DEZE ZOMER MEER WATER VOOR MIDDELBURG Giften voor Vlissinsen uit alle delen van de wereld WALCHEREN WOENSDAG 8 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 DE RAAD VERGADERDE Tot bouw van Bodenhuis besloten De gemeenteraad van Middelburg heeft Dinsdagmiddag zijn goedkeuring gehecht aan het slaan van 15 diepe bronnen In de prise d'eau te Oranje zon, teneinde de komende zomermaanden over wat meer water te kunnen beschikken. Daarmede is een bedrag van 85.000 gemoeid, welke kosten t.z.t. worden bestreden uit de stormschadevergoeding. De voorzitter, bur gemeester mr. dr. N. Bolkestein, kon zich nog niet erg optimistisch uitla ten over het gebruik van de prise d'eau, aangezien het zoutgehalte nog steeds te hoog is en vermoedelijk de eerstkomende maanden niet voldoende zal dalen, omdat wy een droge tyd tegemoet gaan. Door mengen kan het zoutgehalte echter wat gereduceerd worden. Op een vraag van de heer 1. van Loo (Arb.) of het water uit de bronnen van goede kwaliteit is, werd geantwoord, dat het zorgvuldig gekeurd wordt. De heer L. J. Breel (Arb.) betreurde het, dat de commissie van bijstand niet uitvoerig over de plan nen is ingelicht, doch wethouder L. J. van 't Westende riposteerde, dat de gehele raad reeds een détailryk rapport van de directeur der Gemeente bedrijven had ontvangen. de overlast af, welke de landbouwer ondervindt van kinderen uit het woonwagenkamp (zelfs de politie kon ze vorig jaar niet uit een mais- veld verdrijven) en ook zijn fractie genoot de heer P. Meliefste was er voor, 't verzoek in te willigen. Oo hun verzoek werd het voorstel aangehou den. Bij het begin van de vergadering maakte de heer J. S. Hoek er na mens de AR-fractie bezwaar tegen, dat het bestuur der Godshuizen bij vacatures een aanbeveling indient, die bovendien bestaat uit één persoon. Hierop werd geantwoord, dat de raad daaraan niet is gebonden. B. en W. zullen deze kwestie echter nog eens met het bestuur der Godshuizen bespreken. Ook zg achten het wense lijk, dat er een voordracht van twee personen wordt ingediend. Ook besloot de: raad tot de bouw van een nieuw bodenhuis aan de Bo denplaat De stichtingskosten zijn geraamd op 26.300 en na voltooiing zal het gebouw met de grond door de Bodenvereniging worden gekocht. De commissie van financiën begreep niet, waarom deze vereniging de bouw niet zelf ter hand heeft geno men, doch wethouder J. W. Kögeler verduidelijkte, dat zrj nog geen rechtspersoonlijkheid bezit. Bij de overdracht zullen geen registratie rechten betaald behoeven te worden. De heer I. van Loo wilde zijn stem niet aan het voorstel geven, omdat de commissie van bijstand niet op de hoogte was gebracht, doch hij wijzig de zijn standpunt, toen hg vernam, dat dit niet geschiedde omdat het ge bouw voor derden wordt gebouwd. Op vragen van de heer Breel ant woordde de wethouder, dat een restauratie van het Engelse kerkje voorlopig niet is te verwachten, om dat de Ned. Hervormde gemeente haar handen vol heeft aan de Oost- kerk en dat de Stadhuisstraat bin nenkort haar definitieve verloop krijgt. Het subsidie aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek werd ver hoogd. De heer A. J. Schot (SG) wil de geacht worden te hebben tegenge stemd. De heren K. Boot en W. A. v. d. Linde werden benoemd tot le raren in tijdelijke dienst aan de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs. De leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd. Een verzoek van de Geref. school Gravenstraat om mede werking aan de aanschaffing van schoolbanken werd ingewilligd en de terreinen en gebouwen van de gas fabriek werden toegewezen aan de C. V. Wasserij Zeeland. De subsidi ering van de kinderverpleging werd herzien. Het voorstel om afwijzend te be schikken op het verzoek van J. Da- vidse tot het onttrekken van het Ar- nemuids voetpad aan het openbaar verkeer lokte enige bespreking uit. De heer M. Wattel (AR) schilderde Ned. Herv. Paasfeestviering in Middelburg Leden van het Ned. Hervormd kerkkoor en van ..De Jonge Kerk" zongen op Paaszondag in de vroege morgen Paasliederen op hun „zang- tocht" door Middelburg. Ds. E. Snel ler leidde in de Oostkerk een bijzon dere Paaskinderdienst. In de over volle Nieuwe Kerk werd namens de Radiocommissie van de Oecumeni sche raad van kerken in Nederland een oecumenische jeugddienst gehou den, welke uitgezonden werd door het I.K.O.R. en waarin voorging ds. H. A. Visser van Amsterdam, die sprak over „Onze verwachting in de waagschaal." Benoeming De heer J. J. van der Velde uit Wolphaartsdijk is voor de ring Zee land gekozen in het hoofdbestuur van de Kon. Bond van Zang- en Orato riumverenigingen. Jongens stookten vuurtje in bunker te Oostkapelle Zoals vrij dikwijls voorkomt, waren enkele jongens in een bunker in de Oostkapelse duinen een vuur tje aan het stoken. Passerende strandbezoekers grepen in en zodoen de werd wellicht voorkomen, dat het vuur zich uitbreidde. Enkele jongens werden op het gemeentehuis onder vraagd. Het is wellicht niet overbodig nog maals te wijzen op het gevaar van spelen in bunkers en zeker om daar een vuurtje ln te stoken, daar het zeer goed kan voorkomen, dat er zich nog ontplofbare stoffen in de bun kers bevinden. Ook moet men zeer voorzichtig wezen met het spelen bij bunkers, die door de zee zgn onder mijnd- Wegens het zich wederrecntelijk toeëigenen van aangespoelde goede ren werd tegen een persoon proces verbaal opgemaakt. Ontwilckelingsvergadering Partij van de Arbeid De afd. Vlissingen van de Partfl van de Arbeid hield in het kader van de a.s. gemeenteraadsverkiezingen een ontwikkelingsvergadering tijdens v/elke wethouder M. A. van Popering sprak over de woningpolitiek in Vlis singen. O.m. kwam hierbij ter sprake de kwestie van woningbouw en in dustrievestiging. Het ligt in het voornemen ook an dere problemen betreffende het ge meentelijk beleid in soortgelijke ver gadering te doen behandelen. Teraardebestelling slachtoffer van ongeval Op de algemene begraafplaats te Vlissingen is Dinsdagmiddag net stof felijk overschot van de aan de gevol gen van een ongeval overleden am bachtsscholier J. Griep ter aarde be steld. Er was zeer veel belangstel ling en een schat van bloemstukken dekte de baar, die werd voorafge gaan door medescholieren en junior- leden van de voetbalvereniging „De Zeeuwen". Aan het graf sprak een tante van de overleden jongen na mens en tot de familie. In net bij- zonder richtte zij zich ook met enke le sympathieke woorden tot de schoolvriend wiens beitel door een ongelukkige samenloop van omstan digheden ae ernstige vervonding ver oorzaakte. Voorts werd gesproken door de heer H. de Vries, leraar aan de Mid delburgse Technische School en door de heer J. Oosterling namen- „De Zeeuwen". Een oom van de overlede ne dankte voor de belangstelling. Collecte Yoor Simavi Te Vlissingen wordt deze week ge collecteerd voor het Simaviwerk (Steun in medische aangelegenheden voor inlanders). Er is een plaatselijk comité samengesteld, bestaande uit de damt Wolters-Hazeu, mej de Boer, Groot-Harte; Dellaert-Van Beu- sekom en Bikker-v. d. Sande, dat de collecte aanbeveelt in de belangstel ling van de Vlissingse burgerij. Bestemming in overleg met de gevers. Behalve de destijds reeds vermelde gift van de Svenska-Amerika Linlën te Gothenburg, zijn in de loop van de laatste maand nog verschillende gif ten ter leniging van de watersnood bg de burgemeester van Vlissingen binnengekomen, nl. van het gezel schap „Uit Eendragt, Vriendschap" te Vlissingen; Jhr. J. K. Lampsins van den Velden te Ysselstein, Dr. G. Volmer te Oranjestad (Aruba): J. P. Lagace te Eu le Chateau (België) Pastoor A. P. Guerree te Jou> sur Eure, (Dép Eure); Detaillistenver- band, Schaffhausen; L. H. J. Beven te New Jersey (Am.); de J. G. Ma- dison-school te Spokane (Wash. Am.) en de Flushing High School te Flushing (N. Y., Am.). De gift van „Uit Eendragt, Vriend schap" is aan het Nationale Ram penfonds overgemaakt. Aan dis. uit Schaffhausen zal de Middenstands- Centrale in overleg met de burge meester een bestemming geven, ter wijl de gift van de Madison-school zal worden bestemd ter vervanging van leermiddelen voor de Industrie- en Huishoudschool, die door de leer lingen zelf waren bekostigd en ver loren zijn gegaan. Ook de andere Advertentie f Reda Sludl Een album met Uw Voetbalfavorieten met afbeeldingen van 56 eerste klasse elftallen, gratis bij inlevering van 24 omslagen van de Mars- of /Vufs-Chocolade vóór 30 Ju"' a.s. bij de N.V. Mars-Chocolade* fabrieken, Sloterkade 10-11, Amsterdam (W). Tof nadere aankondiging geeft Uw winkelier U voor 6 \Ts of 6 N's van de MARS- of NUTS-Chocolade gratis 1 stuk Mars-Chocolade. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 7 April. Groenten: tsloerokool B 3958. idem C 17—34; idem D U--22; Spinazie 59 70: Sla per -fuk 11- 3: Sla pc kg 48 95; Radijs per jos 1220; Andijvie 48— 60; Rabarber 12—39; Wi if 43—55. EIERNOTERING GOES. 7 April. Prijs voor verse kippeneieren f 2,03 per kg. Voor vullschalige en ge wassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. Bericht handelaren: Kipeieren 11 cent. Eendeieren 10 cent; Kalkoeneieren 10 cent; Ganseieren 25 cent. VEILING GOES. 7 April. Exportveiling. Goudreinette 1 grol 40- 55; Idem 1 31.70—32; Idem H 19; Jonathan A 60.20: Idem BC 4ö.80. Idem 1 grof 54; Idem 1 42.90—43.70; Idem II 23.60; Golden Delicious A 72; Idem BC 54.90: Idem 1 grof 66; Idem 1 42,90. Idem II 22. Verpakt fruit; Jonathan A 62. Hard fruit: Jonathan 1940; Golden Delicious 1446; Zure Bellefleur 7—19. Bramley Seedling 11,70; Gieser Wilde- man 19.30. St. Remy 8,50—15; Pondsperen 710. Alles in guldens per 100 kg. VEILING KAPELLE. 7 April. Exportveiling: Jonathan I grof 50.25—54.50; Idem I fijn 44.80—46; Gol den Delicious I grof 6571; Idem I fijn 48—57. Verpakt fruit: Jonathan 5469; Golden Delicious 71—78. Gewone veiling. Jonathan 1348; Gol den Delicious 1944; Goudreinette 23: Zure Bellefleur 418; Lambert Calville 1544; St. Remy 413; Brederode 316; Souv. du Vaisseur 1014; Spinazie 42— 50; Koolrapen 5',26; Snijsla 7275; (Jien (stek) 10—15; Witlof 35—52; Veldsla 34. Breekpeen 3'/2; Aardappelen 9y,; Rabar ber 14—23; Rode kool 10; Prei 11; Radijs 12—13 per bos. VISMIJN VEERE. 7 -April. Aangevoerd: 2599 kg. export garnalen 1.04—1.30; 16 kg. schar 37—55. 222 kg. bot 3045; 26 kg. tong imiddeli 1,00—2.19; 104 kg. rog 30—57; 23 kg. wul ken 38—39; 14 kg. ongesorteerde vis 45 —47. VISMIJN BRESKENS. 7 April. Aangevoerd: 544 kg bot l&— 21; 12 kg. schar 30—89: 12 kg. tong 2.00 —•.'.50: M45 kg. export-garnalen 94— -.26. 208 kg, binnen innri-garnalen 991,17. Rondvraagvaria in Middelburgs raad WONINGBOUW BIJ DE STADHUIS STRAAT In de rondvraag van de Middel burgse raad informeerde de heer I. van Loo (Arb.) Dinsdagmiddag of het juist is, dat B. en W. van plan zijn het terrein, dat thans dient tot opslagplaats ten behoeve van de stadhuisrestauratie, te verkopen, daar hier vier woningen zouden wor den gebouwd. De voorzitter, burge meester mr. dr. N. Bolkestein, beves tigde dit: «het leek hem dat het colle ge hier de juiste politiek volgt. Nu de binnenstad vrijwel volgebouwd is, wordt het moeilijk nog terrein voor opslag van materialen te vinden: „als de hond verdrinkt, vluchten de vlooi en naar zijn staart", aldus de burge meester. In overleg met de architect kon echter een pleKje worden gevon den, waar het materiaal, benodigd voor de restauratie, kan worden op geslagen. De heer Van Loo wilde ook weten, wat er gebeurt met de bouwput voor het zwembad en waarom een nog nieuwe woning achter het veiling complex is afgebroken. Over het zwembadprobleem kon de voorzitter geen definitieve mededelingen doen; naar die afbraak zal een onderzoek worden ingesteld. De heer A. Flipse (C.H.) had er bezwaar tegen, dat de Burgerzaal nog steeds als kleding- pakhuis wordt gebruikt. Hierop werd geantwoord, dat uiterlijk 15 April de zaal ontruimd moet zijn. De heer L. A. Schenk (V.V.D.) kreeg op enige vragen ten antwoord, dat net gebruik van het Plein 1940 als standplaats voor alle dienstbussen thans nog als een proefneming moet worden gezien en aat nagegaan zal worden, of hier een eenvoudig wacht huisje voor de passagiers kan worden gezet. De heer Schenk maakte er aanmerking op, dat op borden, die halverwege de Lange Delft naar de Markt wijzen, het woord „centrum" staat; dit kan schadelijk zijn voor de winkeliers, die in tegenovergestelde richting him zaken hebben. B. en W. zullen zich hierover met de politie verstaan. De heer P. Meliefste (A-R.) vestig de er de aandacht op, dat deze week de verbetering van de Seisweg gereed komt. Men heeft er 160 dagen voor nodig gehad in plaats van 78 dagen, zoals geraamd was. De heer L. J. Breel (Arb-) tenslotte vond het een minder gelukkig besluit van het col lege om de raaa op „Derde Paasdag" bijeen te roepen. Het gemeentebe stuur moet mee helpen deze traditie in stand te houden, omdat er daar door veel vertier in de stad komt. Een reis naar Griekenland Voor de afdeling Walcheren van het Nederlands Klassiek Verbond, hield dr. C. B. Sneller uit Dordrecht in het gebouw van het Zeeuwsch Ge nootschap te Middelburg een lezing over een door hem gemaakte reis naar Griekenland. Na enkele historische, economi sche en agrarische bijzonderheden over dit land te hebben medegedeeld, gaf de spreker zijn aandachtige toe- hoorders3Chare met behulp van licht beelden, een indruk van enkele uit klassiek oogpunt belangrijke plaat sen. In het bijzonder werd aandacht besteed aan Delphi en de Acropolis te Athene. Dr. Sneller noemde het merkwaardig, dat nergens in Grie kenland de beroemde plaatsen van de oudheid dienstbaar zijn gemaakt aan het toerisme. Met dankbaarheid gewaagde de spreker van de onover troffen gastvrijheid der Grieken. Door zgn boeiend betoog wist dr. Sneller zgn eigen enthousiasme voor deze waarlijk grootse en indrukwek kende schoonheid op zijn toehoorders over te brengen. Aan het slot bracht dokter A. Staverman de dank van de talrijke aanwezigen over, daarbij de hoop uitsprekende, dat dr. Sneller door zijn werk en zgn lezingen zeer velen er toe zal brengen, zich meer te verdiepen in de sri' nheid en wijsheid uer klassieken. Feestavond „Zeelandia" In de stampvolle grote zaal van het Schuttershof te Middelburg werd Zaterdag de jaarlijkse feestavond van de M.V. en A.V. „Zeelandia" te Middelburg gehouden. Na het ope ningswoord van de voorzitter, de heer C. Westerweel, bracht het ge zelschap Frans du Mee een amusan te cabaret-revue ten tonele, waarmee het de groen-wit-zwarten uitstekend wist te vermaken. Du Mee verzorgde de conférence, zong enkele liedjes en had ook een belangrijk aandeel in het succes van een aantal kolder schetsjes, waarin Fred Wiegman en de temperamentvolle Ellen Castell hem goed partij leverdén. Ook de Wama's verwekten heel wat hilari teit. Welverdiende ovaties mocht de kampioen-accordeonist Addy Klein geld in ontvangst nemen: hij demon streerde behalve een grote muzikali teit, een weergaloze beheersing van zgn instrument. De gebruikelijke verloting verhoogde de gezelligheid van deze feestavond, die net het even traditionele bal werd besloten. Feestavond S.H.V. Zaterdag werd in het Concertge bouw te Vlissingen de jaarlijkse feest avond gehouden, welke uoor de ui- rectie der S.H.V. wordt aangeboden aan het Vlissingse personeel. Het pro gramma werd verzorgd door Benny Vredens cabaret De Volière, waaraan medwerkten Katja Berndsen, Phyllis Lane, Benny Vreden, Piet Ekel en Tonny Schifferstein. Het programma was van goed ge halte en viel uitstekend in de smaak. Met name Phyllis Lane en Katja Berndsen oogstten veel succes, ter wijl ook Benny Vreden en Tonny Schifferstein veel applaus kregen. Piet Ekel was de zwakste van het team, maar paste zich goed bg de anderen aan. rijdens de algemene ergbdenng van de R.K. muziekvereniging in de buurt schap Heikant werd de heer J. de Rechter als voorzlttei nerkozen. Aan de R.K. Meisjesschool te Koe wacht wera tot onderwijzeres benoemd mej, G. Lanse uit Clinge. (Advertentie) Eerste ronde schoolvoetbal op Walcheren De uitslagen van de gisteren voor het schoolvoetbal 1953 gespeelde wedstrijden in het rayon Vlissingen waren: Afd. A: Bonedijkesch. II- Pres. Roseveltsch. II 7-0; Fr. Naere- boutsch. Ü-Geref. school I 0-4; L. S. Souburg H-Oranjeschool II 2-0; Fr. Naereboutsch. 1-0; L. S. Souburg I 0-4; Vine. v. Goghsch. I-Bonedij- kesch. I 0-5; O. L. S. Westkapelle I- B. Ewoutschool I 0-7; Oranjeschool 1-Herv. sch. Koudekerke I 0-0 (0-2 na straf sch.); Julianaschool I Sou- burg-R. K. Jongenssch. I 0-0 (0-2 na Afdeling B: VGLO Ü-Nijverheidsd. school 8 0-1; VGLO-RHBS 4 6-0; Chr. Ulo n-RHBS Hl 4-0; Nijver- heidsd. school 9-Op. Ulo 4 2-1. Afdeling C: Nijverheidsd. school III- Op. Ulo H 7-0, Nijverheidsdagschool 4-Chr. Ulo I 6-0; Op. Ulo I-Nrjver- heidsd. sch. 5 0-0 (2-3 na strafsch.). Afd. D: Nijverheidsd. sch. I-Nijver- heidsd. school H 8-0. Dinsdag werden ook te Middelburg de eerste wedstrijden gespeeld van het jaarlijkse school-voetbaltournooi. De uitslagen waren: Afdeling ASchool BreeAmemui- den 80; Ned. Herv. schoolNieuw- land 70; Rijksleerschoolschool J 04; school BreeNed. Herv. schooi 06; school JNed. Herv.' school 1 —0. School J speelt dus Vrijdag te Vlissingen tegen de kampioen van Vlissingen om het kampioenschap van Walcheren. Afdeling B: RHBS HlGymnasium 2-0; HandelsschoolULO IV 04; RHBS IH—ULO n 0—0 (na straf schoppen wint RHBS IH). RHBS Hl speelt dus Vrijdag te Vlissingen tegen de kampioen van Vlissingen om net kampioenschap van Walcheren. Afdeling C: ULO ITechnische school IV 6—1; Chr. ULO—RHBS n 05; ULOTechnische school HI 1 2. Vandaag spelen RHBS II en ULO tegen elkaar om uit te maken, wie er Vrijdag in de finale komt. Afdeling D: Chr. Kweekscnooi— Rijkskweekschool 0—3; Machinisten Technische school I 42; Geref. ULOTechnische school H 0—2; RH BS L MiddelburgRHBS I, Vlissin gen 01. SCHAKEN Woudstra speelde remise Op de eerste dag van het tournooi om nel jeugdsehaakkampioenschap van Nederland, dat te Leiden wordt gehouden, heeft de Zeeuwse jeugd kampioen Gabe Woudstra uit Middel burg remise gespeeld tegen de Am sterdamse kampioen F. van Uden. Vandaag speelt hij tegen de Limburg se kampioen H. Wichers. Verder zijn in deze afdeling nog ingedeeld F. van Roessel, G. Dgkhuis en M. Kloostra. De partgen Wichers- Dijkhuis en van RoesselKloostra moesten worden afgebroken. „B.V.V.", de Temeuzense biljartver eniging. hield een teestavonu onder lel ding van de neer Dekker, waarbij aan de kampioenen van de afgelopen ciub- competitie de prijzen werden uitgereikt En dat gal de stemming een „stoot' ln de goede richting. Na dit geslaagde „ac quit" werden enige wedstrijden eierbil- jarten gespeeld. Of het groene taken ook geel van de dooier ging zien werd er niet bij verteld In Axel was men blijkbaar ook nog een beetje in Paasstemmlng toen men berichtte, dat de oudervereniging van de Ol. school een uitvoering gai in een ..eivolle zaal' van .Het Centrum" Ir het gevarieerde programma van zang toneel en dansen del vooral het laatste bijzonder op. ïooglepunt van de avond was de opvoering van bet toneelstuk; „De kleren van de keizer". Drie dode konijnen en twee ege hok ken vond de heer V. d. B. te Clinge des morgens bij het ontwaken, hetgeen op zijn minst minder aangenaam moet wor den genoemd, temeer, daar ook andere Cllngenaren tot dezelfde ontdekking zijn gekomen. Men vraagt zich thans ln Cl'- ge af, of Reljnaert naar het „seone bos van Hulsterloo' Is teruggekeerd om daar zijn duistere practijken weer uit te oefenen. Kort en Klein. Mej. C. Mesu uit Gaplnge slaagde bij het E.N.S.AJJJ.-examen te Middelburg als lingerie-coupeuse. De heer J. Wempe te Middelburg, landmeetkundig ambtenaar ten kantore van het Rijkskadaster, is met ingang van 1 Mei a.s. ln gelijke functie benoemd te Amersfoort. De heer G. A Kole, gasfitter, wonen de te Sint Laurens, herdenkt Woensdag 8 April i.et feit, dat hij 25 jaar geleden aan het gasbedrijf te ;ingen, thans Prov. Gasbedrijf Zeeland, werd verbon den. TAFELTENNIS Eindstrijden Nederlandse kampioenschappen De uitslagen van de eindstrijden der Nederlandse tafeltenniskampi- oenschappen luiden: Dames-enkelspel: Coby van Meg en sloeg Nora van Megen 21--19, 15-21. 21-19. Heren-enkelspel: Cor Pelser sloeg Jan Hogendoorn 21-9, 21-15, 17-21, 21-16. Dames-dubbelspel: Coby van Megen en Nora van Megen sloegen Margot van Wijk en Henny van woezik 21- 19, 21-15. Heren-dubbelspel: Cor du Buy en Wim van Zoelen sloegen Stoop en Scheffer met 21-17, 21-12. Gemengd dubbelspel: Henny van Woezik en Wim van Zoelen sloegen Coby van Megen en Scheffer 9-21, 21-16, 21-19. MOTORSPORT Paasrit ten bate van het Rampenfonds De door de beide motorclubs te Mid- delblrg (M.C. De Zeeuwen en M.A.C. Scheldegouwen) gezamenlijk georga niseerde oriënteringsrit op tweede Faasdag, waarvan de netto-opbrengst gestort zal worden in het Rampen fonds, is een groot succes geworden. In totaal hebben 100 personen met 58 voertuigen aan deze rit deelgeno men. Ook voor de kinderen van de deelnemers 26 m getal waren er diverse verrassingen. De netto opbrengst bedroeg f 175. De inschrijvingen vonden plaats in bet clubgebouw van De Zeeuwen, waar de voorzitter van De Zeeuwen, de heer R. Joosse, de deelnemers toe sprak. De start, die veel toeschouwers aantrok, veroorzaakte op de Markt een gezellige drukte. Alhoewel deze rit zo eenvoudig mo gelijk was gehouden teneinde de niet-geroutineerde rijders gelegenheid te geven eveneens deel te nemen, bleek toch dat er nu en dan wel pro blemen waren. De prijsuitreiking geschiedde in het clubgebouw van Scheldegouwen. De uitslag was: Bestuurders: 1. D. Roelse. 20 straf- punten; 2. A. Haringman, 164 straf p.; 3. H. Swiers, 168 strafp.; 4. J Mesu. 233 strafp.; 5. de Munck, 246 strafp. De poedelprijs van deze groep was voor A Eland. Passagiers: 1. J. Bleuzé. 80 straf- punten; 2. Mevr. v. d. Kreeke, 100 strafp.; 3. P. v Eijzeren, 162 strafp.; 4. K. Maas, 178 strafp.; 5. B. van Borrem, 182 strafp. De poedelprijs van deze groep was voor Mevr. v. Nieuwenhuize. Kinderen: 1. Eddy Tilroe, 17 straf- punten; 2. Nelly Tilroe, 29 strafp.; Hetty Maas, 24 strafp.; 4. Leen- dert Maas, 32 strafp.; 5. Janny Hans- sen, 36 strafp Een opmerkelijke prestatie leverde de jonge bronfietrrijder J. W. de Visser. Met slechts 13 strafpunten beëindigde hij de rit. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Aangenomen naar Herwijnen (toez.) J. G. Mees, cand. te Souburg. giften wordt een bestemming gege ven overeenkomstig de wens van de gevers. De Bond van leerlingen van de High School van het op Long Isiand gelegen Flushing Is tot het inzame len van gelden overgegaan naar aan- ttjd Nederlands was en dam heette. Nieuw-Amster- VOETBAL Voorlopig Ned. elftal tegen Wacker In het voorlopig Nederlands elftal dat vandaag in net Olympisch stadion te Amsterdam een oefenwedstrijd te gen Wacker <uit Wenen» speelt, is Van Melis 1 Eindhoven die op Twee de Paasdag tn de wedstrijd tegen P.S.V. geblesseerd werd, als midden voor vervangen door Bleyenberg (R;gtersbleek). Samenstelling van de ploeg: Doel: Landman 1 Sparta). Achter: Kool (R BC) en Tebak (Eindhoven). Midden: Klaassens (VVV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Voor: Van Ede (Spaita), Van Beurden it VV) Bleyenberg (Rigtersbleek) Lenstra (Kéerenveen) en Luiten (DOS). Reserves: Van Raalte (BI. Wit), Alberts (Vitesse), Van Schgndel (S W), Van eer Kuil (VSV) en Schmidt (Eindhoven). WIELRENNEN Van der Lijke eerste in koers te Groede Dinsdag werd in Groede een wie lerwedstrijd gehouden over 100 km., verdeeld over 45 ronden. Burgemees ter J. C. Everaars loste het start schot voor 35 amateurs en nieuwe lingen. Toen er twintig ronden in de ze goed gereden koers waren afge legd, viel de beslissende slag. Van Looy sprong weg maar Van der Lijke liet hem niet alleen gaan. Ook Que- kelberghe demarreerde en deze drie vei grootten geleidelijk him voor- spiong tot een minuut. In de 35e ronde was er een valparth, waarbij Van Looy en Van der Lgke betrokken waren, maar alleen laatstgenoemde wist zich te herstellen. Van Looy meest de strgd met een gebroken frame staken. Van der Lgke behield zijn voorsprong en wist als eersto door de :inish te gaan. De uitslag was: Amateurs: 1. P. v d. Lijke, Groede; 2. A. Gietman, Roosendaal; 3. C. v. d. Sande, Hal steren. Nieuwelingen: 1. J. Keppers Roo sendaal; 2. J. Westdon), 's Heeren- hoek; 3. A. v. Sluijs, Vlissingen. Nagekomen advertentie Algemene kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden mgn innig geliefde Echtgenoot en mijn geliefde Broeder, en onze geliefde Zwagei en Oom, de Heer ANTHONIUS VVESTDORP in de ouderdom van 82 jaar. Serooskerke: Wed. G. A. WEST DORP -bosman s-Gravenhage: C. WESTDORP Vlissingen: Wed. J. ROSIER— BOSMAN Veere: Wed. E. PASVEER BOSMAN A. BOSMAN. Stadskanaal: A BOSMAN. G. BOSMAN— VENEMA Serooskerke, 7 April 1953. Noordweg 111. De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 11 April a-s. te 11 uur op ae Begraaf plaats te Serooskerke vertrek sterfhuis 10.30 uur. Heden overleed, in di ouderdom van 82 jaar de Heer ANTHONIUS WESTDORP Serooskerke: W. HUYSSE J. W. HUYSSE— RODA Middelburg: P. WANJON. RL E. WANJON— BöNEKER Serooskerke, 7 April 1953. Noordweg 111. GRAND, GOES Donderdag 9 April ln onze speciale voorstelling 13 RUE MADELEINE 18 jaar. Aanvang 8 uur. ALHAMBRA, VLISSINGEN Reprise van de grote film JANE EYRE. Aanvang 7 en 9 uur. 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5