaven, over de af wikkeling van de schade, over mid- denstandsproblemen enz. In Scharen- dijke voegde zich ir. M. Klasema van de dienst Dijkherstel bij het gezel schap, waarna naar Renesse werd ver trokken. In deze gemeente werd in het ge meentehuis onder leiding van loco burgemeester De Roo een bijeenkomst gehouden, waarbij aanwezig waren de locö-burgemeester van Serooskerke. van Noordwelle, van Eikerzee, van El- lemeet en de burgemeester van Dui- vendijke. Met name werd hier gespro ken over de verkeersproblemen en de huisvesting van de evacué's. Daarbij kwam onder meer ter spra ke het plan. om honderd zomerwonin gen in Schouwens Westhoek te bou wen, welke door evacué's bewoond kunnen worden en later voor vacan- tiegangers beschikbaar komen. Ook Middelburgs honderdjarige werd niet vergeten Ook de burgemeester kwam haar feliciteren Haar honderdste verjaardag een gebeurtenis, die in haar woon stad In lange tijd niet meer is voor- rvallen is voor mevrouw de wed, van Oostende Fouchier te Mid delburg een onvergetelijke dag ge worden. De gehele dag, tot 's avonds toe. was het een va-et-vient van be zoekers, die haar kwamen gelukwen sen en die er versteld van stonden, hoe bij de tijd de jarige nog was. Tot de bezoekers behoorden de burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein en znn echtgenote en de Ned. Her vormde predikant ds. E. Sneller. Ook Vele bewoners uit de. buurt kwamen de honderdjarige complimenteren en waar natuurlijk tevens talrijke fami lieleden en kennissen van de partij waren, was het nu en dan vol in de woning aan de Nieuwe Poortstraat; waar Opoe van Oosten haar laatste levensjaren, verzorgd door haar zoon en schoondochter, doorbrengt. De oude dame. die zetelde temid den van een menigte mooie bloemen en een aantal fraaie fruitmanden was zich volkomen bewust van het belangrijke van deze dag en nam stralend de vele zegewensen in ont vangst. Eerst 's avonds vertoonde zij tekenen van vermoeidheid en gezien de drukte van overdag was dat waar lijk niet te verwonderen! wijsje „Voor altijd, en eeuwig, en wat kan ik doen" Ziedaar de raadselachtige woorden, welke ons sinds gistermiddag achter volgen en waarvan wij maar niet los kunnen komen. Ze kwamen tot ons die woorden in een Terneuzens kof fiehuis, alwaar wij vertoefden in af wachting van een bus-aansluiting. Een rustig koffiehuis was het, met op een stoel een in de zon duttende kastalein, in een kooi èen eveneens in de zon duttende exotische vogel en op de grond, ge, raadt het!, 'n duttende poes.... Vijftien minuten vertoefden wij daar en vijftien minuten lang klonken van uit de keuken genoemde woorden, zij liet in het Engels. Een meisje zong ze, op een zeurderig, monotoon wijsje; „For ever and ever, and what can I do".... Wij wisten het niet. Wisten waarach tig niet. wat wij doen konden en zaten machteloos neer, gevangen in de ban van die mysterieuze tekst. Eerst heel langzaam is in ons brein het vermoeden gerezen, dat de kastelein de exotische vogel en de poes het ook niet wisten.... Toen zijn wij, voorzichtig, weggeslo pen. Zodat we het nog niet weten! En wat kunnen we doen? het „Barakken-project" kwam ter ta fel. Zoals bekend bestaat er een plan voor de bouw van barakken alhier r de bewoners van de getroffen ge meenten. Deze zaken zullen echter na der besproken en bestudeerd worden door minister Witte, die a.s. Dinsdag eveneens een bezoek aan Schouwen zal brengen. Na Renesse kwam Haamstede aan de beurt, waar de versterking van de ringdijk rond de gemeente en de aan leg van startbanen op het vliegveld aan de orde kwamen, waarna tenslotte Burgh het probleem van de verbin dingen werd aangesneden- Ook werd over de onteigening van gronden in verband met bouw en wederopbouw besproken. In Burghsluis begaf het gezelschap zich aan boord van de R. P. 67, waar mede het Schelphoekgat werd ingeva- en daarna naar Zierikzee werd gekoerst. Hier nam minister Drees afscheid van de Zeeuwse autoriteiten om naar Bruinisse te vertrekken, waar hij in de woonark van de burgemeester een bespreking voerde met burgemeester H- K. Michaelis en burgemeester S. W. A. Laurense van Oosterland.. Met na me de situatie van de Oude Dijk werd hierbij onder de loupe genomen. Tenslotte vertrokken minister Drees en mr. Fock naar Den Haag- Tijdens het bezoek is ons gebleken, dat de diverse autoriteiten op het eiland de komst van minister Drees hogelijk waardeerden, vooral ook om dat deze zich niet door vrijwel onbe rijdbare wegen liet afschrikken om op die plaatsen te komen, welke voor een goed inzicht in de situatie bezocht moesten worden. Bij de diverse zaken, welke aan de orde kwamen, is ook ge sproken over de verbindingen van Schouwen met overig Nederland, waarbij de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot de minister er op wees, dat het gewenst zijn, dat het veer Anna Jacoba- polderZjjpe de beschikking zou krij gen over een boot met koplading. Jaarvergadering V.V.V. Vlissingen Woensdag 22 April komt de V-V.V. Vlissingen in jaarvergadering bijeen. Behalve de gebruikelijke jaarversla gen, 'komt een bestuursverkiezing aan de orde wegens periodieke aftreding van de heren J. L. Verhagen, voor zitter, en M. F. van Hijfte en wegens bedanken van de heren J. J. Labrujè- re en A. Smit. Candidaten voor de va catures zijn de heren H. A. Boss- hardt en H. P. Veening. Chr. Kweekschool overweegt stichting van internaat Tijdens de algemene vergadering van de Vereniging Chr. Kweekschool te Middelburg werd besloten tot het in stellen van een commissie, die een on derzoek moet instellen naar de moge lijkheid tot stichting van een aan de school, die leerlingen heeft uit de ge hele provincie, verbonden internaat. In deze commissie hebben zitting ge- normen de heren R. Batten, A. Beef- tink. J. A. van Bennekom, B. J. van den Berg en A. I. Catsman. De secretaris, de heer S. Caljouw, deelde mede dat het aantal leerlingen steeg van 84 tot 95, het aantal leerlin gen voor de hoofdacte daarentegen daalde van 21 tot 18 en de penning meester, de heer J. Ligteringen, kon melding maken van een saldo ad 4000.-. ondur dat Vorstelijk glas bier I Eervol ontslag voor overste de Feyfcer AFSCHEID OP 29 APRIL Bij K.B. is met ingang van 1 Mei 1953, wegens het overschrijden van de leeftijd van zestig jaar, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit de militai re dienst aan luitenant-kolonel W. K. de Feijter van het wapen der infante rie (regiment Jan Willem Friso). Overste de Feijter is in Zeeland ge detacheerd als districtscommandant van de Nationale Reserve. Het ligt in de bedoeling, dat op 29 April in Goes van hem als zodanig afscheid Wordt genomen. é3.c eek bij Castella Een nieuwe aanwinst van CASTELr LA, de onverpakte BLOEMENZEEP voor de geringe prijs van 20 cent, dus binnen het bereik van iedere beurs Nu DRIE soorten. Onder het TJ zo welbekende motto „Iedere vrouw kan mooi zijn" heeft Castella aan de beide toiletzepen Castella Spécial, met het wonderlijk schuim en Castella, de klassieke schoonheidszeep (beide 32 ct.), een derde soort toegevoegd en wel Cas tella Bloemenzeep, in heerlijke geu ren en kleuren (20 cent). De Castella-fabrieken stellen nu let terlijk iedere vrouw in de gelegenheid haar huid met een van de drie soor ten Castella te verzorgen. Geen en kele vrouw behoeft zich nu meer deze eenvoudige schoonheidsbehande ling, een dagelijkse massage m,et het weldadige schuim van Castella, te ontzeggen Onderhoud met dr. Drees (Slot van pag. 1.) Dr. Drees vertelde, dat hij uit rap porten en krantenverslagen zich wel iswaar een beeld van de toestand op Schouwen had gevormd, maar dat het hem nu pas mogelijk geworden was om zich nauwkeurig te oriënteren. „Daarbij heb ik echter de indruk ge kregen, dat het werk aan dit enorme project stelselmatig wordt voortge zet. Wetenschappelijke en technische facetten maken nu eenmaal een lan ge voorbereidingstijd noodzakelijk, waardoor op dit moment nog geen spectaculaire dingen te zien zijn. Wer kelijk, ik ben er van overtuigd, dat er hier hard wordt gewerkt. Boven dien moet niet worden vergéten, dat dijken als de Oude Schouwse dijk tus sen Zierikzee en Brouwershaven en de Oude Dijk te Bruinisse niet als zee weringen geschikt waren, maar nü tóch als zodanig moeten fungeren. Te genslagen zoals in Bruinisse zijn niet temin erg, vooral omdat Schouwen- Duiveland toch al het zwaarst getrof fen eiland is, dat waarschijnlijk het laatst van al klaar zal komen". Nog één klacht kwam tijdens dit onderhoud ter sprake: bij het regie- werk zou door de grote aannemersfir ma's getraineerd worden omdat ei' an ders niet genoeg aan „verdiend zou worden". „Ik heb die klacht ook gehoord" al dus dr. Drees, „en ik kan U zeggen, dat ik tegen regie-werlc ben, doch op dit ogenblik kan het hier moeilijk an ders. Ik geloof niet, dat de aannemers op het eiland er belang bij hebben om te traineren. Een aantal heeft immers belangrijke opdrachten in het buiten land onderhanden, van welke projec ten ingenieurs en uitvoerders worden onttrokken om hier mee te helpen. Dat betekent dat winstgevende arbeid daarginds vertraagd wordtNeen, integendeel, ik geloof dat de betref fende maatschappijen eerder be lang bij' een spoedige afwerking van Schouwen-Duiveland hebben dan om gekeerd. En naar wat ik gehoord heb stellen zij er ook een eer in om hier op te schieten!" Tenslotte verklaarde ons minister Drees, dat hij blij was naar Schouwen- Duiveland te zijn gekomen. „De con tacten hier zijn nuttig geweest. Daar begrijpt U goed:- deze tocht was al ge projecteerd vóór het ongeluk te Brui nisse plaats greep. Ik ben hier niet gekomen als „oppertoezichthouder" van de waterstaat, maar om me op de hoogte te stellen van de toestand, waardoor ik mogelijk in de regering coördinerend kan optreden. Ik kan me moeilijk op terrein begeven, dat tot de verantwoording van mijn collega's be hoort!" Marinemars én taptoe Voor de mars van de Kon. Marine met medewerking van de Mariniers kapel door Vlissingen bestond Woens dagmiddag grote belangstelling, on danks het weinig gunstige weer. Ge lukkig was het des avonds, tijdens de taptoe op het Beursplein, droog, zodat ook hier honderden Vlissingers aan wezig konden zijn om van de keurig uitgevoerde taptoe te genieten. Propaganda voor het h gebruik van linnen Ter gelegenheid van de Linnenten toonstelling was Donderdagavond in het Bioscoop- en Concertgebouw in Hulst een bijeenkomst belegd voor de leden van de R.K. Zeeuwsch-Vlaamse Vlassersbond, de Kring Hulst van de N.C.B. en de Kring Oost-Zeeuws'ch Vlaanderen van de Boerinnenbond van de N.C.B. Tijdens deze bijeen komst werd het woord gevoerd döor burgemeester P. Vercauteren van ;.St Jansteen, voorzitter van de Kring Hulst van de N.C.B., en door de heer B- A. M. Fruytier, secret, van de Ned. Federatie van Vlassersvereriigingen. Beide sprekers wezen op de beteke nis en het nut van het doelmatig ge bruik van het vlasproduct: linnen. Aan deze druk bezochte avond werd medewerking verleend door het R. K. Gemengd Zangkoor, „St. Caecilia" van St. Jansteen. Universitaire examen De heer P. J. Brons uit Terneu- zen slaagde te Rotterdam voor het artsexamen. Gat bij Bruinisse weer dicht Aan de Oude Dijk te Bruinisse is Donderdag een verwoede stryd tegen het opdringende water geleverd. Toen 's morgens de dagaanbrak was de eerder gelegde zandzakkendam weer vijf meter in de diepte verdwe nen. Men besloot tocli, de daarvoor aangekomen bak te laten zinken. De ze bak, de „Lekstroom 88" van de firma Van Haaften uit Den Haag, werd daarna voor het'gat gebracht en 's middags omstreeks 5 uur tot zinken gebracht. Wel spoelde het water toen nog aan de beide kanten langs de bak, terwyl er ook onder door nog water kwam, maar met man en macht heeft men deze „doorspoelingen" met zandzakken op gevuld. Daarmee was men gister avond nog bezig, doch de toestand was men meester. Me nzal trachten zo spoedig mogelijk het weggesla gen gedeelte van de dam achter de bak-opnieuw aan te leggen. RUIM ZEVEN KILOMETER LANG De eerste kabel van de Westelijke Scheldekraising op zijn plaats Donderdagmorgen om half zevén werd de 50kV-kabel, de eerste van de Westelijke Scheldekruising tussen Borssele en Hoofdplaat aan de Zeeuwsch-Vlaamse wal gebracht: de operatie, waarmede de dag tevoren was begonnen, was met goed gevolg volbracht. In verband met de aan wezigheid van een zeer hoge zandbank voor Hoofdplaat, de zg. Hoge Springer, bleek het niet mogelijk de ca. 7 /2 km. lange kabel in één ruk aan te brengen; het kabelschip heeft dus één 'periode van eb en vloed op deze zandbank moeten blyven wachten. Overigens is alles echter vlot ver lopen, hetgeen niet in de laatste plaats te danken was aan een gron dige voorbereiding en een zeer goede geest onder h<?t personeel, dat voor dit, toch steeds vrij ongewone en in spannende karwei was ingeschakeld. Het plan tot uitbreiding en moder nisering van de stroomvoorziening in Zeeland omvat, zoals bekend, on dermeer het stilleggen van de elec- trische centrale te Westdorpë. De bedoeling is, dat het schakelstation aldaar, dat deze centrale vervangen zal, verbonden wordt met Walcheren en Zuid-Beveland door middel van twee kabelvei'bindingen, die onder een spanning van 50.000 V. de nodi ge energie naar Zeeuwsch-Vlaande- ren brengen. Het is met het oog op de reserve bij eventuele onverhoopte storingen, dat men twee in pladts van één ka belverbinding heeft gekozen. De eer ste, gelegen tussen Goes en West- dorpe, is reeds enige tijd geheel ge reed. Deze verbinding omvat o.a. een waterkruising tussen Baarland en de Eendrachtpolder, in de zomer van 1950 tot stand gebracht. Dit was de z.g. Oostelijke Scheldekruising, be staande uit vier kabels, op een on derlinge afstand van enige honder den meters in de rivier gelegd. Enorme slang Door allerlei omstandigheden, zo als de droogmaking van de Braak man, heeft het vry lang geduurd al vorens de Westelijke verbinding, dus tussen Westdorpe en Vlissingen, kon worden aangebracht. Thans is het zo ver, dat op kleine stukken na het land-tracé gereed is en met het leg gen van de waterkabels tussen Bors sele en Hoofdplaat kon worden be gonnen. Ook hier komen vier kabels, waarvan de eerste nu tijdens spring tij is gelegd. De volgende drie zullen steeds met tussenpozen van circa vier weken worden gezonken, daar met springtij moet worden gevaren Boeren hebben ?een animo voor Wind richt reeds schade aan JAARVERGADERING „NIEUW WALCHEREN" In de Woensdag in hotel De Burg te Middelburg gehouden jaarvergade ring van de Stichting „Nieuw Walche ren heeft de voorzitter, de heer J. L. Verhagen (Vlissingen) de slachtof fers van de Februari-ramp in treffen de woorden herdacht. Spr. maakte daarbij melding van de oprichting van een soortgelijke stichting op. Schou wen-Duiveland. Aan deze nieuwe Stichting zal door Nieuw-Walcheren alle mogelijke medewerking worden verleend. De jaarverslagen van secretaris, penningmeester, landschaps-archltec- tonisch bureau en herbeplantingscom- missie werden onveranderd goedge keurd. De penningmeester werd de- chai'ge verleend voor zijn beleid; Aan het financieel verslag ontlenen wij, dat 't Bomenfondsnog 110.417,33 bedraagt en de huishoudelijke reke- 30,71 beloopt. Het Stichtings- bedraagt nog 9600.-. In to- oqs; nnn ha. „EXTRA ZACHT EN BELEGEN ning 8530,71 beloopt. Het kapitaal bedraagt nog 9( taal is tot dusver ruim 235.000 be steed aan de herbeplanting van Wal cheren. Hiervoor werden ruim 921.000 bomen en struiken geplant. Teleurstelling werd door de land- planting van hun erven. De boeren zien de kleinebezwaren van beplan ting te zwaar. Reeds thans echter blijkt de wind op akkers zonder wind schermen schade aan te richten. Ge constateerd werd, dat er een tendens ten goede merkbaar wordt. Als bestuurslid werden herkozen de heren A. G. Wagensveld. D. F. P. Hoe gen en K- van Everdingen. Tot leden van de commissie tot het nazien van de boeken werden benoemd de heren Kunst, Kweldam en Minderhoud. Na een uiteenzetting van de heer Hoegen over de plannen voor 1954 werd de vergadering gesloten. De tengere gestalte van de vijf en twintig lentes tellende, donkerblon de Mieke Francken uit St: Jansteen is gehuldin een japonnètje van een heel tere, lichtblauwe kleur, en wit- genopt. „Van linnen", zegt ze trots, maar wat spijtig voegt ze er onmiddellijk aan toe: „Jammer genoeg ben ik de enige met een linnen japon...." InderdaadMieke is de enige van het viertal vlassersdochters, dat sinds Woensdag m een zaal van ho tel „De Graanbeurs" te Hulst de be zoekers te woord staat van de ten toonstelling „Nederland weer bin nenland", georganiseerd door de Nederlandse Federatie van Vlassers verenigingen. Hel is welhaast een typerend ver schijnsel en een krachtiger bewijs voor de noodzaak van linnenpropa- ganda is nauwelijks denkbaar- De vlassers en linnenhandelaren beseffen het en daarom ook zijn zij gestart met deze expositie, die van daag Vrijdag te Hulst afloopt, volgende maand naar Groningen gaat en dan vervolgens de drie ove rige afdelingen van de Federatie zal bezoeken. Wat er te zien is? Linnen, linnen en nog eens lin nen, in vele variëteitenNederlands linnen, gebleekt, half gebleekt en ongebleekt; Oostenrijks linnen („maar dat. is duur, meneer!") en Frans linnen. Beide laatste buiten landse soorten zijn en dat is een nieuw snufje volkomen kreuk- en krlmpwrij. De voorwand van de expositie zaal is behangen met een reusachtig dundoek in rood-wit- en blauw, van Frans linnen, in een hoek staat een tafel, gedekt met smetteloos, sneeuwwit linnen en tegen de ach terwand zijn enorme banen buiten lands linnen gedrapeerd, waarvan een met een uitzonderlijk groot bloemmotief. „Uit Parijs", zegt Mie ke, „echt haute couture!" Kunstzinnig door Frans de Potter uit St. Jansteen gerangschikt op ve le tafels ligt het „huis-tuin- en keu kenlinnen": theedoeken, servetten, lakens, slopen en handdoeken, en op een tafeltje in een hoek zien bezoek sters en bezoekers zich geconfron teerd met de in Zeeuwsch-Vlaande ren zo bekende grondstofhet vlas. In „natura" en gezwingeld. Van vlas tot linnen... Sinds Woensdag hebben vele be langstellenden, onder wie zelfs schoolknapen, door dit linnendorado gedrenteld' en ongetwijfeld zijn ve len ook onder de bekoring geraakt van dit zo bij uitstek vaderlandse product, dat helaas de laatste jaren min of meer in discrediet is geraakt. „En het is toch zulk degelijk spul", verzucht een van de organisatoren... Hetgeen niet te loochenen valt en mocht ge er aan twijfelen, wel, in formeer eens bij uw grootmoeder! Die zal over linnen dan roei een boekje opendoen... en het prepareren van de kabel op het kabelschip té Delft ongeveer een maand in beslag neemt. Evenals de vorige keren was het de N.V. van den Taks Bergingsbe drijf, die als aanneemster fungeerde, terwijl de verantwoordelijkheid voor de manoeuvres der bij het werk be trokken schepen berustte bij de heer Breen van deze maatschappij en bij de heren Dekker, Steenhuis en Dijk stra vah de P.Z.E.M. De tocht werd tevens medegemaakt door enigehe ren van de Ned. Kabelfabriek te Delft, die er een wakend oog op hiel den, dat hun kostbare kabel niets kon overkomen. Dat deze met de nodige zorg moet worden behandeld, is duidelijk: de hoofdzakelijk uit koper en lood be staande „slang-" is uitwendig 72 mm dik en weegt per meter 17,2 kg. Jonge vrouw beroofde drie mannen Middelburgse politie deed goede vangst De politie te Middelburg heeft een jonge vrouw aangehouden, die beken de drie mannen van vrij aanzienlijke geldsbedragen te hebben beroofd. Zij bezocht op marktdagen café's te Middelburg en Goes, wist In contact te komen met cafébezoekers, die enigszins onder invloed van sterke drank verkeerden, bezocht met hen andere tapgelegenheden en sloeg ver volgens haar slag. Eén van haar slachtoffers wist zij een portefeu'lle met ongeveer 200 aan bankpapier te ontroven. Een an dere maal eigende zij zich circa 125 toe, toen de man, in wiens gezelschap zij rich in een taxi bevond, de chauf feur betaalde en niet merkte, dat en kele bankbiljetten op de grond dwarrelden. De vrouw gooide er snel haar shawl over en wist op deze wij ze het geld in haar bezit te krijgen. Uit de portemonnaie van een bejaar de landbouwer stal zij een bedrag van f 35 k 40. De vr uw, een zekere M, S.. is af komstig uit Winschoten., :Na lange tijd rondgezworven te hebben, nam zij haar intrek bij de "MiddèrbUrgsè J. van B., die eveneens door politie werd aangehouden wegens overtre ding van artikel 250 bis Wetboek Van Strafrecht. Er zal voorts no proces-vërbaal worden opgemaakt tegen de taxi chauffeur J. W., eveneens wegens overtreding van dit artikel. Concours te Westkapellé Op Tweede Pinksterdag organi seert de Zeeuwse Bond van Harmo nie- en Fanfareverenigingen zijn jaarlijks concours. De gastvro'uwe voor dit concours is, ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan, de mu- ziekver. „O.K.K." te Westkapelle. Tot nu toe gaven zich 20 verenigin gen voor deelname op. (Advertentie) - schapsarchitect en de herbeplantings- commissie uitgesproken over de gerin ge animo van de boeren voorde herbe. Speciaal voor Uw Badkamer TJALIEMA'S J§ 'Msfa ENAMEL^ Fabrikante: Fa. Gebr. Tjallema, Sneek II znlt 's morgens „kiplekker" uit bed springen.' Elke dag moet uw lever een liter ga) in uw Ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig' en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en 3toelgangop natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Bist Carter's Leyerpllletjea. MIDDELBURG. Vandaag Concertzaal1 concert Middel burgs. Mannenkoor m.m.v. Martine Reynders Schilt, piano en Louis Cou perus, bas-bariton, 8 uur; Electro: „De kleine wereld van Don Camillo" met Fernandel, (alle leeftijden), 7 en 9.15 uur; Schuttershof: feestavond Gerei meisjes. „Zomerzotheid". VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De kleine wereld van Don Camillo", (alle leeftijden, 7 en 9 uur; Luxor: „Dubbel spel", (18 Jaar). 8 uur; Restaurant Kievit: contactavond „De Zeeuwen", 8 uur; Concertgebouw: soiree handelsschool, 8 uur. GOES. Vandaag Grand; „De kleine wereld van Don Camillo'', (alle leeftijden), 7 en 9 uur. Vrijdag Hotel „De Korenbeurs": Le denvergadering Ver. v. Ned. Gemeen ten. afd. Zeeland. 10.30 u!; Schutters hof. Uitvoring adsplranten Gymn. Ver. „Volharding", 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2