Terneuzen door zege op Alliance weer iets veiliger Sparta verloor onverwacht, T.E.C. klopte Hermes D.V.S. P.S.V. EN EINDHOVEN GAVEN ELKAAR NIETS TOE ZEEUWS CROSSKAMPIOENSCHAP DUBBELE SCH00NDIJKSE ZEGE DINSDAG 7 APRIL 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 MIDDELBURG ONTNAM DOSKO HALVE BUIT Corn Boys dringt R.C.S. gelijk spel op In het spel van Zondag werd De Baronie lachende derde, nu Middelburg en Terneuzen de Bredanaars met respectievelijk een gelijk spel tegen Dosko en 'n overwinning op Alliance flink in de kaart speelden. Zoals te verwach ten was kreeg Vlissingen aan R.K.F.C. de handen vol, maar kwam er zon der kleerscheuren af, terwijl R.C.S. een veel erger fout maakte en een veer moest laten. P.S.K. leverde een opmerkelijke prestatie, terwijl tenslotte de reserves van Vlissingen en Middelburg een productieve bui hadden. Teleurstellend was het resultaat van Goes, dat tegen R.A.C. met grote cijfers faalde. (6—-0). Veel beter deed Middelburg het, dat Dosko wist te bedwingen (00) en in het laatste deel van de wedstrijd zélfs door on besuisd schieten de overwinning door de vingers zag glippen. Het beste ge baat is De Baronie met dit resultaat, daar Dosko nog de enige concurrent is. Terneuzen profiteerde van de ont moediging van Alliance en noteerde twee kostbare punten (54). Hieron- RES. TWEEDE KLASSE C. der volgt de stand: T Het terrein van R.C-S. kon de re- ;enval niet doorstaan en werd afge- :eurd. De toekomstige kampioen van de reserve klasse, Vlissingen H, liet het ook in Terneuzen niet op zich zit- De Baronie 14 11 1 2 23 41-11 Dosko 13 8 3 2 19 33-24 R.A.C. 14 7 4 3 18 38-26 Alliance 14 7 2 5 16 32-24 Goes 12 6 2 4 14 30-37 Rood Wit W. 14 4 5 5 13 23-26 Middelburg 13 5 1 7 11 25-25 Internos 14 3 5 6 11 26-38 M.O.C. '39 13 3 4 6 10 20-27 Terneuzen 13 2 4 7 8 30-44 Axel 14 1 3 10 5 19-35 DERDE KLASSE D. Olinge is weer een stukje verder uit gelopen op Breskens, dat de hoop op redding nog niet behoeft op te geven daar Breskens nog twee wedstrijden minder gespeeld heeft dan Clinge en drie punten achterstand heeft. Ook Nieuw Borgvliet zit nu behoorlijk in de nesten en met deze ploeg is het verschil slechts twee punten. Ei* zijn dus voor Breskens nog ontsnappings kansen. Dat Clinge van Odio won (4 3) is een onverwacht resultaat. De Zeeuwen verdient de dank van Bres kens nu het Nieuw Borgvliet klopte (05). Vlissingen heeft met krappe cijfers (32) gewonnen van R.K.F.C. en is de dans dus net ontsprongen, een gevaar, waar we op gewezen had den. Dat R.C.S. tegen Corn. Boys een punt verloren zag gaan (22) 'kwam niet onverwacht. Zeelandia kreeg te- gen Meto geen kans op revanche, in- ïgendeel, het werd een nederlaag, welke maar zo gauw mogelijk verge ten moet worden. (18). De stand: Vlissingen R.C.S. R.K.F.C. De Zeeuwen Meto Zeelandia Com Boys Biervliet Odio Clinge Nw Borgvliet Breskens 16 15 0 14 11 1 14 9 2 6 1 5 3 5 2 4 4 5 1 4 1 11 4 0 12 1 30 58-10 2 23 44-22 3 20 44-27 5 19 47-30 7 13 38-40 6 13 19-30 8 12 28-40 7 12 25-38 7 11 37-35 9 31-53 8 17-41 14 3 0 11 6 19-41 VIERDE KLASSE H. Hontenisse heeft het in IJzendijke net nog kunnen redden (23). Meer overtuigend kwam Ria uit de hoek, dat Steen geen kans gaf (41). De degradatie-candidaten P.S.K. en Oost burg leverden een belangrijke strijd, waarbij P.S.K. met vlag en wimpel overwinnaar werd (41), daarmee een resultaat bereikend, dat veel mee valt, omdat we van Oostburg meer en beter verwacht hadden. Toch blijft Koewacht, zoals de ranglijst aangeeft hekkesluiter. Toch kampioen Toen vorige week Zaamslag een 51 overwinning op Hoek had behaald en wij deze uitslag in de standenlijst invulden bleek dat Zaamslag kampioen was geworden van de tweede klasse D in de kater dag compe titie. De eerste Zeeuwse voet balkampioen was erHet bestuur van de vereniging ging blijkbaar niet accoord met de ze „oeslissing" en liet in een brief aan het K. N. V. B. bureau in Middelburg weten; dat de P.Z.C. het niet bij het rechte einde had en dat het elf tal nog geen kampioen was. Men is toen in Middelburg aan het rekenen «esiagen en ook daar kwam men tot de ontdek king, dat Zaamslag inderdaad kampioen is ONZE UITSLAGENLIJST Eerste klasse AAjaxSneek 33, GVAVWageningen 22; Frisia— Zwolse Boys 51; DOSDe Volewij- ckers 31; VSV—Enschedese Boys 20; HeraclesNEC 11; RCH EDO 00. Eei-ste klasse B: DWSGo Ahead 20; Haarlem— 't Gooi 10; Vitesse Stormvogels 2lEnschede Blauw-Wit 10; AchillesElinkwijk 12; AGOVVLeeuwarden' 4—-0; HeerenveenBe Quick 73. Eerste klasse C: SpartaSW 01; TheoleWillem II 27; Sittardia MW 13; JiilianaExcelsior 12; BW—Emma 4—2; HBSVW 3—4; BrabantiaLonga afgelast. Eerste klasse D: FeyenoordNAC 2—2; RBC—ADO 0—1; PSV—Eind hoven 00; NO ADXerxes 21; LimburgiaBleijerheide 00; DHC Maurits 43; Hermes DVSTEC 3—4. Zuid I. Tweede klasse B RACGoes 6MiddelburgDosko 00; Ter neuzen-Alliance 54. Derde klasse D: MetoZeelandia 8—1; Vlissingen—RKFC 3—2; Corn BoysRCS 22; Nieuw Borgvliet- De Zeeuwen 05; ClingeOdio 4o. Vierde klasse H: IJzendijkeHon tenisse 23; RiaSteen 41; PSK Oostburg 41. Res. Tweede klasse C: RCS IIDe Zeeuwen II af gel.; Terneuzen II Vlissingen n 16; Corn Boys II Middelburg n 07, Hulst 13 11 2 0 24 41-18 Hontenisse 15 9 3 3 21 45-30 Ria W. 11 8 0 3 16 41-16 Aardenburg 13 7 2 4 16 30-20 Steen 14 5 4 5 14 37-32 Sluiskil 13 6 1 6 13 34-28 IJzendijke 12 4 3 5 11 23-31 E.M.M. 14 4 2 8 10 23-24 P.S.K. 12 3 1 8 7 22-48 Oostburg 12 2 2 8 6 28-42 Koewacht 13 1 2 10 4 23-58 ten en sloegen Terneuzen II met sprekende cijfers (16). Middelburg II wil blijkbaar de tweede plaats in handen houden en gaf Com Boys II geen schijn van kans (07). De stand is nu als volgt: Vlissingen II Middelburg II Breskens II Terneuzen II Com Boys n Axel n R-C.s. n Goes II De Zeeuwen n Zeelandia n 11 9 2 0 20 47-11 11 6 2 3 14 46-16 12 4 4 4 12 26-25 12 5 2 5 12 31-33 12 5 2 5 12 23-30 10 5 1 4 11 29-26 11 5 1 5 11 17-28 10 4 2 4 10 25-24 1 2 6 4 9-23 12 1 2 9 4 t-45 Vein Melis geblesseerd Een ogenschijnlijk onschuldige trap, welke de Eindhovenmidvoor Van Me lis aan het begin van de wedstrijd te gen P.S.V. in zijn linkerzij kreeg, heeft, naar achteraf geconstateerd werd. vrij ernstige gevolgen gehad. In het verdere gedeelte van de ont moeting klaagde Van Melis over pijn in de zijde- Later bleek, dat een in wendige kneuzing het gevolg van de trap in zijn linkerzij was geweest Het medespelen van Van Melis in de oefenwedstrijd van het voorlopig Ne derlands elftal op a.s. Woensdag is er vrij onzeker door geworden. Zijn huisarts heeft hem Zondagavond afge raden Woensdag mee te spelen. Pronk won Grote Paasprijs van Frankfort Op Eerste Paasdag heeft de Neder- lander, Jan Pronk, in Frankfort de j Grote Paasprijs gewonnen. Pronk, die altijd achter Wiersma heeft gereden, maar met ingang van dit seizoen Bertus de Graaf als gang maker koos. reed voor de eerste maal achter de Amsterdammer. De Kleine Paasprijs over 20 km le verde een overwinning op voor de Duitser Ziege. Pronk volgde op de tweede plaats op 5 meter. De Grote Paasprijs werd verreden overt wee manches van elk 30 km- In de eerste won Pronk, op 135 meter gevolgd door Ziege. Kittssteiner en Intra- De tweede manche leverde wel iswaar een overwinning op voor Zie ge, maar Pronk volgde op circa 8 me ter- DE WEDSTRIJDEN VAN DE DAG. Frisia klopte Zwolse Boys en Sparta sneefde tegen S.V.V. Er mogen, om dan maar eens in Paasstïjl te blijven, verschillende rare „uitslagkuikens" uit de „voetbal-Paaseieren" gekomen zijn, de „big match" P.S.V.-Eindhoven is weinig anders verlopen dan velen hebben venvacht, al was een beslissing het voetballegïoen wellicht liever geweest. De strijd tussen de twee groten uit de „lichtstad" is er eigenlijk een geweest, waar in de verdedigingen het eerste en het laatste woord hadden. Het spel van de voorhoedes was niet van die aard, dat de achterhoedes er door in het nauw kwamen en het werd dat minder, naarmate de wedstrijd vorderde. Eindhoven, mocht dan al wat beter spelen dan P.S.V., het beschikte even min over schutters als de tegenstand ers hetgeen wel zeer duidelyk bleek, toen van Melis tweemaal „een dot" van een kans miste. Bovendien was doelman Styger in een uitstekende vorm. De 0-0 uitslag geeft de verhou ding wel goed weer. Het was een spiegelglad veld waar op Vitesse kans heeft gezien Storm vogels voor de eerste maal weer met Piet Kraak met 2-1 de baas te blijven. Het is een opwindende wedstrijd geworden. Vitesse wist zich al direct een veldoverwicht te ver overen en verscheen herhaaldelijk ge vaarlijk voor het heiligdom van Kraak. Na een half uur van aanval len over en weer slaagde Hüiberts er tenslotte in Vitesse de leiding te geven. Het spelpeil in de tweede helft zakte bedenkelijk en de doelpunten waren navenant van kwaliteit. 10 minuten na de thee boekte Storm vogels een tegenpunt (1-1) en 5 mi nuten voor het einde zag Guus Dra ger kans de strijd in het voordeel van Vitesse te beslissen. (2-1). Frisia heeft in de match tegen Zwolse Boys reeds in de eerste helft de basis gelegd voor de wel zeer ver rassende overwinning. Het waren Santerman, Koopmans en Brada, die alle drie voor de rust hun „goaltje" bijdroegen, wapenfeiten, waar Zwol se Boys slechts één doelpunt tegen over kon stellen. Na de rust scoorde de gevaarlijke Frisia-voorhoede nog tweemaal (5-1) terwijl het spel van de Boys vruchteloos bleef. Dat Heerenveen met 7-3 won van Be Quick, heeft wel duidelijk bewe zen, dat het in de club van Abe best voor elkaar is. Het uithoudingsver mogen schijnt in deze ontmoeting een belangrijke rol te hebben ge speeld want met de rust was de stand 1-1 en tot dan toe was het spel tamelïk gelijk opgegaan. Na de rust bleek Heerenveen echter stuk ken sterker ook al dank zjj Abe die Geen enkel doelpunt bij Middelburg—Dosko Spel was toch aantrekkelijk Over de wedstrijd Middelburg-Dos- ko valt eigenlijk weinig te vertellen. Beide clubs kwamen niet tot doelpun ten, voornamelijk als gevolg van te weinig stootkracht van de voorhoe des, die wel aardige combinaties op zetten, maar geen doelpunten konden maken, althans geen geldige. Want er waren nog geen vijf mi nuten verstreken, toen de Middel burgse defensie uit elkaar werd ge speeld en de bal achter Versluijs kwam te liggen. Scheidsrechter Kar- remans had echter juist gefloten voor buitenspel. Voor de rust werd een aantrekkelijke partij voetbal te zien gegeven, waarbij Dosko wel het beste had van het spel en in techniek Middelburg de baas was. De groen- witten waren meestal op eigen speelhelft en het gevolg was, dat Versluijs nogal eens handelend moest optreden, hetgeen hem heel goed af ging. Na een half uur werd hij even wel kansloos geslagen, maar ook nu was het een buitenspeldoelpunt. Aan de andere kant zag doelman Hen driks zich bijna geslagen door v. d. Klink, maar een doelpunt kwam er niet uit voort. Na de rust bleek het spelpeil iets gezakt te zijn, maar toen was er van een Dosko-overwicht geen sprake meer. Bennaars stichtte met enkele snelle rushes wel eens verwarring in de groen-witte achterhoede, maar hij kon er alleen ook niet doorkomen. De laatste minuten waren sensatio neel. Eerst wilde een Dosko-speler de bal netjes in het doel leggen, maar Versluijs kon de bal nog net bereiken; aan de andere kant slaag de Outermans er in om tweemaal achter elkaar vrijwel voor open doel keihard over te schieten. Men wilde blijkbaar de 0-0 stand beslist hand haven en dat gebeurde ook. een zeer actieve wedstrijd speelde. M.V.V., dat bij Sittardia te gast was heeft daar, handig van de wind profiterende met 3-1 de punten in de wacht gesleept. Reeds na 21 minuten spelen was het 0-1 en nog geen 12 minuten later liep de M.V.V. voor sprong op tot 0-2. Toen M.V.V. in de tweede helft defensief ging spelen was het tenslotte Noterman die voor Sittai'dia de eer redde. (1-2). 20 mi nuten na half-time werd het echter 1-3 en in deze stand kwam geen ver andering meer. Sittardia had boven dien pech met zijn strafschoppen. De eerste die werd toegekend werd dooi de M.V.V.-doelman keurig gestopt en de tweede belandde een flink stuk naast het doel. En tenslotte Sparta, dat zijn aan- hangers een teleurstelling bezoi-gde door met 0-1 voor S.V.V. te buigen. Het moet echter gezegd, dat de zege van S.V.V. volkomen verdiend was, want voor de rust toonden de Schie- dammers zich beslist sterker dan de Spartanen. Ondanks snelle en g opgezette aanvallen aan beide zijden ging de rust in met dubbel blanke stand. Een goede schuiver van Den Dries maakte tenslotte aan de Spar- ta-illusies over een gelijk spel een einde, toen de Sparta-keeper hierdoor kansloos werd geslagen (0-1). „STAF" EN „KOOTJE' Verdiende overwinning van Terneuzen op Alliance Vijf doelpunten in tweede helft In een doelpuntrijke wedstrijd heeft Terneuzen een verdiende en kostbare 5—4 overwinning op Alliance be haald. Was de thuisclub technisch iets minder dan de bezoekers, de Zeeuwsch-Vlamingen speelden dit maal enthousiast en waren het meest in de aanval. Vanaf het beginsignaal werd, ge steund door de wind, een offensief op het Alliance-doel ingezet, maar paal en lat droegen er toe bij, dat dit voor lopig niet werd doorboord. Na een kwartier spelen kreeg de gevaarlijke linksbuiten van Alliance, de bal in vrije positie toegespeeld en de stand was (0—1). Dezelfde minuut nog loste Pijcke, die ditmaal als middenvoor stond opgesteld, een hard schot op doel, waaruit Jansen kon scoren (1 1). Twee minuten later gaf doelman De Smit van Terneuzen Alliance een Paaspresentje, door een voorzet van Matheeuwissen in eigen doel te slaan (12). Terneuzen bleef aandringen, maar toch duurde het tot een minuut voor de rust voor Jansen een goede pass van de Bock op fraaie wijze be nutte (2—2). De tweede .ielft begon met een Ter- neuzens offensief en reeds na vier minuten schoot Van Waes een voorzet PROGRAMMA BRACHT PAASVERRASSINGEN Ajax en R.C.H. spelen gelijk Fel gevecht bij junioren op zwaar Molenparcours. Een soepel draaiende Dobbelaere en een pittig vechtende Huigh hebben Zaterdag te Sehoondijke het door de V.S V. „Marathon" georganiseerde Zeeuwse cross-kampioenschap beheerst. Staf in een vorm, die alle mede dingers naar het seniorenkampioenschap al by voorbaat niet zo zeker maakte en „Kootje" geladen nu zijn rivaal, J. Kryger van Hellas, die hem in de Singelloop te Middelburg zo tactisch klopte, opnieuw tegen hem aan trad. Het Zeeuwse kampioenschap is onder deze omstandigheden een dub bele zege geworden voor de Sohoondykse afdeling van Marathon. Kootje Huigh revancheerde zich keurig door met ruime voorsprong op het gehele juniorenveld zijn 3500 meter te beëindigen en Staf. was Staf en won met vele honderden meters deze zware cross op het soppende zuigende i Molenparcours. 1 Tussen de start van de vijf senio ren, die 9 ronden (10 km.) liepen, en de 11 junioren die 3 ronden af te leg gen hadden, en dit voor Marathon Sehoondijke zo glorieuze einde moest er echter toch nogal wat gebeuren. Er werd een vinnig gevecht geleverd, vooral bg de junioren, maar ook bij de senioren, dat uiteindelijk, behalve door uithoudingsvermogen ook door tactiek gewonnen werd. Het speechje, dat de heer F. Naere- bout, voorzitter van Marathon, by de start hield was amper verklonken toen de athleten al aan hun eerste hindernis een van de vele én zo natbezig waren. Na een kleine schermutseling ging Dobbelaere aan de kop gevolgd door H. van Akkeren van Olympus en.de Marathon-man C. Neve. Als eerste junior kwam daar achter D. Luteijn van Marathon met J. Huigh op de hielen en de gebroe ders Mondeel daar dicht bij. Zo bleef de situatie aan de kop tot tegen het einde van de eerste ronde. Bij het ingaan van de tweede elf honderd meter waren de gebroeders Mondeel al uit de kop verdwenen, was Staf Dobbelaere los met Kootje Huigh in zijn „kielzog" en daarachter Van Akkeren en Neve. Luteijn, die met een inzinking kampte, was naar de 5e plaats verhuisd en kreeg Krn- ;er achter zich, die het Mondeel- Juo was gepasseerd. De rest van het veld volgde toen al met een aanzien lijke achterstand die later steeds gro ter werd. Bij het ingaan van de 3e voor de junioren laatste ronde was de volg orde nog onveranderd, al waren de onderlinge afstanden wat groter ge worden. Huigh trok door in een ver bazingwekkend tempo, waarbij hy echter zijn krachten beter verdeelde dan in Middelburg en kort nadat Dobbelaere aan zijn viei-de ronde was begonnen hij dx-aaide de eerste drie in resp. 4-2, 4.6 en 4.8 finishte Koo „voor eigen volk" in een stijl, die wel bewees, dat hij „goed voor veel meer" was. Luteijn plaatste zich keurig als tweede en Krijger bezette een ver dienstelijke derde plaats. De senioren De senioren hadden intussen verre van „stilgezeten". Staf werkte onver zettelijk aan het vergroten van zijn vooi'sprong „Pafijs zit me nog een beetje dwai's" en Neve, die in een veel betere conditie is gekomen, had intussen kans gezien om van Akke ren achter zich te laten. Ver achter deze twee volgde Ballegeer van Ga zelle uit Aardenburg en M. van Sluys van E.M-M. sloot de rij. De strijd was toen echter al gestreden en al deed van Akkeren nog een poging om Ne ve tot de orde te roepen, in ae volgor de kwam ook bij de finish na negen zware ronden geen verandering meer. Staf zag zelfs nog kans er een laatste ronde van 4.8 „uit te persen", hy had toen Van Sluys en Ballegeer al „ge lapt". De uitslagen luiden: Senioren: 1. en Zeeuws kampioen G. W. Dobbe laere, 10 km. in 37.46; 2. C. Neve (Mar.), 41.27; 3. H. van Akkeren- (Ol.). 42 37; 4. A. Ballegeer (Gaz-), 44.14; 5. M. van Sluys (E.M.M.), 45.46. Junioren: 1. en Zeeuws kampioen J. Huigh (Mar.), 12.43: 2. D. Luteijn (Mar.), 1311; 3. J. Krijger (Hellas), 13-19; 4. S. Huigh (Mar.), 13.34; 5. A. Mollet (Mar.), 13.38; 6. J. de Mar- telaere (Mar.), 13.44; 7. C. Huiszoon (Mar.). 13.47; 8. R. Mondeel (Ind.), 14.01; 9. J. J. Riteco (Ind.), 14 05; 10- H. Mondeel (E.M.M.), 14.12; 11. J. van Marion (Mar.), 14.15. Na afloop werden in café P. Dob belaere door de voorzitter van de T. C. Marathon en van het district Zee land van de K.NA.U, de heer F. A. Kolijn, medailles uitgereikt. Het tweede handbalelflal van „Ma- rathon" uit Vlissingendat in de eer ste klasse van de afdeling Zeeland uitkomt: v.l.n.r. boverzte rij: R. Ple vier, J. van Marion, P. Bil, J. Ga- briëlse, J. List en C. Uijlenbroek. Onderste van links naar rechts: H. Nieuwenhuijzen, W. Wijnen, F. Hel- mich, A. Smeerdijk, A. Szoszkiewickz -X- Voor de Woensdag 8 April a.s. te Til burg te spelen wedstrijd -ussen Willem II en Partisan (de kampioen van Zuid-Sla- vië) zal de ploeg van Willem -II in zijn gewone opstelling uitkomen met uitzon dering van doelman Botermans, wiens plaats zal worden ingenomen door de P.S.V.-er Steiger. van Sandrini hard in (3—2). Een vrij wel gelijk opgaande strijd volgde, waarbij beide doelen "beurtelings in gevaar kwamen. Een kwartier voor het einde kwam de bal uit een door Sandrini genomen hoekschop bij Van Waes, die hard inschoot (42). Kort daarop weifelde de Terneuzen defensie en de linksbuiten der bezoekers maak te daar handig gebruik van (43). Pijcke echter ging er even later in zijn eentje van door en toen was het 5—3- Nog gaf Alliance de moed niet op en in de laatste minuut bij een doelwor- steling werd de achterstand verkleind tot 5Scheidsrechter Mos leidde rustig en goed. Het programma heeft enkele Paasverrassingen gebracht en één daarvan is de nederlaag van Sparta tegen 't 1 aag geklasseerde SW. Niet alleen in deze wedstryd, maar ook in de derby tussen RCH en EDO, bleek de plaat selijke sfeer een factor van betekenis want de RCH'ers moesten een punt afstaan. Dat moest Ajax echter ook, zodat de tweede plaats aan VSV moest worden gelaten. In de staart van 1 A komt hevige beroering na successen van Sneek en Frisia. HBS bleef lantaarndrager, maar TEC kon dan eindelyk de rode lamp aan Maurits overdoen. De belangrijkste wed stryd in Eindhoven tussen de club van die naam en PSV eindigde zoals ze begonnen was. Ajax liet in de eerste klasse A een steek vallen en het gelijke spel tegen Sneek (3-3) was voldoende om VSV, dat Ensched. Boys met 2-0 klopte, naar de tweede plaats te voe ren. GVAV en Wageningen deelden de buit (2-2) terwijl Frisia de knup pel in het hoenderhok wierp door Zwolse Boys een geduchte nedeiiaag te bezorgen (5-1). Hierdoor en door het gelijke spel van Sneek, is de po sitie der Zwollenaren heel wat zwak ker geworden. DOS liet Volewyckers met lege handen vertrekken. (3-1) terwijl Heracles tegen NEC niet ver der kwam dan 1-1. Het gelijke spel van RHC tegen EDO memoreerden we reeds en de positie der leiders is hierdoor niet verzwakt, getuige de stand: RCH 17 VSV 18 Ajax 19 Heracles 17 DOS 19 Ensch. Boys 18 Wageningen 17 GVAV 18 NEC 17 EDO 19 Volewyckers 19 Sneek 17 Zwolse Boys 18 Frisia 17 11 3 3 25 9 5 4 23 9 5 5 23 7 6 4 20 9 2 8 20 7 5 6 19 4 10 3 18 6 5 7 17 5 6 6 16 5 6 8 16 6 3 10 15 4 5 8 13 5 9 13 19-42 4 9 12 18—26 EERSTE KLASSE B DWS gaf Go Ahead geen gelegenheid zijn positie te verbeteren (2-0) en aangezien ook Achilles weer verloor, ditmaal met 2-1 van Elinkwijk, kwam in de positie der staartclubs geen wijziging. Haarlem won op het nippertje van 't Gooi en Vitesse bleef in de leidersgroep door Stormvogels niet thuis te geven (2-1) Enschede kon het tegen Blauw Wit net klaren (1-0) maar liep niets in op Heeren veen dat flink uit zyn slof schoot en voor de tweede maal dit seizoen Be Quick danig afstrafte (7-3). Leeu warden heeft kennelijk de moed ver loren en ging kansloos tegen AGOW ten onder (4-0). De stand is nu: Heerenveen Enschede Vitesse DWS Haarlem Stormvogels Leeuwarden Blauw Wit Elinkwijk Be Quick AGOVV 't Gooi Go Ahead Achilles 19 12 4 3 28 52—26 18 10 5 3 25 34—24 18 10 3 5 23 28—23 18 9 4 5 22 34—22 18 8 6 4 22 33—28 19 9 3 7 21 37—27 19 8 4 7 20 35—29 19 7 4 8 18 23—22 18 7 2 9 16 23—27 19 5 6 8 16 36—53 17 5 5 7 15 26—25 18 3 7 8 13 16—23 18 2 5 11 9 18—35 18 2 4 12 8 22—55 EERSTE KLASSE C Sparta incasseei'de onverwacht een nederlaag by SW (0-1) waardoor Willem H, dat Theole met 7-2 kraak te, gelegenheid kreeg in te lopen. Sit tardia verzuimde die kans, want MW trok met 3-1 aan het langste eind. BW zorgde er wel voor niet verder achterop te raken en de Bos- senaren, die een wedstryd minder speelden, zijn nog serieuze gegadig den gebleven door de 4-2 overwinning op Emma. Juliana kon tegen Excel sior niet tot winst komen (1-2) maar gevaar is er weinig meer nu ook HBS blijft verliezen. Het was weer maar op het Sparta Willem H BW MW VW Sittai'dia Excelsior Longa Emma SW Brabantia Juliana Theole EERSTE KLASSE D Nac boekte een punt winst tegen Feyenoord (2-2) en streefde HDVS op de ranglijst voorbij. De Schiedammers werden onverwacht door TEC ver slagen (3-4) en ook deze Helse ploeg kon de gehate plaats verlaten. Mau rits werd de nieuwe hekkensluiter door de 4-3 nederlaag by DHC. De voor de bezetting van de eer ste plaats belangryke derby tussen PSV en Eindhoven eindigde in een puntloos gelijk spel waarvan ADO, dat met 1-0 van RBC won, profiteer de om een stapje dichter bij te ko- maar de punten bleven de stand: 19 12 3 4 27 39—18 19 10 5 4 25 54—34 18 9 5 4 23 38—18 19 8 7 4 23 35—22 19 8 6 5 22 30—27 19 10 2 7 22 4341 18 8 5 5 21 45—31 17 9 1 7 19 30—27 19 8 3 8 19 42—36 19 7 1 11 15 32—42 18 7 0 11 14 26—37 18 4 5 9 13 22—36 19 3 3 13 9 29—70 19 3 2 14 8 2450 Goesse achterhoede werd zesmaal gepasseerd R.A.C. heer en meester van het veld Goes heeft het er in ijen tegen R.AC. wel heel slecht afgebracht- Niet min der dan een half dozijn keer werd de Goesse doelman gepasseerd. RAC pro fiteerde daarbij verscheidene keren van fouten, die de Goerse verdediging maakte en die er deze middag kenne lijk -olkomen uit was. Ook op het middenveld was RAC heer en meester en daarbij kwam nog dat de voorhoe de van Goes het doel op de verkeerde plaats zocht: er werd slecht en onzui ver geschoten. De doelpunten voor de rust werden gemaakt door C- Maas, Van Steen en Brooymans. Na de rust trof Brooymans nog tweemaal de roos en Maas maakte het halve dozijn vol. zodat Goes met een zware 60 nederlaag de terugreis naar Zeeland moest aanvaarden. men. NOAD versloeg Xeres (2-1) en Bleyerheide zag een kostbaar punt verloren gaan tegen Limburgia (0-0). De stand luidt: PSV 18 10 4 4 24 45—24 Eindhoven 18 9 5 4 23 26—16 ADO 18 9 5 4 23 28—19 Bleyerheide 18 8 4 6 20 29—20 NOAD 18 7 6 5 20 30—28 Feyenoord 19 7 6 6 20 37—35 DHC 18 9 1 8 19 3845 RBC 18 8 1 9 17 30—29 Limburgia 18 6 5 7 17 26—26 Xerxes 19 5 7 7 17 29—31 NAC 19 6 5 8 17 28—37 Hermes DVS 18 5 6 7 16 30—43 TEC 19 4 4 10 12 30—44 Maurits 18 2 7 9 11 31—40

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5