z De wereldreis van JIMMY BROWN MELKBOER SLOOT DE KRAAR TE VLUG AF WALCHEREN OFFICIËLE PUBLICATIES SECRETARIS W. OOSTINGH NAM AFSCHEID VAN DE RAAD NIEUWS IN EEN NOTEIIOP „ONDEKDAG 16 APRIL 1953 PdO V I N O I ALE ZEEUWSE VU U R a NT VOOR DE POLITIERECHTER IJzerdief fce Middelburg op heterdaad betrapt Onder beschuldiging zijn melk te duur te hebben verkocht, stond Dins dag voor de economische politierechter te Middelburg de Vlissingse melk boer P. J. M. terecht. Niet dat hy •■en te hoge pry« had gevraagd, maar als hij kans zag leverde hij ztfn klanten minder dan de verlangde hoeveel heden, tervvyl hy hen toch de volle prijs liet bPtalen. Zo had een bakker in de Scheldestad negen liter melk besteld, doch bij controle bleek, dat de man slechts acht en een halve liter had ontvangen. Een andere klant, die twee liter had besteld, kreeg anderhalve deciliter te weinig. nisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en één maand intrek king rijbewijs. Voor een zelfde feil kreeg de artist-woonwagenbowonei A. W. uit Hulst twee weken voorw De melkboer vertelde de rechter, dat hij enige tijd geleden van de bak ker een standje had gehad omdai hij toen te weinig melk had gegeven, Daarom had hij de laatste tijd steeds nauwkeurig de gevraagde hoeveelhe den afgeleverd en hij kon dan ook niet begrijpen, dat er nu weer te wei nig was. Bovendien was verdachte van mening, dat hij niet op heterdaad was betrapt, want hij had geen poli tie bij zijn wagen gezien. De politierechter laakte de hande lingen van M. Er was komen vast te staan,- dat deze melkboer reeds ge ruime tijd onder de maat leverde en hoewel hij gewaarschuwd was, bleef hy voortgaan zijn kraan te vlug af te sluiten. De man werd veroordeeld tot een geldboete van 150.— of 30 da gen en tot twee weken gevangenis straf voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De laatste tijd werden geregeld hoeveelheden oud ijzer vermist van de schrootopslagplaats der fa P. aan de Oude Veerseweg te Middelbu.g. Van de dief ontbrak elk spoor. Op zekere dag ontdekten echter twee politie-agenten, dat enkele stukken spoorstaaf van het opslagterrein af naar de rijweg waren gebracht en kennelijk met de bedoeling om de buit later weg te halen op de berm wa.en neergelegd. Het was nu nog maar een kwestie van geduld om da dadei: te grijpen en inderdaad daagde deze enige uren later met een perso nenauto op. De man, die de Middel burgse los werkman H. G. N. bleek te zijn, werd prompt gearresteerd en legde een bekentenis af. Hij had in totaal ongeveer twee ton ijzer wegge haald. Het was door hem verkocht aan de opkoper W. S. uit Oostkapel- le, die de aankopen niet in zijn regis ter noteerde, omdat hij wist, dat de zaak niet „safe" was. De politie rechter veroordeelde N. conform de eis tot twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proef tijd en tot 25 of 10 dagen. S. werd schuldig verklaard aan schuldheling en werd, eveneens overeenkomstig de eis, gestraft met een boete van 50 of 25 dagen. Dronken in een auto De vertegenwoordiger P. E. uit Goes, die onder Invloed van sterke drank me. zjjn auto had gereden en geen acht had geslagen op 'n stop teken hoorde 2 weken gevangenis straf en 4 maanden intrekking van 't rijbewijs tegen zich eisen. De man voerde tot zijn verdediging aan, dat hij wel enige borrels had gedronken, doch niet dronken was geweest. Het stoplicht had hij niet opgemerkt om dat door de mist zijn voorruit was beslagen. De politierechter veroor deelde hem tot een boete van 100 of 20 dagen, twee weken gevange met twee jaar proeftijd, 100 of 20 dagen en twee maanden intrekking rijbewijs. Voor getroffenen uit het rampgebied Ongeveer honderd personen uit het door de watersnood getroffen gebied zullen in het recreatie- en conferen tieoord van de Groninger universi teit „De Vosbergen" te Eelde een welverdiende rust genieten. In de eerst plaats komen hiervoui in aanmerking artsen, burgemees ters, predikanten en hun echtgenoten. Deze mensen, zo redeneert men, had den door hun positie ty'dens en na de ramp een grote verantwoordelijk heid te dragen en zij wilden van op houden niet weten. Woensdag arri veerden de eerste gasten, namelhk vier echtparen, een uit Ouwerkerk, twee uit Fijnaart en een uit Nieuwe Tonge. Bijdrage van Ambonezen voor Rampenfonds De Ambonezen uit het kamp „Vlis singen II" hebben een bedrag van 602,94 in het Rampenfonds gestort, welk bedrag zij hadden ontvangen als betaling voor de werkzaamheden aan de dijken rondom Vlissingen. Nagekomen lijsten van raadscandidaten Gisteren bereikten ons nog verschil lende candidatenlysten voor de ge meenteraadsverkiezingen, welke pas laat werd vastgesteld. SINT LAURENS. Gemeentebelang. 1. K. A. Hamelink (aftr.); 2. A. de Visser; 3. M. Vaane; 4. A. S. Roth; 5. J. J. Snoep. NIEUW- EN SINT JOOSLAND AR. en St. Ger. Party: J. Kwekke- boom Sr.; J. Lukasse; F. Staat; J. Baas; A. J. Lous; J. de Nood; J. J. Mesu; J. de Keuning; P. Davidse; P. Vinke; M. T. de Dreu; J. K. Crucq. Gemeentebelang: C. A. Polderdijk; C. Markusse; N. J. Mol; P. Domini- cus; C- Ch. Brakman; A. H. Baur- doux; J. J. Markusse. CJH. P. W. de Lange; Adr. de Ja- Ïer; W. J. Dingemanse; R. Joosse oosz.; M. Kakebeke; Iz. Joosse Rzn.; L. Wijkhuis. Middelburgse bejaarden bijeen De afdeling Middelburg van de Ned. Christenvrouwen-Bond was Woensdagmiddag gastvrouwe van een groot aantal ouden van dagen in de Bogardzaal. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze geo pend door de presidente, mevrouw R. BlaauwMulder. Er werd geza menlijk gezongen, het zangkoortje van de afdeling liet zich horen, me vrouw Meister las voor, de oudjes werden getracteerd en tenslotte brachten leden van de afdeling Grijpskerke in klederdracht een ta bleau, dat eveneens goed in de smaak viel. Ontsiering openbare weg B. en W. van Middelburg stellen de raad voor, de algemene politiever ordening te wyzigen, opdat in het vervolg in het belang van de welstand der gemeente opgetreden kan wor den tegen ontsiering van de openbare weg door voor de sloop bestemde of half gesloopte voertuigen of wagens met allerlei oud goed te laten staan of voertuigen op straat te slopen. TER-XNZAGE-LEGGING VAN EN BESLISSING OVER GELDIGHEID CANDIDATENLIJSTEN. De voorzitter van het hoofdstem bureau in de gemeente Middelburg maakt bekend: 1. dat de in zyn ge meente ingeleverde lijsten van can- didaten voor de op 27 Mei 1953 te hou den verkiezing van de leden van de raad der gemeente Middelburg ter ge meentesecretarie voor een ieder ter in zage zijn nedergelegd; 2. dat het hoofdstembureau op Zaterdag 18 April a.s. om 12 uur in de Burgemees terskamer een voor kiezers toeganke lijke zitting zal houden, waarin be slist zal worden over de geldigheid der ingeleverde lysten van candida- ten en over het handhaven van de daarop voorkomende candidaten. Middelburg, 14 April 1953. VERKIEZING VAN DELEDEN VAN DE GEMEENTERAAD Nummering van de lijsten van candi daten. De voorzitter van het centraal stem bureau maakt bekend, dat op Zaterdag 18 April a.s. te 12.15 uur, in een voor de kiezers toegankelyke zitting in de Burgemeesterskamer de in art. H 15 der kieswet voorgeschreven numme ring van de voor de aanstaande verkie zing van de gemeenteraad ingeleverde geldige candidatenlysten zal plaats hebben. Middelburg, 18 April 1953. VLISSINGEN. HINDERWET. Vergunning verleend. B. en W. van Vlissingen, gelet op ar tikel 8 der Hinderwet, brengen ter open bare kenns, dat by hun besluit van 7 April 1953 aan R. Pol te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het oprich ten van een slagerij, waarin zal worden geplaatst een worstmaehine, welke ge dreven wordt door een electromotor van 3 P.K. in het perceel Bloemenlaan No. 30. Vlissingen, 10 April 1953. MIDDELBURG/VLISSINGEN. AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS. B. en W. van Middelburg/Vlissingen, gelet op het bepaalde in artikel 112 van 't besluit bevolkingsboekhouding, staats blad 1936. nr. 342: herinneren de bevolking aan haar ver plichtingen. omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen alB voornaamste ter openbare kennis: le. dat. behoudens afwijkingen, leder, die in Nederland nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsregisters; 2e. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nacht rust of de daarvoor in de plaats tredende rust te genieten; 3e. dat in geval van onzekerheid om trent het onder 2e vermelde bijzondere voorschriften gelden; 4e. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolkingsregister moet worden af gevoerd; 5e. dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aan gebracht. Voorts, in verband met het boven staande; a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente monde ling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen nó het vertrek (bij het verlaten van Neder land, ten hoogste vijf dagen tevoren) of nö de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van de naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan de aangever van een ver trek, behoudens bijzondere gevallen, on middellijk een verhuiskaart wordt uitge reikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke bin nen vijf dagen moet worden Ingeleverd by het bestuur der Nederlandse gemeen te, ln welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die ln de gemeente nacht rust of de daarvoor in de plaats treden de rust geniet en die nog niet in een bevolkingsregister ls opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregis ter ener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het ge meentebestuur onder overlegging van 'n paspoort of ander identlteltsbewys, in dien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart of legitimatie bewijzen, indien hij uit een andere ge meente van Nederland is gekomen, ten- zy hy overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrijgesteld van aanmelding; d. dat bestuurders van instellingen, ge stichten of schepen waarin personen on der enig bestuur Inwonen, alsmede ho telhouders, pensionhouders en kamerver huurders uiterlijk \djf dagen na de op neming of huisvesting of na het vertrek, mededeling moeten doen van de ge slachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen ln de Instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van leder zodanig persoon, die daaruit vertrekt; e. dat overtreding van de voorschrif ten wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het be volkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12 uur resp. by de 3e afdeling (Bevol king c.a. der gemeente-secretarie, gele gen Lange Noordstraat 1). Middelburg en gemeentehuls Vlissingen (3e afdeling). Middelburg/Vlissingen, 14 April 1953. Geslaagde uitvoering van „Con Amore" te Vlissingen. In het Concertgebouw te Vlissin gen" gaf de chr. mandolinevereniging „Con Amore" Dinsdagavond een uit voering, welke zeer goed slaagde. Na een openingswoord van de secretares se, mevrouw N. van Hoorn-Sijtsma, .jtj werd onder leiding van mej. J. P. Kuypers een aantal nummers op keurige wijze uitgevoerd. Hoogtepun ten waren Die Parade der Zinnsolda- ten en Verschmahte Liebe. Ook de jeugdafdeling in leuke ma trozenpakjes gestoken deed haar best en niet alleen instrumentaal, maar ook vocaal werd goede muziek ten gehore gebracht. Een der jonge leden bracht de handen op elkaar met en kele mandoline-söli. Dit deel van het programma werd afgesloten met citherspel door me vrouw FlorusseCsrenlco met een van haar leerlingen. Er was een toe gift nodig, welke bleek te bestaan uit het Harry Lime theme. Tot slot bracht een Hawaiian-trio enkele po pulaire nummertjes. Dhr. M. G. de Hondt verleende voor de begeleiding als sellist belangeloos zijn medewer king aan het. muzikale gedeelte van deze avond. De avond werd besloten met de opvoering van „Poppey als daghitje" door de Souburgse toneel- en cabaret vereniging. Dit komische stuk ging er mede door het goede spel van de Souburgers, als koek in. Medewerking aan Chr. Burgerschool Het bestuur van de vereniging „De Chr. Burgerschool" te Middelburg heeft de gemeente verzocht medewer king te verlenen tot het aanschaffen van 45 exemplaren nieuwe vertaling van de Bijbel voor haar school voor 1. o. en 70 exemplaren voor haar u.l.o.- school, alsmede voor laatstgenoemde school 55 leerboeken Duits. B, en W, stellen de raad voor, de gevraagde me dewerking te verlenen en de kosten, 724,50, te dekken door verlaging van de post „onvoorziene uitgaven". Nieuwe voorstéllingenserie van „Het Vlissingsch Schouwspel" Op Woensdag 22, Donderdag 23 en Vrydag 24 April a.s. zal „Het Vlis singsch Schouwspel" drie opvoeringen geven van het stuk „Spel met het oodlot", een thriller in 3 bedrijven door Emlyn Williams. OOGST VAN DE STRAAT. De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat ln het tydvak van 10 tot en met 14 April aan zyn bu reau als gevonden zyn aangegeven de volgende voorwerpen, die op het bureau van politie zyn terug te verkrijgen: di verse huis- en andere sleutels, enkele da mes en heren handschoenen, geblokte das, broche (vlinder model), wieldop van auto, ceintuur van kinderjurk, paar sokken blauw-grijs, witte ketting, regen- Jas ceintuur, gele halsdoek met speldje, ceintuur van kinderjurk, enveloppe met Inhoud, lidmaatschapkaarten van Jiu jitsu, armband, 3 rij parels. Bij particulieren worden de volgende voorwerpen ln bewaring gehouden (adressen bureau van politie): grijze want, zakmes, wit zakmes, doos met blikken appelmoes, zilveren kettinktje. rood plastic kindertasje, rechter glacé dameshandschoen, sigarenaansteker, huis sleutel, dubbele armband, linker glacé heren handschoen, rechter dameshand schoen (bruin-groen), vierkleurenpot lood, rood speldje (hondjes), gryze por- temonnaie inh.: f 0.05, nationaliteitsbe- wljs van'auto, boerinnen regenmuts, bl.- zwarte handtas inh.: f 3.50 tot f 4. porte- monnaie inh.: Engels en Belgisch geld. zilveren broche boerenknoopjes, dekzeil, bruine glacé dameshandschoen, bruin gele wolfshond. Bekende en onbekende schoonheid in Brugge De schoonheid van het oude Brug ge is in Zeeland natuurlyk reeds ruim- schoots bekend. Maar wanneer een voortreffelijk spreker als de heer Raf- Dusauchoit zich op de Nutsc.vond in Vlissingen toonde daarvan komt ver tellen, ontdekken velen, die Brugge reeds zo goed meenden te kennen, toch nog allerlei plekjes en bijzonder heden, die tot dusver aan hun aan dacht ontsnapt waren. De heer Du sauchoit vertelde bovendien op wer kelijk boelende wjjze van de geschie denis en de pracht van deze oude Vlaamse stad, van haar opkomst, haar bloei en haar verval en vooral ook van de rijke kunstschatten, welke haar kerken, openbare gebouwen en musea bevatten en van de vele ge slaagde pogingen, welke ook in de moderne tyd zijn aangewend om dc historische schoonheid te behouden en zo goed mogelijk tot haar recht te doen komen. In het bijzonder stond hij ook stil bij de geschiedenis van de Bloedprocessie en het H. Bloedspel, welke steeds duizenden vreemdelin gen trekken. De lezing van de heer Dusauchoit werd geïllustreerd met een groot aan tal byzonder fraaie lichtbeelden in kleuren van de meest bekende plek jes en kunstschatten, maar ook van vele onbekende uitingen van histori sche schoonheid, welke in Brugge nog altijd te ontdekken blijken. De voorzitter van het departement Vlissingen van de Mij. tot Nul van "t Algemeen, de heer W. M. van Ai- Ier, sprak een inleidend woord cn dankte de spreker aan het slot van de avond voor de genotvolle uren,' welke deze de zeer talrijke aanwezigen had bezorgd. Heiijes-actie had In Vlissingen flinke opbrengst De actie „Een heitje voor een kar weitje" heeft bij de afd. Vlissingen van de ver. „De Ned. Padvinders 'n bedrag van t 768,84 opgebracht. Dit is ruim honderd gulden meer dan ver- leden jaar. .VAN "TOT WIN. IJPE' Op Zaterdag 18 April a.s. viert mej E. Verdegem te Biervliet haar 25-)arig jubileum als onderwijzeres en twee scho len maken zich op ter viering van deze heugelijke dag. Want, mej. Verdegem begon haar carrière aan de R.K. schoo> te IJzendijke en men is haar daar nog steeds dankbaar voor haar lessen. Zodat op 1 Mei in de R.K. kerk te Biervliet een Heilige Mis zal worden gecelebreerd terwyl ook de kinderen van de R.K school in IJzendijke dan hun „zilveren juffrouw" vieren. In Sint Jansteen woont de familie Pollet, hetgeen niets bijzonders zou zijn als tien leden van deze familie niet een revuegezelschap onder de toepasselijke naam „Tellop" hadden opgericht. De Pollets van „Tellop"' debuteerden te Westdorpe, waar zij optraden ten bate van bet Jeugdwerk. Hun spél werd or met een verdiend applaus beloond. Vele mensen verschenen te Uzendyke op de stoepen van hun huizen, zo ver telt men ons, toen daar plotseling de brandweersirene begon te loeien alsot er een heuse brand was. Het brandende vraagstuk was echter spoedig opgelost, het was alleen maar een loos alarm ge weest om te zien hoe vlug de brand weerlieden van IJzendyke wel voor uit rukken gereed konden zyn. Zij rukten echter niet uit en de IJzendijkenaren rukten weer in, mopperend en met kou de voeten.... Kleine jongetjes spelen altijd op zon derlinge plaatsen maar het kleine Jon getje te Sluis dat ln de buurt van een onbewoond huls speelde kwam er wel heel beroerd af. want het viel plotseling in een oude regenbak, welke nog vol water stond ook. Zijn vriendjes huilden een voorbijganger greep kordaat ln. de kraag van het spartelende onderzoe kertje. Na enige moeite stond het ke reltje druipend op het droge, gereed voor een nieuw avontuur. Mej. L. Goetheer van Driewegen is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot hoofd van de Christeiyke kleuterschool te 's Heer Arendskerke. Voor de vereniging Ziekenhuisverple- glng afdelingen Walcheren hield de heer A. Haandrikman uit Oostkapelle in hei Nederlands Koffiehuis te Middelburg een geslaagde lezing over „Het leven der Bijen". RAAD KLOETIRGE Ambtenaar met gedegen vakkennis en grote integriteit Na 81 dienstjaren heeft de heer W. Oostingh met ingang van heden zjjn ambt van secretaris der gemeente Kloetinge neergelegd. Aan het eind van de vergadering van Woensdagavond heeft de raad de schelden de ambtenaar harteiyk dank gebracht voor de vvyze, waarop hy steeds de belangen der gemeente heeft gediend en de raad van voorlichting diende. De burgemeester, mr. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye merk te op, dat hij persoonlijk zowel als de raad veel geprofiteerd hebben van de grote kennis van de heer Oostingh Hij bracht dank voor de samenwer king. welke steeds van prettige aard is geweest. Als blijk van waardering zegde hg namens het gemeentebe stuur een ets toe en sprak de hoop uit, dat de heer Oostingh nog vele jaren van zyn rust zal mogen genie ten en daarbij met genoegen zal te rug denken aan de tyd in Kloetinge doorgebracht. Wethouder J. Straub (C.H.J, die als raadslid de scheidende alle 31 ja ren heeft meegemaakt, schetste hem ook als een ambtenaar, die steeds de belangen van de gemeente heeft be hartigd. De heer R. Buitenhuis lA. R.) dankte voor de wijze waarop de heer Oostingh de raadsleden behulp zaam was geweest, waarna de heer HOCKEY Hockeytournooi in Hulst Het mixed- en herenelftal van Ra- pide speelden in Hulst wedstrijden te gen Olympia uit Terneuzen. Het mi xed-elftal kwam goed voor de dag met een 30 overwinning. Alle doel punten werden gescoord door F. Za- man. Ei was nog een competitlewedstryd ingelast tussen Raplde I en Tilburg Veteranen, die zeer sterk uitkwamen. De Tilburgers stonden by de rust met 2^—0 voor, waarna Fassaert een te- genpunt maakte. De eindstand werd 3—1. De heren van Rapide en Olympia speelden een vlotte en aantrekkelijke wedstrijd. De gastheren waren nu zichtbaar vermoeid, maar wisten toch nog een 11 gelijkspel uit het vuur te slepen Tijaens de feestavond, die na af loop van de wedstrijden volgde, deel- df de voorzitter, de heer J. van Mier- lo mede, dat door het terugtrekken van het dameselftal van Middelburg, de Rapide-dames kampioen van hun afdeling waren geworden. Er zullen echter geen promotiewedstryden wor den gespeeld, daar het uitkomen in een hogere afdeling door de lange reizen niet goed mogelyk is. KORFBAL Scampolo favoriet in stnjd tegen Tjoba Zaterdag 18 April wordt weer een begin gemaakt met de Zeeuwse korf- balcompetities. In de eerste klasse trekt Scampolo naar Tjoba, wat waarschijnlijk wel een overwinning voor Scampolo zal worden. Togo ont vangt Zeelandia, en zal wel met flin ke cijfers winnen. Het volledige programma luidt: Tweede klasse: Swift 2De Poel; MadjoeElto. Derde klasse A: AtlasAnimo. Derde klasse B: K.V.L.—Swlft 4; Zuidwesters— Stormvogels. Derde klasse O: Dlbs—Scampolo 2; Kats Olympia 2. Derde klasse D: S.S.S. 2Volhar ding 2; VopoO.D.S. ADSPIRANTEN. Afd. A: TjobaScampolo; Swift A —De Poel. Afd. B: AtlasAnimo; Swift Vlug —Madjoe. Op Zaterdag 11 April zyn reeds fespeeld de wedstrijden S.S.S.— wift (013) en De PoelVitesse (3-7). De vereniging W.K.V. te Wemel- dinge is alsnog ingedeeld in de derde klasse D; V.K.V. te Veere in de derde klasse B; terwijl Elto 2 te Ka^elle- Biezelinge heeft verzocht alsnog te worden ingedeeld, alsmede Swift ad- spiranten-lenig. Voor de schoolkorfbalcompetities te Middelburg hebben 10 twaalftallen ingeschreven, afkomstig van de R.H. B.S:, de beide Kweekscholen, Ulo scholen, Gymnasium en Handels school. HOOG EN LAAG WATER 17 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zlerikzee Wemeldinge U.+N.A.P U. N.A.P. 3.56 4.26 5.12 5.34 5.50 2.16 2.33 2.34 1.46 1.71 16.26 16.58 17.40 18.03 18.19 2.02 2.19 2.23 1.38 1.62 U.- 10.26 11.04 11.46 11.05 11.30 N.A.P. 2.29 2.48 2.60 1.74 2.03 U.—N.A P 22.42 2.16 23.20 2.35 23.20 23.54 95. Jimmy was naar het voorportaal van het politie bureau gerend, had daar een paar agenten opzy ge duwd en aanschouwde op hetzelfde ogenblik een to neel, dat zijn bloed bijna ln zijn aderen deed stollenl Een woeste en schuimbekkende menigte, die haar be zinning totaal scheen te hebben verloren, had zich op een luid kermende Roekirakl chimpansee gewor pen. Het arme dier werd met wandelstokken, para- pluies en alles dat men maar by de hand had afge rost. Zelfs zag Jimmy een mes glinsteren I Met drie sprongen en zonder zich één ogenblik te bedenken, had Jfmmy zich in het strydgewoel geworpen. De vent met het mes verkocht hij een opstopper zo formidabel dat diens hoofd eensklaps in zijn kraag scheen weg te zinken. Toen sleurde hij drie omstanders bij hun haren opzy, deelde nog wat stompen uit, waarop een beroepsbokser jaloers geworden zou zijn. zo hy ze had mogen aanschouwen en greep toen de in het nauw gedreven lotgenoot, die er al zo slecht aan toe was. dat h\j nauweiyks besefte wat er met hem gebeurde Toen rende Jlmmy naar het voorportaal van het po litiebureau terug, duwde de agenten opzy, die niet §oed wisten, wat zij moesten doen en stormde naai e kamer van de commissaris. „Rednosel" riep hy verontwaardigd uit. ..Dit ls jouw werk en daar zal jÜ spijt van hebben, mannetje. Jij bent een gemene dierenbeul en dat zal jy wéten, vrindjel" De com missaris deinsde verblekend terug. Hy stamelde alleen maar: „Hoor '9 even. ik laat me in mijn eigen kamer niet...." „Een doos met verbandmiddelen en gauw!" grauwde Jimmy, „of er gaat nog Iets héél anders ge beuren l" D. Schipper (P. v. d. A.) namens zyn fractie en de afd. Kloetinge van de P. v. d. A. in het byzonder wees op de Integriteit van dc heer Oostingh, die steeds zyn loyale medewerking gaf. Spr. betreurde het dat de schei dende secretaris thans om gezond heidsredenen zyn werk moest neer leggen, na zyn beste krachten in dienst van de gemeenschap te heb ben opgeleefd. Nadat de heer D. Koster (C.H.) als jongste raadslid nog enkele woorden had gesproken, zegde de heer Oostingh allen dank. Na afloop van de vergadering kreeg de heer L. v. d. Hiele. secre taris van Veere. nog gelegenheid om als oud-leerling van de heer Oostingh te getuigen van diens grote vakken nis en te danken voor de grote steun welke hy van hem mocht ontvangen. Sportpickupjes Het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité is gisteren voor de eerste keer in Mexico City bijeenge weest. Het was 'n zitting met gesloten deuren, maar desondanks heeft een lid van het Mexicaanse comité ls zijn me ning te kennen gegeven, dat de Spelen in 1956 toch in Melbourne gehouden zullen worden'. De belangrijkste pro blemen waarmede de Australiërs te kampen hebben zijn de huisvesting der athleten en de financiering. Volgens 'n correspondent van de New Yörk Times, zou, indien Melbourne de Spelen ver loor, de keuze gaan tussen Rome en een stad in de Ver. Staten. —Een commissie van de U C.l heeft eens een kijkje genomen op enkele circuits, die in aanmerking komen voor de icielerkampioenschapven op de weg in 1954. De heren waren het er over eens, aat een circuit »an 15 km. bij Sollngen in West-Duitsland het meest aan de gestelde eisen voldeed —De Cubaan Kid Gavilan. v:creldkam- pioen weltergewicht, behaalde met ge ring verschil een puntenoverwinning op de Italiaan Livio Minelli in een ge vecht over tien ronden, dat m Cleve land werd gehouden. Minelli behoeft echter (nog) niet te treuren, want er stond geen titel op het spel. O De justitie heeft te Ede (G.i een echt paar gearresteerd, dat zich onder valse voorwendsels ln een hotel ophield, goe deren op crediet kocht en o.m. een con tract voor aankoop van een villa If 55 000) had afgesloten, alles zonder een cent te bezitten. 9 Art. 41 van de Dienstplichtwet Is weer onverkort ln werking gesteld. Dit bete kent, dat reserve-officieren niet langer behoeven te dienen dan tot hun 45ste laar q De autoriteiten van Oost-Berlljn heb ben het congres van evangelische the ologen, dat in de Sowjet-sector van de stad zou worden gehouden, verboden. De oud-directeur van het spoorweg bouwbedrijf ir. J. A. F. S- en de procu ratiehouder W. F. S. zullen over enkele dagen in Utrecht terecht staan, zy neb ben knoeierijen gepleegd met een zwar te kas en met verkoop van materiaal. In de nacht van Dinsdag op Woens dag reed nabij Baarn een personenauto op een vrachtauto. Dc bestuurder van de personenauto, de heer E. J. W. uit La ren werd gedood, zyn moeder en zuster werden zwaar gewond. 9 Met de traditionele vlucht om ,De zil veren vleugel van Amsterdam'' zal Zater dag a.s. het seizoen der sportvliegers worden geopend. Marktberichten VEILING „WALCHEREN". 15 April. Fruit; Winston 4663, Golden Delic. 60. Jonathan 20—51. Lombart Cal ville 44. Braml. Seedling 15—16. Goudrei- nette 30—30, Appels kroet 3—27. Groenten: Bloemkool A 23—67, Idem B 2241. idem C 5—29, idem D 3—16. Sla per stuk 5—11, Sla per kg. 8—16. Rode kool 420. Koolrapen 12. Andyvie 30—50, Witlof 1242. Spinazie 20—28. Rabarber 7—12, Prei 8—21, Bosradljs 15—19, Uien per kg. 38. VEILING „ZUID-BEVELAND". 15 April. Rabarber 10—14. Spinazie 30 38, Aardappelen 7.50—11, Uien Isteki 21, Witlof 1639, Peen 4. alles per 100 kg.; Kropsla 9—10 per 100 stuks: Radijs 14, Rammenas 13. Selderij 8.80. alles per bos. BIERVEILING MIDDELBURG. 15 April. Particuliere prys voor kip- eieren; No. 0 18',2 cent; No. 1 17'£ cent; No. 2 I6ti cent; No. 3 la'.fc cent; No. 4 14^é cent; No. 5 13N4 cent. VISMUN TE BRESKENS. 18 April. Export garnalen 80 kg.: 71— 100; Binnenland 438 kg.: 75—94; Schar 40 kg: 60-70; Bot 382 kg.: 24—39; Tong 30 kg.; 1.80—2.20. VISMIJN TE VEERE. 15 April Export garnalen 1035 kg.: 64 41. Handels garnalen 106 kg.: 62; Schar 11 kg.: 4345; Bot 141 kg.: 24—35; Middel tong 39 kg.: 1.40—1.89; Rog 481 kg.: 25— 67; Ongesorteerde vla 17 kg.; 2841. VEILING TERNEUZEN. 15 April. Sla 8.2013; bloemkool 9—51; knolseldery 8; radys 10—16: late aardap pelen 11.30; peen 3—10; piel 17—38; ra barber 16—20; spinazie 49—57; witlof 25— 38; A 12—21. Appelen: Goudrelnetten, keuken 11 32; fabrleks 15. Peren: St. Remy 1518. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Vucht ds- Nutbey te Wilhelminadorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7