Ook Gereformeerde jongeren hielden Bondsda? in Goes Zioin ZÜfie KLANKEN UIT DE AETHER WALC IN W IVOTEROP De wereldreis van JIMMY BROWN SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 7 APRIL 1653 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 „VAN WAAR EN WAARHEEN' (Advertentie) Treffende inleidingen van ds. W. C. van den Brink en ds. IJ. J. Tiemersma De Geref. Kerk aan de Westwal te Goes was Maandagmiddag tot de laatste plaats bezet toen de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Jon- geling'sverenigingen op Geref. grondslag bijeen kwam voor haar jaarlijkse bondsdag. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer Jacq, de Smit, die voldoening uitsprak over de grote opkomst, gezien het feit dat velen geëvacueerd zijn, kreeg ds. W. C. van den Brink uit Den Haag gelegenheid óm te spreken over „Van waar en waarheen?" leven. Zo niet dan is het doods en le venloos. De blijvende verrassing is de Genade Gods, uitgedrukt In het Kruis en niet uit dit leven te bannen. Het verrassende element is in Ieders le ven, levensperspectief trots het willen stichten van een eigen rijk. Het werk van ons rijk is vruchteloos. Daarom het feestkleed aangetrokken van „Het ia volbracht". Dit is verrassend, dit wordt ons aangeboden. Laten wij ons daarom het feest niet ontnemen. Ge dragen door Pasen en de verras sing van Gods blijvende genade. Met dank aan God sloot de voorzit- ter daarop deze vergadering. De morgenvergadering Des morgens werd in het Beursge bouw een huishoudelijke vergade ring gehouden. De voorzitter, de heer Jacq. de Smit, sprak hier 'n openings- Deze woorden klinken in onze te genwoordige tijd bekend in de oren; enkele woorden met een wereld van gedachten. Wat is het doel van ons leven en ln welke richting gaan wrj Wat is de beheersende achtergrond van ons leven Daarom is het ook met hetzelfde waar. men vandaan komt. Van waar wij vandaan komen, trekt een voor door 's mensen bestaan. Ve len weten niet waar zij vandaan ko men. Zij vergeten het Goddelijk kli maat, waarin zij waren vastgelegd. Zij zien niet in de toekomst, doch eten de vruchten, die vandaag rijp zijn. Dit is niet alleen een jeugdkwestie. Men legt zich vaak geen binding meer op en vraagt voor zichzelf de vrijheid, daarbij vergetende de grote worste ling om Christus in het middelpunt te plaatsen. In de school, in de cultuur, in de Chr. sociale strijd. „Zorgen en strijd vullen het jonge leven, maar: „Niemand zal ze uit mijne hand rukken". Dit woord komt op een Tweede Paasdag in het bijzon der tot ons. Het is de opdracht het woord van Christus uit te dragen in de wereld. Ds. Y. J. Tiemersma van Zierikzee sprak een opwekkend slotwoord over het onderwerp „Blijvende verrassing". Verrassing is het onverwachte, het on gedachte. Dit speelt ook een rol in ons Nutsspaarbank in Maart Gedurende de maand Maart steeg het tegoed van de spaarders bij de Nutsspaarbank te Middelburg van f 8.769.823,89 tot f 8.801.960,66 Er werd f 345.206.40 ingelegd en f 313.069,63 terugbetaald. Op het bij kantoor te Oostburg steeg het tegoed van f 1.095.689,19 tot f 1.111-622,38. Ingelegd werd f 76.6S2,76, terugbe taald f 60.749,57 Tijdens de zitdagen te Oostkapelle werd f 8453,08 inge legd en f 5102,76 terugbetaald. Het scnoolsparen liet een stijging van het tegoed zien van f 38.235,55 tot f 39.374,76- Het gespaard bedrag van de spaarbusjes bedroeg f 1084,66. In Middelburg werden tien en in Oost burg twee baby-boekjes afgegeven- Zaterdag bracht de Harmonie Sint Caecilia een serenade aan het echtpaar Teirlinck te Vlissingen, dat zijn zilveren huwelijksfeest vierde. De heer S. Teir linck is al van zijn 15e jaar af lid van Sint Caecilia. DINSDAG 7 APRIL. HILVERSUM I. 403 m, 7,00—24.00 KRO 7'4G kc/s. KRO; 7.00 Nieuwe. 7.10 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische Kalen der. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.19 Franse chansons. 8.45 Vrouwenkoor en orgel- 9-00 Voor de vrouw 9.35 Water standen. 9.40 Lichtbaken, causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek 11.00 Voor de vrouw. U.30 Strijkkwartet 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwir.ededelingen), 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath nws 13.20 Act. 13.25 Amusementsmuz. 14.00 „Der rote Stiefel", opera (eerste bedrijf) 15.15 Pianospel. 15.30 „Bea je zestig' 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekern. 17.00 V. d.jeugd 17.15 Felicitaties v. d. jeugd. 17.45 Rege- ringsuitzendlngDr. Ds. A. J. C. Krafft „Papiamentu. een taal in de Nederlandse Antillen". 18.00 Lichte muziek. 18.20 Sportpraatje 18.30 R.V.U.: Prof. R. W. Broekman: „Levenswijsheid", 19-00 Nws- 19.10 Act. 19.15 „Uit het Boek der Boe ken". lfT.30 Gram. muziek. 20.25 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.30 U;t- wisselth'gsnrngr, met de BBC 21.00 „U God. loven wij klankbeeld. 21.45 De Radiodokter 22.00 Radio Philh. orkest 22.30 Gram 22.45 Avondgebed en Litur gische kalender- 73.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7,00 Nieuws. '.10 Gram. muziek 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO; 8.00 Nws 8.15 -rram. muziek. 9.00 Morgenwijding- 9.15 Liederen. 9.25 Vooi de huisvrouw. 930 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 RVUEnkele sociologische beschou wingen over Drenthe en zijn bewoners door mevr Dr. D. M, E. A. J- Stork—Van der Kuyl: De Dremse boerin in haar ver enigingsleven in regiona l, nationaal en internationaal verband". 11.30 Voor •'e zieken. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en tuinbouwmededeli igen. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws, 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13,20 Metropole-orkest. 14.00 ..Zeg eens. Ame rika14.30 Klarinet en piano. 15.00 Gram. muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amus. muziek. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws 18.15 Pianospel. 18.30 Gram, muziek. 18.55 Reportage of gram. muziek, 19.00 Harm mie-orkest. 19.25 Paris vous parle. 10.30 Pianotrio. 20.00 Nieuws 20.05 Au Salon des Variétés. 20.45 „De kleine Prins", hoorspel, met muziek. 21.50 Dp muziek. 22.20 Mededelingen. 22.25 Repor tage. z2.30 Lichte muziek. 22.45 Bultenl. overzicht. 23.00 Nieuws 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Gram. muziek. TELEVISIE AVRO. 20.15—21.45 Actualiteiten en weer- praatje, H erna: „De Bezoeker", toneel spel. Waterkerende dijk rond Brouwershaven De gemeenteraad van Brouwersha ven heeft besloten tot aanleg van 'n waterkerende dijk rond de gemeente, welke zal komen van de boerderij van de heer R. J. van der Wekken af tot aan de Groene Dijk. De gemeente Voorburg heeft Brouwershaven voor diverse werkzaamheden een crediet van f 50.000.verleend. De raad heeft deze hulp onder dank aanvaard. Bij de rondvraag maakte de heer O- van Nieuwenhuize er aanmerking op, dat er bij het verleende ontslag aan de heer P. W. Bazen als secretaris niet vermeld is: „onder dankzegging voor bewezen diensten". De heer C. W. den Boer merkte op, dat hij een raadsvergadering had verwacht, waarin officieel afscheid van de heer Bazen zou zijn genomen. Op voorstel van burgemeester J- L. van Leeuwen werd deze kwestie verder in besloten zitting behandeld. woord onder de titel „mooi-weer-dijk- jes", waarin hij opwekte tot activiteit, gedragen door het geloof. Voorts wer den dé vier leden herdacht die bij de ramp zijn omgekomen. De jaarverslagen van de secretaris, de heer P. Boon uit Sint Laurens, de penningmeester, de heer M. Timmer man uit Zierikzee en de bibliothecaris, de heer J, J. Tevel uit Middelburg, werden goedgekeurd. Het ledental was iets teruggelopen, terwijl verschil lende afdelingsbibliothekcn ernstige schade hadden opgelopen bjj de over stroming. Besloten werd zo mogelijk de jaar vergadering in 1954 in Vlissingen te houden, De heer M. Timmerman uit Zierikzee, werd als penningmeester herkozen. De J.V, „De Heere is onze Banier" te Veere had voorgesteld het afdelingsreglement te wijzigen. Men wilde dat alle moderamen-ieden lid van een J.V. zouden zijn en voorts wen ste men de zittingsperiode korter en de verkiesbaarheid aanmerkelijk be perkt te zien. Het afdelingsbestuur adviseerde echter deze wijzigingen niet aan te brengen, daar het werk van de afdeling hierdoor gestagneerd zou worden. Met grote meerderheid sloot de vergadering zich bij deze zienswij ze aan. Candidaten voor de gemeenteraad VLISSINGEN Te Vlissingen zal door de V.V.D. voor de a-s. raadsverkiezingen de vol gende candidatenlrjst worden inge diend: 1, J. L. Verhagen, 2. H. B. J. Knoop, 3 drs. P. Theune, 4. E. T. Oos terhuis. 5. mevr. M. C. Groot-Harte. 6- P. J. Haecou, 7. mevr. J. B- Sissing- Eerland, 8. S. Cracau, 9. F. Naere- bout, 10. J. A. Bazen- SEROOSKERKE (W.), In een vergadering van de C.H.- kiesvereniging te Serooskerke (W.) o.l.v. de heer L. A. de Vos is gekozen tot secretaris de heer Js. Cevaal. De volgende personen werden can- didaat gesteld voor de gemeente raadsverkiezingen 1. L. Comelisse; 2. H. Janse; 3. J- Louwerse Mz.; 4. Js. Cevaal; 5. S. Duvekot; 6. J. H. Brevet. VAN TOT Op 1 April, de datum, dat onderwijzers en onderwijzeressen van hun standplaats voor de klas op allemaal nieuwe ge zichtjes kijken, trokken ook de kleine St. Annalandertjes voor het eerst naar de .grote" school. De school met de Bij bel boekte 32 nieuwe „aanwinatjes" en de o.l. school kreeg er 18 nieuwelingetjea bij. En ni maar studeren op Ot en Sien.. Voor de afdeling Axel van de Z.V.U. hield de bekende schrijver en journalist Simon Carmtggelt in „Het Centrum" een interessante J ng. De aanwezigen ge noten zeer van het verhaal over het ont staan van de bekendste werken van „Kronkel". Het bleek, dat deze lang niet „allemaal n" zijn en dat „poespas' aan d:ze stukjes volkomen vreemd ts. Twee bromfietsberijdsters konder elk aar bij de Axelse brug te Terneuzen n.et ontwijken en reden dus pal tegen elkaar op. Niet alleen de voertuigen bleken zwaar br chadigd te i maar ook de nylons waren niet helemaal „met de schrik vrijgekomen" Het lichamelijk let sel viel echter nog al mee. „Het verh al van een mensenhart" toegelicht met lichtbeelden, dat kregen dr leden van de Herv. meisjesclub .Mar tha te Serooskerke (W.) te horen van mej. —lia van Gostveen. tijdens de jaar vergadering. Natuurlijk bestond voor du uitzonderlijke onderwerp grote belang stelling. Kort en Klein Tot kerkvoogd van de Ned. Herv. kerk te Oudelande werd gekozen de heer W Fase. Door de Ned. Herv. Gemeente te El- lewoutsdijk werden tot kerkvoogden ge kozen de heren J. Oele en A, de Reljger De heer S. Deske.- is voorzitter ge- word i van de coöperatieve kolenvereni- ging „Samenwerking' te Heinlcenszand De heer J. Driedtik werdbode van de zelfde vereniging. In de maand Maart werden in het ge meentelijk badhuis te Heinkenszand 533 douchebaden genomen. 0 Politie en militairen onderzochten Zondag in Guatemala alle auto's, dje de stad Guatemala binnenkwamen of er uit vertrokken. Dit geschiedde na ontvangsl van berichten dat de oppositie een ge wapende opstand ln de stad wilde begin nen. 0 Leden van de Cubaanse geheime diensi hebben en hoeveelheid wapens en am munitie in beslag genomen. Tevens zijn 300 mannen en vrouwen gearresteerd, op beschuldiging van te hebben samenge zworen om een militair kamp aan te val len. q Vorig week bereikte de Nederlandse bloemenexport naar Duitsland een re cord-hoogte: iO.OOO dozen, bevattende meer dan een millioen bloemen. Een ex tra-trein moest driemaal worden Inge legd, Een 68-jarige man te Scheemda wero door een bromfiets aangereden en over leed kort daarop- De bromfietser, die aan omstanders een valse naam had opgege ven. wordt door de politie gezocht. 0 Te 8 Gravenhage botste de 22-jarige motorrijder H. It. op een tramwagen. Hil overleed korte tijd later |n het zieken huis. Zijn duo-passaglere werd ernstig gewond. De in te dienen candidatenlijst voel de gemeenteraadsverkiezingen werd door de A.R. kiesvereniging als volgt vastgesteld: 1. G. Christiaanse; 2. M, ïzeboud; 3- L. Jongepier; 4. Adr. Goedbloed; 5- P. J. Abrahamse; 6. G. van Keu len; 7. P. Tavenier; 8. I. Qeschiere; 9. J. C, Verton; 10- J. de Visser Pz. Hervormde Jeugdraad In plaats van de heer C. Hamelink werd tot secretaresse van de Centrale Hervormde Jeugdraad te Middelburg benoemd mej. J. C. S. van Moort. Toewijzing terreinen en gebouwen gasfabriek In November van vorig jaar be sloot de raad van Middelburg tot verkoop van een deel ter terreinen en der gebouwen van de gasfabriek aan de C.V. Wasserij Zeeland voor de prijs van 72.500 Inmiddels is ech ter gebleken, dat de overdracht niet dient te geschieden in de vorm van een verkoop, doch als toewijzing als bedoeld in de Wet op de materiële oorlogsschaden, omdat de toekomsti ge eigenares „oorlogsslachtoffer" is; het over te dragen onroerend goed is bestemd om te dienen ter vervan ging van een door oorlogsgeweld ver loren gegaan bedrijfsgebouw. Deze wijze van afhandeling B. en W. stellen de raad voor daartoe te besluiten biedt zowel voor de toe komstige eigenares als voor de ge meente bepaalde voordelen. In ver band met de bepalingen der Wet op de materiële oorlogsschaden is het aanbevelenswaardig de overdrachts- prijs met 5000 te verhogen en dus te brengen op 73.000. Van onze adverteerders In de week voor Pasen zijn in Vlis singen verschillende door de waters nood van 1 Februari zwaar gehaven de en sindsdien hernieuwde zaken ge opend. Zaterdagmiddag waren het er nog twee. In de eerste plaats was het de be kende zaak in optiek en bandage „De blauwe bril".van de heer Schroote in de St- Jacobsstraat. Hier kreeg de winkel inderdaad een geheel ander aanzien: er werd aanzienlijk meer ruimte verkregen, terwijl het interi eur ook sterk werd gemoderniseerd. Mede dankzij de lichte tinten, waarin alles werd uitgevoerd, is hier een prettige winkel ontstaan, met daar achter een geschikte paskamer en een modem geoutilleerde werkplaats. Ook de lunchroom „De Valk" in de Wolstraat maakte van de nood een deugd door bij het herstel tevens en kele verbeteringen uit te voeren, waardoor in de eerste plaats ruimte- winst werd bereikt. Het nieuwe inte rieur ziet er hier eveneens smaakvol uit, zodat gezegd mag worden, dat een beschaafd geheel is ontstaan, waarin een lichte, gezellige sfeer heerst. 87. Jimmy Brown begreep, dat hij een tweegevecht met Grauw Grauw niet zou kunnen ontlopen. Hij vreesde hem niet. maar wel was hij bang. dat de andere bavi anen zich met 't gevecht zouden gaan bemoeien, „RoeRi- raki's!" gilde hij. „Grijpt deze Bierbier en stelt hem buiten geveehtl'" Dat was het laatste, dat Jimmy nog kon commanderen, want de volgende seconde was rijn duel met Grauw Grauw begonnen! Er volgde een ver schrikkelijke-worsteling, Grauw Grauw zette zijn vre selijke slagtanden In Jimmy's schouder en deze voelde hoe bij onder de kracht van de veel grotere Grauw Grauw ging bezwijken. Hij probeerde zijn tegenstander bij de keel te grijpen, maar zijn armen waren juist iets te kort. Hijgend en blazend vochten zij verder. Grauw Grauw Het even los om -Jimmy een dodelijke beet toe te brengen. Hij boog zijn lelijke kop over Jimmy heen. Deze zag zijn grote witte tanden blikkeren.... Toen rukte Jimmy met een snelle beweging de veren hoofd tooi van zijn vijand los en trok deze over diens ogen! Een paar seconden kon Grauw Grauw niets zien en van dat moment maakte Jimmy gebruik om 'n kralen ket ting die Grauw Grauw om zijn nek droeg zo stijf mo gelijk aan te trekken. Hij voelde hoe de greep van ZÜP rivaal verslapte en hjj zag hpe zijn ogen van benauwd heid ujt zijn hoofd puilden. Jimmy rukte nog harder aan de ketting. Grauw Grauw rochelde en viel ten slotte zo slap als een vaatdoek achteroverJimmy gaf hem nog een formidabele kaakslag toe en sprong toen overeind- BS zoog de lucht in zijn brede borstkas en stootte daarna de overwinningskreet der Roekirakj's uit: Kriewiewle Woe-oe-oe-oe-oe-oe Wababa Kriewie- ie Woe-woe-woe-woe-woe-woe Wababal ATHLETIEK Adriaensen Nederlands veldloopkampioen Op het Iandgc.:d Duinrell te Was senaar was een arcours ter lengte van I kuv uitgezet voor het Neder lands kampioenschap veldlopen, ge organiseerd door W-I-K- Wassenaar Het parcours was heuvelachtig en een kort maar steil heuveltje bezorg de vele athleten zware zorgen, zodat het lopen hoge eisen stelde aan het uithoudingsvermogen. De uitslagen luiden: Juniores A 3000 meter: 1. Spierenburg (P.E.C.) 11 min.. 25-2 sec.; 2. Delnoye (R.K.. v,.V.M.) II min. 31-8 sec.; 3. Van Buytene (Minerva) 11 min. 41.4 sec- Juniores B 1201 meter: 1. Suiker (DOS) 3 min. 28.4 sec.; 2. Zeegers (Athlon) 3 min- 28.8 sec.; 3. De Peinder (DQo) 3 min. 33-4 sec. C- :n D-klasse 3000 meter: 1- Parievliet (Blauw Zwart) 1 min 45.8 sec.: 2. Van der Berg (Holland) 11 min. 50.8 sec.; 3. Rijnse- -DES) J1 min. 51,6 sec. 5000 meter A-, B-, C- en D-klasse: 1- en kampioen van Nederland Adriaensen (DJA Breda) 18 min. 46 4 sec.; 2- Van Zeeland (AAC) 19 min- 6.2 sec.; 3 Dekkers (Pro Patria) 19 m- 9-6 sec. Trekvogels werd in deze veldloop clubkampioen van Nederland. Slijk huis staakte echter de strijd na vier ronden lang achter Adviaenser. aan de kop te hebben gelopen. DAMMEN Om het kampioenschap van Zeeland Om het damkampioenschap van Zeeland werden onderstaande partijen gespeeld, waarvan de uitslagen luid den Is volgt: Hoofdklasse: W. HeydraL. Ander son 02; P. Maas^-J. Sinke 1—1; P MaasJ. Blom 02 en Joh. de Smet L. Anderson 02. Ie klas: H- de Vlieger—P. van Bel- zen 0—2; C. P- de Vos—P. Brasser 0— 2: H. van BenthemG. M. v d. Voor de 11 en P. van Boven—H. de Vlie ger 2—0. WIELRENNEN Van Est won Ronde van Vlaanderen Wlm van Est aeett zijn erste grote zege van het seizoen behaald door Zondag de Ronde van Vlaanderen over 250 km. te winm In deze weg wedstrijd van Gent naar Watteren, waarvoor Dekkers en Voorting v stek lieten gaan, Het nij groten als Gauthier, Impanis en Bobet achter zich. Vrijwel direct na de start vormde zich een groepje van zes. dat aange voerd werd door Gerrit Schuil en waarin zaten Wagtmans. Jean Bo- gaert8 en v. d. Veide en de Fransen Diot en Coste. Van de Veide en Coste moesten zich na 100 km. laten terug vallen, evenals Wagtmans. Intussen kwam het peloton steeds naderbij en na 150 km, had zich eer kopgroep van 18 man gevormd, waarbij Van Est, Impanis, Redolfi, Gauthier, PeLucci. Derycke. Even later glnp de Frans man Bober er tussen uit, gevolgd dooi Vim van Est en de aelg Keteleer. Dit bleek de beslissende aanval te zijn Toen er 225 km. gereden was. lagen Van Est, .c' r en Keteleer nog steeds voorop op 2',fe min. gevolgd door o.a Petruoci, Dupont, Gauthfèr, Redolfi en Bobet Bober had eebtet teveel van zijn krachten gevergd en hij moesl zioh laten terugvallen. Van Est en Keteleer bleven op kop, ondan een 'esloten spoorwegov rgang. wat hen 45 secon 'en kostte. Op honderd meter "an de streep ging Van E« de Belg voorbij en kwam als eerste aan Keteleer eindigde als tweede, ge volgd door Gauthier. Bobet, Petrucei, Redolfj en Dupont. FILMS IN ZEELAND Marva's Ahoy Het Alhombra-theater te Vlissingen heeft voor deze sveek zijn keus laten vallen op een charmante, amusante, lichtvoetige musical in leuren; „Mar- va's Ahoy" („Skirts Ahoy"), een vro lijk verhaal over de belevenissen van drie lieftallige meisjes bij de marine- In een omlijsting van aardige muziek en kostelijke grappen spelen Jsther Williams, Vivian Blaine en Juan Evans de hoofdrollen. De mannen, die op het tweede plan komen, maar in het verhaal zeker niet gemist konden worden, zijn Barry Sullivan, Billy Eck- gtine en Keefe Brasselle. Sidney Lan- field regisseerde deze leutige film. Luxor te Vlissingen vertoont de nieuwste (Amerikaanse) verfilming van Victor Hugo's onsterfelijke ver haal „Les Miser-bles" („De ellendi- gen"), dat reeds vele malen eerder voor de camera werd gebracht. Het spreekt vanzelf, c'de amusan te „Fanfan la Tulipe" (Gérard Phjli- pe), die al zovele enkele aangename, ontspannende uurtjes heeft geschon ken, op het doek van Electro te Mid delburg blijft. Officiële publicaties VLISSING ;N. WETHOUDER VAN VOLKSHUISVESTING. De Wethouder van Volkshuisvesting te Vlissingen maakt bekend, dat hij verhin derd is op Donderdag 9 April a.s. spreek uur te houden. VOETBAL Corn BoysR.C.S. werd op het nippertje een draw In het eerste spannende half uur van de ontmoeting Corn BoysRCS ble ken de tegenstanders volkomen aan elkaar gewaagd te zijn. de aanvallen waren even gevaarlijk als vruchteloos en beide verdedigingen werkten even hard om het doel schooq te houden. Het gelukte Van Kommer dan ook pas in de 32e minuut QRI na een goed op gezette Corn Boys-aanval zijn club met een listig boógballetje de leiding te geven (10). RCS hod blijkbaar juist deze stimulans nodig om ook even harder aan te pakken en het duurde niet lan» of keurig samen spel leverde de gelijkmaker op (11). Met deze stand kwam de rust. Na de thee trok RCS fel van leer, maar de Sasse verdediging was pa raat en maakte geen fouten. 20 minu ten na de rust bad Van Kommer op nieuw succes, toen hij een goede aan val van Com Boys op de juiste wijze afwerkte (2—1). De vele aanvallen over en \yeer leverden aanvankelijk f;een enkel resultaat meer op, tot hot n de Sasse verdediging even niet klopte. Dit ene moment wub voor de RCS-aanval voldoende om de party- en weer op gelijke voet te brengen (2—2) Benauwde overwinning van Vlissingen op R.K.F.C. Fraai was tie wedstrijd van Vlis singen tegen R.K.F.C. niet, maar toch waren er wel enkele aardige momenten. Vooral de snelle voorhoe de van de gasten liet meermalen mooie comhinaties zien, waaraan de Vlissingse verdediging handenvol- werk had. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub. Een hard schot van Van der Schaaf wist óe RKFC keeper nog juist corner te tikken, on even later schoot de Nooyer tegen de paal. Langzamerhand maakte RKFC zich los van de Vlissingse druk en tn de 20e minuut had het succes, toen mid- voor Versluijs tegen lat schoot cn de terugspringende bal onhoudbaar in het net joeg (0-1). Vlissingen rea geerde fel, maar de aanvallen wer den zo slordig afgewerkt, dat doel punten uitbleven. Na de thee gaven de gastheren be ter partij. In de 13e minuut schoot de Nooyer buiten het bereik van dc keeper op de paal. De terugspringen de bal werd door linksbuiten Noya opgevangen en onberispelijk achter de keeper geplaatst. (1-1). Steeds feller werden de aanvallen van Vlis singen. Na 23 minuten spelen had den de rood-witten wederom succes, toen Wrjgman een fraaie combinatie met een even mooi doelpunt besloot. (2-1). Ook de Bergenaren zetten en kele zeer gevaarlijke aanvallen op touw, die echter geen resultaat op leverden. Enkele minuten later zorg de de Nooyer voor het derde doel punt door een voorzet van Wijgman te benutten (3-1). In het resterende kwartier kwam RKFC gevaarlijk op zetten en had nog succes ook, toen de Viissingse keeper een ver schot van de rechtshalf verkeerd beoor deelde (3-2), met welke stand het einde kwam. De Zeeuwen won verdiend De Zeeuwen heeft een flinke en verdiende overwinning behaald op Nieuw Borgvliet. De thuisclub ver scheen met enkele nieuwe spelers, De Zeeuwen telde een invaller voor Schinkel. De Zeeuwen nam direct het initiatief en na 16 minuten opende Wezel de score (0—1). Toen de Nieuw Borgvliet verdediging even later voor vermeend buitenspel bleef staan, profiteerde W. Leynse van deze gelegenheid (02). Even voor de rust was het H. Schinkel, die uit een keurige pass van Huybregtse de doelman van de thuisclub voor de derde maal het nakijken gaf (03). Na de thee had De Zeeuwen weer een sterk overwicht, hetgeen na een kwartier resulteerde in een doelpunt (0—4). Nieuw Borgvliet probeerde het spel te verplaatsen, maar de voorhoede had weinig stootkracht om de Vlis singse verdediging te passeren. Spil Stroo en in laatste instantie doelman Flonisse wisten wel raad met de Bra bantse aanvallen. Een vrije schop, keurig genomen door Leynse, be landde bij H. Schinkel die de bal te gen de paal trapte. Van Wezel schoot opnieuw :n en dat betekende het vijf de en laatste doelpunt van De Zeeu wen, dat verdiend en overtuigend ha"* gewonnen, Meto gaf Zeelandia gevoelige afstraffing Meto heeft een wel zeer royale overwinning behaald op Zeelandia. Achtmaal werd de ZeeJandia-doelman gepasseerd waartegenover Zeelandia maar één doelpunt wist te stellen, dat nog uit een strafschop voortkwam, waarmede tevens na een half uur spe len de score werd geopend (01). Meto had tóen wel wind mee, maar veel invloed op het spel had dit niet. V(jf minuten na het Zeelandia-doel- punt werd het 1—1 door Kops en even later 12 toen de Zeelandia- doelman in botsing met een Meto- speler kwam en dè bal in het doel verdween. Kops maakte nog voor de rust uit een strafschop er 13 van. Ook na de rust was er van mooi voetbal weinig sprake. Eerst na twin tig minuten viel er weer een doel punt, toen de keeper de bal bij een botsing niet meer kon bereiken (1 4). Het spel werd nogal ruw en een der Zeelandia-spelers moest zelfs naar de kleedkamer worden venve zen. Kil had er deze middag wel zin in, want vlak na elkaar maakte hij twee doelpunten en nog was het niet voldoende, want Kops tekende ook nog nummer acht aan. HOOG EN LAAG WATER 7 APRIL U.-f- N.A.P N.A.P. U.—N.A.P. U—N.A.P. Vlissingen 7.08 1.44 19.36 1.26 0.47 1.63 13.19 1.55 Terneuzen 733 1.67 20.02 1.48 1.13 1.84 13.45 1.74 Hansweert 7.57 1.83 20.20 1.64 1.50 1.97 14.20 1.87 Zierikzee 8.15 1-25 20.40 103 1.41 1.46 14.13 1.40 Wemeldinge 8.31 1.43 2101 1.20 1.53 1.65 14.28 1.56 8 APRIL Vlissingen 8.26 1.38 21.04 1.21 1.54 1.58 14.37 1-46 Terneuzen 8.51 1-59 21.31 1.43 2-2C 1.75 15.02 165 Hansweert 9.00 1.76 21-46 1.59 2M 1.90 15.35 1.80 Zierikzee 9.26 1.21 22.05 096 2-W 142 15.31 1.30 Wemeldinge 9.43 1-37 22.26 1.12 2,57 1.61 15.44 1.49

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3