KAPPIE en de automatische stuurman Zwin Zijpe MIDDELBURGS WELVAART BIJ DRIE-EILANDENPLAN GEBAAT WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN tVIELlWS IN m NOTEDOP DINSDAG 14 APRIL 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERSCHUIVINGEN TE VERWACHTEN Directeur E.T.I. sprak voor „Handelsbelang" Het gebrek aan goede interne verbindingen heeft tot gevolg gehad, dat in Zeeland meer dan een streekcentrum is ontstaan. Wat het bezoek van de Noord-Bevelanders aan speeiaal-zaken betreft heeft Goes practisch een ge ografisch monopolie. Na verwezenlijking van het Dric-Eilandenplan kunnen verschuivingen ten gunste van Middelburg optreden, wat niet wegneemt, dal ook het winkelapparaat van Goes er waarschijnlijk zyde by zou spinnen. Dit betoogde de directeur van het E.T.I., drs M. C. Verburg, Maandagavond in een inleiding over de economische betekenis van dit plan, welke hij te Mid delburg voor de vereniging „Handelsbelang" hield. Het Drie-Eilandenplan wordt nog te weinig geschraagd door de publie ke opinie, aldus drs. Verbuig. Wil een dergelijk project slagen, dan moet er eerst in de maatschappelijke en particuliere sfeer enthousiasme voor bestaan. Het onderhavige plan ver dient dit enthousiasme tenvolle, om dat uitvoering ei-van zou leiden tot stijging van de welvaart. Allereerst is de landbouw erbij gebaat. Inpolde ring zou leiden tot het winner van vermoedelijk circa 2000 ha. land, waardoor werkgelegenheid wordt ge schapen voor ongeveer 800 agrariërs en ongeveer 1200 mensen voor de di recte verzorging. Maar belangrijker nog is de ver- keersverbetering. Er wordt een gro tere eenheid naar binnen bereikt, met belangrijke gevolgen voor de even- wichtspositie tussen Middelburg en Goes. Er kunnen zich ongetwijfeld verschuivingen voordoen, waarbij er uiteraard veel van af hangt of men de kansen grijpt. Bovendien komt niet alleen Noord-Beveland, maar ook geheel Noord Zeeland dichter bij Middelburg en Goes te liggen. Tengevolge van de aaneenklitting der drie eilanden zou de afstand van het middelpunt van Noord-Beveland naar Goes niet meer in 40 doch in 20 minuten worden afgelegd, de afstand van dat punt naar Middelburg niet meer in 5 kwartier, doch eveneens in 20 minuten. Door instelling van een bootdienst tussen Colynsplaat en de haven „De Val" zal de overvaart naar Schouwen niet meer een uur maar slechts 20 minuten eisen; de afstand ZierikzeeGoes zou in 50 minuten worden afgelegd (thans 65 minuten), de afstand ZierikzeeMid delburg in 55 minuten inplaats van 105 zoals thans het geval is. Inleider verwachtte op het gebied van de regionale verzorgings-indus- ti-ie .en groothandel geen belangrijke verschuivingen, op het terrein van de kleinhandel echter wel. Alle omstan digheden in aanmerking genomen, zou echter ook het kopersbezoek aan Goes wellicht nog toenemen. Verwe zenlijking van het plan draagt ook bij tot de ontsluiting van Zeeland. Rotterdam komt dichterbij en de vreemdelingen kunnen op één dag veel meer van Zeeland zien. Met de uitvoe ring zou naar raming 35 millioen gul den zijn gemoeid, doch daar staan zeer grote voordelen tegenover, die niet in geld zijn te waarderen. Bij de opening van de vergadering had de voorzitter van „Handelsbe lang", mr. M. A- Terwoert, de slacht offers van de ramp herdacht. Hij merkte op, dat ook het Middelburgs zakenleven ernstig is getroffen. Voorts uitte hij de hoop, dat nu voorgoed een einde zal worden gemaakt aan de mi sère met de bootdienst Vlissingen— Breskens. Hij maakte bezwaren te gen het vele prikkeldraad aan de Walcherse kust en somde enkele facto ren op, waardoor de welvaart van de plaatselijke middenstand kan toene men. Mr. Terwoert wekte de zaken mensen op, het kopend publiek uit Zeeuwsch-Vlaanderen en de zak van Zuid-Beveland naar Middelburg te trekken en het V.V.V.-werk te steu nen. De jaarverslagen werden goed- Filmavond V.O.C.-P.Z.C. Voor een talrijk publiek, leden der personeelsverenigingen V.O.C. van de Vitrite Fabriek en de P.Z.C., ver toonde de United States Information Service van de Amerikaanse ambas sade in Nederland in de Vitrite-can- tine te Middelburg een aantrekkelijk filmprogramma. Films over de we deropbouw van Walcheren en het Yellowstone Park, het Amerikaanse natuurreservaat, vielen zeer in de smaak, evenals een rolprent over de vogeltrek. De harmonicaband v%n de Vitrite verzorgde een deel van het programma, hetgeen zeer werd ge waardeerd. Feestavond „Klokkenspelers" te Middelburg Het Klokkenfonds te Middelburg organiseerde Zondagavond, een paro chiefeestavond ten bate van de klok ken in de R. K. kerk- Na het openings woord van de voorzitter, de heer L. J van 't Westende en een korte confé rence van de heer P. H. M. Adriaan sens, trad „de muzikaalste familie' van Vlissingen, de „Mauna Lao Ha- waiians", voor het voetlicht- Wat deze amateurs presteerden was van zeer goed gehalte. Het hartelijk applaus was dan ook wel verdiend. Na de pauze voerden de „Klokken spelers" de komische tweeacter „Een raar stelletje mensen" op. Dit niemen dalletje werd door de debuterende club voortreffelijk gespeeld en was een waar lachsucces. De regie berust te bij de heer A- W. Schneider. Pastoor H. Snel dankte de medewerkenden in een geestig speech. Een geanimeerd bal besloot deze prettige avond. Van onze adverteerders In een pand aan de Korte Delft na bij de Dam te Middelburg is een boe- kenhal geopend, „Loek's Boekenhal" genaamd, die deze naam geen oneer aandoet, omdat men er zonder ver plichting binnen kan lopen en op zijn gemak zijn keus kan maken. Die keus is ruim, want er is een grote verza meling boeken bijeengebracht, terwijl in deze zaak ook een grote sortering binnen- en buitenlandse kranten en tijdschriften, alsmede kinder- en pren tenboeken, enz. aanwezig is. gekeurd en de aftredende bestuursle den, de heren F B. den Boer, J. Dron- kers en A. P. v. d. Kamer, werden bij acclamatie herkozen. Predikant tijdelijk naar Schouwen Ds. D. van Swighem, vroeger te Middelburg woonachtig en thans Ge reformeerd predikant te Oude- en Nieuwe Wetering (tevoren te Haam stede) is door de kerkeraad van zijn huidige gemeente tijdelijk afgestaan voor werkzaamheden in het geïnun deerde gebied van Schouwen-Duive- land. „Koningin Emma" gaat op Zierikzee varen Naar wij vernemen is het de bedoe ling van de provincie, de „Koningin Emma" in de vaart te brengen op de dienst KatseveerZierikzee. Het zal daardoor weer mogelijk worden Schouwen-Duiveland per auto te be- zoeken. Tevoren zal de haven van Zierikzee echter nog op enkele plaat sen moeten worden uitgediept. Kamerlid Gortzak stelt vragen over Schouwse dijk Het communistische Tweede Ka merlid Gortzak heeft aan minister Algera schriftelijk de volgende vra gen gesteld: 1. Is het juist, dat de herstelwerk zaamheden aan de Schouwse dijk op het eiland Schouwen en Duiveland getraineerd worden door een tekort aan arbeidskrachten en materiaal? 2. Indien vraag 1 bevestigend wordt beantwoord, kan de minister dan me dedelen wat hiervan de oorzaak is? 3. Is het de minister bekend, dat vele arbeiders, die uitstekend ge schikt zijn voor dit soort herstel werkzaamheden en gaarne hierbij te werk gesteld wensen te worden, te leurgesteld zijn, dat er van hun diensten geen gebruik gemaakt wordt 4. Is de minister bereid die maat regelen te treffen, die nodig zyn voor een snel herstel van de dijken? ONTSPANNINGSMIDDAG De afdeling Middelburg van de Ned. Christenvrouwen-Bond organiseert Woensdagmiddag 15 April in de Bo- gardzaal een gezellige middag voor de ouden van dagen boven 65 jaar. Ook voor degenen, die slecht ter been zijn, wordt gezorgd: zij worden afgehaald, wanneer daartoe een verzoek wordt ingediend by mevrouw Louisse, Gort straat 62. Geslaagde uitvoering van „Crescendo" Zaterdagavond gaf de accordeon vereniging „Crescendo" te Vlissingen een geslaagde uitvoering in „Con cordia" Nadat de herkenningsmelodie was gespeeld, verwelkomde de voor zitter, de heer T. de Witte, de aanwe zigen. Hij zei o.m., dat de vereniging nieuwe leden en donateurs met vreugde zou begroeten, te meer daar zij tengevolge van de jongste ramp ruim f 1000.schade heeft. Het programma, dat onder leiding stond van de directeur de heer M. P. Ventevogel, werd op vlotte wijze af gewerkt, waarbij „Die lustige Witwe" van Lehar bijzonder in de smaak viel- Verder verdient uit het programma voor de pauze nog vermelding de ac cordeonsolo van G. van Audenaert. Deze jongeman speelde de tweede rhapsodie van F. Liszt en een imitatie van een draaiorgel, „Het lied van het pierement" op zulk een uitstekende wijze, dat hij met een stormachtig ap plaus werd beloond. In de pauze werd een verloting ge houden. Er werd nog een éen-ac- tertje opgevoerd, waarna de accorde- onnisten weer enkele nummers ten gehore brachten. Ouderavond Zondagsschool en Jeugdkerk Koudekerk© In de dorpskerk te Koudekerke werd een ouderavond gehouden van de Nederlandse Zondagsschool-Ver eniging. De leiding berustte bij de heer W. P. Roose. Wekelijks worden in deze gemeente vier bijeenkomsten Ëehouden. Een grote groep dames en eren wijdt zich hieraan. Eén van hen de heer P. Klaassen, vertelde iets over hun werk, dat zaaien is, het zaad van het Evangelie. Daarbij wordt ge bruik gemaakt vein moderne hulp middelen, zoals het flanelbord en ge kleurde platen. Het leidsterskoor onder leiding van de heer C. Schipper zong op verdien stelijke wijze enige nummers- Een vertegenwoordiger van de Zondags schoolvereniging, de heer Ottow, sprak over het veelomvattende werk van de N.Z.V. in Nederland en daar buiten. Er werd kennis gemaakt met de velé uitgaven van de vereniging en met de filmstroken. De heer Schip per sprak het slotwoord. „Volksonderwijs" Souburg gal feestavonden Op twee achtereenvolgende Zater dagen gaf de afdeling Souburg van „Volksonderwijs" in De Zwaan pro- paganda-feestavonden, welke zeer druk bezocht werden. Op beide avonden kwam de Vlis- singse Onderwijzerstoneelvereniging, die een goede naam geniet bij" de Souburgers, met het Amerikaanse spel „Per luchtpost" voor het voet licht. Dit stuk, waarvan wij destijds reeds een uitvoerige recensie gaven, werd ook nu weer met veel verve door de Vlissingers gebracht en zij oogstten dan ook een royaal en wel verdiend applaus. De heer P. Cornells, hoofd der Bo- aedijkeschool te Vlissingen, hield een korte, maar kernachtige propagan da-speech. Candidaten voor de gemeenteraad KOUDEKERKE De Party van de Arbeid te Koude kerke heeft de volgende candidaten iijst voor de gemeenteraadsverkiezing vastgesteld: 1. W. Touw, 2. C. Don, 3. G. van Oorschot, 4. C. J. Merison, 5. J. J. van De raad vergadert De raad van Westkapelle komt Woensdagavond 15 April a.s. om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Het belangrijkste agendapunt is een bespreking over het verplaatsen van het raadhuis daar de architect hier over met de gemeenteraad nog geen overeenstemming heeft bereikt. „Rooms Toneel" voerde twee kluchten op Öet „Rooms Toneel" heeft Zondag avond in het Concertgebouw te Vlis singen twee kluchten op de planken gebracht onder de titel „Verliefde harten en lastige vaders". Voor de pauze bracht men „Papa zoekt een man", een klucht in twee bedrijven van Henri Lemor. Het was een spel, waarin de vader zelf de man voor zijn dochter wil uitzoeken, maar waarin het meisje tenslotte toch nog de man van haar keuze weet te krij gen. Na de pauze was er de satyrische' klucht „De huistyran" van Godfried Bomans. Dit stuk, waarin een kolonel de aanbidders van zijn dochter nogal hardhandig uit zijn huis houdt en het hun onmofgelijk maakt om haar hand te vragen, had wel het meeste suc- ces. Natuurlijk kreeg ook hier de dochter de man van haar keuze. Beide stukken werden door dezelf de spelers vertolkt. Het spel van de dames Cora van Hijfte, Marijke Kas, Gré Schroote en de heren W. de Nijs, J. Knuijt, M. van Hijfte, C. Maas en F- Plouvier was, zoals de bezoekers van de toneelavonden van Rooms To neel gewend zijn, uitstekend. Jammer was dat de heer L. Nijhuis, doordat hij de tekst niet voldoende beheerste, de vaart van het eerste stuk ophield. De regie was bij de heer J. H. Schroote in goede handen. Middenstandspartij komt in Vlissingen met candidateniijst uit. Naar wij vernemen zal de Midden standspartij in Vlissingen ditmaal met een eigen candidateniijst uitko men. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. P. van Belzen, 2. A. J. Eissens. 3. H. J. Smits, 4. Z. C. Ie Clercq, 5. L. Ch. Dert, 6. J. de Roos. 7. H. Vis, 8. P. C. Gillissen. Afscheid gemeente secretaris van Kloetinge Woensdag 15 April a.s. zal de raad van Kloetinge de avonds om 7 uur in openbare vergadering bijeenko men. Na afhandeling van de agenda zal afscheid genomen worden van de heer W. Oostingh, secretaris, die de gemeentedienst met pensioen gaat verlaten. Diefstal van brons te Middelburg Ten nadele van de N-V P. te Middel burg werd 30 kg. brons gestolen. De daders van deze diefstal, twee opva renden van een schip, dat in de buurl gemeerd lag, konden spoedig worden opgespoord De politie maakte proces verbaal op. Matroos te water geraakt In de nacht van Zondag op Maandag omstreeks 3 uur geraakte bij de zee sluizen een matroos van de Koninklij ke Marine in het water van de bui tenhaven te Vlissingen. De man, die thuisbehoorde aan boord van het vaar tuig „Cerberius", slaagde erin na zijn onvrijwillig bad zwemmende het schip te bereiken. Behoudens een nat pak. heeft hij van zijn avontuur geen na delige gevolgen ondervonden. Lijk aangespoeld aan Kamperlandse duinen Vrijdagmorgen werd aan de dun. n te Kamperland een daar aangespoeld vrouwenlijk aangetroffen. Direct na dc ontdekking werd voer de berging zorg gedragen. Men vermoedt hier te doen te hebben met het stoffelijk overschot van een Ambonese vrouw De v.v. Sluis speelde een thulswedstrija tegen de Belgische club F. C. Valcke Sluis won met 6—0, met de rust was het al 1—0 in het voordeel van Sluis. BRIDGE Bridgecompetitie geëindigd Hoofdklasse A (Walcheren). Vliss. Brid ged. 2VI. Br. club 1 02. De laatste wedstrijd in deze afdeling werd een flinke nederlaag voor V.B.C. 2, dat daardoor op de laatste plaats van de ranglijst blijft staan, door het slechte matchpuntentotaal. Eindstand: 1 VI. Br. cl. 1 6 4 2 0 10 270—181 +89 2 Middelburg 1 6 2 2 2 6 211—233 —22 3 V.B.C. 3 6 2 0 4 4 226—232 6 4 V.B.C. 2 6 1 2 3 4 199—260 —61 Parencompetitie (laatste zitting) Hoofd klasse A (Walcheren). - Echtpaar Brou wers. Middelburg 58.3 Tc. 2 Echtpaar v. d. Kreke, Vlissingen 55.8 To. 3 De heren HeijboerPeek (inv.). Middelburg 53.3 To 4 Echtpaar Ballintijn, Middelburg. 47.5 To. 5 De heren KnoopJansen, Vlissingen, 47.5 To. 6 Dames v. d. BoudtMazure, Middelburg, 37.5 To. Ofschoon de heren KnoopJansen dit maal een minder goede beurt maakten, eindigden zij toch met flinke voorsprong welverdiend als kampioen. Het paar mevr. Dronkersde heer Heij boer bezette de eervolle tweede plaats. Eindstand: 1 De heren JansenKnoop 53,9 To. 2 Me- VOETBAL Zuidelijk elftal tegen elftal district Oost Het Zuidelijk elftal, dat Zaterdag 18 April a.s. in 's-Hertogenbosch te gen het vertegenwoordigend elftal van district Oost van de K.N.V.B. zal uit komen is als volgt samengesteld: Doel: Huysman (Noad) Achter: Ütermark (BW) en Ste vens (MW) Midden: Van de Molengraft (PSV), Groenendijk (WH'16) en Van der Hurk (Eindhoven) Voor: Vermunt (RBC), Brooymans (RAG), Bruyninckx (RBC), Ummels (MW) en Vergouwen (Internos) Reserves: Swinkels (Sportclub Ire ne), Van Bladel (Willem H). Egeels (Limburgia), Craus (NAC) en Hey- mans (BVV) Zoals bekend, is de leeftijdsgrens van de in aanmerking komende spelers be paald op maximum 23 jaar, terwijl de Zuidelijke T.C. bij het samenstellen van dit elftal rekening had te houden met drie factoren, namelijk met de wedstrijd Belgisch Limburg tegen Nederlands Limburg, de Nederlandse jeugd tegen de Belgische jeugd en Bel gië B tegen Nederland B. ATHLETIEK Parkloop te Vlissingen In de plaats van de Stadsloop, waar voor geen toestemming werd verkre gen, organiseert de V.S.V. Marathon nu op Zaterdag 18 April a.s. een Park loop in de omgeving van de Koude- kerkseweg. De afstand voor de seni oren bedraagt 3150 m. en voor de juni oren 1100 meter. De start en finish zijn bij de Leeuwentrap. Behalve de K.N.A.U.-leden, kunnen ook z.g. E- klassers deelnemen, zoals voetballers, wielrenners, boksers enz. Ook bij slecht weer gaat deze wedstrijd door. Nieuwe zege van Piet Haan De bekende Nederlander Piet Haan heeft de Omloop der Ardennen voor onafhankelyken gewonnen, met 15 sec. voorsprong op de Belgen Kelch- terman Lowie, Deborre, Van Ge- neugden en Van Belle die in deze volgorde over de eindstreep gingen. De tijd van de winnaar was 5 uur 56 min. voor het parcours van 178 kilometer. VAN TOT Te Hansweert heeft de heer J. N. op zeer onprettige manier kennis gemaakt met een wonder van de moderne tech niek: de bromfiets. Hij had nog nooit op „zo'n ding" gezeten en zijn eerste tocht verliep zo vlot en met zoveel vaart, dat hij het zelf niet kon volgen en kwam te vrouw Drorilters—de heer Heijboer 51,8 3 Echtpaar Brouwers 51.4 4 Dames v. d. Boudt—Mazure 48.7 5 Echtpaar v. d. Kreke 47.3 6 Echtpaar Ballintijn 45.3 Ie Klasse A; 1 Echtpaar Parent (met inv.) Middel burg, 63,7 To. 2 Mej. en de heer v. Iren, Middelburg en Vlissingen, 57.7 3 Echtpaar Nederlof (met inv.), Vlissingen, 56,3 4 de heren v. Nieuwenhuyze Polderman, Middelburg, 55.4 5 De heren v. OppenRuig, Vlissingen, 55.1 6 Dames v. d. JagtKnoop, Vlissingen. 54,5 To. 7 Echtpaar Bosshardt, Vlissingen. 46.8 8 Dames Poldermanv. Nieuwen huyze, Middelburg, 46,8 9 Mej. Pie- tersMr. v. Deinse, Middelburg, 45,5 10 Dames GabriëlsePeek, Middelburg. 45,2 To. 11 De heren v. d. Sluis Sr. en Jr., Veere, 44,6 12 De heren Groenv. Wij nen (inv.), Vlissingen, 44,6 13 Echtpaar Dockheer, Middelburg. 44,3 14 Dames Bruinv. d. Sluis, Veerë, 39,5 To. Het echtpaar Parent (met invalster; maakte weer een mooie score, doch bleef in het eindklassement op de tweede plaats staan, daar d heren v. Oppen en Ruig be slag legden op het kampioenschap. Deze paren promoveren naar de hoofdklasse. De heer v. Iren (inv.) met mej. v. Iren stegen de laatste drie zittingen van de 11e naar de 5e plaats. Een mooi succes. Door een minder goede beurt verloren de heren v. d. Sluis Sr. en Jr. de derde plaats, die nu bezet wordt door de da mes v. d. Jagt en Knoop, na een slechte start kwam dit paar sterk naar voren. Eindstand: 1 De heren v. Oppen—Ruijg, 57.8 To. 2 Echtpaar Parent 57 3 Dames v. d. Jagt —Knoop. 54.1 To. 4 De heren v. d. Sluis Sr. en Jr. 53.3 To. 5 De heer en mej. v. Iren 51,9 To. 6 Dames Gabriëlse-Peek 51,8 To- "7 De heren HillenNederlof, 50.4 To. 8 Echtpaar Bosshardt, 49,4 To. 9 De he ren v. NieuwenhuyzePolderman, 47,9 10 Echtpaar Dockheer. 46,9 To. 11 De he ren Groen m. partner. 46.9 To- 12 Dames Bruin-v. d. Sluis 43.5 To 13 Dames v. Nieu- wenhuijzePolderman, 43.4 14 Mej. PietersMr. v. Deinse, 41,2 De heren van Oppen en Ruig nemen 9 Mei a.s. deel aan de landskampioens wedstrijden der eerste klasse te Utrecht, evenals de heren de Meurichy en v. d. Riet uit Hulst in de hoofdklasse. vallen. De man raakte even buiten ken nis en liep bovendien een flinke hoofd wonde op. Er moest doktershulp aan te pas komen om de heer N.. die zijn wo ning was binnengedragen, weer enigeszlns van de gevolgen te herstellen. In St. Annaland za) men ze waar schijnlijk de eerste tijd niet meèr „zien vliegen", de duivenDe burgervader van deze gemeente heeft namelijk ver ordineerd. dat het tot 1 Mei a.s. niet ge oorloofd is duiven te laten uitvliegen in verband met de akkers, die tengevolge van de watersnood eerst thans konden worden ingezaaid. De duiven zullen dus voorlopig nog een poosje bij elkaar moe ten hokken Het excuus voor verkeersovertredere in Clinge dat de verkeersborden niet dui delijk waren is komen te vervallen, men heeft daar namelijk in de buurt van de scholen nieuwe borden geplaatst en die moeten opvallen, al was het alleen maar door de nieuwe glans. Overigens betekent dit voor Clinge een grote vooruitgang men weet nu weer waaraan men zich moet houden, als men het nu ook maar doet De jeugdherberg te Axel wordt ver moedelijk op het ogenblik „youth-hostel' genoemd en dat is geen wonder, want 70 Engelsen vonden er tijdelijk onderdak en brengen in Axel veel vertier, zo vertelt men ons. In de ..Bleye Haghe" is het mo menteel toch heel druk. want reeds thans konden meer overnachtingen worden ge boekt dan in geheel 1952. hetgeen een stap in de goede richting mag worden genoemd.... Kort en Klein De heer A. Nijsen te Middelburg slaag de in Den Haag voor het examen twee de stuurman grote handelsvaart. Hij was leerling van de „De Ruyterschool" Vlissingen. Te Oostkapelle hield de Arjos voor de vijfde maal een jaarvergadering o.l. v. de heer A. Coppoolse. Mej. T. van Donk hield een inleiding over „De Kroon en de kabinetsformatie". De heer A. Mal- jaars werd als penningmeester herkozen verder was er ook nog hersengymnastiek. De afdeling Oostkapelle van de Ned Christelijke Bouwvakarbeidersbond hield haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer M. Schout. Uit de jaar verslagen blijkt, dat het ledental van de afdeling gestaag toeneemt; het bedraagt nu 23. Na het huishoudelijk gedeelte waren er voordrachten en andere makelij kh eden. De dames van de handbalclub Wal cheren speelden een wedstrijd tegen de dames van Olympus. Zij wonnen de ont moeting met 20. 7. „Maar wat wilt u ei genlijk van mij?" hijgde de Maat, nog natrillend van de schrik, die de roltrap hem öad bezorgd. „Dat zal ik u uitleggen, antwoordde professor Not- terkrakr, volgt u mij maar even naar t laboratorium" Het liefst was de maat meteen weer er vandoor gegaan, maar hij had nu eenmaal de honderd gul den aangenomen en nu moest hij dus maar af wachten, wat er hiervoor van hem verlangd werd. Weifelend liep hij achter de professor aan, die hem een groot vertrek vol ge heimzinnige apparaten bin nenvoerde. Hier wees de geleerde op een robot, die achter een imitatie-stuur rad stond. „Myn nieuwste uitvinding", zei hij trots, waarmee ik de Ducata-prijs hoop te winnen. De auto matische stuurman I Om de ze machine nu geheel af te maken, wil ik de reacties van man nagaan en <J»n de robe op dezelfde wijze reageert". KORFBAL Preslalie-tournooi Swift In het prestatle-tournool van dc Mid delburgse korfbalvereniging „Swift" wa ren de uitslagen: Afdeling A: Swift I—Olympla 10—0; Swift I—Togo 6—4: Swift I—Zeelandla 13—0. Togo winnaar. Afdeling B: Swift JU—Elto 3—4; Swift II—Togo II 6—1: Swift IT—SSS 4—0. Elto winnaar. Afdeling C: Swift Hl—Animo 9—5; Swift UI—Atlas 3—3: Swift Hl—Madjoc 1—3. Madjoe winnaar. Afdelini D: Swift IV—Zuidwesters O— 6; Swift IV—KVL 4—0: Swift IV—Swift V l—O. Zuidwesters winnaar. Afdeling E: Swift A—Swift V 2—0; Swift A—Animo 6—1; Swift A—Tjoba 0 —3. Tjoba winnaar. Afdeling F; Swift F—Atlas 2—1: Swift BZuidwesters 01: Swift B—Madjoe 2—2. Zuidwesters winnaar Afdeling G: Swift C—Zuidwesters 0—2: Swift C—Atlas 2—2. Hier moet Swift C nog spelen tegen Madjoe. TAFELTENNIS Beslissingswedstrijd om Zeeuws kampioenschap Zaterdagavond viert de Poolse ta feltennisclub Wilno te Vlissingen baar vijf-jarig bestaan in Concordia. De avond wordt begonnen met de beslis singswedstrijd om het kampioenschap van Zeeland tussen Wilno en Will van Zoelen uit Middelburg. Na deze wed strijd is er een gezellig samenzijn. 0 In de maand Februari JL zijn ln Ne derland tien boerderij-branden voorgeko men, waarbij het bedrijf geheel werd ver woest of zwaar beschadigd. 0 In dertien van de achttien Fordfabrie ken in geheel Amerika heeft men Maan dag het werk moeten staken wegens ge brek aan onderdelen. De onderdelen moe ten worden geleverd door de fabriek te Monroe in de staat Michigan, waar sedert 1 April 2200 arbeiders in staking zijn, In totaal zijn nu 47.000 van de 130.000 arbei ders der Fordfabrieken zonder werk. 9 Ruim vijfhonderd Argentijnse kruide niers en slagers zijn Maandag in hechte nis genomen omdat zij zich niet hadden gehouden aan de nieuwe door de regering vastgestelde prijzen. Vorige week stelde de regering nieuwe prijzen vast voor de belangrijkste levensmiddelen om te trach ten de kosten van levensonderhoud te verlagen. 0 Volgens de journalist Drew Pearson is Margaret Truman, de dochter van oud president Truman, van plan in de politiek te gaan. Zij zou er over denken, zich candidaat te stellen voor de Congresze tel, welke thans bezet wordt door Jef frey P. Hillelson, een republikein uit Missouri, de Amerikaanse staat waar de familie Truman woont. 0 Het hooggerechtshof te Washington zal niet voor 27 April een beslissing ne.- men in de zaak van het ter dood veroor deelde* echtpaar Rosenberg. 0 De president van de bond van haven arbeiders aan de Amerikaanse Oostkust, Joseph Ryan, werd te New York gear resteerd. Hem wordt verduistering en misbruik van vakverenigingsgelden ten laste gelegd. De 68-jarige Ryan is ook voorzitter van de internationale bond van havenarbeiders. Nabij de Ossiacher-See, ongeveer 25 kilometer ten Westen van Klagenfurt (Oostenrijk, zijn Maandag wrakstukken van een vliegtuig gevonden. Men ver moedt dat het hie roverblijfselen be treft van de „Auster Aiglet" van de Britse sportvlieger Tom Hayhow. die sinds Vrijdag op een vlucht van Londen naar Belgrado wordt vermist. Marktberichten AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 13 April. Klelaardappelen, 35 mm. op waarts: Eigenheimers 1515,50; Bintjes 13—14; Bevelanders 1516; Furore 13 14; Alpha's 10. Zandaardappelen, 35 mm. opwaarts; Voran 8; Industrie 8; Wilpo 8; Noorde ling 9.50. Voeraardappelen 33,25. Prijzen berekend per honderd kilogram op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aard appelen op wagon, schip of auto. VEILING ZUID-BEVELAND, GOES. 13 April. Rabarber 911, Prei 1036; Uien 19—26; Witlof 15—44; Spinazie 52, al les per 100 kg.; Kropsla 811; Bloemkool 31—71. belde per 100 stuks. Radijs 8—13 per 100 bos. 8 April. Fruit: Golden Delic. 60; Jona than fabriek 3134; Lombart Calville 50; Goudreinette 22—33; Appels stek 3—26. Groenten: Bloemkool A 4260; Idem B 26—54; idem C 16—36; idem D 5-20; Bos- radijs 1623; Rabarber 1117; Prei 9 36; Uien per kg. 19—39; Spinazie 2243; Rode kool 917; Sla per stuk 516; Wit lof 3145; Andijvie 24—44; Sla per kg. 12 —79; Kroten per kg. 517; Koolrapen 12. VISMIJN TE VEERE. 13 ApriL Export garnalen 1982 kg.: 68 95; Handels garnalen 36 kg.; 75; Schar 36 kg.: 35—51; Bot 162 kg.: 24—38; Grote tong 10 kg.: 1.26—153; Rog 146 kg.: 48— 66: Ongesorteerde vis 61 kg.: 31—82. „Con Amore" voor het voetlicht Hedenavond geeft de Christelijke mandolinevereniging „Con Amore" te Vlissingen een concert- en toneeluit voering in het Concertgebouw. Naast muziek van het mandoline-ensemble, citherspel en de melodieuze klanken van het Hawaiian-trio biedt men de toeschouwers het blijspel „Poppeye als daghitje", uitgevoerd door de Sou- burgse Toneel- en Cabaretvereniging „S.T.E.C."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3