Zwin Zijpe MIDDELBURGSE SPORTSMEN DIT JAAR NIET NAAR FOLKESTONE WALCHEREN RESTAURATIE SILOGEBOUW TE MIDDELBURG BEGONNEN PROVINCIAL K 7. R E U W S E COURANT DONDERDAG 2 APRIL 1953 Woningvoorraad nam in 1952 in Zeeland met 1324 toe 1440 woningen kwamen gereed De zojuist gepubliceerde nieuwe gegevens van het ministerie van 'we deropbouw en volkshuisvc-tin; over de bouwactiviteit in het gehele afge lopen jaar en in de maand Decem ber 1952 bevatten ook voor de pro vincie Zeeland enkele interessante cijfers. Zo blijkt bijv., dat de woningvoor raad in onze provincie in 1952 met 1324 woningen is toegenomen. Door voltooiing was een vermeerdering met 1438 woningen, door verbou wing of verandering van bestemming met 7. De vermindering bedroeg in totaal 121 woningen, waarvan 79 door afbraak, 26 door ontruiming en 16 door verbouwing of verandering van bestemming. De gemiddelde prijs van goedgekeur de woningen traditionele bouw lag in 1952 in Zeeland bij een totaal van 1242 op 12.330. Voor woningbouw- woningen was dit gemiddelde bedrag 8800, voor herbouw-financiering 17.720, voor premieregeling-1950 10.420 en voor andere wijzen van financiering 18.540. In Zeeland kwamen in het gehele jaar 1950 1440 v.j. 1600 woningen ge reed en in de maand December 100. Op 1 Januari jl. waren nog 800 wo ningen in uitvoering. Het aantal in 1952 voltooide duplexwoningen be droeg 22, dat in December 8. Uitspraken rechtbank Woensdag deed de rechtbank te Middelburg uitspraak in de navolgen de, op 20 Maart j.l. behandelde straf zaken. De boekhouder J. P. P. te Borssele, die in de loop van het vorig jaar café houders, handelaars en benzinestati onhouders had benadeeld werd schul dig verklaard aan flessentrekkerij en verduistering en veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De stoker J- D. te Yerseke werd wegens diefstal van een aantal kle dingstukken aan boord van een vis sersvaartuig te Zierikzee, veroordeeld tot, 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van bet voorarrest. J. de W., los werkman, en L. R chauffeur te Goes kregen wegens diefstal van een aantal fruitkisten en een hoeveelheid uien beiden negen maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. De' los werkman W. C- C- te Goes kreeg 1 jaar gevangenisstraf waar van 8 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en toezicht omdat hij in December en Januari j.l. in zijn woon plaats van een opslagplaats van de P. T T. een boeveelheid loodkabel had gestolen. De koopman H. P., eveneens wo nende te Goes,- die deze kabel had op- fekocht werd wegens heling veroor- eeld tot een jaar gevangenisstraf waarvan 4 maanden voorwaardelijk en 3 jaar proeftijd. Beide straffen met aftrek van het voorarrest; ONTMOETING TOT 19S4 UITGESTELD Wel wordt een aantrekkelijk sportweekend georganiseerd Het is onmogelijk gebleken dit jaar andermaal een ontmoeting te ar rangeren tussen de sportmensen uit Middelburg en de Engelse badplaats Folkestone, omdat de Middelburgers de enige week, dat het de Britten schikt, nog geen vacantie hebben. Men heeft daarom helaas moeten be sluiten, de stedenontmoeting een jaar uit te stellen. Wel zal de komen de zomer in de Zeeuwse hoofdstad een aantrekkelijk sportweekend wor den georganiseerd, waarvan het voorlopig programma veel belooft. De stedenmeeting Middelburg Folkestone zou dit jaar voor de derde keer plaats vinden. De eerste maal, in 1951. traden de Engelsen als gasthe ren op en vorig jaar kwamen de sportsmen van Folkestone op uitnodi ging van de Middelburgse adviescom missie voor sportaangelegenheden naar Zeeland. Hun bezoek was men zal het zich herinneren een doorslaand succes, niet alleen omdat er in de verschillende takken van sport hard en fair werd gestreden, maar ook en vooral omdat de reeds in '5l aangeknoopte vriendschapsbanden nog veel hechter én talrijker werden, tf-rwgl het bezoek van de Britten er niet weinig toe bijdroeg de sfeer in de stad, die toen tevens Oost-Vlaanderen ontving, nog feestelijker te doen zijn. Uit financieel oogpunt gezien was de ze ontmoeting eveneens zeer bevredi gend; de adviescommissie kon zelfs een bedrag naar de algemene reserve overschrijven. Ditmaal zouden de Middelburgers wee. de gasten zijn van Folkestone, dat onlangs voorstelde om de derde ontmoeting gedurende de kronings- week te houden. Aan deze uitnodiging kon jammer genoeg geen gevolg wor den gegeven, daar de meerderheid van de Middelburgse sportlieden die week (210 Juni) nog geen vacantie heeft. De commissie in Folkestone is financieel niet in staat later in de zo mer gedurende een week een groot aantal Middelburgers te ontvangen, daar zij in de „coronation week" reeds een grote activiteit aan den dag zal leggen, waarmede uiteraard ook geld is gemoeid- Op verzoek van de commissie is het bezoek aan Folkestone dan ook uitge steld tot 1954. Sportweekend. Vermoedelijk zal toch wel een aan tal Middelburgers individueel de kro- ningsweek in Folkestone doorbren gen, dank zij persoonlijke uitnodigin gen van hun Engelse vrienden, maar voor de meeste sportmensen zal dit besluit een grote teleurstelling bete kenen. De Adviescommissie te Mid delburg heeft daarom gemeend, deze zomer toch iets te organiseren en zij heeft haar keus laten vallen op een sportweekend voor alle bij deze com missie aangesloten takken van sport- Doordat diverse competities zijn ver laat, zal dit pas eind Juni gehouden kunnen worden, waarschijnlijk op Za terdag 27 en Zondag 28 Juni. nu staat vast, dat interes sante wedstrijden het programma voor dit week-end zullen sieren. Zo zal het sterke „Deetos" uit Dord recht de stryd aanbinden met de korf balvereniging Swift". Voorts zal moeite worden gedaan om een Engels Êrof-elftal naar Walcheren te laten omen om daar een voetbalwedstrijd tegen Middelburg te spelen. Ook leeft het plan om Zaterdagmiddag 37 Juni te beginnen met een spectaculaire sportparade door de stad. De gymnasten en tafeltennissers zullen demonstraties geven en de bei de Middelburgse clubs van automobi listen en motorrijders zullen een rit organiseren. Er wordt momenteel nog gezocht naar goede tegenstandei's van de tennissers, de athleten, de henge laars, de hockeyspelers, enz. Op de bewuste Zaterdagavond zal in het Schuttershof een groot sportfeest worden gehouden, mede om de deel nemers en deelneemsters aan de wed strijden en demonstraties kennis te laten maken met hun tegenstanders en met andere takken van sport. Gehuurde rijwielen beleend De 28-jarige L. T., vroeger te 's- Gravenpolder woonachtig, doch thans zonder vaste woonplaats, hield er vreemde gewoonten op na om aan de kost te komen. Hier en daar, o.a. in Goes, huurde hij rijwielen, beleen de de karretjes en maakte van de opbrengst goede sier. De Goesse po litie heeft er een eind aan gemaakt door T. in de kraag te grijpen. Daar zijn strafregister toch al niet blanco was, is T. ter beschikking van de justitie gesteld. „Nieuw Schouwen-Duiveland" kreeg voorzitter en secretaris Het bestuur van de stichting Nieuw Schouwen-Duiveland heeft thans uit zijn midden een voorzitter en een secretaris aangewezen Als voorzitter treedt op notaris P. Hee- ring en als secretaris de heer M. Doeleman, directeur van de Kon. „Zeelandia" te Zierikzee. Weekend „Jeugd en Evangelie" te Vlissingen In het Geref. Jeugdgebouw aan de dr. Ottestraat te Vlissingen belegde het district Zeeland van Jeugd en Evangelie het afgelopen weekeinde samenkomsten, welke onder leiding stonden van ae heer H. Mandema- ker. Deze sprak in zijn openings woord over „In ons isolement ligt onze kracht". Ds. Jager, Geref. pre dikant te Vrouwenpolder hield een inleiding over „Het gesprek met on ze contacten". Daarin kwam tot uitging, dat het bereiken van de con tacten, de buitenkerkelijke jongeren, kan geschieden door bij de avondslui ting het eenvoudig uitleggen van een Bijbelgedeelte. Niet vergeten moei worden, dat wij moeten probe ren in te komen in het geestelijke le ven van de buitenkerkelijken. Zondagmorgen werd een dienst bij gewoond, waarin ds Dercksen van Oostkapelle voorging en 's middags was er naar aanleiding van de preek een discussie. Tot voorzitter van het district Zee land werd M. Koole te Middelburg gekozen. Mej. N. Kasteleijn werd kampteamvertegenwoordigster en mej. J van Noorden, eveneens te Vlissingen, penningmeesteresse. Nadat nog de dienst in de Ned, Herv. kerk was bezocht, sprak des avonds ds. Verschoor over „Belijden en beleven". Provinciale bondsdag Geref. jongelingsverenigingen De Geref. Jongelingsverenigingen in Zeeland houden op Tweede Paas dag hun provinciale bondsdag te Goes. In de ochtenduren Wordt het jaar verslag behandeld, alsmede het cen traal rapport bondsbezoek 1952-'53 en komen huishoudelijke zaken aan de orde. 's Middags zal ds. W. C. Van den Brink uit Den Haag in de Ger. kerk aan de Westwal spreken over „Van waar en waarheen?" Ds. Y. J. Tiemersma van Zierikzee zal èen slotrede houden onder de titel „Blij vende verrassing." RAAD PHILIPPINE Braakmandijk redde Philippine De raad van Philippine kwam bij een onder voorzitterschap van bur gemeester P. J. L. van Hoek. De bur gemeester wees er in zijn ope ningswoord op, dat Philippine geluk kig gespaard is gebleven bij de wa tersnood. Hij zei, dat de bevolking wel heel dankbaar mag wezen, dat de Braakman is afgesloten,, daar an ders de ramp in Philippine aan den lijve zou ondervonden zijn. Tot ambtenaar van de Burgerlij ke Stand werd benoemd de heer J. Cornells. Koster J. H. Jobse te Middelburg jubileerde De heer J. H. Jobse te Middel burg was Woensdag 25 jaar koster in de Ned. Hervormde Kerk te Mid delburg en heeft op deze dag van vele zijden een buitengewoon grote belangstelling ondervonden, welke wel bewees, hoezeer de gemeente zijn trouw, zijn accuratesse en zijn grote hulpvaardigheid waardeert. De ge hele dag was het in zijn woning een komen en gaan van vrienden en be kenden, die hem de hand kwamen drukken en tastbare blijken van hun medeleven achter lieten. Ondermeer kwamen alle Ned. Her vormde predikanten te Middelburg hem feliciteren; namens het mini sterie van predikanten werd hem een couvert met inhoud en een bloem stuk overhandigd. Voorts werden ge lukwensen aangeboden door het col lege van kerkvoogden, ouderlingen en diakenen, vertegenwoordigers van de provinciale kerkvergadering en de provinciale commissie van bijstand en talrijke gemeenteleden. Er wer den vele vriendelijke en welgemeen de woorden gesproken en de heer Jobse mocht diverse geschenken en bloemstukken in ontvangst nemen. Laatste „avondstilte" te Middelburg Heden, Donderdagavond, is er in de Kooi'kerk te Middelburg ter voorbe reiding op de Goede Vrijdag, de laat ste van de in de lijdensweken gehou den „avondstilten".- RAAD DOMBURG. Nieuwe badcabines worden spoedig gebouwd In de Maandagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad were" besloten tot de bouw van zeven woningwetwoningen aan de Brouwe rijstraat. Voorts werd een verzoek ingewilligd van de Stichting Bad- plaatsbelangen om gelden beschik baar te stellen voor de herbouw van de bij de ramp verwoeste badcabines en aanschaffing van het verloren Ëegane strandmateriaal. Slechts de eer Joh. de Visser (S.G.P.) was te gen. Volgens de plannen zullen 26 cabines met garderobe, toko en ter ras worden gebouwd op een con structie van palen van gewapend be ton, op dezelfde plaats, waar het ver woeste complex stond. Zeer binnen kort zal de bouw van de cabines worden aanbesteed. De raad ging verder accoord met de aankoop van een stuk grond van de heer A. Pas- senier voor de aanlèr» van een brand gang achter de woningen aan de Ooststraat. Bij de rondvraag proteesteerde de heer L. Dourleijn tegen het feit, dat de gemeente in strijd met de bouw voorschriften een houten loods heeft geplaatst achter het slachthuis. Aan particulieren wordt zoiets z.i. gewei gerd. De voorzitter antwoordde, dat bedoelde loods beslist nodig was voor stalling. Ook aan particulieren wordt het oprichten van dergelijke bouw sels niet altijd geweigerd. Maai' meestal bouwt men zonder eerst toe stemming te vragen en dan komen er moeilijkheden. Jubileum te Middelburg Woensdag was het 25 jaar gele den, dat de heer C. M. van der Kuijl te Middelburg in dienst trad van de firma J. Konraad en Zoon. In ver band met dit jubileum werd hij har telijk gehuldigd. De heer F. J. Kon- raad sprak hem, mede namens de heer F. F. Konraad, toe, waarbij hij er aan herinnerde, dat de jubilaris als bediende begon en opklom tot chef. Spreker roemde de energie, de trouw en de arbeidslust van de heer Van der Kuijl en uitte de wens, dat hij nog vele jaren aan de firma ver bonden zal blijven. Namens de di rectie overhandigde hij hem onder meer een enveloppe met inhoud. De heer J. Schoe sprak felicitatie woorden uit naam van het personeel en bood een fraaie ets aan. De ju bilaris mocht nog vele andere ge schenken, talrijke bloemstukken en gelukstelegrammen ontvangen. Zijn echtgenote kreeg bloemen aangebo den. Diploma-uitreiking nijverheidsscholen Zowel aan de gemeentelijke avond nijverheidsschool te Vlissingen als aan de avondschool voor nijverheids onderwijs te Middelburg werden de bevorderingen bekend gemaakt eh de diploma's uitgereikt. In Vlissingen geschiedde deze uitreiking in tegen woordigheid van de commissie van toezicht, leraren en belangstellenden. Namens liet gemeentebestuur en de commissie van toezicht werd het woord gevoerd door de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppeen de directeur, de heer J. Moorman. Na afloop werd in de kring dei- leraren met toepasselijke toespraken van de heren Poppe en Moorman af scheid genomen van de heer A. M. de Bont, die de avondschool na een ononderbroken diensttijd van 1938'af wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd gaat verlaten. De Ijjst met namen van de ge slaagde en bevorderde leerlingen te Vlissingen en Middelburg publiceren wij in onze volgende editie. VLISSINGSE P AD VIND STER S- GROEP KREEG ERE VOORZITSTER. Tijdens een kampvuuravond van de Vlissingse padvindstersgroep „De Golfbrekers", welke gehouden werd ten huize van mevrouw Niemeyer, werd aan deze laatste, die 25 jaar lang haar krachten gaf aan het werk van het N.P.G., het z.g'- waarderings teken aangeboden. Alvorens het in signe werd uitgereikt, werd mevrouw Niemeyer toegesproken door de D. C-, mevrouw Ahri-Appel, die de jubilares- se hartelijk dank bracht voor haar prestaties in de afgelopen kwart eeuw. De bijeenkomst, die een intiem karakter droeg, werd bijgewoond door mevrouw M. KolffKruizinga, die zich reeds enige tijd geleden bereid had verklaard het erevoorzitsterschap op zich te nemen en thans werd geïn stalleerd. Ook mevrouw Kólff werd toegesproken door de D.C., die er op wees, dat de erevoorzitster naast haar vele plichten in het openbare leven toch tijd had willen vrijmaken voor de padvinderij, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Na dit korte speechje werd aan mevrouw Kolff een fraai versierde padvinderswet aangeboden. Bouw van scholen in Scherpenisse De raad van Scherpenisse, die ver- faderde onder voorzitterschap van urgemeester D. C. Bouwense, be sloot gelden en bouwgrond beschik baar te stellen voor de stichting van een lagere landbouwschool te Scher penisse. In de vergadering werd ver der mededeling gedaan van ingeko men toestem ning van het departe ment voor het bouwen van een zes- klassige gecombineerde o.l. en Gere formeerde bijzondere school. Nabjj de Bakkersdijk zal voor het bouwen van deze school en ook voor woning bouw een oppervlakte grond van 8000 m2 worden aangekocht. De school komt te liggen in het nieuwe bouwplan van Scherpenisse bij een later aan te leggen nieuwe straat. Molen op stadswal van Hulst wordt gerestaureerd Dinsdagavond kwam de gemeente raad van Hulst in vergadering bij een. De raad besloot het onderwijs aan de huishoudschool uit te breiden met een afdeling landbouw-huishoud- onderwijs onder auspiciën van de N.C.B. De molen op de stadswal werd voor 5000 aangekocht; hg zal ge restaureerd Worden. Simon Carmiggelt in Zeeland Voor een aantal leden der perso neelsverenigingen van de N.V. Vi- trite Works en de P.Z.C droeg de journalist Simon Carmiggelt Dins dagavond te Middelburg voor uit éigen werk en uit werk van de schrij ver Godfried Bomans. De heer Carmiggelt verstaat uit nemend de kunst om zijn schetsjes, welke vooral bekend werden door publicatie in het dagblad „Het Pa rool", ook in het gesproken woord ten volle recht te doen wedervaren. Velen zullen met een glimlach „oude kennissen" uit boekjes als „Honderd Dwaasheden", „Klein Beginnen", enz. herkend hebben, doch ongetwij feld hebben zij dan opnieuw genoten van de frisse, oorspronkelijke humor. Want Carmiggelt, die tevens een kleine toelichting gaf op zijn werk, heeft in zijn „Kronkel-rubriek" me nig juweeltje van tintelende vertel kunst geproduceerd, dat zich telkens opnieuw genieten laat. Als voorbeeld van de parodie in de humoristische schrijfkunst droeg Car miggelt een werkje voor van God fried Bomans, de Nederlandse mees ter op het wapen der satyre. Deze voordrachtsavond in het „lichte genre", welke van voortref felijk gehalte was, werd geopend door de voorzitter der personeels vereniging an de N.V. Vitrite, de heer M. W. v. d. Driest, en met een woord van da ik aan de spreker be sloten door de heer J. Wolf, secre taris van de P.Z.C.-personeelsver- eniging. Woensdagavond hield de heer Car miggelt zijn causerie te Axel, onder auspiciën van de Z.V.U. Aanrijding te Middelburg Dinsdagavond kwam een jeugdige wielrijder bij het Militair Hospitaal te Middelburg in aanrijding met een motorfiets. Zijn fiets werd zwaar be schadigd, terwijl hij, evenals de mo torrijder,, enige lichte verwondingen opliep. Officiële publicaties VLISSINGEN. SLUITING BUREAUX DER GEMEENTE OP GOEDE VRIJDAG. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op de Goèdë Vrij dag. 3 April a.s.. de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, zull-3 m-t uitzonde ing v-n het bureau van de Burgerlijke Stand, welk ka. toor op die dag zal zijn id des morgens van 9 tot 10 uur. Ophalen vuilnis. De directeur van Gemeentewerken te Vlissingen maakt bekend, dat instede van op Goede Vrijdag, de vuilnis opgehaald wordt des Zaterdags daaropvolgende en instede van 2de Paasdag, des Dinsdags daaropvolgende. COÖPERATIEVE VERENIGING GESTICHT Eerst slopen, daarna bouwen en vernieuwen Naar wg vernemen is een be gin gemaakt met de restaura tie van het afgetakelde, de gehele omgeving ontsierende silogebouw der voormalige meelfabriek op het industrieterrein te Middelburg. Op 1 Augustus a.s. zal het opnieuw in gebruik worden genomen, doch dan zal het een fraaie, doelmatige op slagruimte vormen, die twee milli- oen kilo graan kan bevatten èn dus voor de met een groot gebrek aan siloruimte kampende landbouw een kostbaar bezit. Deze week is de Coöperatieve Si lovereniging „Middelburg", gevestigd te Kortgene, tot stand gekomen. Daarin wordt geparticipeerd door een groep individuele landbouwers, door de Coöp. Landbouwvereniging Van onze adverteerders De firma H. J. van der Meer en Zonen, radiohandel, heeft thans aan de Kleine Markt te Vlissingen haar nieuwe zaak geopend. De ramp van 1 Februari heeft deze opening enige tijd vertraagd, maar nu het moment dan toch was aangebroken, dat van het oude pand aan de Nieuwstraat kon worden „overgestapt" naar het nieuwe pand, mag worden vastge steld, dat deze verhuizing voor de firma zelf en voor haar cliëntèle een zeer belangrijke verfraaiing en ver betering betekent. De nieuwe zaak is ruim en doelmatig ingericht. Ver koopruimte, luistèrkamer, magazijn en werkplaats zijn practisch en over zichtelijk ingericht en vooral door dat alles in zeer lichte tinten werd gehouden, maakt het geheel een bij zonder prettige indruk. Men kan hier op aangename wijze zijn keus maken uit de aanwezige radiotoe stellen en allerlei andere electrische apparaten. Zeer vele bloemstukken gaven op de openingsdag de zaak een fleurig en feestelijk aanzien. PREDIKBEURTEN GOEDE VRIJDAG Ned. Herv. kerk: Arnemuiden 7 leesdienst; Biggekerke 7-30 H. Avond maal; Domburg 7 ds. v. Willems- waard (H.A.)Gapinge 5 ds. de Boer; Klevei'skerlte 5.30 ds. Otte; (Nw kerk) 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Don (H.A.); (Oostkerk), 7 ds- Sneller. Oost- en West-Souburg 7.30 ds. de Stoppelaar; Oostkapelle 7 ds. Ri chard; Ritthem 7 ds. Muller; Seroos- kerke 7 ds. v. d. Wind (H-A.)Veere 7-30 ds. Otte; Vlissingen, (Nw. Kerk) 10 vic. Mees; 7.30 ds. Hartjes (H.A.); Noorderkapel 7.30 ds. v. Beek; Vrou wenpolder 7 ds. de Boer; Zoutelande 7 ds- Muller; Westkapelle 2.30 en 7.30 (H.A.) ds. Oosthoek. Eglise Wallonne: Middelburg 19 dans l'Eglise mennomite monsieur de Pasteur Risseeuw (Service de Sainte. Cène) Geref. Kerk: Grijpskerke 7 ds Veld kamp; Koudekerke 7 ds Elshout; Middelburg (Hofplein) 7 ds v. Til; (Noorderkei'k) 7 ds Meister; Seroos- kerke 7.30 ds v. Wouwe; St. Lau rens 7 ds Boon; Vrouwenpolder 5.30 ds Jager; Westkapelle 7 ds v. d. Schaaf. Geref. Gem-: Westkapelle 7 lees dienst. Clir. Geref. Kerk: Middelburg 7 ds Slagboom; Vlissingen 7.30 ds de Vuyst. Ver. van Vrijz. Herv.: Middelburg 7 ds Metz; Vlissingen 10 ds v. Empel (H.A.) Evang. Luth. Gem.: Middelburg 7.30 ds Johannes (H.A.); Vlissingen 7.30 ds de Boer (H.A.). Doopsgez.: Gem.: Vlissingen 7.30 ds de Boer (H.A.). VAN TOT sombae berichten bereikten ons uit St. Aiuialand. Het dochtertje van de hoer D. A. Luijk viel van de zolder en brak bij deze buiteling enkele ribben en de heer J. Keur viel bij de Paaldijk van een wagen die onverwacht begon te rijden en werd met een hersenschudding opge nomen. Nare gevallen, en dat juist voor de Pasen Èen schip op nét strand pleegt altijd veel belangstelling te trekken en het deed dat ook. toen het in het Concertge bouw te Tcrncuzen als toneelstuk werd gebracht door het Nederlands Volksto neel voor vele leden van de bij de plaatselijke bestuurdersuond aangesli .en organisaties. De secretaryvan de bestuurdersbond deelde ir. zijn openings woord nog mede, dat het ledental nog steeds stijgende is en thans 1325 bedraagt. In Biervliet, de plaats waar men bij uitstek bekend is met de goed-Vlaamse uitdrukking „xatoen geven", zijn ver schillende pakken ruwe katoen aange spoeld. Gemeentewerklieden hebben de katoen, die waarschijnlijk afkomstig is van een gezonken schip, veilig opgebor gen om af te wachten of de eigenaar zich zal meiden. Op de hoek van de Paardenmarkt te Yerseke ;ijii, naar men ras vertelt, paar denkrachten met elkaar in ing gc.to men, al hadden ae edele dieren zelf hier mee niets te maken. Een vrachtauto ram de er een personenwagen, die hierbij vrij wat schade opliep. Persoonlijke onge lukken deden zich echter niet voor Een munitietrein za. de spoorbaan Axel—Clinge passeren! werd in Axel ge meld en op dat sein traden alle leden van de plaatselijke Nationale Reserve aan om de spoorbaan tegen de „vijand' te beschermen Er vielen schoten en misschien wel reservisten ook in het duister - en natuurlijk wer dde sabo teursbende' glansrijk verslagen dank zij parachute-flares" die wij liever „fak- kels-niet-een-parapluutje' zouden noe men. Kort eri klein Bij het te Middelburg gehouden 'xa- men slaagde alf lerares coupeuse mej. K. Geschir, uit Griipskerke, als lingerie- coupeuse mej. I. de Nooijer uit Middel burg en voor het diplom lingerie de da mes L. Kerkhove, W. Dingemanse en H. van Belzen, leerlingen van mej. Bierens te Middelburg. De afdeling St. Laurens van de N.C.V. B, vergaderde onder leiding van mevrouw Baas. Ds. Spoelstra uit Gapinge hield in deze bijeenkomst een causerie over het onderwerp „Hoe is de bijbel tot ons ge komen?" Er werd een geslaagde guldens actie voor de getroffen leden gehouden. In Souburg gaf de accordeonvereniging Miriam" uit Breskens met veel succes een uitvoering. Er was behalve muziek ook een cabaretprogramma, dat goed werd verzorgd en met een dankbaar applaus werd beloond. Op le Paasdag zal in de Gereformeer de kerk te Souburg een Paaszangdienst worden gehouden met medewerking van het zangkoor en van bazuinblazers. Spre kers ziji. ds. Bredeveld, Gereformeerd predikant, en ds. de Stoppelaar. Her vormd predikant. Voor het te Utrecht gehouden examen voor costumière slaagde de dames Pe- man. J. Huibrechtse, S. Gennonprè en D. opmeier. allen te Middelburg. Voor de Herv. vrouwenverenigingen te Westkapelle, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke sprak ds. Van Beek, vlootpre- dikant te Vlissingen over zijn werk bij de zeemacht. Mevr. Van Damme vertelde een en ander over het militair tehuis in Vlis singen. De centrale kerkeraad benoemde tot leden van de gemeentelijke zendings commissie der Ned. Herv. Kerk te Mid delburg mevrouw Van der Beke Callen- fels-van den Broek en de heer L, Koole. In Veere werd een wervingsactie voor de B.3 gehouden. Er gaven zich 21 personen op. Met ingang van 1 April is de heer A. Louwerse Az. te Westkapelle benoemd tot kantonnier aan de Noordwatering. „Eiland Walcheren" te Middelburg en door het Centraal Bureau te Rot terdam. Voorzitter is de heer P. J. Bom te Kortgene, terwijl de tech nisch leider van de Coöp. Landbouw vereniging Kortgene, de heer Mullié, tevens directeur van de silo te Mid delburg zal zijn. De restauratie, waarvoo. de Rot terdamse architect Chr. de Heer het plan ontwierp, wordt uitgevoerd door de aannemersfirma S. A. Ver- sluys te Middelburg. Het voorberei dend werk, waarmee dus nu is be gonnen, bestaat uit het slopen van wat verdwgnen moet. Volgende week komt de 20 meter hoge steenkolos gedeeltelijk in de steigers te staan; dan zullen de buitenmuren, die door de inslag van enkele granaatscher ven ernstig geleden hebben, worden hersteld. De eerstvolgende weken zal men zich voornamelijk tot laswerk bepa len. Alle ijzeren trekstangen zijn na melijk op mysterieuze wijze uit het oude gebouw verdwenen en moeten dus door nieuwe worden vervangen. Enkele tonnen ijzer zijn daarvoor nodig. Boven de cellen wordt een beton- vloer gemaakt en daarop wordt een nieuwe, drie meter hoge zolder ge bouwd voor de machines, die bij de firma Van Opstal te Zevenbergen zijn besteld. Rondom deze zolder, waarop aan de zijde van het kanaal nog een opbouw wordt gemaakt ten behoeve van de elevator, komt een 1,60 m. brede omloop met een borst wering, die uit sierlijk smeedwerk zal bestaan. De hoge gevels van de silo zullen gedeeltelijk wit worden gesausd en gedeeltelijk hun steen- kleur behouden. Voorlopig Nederlands elftal voor 8 April Terlouw weer op de spilplaats Het voorlopig Nederlands elftal is voor de op 8 April a.s. te Amster dam te spelen wedstrijd .tegen Wacker (Wenen) als olgt samengesteld: Doel; Landman (Sparta). Achter: Kools (RBC) en Tebak (Eindhoven). Midden: Klaassens (WV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Vóór: Van Ede (Sparta), Van Beurden (BW), Van Melis (Eindho ven), Lenstra (Heerenveen) en Lui ten (DOS). Reserves: Van Raalte (Blauw Wit), Alberts (Vitesse), Van Schijndel (S VV) en Van der Kuil (VSV). Lenstra zal als aanvoerder funge ren. Wacker heeft overigens te Madrid met 81 van Atletico Madrid ver loren. Met rust hadden de Spanjaar den reeds een 51 voorsprong. Marktberichten VEILING TERNEUZEN. 1 April. Sla per kg. 60; Veldsla 40—52; Rode kooi 712; Peen 10—11; Prei 42— 49; Witlof 45—56; Idem afw. 31—41; Schorseneren 6; Bellefleur huish. grof 15; Ider huish. 1 1115; Idem huish n 7; Idem keuken 11; Sterappel keuken 14; Dekkers Roem (verpakt) A 39- 41; Idem los huish. I 26: Idem keuken 12: Idem fp.br. 716; Comtesse de Paris fabr 13 —15; St. Remy huish. grof 14; Idem fabr. 10—11, Breder de 10—11. VISMIJN BRESKENS. 1 April. Aangevoerd 2068 kg. export- garnalen 148—196: 422 kg. bot 13—20; 9 kg. tong 160—250. VISMIJN VEERE. 1 April. Aangevoerd 1180 kg. export garnalen 151196; 25 kg. schar 3344; 154 kg. bot 16-44; 16'/2 kg. tong 83—179; 84 kg. rog 6—31: 5 kg. wulken 18. EIERNOTERING GOES. 1 April. Prijs voor verse kippeneieren f 2,03 per kg. Voor vuilschalige en ge wassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. MARKTNOTERINGEN EIEREN. De volgende eierprijzen zijn geldig voor deze week: Particuliere prijs 019 ct., 118 ct., 2— 17 ct., 3—16 ct.. 4—15 ct, 5—14 ct. VEILING GOES. 1 April. Kropsla 1920; Spinazie 55 60; Rabarber 33—37; Witlof 46—60; Rode kool 12—13; Witte kooi 12—14; Uien 20; Radijs 12—17; Veldsla 12; 'rei 12—48; Spruiten 65, alles in guldens pér 100 kg.; Selderij —7 per bos. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 1 van Adel te Melbourne. Amsteldijk 30 van Nieuw Orleans naar Houston. Arendskerk 1 van Japan te Hamburg. Dellshaven 1 van Montv. te Bahia, BI. Edam 31 van Baltimore te Norfolk. Esso Den Haag 31 van Aruba n. Rotterd. Laurenskerk 31 van Suez naar Jalcutta Lekkerkerk pass. 31 Messina n. Rotterd .emsterkerk 31 van ^ushire naar Khor- ramsham Leopoldskerk pass. 31 Ouessant naar Hamburg. Lutterkerk pass. 31 Messina n. Rotterd. Meerkerk pass. 1 The Brothers naar Rotterdam. Waal 31 va:i Catacola naar Calamata. - Willem Barendsz 31 van KaapsVd naar Amsterdam. Bantam 1 van Genua naar Rotterdam. Boschfo t.ein pass. 31 PortSoedan naar Amst rdam. uaertes te Suez uaar Amsterdam. Maetsu ;er 3 van Premantle te Sin^- pore verwacht. Nagekomen advertentie Provinciale Zeeuwse Stoombootdiensten in Zeeland Ter vermijding van mis verstand wordt ei de aan dacht op gevestigd, dat de dienst Katscheveer—Dor drecht (Vertrek Katsche veer 7 uur; vertrek Dor drecht 13.20 uur) vo '.opig gehandhaafd blijft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 8