ifTRO „Neem Zeeland op In nieuw hMcoptère-Iuchtnet^ Zeenwse Almanak WATER ER0N1 TELEFOONTJES met hei VORST BRACHT VERTRAGING IN OESTERVISSERIJ SCHIP WERD MET MOEITE DRIJVENDE GEHOUDEN MATROZENSHAG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 APRIL 1953. BRIEF AAN DE SABENA Belangrijk initiatief van „Nijverheid en Handel" Tussen de Belgische luchtvaartmaatschappij „Sabena" en de gemeente Rotterdam is, zoals bekend, zeer onlangs overeenstemming bereikt over de instelling van een regelmatige vliegdienst per helicoptère eerst voor vrachtvervoer, daarna ook voor passagiersvervoer tussen België en Rotterdam. Een dergelijke luchtlijn zou ook voor Zeeland grote mogelijkheden kun nen openen. Men is daar nog niet vergeten hoezeer voor de oorlog de K.L. M.-dlenst AmsterdamRotterdamHaamstedeVlissingenKnokke flo reerde en men beseft tenvolle, dat de provincie er ten zeerste bij gebaat zou zyn, indien zjj wederom in een dergelijk „Benelux'Muchtnet opgenomen zou kunnen worden. Dat de dienst door lielicoptères wordt onderhouden, is een aantrekkelijkheid terneer, omdat men de bijzondere eigenschappen van de ze toestellen in Februari wel zeer goed heeft leren kennen: het is niet no dig tevoren kostbare vliegvelden aan te leggen. Naar wij vernemen heeft het bestuur van het departement Zeeland der Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel zich thans, met toe stemming van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland en in overleg met de Zeeuwse Vereniging voor Luchtvaart en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, tot de directie van de „Sabena" gewend om te bereiken, dat ook Zeeland in dit nieuwe luchtnet wordt opgenomen. Reeds wordt overwogen het vlieg veld Haamstede op Schouwen-Duive- land, waaraan momenteel herstel werkzaamheden worden uitgevoerd, tot een „tussenhalte" voor de helicop- tères te maken. In zijn brief aan de „Sabena" herinnert het bestuur van het departement Zeeland er aan, dat de K.L.M. vóór de laatste oorlog een luchtlijn AmsterdamRotterdam HaamstedeVlissingenKnokke on derhield, welke in een grote behoefte voorzag. Door de oorlogsomstandigheden, bombardementen, de inundatie, enz., werden de Zeeuwse vliegvelden on klaar en werd deze luchtlijn opgehe ven. In een eilandenprovincie als Zee land, die zo geïsoleerd ligt en waarin de moeilijkheden met de verbindingen thans nog geaccentueerd worden door de overstromingsramp van 1 Februari, wordt het gemis aan snelle en korte verbindingen met de grote centra en de verkeersknooppunten ten zeerste gevoeld. Het lijkt het departement Zeeland van de Ned. Maatschappij voor Nijver heid en Handel mogelijk en verant woord, deze bezwaren voor een ge deelte te ondervangen door het in stellen van een regelmatige dienst per helicoptère. Men meent, dat het uit- Kielhalen in een „duikerklok' Zaterdag heeft zich een merk waardig voorval afgespeeld bij de zandzuiger „Merwede" van de fa. Zanen en Verstoep, welke op stroom lag voor de kust bij Sirjansland. Een man, die met een vlet in de omgeving van de zandzuiger kwam, werd door de sterke stroom plotseling mee gesleurd, ging met zijn vlet on der de zandzuiger dooren kwam aan de andere kant weer boven. Zonder ook maar even naar adem te happen! Zijn vlet was omgeslagen, maar zó snel, dat er een luchtruimte ontstond ontstond, die het hem mogelijk maakte adem te halen tijdens zijn onvrijwillige kielhaling Toen de man weer boven kwam, werd hij spoedig door gediensti ge handen aan boord van de „Merwede" getrokken. Torenontwerpen voor Hulst worden geëxposeerd Naar wij vernemen, zullen de inzen dingen op de prijsvraag van de ge meente Hulst voor het ontwerpen van een torenbekroning voor de St. Willi- brordus-basiliek einde April of begin Mei gedurende twee weken in de Aca demie voor Bouwkunst aan het Wa- terlooplein in Am-sterdam worden ge- exposeerd. Van half Juni tot half Juli volgt dan een expositie In Hulst zelf. Jl. Zaterdag meldden wij reeds de uit slag van deze prijsvraag. OCHTENDGESPREK. Een ochtendstond met waarlijk goud in de mond is zeldzamer, dan het be moedigende spreekwoord wil doen ge loven en menige ochtend zijn wij op louter koper géstoten.... Die morgen scheen het echter alles goed en waar. Het was een prettige morgen, met zon en met werkzaamhe den, welke ons naar de Vlissingse bou levard voerden, alwaar de ochtend waarlijk iets stralends begon te krij gen, toen twee charmante (Zuider)- buurmeisjes, gezeten op een bankje, ons nodig hadden... Ze nuttigden een ontbijt en wilden dat evenement vastgelegd zien op de gevoelige plaat, teneinde later aan kin deren en kleinkinderen te kunnen be wijzen, dat de oudjes het vroeger best deden en ondernemend genoeg waren om op een mooie morgen vroeg uit de veren te klimmen, teneinde in Vlissin gen oo een bankje aan een boulevard al broodetend de zon te zien stijgen boven een glinsterende Westerschelde... Aan dit begrijpelijk streven verleen den wij gaarne onze medewerking en als tegenprestatie werden enkele me dedelingen gedaan omtrent de her komst van de dames. Uit Brugge en Dam/me kwamen ze. „Dus u kent de stad van Tijl Uylen- spiegel?" nn „Van wie zegde, menier?" vroegen ze verbaasd, met hoog opgetrokken, keurig bijgeschaafde, wenkbrauwtjes. „Van Tijl Uylenspiegel", herhaalden wij geduldig. ,,'k Kenne kik dieie mens me. En vc kenne pourtant toch vele in Damme", sprak de Damse. Hij is dood, hebben wij toen plechtig medegedeeld, maar het maakte geen in druk... voerbaar is en zeker de overweging waard, na te gaan of op Walcheren, respectievelijk Zuid-Beveland geschik te terreinen te vinden zouden zijn voor het landen en opstijgen van hef- schroefvliegtuigen, waardoor de lijn BelgiëRotterdam over deze eilanden zou kunnen worden geleid, met de mogelijkheid door middel van tussen landingen de dienst economisch ver antwoord te maken en de toestellen sterker te bezetten. Het bestuur was van oordeel een en ander eerst schriftelijk aan de „Sabe na" te moeten voorleggen teneinde de directie van deze maatschappij in staat te stellen hierover haar gedachten te laten gaan en met het departement Zeeland contact op te nemen. Zeer gaarne zou men van Zeeuwse zijde over deze kwestie met de „Sabena" van gedachten wisselen, opdat alle mogelijkheden gezamenlijk kunnen worden onderzocht. Op 27 Mei toch raads verkiezing in Krabbeudijke A.R. Kiesvereniging wendt zich tot de minister De A.R. kiesvereniging te Krab- bendijke kwam in ledenvergadering bijeen. De heer L. Th. Vogelaar gaf een overzicht over het gemeentebe leid in 1952, waaruit bleek, dat ver schillende verbeteringen zijn tot stand gebracht, o.a. straatverlichting en aanschaf brandweerauto. Op 1 Februari werd het grootste gedeel te van het dorp voor de watervloed gespaard. De door het dagelijks be stuur der gemeente als voorzorgs maatregel bevolen evacuatie was een punt van drukke bespreking. Nu vrijwel alle inwoners van evacu atie zijn teruggekeerd, kon de verga dering zieh er niet mede verenigen, dat B. en W. uitstel voor de ge meenteraadsverkiezing hebben ge vraagd. Besloten werd de minister van binnenlandse zaken telegrafisch te verzoeken het mogelijk te maken dat de verkiezing te Krabbendijke ook op 27 Mei a.s. wordt gehouden. Als A.R.-candidaten werden ge steld de heren H. J. van Harn, J. Pasman, C. Boucherie, A. Zeevaart, J. C. Buïzer en A. A. Visser. In Bruinisse spoelden reeds 83 rampslachtoffers aan In de maand Maart spoelden te Brui nisse aan of werden daar aangebracht en voorlopig begraven 62 lijken. Tot en met 31 Maart waren aangebracht en begraven 83 rampslachtoffers, dit aantal vermeerdert nog dagelijks. De meeste slachtoffers zijn afkom stig uit Oosterland, Nieuwerkerk en Ouwerkerk. Vereniging tot verbetering van het rundvee De Vereniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland houdt Donder dag 16 April in Terneuzen haar alge mene vergadering. De rijkszuivelcon- sulent, Ir. W. L. Harmsen, zal een in leiding houden over het wintermeik- vraagstuk. ''F#: - ËLLKWOOTSDLIK aan de telefoon krijgen, wanneer wij het huis van de opzichter bel len, gelooft toch, dat die vrees wel wat ongegrond is. ,#JTr wordt nog steeds hard aan de dijk gewerkt, maar dat er nu nóg wat zou kunnen gebeuren nee, dat wil zv bij mij niet in". De heer Nieuwenhuize vertelt ook, dat de boeren in de polder intussen weer hebben gezaaid. Soms op gronden met een bijzon der hoog zoutcijfer. Wat er van terecht zal komen, moeten ze maar afwachtenZélf heb ik een boomgaard, vertelt hij, waar het zoutcijfer nog boven de vijftien ligt. De pruimen staan nu prach tig in bloei, maar of ze ook vrucht zullen zetteti Ten slotte treffen we nog de imid Schaalje, die midden in het dorp woontvlak bij de nieuwe Hervormde Kerk van ds. Zunne- berg die men op ons fotootje kan zien. Het water kwam ,ot een paar meter van zyn huis. Het bleef dus droog en daardoor kon ook zijn bedrijf doordraaien. En het heeft gedraaid in die weken na de ramp: reparaties aan de zandzuigers bij de dijk en repa raties aan landbouwmachines. Alles moet practisch in de revi sie en het is zelfs zoveel, dat de smid van Ellewoutsdijk het niet alleen afkan. Een deel is naar Goes gezonden. Zo werkt men ook in Ellewoutsdijk voort: de- huisvrouwen en de boeren, de mannen aan de dijk en de smid. En als het alleen van al deze werkers zou afhangen, zou de toestand in Ellewoutsdijk weer heel spoedig volkomen normaal zijn. Maar helaas hangt het niet uitsluitend van hén af! - S'. v Mevrouw Zunneberg, de vrouw van de dominè van Ellewouts dijk, woont nu zowat vijf jaar in het dorp daar onder aan de dijk in het uiterste puntje van de Zak van Zuid-Beveland. En ze is dus langzamerhand roei met de pol der en de dijk en waarschijnlijk ook met het brede water over de dijk vertrouwd geraakt. Ook al komt ze zelf uit Driebergen waar een vijvertje in het bos zowat- 't enige water vormt en een „rus tieke" houten brug daarover 't enige waterbouwkundige kunst werk. Nu, sinds de eerste Februari 1953, weet ze echter wat water is en welke enorme krachten zich daaruit kunnen losmaken. Wan neer we met mevrouw Zunne berg ons dagelijks telefoonge sprek met het waterfront heb ben, vertelt ze ons in de eerste plaats van haar bewondering voor de mensen van het dorp. „Die hebben zich prachtig gehou den: tijdens de ramp maar ook daarna toen alles in het dorp er zo hopeloos uitzag". „Dat is nu toch vrijwel achter de rug?" „Och ja. Het dorp is weer droog en de huizen zijn schoon, maar U moet toch nog maar niet binnen komen kijken. De mensen kunnen en durven nog niets nieuws te kopen. Ze heb ben er immers nog geen geld voor en vaak durven ze ook niet omdat de dijken nog zo zwak zijn De dijken nog zwak? Het is te begrijpen, dat sommigen zich niet meer veilig voelen. Na. zo'n ramp vertrouw je bij iviize van spreken geen enkeldijk meer. Maar de ontvanger-griffier van de polder Ellewoutsdijk, de heer Nieuwenhuize, die wij toevallig Advertentie Zeeuwse visserij in Januari Gunstige resultaten in de haringvangst De berichten over de visserij op de Zeeuwse stromen in de maand Januari luiden niet onverdeeld gunstig. By nadere beschouwing blykfc eigenlyk al leen de haringvangst bevredigende resultaten te hebben gegeven. In de mosselvisserij was al duidelijk het naderende einde van het seizoen te mer ken, de oestervisserij en de pannencultuur ondervonden hinder van de vorst en de ganalenvisserij lag geheel stil. De vissers die zich hiermee bezig hield- den stelden zich noodgedwongen in op de vangst van andere vissoorten. Aan de oestervisserij namen in Januari 71 vaartuigen onregelmatig deel. Hoewel het weinig vroor, onder vond de oestervisserij toch enige stagnatie. De oesters op de percelen en in de putten liepen slechts gerin ge schade op. In totaal werden in Januari naar binnen- en buitenland 404.776 stuks oesters meer verzonden dan in de zelfde maand van 1952. Aan de mosselvisserij namen 88 vaartuigen onregelmatig deel. Er werden zeer weinig Zeeuwse con sumptiemosselen gevist. De handel bleef tengevolge van de buitenlandse concurrentie zeer kalm. In de Wester-Schelde werden in Januari geen consumptiemosselen gevist. In de Wester-Schelde werd even eens geen garnalenvisserij uitgeoe fend. De garnalenvissers in dit dis trict gingen over op de haring- of kuilvisserij. In de andere districten had de garnalenvisserij niet veel te betekenen. Daardoor werd ook zeer weinig bijvis aangevoerd. De haringvisserij leverde grote vangsten op. Er werden alleen in Januari al grotere hoeveelheden aan gevoerd dan in het gehele jaar 1952. De gemiddelde prijs was circa 4 cent hoger dan in December j.l. Ook de kuilvisserij leverde weer een behoor lijke aanvoer van schardijn op. De femiddelde prijs was echter lager an in December, waardoor de ho gere aanvoer toch minder opbracht. Dader van aanranding gearresteerd Op Eerste Paasdag werd een 7-ja- rig meisje te Sluis aangerand door de 26-jarige gehuwde J. J. B. De politie tastte aanvankelijk in het duister bij gebrek aan betrouwbare getuigen, doch slaagde er na een week in, de dader te arresteren. De man legde een bekentenis af. Totaal aanvoer Zeeuwse Stromen 2.972.593 kg. f 1.029.730 (3.686.135 kg. f 972.197); haring 1.784.122 kg. f 402.213 (370.104 kg. f 136.956) sprot 174.943 kg. f 56.712 (30.805 kg', f 12.723); garnaal voor consumptie 8864 kg. f 11.269 (30.357 kg. f 59.320); oesters 2.391.487 stuks 172.7°4 kg. f 471.440 (1.986.711 st. 154.657 kg. f 470.169)mossel voor consumptie 680.000 kg. f 66.549 (2.826.500 kg. f 264.294). De cijfers tussen haakjes hebben betrekking op de maand Januari '52. Zeelandia-Rotterdam vierde 30-jarig bestaan Vorige week gaf de gemengde zangver. „Zeelandia", onder-afdeling van de Zeeuwse Vereniging „Zeelan dia" te Rotterdam, een jubileum avond in de grote Odepnzaal, ter ge legenheid van haar 30-jarig bestaan. Oorspronkelijk was deze avond be paald op 4 Februari j.l. en zou me dewerking worden verleend door het Westkappels dameskoor, maar in ver band met de nationale ramp moest de avond worden verzet en het da meskoor worden vervangen door het mannenkoor „Verenigde Zangers" te Rotterdam, dirigent Moss. T. H. Wolff. Aan het begin van de avond heb ben diverse sprekers de jubilerende vereniging, onder aanbieding van bloemen en geschenken, hun geluk wensen aangeboden. Het goed verzorgde programma heeft het in grote getale opgekomen publiek van vaak goede zang doen genieten. Na de pauze volgden enke le cabaretnummers onder leiding van Albert de Booy; deze nummers, op gebied van zang en muziek vormden een waardige afronding van het ju bileumprogramma. Een gezel li sr bal besloot deze avond. AANVARING TE TERNEUZEN. Vaartuig voer op Westdam In de nacht van Zaterdag op Zon dag ontstond bij het schutten in de ostkolk te Terneuzen een aanva. ring tussen het Nederlandse m.s. „Twee Gebroeders" uit Sas van Gent en de Franse motorspits „Moulette". Eén der ankers van de „Moulette" drong bij de botsing ter hoogte van de machinekamer in de scheepswand van de „Twee Gebroeders", waar door deze snel water maakte en slechts doordat politie en sluisperso- neel in allerijl het ontstane gat voor lopig wisten te dichten, drijvende kon worden gehouden. De „Twee Gebroeders" meerde langs de Nieuwe Beurtvaartkade en zal, nadat de lading is gelost, defi nitief worden hersteld. Zaterdagmiddag voer het Duitse binnenvaartuig „Tilburg", metende 580 ton, dat met een lading kunst mest onderweg was naar Terneuzen, bij het binnenkomen van de haven aldaar, op de Westdam van de Oos telijke buitenhaven. De „Tilburg", die schade aan het roer opliep, werd door de „Holland" van de rederij Willem Muller vlotgetrokken, waar na het schip ligplaats koos in het Noorderdok. Eieren gesmokkeld Vader en zoon C., eierhandelaren in Uzendijke, smokkelden eieren naar België totdat de kommiezen er lucht van kregen. Ruim 2200 werd in be slag genomen, zynde de opbrengst van ongeveer 14.700 eitjes. Voor de econo mische politierechter te Middelburg werd tegen de vader 400 en tegen de zoon 200 met teruggave van het in beslaggenomen geld geëist. Senior werd veroordeeld tot. 200 of één maand en junior tot 75 of 10 dagen. Nieuwe woonruimte voor 266.071 gezinnen sinds 1945 De vorstperiode gedurende de eer ste weken van 1953 heeft blijkbaar een grote invloed gehad op het gereedko men van nieuwe woningen. Er kwa men nL volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek slechts 2061 nieuwe woningen in Ja nuari 1953 gereed. In dit aantal zijn begrepen 53 duplexwoningen, zodat door nieuwbouw voor 2114 gezinnen woonruimte is beschikbaar gekomen. Sedert de bevrijding, gerekend tot en met Januari 1953, werden 253.035 woningen voltooid, waarvan er 13.036 als duplexwoning zijn ingericht, zodat voor 266.071 gezinnen nieuwe woon ruimte is beschikbaar gekomen. Het in Januari in Zeeland voltooide aantal woningen is 68 (83) (tussen haakjes het cijfer van Januari 1952). tao-zonder-baas op stap Zondagmiddag werden de be woners van de Klokstraat te Goes opgeschrikt door glasge rinkel een personenauto was in de étalage van het modemaga zijn van de fa. J. gereden! Het bleek echter een auto zonder chauffeur te zijnWat was namelijk het geval? Toen de heer R., wiens wagen met draai ende motor in de Lange Kerk straat stond geparkeerd, nog even zijn huis binnen ging, maakte de onbeheerde auto van de gelegenheid gebruik om er vandoor te gaan. Het voertuig reed alleen langs het trottoir in de richting van de Klokstraat... doch het was hem niet mo gelijk om op eigen gelegenheid de bocht te nemen. De ruit van de fa. J. werd het slachtoffer... E.H.B.O.-Kortgene hielp tijdens ramp 2000 mensen De E.H.B.O. te Kortgene kwam in algemene ledenvergadering bijeen in de Stadswynkelder. Besloten werd zo spoedig mogelijk de E.H.B.O.-cursus te vervolgen. Blijkens een verslag van de secretaris zyn gedurende de ramp dagen ongeveer 2000 personen gehol pen door de E.H.B.O/ers op de post, die te Kortgene was ingericht. In ver band met het vertrek van de voorzit ter, de heer P. G. van den Bosse, werd de heer M. Nijsse tot voorzitter be noemd. Ook de secretaris, de heer J. Quist, moest wegens vertrek voor zyn functie bedanken. In zijn plaats werd benoemd de heer I, de Waal. Rotaryclub Zierikzee geïnstalleerd Door dr. A. D. Voute, districtsgouverneur Reeds vóór 1 Februari j.l. was in Zierikzee een plaatselijke Rotaryclub in oprichting. Ook na de ramp orga niseerde men bijeenkomsten en de bij zondere omstandigheden droegen er niet weinig toe bij, dat binnen korte tijd een zeer hechte band tussen de leden ontstond. Zo kon een gezonde dochter van de grote internationale Rotary ter wereld komen. Zaterdag heeft de gouverneur van het Rotary- district Zuid-Nederland, dr. A. D. Voüte uit Oosterbeek, de nieuwe club geïnstalleerd. Hiervoor bestond grote belangstelling van de zijde der Rotarians uit overig Nederland: op Friesland na waren alle provincie's vertegenwoordigd. De Rotaryclub Zierikzee, waarvan de heer D. C. A. Lugt, voorzitter is, werd onder patronaat van de Rota ryclub Middelburg (en onder directe leiding van jhr. mr. T. A. J. W. Schorer) opgericht. Bij de plechtige installatie door dr. Voüte waren ondermeer ook aan wezig de heren L. Neher, directeur- generaal van de P.T.T. en ir. A. W. van de Plassche, directeur-generaal van Landbouw, leden van de Rotary, alsmede een afvaardiging van 'de club in Brugge. De heer Neher voer de het woord namens alle Nederland se clubs en voorts werd nog gespro ken door de voorzitter van de Rota ryclub Middelburg, mr. P. van Empel en door jhr. mr. Schorer. Het gezelschap maakte Zaterdag onder leiding van burgemeester J. Romeijn nog een tocht naar het ver dronken Ouwerkerk. De Rotarians waren diep onder de indruk van de troosteloze aanblik, die dit dorp en zijn omgeving thans bieden. Advertentie HOOFDPIJN!^- Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 47 ct. MijnhardtHoofdpijntabletten.Koker80ct. 55ste lijst van slachtoffers Het Informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis heeft een 55e lijst van geborgen en geïdentifi ceerde slachtoffers van de waters nood uitgegeven. Voor Zeeland bevat deze de volgende namen: NTEUWERKERK Lievense, Johan, geb. 29.6.27, laatste adres: Ooststraat 236. Oats, Frederijk, geb. 18.6.88, laatste adres: Stationsstraat 369, Bouwman. Nicolaas Joacnim, geb. 21.11.45, laatste adres: Zonnemaire- weg 117, Ouwerkerk. QOSTERLANjd van Westenbrugge, Adriaan, geb. 21.9.00, laatste adres: Slikweg A 407. STAVENISSE Moerland, Maria Levina, geb. 11.5.44, dochter van Johannes Moerland en Jannetje Overbeeke, laatste adres Stoofdyk A 93. Schooltandverzorging Vlissingen en Souburg Uit het jaarverslag van de school tandverzorging Vlissingen en Oost en West Souburg over het schooljaar 1951-1952 blijkt, dat hoewel er nog een aantal ouders is, dat geen toestem ming voor behandeling wenstte te ge ven, over het algemeen dé schooltand verzorging een succes is geworden. In Vlissingen waren zowel bij 't eer ste als bij het tweede onderzoek 10 scholen, in Souburg 4 scholen inge schakeld. Bjj het eerste onderzoek werden in Vlissingen 1656 en in Sou burg 378 kinderen behandeld, bij het tweede onderzoek waren dezo getallen respectievelijk 1623 en 369. Over het kalenderjaar 1952 bedroeg het exploitatietekort 3704,59. Hier voor kwam voor rekening van de ge meente Vlissingen 2959,22 en voor rekening van de gemeente Souburg 745,37. Met ingang van 1 September 1951 werd de bijdrage van de ziekenfondsen voor Vlissingen vastgesteld op 3,25 en voor Souburg op 3,50 per jaar per leerling. De bijdragen van niet-verze- kerden werden eveneens vastgesteld op respectievelijk 3,25 en 3,50. Jaarvergadering Nieuw-Walcheren Men verzoekt ons mede te delen, dat de jaarvergadering van de Stich ting Nieuw Walcheren, die Woensdag a.s. in Hotel de Burg te Middelburg wordt gehouden, om 8 uur aanvangt. Motorrijder te Middelburg brak been bij ongeval Op de beruchte hoek Molenwater Koepooi-tstraatZuidsingel—Verve rijstraat te Middelburg deed zich Za terdagmiddag een vrij ernstig ver keersongeval voor. Twee motorrij ders kwamen hier met elkaar in bot sing, zekere T., die van de Zuidsingel kwam en de Ververijstraat wilde in- ..jden en zekere G., die uit de Koe poortstraat kwam en het Molenwater wilde oprijden. Beide motorrijders kwamen te vallen, waarbij T. een been brak. Hij werd naar het zieken huis overgebracht. G. kwam met de schrik vrij. De materiële schade was niet groot. MIDDELBURG, Café-restaurant Wöhler: Al gemene ledenvergadering „Handels belang" 8 uur; Electro: „De geluids barrière" met Ralph Richardson en Ann Todd, (14 jaar). 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Die Czardasfür- stin", (a.l.), 7 en 9 uur; Luxor; „De Klauw", (18 jr.), 8 uur; Concertge bouw: Kappersconcours. 4 en 7.30 u.; Cosy Corner: Duo Abels—v. Eelt, 3— 6 en 811.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren", (a.l.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2