BRYLCREEM Dichting van gat in Oude Dijk bij Bruinisse nog niet gelukt Zeeuwse Almanak ZEEUWSE KAPPERS MATEN IN VUSSINGEN HUN KRACHTEN DE HEER J. DE KOK EEN HALVE EEUW 0UDERUNG TOEWIJZING OUARLESPOLDER AAN's HEER ARENDSKERKE AKKERTJE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 APRIL 1953 INWONERS PAKTEN HUN KOFFERS In Burgh verwerkten vrijwilligers tienduizend zandzakken Tweehonderd mannen uit Noord-Brabant, veertig van Sint Pliilips- land en zeventig uit Zeeuwsch-Vlaanderen zijn gisteren de gehele dag in touw geweest om te trachten het gat in de Oude Dijk bij Bruinisse te dichten. Gisteravond werden zij afgelost door de Bruinisser ploeg, die overdag gerust had, doch de Zeeuwscch-Vlamingen uilden nog niet van vertrekken weten. „Eerst het gat dicht en dan gaan we pas naar huis" zo besloten ze. Het water stroomde met grote kracht uit de pol der Oosterland het waterschap Bruinisse binnen, waardoor in het vijf tig meter brede gat een bijzonder sterke stroom ontstond, die zo sterk was, dat de zandzakken in grote hoeveelheden uit het gat spoelden. Men besloot daarom over te gaan tot een andere methode, waarbij grote netten met vijftien a twintig zandzak ken in het gat werden gedeponeerd Deze netten bleven beter op him plaats, maar toch was het uiterst moeilijk het water voor te blijven. De kunst was om meer zandzakken in het gat te krijgen dan er wegspoelden. De rijkswaterstaat besloot inmiddels om zo nodig een schip in het gat te laten zinken, waardoor een snelle dichting is gewaarborgd. In het dorp Bruinisse werd gisteren een waterhoogte gemeten van veertig tot vijftig centimeter. Vele bewoners die in de afgelopen weken naar hun woonsteden waren teruggekeerd, heb ben nu hun koffers weer gepakt en zijn naar hun evacnatie-adressen ver trokken. De toestand in de overige bedreigde gebieden gaf geen reden tot grote on gerustheid. In Burgh hebben enkele honderden vrijwilligers mannen en vrouwen Zondag en Maandag aan het nooddijkje rond het dorp gewerkt, waarbij niet minder dan tienduizend zandzakken werden verwerkt. De ga ten konden daardoor allen gedicht worden en het water verdween weer uit de omgeving van de Weeldeweg. In Brouwershaven, Zonnemaire en Noordgouwe, de plaatsen aan de Oude Schouwse dijk, was men de situatie Maandag geheel meester, zo meldde 56e lijst van slachtoffers Verschenen is de 56e lijst van ge borgen en geïdentificeerde slachtof fers van de watersnood. Deze bevat de volgende namen: DREISCHOR. Den Boer, Antje Akke, geb. 8-10-'41, laatste adres: Langeweg P 86; Den Boer, Dingeman Hubrecht, geb. 12-3- '45; laatste adres: Langeweg P86; Den Boer, Johannes M., geb. 31-10- '08 te Kerkwerve, laatste adres: Lan geweg P 86; Den Boer, Willem Jo- hannis, geb. 4-S-'40 te. Dreischor, laatste adres: Langeweg P 86; Den BoerVan Rhee, Cornelia Geertrui- da, geb. 14-6-'17, echtgenote van J. M. den Boer, laatste adres: Lange weg P 86; Schol van Veen, Adriaan, geb. 9-l-'06 te Oud-Vossemeer, laat ste adres: Langeweg P 50. NIEUWERKERK. Heijboer, Pieter, geb. 5-ll-'73, echt-, genoot van Cathalina van Zorge, laatste adres: Ooststraat 203; Klee- mansSyriër, Jannetje, geb. 21-9t '99, laatste adres: Molenstraat 137; Lems, Lourens Cornelis, geb. 20-12- '46, laatste adres: Gouweveerseweg 44; Lems, Pieter, geb. 2-ll-'ll te Oosterland, laatste adres: Gouwe veerseweg 44; Smallegange, Pieter Johannes, geb. l-2-'90 te Nieuwer- kerk, laatste adres: Kempensweg 382. OOSTERLAND. Van Driel, Andreas, geb. 13-12-'16 te Oosterland, laatste adres: Groene- \7eg A 355; Van Driel, Dirk Corne lis, geb. 16-12-81 te Nieuwerkerk, laatste adres: Groeneweg A 355; Van Driel, Frans C., geb. 6-2-'25, laatste adres: Groeneweg A 358; Van Driel Van der Have, Maria Jacoba, geb. 22-9-'31 te Oosterland, laatste adres: Groeneweg A 358; Van Drielde Waal, Kommertje Pieternella, geb. 20-5-22 te Bruinisse, echtgenote van Andr. van Driel, laatste adres: Groe neweg A 355; Van der Weele, Cor nelis, geb. 28-4-'93 te Oosterland. echtgenoot van Geertje J. de Witte, laatste adres: Schoolstraat 13 te 's- Gravenhage. VERKLARING Het gezang galmde hoog op in de vrij wel verlaten Terneuzense straten, waar afgezien van deze vocale stoornis de rust heerste van de Zondag-voor avond. Het werd voortgebracht door een zestal jongelieden. De knapen zongen de hymne van vele feestgangershet lied, waarin wordt bezongen hoe een zékere heer H. de P. gezeten is op een stoep, zodat men allen vrolijk wezen moet, hetgeen de zangers dan ook wa ren. Uiterlijk althans, want met dit soort vrolijkheid moet men voorzichtig zijn bij jongemannen met de baard nog sléchts tn de keel. Er kan -èen wereld van weemoed en „Liebesschmerz" ach ter schuil gaan Het lied klonk op dit uur in ieder ge val beslist misplaatst en de vrees was gerechtvaardigd, dat deze brooddron ken lieden straks katterig van hun eigen gelal op een straathoek zou den hangen Het broze dametje, dat gesteund door een deftig heer, was blijven staan, luis terend naar het voor haar ongetwijfeld onbekende lied, koesterde wellicht de zelfde vrees. Achter het doorgroefde, fraai-witte voorhoofd woelde het, dat zag je zo. Plotseling klaarde het oude gelaat op; haar brein had een verklaring voor de luidruchtige vrolijkheid gevonden en onderwijzend sprak ze tot haar be geleider: „Ze denken, dat ze op een Jeessie zijn De man knikte vaag, terwijl in ae verte, de hymne van heer H. de P- weg stierf men ons. Over het algemeen zag men bij de Rijkswaterstaat de situatie minder ernstig in dan enkele weken geleden, toen de Schouwse dijk door hoog water en harde wind ernstig ge vaar liep. Men heeft daarom tot nu toe nog geen stappen ondernomen om militaire hulp te verkrijgen. Zondag raakten tussen Kruiningen en Waarde twee pontons met een ge zamenlijke lengte van 40 meter op drift en ging een gedeelte van een perskade verloren. Een drijvende kraan sloeg van de ankers en verspeel de een grijper. Zandtrein ramde bij Rilland- Baih een vrachtauto Aanzienlijke schade, chauffeur vrij ernstig gewond Maandagochtend heeft een zand trein ter hoogte van de overweg aan de Derde Weg te Rilland-Bath een vrachtwagen geramd van de firma Janvier uit B. op Z., welke op weg was naar Krabbendrjke. De auto, welke door de locomotief enige me ters werd meegesleurd, werd ernstig beschadigd en de chauffeur J. uit Bergen op Zoom, met zijn wagen voor de combinatie Zanen en Ver stoep werkzaam aan het dijkherstel, liep vrij ernstige verwondingen op. Nadat de man eerste hulp had ont vangen van dokter Nanninga, werd hij ter verpleging naar het zieken huis te Bergen op Zoom vervoerd. De wagen moet de overweg zijn ge passeerd toen de trein al vrij dicht was genaderd en hoewel de machi nist zijn trein zoveel mogelijk afrem de kon de botsing niet voorkomen worden. De trein ondervond door dit ongeval ruim twee uur vertraging. Bij een onderzoek door de Rijkspo litie bleek, dat noch de wagen noch de bestuurder tegen ongelukken ver zekerd was. Veertig jaar verzekeringsagent Vandaag is de heer H. A. Pouleijn te Middelburg veertig jaar agent van de verzekeringsmaatschappij „Utrecht" Hij werd als zodanig op 14 April 1913 aangesteld en volgde toen zijn vader op, die eveneens vertegenwoordiger van deze maatschappij was. De jubila ris zal vandaag door zijn directie wor den gehuldigd. Honderdjarige te Middelburg Weduwe Van Oosten maakt Donderdag de eeuw vol Middelburg heeft Donderdag een honderdjarige binnen zijn vesten. Op die dag maakt mevrouw de wed. M. van OostenDe Fouchier, een gebo ren Middelburgse, de eeuw vol. Deze krasse oude dame, die zich nog in een goede lichamelijke gezondheid mag verheugen, werd geboren in een woning aan de Segeerstraat. Zij woont thans in bij haar zoon, de heer J. P. van Oosten, in de Nieuwe Poort straat. Evacué uit Zierikzee te Haarlem veroordeeld Lichtte Rode Kruis en zijn gastheer op Omdat hij het Rode Kruis te Hoofd dorp had overgehaald tot afgifte van schoenen, kleding en huisraad terwijl hem dit reetls door het Rode Kruis te Den Haag en door de Dienst So. ciale Zaken te Hoofddorp was ver strekt moest de grondwerker C. B. uit Zierilizee voor de politierechter te Haarlem terecht staan. B. had zich ter verdr te verantwoorden wegens het plegen van valsheid in geschrif te, waardoor hij gelden in de zak had gestoken, die eigenlijk toekwamen aan de families waar hjj in verband met de watersnood was geëvacueerd. Verdachte gaf ter zitting het ten- lastegelegde volledig toe, het geld had hij opgenomen, omdat zijn pleeg- families geen geld wilden aannemen, „ik vond het zonde het niet te ge bruiken". Hoewel verschillende getuigen charge zeer bezwarende verklaringen aflegden, was men tenslotte wel van mening, dat vooral de vrouw van verdachte, moeder van' vier kinderen, een zeer slechte Invloed op hem had gehad. Ook de officier van Justitie, mr. v. d. Burg was deze mening toe gedaan, maar verklaarde niettemin het ontreden van B. „schandalig" te vinden. Hij had immers genomen, wat andere evacué's toekwam en misbruik gemaakt van het vertrou wen, dat door zijn gastheer in hem werd gesteld, „misbruik van het ver trouwen van de halve wereld". De eis luidde dan ook 4 maanden met af trek. Wijzende op de slechte invloed die de vrouw van verdachte had uit geoefend verzocht de raadsman om de uiterste clementie, een lagere of in elk geval een gecombineerde straf. De politierechter was echter van oordeel dat reeds zeer clement was gehandeld in dit geval, hij wilde ech ter wel gedeeltelijk preventief optre den en veroordeelde B. tot vier maan den, waarvan een maand voorwaar delijk met twee jaar proeftijd. In Breda benoemd Tot hoofd der aan de Heuvelstraat te Breda te openen Chr. School is be noemd de heer J. A. Hoogerhuis. thans hoofd der school te Kamperland. Jaarlijks kap concours in Concertgebouw Wederom hebben de Zeeuwse kap sters en kappers hun krachten geme ten tijdens een der concoursen, die de N.B.T.C.K. (Ned. Bond v. Technische Clubs in het Kappersbedrijf) elk voor jaar in het gehele land organiseert ge durende de maanden Maart. April en Mei. Vertegenwoordigers van het kap persbedrijf uit verschillende Zeeuwse plaatsen ontmoetten eikaar gistermid dag en gisteravond tijdens een vreed zame strijd in het Concertgebouw te Vlissingen. Vooral des avonds was de belangstelling voor dit concours groot. Voordat het eerste gedeelte van het concours, het herenkappen, 's middags begon sprak het jury-lid, de heer F ter Poorten uit Vlissingen de aanwe zigen toe- Hij dankte de deelnemers en de overige juryleden voor hun komst naar Vlissingen, waarbij hij er op wees, dat. de ramp nog aanleiding had gegeven tot besprekingen over het al of niet doorgaan van dit concours te Vlissingen, het is hierdoor namelijk voor de deelnemers b.v. uit Vlissingen zeer moeilijk geworden te trainen en bovendien werden kappers uit de ge troffen gemeenten natuurlijk geheel voor deelname uitgeschakeld .De ani mo, die voor het concours bestond rechtvaardigde het doorgaan volko men. Spr. besloot met er op te wij zen, dat ook bij dit concours weer zou blijken dat de algemene modelijn in de kapsels nog steeds overwegend kort is. In een doordringende „parfum-sfeer" begonnen daarna 16 navolgers van „de grote man van Sevilla" aan hun mo dellen te werken. Opvallend was, dat de meeste deelnemers een „model met krullen" hadden genomen. Later, ter wijl de leden van de jury nauwgezet de prestaties aan het vergelijken wa ren. maakten de toeschouwers van de gelegenheid gebruik om de verschil lende stands van cosmetica en kap persinrichtingen te bezichtigen. Een stemmig stukje muziek zorgde hierbij voor een prettige sfeer. De avondwedstrijd Des avonds traden 15 dameskapsters en -kappers in het strijdperk en werk ten gedurende een vol uur aan de tweeledige taak, die hen opgelegd was. Die taak bestond uit o.m- het uitkappen van een dagkapsel, waaraan men twintig minuten mocht besteden. Bij het felle lamplicht ontstonden on der de vaardige handen der hardwer kende dames en heren vijftien ver zorgde kapseis, die na afloop echter moesten worden omgewerkt tot avond kapsels. Voor dit tweede gedeelte van de opdracht waren veertig minuten uitgetrokken, waarna de jury, bestaan de uit de heren Van Grembergen (Terneuzen), Huigens (St. Jansteen), F. ter Poorten (Vlissingen). Joosse (Middelburg) en Huis, secretaris van de N.B.T.C.K. uit Amsterdam en lei der der wedstrijd, de kapsels aan een nauwgezette inspectie onderwierp. On der applaus defileerden de modellen daarna voor de toeschouwers- De bezetters van de eerste tot en met de zesde plaats zullen zich op 26 Mei in Tilburg meten met deelnemers uit Noord-Brabant en Limburg, waar na op 15 Juni in Amsterdam de finale wordt gehouden. De uitslagen De uitslagen luiden: Herenkappen: 1 M. G. Meijers, Vlissingen, 307 p.; 2 W. Naerebout, Oost-Souburg, 285 p.; 3 R. P. Wouters, Koewacht, 282 p.; 4 P. J. v. d. Horst, Middelburg, 280 p.; 5 W. J. A. Beulaert, Kemzeke, 279 p.: 6 M. F. Harte, Terneuzen, 277 p. Dameskappen: 1 J. D. Corbeel, Vlis singen, 780 p.; 2 A- J. van Wijck, Ter neuzen, 731 p.; 3 Mej. A. M. Remijn. Middelburg, 725 p.; 4 J. A, Bos, Mid delburg, 706 p.; 5 Mej. H. O. M. van Waes, IJzendijke, 866 p.; 6 mej. M. Vink, Terneuzen, 665 p. Minister-president naar Schouwen Commissaris der Koningin sprak met minister Algera In verband met de jongste gebeurte nissen op Schouwcn-Duiveland heeft de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zich Maandagmorgen te lefonisch in verbinding gesteld met de minister-president, dr. W- Drecs en de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, en op beide bewinds mannen een dringend beroep gedaan om bijzondere aandacht aan het pro bleem Schouwen-Duiveland te wij den. Minister Drees heeft toegezegd, Don derdag a.s. naar het eiland te zullen komen. Voorts heeft de Commissaris der Koningin Maandagavond nog een be spreking gevoerd met minister Alge ra, ir. A. G. Maris en ir. J. F. R. v. d. Wall. De wenselijkheid om meer arr beiders aan te trekken en de noodza kelijkheid om voor hen logicsruimte te scheppen, kwamen daarbij aan de orde. BIJZONDER JUBILEUM Herdenkingsdienst te Middelburg Het was Zondag 50 jaar geleden, dat de heer J. de Ivok, ouderling dei- Gereformeerde Gemeente te 3Iiddei- burg, in zyn ambt werd bevestigd. Dit zeer bijzonder jubileum bleef in de dienst van Zondagavond niet on opgemerkt. Op 29-jarige leeftijd in 1903 wei'd de heer Johannes de Kok ge kozen tot ouderling van de gemeen te Borssele. Onder zijn leiding werd daar de eerste school, uitgaande van de Gereformeerde Gemeente, geo pend. Ook werd daar in 1914, toen hij voorzitter van de kerkeraad was, een nieuwe kerk gebouwd. In 1920 werd in Nieuwdorp een zelfstandige gemeente geïnstitueerd, waaraan de heer De Kok, die in Nieuwdorp woon de, als ouderling werd verbonden. Wekelijks ging hij in deze gemeen te voor, hield er catechisatie en vond in de week ook nog tijd voor bijbel lezingen. Toen hij in 1933 naar Mid- Adverlentie voor mooi, gezond haar OMDAT BRYLCREEM het haar een natuurlijke glans geeft voor heel de dag; OMDAT BRYLCREEM Uw hoofdhuid gezond houdt, droog haar en roosvorming tegengaat OMDAT de zuivere oliën geëmulgeerd z(jh voor smetteloze haarverzorging. Vraag BRYLCREEM - de meest verkochte hairdressing ter wereld County Perfumery Co. Ltd, Stanmore, England - Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam (Slot van pag. 1.) De loeo-burgemeester van Arne muiden, wethouder J. Polderdijk, sloot zich bij de vorige spreker aan. Ook de ze gemeente ligt uitermate gunstig voor de polderbewoners en het kwam spr. dan ook onjuist voor, het stukje van de polder, dat aanvankelijk Arne muiden was toegedacht, aan 's Heer Arendskerke te geven. De heer J. L. Joosse, raadslid van Arnemuiden, acht te het in de practijk bewezen, dat de polderbewoners voor hun kerkbezoek de voorkeur geven aan Arnemuiden en Nieuwland boven Nieuwdorp en Lewe- dorp. Hij kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat G. S. naast zakelijke ook persoonlijke belangen lieten gel den. Voorts merkte hij op, dat de pro testanten zich in een dwangbuis ge stoken zullen voelen, wanneer zij zich moeten richten op het R. K. Lewedorp. Er zijn daar wel enkele protestantse kerken, doch de heer Joosse meende, dat deze min of meer kunstmatig tot stand zijn gebracht om een belangrijk argument tegen aansluiting bij 's Heer Arendskerke weg te nemen. Burgemeester A. A. Elenbaas van 's Heer Arendskerke was van oordeel, dat het laatste voorstel van G. S. re kening houdt met de realiteit. De be woners van de polder zullen zich, wat kerk, school en verenigingsleven be treft oriënteren op Nieuwdorp en Le wedorp. Het raadhuis ligt inderdaad verder weg, doch voor vele zaken kan men by de bode in Nieuwdorp terecht. „Wij brengen de mensen thuis, wat zij in Nieuwland nog moeten halen", al dus de heer Elenbaas. Gedeputeerde Pliilipse zeiile teleur gesteld te zijn over het feit, dat de raad van Nieuw- en St. Joosland de vertrouwenskwestie had gesteld. G. S. hebben, mede op verzoek van de mi nister, van de eerste twee plannen moeten afstappen en hebben zelfs met tegenzin het derde aanvaard. Tot de heer Joosse zeide spr., dat het college geen bepaalde voorkeur mag hebben èn ook niet heeft; het heeft slechts ge meend de indeling riaar beste geweten en in het belang van de inwoners tot stand te moeten brengen. De Com missaris der Koningin voegde hieraan toe, dat er inderdaad aanvankelijk naar gestreefd is de polder b\j het klei nere Nieuw- en St. Joosland toe te voe gen. Gezien de ligging, is daar uitein delijk echter niet toe besloten. Burgemeester Van Randwijek vond het jammer, dat de gemeenteraden, Bellamypark. niet op de hoogte zijn gebracht van het aandeel van de minister in deze zaak. Hij wilde burgemeester Elenbaas vra gen of de bode in Nieuwdorp ook be voegd is geboorten en overlijdens in te schrijven en of de burgemeester, wan neer bewoners van Nieuwdorp of Le wedorp hem willen spreken, bij hen aan huis komt. Gewoonlijk wordt een nieuwe polder aan één gemeente toe geschreven, aldus G. S. Wat denken zij te doen met de Braakmanpolder? Op dit laatste antwoordde de Com missaris der Koningin, dat dit afhan kelijk is van de wijze, waarop het Rijk het wegennet en de percelen projec teert. Daar door de polder een kreek loopt, is het mogelijk, dat de Braak man aan twee gemeenten wordt toe gewezen. Over de- voorkeur van de bewoners voor Arnemuiden als plaats om te ker ken, waarover de heer Joosse had ge sproken, merkte de heer Elenbaas op, dat het hier slechts om één man gaat, die er bezwaar tegen maakt, dat de predikanten in Lewedorp en Nieuw dorp lichte costumes dragen. Ten slotte werd nog het woord ge voerd door de heren J. Kweltkeboom, wethouder, en P. J. Brakman, secre taris van Nieuw- en St. Joosland. Eerstgenoemde meende, dat op de voorgestelde wijze van toedeling de kans op uitbreiding voor zijn gemeen te finaal is verkeken en laatstgenoem de vond het gewenst, dat nu reeds re kening wordt gehouden met hel wel licht over een jaar of tien in te polde ren deel van het Zuid-Sloe bij Ram- mekens, waarvan de bewoners stellig aangewezen zullen zijn op Nieuwland. Burgemeester Elenbaas vond dit ech ter praematuur. Hierna sloot de Commissaris der Ko ningin deze vergadering met 'n woord van dank aan de sprekers. HANS WARREN SPREEKT OVER „MODERNE DICHTKUNST." Zoals gemeld zal de letterkundige medewerker van de P. Z. C., de dich ter Hans Warren, een voordracht houden over „moderne dichtkunst" ter gelegenheid van het veertig ja rig bestaan van de Openbare Lees zaal te Vlissingen. Deze lezing is niet uitsluitend toegankelijk voor de leden, doch voor belangstellende niet- leden. De bijeenkomst wordt mor genavond gehouden in de Leeszaal, i verfrissende lUWCT uvi mond en keel yjRlGL^ met de delburg verhuisde, werd hij na enke le maanden ook door deze gemeente tot ouderling verkozen. Als voorzit ter van de kerkeraad is hij haar in de jaren, dat de predikantsplaats vacant was, tot grote steun geweest. Ook in het kerkelijk werk in het algemeen neemt de heer De Kok reeds vele jaren een belangrijke plaats in. In 1907 verenigden zich de Kruisgemeenten en de Ledelvenaan- se gemeenten tot de Geref. Ge meenten in Nederland. Aan deze ver eniging heeft hij een werkzaam aan deel gehad. Van de toen dienende predikanten en ouderlingen is hij nog de enige in leven. In 1921 werd hij benoemd in het hoofdbestuur van de Scholenbond der Ger. Gemeente. Ook heeft hij reeds van dat jaar af zitting in het hoofd bestuur der Staatkundig Gerefor meerde Partij". Van 1934 af is hij lid van het curatorium der Theologi sche hogeschool. De plaatselijke predikant, ds. L. Rijksen ging in de herdenkingsdienst te Middelburg voor. Hij bediende het Woord naar aanleiding van 2 Samu el 22 vers 47, „De Heere leeft en ge loofd zij mijn Rotssteen en verhoogd zij God, de Rotssteen mijns heils." Er werd op gewezen hoe David in zijn roemtaal in de Heere ten le van zyn ervaring spreekt, dat de Heere leeft, ten 2e op Hem wijst als zijn rotssteen en ten 3e opwekt om Hem te ver heerlijken. Na de predikatie werden de heer De Kok en zijn gezin hartelyk toe gesproken. De gemeente zong hem staande Ps. 121 vers 3 toe. Nadat de jubilaris een dankwoord had gespro ken, verzocht hij de gemeente met hem Ps. 71 vers 12 te zingen. Maandag bestond er gelegenheid voor de gemeenteleden hun felicita ties aan te bieden, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. C.B.T.B zendt telegram aan minister Drees Over uitblijven van schaderegeling Het hoofdbestuur van de C.B.T.B. heeft een telegram gezonden aan de minister-president over het uitblijven van de schaderegeling voor de slacht offers van de watersnood. Het telegram luidt als volgt: „Het hoofdbestuur van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, op 11 April in vergadering bijeen, heeft zijn ern stige bezorgdheid uitgesproken over het nog steeds uitblyven van mede delingen van de regering omtrent de schaderegeling voor de slachtoffers van de watersnood. Dringend ver zoekt ons hoofdbestuur uwe excellen tie te bevorderen, dat op de kortst mogelijke termyn van regeringszijde mededelingen zullen worden gedaan, die een einde maken aan de pijnigen de onzekerheid, waarin duizenden zo zwaar getroffen landgenoten verke ren. Ons hoofdbestuur dringt er te vens met klem op aan, dat de gele den schade integraal door de over heid zal worden vergoed." Uitstel verkiezingen in '21 gemeenten Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben thans uit Den Haag bericht ontvangen, dat de gemeenteraadsver kiezing in de 21 in verband daarmee door het college aan de minister voor gedragen en door ons reeds opgesom de Zeeuwse gemeenten zal worden uitgesteld tot een nader vast te stel len datum. Dit zou dus betekenen, dat ook in Krabbendijke, waar de A.R. Kiesvereniging de minister telegra fisch verzocht om niet tot uitstel over te gaan, de verkiezing op een later tijdstip zal geschieden. Ingenieur P.Z.E.M. benoemd Tot ingenieur bij de P.Z.E.M. is be noemd ir. J. W. M. van Rooij te Eind hoven. Hij volgt ir. J. Dekker op. Advertentie MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De geheimzinnige ridder" met Vittorio Gassmann, (14 jaar), 7 en 9.15 uur; Hotei „De Burg": algemene ledenvergadering, afdeling Middelburg Vereniging voor Facul tatieve Lijkverbranding, 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra; ,,D' Czardasfür- stin", (alle leeftijden). 7 cn 9 uur; Luxor: „Het tovertapijt". (14 jaar). 8 uur: Concertgebouw: „Brugge" le zing met lichtbeelden door de heer Baf. Dusauchot, 8.15 uur; uitvoering „Con Amore", uur; Ned. Herv. Verenigingsgebouwvergadering Hervormde Vrouwenbond, 8 uur; A.N.M.F.-gebouwvergadering kader metaalbedrijfsbohd. GOES. Vandaag Grand- Z<.i dige grenzen" (18 jaar). 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2