Minister Luns twijfelt aan de Russische bedoelingen WATER FRONT RODE KRUIS-LUCHTVAART IS ONONTBEERLIJK TELEFOONTJES met het DE BRANDSTOFFENPRIJZEN WORDEN ..AANGEPAST" DONDERDAG 2 APRIL 1958 PROVINOI ALE ZEEUWSE COURANT BUITENLANDSE ZAKEN IN EERSTE KAMER Eredoctoraat voor H. J. van Doorne Van bankwerker tot grootindustrieel De senaat der Technische Hoge school te Delft verleende aan de heer H. J. van Doorne te Deurne, presi dent-directeur van Van Doorne's Automobielfabriek N.V. en van Van Doorne's Aanhangwagenfabriek N-V. te Eindhoven op grond van zijn uit stekende verdiensten voor de ontwik keling van de Nederlandse nijverheid op het gebied van de bouw van mo torvoertuigen en aanverwante con structies in zijn hoedanigheid van constructeur en aannemer het docto raat in de teclmische wetenschap ho noris causa. De heer Van Doorne werd 1 Janu ari 1900 te Horst (L.) geboren, is als jongmens als bankwerker in fabrie ken en als chauffeur-monteur werk zaam geweest. Hij heeft daarna een klein reparatiebedrijf voor motorrij wielen en fietsen gesticht. In 1925 werd hij bedrijfsleider van een kleine machinefabriek, die hij van 8 tot 65 man personeel opwerkte. In 1928 be gon hij een eigen bedrijf H. van Door ne's Machinefabriek, tezamen met zgn broer, de heer W. A. van Doorne. Deze fabriek breidde rich zeer snel uit; in 1932 werd haar naam in Van Doorne's aanhangwagenfabriek D.A. F. gewijzigd. In de jaren 1940'45 heeft het o.a. prototypen van vijf- en tientons vrachtauto's ontworpen; in 1950 heeft de minister van Verkeer en Waterstaat de automobielfabriek geopend. Het totale bebouwde opper vlak is thaiis circa 60.000 m2. De heer H. J. van Doorne is tevens president- commissaris van de O-Brabantse Automobielmaatschappij en van de Metaal Comp. N.V. te Eindhoven, en commissaris van de Terneuzense Scheepsbouwmaatschappij te Terneu- zen. Roofmoordenaar kreeg 12 jaar Woensdagmorgen heeft het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch arrest gewezen in de zaak tegen de 30-jari- ge arbeider J. de W. uit Tilburg, die op 31 Maart verleden jaar het 19-ja rige meisje Elisabeth van B. op het pad langs het kanaal tussen Tilburg en Hilvarenbeek overviel en door wurging om het leven bracht. Het hof bevestigde het vonnis van de rechtbank te Breda die De W. ver oordeeld had tot een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek van het voor arrest en ter beschikking stelling van de regering. De advocaat-generaal had ook bevestiging van het Bredase vonnis geëist. Indonesië Inzake het verlenen van de mili taire status aan de Ambonezen handhaafde minister Luns het afwij zende standpunt der regering. Ook inzake het zelfbeschikkingsrecht voor de Molukken kan hij niets doen. Men moet in deze de realiteit aan vaarden. Minister Luns wenste geen opheffing zonder meer van het Unie- Statuut. Over de militaire missie wordt thans onderhandeld. Hem wa ren geen bijzondere belemmeringen voor de vestiging van Nederlanders in Indonesië bekend, wel geldt uiter aard ook voor ons het algemene im migratiebeleid der Indonesische re gering. De afwikkeling van de Bli- tar- en Talissa-kwestie was ver traagd door de kabinetsformatie. Nog geen oplossing van de Belgische kanalenkwestie (Van onze parlementaire redacteur.) BINNENHOF, 1 April. De matheid, die Dinsdag reeds over het eigen- lijke debat inzake ons buitenlandse beleid in de Eerste Kamer lag als gevolg van de dominerende Gerretson-kwestie, was ook Woensdag nog verre van geweken. Wel hield minister mr. J. W- Beijen een gedegen betoog over de internationale samenwerking in het algemeen en de zich daarbij voordoen de verschijnselen en ontwikkelingen, maar een antwoord op de door de'Ka merleden gemaakte opmerkingen kon zijn betoog toch nauwelijks worden genoemd. Minister mr. J. M- A. H. Luns daarentegen ging zeer breedvoerig in op de aan zijn adres gerichte opmerkingen, maar zijn rede droeg alle kenmerken van haar ambtelijke herkomst en miste daardoor teveel die per soonlijke noot, die een debat op hoog peil pleegt te kenmerken. Minister Beijen richtte allereerst enkele opmerkingen tot de commu nisten wier betogen hij niet had kun nen volgen. Vervolgens stond minister Begen langdurig stil bij de voor het pubhek zo moeilijk te volgen ontwikkelingen der internationale organisaties. Ach ter de talloze hoofdlettercombinaties verschuilen zich monsterorganisaties, die grote invloed op het dagelijkse leven hebben. Deze veelheid van orga nisaties, aldus de minister, vloeit voort uit een moeizame aanpassing aan de verschuivingen van de machts verhoudingen en de veranderingen in de sociaal-economische opvattingen. Na enkele opmerkingen over de Benelux, de N.A.V.O. en de O.E.E.S. besprak minister Beijen tenslotte nog meer in het bijzonder de problemen der Westeuropese eenwording. Deze is noodzakelijk wil Europa zijn zelf standig bestaan redden. Onze regering is thans ter voorbe reiding van een eenheidsmarltt bezig haar voorstellen voor een tarief-unie nader uit te werken. Deze zullen binnen enkele weken aan de betrok ken regeringen en in de loop van de maand Mei aan de Staten-Generaal worden medegedeeld. Over het ont werp van een Europese grondwet kon de minister zich nog niet uitla ten. Hij achtte de Straatburgse voorstellen uiterst belangrijk, maar zag naast voordelen ook wel bezwa ren, zoals de directe verkiezingen. Minister Luns begon met enkele algemene beschouwingen over de Oost-West verhouding. Zowel het op treden van Eisenhower als het over igden van Stalin vormen hier nieuwe elementen. Minister Luns was van oordeel, dat het Amerikaanse beleid in hoofdlijnen ongewijzigd zal blij ven. De eerste geluiden uit Moskou blijken een gematigder klank te heb ben dan wg gewend waren. Twgfel in deze is echter wellicht gerecht vaardigd, daar het doel der commu nisten hetzelfde zal blgven. Met da den zal moeten worden bewezen, dat het hier om meer dan een tijdelijke tactiek gaat. Al met al achtte minis ter Luns het nog te vroeg om posi tieve conclusies te trekken. De Ver enigde Naties kunnen wg niet missen, de Nederlandse regering overweegt de bijdrage voor de technische hulp aan de onontwikkelde gebieden te verhogen. Binnenkort zal bij aanvul lende begroting het bedrag voor het Ver. Naties-kinderfonds van 100.000 op 150.000 worden gebracht. Kanalen Met betrekking tot de Belgische kanalenkwestie deelde minister Luns mee, dat de onlangs terzake in de pers gepubliceerde berichten vol strekt onjuist rijn. Het wachten is op het niet-bindende advies van de heren Van Steenberghe en Van Cau- welaert die de technische mogelijk heden onderzoeken. Aanleg door Limburg is hierbij niet aan de orde. Met kracht zal een voor beide par tijen bevredigende oplossing worden nagestreefd. De Benelux is van on schatbare waarde. Men moet zich dan ook niet blind staren op incidentele moeilijkheden maar blijven vasthouden aan het einddoel: de economische unie. Hij eindigde met de mededeling, dat on langs het overleg werd geopend over een parlementair Benelux-orgaan. Onwaardig Bij de replieken kwam nog even het conflict prof. Gerretsonminis ter Kernkamp aan de orde. Prof. Gerretson zou zich niet tegen deze minister, maar tegen het kabinet ge keerd hebben. Overigens verklaarde de heer Ger retson geen prijs te stellen op een gedachtenwisseling met de minister van overzeese gebiedsdelen. Hjj noemde het fantasie, dat hij de heer Kernkamp een onwaardig minister zou hebben genoemd. Minister Kernkamp verklaarde het oordeel gaarne aan de Kamer te wil len overlaten, maar hg had toch de indruk, dat prof. Gerretson hem niet had verdedigd. De begroting voor buitenlandse zaken werd zJi.s. aangenomen. De Kamer zal op 14 April weer bijeen komen. Parachuteren van helpers Het Ned. Rode Kruis heeft een overzicht gegeven van het Rode Kruiswerk voor de watersnoodslacht offers. Aan het reddings- en verzorgings- werk na de ramp van 1 Februari heb ben niet minder dan 6000 helpsters en helpers van de Rode Kruis-colonnes actief deelgenomen. De andere helft van het ongeveer 12-000 mannen en vrouwen tellende Rode Kruiscorps is indirect, b.v. door het helpen bij inza melingen en dergelijke aan het werk geweest. De rampendepöts bewezen hun nut. In en buiten het noodgebied werden 26 noodziekenhuizen inge richt. Tijdens de rampdagen is echter ook aan het licht gekomen, dat een Rode Krüisluchtvaart met in parachute springen getrainde helpers en help sters en voorzien van een of meer he- licopteres in feite onontbeerlijk is. Plannen daartoe zijn wel gereed, maar het geld om deze plannen ten uitvoer te leggen ontbreekt. De thans verbruikte rampendepöt- artikelen zullen waarschgnlgk door het Rampenfonds worden Vergoed. Naar ruwe schatting zal de waarde van de buitenlandse hulp via het in ternationale Rode Kruis in geld uit gedrukt ongeveer 70 millioen gulden bedragen." Voor een waarde van onge veer 30 millioen is reeds in de eerste weken na de ramp door het Neder- Ned. Hervormde Kerk bracht 1.6 millioen bijeen Voor hel Rampenfonds De Ned. Herv. Kerk heeft thans aan het Rampenfonds een bedrag overgemaakt van 1.594.208-70, zijn de de opbrengst van de collecte die op 8 Februari in de kerken is gehou den. Rechtstreeks werd door de gemeen ten een som van 96.743.91 overge maakt, zodat in totaal de bijdrage van de Nederlandse Hervormde Kerk aan het Nationaal Rampenfonds 1.690.952-61 bedraagt. Vrouw gaf haar man koffie met arsenicum De gemeentepolitie van Kerkrade heeft de 59-jarige mevrouw H. uit Kerkrade gearresteerd, onder ver denking dat ze gepoogd heeft haar man, de 64-jarige taxi-ondernemer D. H. te vergiftigen. Toen deze Maan dagavond omstreeks 11 uur thuis- kwan en een kop koffie wilde drin ken die zgn vrouw voor hem gereed had gezet proefde hij iets vreemds aan deze koffie. Hij begon daarover te redetwisten met zijn vrouw en be schuldigde haar er toen van vergif in zijn koffie te hebben gedaan. In haar opwinding gaf de vrouw toe, dat zij dat inderdaad had gedaan. H. stelde zich daarna dadelijk in verbinding met een arts door wiens toedoen kort daarna in het Sint Josephsriekenhuis te Kerkrade zijn maag werd leegge pompt. Het bleek dat ae man arseni cum binnen had gekregen. De vrouw verklaarde aan de poli tie, dat zij het vergif had gekregen via een kennis in Aken. Het slachtof fer is in leven gebleven. Sigaret roken in bed oorzaak van brand De politie te Rotterdam heeft de ►3-jarige koopman E. V. in bewa ring gesteld, verdacht van het ver. oorzaken van brand door schuld. V.. die zonder vaste woon of verblijf plaat is, zou in de afgelopen nacht bi een vriend aar de Hilledwars- straat logeren. Hij rookte in bed nog een sigaret en viel in slaap. Het bed geraakte in brand en de vlammeD sloegen over op de meubelen en de houten zoldering. De kleding van de roker, waarin zich f 700 zou heb ben bevonden, verbrandde even-ene De brandweer heeft de brand m<-' één straal geblust. landse Rode Kruis gedistribueerd. Het Rode Kruis zelf maakte aan het Ram penfonds anderhalf millioen gulden over. Een groot deel van de voor Neder land ingezamelde goederen, voorna melijk kleding heeft ons land niet meer bereikt, doch is naar West- Duitsland, Triëst en Turkije gediri geerd. Een eventueel restant van 40.000 stuks aan eerste kwaliteit ge dragen kleding zal na terugkeer van de laatste evacué's vermoedelgk die van Schouwen een bestemming krijgen. Tijdens de jaarlijkse grote militaire herdenking, die dit jaar waarschijnlijk op 4 Mei zaï worden gehouden, zal men het Legeimionument voor de gevallenen van 1940 op de Grebbeberg, onthullen. Men verwacht, dat het gedenkteken, dat werd ontworpen door de architect J. P. Oud en uitgevoerd door de beeld houwer John Raedecker en zijn zoon Noeki Raedecker, dan gereed zal zijn Het monument krijgt de vorm van een toren, waarin een klok zal zijn opge hangen, die de tekst draagt,Jk spreek voor hem die viel" met het jaartal 1953. Thans is men druk bezig met de bouw van de klokketoren f voorgrond). Mislukte roofoverval op zuivel directeur Naar eerst thans bekend werd heeft Dinsdagavond een gemaskerde man gepoogd een roofoverval te ple gen op de zuivelfabriek „Concordia' te Nieuw-Schoonebeek. Toen de di recteur, de heer H. van Wylandt, zich omstreeks kwart over tien naar het ketelhuis begaf om de fabriek te sluiten, kwam een gemaskerde man op hem af met in de ene hand een revolver en in de andere een hamer. Hij gelastte de directeur mee naar het'kantoor van de fabriek te gaan. Hier eiste hij de sleutels van de brandkast, doch de heer Van Wy landt kon hem deze niet geven en zeide, dat de assistent deze in be waring had. xierop verwijderde de man zich. De heer Van Wylandt bel de de politie. Er wordt niets vermist. Viermaal heeft m'n huis nu al in het water gestaan en ile kan U wel zeggendat ik m'n buik er langzamerhand vol van heb". De heer De Raad, douaneagent op de sluizen te Hansweert, zegt het als we hem aan de telefoon krijgen, kennelijk wel met enige bit terheid. En dat is best te be grijpen. Hij had een aardig huis daar onder aan de dijk in Hansweert-Oost, maar reeds in September 1939, bij de z.g. proef inundatie, kreeg hij er water in. Dat was de eerste maal. Toen cioam Mei 1940, October 1944 e» nu weer Fe bruari 1953. Het is wel om er moedeloos onder te worden Hansweert-Oost vormt nu eenmaal een van de laagste gedeelten van de gemeente Kruiningeiu De hoek, waar de klappen vallenTelkens weer. En mensen als de heer De Raad weten nu langzamer hand precies wat het zeggen wil om zout water in huis te krijgen,J±et water gaat weer weg, maar het zout blijft. Nee, daar komt weinig meer van terecht En zoals 't met 't huis van de heer De Raad is, is het ook met al die andere huizen van dit zwaar getroffen deel van Kruiningen. Dp naam ui- ningen is in de afgelopen we ken telkens weer op vele» lip pen geweest. Hy heeft in de koppen gestaan in de kranten en iedereen weet hoe door de schrikkelijke djjkgaten van dit deel van Beveland hel water elke dag opnieuw de polder binnenkolkt. En toch hoorde men over Hansweert maar weinig. Ook dat heeft de men sen hier een beetje bitter ge stemd. En toch ligt Hansweert in de voorste linie r>an het water front. Dat weten mensen als de heer De Raad, die hier hun werk nog hebben, maar nu el ders moeten wonen. Dat zien de mensen, die daar nog boven op de dijk wonen, een gezin of negen, juist aan de rand van de watervlakte. Dat voe len, pynlijk en hard, de men- HANSWEERT sen uit Hansweert-Oost, die van huis .n hof verdreven el ders een onderdak hebben ge vonden en reikhalzend uitzien naar het moment, waarop ze naar hun door water en mod der edorven woningen kun nen terugkeren. Wanneer f Niemand, die het nog kan zeggen, maar éénmaal zullen de gaten toch zeker weer ge sloten worden. De heer Griep, die in een van die huizen op de dijk woont, heeft ze vooral in d eerste weken na de mp telkens even zien terugke ren om te kijken wat er te redden viel. Veel was hei na tuurlijk niet, maar ze "aren toch dankbaar als ze iéts kon den meenemen. Met de huizen zélf is r.et nog veel erger gesteld. k dat weet de ieer Griep. En met hem véle anderen. Zo als b.v. de heer Van den Brink, die ook nog een van de geluk kige telefoon bezitters daar bo ven op de dijk is. Dat weten óók de vroegere bewoners van die huizen zélf, die nu als evacué's moeten leven en met bittere smart moeten aanzien dat de toestand van de huizen steeds slechter wordt. ,JM'n huis staat er nog", vertélt tenslotte de heer Min- naard ,JHaar gisteren is m'n schuurtje helemaal tn elkaar geslagen. Ik kan er niets meer van redden Niets eer te redden Dat geldt voor velen in Hans- weert-Oosi. Het moet immers nog zolang duren. En ze voe len zich soms wel een beetje vergeten. Gaar ook Hans weert zal uit het water herrij zen. Zijn bewoners znhen te rugkeren en dai zullen ook in Maria-oord op onze foto linies geheel in het water gele gen de schipperskinderen, die nu ergens in het Limburg se zijn ondergebracht, de be- ginsélen van hel a-b-c en het 2x2 is- 4 weer worden bijge bracht. Als het begin van alle wijsheid.' VOORJAARS- EN ZOMERKORTING Industriekolen duurder De Nederlandse regering heeft het nuttig geoordeeld, reeds thans een aanvang te maken met de geleidelij. ke aanpassing van het bolenprijspeil in ons land aan dat var de kolen- en staalgemeenschap Die aanpassing moet zich in ten hoogste vijf jaren voltrekken. Dit vindt rijn uitdruk, king in de thans /astgestelde maxi- mum-verbruikersprijzen voor het bo- lenjaar 1 April 19531 April 1954. De last der eerste aanpassing die on geveer een zesde va" het verschil tussen het kolenprijsnlveau in Neder land en elders in de gemeenschap overbrugt, is daarbij overwegend ge. legd op de industriekolen. De groothandelsprgzen van de in dustriekolen vertonen voor bepaalde soorten stijgingen tot 4.50 per ton en daartegenover dalingen tot 10 per ton. Gemiddeld stijgt de prijs vaxi industriekolen met 2,9 De stijging gaat voor geen soort 7 te boven. Bij de huisbrandkolen gaat slechts de kleinhandelsprijs van de eerste kwaliteit en super-kwaliteit anthra ciet omhoog met 0.25 k 0.30 per hl. Bij de eerste kwaliteit anthraciet gaan de parelnoten echter 0.20 per hl. omlaag. B; de overige huisbrand kolen dalen de parelnoten in de groep anthraciet 2de kwaliteit met 50 cent per hl., de mrjncokes 4 met Wordt er aan beter alarmsysteem gewerkt? Commissie van onderzoek naar spoorwegongevallen Zeer vele leden van de Eerste Ka mer hebben, blijkens het voorlopig verslag over de begroting van ver keer en waterstaat, geïnformeerd of er reeds nadere mededelingen kunnen worden gedaan over een beter wer kend waarschuwingssysteem dan tot dusver gebruikelijk was. Verscheidene leden achtten het ge wenst, dat, evenals bij de Koninklijke Marine het geval is, permanent een watersnoodsplan gereed is, dat uiter aard naar bevind van zaken moet kunnen worden toegepast. Gelet op de gunstige ervaring, die met amphibie- voertuigen is opgedaan, zou het aan beveling verdienen om in overleg met daarvoor in aanmerking komende an dere departementen tot aanschaffing van een voldoende aantal daarvan over te gaan. Daarnaast verdient de reeds eerder naar voren gebrachte suggestie tot het aanbrengen van ter pen ernstige overweging. Dezelfde le den deelden de mening van de minis ter. dat bij de waterschapsindeling grotere eenheden zullen moeten wor den gevormd. Vele andere leden spraken de hoop uit, dat, hoezeer de herstelkosten een belangrijk offer van de schatkist zul len ei3en, bepaalde werken, welke reeds ondernomen waren, niet zullen worden stopgezet of getemporiseerd. Openbare werken, die te zijner tijd kunnen leiden tot blijvende werkver ruiming, dienen door te gaan. SPOORWEGEN. Het grote aantal spoorwegongeluk ken van de laatste tijd had veront rusting gewekt. Van verschillende zij den werd gevraagd, hoe de minister denkt over het doen instellen van een openbaar onderzoek door een onpar tijdige commissie bij spoorwegonge vallen. Helieoptèrev.erbinding BrusselRotterdam De directeur van de Belgische Sa bena, A. V. J. Vernieuwe, heeft een bezoek gebracht aan Rotterdam en ten stadhuize besprekingen gevoerd met het gemeentebestuur over een verbinding BrusselRotterdam per helicoptère. Zoals reeds eerder uit Brussei werd gemeld, heeft de Belgi sche maatschappij serieuze plannen om het internationaal verkeer met hef schroef vliegtuigen belangrijk uit te breiden- Het gemeentebestuur heeft van de Belgische voornemens met instem ming kennis genomen. Reeds kon in beginsel overeenstemming worden verkregen over een landingsgelegen heid in de binnenstad. Het terrein zal in zeer korte tijd gereed gemaakt worden. Naar het zich laat aanzien zal de nieuwe luehtverbinding Rotterdam— Brussel, indien daaraan ook van re geringszijde goedkeuring wordt ge hecht, binnen niet al te lange tijd ver wezenlijkt worden. 25 cent per 2 hl. en de bruinkoolbri ketten met 45 cent per 100 kg. Evenals vorig jaar zal een stelsel van seizoenprijzen gelden. Dit jaar is ook de anthraciet daarin opgeno men. Voor de esskolen en eierbriket- ten geldt een voorjaarskorting van 65 cent en een zomerkortlng van 50 cent per hl ten opzichte van de wiru terprijzen. 'Voor coke3 en anthraciet bedraagt de voorjaarskorting 40 -ent en de zomerkorting 20 cent. Doordat de bevoegdheid tot vast stelling van maximumprijzen voor de mijnen op de hoge autoriteit Is over gegaan, is de Nederlandse prijsrege ling voor de mijnen vervallen. De mijnen zullen thans hun facturen op- stelle" op grond van hun eigen prjj»» lijsten. Zij zullen daarop een vergoe ding in mindering brengen, waarvoor hun de middelen beschikbaar worden gesteld uit het brandstoffenegalisa- tiefonds. Het eindbed -ag van de fac tuur zal daardoor zodanig worden, dat de verbruiker die rechtstreeks bij de mijn koopt, niet meer behoeft te betalen dan de maximum groot- handelsprijs, die is neergelegd in de nieuwe prijzenbeschikking groothan del vaste brandstoffen 1953. Ook op de facturen van de mijnen voor de groothandelaren van Nederlandse ko len zal een dergelijke vergoedeing ten laste van het egalisatiefonds in' mindering worden gebracht, zodat zr'ii staat zullen zgn tegen de voor hen geldende maximumprijzen te verkopen. De importeurs blijven op de gebruikelijke wgze toeslagen uit het egalisatiefonds ontvangen. Evenals tot dusver het geval was, zullen de nieuwe maxim umprgzen uniforme franco prijzen zg'n. onge acht de vestigingsplaats van de ko per. De hoge autoriteit is er name lijk mede accoord gegaan, dat de in Nederland bestaande vrachtenegali satie, als onderdeel van het prijsega- 'lisatiestelsel, wordt voortgezet. Koppensnellers beloven helerschap Een hoofdman van de Naga- stam, die te Singkaling (Bir ma) dicht bg de grens van In- dia woont, heeft premier Neh- 9 roe van India beloofd een scha- deloosstelling van bijna 12.000 gulden in goederen te zullen be- p talen voor een overval twee jaar geleden op een Indisch g dorp. waarbij zgn stam 90 kop- ai pen snelde. Hg gaf voorts de W verzekering dat zijn onderda- nen nooit meer koppen zullen snellen. p De hoofdman van een andere stam van koppensnellers legde de plechtige gelofte af, nooit p meer ten strijde te zullen trek- w ken. 49ste lijst watersnood slachtoffers Niemverkerk. Fcimer Simon >L, geb. 10-2-36, laatste adres Weststraat 45. Stoutjesdijk, Kornelis, geb. 30-12- '76, laatste adres Weststraat 35. Stoutjesdijk, Stoffe-, geb. 30-8-'09, aatste adres Weststraat 35. Viergever-Geluk, Jacomina, geb. 19-4-'16, laatste adres Ooststraat 181. Oosterland. De Bruine, Francina Pieternella, geb. 19-10-'33, laatste adres Rijks weg A 335. Koopman', Leendert, geb. 3-2-'43, laatste adres Rijksweg A 341. Verhoek, Hendrik, geb. 13-6-'84, laatste adres Rijksweg A 336. Verhoek, Jacobus, geb. 8-8-'16, laatste adres Rgksweg A 336. Verhoek, Johannes, geb. 14-6-'09, laatste adres Rgksweg A 336. Verhoek, Wouter, geb. 9-l2-'13, laatste adres Rijk weg A 336. Stavenisse. Hage, Neeltje, geb. 20-11- 43, laat ste adres Stoofdgk A 136. Stoutjesdijk, Pieternella Willemï- na, geb. 26-9-'89, laatste adres Kerk- straai A 314. Vroegop, Neeltje, geb. 20-8-'30, laatste adres Veerweg A 149. Wielaard, Adriaan, geb. 23-3-'52, Laatste adres B 13 a, Wielaard-van Be veren, Elizabeth Helena, geb. 5-9-'15, echtgenote van arsrd Wielaard, laatste adres Kerk straat A 323 a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7