Zeeuwse C.J.M.V.~ers trokken ter Bondsdag naar Goes Zeeuwse Almanak ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL IN IJZERGIETERIJ TE MIDDELBURG VAN ELKE VIER FRUITBOMEN EEN IN HET WATER D.D.D. EERSTE TOERISTEN KWAMEN NAAR WALCHEREN Agenda PROV I N 01 ALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 APRIL 1952 „TOT VRIJHEID GEROEPEN' Treffende inleiding en geslaagde ontspanning Zevenlionderdvijftip; Zeeuwse C.J.M.V-ers en vele meisjes trokken op Tweede Paasdag naar Goes om on de j aarlykse bondsdag zich te bezinnen op de geestelijke waarden van het leven. In de Grote Kerk luisterden zij naai de behandeling van het bondsonderwerp „Tot vrijheid geroepen" en In de morgen- en middagbijeenlcomsten, verdeeld over twee zalen, werden 7-lj be paald bij het verenigingswerk, afgewisseld met gezonde ontspanning, De dag, welke weer uitgroeide tot een grote betoging van dit honderd jarige, doch steeds nog jonge Ver bond, werd des morgens begonnen met een wijdingssamenkomst in de Grote Kerk, waarin voorging ds. J. van Winterswijk, Ned. Herv, predi kant te Grijpskerke. Hierna ver- Sireidden de jongemannen en meisjes eh over de twee grote zalen van het Schuttershof en de Prins van Oran je. In het Schuttershof kon de voorzit ter van de Prov. Commissie, de heer C. Leunis uit Temeuzen, des morgens ook ds. A. W. M. Odé en ouderling P. van Kleunen van het Prov. kerkbe stuur welkom heten. Voorts herinner de hy eraan hoe de ramp van 1 Fe bruari het onmogeiyk maakte om in Zier'kzea bijeen te komen, zodat yiings de plannen moesten worden gewijzigd. De heer C. J. Mieras uit Goes, die voor de veertigste maal de Bondsdag bijwoonde, werd voor deze trouw aan het Verbond met een har telijk applaus begroet. Voorts wekte de vooraltter allen op om de a.s. vie ring van het eeuwfeest van het C.J. M.V- te Den Haag bij te wonen. Hierna trad de C.J.M.V. „Semper Fidelia" uit Hoek voor het voetlicht met het toneelspel „Loes redt het toch". Dit speciaal voor het 100 jarig bestaan geschreven stuk, dat de moeiiykheden van de hedendaagse jeugd tot onderwerp heeft en voor de oplossing naar God witst, werd op verdienstelijke wijze uitgevoerd door deze Zeeuwsch-Vlaamse groep. In „de Prins van Oranje" waai' de leiding barnatte by de heer C. de Jon- ddng van de heer G. van Haaftefi aanwezig, om met enkele vlot. ge speelde melodietjes en begeleiding van de samenzang een prettige sfeer te scheppen. De heer F. Koster uit Middelburg deed met twee vertellin gen van Andersen genieten van zijn declamatiekunst, terwijl de secretaris van de Prov. Commissie, de heer J. Sinke. uit Souburg, en de penning- meeter, de heer C- de Jonge uit Yer- seke, in het kort de jaar-verslagen be handelde. Hoewel het ledental per 21 Met een „vergeten" koe aan de grens gesnapt Drie Z.-Vlamingen door Belgischei douane gearresteerd Drie Zeeuwsch-Vlamingen, de vee vervoerder J- D. uit Breskens en de veehandelaar J. M- en de land bouwer R. uit Schoondijke. zijn vo rige week door de Belgische douane bij de grenspost Schapenbrug (voor bij St Anna ter Muiden) aangehou den omdat zij in een veewagen een koe over de grens zouden willen smokkelen. Het drietal had de markt in Oost- burg bezocht en daar een borrel ge dronken. Aan de grens gaven zij voor niet te weten, dat zich achter in de nieuwe veeauto een koe bevond, hetgeen op grond van hun „toestand" ook niet geheel tot de onmogelijkhe den behoeft te behoren. Toch wer den Je wagen, die aan D. toebehoorde, en de koe in beslag genomen en de drie mannen naar Brugge overge bracht, waar zij gisteren nog steeds in arrest gehouden werden. Inmiddels is gebleken, dat de koe was /erkocht aan een slager uit Sluis en dat het drietal et beest in een weide bij Groede had moeten afleve ren. PASEN 1958 Zo is Pasen 195S dan verdwenen achter een sluier van door de wind opgejaagd regenwater en wenkt reeds weer de werkweek voor u en ons, voor allen, die twee volle dagen hebben mogen proeven van de vrij heid, welke de feestdagen schonken. Voor hen, die tóch ondanks regen en wind naar Zeeland waren geko men, van over de grenzen soms, en voor hen, die Zeeland verlieten, om er weer terug te kerenVoor hen ook, die er bleven om bij eigen haard de vreugden van het feest te smaken, kortom voor iedereen. Wenkt weer de werkweek en lig gen de verbrijzelde paaseiersclialen als tastbare herinneringen her en der verspreid; soms kleurig, soms kleur loos en grauw als de van regen be zwangerde lietnel zélve. De kleurige én de kleurloze schalen zullen, broos als ze zijn, verteren. De kleurloze herinneringen zullen, broos als ze zijn, verbleken en verdwijnen. Het lot van eierschalen en herinne ringen is in deze vrijwel gelijlc. Vrijwel Want waar 't klenrigste Paasei tot verdwijnen ia gedoemd, kan de klen rigste herinnering sy het verble kend de greep van de tijd door staan en nog jaren en jaren een flauwe glans blijven afstralen, waar ge u aan koesteren kunt, als in de enkele spaarzame zonnestraal, welke er in de afgelopen dagen in slaagde het wolkendek te doorbreken. Moge voor u het aantal kleurige herinneringen groter zijn, dan het aantal kleurige paaseieren is ge weest...—.. Al smaakten ae laatsten nog zo goed! Februari was teruggelopen van 1119 tot 105S leden, kon toen met dank baarheid gewaagd worden van het- teen dit jaar weer kon worden ge- aan. Er kwam een nieuwe afdeling in Oostkapelle, terwijl de afdelingen te Koudekerke, Groede en Veere wer den opgeheven. Waarschijnlijk zal volgend jaar de bondsdag in Kapelle worden gehouden. De rekening van de fienningrneester sloot met een nade- ig saldo, dat uit de reserve kon wor den gedekt. Met een leerzame wedstryd „Wie, wat, waar" onder leiding van de af deling Zaamslag word de bijeenkomst In „do Prins van Oranje" beëindigd, Slotbijeenkomst Tot slot van deze bondsdag kwa men allen weer gezamenlijk byeen in de Grote Kerk. Onder eerbiedige stil te herdacht de voorzitter, de neer C. Leunis, hier de slachtoffers van de watersnoodramp, onder wie ook twee leden van het ringbestuur op Schou wen. Ds. M. C. W. Wegeling, predikant te Brussel, behandelde "hierna het bondsonderwerp „Tot vrijheid geroe pen". Hy legde daarbjj de nadruk op het woord „geroepen". Dit zet onze vrijheid in een bepaald licht. Het is de Allerhoogste die ons roept tot de ze vrijheid. In Christelijke klingen wordt de vrijheid vaalt nog teveel ge zien als iets dat de mens zich als net ware wederrechteiyk wil toeëigenen. Het is niet te ontkennen dat er een zucht naar vrijheid is, het verbreken van de banden met God, doch niet vergeten mag worden, dat deze vrij heid ons van God gegeven wordt. Hij maalct daar eiyist mee, Daarom moe ten wij ophouden met van de vrijheid een caricatnur te maken en af te we- f en wat wèl en wat niet mag. Wij zijn ot vrijheid geroepen en wij moeten staan in deze vrijheid. In gehoor zaamheid aan de Vader. Wanneer men dit begrijpt, komt de vrijheid in een ander Mcht te staan, niet probe ren hoever we gaan kunnen, doch vrijheid uit de hartstocht naar de vol heid van Christus. Tot slot van deze dienst sprak de viee-voorzitter der Prov. commissie, de heer M. Allewijn uit Hoedekens- kerke, nog een opwekkend geestelijk woord onder de titel „Des Konings vanen rukken voort". TWEE ZWAAR GEWONDEN In takel hangend gietstuk brak Op het buitenterrein von lie Ijzer gieterij Boddaert en Co. aan de Bluu- wedyk te Middelburg heeft zich Za terdagmorgenomstreeks 11 uur een ernstig bedrijfsongeval voorgedaan, waarbij twee employé's zwaar gewond werden. Vermoedelijk doordat onverwachte spanningen in het materiaal optraden, brak een groot, rechthoekig gietstuk, dat ongeveer drie ton woog en in de takel hing om op een vrachtauto ge laden te worden, die het naar Amster dam zou moeten brengen. De enorme ijzeren balken knapten af als lucifersslokjes en troffen enige arbeiders, die aan het transport me dewerkten en die geen gelegenheid meer hadden, zich uit de voeten te maken. Eén hunner, zekere H., lag onder het ijzer bekneld. Toen hot wegge trokken was, bleek, dat zijn rechter dijbeen, zijn linkeronderbeen en de grote en de kleine teen van de linker voet waren-gebroken. In ernstige toe stand verkeerde ook zijn collega K„ die het linkerbeen op twee plaatsen, onder en boven de knie, had gebroken, evenals zijn rechtervoet, vijf ribben en een duim. Een derde employé, De R., die een klap van één der ijzeren bal ken had gekregen, bleek er goed van af gekomen te zijn: hü had slechts lichte verwondingen aan de mond, de. kin en de bovenarm, alsmede enkele bloeduitstortingen. Oude Polder herbevolkt Verscheidene inwoners van St. Philipsland, die wonen in de Oude Polder, zijn in hun huis teruggekeerd De burgemeester heeft daarvoor ver gunningen verstrekt, echter met dien verstande, dat alle risico's voor de bewoners zijn. De opruimingswerkzaamheden in St. Philipsland vorderen gestadig. De gemeente krijgt weer een beter aanzien nu alle straten bevrijd zijn van het wrakhout en de modder. Het behulp van een rioolzuiger worden de riolen schoon gemaakt. Wanneer de termijn verstreken is, dat een ieder by het opgeslagen wrakhout naar zijn eigendommen kan zoeken, zal het overgebleven hout in het openbaar worden verkocht. Advertentie YJT'HU'VfrS- Krabben en peuteren maakt (fti kwaal steeds De gemeente-geneesheer, dokter P. C. J. v. d. Slikke, was spoedig ter plaatse en verleende eerste hulp. Kor te tijd later arriveerde ook dokter C. F. Frumau. K. en H. werden per zie. kenauto naar het Gasthuis overge bracht, terwijl De R. naar zyn woning werd vervoerd, Op de plaats van het ongeval be merkten wij voorts o.m. de commis saris van politie, de heer M. A. Rene- maji, de hoofdinspecteur, de heer M. de Valk en de adjunct-inspecteur, de heer A. J. A. Polderman, die een uit- febreiö onderzoek Instelden. Zater- agmlddag stelde ook een inspecteur van de Arbeidsinspectie zich van de toestand op de hoogte. K. maakte een minder goede nacht door, doch Maandag was zijn toestand aanmerkelijk verbeterd. Voor de bei de zwaargewonden bestond geen le vensgevaar. Er was Maandagmiddag nog niet operatief ingegi'epen. Uw belastingbiljet kan ik helaas niet betalen. Een goede gever uit Bolsward heeft een brief ontvangen van een geëvacueerde uit ArnerKui- 1 den, met ongeveer de volgende inhoud: „Hartelijk dank voor de prachtige jas, die ilt van U via het Rode Kruis heb ontvangen. Helaas ben ik niet in staat het belastingbiljet dat zich in de oinnenzak van de jas bevond, voor u te betalen. Wij hebben veel schade geleden. Het biljet f moet ik U dus wel retour zen- den". De gever had reeds weken 3! lang in alle hoeken en gaten ge- zocht naar 't bewuste aanslag- biljet. Het was zijn definitieve aanslag Circus Tosca is zijn tournée begonnen Met een gala-première ten bate van het door Apeldoorn geadopteer de Kruiningen is Zaterdagavond een terrein bij het koninklijk paleis Het Loo het onlangs opgerichte circus Tosca gestart. De burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe, die de opening verrichtte, sprak voor deze geste zijn waardering uit. De heer Willy Carlos, die met de heer Hex*man Lyfering de directie voert, zeide, dat de organisatoren aan een beseheiden opzet de voor keur hadden gegeven, in de hoop, dat deze door een gezonde groei mocht worden gevolgd. Het programma bestond hoofdza kelijk uit paarden-, ponny- en hon den dressuur, afgewisseld door enke le clown- en acrobatennummers. Vóór de pauze bood de heer N. J. de Vreede, namens de afdeling Utrecht van de Algemene bond van artisten en werknemers in het thea ter-, film- en amusementsbedrijf de beide directieleden een geschenk en de beste wensen aan. Na het optreden in Apeldoorn trekt het circus vei-der het land in. D.C. der padvinders schrobde burgemeesters- stoep De actie „Heitje voor een karweitje" is Zaterdagmorgen in West Zeeuwseh Vlaanderen op originele wijze ingezet. De districts-commissaris, ds L. S. Blom, schrobde voor een heitje de stoep van de burgemeester, de heer J. M. A. C. van Dongen. De burgemeester maakte van de ze gelegenheid gebruik om allo ver kenners. gidsen, padvindsters en welpen toe te spreken. Zatei-dagmiddag vex'zamelden de verkenners en welpen van de Stan- ley-groep en St. Eloy te Oostburg zich op de Markt. Gewapend met be zems en emmers en mét schorten voor ging het naar het huis van bur gemeester mr. K. Hoekzema. Hier „kuiste" de D. C. weer de stoep, ter wijl hopman Roetman de deurknop Ir. VAN SOEST OVER INUNDATIESCHADE Definitief oordeel nog niet mogelijk Wanneer men nagaat dat er op iedere vier fruitbomen één onder water is komen te staan, dan is het duidelijk dat de Zeeuwse fruitteelt en met na me de 550 gedupeerde telers, zwaar door de watersnoodramp getroffen zijn. Gelukkig bestaat thans in overheidskringen begrip voor de aparte positie van de fruitteeltbedrijven, zodat gehoopt mag worden dat bij de schadere geling voldoende rekening zal worden gehouden met vele bedrijven die et telijke jaren hun inkomsten zullen moeten missen. De grote vraag is boomgaarden nog g thans hoeveel w w -d kunnen wor den.. "Op deze moeilijke vraag kon ook de Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland, ir. W. van Soest, Zaterdag middag in zjjn inleiding voor de Ver. van Oud-leerlingen van de fruitteelt- school in „De Prins van Oranje" te Goes vooralsnog geen concreet ant- wooi-d geven. In de vaklitei'atuur is hoegenaamd niets te vinden over de gevolgen van zoutwaterinundatie en ovendien zijn er veel variaties in ge voeligheid van soorten en rassen wel kon inleider de achtergrond en de gevolgen van inundaties schetsen. De verzilting is misschien minder erg dan het reit, dat de lucht- en water huishouding door 'n langdurige inun datie in de war raakt, zodat de wor tels verstikken. Dit is ook reeds het geval bij langdurige zoetwaterinun datie. Een geluk is het, dat de bomen thans in de rustperiode zijn getroffen, De verzilting is te verhelpen door be vloeiing, doch hiervoor moet men over voldoende zoet water in de slo ten kuimen beschikken. Misschien is dit in de omgeving van Oudelande mogelijk. De kosten hiervan kunnen door Landbouwherstel vergoed wor den, daar deze bervloeiing tol de scha debeperkende voorzieningen wordt gerekend. Er bestaan grote verschillen in zoutgehalten en in de duur van de inundaties, zodat er vele mogelykhe- den zijn. Hoewel veel afgewacht zal moeten worden, kan men toch wel aan nemen, dat de boomgaarden die lan- fer dan 2 maanden in zout water heb- en gestaan, verloren zijn. De gevoe ligheid van diverse fluitsoorten en rassen varieert ook sterk. De ene poetste by een predikant en de Oubaas Ouwendijk de straat schrob de bij de voorzitter van de St. Eloy- gx'Oep. De Middelbui-gse padvinders en padvindsters, dié hun Paasvacantie nuttig besteden door voor een kwartje kleine klusjes op te knappen, luidden Zaterdagmiddag deze actie in met een aardige optocht door de stad. Een platte wagen, waai-op een aantal jongens en meisjes op duide lijke wijze zyn bereidheid in beeld bracht om voor een heitje een kar weitje te verrichten, werd vooraf ge- faan door de keurige padvinders and en gevolgd door een legertje hulpvaardigen, gewapend met hun schoonmaakmateriaal. De belangstel ling voor deze stoet was groot. (Advertentie) Nd CETREX belten... wég zijn de smetten! VLEKKENWATER VAN ETA-B EVE R umani uo uitslag nntsi helder vloeibare dringt diep in de poriën door. zuivert, ontsmet en geneest le huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Advertentie Meer dan goud Vandaag viert het echtpaar Dob belaar—Van der Mei te 's H. Arends kerke zijn 55-jarig huwelijksfeest. Te Souburg zijn morgen de echte lieden Janssen—Bouff 50 jaar ge trouwd. Het echtpaar Oudesluijs—Oudesluys te St. Maartensdijk viert Donderdag a.s. zijn 50-jarige echtvereniging. Chr. Gereformeerde jongeren in Vlissingen bijeen Levendige dicsussie over actuele problemen Tè Vlissingen kwamen Tweede Paasdag de Christelijk Gereformeer de jongeren bijeen in het kerkgebouw in de Kasteelstraat. In de morgenver gadering werd het openingswoord ge sproken door de heer an der Slikke uit Middelburg in plaats van voorzit ter Spaans uit Zierikzee, die tengevol ge van de evacuatie dezer stad niet aanwezig kon zijn. De heer Van der Slikke sprak over „De wapenrusting Gods", de vergelijking, door Paulus in cl i Efeze-brlef gebruikt. De heer J. P. van den Boomgaard, theologisch stu dent uit Apeldoorn, behandelde ver volgens Openbaringen 8, waarbij hij met name gewaagde van de troosten de gebeden der heiligen, dte de we- reldgeschiedenis regeren. Voorts was er in deze morgenvergadering zèuxg door het Chr. Geref. koor onder lei ding van de heer J. Feij. 's Middags werden allerlei actuele vragen behandeld, welke door ver scheidene afdelingen waren ingediend en welke werden beantwoord door ds, J. de Vuijst, Chr- Geref. predikant te Vlissingen. Aan de orde kwamen vra- gen inzake kerkorde, verhouding tot i de B-K. kerk, enz. Bij de beantwoor* ding ontspon zich meermalen een le vendige gedachtenwisseling. De bij eenkomst werd opgeluisterd door voordracht en muziek. Deze zeer goed bezochte byeen- komst werd door ds. De Vuijst met dankgebed gesloten- Neem „AKKER b VKIVHBERO MET LIKDOORNS wonderolie Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Ben nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekkeu en eksterogen verschrompelen met wor tel en aL Bevat gezuiverde wonderolie, pijnstillende benzocaïne. ONDANKS HET GURE WEER Boten en bussen hadden het tamelijk druk Ondanks het slechte weer, dat ons met Pasen ten deel viel, zijn de bui tenlandse bezoekers toch niet geheel en al weggebleven. Walcheren kon de eerste Belgische autobussen van dit seizoen over zijn wegen zien rijden en in zijn steden zien staan, terwijl ook vry veel Zuiderburen met eigen auto's een Paas-uitstapje naar Zeeland on dernamen. Voorts droeg een handje vol Fransen, Engelsen en Duitsers er het zijne toe bij om het stadsbeeld van Middelburg en Vlissingen gedu rende het Paas-weekend wat te ver levendigen. Met name langs de Vlissingse bou levards was het nog al eens druk, maar voor een „zitje" werkte 't weer toch onvoldoende mee. De bootdien st tussen Vlissingen en Breskens had het tameiyk druk Tweede Paasdag werd met twee boten gevaren maar „topdagen" waren het natuuriyk niet. De Stoomtram Walcheren had op Vier bacteriologisch- serologische laboratoria Naar wij vernemen zal vermoedelijk spoedig een oplossing worden gevon den voor het probleem, waar het bac- teriologisch-serologiseh laboratorium voor Zeeland gevestigd moet worden. Waarschijnlijk zal tot decentralisatie worden besloten. Er zou een stichting worden gevormd tot exploitatie van 'h aantal laboratoria daarbij wordt niet alleen aan Middelburg en Goes, maar ook aan Noord- en Zuid-Zeeland gedacht welke beurtelings door eexx bacterioloog zouden worden bezocht, terwyi ieder laboratorium over een eigen analyst zou kunnen beschikken. <N,V. salers, aSSS^ -ziet overal In Nederland. ^SSSSSS Tweede Paasdag allerminst te klagen over gebrek aan klanten! Vooral op de dienst MiddelburgVlissingen v.V. was het aantal passagiers zeer groot en er moesten dan ooi? talrijke extra bussen rijden. Niettemin was er nu en dan wat vertraging. Pech gehad Een weinig plezierig besluit van de Paasdagen was weggelegd voor een tiental mensen, dat zijn verlof in Vlis singen had doorgebracht en Maan dagmiddag via Breskens en Antwer- pen naar Holland wilde terugkeren. De bus, die aansluiting gaf op de boot van vijf minuten voor drie en waarop zy in de Bloemenlaan hadden staan wachten, reed namelijk door omdat ex- geen plaats meer iri was en een twee de bus kwam xxiet opdagen, zodat deze tien reizigers tot hun niet, geringe te leurstelling en verontwaardiging geen kans meer zagen, hun reisdoel öp tyd te bereiken Maquettes in Axelse jeugdherberg overgedragen In de jeugdherberg „De Bleye Haghe" te Axel is dezer, dagen een maquette, die een beeld geeft van de industriële en agrarische betekenis van Zeeuwseh— Vlaanderen en die deze winter in de jeugdherberg door liefhebbers van oudheidkunde en beoefenaars van huisvlijt is vervaar digd, overgedragen aan het bestuur, evenals een maquette van de vesting Axel, zoals die er an de zeventiende eeuw uitzag. De maquettes, welke met een korte speech werden overgedra gen. door de hex'berg-vader, de heer Joh. A. v. d. Ree, werden door de voorzitter, burgemeester P. L. D. J. van Oeveren in dank aanvaard. Je heer Van der Ree dankte daarbij de genen, die vele uren van hun vrije tijd besteedden aan de vervaardiging van de maquettes, die gedurende de Paasdagen werden tentoongesteld. Tydens deze plechtigheid arriveer de in de jeugdherberg een aantai En gelse scholieren, dat op doorreis en kele dagen in Axel doorbrengt. G.S. vandaag naar Schouwen Het college van Gedeputeerde Sta ten zai vandaag, Dinsdag, een be zoek brengen aan Schouwen-Duive- land. Het zal daar ondexmeer enkele besprekingen voeren. soort is gevoeliger voor verzilting, de andere voor verstikking. Van kiTxisbessen die langer dan een week onder water stonden, is niet veel meer te verwachten. B\j pit- en steenvi"uchten is de peer het minst gevoelig. Hoe zwakker de onderstam, hoe ernstiger de schade ook is bij inundaties. De rassen onderling ver tonen eveneens verschillen. Vele ver schijnselen zullen zich in de komende maanden demonstreren, zodat het ad vies is gegeven alle boomgaarden die tot nu toe droogkwamen nog een kans te geven. De cultuur zox'gen zul len vergoed worden. Op deze inleiding volgde een dxuk- ke gedachtenwisseling, waarbij nog maals duidelijk naar voren kwam, hoe moeilijk het is thans reeds een oordeel te vormen over de gevolgen van de inundatie voor de fruitbearij- ven. De tyd zal hier ook alles leren en elke week zal men eexx beter inzicht krijgen. Ook in Zaamslag een Jongelingsverenigingen der Gerei. Kerk, onderhoudende Art. 31 Tweede Paasdag vergaderde de af deling Zeeland van de Jongelingsver enigingen van de Gereformeerde kerk, onderhoudende irt- 31, onder leiding van de heer Van der Linde uit Goes in de kerk van Zaamslag. Nadat in de morgenvergadering verschillende huishoudelijke zaken waren afgedaan, opende de heer Van der Linde de middagbijeenkomst door te laten zingen de verzen 1, 4 en 13 van Psalm 21, waarna hij de eerste 12 vex'zen van Romeinen 11 las. Spre ker van deze middag was ds. Nieu- wenhuis van Vlaardingen, die tot on derwerp had gekozen: Elia's worste ling om Israëls behoud". Ds. Nieu- wehhuis verdeelde zijn inleiding in twee gedeelten, waarin achtereen volgens behandelde de terugtrekking van het Woord des Heren in Israël en de terugkeer van het Woord- Ten slot te wekte hij de jeugd op trouw te blij- ,i aan Woord en i-ërk'. Nadat men de verzen 1, 4 en 5 van Psalm 68 had gezongen, voerde de heer Jae. Koster uit Canada (afkom stig van Spui) het woord, die in het licht der emigratie de erkelijke ver houdingen in Canada behandelde Ds. A. Krijtenburg van Zaamslag sprak een slotwoord, waarna de bij eenkomst verd beëindigd met het zin gen van enige verzeix van Psalm 135 en dankgebed. Burgemeester van Middelburg sprak te Oostburg Zaterdagmiddag hield de Partij van de Arbeid in hotel de Vuyst te Oostburg een vergadering voor het district West Zeeuwseh Vlaanderen. Mr. dr. N. Bolkestein, burgemeester van Middelburg, sprak over gemeen- te-financiën. De lieer J. Leenhouts, vice-voorzitter van het district West Zeeuwseh Vlaanderen opende de bij eenkomst. In een zeer interessant be toog belichtte de heer Bolkestein de belangrijkste aspecten van de ge- meentefi .anciën. Dat de begroting hierbij de groot ste aandacht kreeg, spreekt vanzelf. Vooral op het vex-schil tussen kapi taal- en gewone dienst en het beleid dat hiermee in verband staat, legde spreker de nadruk. Doordat de De- grotingtechniek wetenschappelijker en ingewikkelder is geworden, is het vaak moeilijk de begroting tot in de finesses te bestuderen. De grote lijn is er echter nog steeds in terug te vinden en het is deze lijn die de g nxeentereedsleden moeten vasthou den. Na ook nog de belastingheffing te hebben besproken wex-d deze zeer leerzame middag met een discussie gesloten. Ambonezen stonden loon af voor Rampenfonds De groep Ambonezen van het kamp Koudekerke, die na de rampnacht aan de Vlissingse boulevaru hebben ge werkt, hebben het daarvoor ontvan gen loon (f 93.60) afgestaan aan het Nationaal Rampenfonds. Zakken gestolen In Sint Annaland werd zekere A. de G. aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een hoeveel heid zakken. Na een bekentenis te heb ben afgelegd, werd de man overge bracht naar het Huis van Bewaring te Middelburg. Benoeming Mr. J. M- Pilaar te Middelburg is benoemc. tot lid van de Universiteits raad van het Leidsch Universiteits fonds. MIDDELBURG. Vandaag Stadhuis; Vergadering ge meenteraad, 2 uur; cJectro-bloBcoop: „Fanfan la Tulipe" met Gérard Phi» lipe. (alle leeft.), 7 en 9,15 uur.. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Marva's Ahoy", (a.l.), 7 en 9 uur; Luxor; „Les mise rables", 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Klaar voor actie", 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2