JOANNA'S DIEFSTAL Een Franse geschiedenisleraar maakt thans geschiedenis BOEK NIEUWS UIT DE KERKEN De wereldreis van JIMMY BROWN KLMEN uit w AETHER DE DUITSE LUCHTMACHT NA 1918 DOOR RUSSEN HERSTELD MATROZENSHAG 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 APRIL 1953 MAN MET SCHERP OORDEEL Er zijn geruchten, dat Bidault president van Frankrijk wordt (Van een medewerker). PARIJS, Maart. George Bida uit bezit ongetwijfeld talenten, die hem het vertrouwen en de zelfverzekerdheid gegeven hebben, waar mee hij sinds jaren gewerkt heeft om de portefeuille van minister van Buitenlandse Zaken voor de IVe Republiek te veroveren. De vroegere geschiedenisprofessor kan nu b innen de beperkte grenzen, die de Europese staatslieden hiervoor tegenwoordig gesteld zijn zeli geschiedenis maken. Het is eigenlijk niet het laatste doel, dat hij zich gesteld heeft; er zijn krachten, die hem tot opvolger van Vincent Auriol willen maken, wiens septennaat als president van de republiek dit jaar afloopt. Als Georges Bidault er inderdaad in zou slagen deze laatste stap op de ladder naar de waardigheid van staatshoofd te doen, dan zou hier mede een eigenaardige belofte in vervulling gaan, die Bidault zeven tien jaar geleden tegenover zichzelf heeft afgelegd. In 1936 organiseerde de Democratische Volkspartij Parti démocrate populaire de voorloopster van de tegenwoordige M.R.P., een liefdadigheidsvoorstel ling. Daarbij werd een satirische re vue opgevoerd, waarin de minister van Financiën, die toen Vincent Auriol heette, er behoorlijk doorge haald werd. Het hoogtepunt van de ze sketch was gekomen, toen Geor ges Bidault op de stoel van Auriol ging zitten en uitdrukkelijk ver klaarde: „Wij zijn bereid de eisen van het volk in te willigen!" Toen schudden de toeschouwers van het lachen ze haddengeen vermoe den welke carrière voor Bidault weggelegd was. Zonderling. Georges Bidault is in October 1899 in Moulins als zoon van een ver zekeringsbeambte geboren. De vroeg moederloos geworden jongen werd in een Jezuïtencollege opgevoed, daar werd zijn karakter en verstand gevormd en kreeg hij zijn uitgebrei de humanistische ontwikkeling en de scherpte van zijn oordeel. Bidault kent de Heilige Schrift precies, hij kan hele bladzijden uit zijn hoofd citeren en hij beheerst het Latijn tot in de finesses. Toen hij eens de Tsjecho-Slo waakse minister-presi dent Schramek, een katholieke pre laat, ontmoette, gaf hij er de voor keur aan, in plaats van een tolk te roepen, zich met zijn partner in de klassieke taal van Cicero te onder houden. De jonge geschiedenisprofessor doceerde achtereenvolgens in Valen ciennes, Reims en Parijs, in de laat ste stad 'aan het beroemde Lycèe Louis le Grand. Hij woonde slechts vijfhonderd meter hiervan verwij derd; maar als verstrooide professor eeuwig te laat, zocht hij iedere och tend naar een taxi, om tijdig op school te komen, wat hem meer tijd kostte, dan wanneer hij te voet ge gaan was. Zijn leerlingen zaten on geduldig op hem te wachten. In de klassen, waar Bidault les gaf, was het dikwijls onrustig, maar dit scheen de jonge professor niet te de ren. Hij was in ieder opzicht een zonderling met zijn op vrijgezellen- manier verslonste uiterlijk, zijn zwarte overjas vol vlekken, zijn zak ken volgepropt met krahten en zijn onvermijdèlijke sigaret in de mond, wat hem op een dag een ernstig standje bezorgde van de controle rend leraar: deze had hem namelijk voor een scholier aangezien die stiekum rooktel Aan de correctietafel. Bidault sprak in zijn lessen eerst over het opgegeven onderwerp, maar liet zich dan, tot vreugde van zijn leerlingen, al heel gauw tot ac tuele gebieden verleiden en hield een uitvoerige beschouwing over de gevolgen van de Spaanse burger oorlog of de overeenkomst van München. Ondanks deze afwijkin gen van het leerplan sloegen Bi- dault's leerlingen op de examens geen slechter figuur dan alle ande ren. In 1939 moest Bidault in diertst, hij kwam in krijgsgevangenschap. EEN OVER die hij doorbracht in dienst van een levensmiddelenhandelaar te Hanno ver, om dan als deelnemer aan de eerste wereldoorlog ontslagen te worden. Eerst kreeg hij een betrek king in Lyon. Op en dag ontmoet te hij in een klein Parijs' calétje zijn oude vriend Gay. Ze vielen elk aar om de hals en begonnen toen zo hard over hun opvattingen te pra ten, dat iemand hem plotseling op de schouder klopte: „Zijn jullie niet wijs? Er zit een „mof" in de zaal!" Sinds deze ontmoeting nam hij actief deel aan de gebeurtenissen, waar op hij overigens in zijn lessen tame lijk onbekommerd commentaaar le verde. Naar men zegt, werd hij toen als gevolg van een aangifte door Charles Maurras ontslagen. In het verzet. Nu begon voor hem het bestaan van een onderduiker hoewel hij helemaal geen moeite deed om zich uiterlijk te veranderen. Alleen een snorretje kwam er bij zijn naam behield hij. Toen de eerste voorzit ter van de Nationale Raad van Ver zet, Moulin, door de Duitsers gear resteerd werd, maakt men Bidault tot zijn opvolger. Onder het mom van een protestants predikant woon de hij nu in Parijs bij twee oude dames in de Rue Lecourbe en iedere ochtend moest hij een nieuwe list verzinnen om naar de kerk te kun nen gaan. Wat hij het ergst vond, was, dat hij iedere dag door heel Parijs moest lopen hij legde dik wijls dertig kilometer te voet af om zijn partijgenoten te ontmoeten. Dit geschiedde met het oog op de onopvallendheid vaak in een kerk en de socialist Daniel Mayer bekent thans nog. dat hij terwille van Bi dault in deze twee jaar meer tijd in de kerk heeft doorgebracht dan jn zijn hele verdere leven Een andere socialist, Lacoste, roemt Bidault als profeet, die midden in de bezettings" tijd verklaard had, dat er over en kele jaren een partij zou zijn met Christelijke inslag, die meer dan honderd afgevaardigden in het par lement zou hebben. Een grote carrière. De grote carrière voor Georges Bi dault begon, toen hij, op het ogen blik van de bevrijding zijn snor kon afscheren en op het stadhuis te Parijs de Gaulle kon verwelkomen, die hij nog nooit gezien had De ge neraal stak hem zijn hand toe en riep al van verre: „Goedendag, bes te vriend!" Zo werd Bidault minis ter van Buitenlandse Zaken, ging met de Gaulle naar Moskou, stond tweemaal aan het hoofd van een ka binet en een keer werd hem de landsverdediging toevertrouwd, twee jaar lang was hij voorzitter van zijn partij, de M.R.P. Maar ook uiterlijk heeft de bohémien-achtige geschiedenisprofessor van vroeger een verandering ondergaan en deze dankt hij aan zijn vrouw, die hij als vrouwelijk gezantschapsraad eerste klasse aan de Quai d'Orsay had le ren kennen: Suzanne Borel, die erin geslaagd is van de pretentieloze vrijgezel van vroeger een man van de wereld te maken, (Nadruk verboden). Toogdag Chr. Gymnastiekverbond te Bergen op Zoom. Op tweede Pinksterdag organiseert de kring Zeeland van het Nederlands Christelijk Gymnastiek verbond een toogdag te Bergen op Zoom, waar de plaatselijke vereniging G.E.N.I.E. als gastvrouwe zal optreden. Het pro gramma vermeldt wedstrijden in. de morgen uren en later op de dag een mars van alle deelneemsters en deel- emers door de stad. BRIDGE Twee Zeeuwse paren naar finale landskampioenschap Enkele Zeeuwse paren hebben fraaie successen behaald by de te Tilburg gehouden Zuidelijke bridge- kampioenschappen. In de hoofdklas se eindigden de heren De Meurichy en v. d. Riet uit Terneuzen op de tweede plaats met 240 punten achter Van Offerden-v. Lingen 'uit Eindho ven, die 251 punten behaagden. Het echtpaar De Jong uit Terneuzen kwam op de achtste plaats met 213 punten en het paar Remery-v. d. Weel, eveneens uit Terneuzen op de elfde plaats met 196% p1 In deze klasse plaatsten de heren De Meu richy en v. d. Riet zich dus in de fi nale voor het landskampioenschap. In de eerste klasse plaatsten de heren Ruyg en v. Oppen uit Vlissin- gen zich voor de finale, want zy de zesde 1 ei 3aint uit Terneuzen (323 p.) twaalfde v. d. Poel en Eckelaar, (284% p.), eveneens uit Terneuzen en op de dertiende plaats Groen-De Rooy (259% p.) uit Vlissingen. Ds. F. C. M. Boenders te Oisterwijk met emeritaat Door de Provinciale kerkvergade ring van Noord-Brabant en Limburg is met ingang van 1 Mei a,s. emeri taat verleend aan ds. mr. F. C. M. Boenders, pred:kant van de Ned. Herv. Gemeente te Oisterwijk. Ds. mr. Boenders werd 19 Mei 1887 te Middelburg geboren; hij bezocht 't stedelijk gymnasium in de Zeeuw se hoofdstad en studeerde vervolgens eerst theologie aan de RijksuniversS- teit te Leiden en daarna rechten aan die te Utrecht. Nadat cand. Boenders in 1911 door het Provinciaal kerkbestuur van Friesland was toegelaten tot de E -angeliebediening in de Ned. Herv. "Kerk verbond hij zich 23 Juli van dat zelfde jaar (1911) aan zyn eerste ge meente Brielsch Nieuwland. In 1914 verwisselde ds. mr. Boenders deze gemeente met die van Abbekerk (classis Hoorn) waar hij in verband met zijn benoeming tot predikant te Gheel in België met ingang van 1 November 1916 eervol ontslag kreeg. In 1935 kwam hij weer als dienst doend predikant in de Ned. Herv Kerk terug en verbond zich tóen aan de gemeente van Osr (Tot op heden bleef hij echter ook nog predikant van Gheel). 25 April 1948 deed ds, Boenders tia vooraf te zyn bevestigd door ds. J. W. Tonsbeek van Hel- voirt zijn intree in zijn laatste ge- meente Oisterwijk. Tydens de laatste wereldoorlog nam ds. mr. Boenders actief deel aan het verzet en werd van Augus tuc '942 tot Juni 1943 wegens hulp verlening aan Joden door de bezet ter gevangen gehouden. Naar wij tenslotte nog vernemen zal ds. mr. Boenders Zondag 26 April a.s. afscheid van zijn gemeen te nemen en zich dan metterwoon te Budel (N.-Br.). waar hli met ingang van 1 Mei a.s. is benoemd tot hulp prediker, vestigen LEZERS SCHRIJVEN De oorzaak van auto-ongevallen My trof de Kantlijn, waarin ir. Valderpoort schrijft over de auto en het autoverkeer, door een ietwat ver velende tendenz in zijn redenering Eigenlijk geeft hij een onjuiste voor stelling van zaken. Het zou de per sonenauto zyn, die de oorzaak van alle kwaad en ongelukken is. De vrachtauto's, de autobussen, motor rijwielen en de bromfietsen worden niet meegerekend. Alsof de normale Met U voel ik het spook van de MEMOIRES VAN SPEIDL Versailles verdrag ontdoken Het is reeds lang geen geheim meer, dat Duitsland onmiddellijk na de eerste wereldoorlog door Rusland is geholpen zich clandestien opnieuw te bewapenen. Volgens het verdrag van Versailles was het Duitsland slechts toegestaan een legertje van honderd duizend man op de been te houden. Vliegtuigen, tanks en gaswapens waren voor de Duitsers verboden bezit. Duitsland heeft echter kans gezien de bepalingen van het verdrag van Versailles te ontduiken door een vreemde broederschap met de Sovvjet- Unie. Op deze broederschap is een nieuw licht geworpen door Helm Spei- del. .-"n ex-generaal van de vroegere Duitse „Luftwaffe". Helm Speidel, een broer van ex- generaal Hans Speidel, die nu de Westduitse regering te Bonn van ad vies dient in' kwesties betreffende het Europese leger, werd in 1945 in de Amerikaanse gevangenis te Landsberg opgesloten wegens oor- 'ogsmisdaden. Toen hit zes laar van zyn gevangenisstraf van twintig jaar had uitgezeten werd hem de rest van zijn straf kwijtgescholden HOCKEY „Middelburg" ontvangt Brusselse club Op Tweede Paasdag speelt de Mid delburgse Mixed Hockey Club op het Nadorstterrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen de .Royal Uccle" hoc key-, tennis-, cricket- en basketball club uit Brussel. Na afloop van de wedstrijd biedt „Middelburg" de Bel gische gasten een thé-dansant aan. HANDBAL Competitiestanden De standen in de handbalcompetitie lul den als volgt; District Zuid le Klasse: Dames: vVoensei 12—21; L.E.W. 10-16; Hellas 7-11; Eindho ven 11-9; W.H.V 10-8; P.S.V. 2 11-7; H.E. W. 11-6; E.H. V 13-6. Horen: Eindhoven 11-22; Agressieve 11- 19; Hellas 7-10; PS.V. 2 11-9; B.B.H.V. 11 -8; D.E.S, 2 9-6; Woensel 11-4; H.E W 11 -4. District Zuid 2e klasse. Dames: Marathon 7-12; De Zeeuwen 8-10; Hellas 2 8-9; E.M M. 8-7; Tonido 7-0; Heren: Marathon: 6-9; Tonido 6-8; Hellas 2 6-7, E.M.M. 6-0. Afdeling Zeeland le klasse; Dames: Walcheren 4-8; Marathon 2 2-2; Volhar ding 3-2; Hellas 3 3-0. Heren: Volharding 6-10: Marathon 2 5-6; Hellas 3 5-4x; Tonido 2 6-0. x twee winstpunten In mind w.n.o. JeugdcompetitleMeisjes: Marathon 4- 8; De Zeeuwen 5-6; Walcheren 4-4; Hellas 3-2; Tonido 4-0. Jongens. Hellas A 3-6; Hellas B 3-4; Tonido 4-0. overbelasting van de wegen aan en de moeilijkheden van het parkeren. Wat de toename van de ongeluk ken betreft, heeft de K.NA.C. juist gepubliceerd, dat ondanks toename van het motorverkeer, het aantal on gelukken niet is toegenomen. Vele fietsers en kleine dreumesen echter, die vlak voor de auto's de weg oversteken of langs de weg spe len, berokkenen het autoverkeer veeJ ellende. JHR. J. VAN VREDENBURGH v VAN ROSSEM S %/>CELES^ door Mary Burchell 41 VOGELS ALS HUISGENOTEN. „Vogels als huisgenoten" is ge schreven door een Engelse dame, Len Howard, die haar leven geheel aan de vogelstudie wydt. Haar huis is als 't ware een „instuif" voor de vogels, die tevens in haar tuin een ideale broedplaats vinden. Zij leeft niet alleen vóór de vogels, maar ook mèt de vogels, die haar vertrouwen, haar verstaan, haar te hulp roepen, haar na lange tijd herkennen, haar afhalen van de bus, enz. enz. In hoofdzaak zijn koolmezen-da den beschreven, maar in het gedeelte over de zang van de vogels vinden we een groot aantal bewoners van haar tuin opgesomd. Al het geschrevene berust op zelf verrichte waarnemingen en de inter pretatie van de feiten draagt een sterk persoonlijke tint. Een boek, waarvan elk vogellief hebber vee! vreugde zal beleven. De illustraties zyn zeer goed. De uitga ve is van de N.V. Uitgeversmij. El sevier te Amsterdam. Z. Toen ze de schouwburg verlieten, wilde hy nog met haar gaan soupe ren, maar J' 'nna verklaarde, dat het ai laat genoeg was voor een avond, waarop ze van plan was ge weest. dadelijk van kantoor naar huis te gaan Neil drong niet verder aan en begeleidde haar tot aan haar woning, maar wilde niet mee naar binnen en Joanna achtte dat ook maai beter, ómdat Auriel misschien reed. thuis zou zijn. Bij het zien van Neil zou haar vrees voor onthullin gen zynerzijds nog zijn toegenomen „Goedennacht, Joanna", sprak Neil, terwijl hij haar beide handen vasthield. „Hebben we nu heus vre de gesloten of is het maar een wa penstilstand „O, als Je het bedoelt of lk je je vergissing nog kwalijk neem, kun je gerust zijn", antwoordde ze, met eén blik op haar handen en wat verlegen lachend. „We zyn vrienden...... als je wilt". „Ik wil het", zei hij, bukte zich en druk e glimlachend een plechtige kus op een van de handen. „O, Neil!" riep Joanna vrolijk, maar toch ook door het gebaar we! ontroerd. ..Nog nooit heeft iemand mijn hand gekust". „Och, de gelegenheid leende zich ervoor", faeende hij. „En omdat ik geen nachtegalen of maanl'cht ter beschikking had, vond lk het maar beter, 't hierbij te lat V. „Je lijkt wel niet wijs!", riep Jo anna lachend, terwijl ze haar hand terugtrok, maar toen ze na een haastig „goedennacht" naar binnen snelde, betreurde ze Innerlijk de af wezigheid van nachtegalen en maan licht of wat anders voor een nóg romantischer afscheid zijnerzijds no dig zou ziin geweest. Haar ouders waren uit. maar ter wijl ze. zachtles fa zichzelf neuriënd, de trannen opging, stiet A"rie1 haar kamerdeur open en riep: „Wat ben je 'eat. Joanoa!" „Heus?" vroeg Joanna, verrast op ">r hc 'e kijkr->d. „Neen flat ben ik niet. We zyn dadelijk van de schouwburg hierheen gekomen". „O, ben je met hem naar de come- die geweest?" „Ja zeker, En waarom zou ik niet?" „Dat weet je zelf opperbest", zei Aurie), met een van zenuwachtig heid scherpe stem. „Zeg eens, wat bezielt je toch?" „Er is geen enkele reden voor je om bang te zijn, Auriel". verzekerde Joanna, terwijl ze de kamer van haar stiefzuster, die voor de spiegel luste loos haar haren stond te kammen, binnentrad. „NeiJ stelt hoegenaamd reen belang in jouw aangelegenhe len". „Maar hij is een vriend van Ge- raid - een intieme vriend zelfs. En hy weet van die brief, s het niet?' „Of hij weet, dat jij die geschreven hebt? Ja". „Het jij er de avond aan besteed om hem te overtuigen?", riep Au riel boos. „Neen, hij had begrepen, dat Je gisteravond had gelogen; dat heeft Maar je behoeft le geen zorgen te maken. Je blaast het hele geval veel te veel op, Au riel!" „Hoe dan ook, le zult toch begrij pt n, dat het beter is, hem gaande weg te laten schieten, nietwaar?" Er lag nu iets smekends in Auriel's daareven nog verwijtende stem „Het gaat niet alleen om die ellendi ge brief, maar ook om die inbraak van jou in zijn flat. O, hy zaJ er niet erg door geschokt zijn, maar het is een mooi verhaal om vrienden op te vergasten... en aan zo'n verzoeking kan een man tenslotte toch geen weeistand bieden". „Htt zal het niet vertellen, dat beloof ik je". Je kunt niet weten of hg het al dan niet zal vertellen. Waarom ben je zo koppig? "t Is immers voor jou zo iets onbelangrijks en het betekent voor my zo heel veel Een toevallige kennismaking en een paar afspraak jes wegen niet op tegen myn veilig heid en gemoedsrust". „Je overdrijft", zei Joanna koel- ties. „Ik begryp je niet' wat bezielt je toch?"-nep Auriel andermaal. „Ben le soms verliefd op die man of zo?' „Ik? Heus niet. 't Is alleen maai een prettige vriendschap, d'e me veel pleiziei doet en ik ben niet van plan. ze te laten schieten". Het klonk allemaal zo verstandig zo logisch, maar toen Auriel Joanna de vraag had gesteld, was by haar een gevoelige snaar aangeraakt. Wordt vervolgd 84. Jimmy Brown had zijn stamgenoten nu wel toege roepen, dat de overwinning hun was, maar dat had hij meer gedaan om de moed er wat in te houden, want hij begreep, zelf heel best, dat dit niet eerder het ge val zou zijn. voordat hij met Grauw Grauw definitief zou hebben afgerekend en zover was het nog lang niet. Grauw Grauw zelf had ook niet stil gezeten. Hij had twee zijner Bierbier Bavianen bevrijd en dat had de nodige ontsteltenis onder de Roeklraki's gezaaid Jim- blaaskaak!" Zien Jullie wel, dat hij niet kan toveren! Anders zou hij van ons allemaal wel een troep blaffen de honden gemaakt hebben, Maar dat kan hij niet. Hij kan alleen maar schreeuwen". „Jij kan ook alleen maar schr.-cuwen. 'andverrader". 'de Grauw ,.»au buiten zich zelf van woede. ..Jij staat dear vrilig op d- muur en je laat je volk door rr'-'-i B: vianen aan stuk ken rijten Kom eens bier lafaard, al6 ie de moed kui opbrengen!" Jlmmy jegreep, dat d" rer «rvaaiHjt- taal was. Als Grauw Grauw de Roekiraki's zou kunnei doen CTe' ~n. dat hij nie' v- -mm- k men. zouden -;i misschien niet verder w'Hen vechter Hjj zette zij" -oden aan de mond en schreeuwde „Dapper volk der 'r'raki's gij hcM de uitdaginf van deze snoever gehoord, rk zal komen' Ik zal her- neerslaan als een laffe moeraskikker. Vecht door en bespring hem van alle kanten. Ik kom! Woewoesoek komt!" In de gevangenis van Landsberg heeft Speidel eer begin gemaakt met het schrijven van zyn memoires. Hij was een van degenen die, voordat Hitlei aan de macht kwam, de we dergeboorte van de Duitse „Luftwaf fe" voorbereidden. In 1922 begonnen de Duitsers fa het diepste geheim onderhandelingen met de Russen met de bedoeling de bepalingen van het verdrag van Ver. saiHes te omze'Ien. Als Duitsland de gelegenheid had gebruik te maken van buitenlands grondgebied, zou niemand kunnen verhinderen, dat er weldra weer een machtige Duitse strijdmacht zou z(jn Het jaar na het begin van de onderhandelingen stem de Rusland prin toe Duitsland facili teiten te verlenen voor de opleiding van oiloten en voor het Inrichten van opleidingsinstituten voor de tank- en gasoorlogvoering. Te Lipezk ten Noorden van Voro- nezj \erd in 1924 een Duitse school voor luchtmachtpeisoneel gesticht. In 1928 kwam er by Sarator aan de beneden-Wolga een opleidingsschool voor de gasoorlogvoering en twee jaar later te Kazan aan de Wolga een voor tankpersnneel Al deze op- leidmgsins'.itutei ressorteerden on der een geheime opleidingsafdeling van de Duitse generale staf. die te Moskou haar hoofdkwartier had. Kort nadat de basis te Lipezk was ingericht, werde.i piloten uit de eers te wereldoorlog jonge cadetten en leerlingen van de burgervliegs'cholen daarheen gezonden voor een militaire scholing De eerste oefenvliegtuigen waren honderd Nederiandse Fokker- gevechtstoestellen, uitgerust met oritse Napier-motoren Later werden Duitse burgervliegtuigen getest en te Lipezk geschikt gemaakt voor mili tair gebruik. Deze machines werden op grote hoogte naar Rusland ge vlogen, omdat niemand iets van de ze geheime onleiding in het buiten land zou weten. HITLER MAAKTE ER EEN EIND AAN. Volgens Speidel werd in de jaren van 1924 tot 1933 opgeveer twintig millioen mark uitgegeven voor de op leiding van luchtmnchtpersonee) te Lipezk fa dit bedrag is niet begre pen de som, welke voor de aanschaf fing van de vliegtuigei en van de vliegveldinstallaties n« ig was. Hitier maakte in 1933 een einde aan het geheime gedoe in de Sovjet- Unie. Ntg enigp maanden, nadat hy aan de mach* erkomen was. bleef de basis bestaan, maa, toen gaf de dictator bevel ze op te heffen. Krachtens een in 1933 tussen Duits land en Rusland gestoten overeen komst gingei alle installaties en vijftig Fokkers in Rusische handen over. fa ruil hiervoor mochten de Duitsers hun testvliegers naar hun land terugbrengen, aldus vertelt „Het Binnenhof". VRIJDAG 3 APRIL. HILVERSUM L 402 m. 746 kc/S. 7.00— ..00 NCRV. NCRV: i.OO Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 lien woord vooi de dag. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek, 9.00 <i de zieken. J.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden 9.40 Gram. muziek, io.30 Passie dienst tl.45 Gram. muziek. 12.00 idem. 12.30 Land- en tuin- bouwmededeJingen. 12.33 Gram. muziek, 12.59 Klokgelui. 3.00 Nieuw 13.15 Viool, cello en piano. 13.55 Gram. muziek. 15.00 Negro spirituals. 15.15 Voordracht. 1545 Gram. muziek 16.00 „Verbena's voor de tuin en net overhouden van de kamer azalea' causerie. 1615 Kamermuziek. 16.50 Vocaal ensemble en solisten 17.30 Militaire causerie, 17.40 Gram. muziek. i7,45 Pries programma. 18.0> ram. mu ziek 18.15 Klein koor. 8.30 Huismuziek. 18.50 Nieuws en v eefberichten 19.01' Ned, Herv. kerkdienst, 20,15 ..MalthSus Pas sion". 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA, 10.00 VPRO 10.20 VARA. 12.00 AVRO 17.30 VARA- L9,3<> VPRO. 41.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA; 7.00 Nieuws. 7.10 Gram, mu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 «ram. muziek, 8.00 Nieuws- en weerbericnten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Vooi de nuls vrouw 9.05 Gram. muziek. >.40 Voor de kleuters. VPRO; lü.OO „Kinderen en men sen". causerie. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Gram. muziek. 10 55 Orgelspel. 11.16 Radiofeuilleton. 11.35 Bas-bariton en piano, AVR 12.00 Promenade irkest en soliste, 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen 12.33 Sport en prognose 12.48 Gram. muziek. 13,00 Nieuws 13.15 Mede delingen of -am. muziek 13.20 geva rieerde muziek. 13-45 Kookpraatje. 14.00 Orgel en alt. 14.30 Voordracnt. 1450 Gr. muziek. VARA: 16.01 Kamerorkest. 16.35 Voor de leugd 17.00 Kinderkoo' 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws, 18.15 Te- licitaties. 18.45 „Achter de horizon", ge schiedenis des Vaderlands. 19.00 Gram. muziek L9.10 Roven, gers ei Bri gadiers' klankbeeld VPRO: l9.Su vond- maaisdienst. 20 45 <amer.<oor en orgel. VARA- 21.00 Cabaret. 11,35 V-v da, <1i bbel- kwartet. 21.55 Buitenlands weekoverzicht, 22.10 Pianorecital. VPRO 22,40 ..Van daag' causerie. 22.45 Avondwiicnng VA RA; 23.15 Gram. muziek 1.3.30—24 00 idem.. 1 TELEVISIE. 20.15—21.45 .Het ijdensverhaal gezien door middel- iwse meesters", film. Toe spraak en gewijde muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 12