SARANTO 43 LEZERS SCHRIJVEN Uitwijzing verzekerd van twee gevluchte oorlogsmisdadigers NIEUWS in een NOTEDOP JOANNA'S DIEFSTAL De wereldreis van JIMMY BROWN BELGIE-ROTTERDAM PER HELIC0PTERE EEN FEIT? STOFFELIJK OVERSCHOT VAN EX-KONING CAROL BIJGEZET 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 8 APRIL 1953 BESLUIT VAN GEALLIEERDE HOGE COMMISSIE TE BONN Geallieerde uitwijzingsbevel ook van toepassing op De Jonge Een ingrijpen van de Geallieerde Hoge Commissie in Bonn heeft thans de uitwijzing van twee der in Duitsland gearresteerde Bredase vluchtelin gen verzekerd onafhankelijk van de door de Duitse gerechtelijke instan ties te nemen beslissing over een eventueel asylrecht voor hen. Op initiatief van de Britse bezettingsautoriteiten heeft de Geallieerde Hoge Commissie besloten een bijzonder bevel tot uitwijzing uit te vaardi gen. waarin de uitwijzing van de gearresteerden Bikker en Faber op grond van wet nr. 10 der Hoge Commissie wordt bevolen. De geallieerden zijn van mening, dat zy op grond van deze wet de be voegdheid hebben ongewenste bui tenlanders uit te wijzen, wanneer de ze het aanzien of de veiligheid dei- bezettingstroepen zouden schaden. Het Britse landelijke commissari aat in Dtisseldorf heeft de regering van Nöordrijnland-Westfalen medede ling gedaan van dit besluit der Ho ge Commissie. Het bevel wil niet in grijpen in de thans voor Duitse ge rechten lopende procedure en het zal slechts in werking treden, wanneer de Duitse regering tot het besluit zou komen, dat zij zelf de uitwijzing zou kunnen uitvoeren. Dit betekent, dat het geallieerde uitwyzingsbevel van kracht zou wor den, wanneer de Duitse gerechtsho ven de gearresteerden een politiek asylrecht zouden toekennen. Officieel commentaar is op het be sluit in Bonn nog niet gegeven Het besluit der geallieerde Hoge Commissie heeft evenwel in politie ke kringen terstond critiek ontmoet en het zal waarschynlyk zeer veel stof doen opwaaien. De geallieerde Hoge Commissie heeft de Nederlandse ambassadeur te Bonn op de hoogte gesteld van het door haar genomen besluit. Jan Bresser wil weer Nederlander worden In een van de naturalisatie-wets ontwerpen die de afgelopen dagen by de Tweede Kamer zijn ingediend, komt de naam voor van de eerste concertmeester van het Concertge bouworkest, Jan Bresser. Jan Bres ser, die Nederlander van geboorte is, is in 1925 in dienst getreden by het Dusseidorfer Stedelijk Orkest- Hij werd toen verplicht de Duitse natio naliteit aan te nemen. In 1940 keerde hij naar Nederland terug en gedurende de bezetting heeft hij zich aan Duitse militaire dienst weten te onttrekken, ztf deelt de minister van justitie in zijn memo rie van toelichting mee. De heer Bresser wil nu in zijn oorspronkelijke nationaliteit hersteld worden. 0 De groep Amerikaanse Journalisten, die een bezoek aan de Sowjet-Unle heeft gebracht, is Dinsdag uit Moskou vertrok ken. Zij reist per trein naar Berlijn. 0 Te Meknes (Marokko) is een jonge man aangehouden, die een bronzen 1 ï- non van ongeveer 100 kilogram vervoer de, dat hij had g.stolen van de stads wallen Het kanon dateert nog uit de tijd vah Moelai Ismail. 0 De minister van justitie, mr. L. A. Donker, heelt Dinsdagmiddag het ver- pleegden-paviljoen op de landkolonle „Groot Batelaar" van het Leger des Heils te Lunteren geopend, in tegenwoor digheid van o.a. de generaal van het Le ger des Heils. generaal Orsborn. 0 Het Concertgebouworkest gaf vijf wa tersnoodconcerten in Zwitserland. Op brengst bijna l 35.000. 0 De Verenigde Staten hebben Maandag nog een .-drag van 11 millioen dollar ter beschikking van Joego-Slavië gesteld voor de invoer van voedsel en grondstof fen. als hulpverlening in verband met de droogte. Volgens de ANP-correspondent te Bonn kan aangenomen worden, dat het geallieerde uitwyzingsbevel thans ook van toepassing zal worden ver klaard voor de derde gearresteerde, De Jonge, die in Leer bij toeval is gearresteerd. Nationale schrijfwedstrijd Aan de door de vereniging van leraren schoonschrijven M.O., steno grafie en machinesclirijven georgani seerde nationale schrijfwedstryd voor leerlingen van de 6e klas lagere school, hebben meer dan 15.000 leer lingen deelgenomen. De schrijfproe ven worden nu door een jury, be staande uit 12 leraren, geselecteerd. De volledige uitslag zal worden be kend gemaakt in een bijeenkomst in het Utrechtse stadhuis op Woensdag 15 April. Er worden 250 pry'zen toegekend en bovendien krijgen drie scholen een oorkonde. Naar eenheid in bouwvoorschriften Het staatsdrukkerij- en uitgevers bedrijf heeft in opdracht van het mi nisterie van wederopbouw en volks huisvesting een „model-bouwverorde ning 1952* uitgegeven. Dit „model", dat met toelichting een kleine 300 bladzijden beslaat, is het resultaat van de „studie-commissie bouwvoor schriften", die hiermede een uitgangs punt moest scheppen voor een zekere mate van unificatie in de plaatselijke bouwvoorschriften, die naar veler op vatting een nodeloze verscheidenheid vertonen. Voorzitter van de commissie is dr. ir. J. P. Mazure. Als burgemeester van Bergen op Zoom was minister ir. H. B. J. Witte eertijds lid van deze studiegroep. Voorae Putten vrijwel geheel droog gekomen Ten Oosten van het kanaal door Voorn» is het daar aanwezige onder gelopen land practisch gesproken drooggekomen. Op verschillende stukken land staan nog wel plassen zout water, maar grote hoeveelheden zyn dit niet. Het te bemalen gebied was onge veer 2500 ha. groot en is droog geko men in ongeveer een maand tijds, het geen mogelijk werd o.a. doordat het gat In de Oudenhoornse zeedijk bij dood tij en een Noordoostenwind kon worden gedicht, zodat een ongeveer 25 c.m. lagere waterstand verkregen werd dan men had verwacht. Het binnengestroomde water had een vrij groot zoutgehalte, variërende van 4 toF 15 gram per liter. Als gevolg van de lozing van het water via de sluis te Nieuwesluis, is het water in het Brielse Meer geheel brak geworden. De gaten in de' dijken langs het Ha ringvliet worden nu definitief ge dicht; eveneens die langs het Spul. Hier wordt aangevangen met het on geveer 250 m. brede gat hij Zuidland, voor welke werkzaamheden de pers leiding inmiddels gereed is gemaakt. De scherpe prijsdaling op de New Yorkse beurs De scherpe prijsdaling op de New Yorkse beurs heeft allervvege onrust verwekt in de Verenigde Staten. Vooral de aandelen vliegtuigindu strie gingen sterk omlaag. Walther Reuther, voorzitter van het congres van industriële organi saties één der twee grote Ameri kaanse vakverbonden heeft ir een brief aan president Eisenhower aan gedrongen op het zo spoedig moge lijk houden van een representatieve conferentie voor het opstellen van een program voor „volledige produc tie en werkgelegenheid" opdat een economische crisis voorkomen wordt, die als gevolg van de huidige vre- desstappen zou kunnen ontstaan. Hy voegde hieraan toe: „Het is fantastisch en wreed, dat men in Wallstreet. en de mensen in het al gemeen, vrees hebben voor het uit breken van de vrede en voor een economische crisis als gevolg daar van." Advertentie BIJ'Aii.: S M0!0S Garnalenvissers hebben afzetmoeilijkheden Te Utrecht is Zaterdag de jaarver gadering gehouden van de Nederland se Vissersbond onder voorzitterschap van de heer R. Brands van Urk. Spreker herdacht de overstromings ramp, waarbij de afdelingen van de bond te Stellendam, Goeree en Oud dorp direct waren betrokken. De vis sers hebben zoveel mogelijk gedaan om hulp te verlenen. Spreker constateerde, dat de garna len-visserij veel werk in de bona heeft veroorzaakt, omdat deze visserij met de afzet worstelt, daar Frankrijk be perkende invoerbepalingen heeft vast gesteld. Gelukkig is er nu een garna- lenegalisatiefonds. Daardoor kon 100.000 kg. garnalen, die niet aan de normale handel kon worden verkocht en daardoor maar 5 cent per kg. zou hebben opgebracht voor 30 cent per kg. meer worden afgeleverd. Ook voor de haringvisserij is er nu een egali satiefonds. De ervaringen zyn zo, dat men gaarne op de ingeslagen weg wil voortgaan. Ook voor schol, schar en wijting is zulk en fonds nodig. Spreker zeide tenslotte, dat over de kotter- visserij niet geklaagd behoeft te wor den. Het particulier initiatief zorgt er voor. dat deze zich nog steeds uit breidt. In zijn jaarverslag merkte de se cretaris op, dat men het als een ern stige belemmering voor de kleine zee visserij zou voelen, als de verplichting om te gaan vissen met een maaswijdte van 8 "c.m. in April 1954 wordt door gevoerd. Weliswaar heeft men in Londen een ruime overgangsmaatre gel gesteld om de in gebruik zijnde netten af te vissen, maar de kustvis- sers vragen zich af, wat de gevolgen van dit voorschrift zullen zijn. OP 18 MEI PROEFVLUCHT Herstel verbinding met Zeeland dan mogelijk Het ziet er nu wcrkeltfk naar uit, dat een helicopteredlenst België-Rot terdam een feit za! worden, deelde de voorzitter van de Rotterdamse Ka mer van Koophandel, mr- K. P. van der Mandele, Dinsdagmiddag in open bare vergadering mede. Komt de toe stemming van de minister af, dan is het zeer waarschijnlijk dat de „Sabe na" op de Rotterdamse opbouwdag, dat is 18 Met a.s., een proefvlucht zal uitvoeren. Voorts ligt het in de bedoeling op 1 Augustus een geregelde vracht- dienst te openen en op 1 September een pas-sagiersdienst. Een landings terrein kan in gereedheid worden ge bracht achter het Hofplein bij de Katshoek, dus in het centrum van de stad. Men zal door deze dienst een snelle verbinding krijgen met Ant werpen, Brussel, Luik en het indus triegebied in België. Ook met Duits land en Engeland worden helicoptere- verbindingen mogelijk. Voorts zal het doenlijk zijn de historische verbinding met Zeeland (Haamstede) te herstel len. Zoals bekend, bestond voor de Lupescu, met wie ex-koning 1947 in het huwelijk was geti Laatste rustplaats in Pantheon Het stoffelijk overschot van ex-ko ning Carol van Roemenië is Dinsdag in de graftombe van het klooster van Sao Vmcente te Lissabon bijgezet. De Portugese regering had haar toestem ming gegeven, 't gebalsemde lichaam van de voormalige vorst in dit Pan theon, reeds bijna drie eeuwen de laat ste rustplaats van de leden van het Portugese vorstenhuis, bij te zetten, op grond van het fei, dat de overle dene de achter-achter kleinzoon van Koningin Maria de Tweede van Por tugal was. Na een kerkelijke plechtigheid in 't sterfhuis, de villa Mary Sol te Estoril, werd het stoffelijk overschot, gedekt door de Roemeense vlag. naar het na bijgelegen Lissabon overgebracht. In de "eerste volgauto had Prinses Helena plaats genomen, de voormalige mevr. Bing Crosby in Nederland Bing Crosby, de veel bewonderde film- en radiozanger, die ook op het gebied van de golfsport zijn sporen verdiend heeft, is de oceaan overge stoken om zijn Paasvacantie in Ne derland door te brengen. Mr. Crosby wenst bij deze vacantiegeneugten niet te worden gestoord en heeft zich daarom „incognito" bij een van de grote Haagse hotels in laten schrijven. De duur van zijn verblijf in Nederland is nog niet bekend. Prins Bernhard kreeg prachtig paardenzadel De verzameling paardenzadels van Prins Bernhard is Dinsdag verrijkt met een fraai versierd, met de hand vervaardigd cowboyzadel uit Texas, een geschenk van de heer Amon G. Carter. Het werd de prins namens de schenker overhandigd door twee ver tegenwoordigers van de Pan Ameri can World Airways. Enige jaren geleden had de prins Amon Carter op zijn ranch te Fort Worth leren kennen. Carter bleek een verwoed verzamelaar van hoeden en petten uit de hele wereld, de prins verzamelt paardenzadels. Snel kwam men tot een „overeenkomst" De prins zond mr. Carter enige hoofd deksels en mr. Carter zou een zadel sturen. Dit is nu gearriveerd. TZOOD-WIT'PV^^^^^. FEUILLETON 'oor Mary Burcheil 45 „Hoor eens, lieve kind, ik behoef heus niet alles haarfijn te laten uit leggen om te weten, dat je bezoek aan Neil's flat van volkomen on schuldige aard was. Hij zelf zei van morgen nog tegen me: „Alleen een gek zou aan Joanna's onschuld kun nen twijfelen". „Heeft Neil dat gezegd?" riep Jo anna, aangenaam getroffen. „Zeker. En het is zo waar, dat ik op hetzelfde ogenblik elke schijn van verdenking of achterdocht met één slag voelde verdwijnen". „O, wat lief van je, Roger!" „Jawel", zei hij lachend, terwijl hij haar nieuwsgierig aankeek „maar dit betekent niet dat ik niet graag de echte geschiedenis zou horen". „En dat zou je ook, Roger, als het. alleen mij betrof", verzekerde ze even oprecht. „Maar, zie je, er is iemand anders bij betrokken en 't is een van die malle, niet erg geloof waardige verhalen, die ik onmogelijk 88 Het gevecht met de geduchte Grauw Grauw had Jimmy zo in beslag genomen, dat hij van hetgeen er intussen om hem heen was gebeurd, niets bemerkt had. Nu de Roekiraki's hadden hem niet ln de steek ge laten. Toen zij gezien hadden, dat er met Jimmy niets gebeurd was, nadat hij de tovercircel was binnenge stapt. hadden zij zich als één man op de andere Bavi aan geworpen, die. voordat hij zelf wist wat er met iiem gebeurde, onder wel dertig of veertig Roekiraki's bedolven was. Van Woede plukten zij hem alle haren uit het lijf. Toen schreeuwde er één: „Makkers, helpt nu onze hoofdman Woewoesoekll1' Maar dat was al niet nodig meer. want Jimmy had Grauw Grauw Juist een laatste klap verkocht en verslagen lag de aanstichter van al het kwaad, dat hij de Roekiraki's had berok kend, aan zijn voeten I Er maakte zich een onbeschrij felijke geestdrift van alle Roekiraki's meester. Zij be gonnen eerst als dollen om Jimmy heen te springen en daarna hesen zij hem op hun schouders en droegen hem in triomf over de binnenplaats, als maar schreeu wend: „Leve ons nieuwe stamhoofd Woewoesoeki, de onoverwinnelijke Woewoesoeki". Enige snelden naar de tom-toms en begonnen deze met hun vuisten te be werken. Opgetogen vertelden zij 't gehele oerwoud van hun overwinning en zij nodigden voor de volgende avond de gehele jungle uit om samen met de Roekira ki's het overwinningsfeest te komen vieren. aan je oom of tante zou kunnen uit leggen. Daarom geloof ik, dat het verstandig was van Neil, om de zaak vuor te stellen zoals hij 't heeft ge daan. Al hapert er veel aan de bi- zonderheden, de strekking ervan komt de waarheid tamelijk nabij. Tot jou kan ik alleen maar dit zeggen: „Ik kwam bij vergissing in Neil's flat terecht toen ik probeerde iemand in kwestie te helpen en raakte daarop verward in een net van hoogst ver dacht lijkende omstandigheden". In feite leek het hele relaas weinig meer aannemeliik dan wat ze op Fei ling Court had pogen te vertellen, maar nu ze wist, dat Neil haar ge loofde en Roger niets liever wenste, klonk alles zo waardig en overtui gend, dat deze geen ogenblik aan haar woorden twijfelde. Toch wilde hij nog graag horen, waarom Neil haar in de steek had gelaten na de „onthullingen" van tante Jessica. „O", antwoordde Joanna, „hij was door de omstandigheden, waarop ik zoeven doelde, op een dwaalspoor gebracht en dacht, dat ik nu maar voor de gevolgen van mijn daden moes* opdraaien". „Twijfelde hij dus aan je onschuld vroeg Roger, blijkbaar met dit feit nogal ingenomen. „Ik vrees van wèl". „Dan is hij uit eigen mond veroor deeld", constateerde Roger met een tikje leedvermaak. „Maar in elk ge val was hij zo eerlijk, de vergissing ronduit te erkennen! En ik moet toe geven, dat zijn geloof in de vrouwen op een zware proef was gesteld door de behandeling, die hij van de feeks met wie Lord Larender is getrouwd, heeft ondervonden. „O, is Vivian met hèm getrouwd?" vroeg Joanna vol belangstelling. „Ja, maar hoe kende jij haar naam?" „Neil had mij die verteld". „Heeft hij dat gedaan?" vroeg Ro ger, op zijn beurt sterk geïnteres seerd. „Voor wat mij betreft, was hij tot nu toe erg gesloten over de hele geschiedenis". „Mij heeft hij niet veel meer ver teld", zei Joanna. „Is die Lord La render niet een „kei" in de toneelwe. reld?" „Ja en een groot zakenman en wat je maar wilt. O, ze zal nu volop geld en invloed hebben", antwoordde Ro ger. „Nu. ik ben blïï. dat Neil haar ont- snant is", riep Joanpa uit. „Heb jij haar ooit gezien?" (Wordt vervolgd.) Lupescu, met wie ex-koning Carol ln 1947 in het huwelijk was getreden. De enige broer van de overledene, Prins Nicolaas, volgde in de tweede auto. De plechtigheid werd verder o.m. bijge woond door de 'Spaanse troonpreten dent, Don Juan, aartshertog Francis van Habsburg en Prinses van Hohenzoflern. Soldaten dienen zelf voor scheerkwasten te zorgen Compensatie voor kostbare gevechtskleding In verband met de kostbare, aan zienlijke uitbreiding van de gevechts kleding heeft de minister van oorlog destijas gezocht naai' een gedeeltelij ke compensatie door van de persoon lijke standaarduitrusting van de Ne derlandse militairen scheerappara- ten, haarkammen, scheerkwasten, tandenborstels, haar- en kleerborstels niet meer kosteloos ter beschikking te stellen. De minister ging er van uit, dat iedere Nederlander van de dienstplichtige leeftijd bij opkomst in werkelijke dienst deze goederen dien de te bezitten. Dit kwam naai' voren in het ant woord van de minister van financiën op een vraag van het Tweede Kamer lid, de heer Cornelissen, over verkoop van een grote hoeveelheid artikelen wegens „opheffing van een Rijksma gazijn". In de tweemaandelijkse (ver trouwelijke) mededelingen van het Rijksinkoopbureau werd een aanbie ding gedaan. De genoemde goederen zijn verkocht aan diverse overheids- en semi-ovei'heidsinstellingen en ten dele ter beschikking van de ramp slachtoffers gesteld. A.N.A.B. wil bespreking met „Ommelanden" Het hoofdbestuur van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedryfsbond heeft by het bestuur van de coöpera tieve fabriek voor melkproducten „De Ommelanden" te Groningen een bespreking aangevraagd, naar aanlei ding van ae moeilijkheden, welke zijn terezen bij de tenuitvoerlegging van e arbitrale uitspraak. Van de zijde van „De Ommelanden" vernamen wij, dat het bestuur van „De Ommelan den" nog'geen beslissing had geno- m:n, of net deze bespreking zou aan vaarden. oorlog een luohtverbinding Rotter damKnoltke, met als tussenlan dingsplaatsen Vlissingen en Haam stede. waarvan ook door Zeeuwen een veelvuldig gebruik werd gemaakt. Er bestaan ook nog plannen om Zestienhoven, dat reeds lang als vliegveld voor Rotterdam was aange wezen, voor allerlei proefvliegdien sten gereed te maken. Misschien komt daar ook een constructie-werk plaats. 5jC 1800 liter wijn Louis Gauthier, de oude post- oode van Savennieres (Maine- et-Loire) het land van de ver- Si rukkelijke wiüi van „La Roche- X aux-Moines", is met pensioen gegaan. Hy heeft er 32 trouwe ■f. dienstjaren opzitten. In die 32 jaar heeft hij niet minder day 350.000 kilometer te voet afge- legd, want hij kon niet fietsen J en elke dag liep hij steeds weer dezelfde route. Twee en dertig jaar lang be- X zorgde hy elke morgen by de- zelfde wijnbouwer de krant en dronk er zyn glaasje „blanc". Hoeveel liter witte wijn 1800 lifer witte wijn zelfde wijnkelder, dat wil zeg- Jjj 4: gen een gehele jaaroogst van aeze wijnberg. Amsterdamse Beurs 2 April V April Bank v. Ned. gem. 4% .041 104% Bank v. Ned. gem. u-5-10 119 t. Nederland i95; (3%) 99% 39% Nederland 1C48 (3%) 95 oied Nederland 1947 (3%) 3 95% J5% Nederland i937 3 95 95% Dollar lening 1947 3 94% 9a% Invesieringscertificaten 3 96% 97 Nederltnd 1962-64 J.b. 3 96% 9.% Nederland 1962-64 m.b. 3 96% 97% Nederland N.W.S. 2% 78% 78% Ned. Indie 1937 A 3 94% Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank 114 114% Ned. Hanaejmij. 159% 156% A.K.U. 163 i5. erbj's en Jurgens 267 .67% Calvé-Delft 117% 117 Centrale Suiker 168% '69% Kon. Ned. Hoogovens 157 '54% Unlle - 185% '84% Ned. Kabeifabriek 210 m Philips 157% 154% Wiltoh-Feijenoord 175 172 Billiion 175 173 Kon. Petroleum My. 213% 308% Amsterdam Rubber 90 dö'/s Holland Arr.enka Lijn 145% :44% Kon. Paketvaart 117'% 15% Rotterdamse -loyd 124% 123 Ned. Scheepvaart Unie 128% >25% Stv. Mij. Nederland 147% (45 H.V.A. 101% 5J% Dell-Batavia Mij. 112 111 Deli Mij. 84% 63% Baltimore-Ohio 27% 25% ssouri K.T. 5% New Vork Central 22% 20% Pennsylvania 22% Anaconda 38% Bethleh- .il Steel 50% 49% General Motors 61% 59% Intern. Nickel 43 11 Kennecott 73 70% Republic Steel 46% U.S. ^teel 38% 31 North American Cy, 21% 21% Midcontinental 60 58% Shell Union 68% 68 Tide Water 23% AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant -0.5610.57; Parijs con tant 1.0770—1.0790: Zürich contani 86.92— 87.02; Stockholm contant 72.8672.96: Vrij' dollar contant 3.79%,—3.79%; Brus sel contant 7.59%—7.60%. Beurzen open, dijken dicht „Een Vlissinger" heeft met zijn ingezonden stuk in uw nummer van Zaterdag 4 April, natuurlijk volko men gelijk. De stremming in de wa tertoevoer van thans, is echter, naar we hopen, slechts tijdelijk. Maar er is meer. Hoe zal het gaan bij uitste- digheid der bewoners van een huis? Waterverbruik is er ook dan niet, maar volgens het nieuwe systeem zal de betaling onverdroten door gaan. De oorzaak is dan ook de dwaze basis van het nieuwe tarief, dat be rust op oppervlakte van het perceel en het aantal gehuisveste gezinnen. Waarom niet naar het aantal schoor stenen dat men op zijn dak heeft? Ik meen dat volgens een gemeente verordening ieder perceel op de wa terleiding aangesloten moet zijn. Het zou billijk zyn dat deze bepaling door een instelling van publiek nut niet gebruikt wordt om de ingezete nen een tarief op te leggen, dat met watergebruik niets te maken heeft, en bovendien nog zeer onredelijk is. Men bedenke dat dit tarief waar schijnlijk een onbepaald aantal jaren van kracht kan blijven. Het zal no dig zijn tegenover de willekeur van de waterleidingmaatschappij een daad te stellen. Kan men verplicht worden om te betalen voor iets wat niet gebruikt wordt? Nog een Vlissinger. Het lossen en laden van kostbare ladingen Het verheugt wel iedere rechtge aarde Nederlander en dus ook iedere stadsbewoner, wanneer men scheep jes in de Middelburgse haven ziet verschijnen, geladen met kostbare ladingen goederen, die op de duur gedistribueerd zullen worden onder •ie rampslachtoffers. Zo geschiedde in de week voor Pa sen en zo men zegt zullen er nog twee scheepjes volgen. Maar de schrik slaat ons om het hart, als men ziet, hoe deze kostbare ladingen gelost worden, dan zyn het „niet allemaal slagers, die lange messen dragen." Was het niet verstandiger geweest, deze spullen door bekwame havenar beiders te doen lossen of in ieder geval een deskimdige leiding over dit werk aan te stellen? Indien het juist is, dat deze goede ren dan nog in oude, vochtige hui zen moeten worden opgeslagen, eer zy dsa bij de slachtoffers zyn aan geland, nu, dan zijn het lompen ge worden! Al bij al, een droevig resultaat! Een stadsbewoner. r Rechercheur liet Duitser ontvluchten De rechtbank te Roermond heeft de 31-jarige hoofdagent-rechercheur van de Amsterdamse vreemdelingen politie, P. de W. tot vier maanden ge vangenisstraf veroordeeld wegens het opzettelijk laten vluchten van een Duitser die als ongewensr.e vreemde ling was gearresteerd en door hem op last van de overheid in Limburg over de grens moest worden geleid. De W. maakte te Roermond een wandeling met de Duitser door de stad. Hij liet daarbij de overige bege leiders in een hotel achter en liet de man ontsnappen. De eis van de offi cier van justitie was twaalf maanden gevangenisstraf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4