NIEUWS IN EEN N0TED0P Zwin Zijpe De wereldreis van JIMMY BROWN IN ORANJEZON WORDEN 15 DIEPE BRONNEN GEMAAKT WALCHEREN BEKENDMAKING DINSDAG 31 MAART 1953 PtiOVINClALB ZEEÜW8E COÜ R A NT 8 PROJECT VAN 85.000 Gemeente Middelburg stelt drinkwatervoorziening gedurende de zomer veilig De prise d'eau van het waterleidingbedrijf der gemeente Middelburg te Oranjezon is, zoals bekend, tengevolge van de ramp op 1 Februari voor een groot deel voor de levering van drinkwater uitgeschakeld en het zoutgehalte van het open kanaal is nog steeds van dien aard, dat slechts een i>e_sche ..ii hu te.-limid water aan de nrisi d'eau kan worden ont trokken. B. en VV. van Middelburg vragen de gemeenteraad thans een crediet van 85.000 voor het slaan van diepe bronnen. Waar het tot standkomen van dit project een gevolg is van de overstroming der dui nen, zullen de kosten daarvan worden bestreden uit de te zjjner tijd te ontvangen stormschadevergoeding. Gedurende de aanstaande zomer maanden zal het watergebruik na tuurlijk aanmerkelijk toenemen. In verband met het hogere gebruik zal de Waterleidingmij. Midden-Zeeland minder kunnen leveren dan thans het geval is. Verhoogde aenvoer van drinkwater per tankboot zou dus noodzakelijk zijn, doch de hieraan verbonden kosten zijn zeer aanzien lijk. In verband daarmede is, zoals wij reeds eerder meldden, in samen werking met het Rijksinstituut vooj Drinkwatervoorziening een nlan in studie genomen voor net onttrekken van diep water tussen twee kleila gen in de prise d'eau. Dit plan If thans gereed en om vat het vervaardigen van 15 pomp putten. Deze putten, welke op een diepte komen te liggen van 15 tot 20 m., zullen worden aangesloten op een leiding, die loopt naar de cen trale zuigput op het pompstation te Oranjezon. De capaciteit van elke put zal 5 m3 per uur bedragen, zo dat het op deze wyze mogelijk zal worden, 75 m3 drinkwater per uur extra te winnen, waardoor gerekend kan worden op ongeveer 1500 m3 per dag. De totale kosten worden ge raamd op 80.000, terwijl «1e bijko mende werken nog een bedrag van 5000 eisen. Deze kosten lijken ogenschijnlijk zeer hoog, daar van deze putten slechts in de komende maanden vol ledig en in de toekomst een zeer be scheiden gebruik kan worden ge maakt. Worden zij echter vergele ken met de kosten van wateraan- voer per schip, dan is het plan fi nancieel volkomen verantwoord. De kosten van aanvoer per tanker be- Gymnasium Middelburg bracht „Drie wijze gekken" Dat „Nihil Sine Labore", de leerlin genvereniging van het Middelburgs Gymnasium, met zoveel voldoening op 'de Zaterdag in het Schuttershof gege ven feestavond kan terugzien, is wel in de eerste plaats te danken aan de voorbeeldige opvoering van de aardige comedie „Drie wijze gekken" van Austin Strong. Mevrouw A. A. Schel- tens en jhr. rnr. E W. F. Wttewaal van Stoetwegen, die tezamen de regie verzorgden (en die het klappen van de zweep kennen!) hebben wel alle eer van hun werk gehad. Dit geestige blrjspel, dat nu en dan ook een beetje op een „thriller" ge leek, bracht de talrijke toeschouwers in kennis met drie ongetrouwde heer tjes op leeftijd, die even uit hun ge bruikelijke sleur kwamen en de kluts kwijt raakten, toen de charmante dochter van hun jeugdliefde haar in trede in hun vrygezellenwoning deed en dit meisje bovendien nog duistere connecties met de onderwereld bleek te bezitten. Het drietal „wijze gek ken" werd werkelijk voortreffelijk uit gebeeld door J. van Woerden, (het succes van de avond als de tempera mentvolle brombeer Findley), A. Peeck (de dokter) en A. Krips (de- rechter), die zeer goed gegrimeerd waren en voor vele kostelijke momen ten zorgden H. P. Colmjon speelde heel vlot de van jeugdige overmoed overkokende amoureuze neef en Mie- ke Snoep was lief en overtuigend als het meiske, dat tot zoveel onrust en verwarring aanleiding gaf. Thea Jeur- gens typeerde alleraardigst een oude huishoudster en P. Minderhoud was een gangster a la Hollywood. Maryke Ghijsen, P. van Veeren, F. Haak, D. Stufkens en W. Wiebes kweten zich in kleinere rollen eveneens goed van hun taak. Na het happy-ending bood de prae- ses, P. Corver, de jeugdige actrices bloemen aan. Een gezellig bal tot diep in de nacht vormde het besluit van dit genoeglijk scholierenfeést. Feestavond buurtvereniging In de zaal Mercurius te Middelburg bood de buurtvereniging Brak-, Bree- en Nederstraat haar leden een feest avond aan. Het door eigen krachten verzorgde carbaretprogramma viel zeer in de smaak. Vooral de klom pendans, uitgevoerd door „Volen- dammertjes", werd een succes. De zangnummers en schetsjes werden heel verdienstelijk gebracht en wer den met een dankbaar applaus be loond, de declamatie, o.a. van Clin- ge Doorenbos' „Nederland zal niet versagen", vond een aandachtig ge hoor. VOETBAL E.M.M. bleef Koewacht met 30 de baas Koewacht, een van de gegadigden voor de onderste plaats, moest Zon dag voor het bezoekende EMM met 0-3 de vlag strijken. De zeer sterke wind dwars over het veld deed ook hier veel afbreuk aan het spel en van goed voetbal kon dan -ook wei nig sprake zijn. EMM wist zich nog het beste door de moeilijkheden heen te slaan en zag kans om nog voor de rust een 2-0 voorsprong te behalen door doelpunten van C. v. d. Gruijter en C. Groen. Na de rust had Koewacht iets meer voordeel van de wind maar te gen de goed spelende achterhoede van EMM viel weinig te bereiken. Bovendien had de midvoor van Koe wacht pech toen een harden goed schot op de paal stuitte. In de laat ste minuuut bracht Millenaar de einstand op 0-3 en zijn club een eindje uit de gevaarlijke zone. Koe wacht werd door deze nederlaag weer iets vaster op de onderste piaats gedrukt. dragen minstens 1,75 per m3. Dal betekent, dat de kosten ad 85.000 reeds gedekt zijn bij het onttrekken van 48.572 m3 water. P°ze hoeveel heid zal zeer zeker in d a.s. zomer maanden nodig zijn. daar gerekend moet worden, dat. zander tankboot- aanvoer. dagelijks ongeveer 2000 m3 aan de Oranjezon zal moeten wor den onttrokken. Een belangrijk fac tor is, dat het water op Walcheren aanwezig is, zodat men onafhanke lijk is van stagnaties in de aanvoei van elders. Daar de deskundigen het dringend gewenst achtten, dat met het werk zo spoedig mogelijk een begin wordt gemaakt, hebben B. en W. de direc teur van het waterleidingbedrijf, vooruitlopend op de goedkeuring van de raad, gemachtigd, het werk on middellijk te doen uitvoeren. yyDie fiets moet je mij geven Een inwoner van Middelburg kwam op het politiebureau vertellen, dat hy in de avonduren, toen hij op zijn rijwiel over de Koudekerkse weg reed, ter hoogte van het slot ,.Tei Hooge" werd aangehouden door een onbekende, die hem vasthield en hem het bevel gaf, de fiets over te geven De man dacht er uiteraard niet aan, maar verstrekte de onbekende een stevige klap, waardoor deze tegen de grond sloeg. Nadat circa dertig DUW-arbeiders bestellingen hadden geplaatst bij de patates-friteskraam op het Molen water en al kauwende waren vertrok ken, miste de juffrouw in deze kraam een nikkelen klokje en een flesje worstjes. De politie werd er In ge kend. Deze gaf zekere A. V. uit Mid delburg een proces-verbaal omdat hij in de Noordstraat met zijn bestel auto in botsing was gekomen met een personenauto. Ouderavond Christelijk Nationale school De Christelijk Nationale School te Vrouwenpolder hield haar jaarlijkse ouderavond, welke werd begonnen met bezichtiging van het werk der leerlingen, onder voorzitterschap van dhr. A. v. Sparrentak. Nadat de voorzitter in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk had verwel komd sprak de heer Van Bennekom, Inspecteur van het Christelijk Natio naal Schoolonderwijs, over ,J)e Christelijke school, een venster op Je zus". Spreker kreeg na afloop ver schillende vragen te beantwoorden. De heer Van Bennekom sloot de ver gadering met dankgebed. Bodenhuis te Middelburg Sedert lang tussen de gemeente Middelburg en de bodenvereniging „Ons Belang" gevoerde onderhande lingen om te komen tot de bouw van een bodenhuis, waaraan zeer grote behoefte bestaat, zijn thans met suc ces bekroond. B. en W. hebben, behoudens goed keuring van de raad, de vereniging voorgesteld, dat de gemeente het bo den huis laat bouwen. De stichtings- kosten worden geraam i op 26.300. inclus'ef de grondkosten ad 1900 Nadat het gebouw voltooid is en de volledige stichtingskosten bekend zijn, wordt dit gebouw met de grond door de bodenveren'ging van de ge meente gekocht Van de koopsom voldoet zij bij de overdracht een kwart gedeelte. Voor het restant v°rst.rekt de gemeente d- vereniging die ter verkrijging van rechtspersoon- 'ijkheid zal worden omgezet in een coöperatie G.A., een geldlening onder verband van eerste hynotheek met een looptijd van 50 jaar en 'een rente voet. van 4 De bodenvereniging heeft zich daarmee accoord ver klaard. B. en W stellen de raad thans voor. goedkeuring aan d°ze •rang van zaken te hechten en ten behoeve van de bouw een cred'et van f 24.400 te verstrekken en voorts in nrinc'ne thans reeds te besluiten tot verkoop van het gebouw met ver strekking: van een geld'ening tot pen bedrag van ten hoogste 75 van de koopsom onder verband van eerste hypotheek. De financ!erinasmiddel'ar' van Middelburg B. en W. van Middelburg hebben de ge meenteraad een overzicht van de finan cieringsmiddelen overgelegd. Het saldo ei gen kapitaal (dat is kapitaal, dat altijd en onverkort ten behoeve van het nageslacht in stand behoort te worden gehouden) bedroeg op 31 December j.l. f 397.922.40 het saldo op die datum van de reserves (dat zijn bedragen, welke, indien nodig en onder bepaalde omstandigheden, mogen worden gebruikt ten behoeve van de ge wone en de kapitaaldienst) f 774.831,29. Het saldo der waarborgsommen bijzonder gewoon t.o. en bijzonder u.l.o. was f 4719,95. Het saldo van de geldleningen op 31 December jJ. was groot f 13.399.389.70. het saldo der rijksvoorschotten f 3.178.2G0.29. Voorts is een overzicht verstrekt van de kapitaalsuitgaven en -lasten dienstjaar 1952. Het oorspronkelijk bedrag der kapi taalsuitgaven (aanschaffingswaarde) be droeg bij de aanvang van het dienstjaar f 20.888.462.64 en aan het einde van het dienstjaar f 21.738.035,02. Het totaal der bijdragen aan de afzonderlijke hoofdstuk ken voor de kapitaalsdienst wegens dek king van kapitaalsuitgaven (afschrij vingen) en/of wegens terugontvangst van aan de bedrijven verstrekte kapitalen be droeg f 435.664.43, T.e.m. 1951 werd reeds afgeschreven f 444.374,33. Het geïnvesteerd bedrag (boekwaarde) was aan het einde van het dienstjaar f 20.857,996.26. De rente en andere kosten oeliepen een totaal van f 646.636,97. Het totaal der kapitaalslasten was f 1.082.301,40. Kinderkoor „Jong Leven" gaf uitvoering Het kinderkoor „Jong Leven", on derafdeling van „De Volksstem" te Vlissingen trad Zaterdagavond voor het eerst in het openbaar op in het Concertgebouw. Na een openings woord door de heer Chr. Parent, voorzitter van de „De Volksstem", stelden de jongelui zich voor met het vlotte „Hier zingt Jong Leven", woorden van de heer C. Romeijn, muziek van dirigent Ab Lichtendahl. Er werd vervolgens een byzonder aardig programma ten gehore ge bracht van kinderliedjes, dat bij het talrijke publiek een dankbaar ap plaus oogstte. Voor de pauze kwa men de jongste kleuters met enkele speelliedjes, waarvan vooral het laat ste „Sneeuwpret", eveneens van de heren Lichtendahl en Romeijn, een groot succes had. Na de pauze werd de kinderoperet te „Repelsteeltje" opgevoerd. De ouders hadden van de costumering veel werk gemaakt, terwijl de jonge artisten weinig last van planken koorts bleken te hebben. Er was ern stig gestudeerd en het geheel maak te een vlotte en plezierige indruk. De dank voor de heer Lichtendahl en zijn medewerkers was dan ook groot, welke zich uitte in een surprise voor hem en de heer Romeijn. Na afloop was er een gezellig samenzijn. Bouwbedrijfsbond vergaderde De afd. Vlissingen van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond hield haar jaarver gadering in het gebouw der A.N.M.B- De voorzitter, de heer A. van Biemen. releveerde de voornaamste gebeurte nissen van het afgelopen jaar. De be stuursleden, de heren A. Buijs, J. Hekhuis, J. de Klerk en G. Winkel, werden bij acclamatie herkozen. De penningmeester sprak een pro pagandistisch woord voor verdere uitbouw van de A N.B en deed een beroep op de leden deel te hemen aan de ledenwerfactie, welke er op gericht is nog dit jaar een ledental van 60.000 te bereiken. De districtsbestuurder, de heer J van der Hout, hield een korte rede over de bondswerkzaamheden in de getroffen gebieden. Ter nagedachte nis van de slachtoffers werd een mi nuut stilte in acht genomen. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer J. L. Constandse, secre taris van de V B.B„ die een uiteenzet ting gaf over het werk van de Arbei ders Kunstkring. Met een opwekking deel te nemen aan het werk van de organisatie Be scherming Burgerbevolking werd de ze vergadering gesloten. Officiële publicaties MIDDELBURG. BEKENDMAKING PRIJZENCOMMISSIE. De Prijzencommissie Middelburg maakt bekend, dat zij op Vrijdag 3 April a.s. (Goede Vrijdag) geen zitting houdt. Dé eerstvolgende zitting is op Vrijdag 17 April a.s. (in het Stadhuis, ingang Lange Noordstraat, 's avonds tussen 8 en 9 uur). Stranden van Knokke en Heist worden opgehoogd Het gemeentebestuur van Heist an Knokke heeft besloten het strand, dat door de vloedgolf van Februari zeei heeft geleden, te versterken en op te hogen Hiertoe zullen zandzuigers uit het kanaal, dat toegang geeft tot de haven van Blankenbergne, 200.000 kubieke m zand ophalen Van Blan- kenberghe uit, zal dit zand dooi mid del van 'n pijpleiding naar Zeebrugge worden geleid. Van hier zal het aan over een afstand van meer dan 3 km op het strand bij Heist en Knok ke worden aagebracht. Met de uitvoering van dit werk ls een bedrag van fr. 10 millioen ge moeid. Middelburgs raad bijeen op „derde Paasdag" De gemeenteraad van Middelburg komt in vergadering bijeen op Dins dag 7 April te 2 uur, voor Walcheren „derde Paasdag". Waar rijn onze schepei. Amstelpark p. 29 Sable Csl. n. Nederl. Annenkerk 30 v Nagoya te Kobe. Ai.ndskerk 30 v Japan te Antw Calt. Nederl. p. 29 Casquets n. Sidon. Calt. Pernis p. 29 Pantellaria n. Sidon. Grotekerk 30 te A'dam. Laurenskerk 29 te Pt. Said n. Calcutta. Lekhaven 29 v. Pt. Soudan n. Sydney. Lemsterkerk 30 v B Shapur ie Bushire Leopoldstcerk p 29 Finist n. Hamburg. Leuvelkerk 30 v. Karachi n. Rott. Lissekerk p. 29 Quess. n. Bushire. Marisa p. 29Malta n. Djibouti 31 re Pt. Saio verwacht Meerkerk 29 v. Aden n. Rotterdam Mehskerk p. 29 Gibr. i.. Japan. Muiderkerk 29 v Colombo n. Aleppey. Orestes 29 v. N. York te C. Haitien vertr n. Guanta. Ridderkerk 30 v. R. Tanura te Bushire. Sliedrecht p. 29 G. v Bougie n. Aden. Westland 28 v. Montev n. Amsterdam. Winterswijk 29 v. Kingston n. Rotterdam Bantam 29 180 m. OZO Messina n Rott Bloemfontein 30 v. Amst. te Bremen. Boschfonl p. 29 Perim n. Amsterdam. Graveland 29 150 m. OZO Madeira n Am sterdam. Jagersfontein 30 v. Amst. te Kaapst. Maasdam 29 v. Southampt n. New Vork. Nw. Amsterdam 29 620 m. WZW Valentia n. Rotterdam. Nw. Holland 29 v. Djak. te Singepore Oranjefont. 29 360 m. NW v. Kaapst. n Amsterdam. Radja p 30 Ouess n. Fredertkst. Sti Soenda 29 v Honk n Djak. Van Heutsz 29 Zanzib te Mauritius. Westerdam 30 v. Roti te New York Willemstad 29 860 m. NO Barbad n Amst Joh v Oldenbarnev p 29 Ouess. n. Amst- Sibajak 30 v Wellington te Rotterdam Z"lderlcruis p 30 Finist. n. Amst. 0 Op Dinsdag O September a.s. zal te Breda de gouden jubileumfokdag worden gehouden van de Vereniging tot Bevorde ring van de Trekpaardfokkerjj in de krti.„ Breda van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond De vereniging bestaat vijf- Ug jaar 0 De Vereniging voor penntngkunst' heef een bedrag van 9000.— afgedragen aan het Rampenfonds, zijnde 2/3 van de Druto-ontvangsten uit de Verkoop van de door prof Wenckebach ontworpen en door de Vereniging uitgegeven penning „Wa tersnood 1953", in de eerste maand na be' verschijnen. 0 De Franse koorddanser Elleano Is Zon- dag in de omgeving van Straatsburg ove» een koord de Rijn overgestoken. Hij legde de 300 meter in 25 minuten af; daarna keerde hij in dezelfde Ujd naar de Franse oever terug. Marktberichten AARDAPPELBEUBS BOTTERDAM. 30 Maart 1953. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts. Ei genheimers 1516; Bintjes 1314; Beve landers 1415: Furore 13.50—14: Alpha's U—11.50; Rode Ster 14—15.50. Zandaardppeleh 35 mm. opwaarts. Vo- ran 8.85; industrie 8.85; Wtlpo 8.85. Droge voeraardappelen 3.50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden. vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. De volgende week zal de aardappelbeurs te Rotterdam worden gehouden op Dins dag 7 April. GRAAXBEURS ROTTERDAM 30 MAART 1953. Binnenlandse granen officieuze noterin gen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe zonder vochtconditie - 26.50— 27.60. Op vochtconditie franco fabriek tot 27.55. Voedergranen: Zomergerst met wei nig kooplust 2931.50; Wintergerst prijshoudend 2829; Haver kalm 25 —26. Rogge goed prijshoudend - 28.50 —29 50 Mais - geschoond met meer attentie 31.2532 Peulvruchten, zeer flauw: Groene erw ten 40—49; Schokkers 5057.5; Bruine bo nen tot 90. VISMIJN TE VEERE. 30 Maart 1953. Export garnalen 1058 kg 138163 Han dels garnalen 171 kg 57—68 Bot 62 kg 22— 47 Grote tong 9 kg 155—194 Rog 15 kg 27 —34. Ongesorteerde vis 9 kg 25106. VEILING GOES. 30 Maart. Spinazie 57—62. Snijsla 116— 130; Rabarber 43—52 Spruiten 61. Veldsla 22 -26, alles in guldens per 100 kg Radijs 17. Selderij 10, beiden per bos. VAN TOT Leden en donateurs van de Veerse voetbalvereniging hebben in de Schotse Huizen gezellig de jaarlijkse feestavond gevierd De voetballers bewezen behalve op het veld ook op de planken chuis te zijn en verzorgden een programma, dat volgens de opgewekte berichten bijzondei in de smaak is gevallen Aan het feest zal bovendien ook nog een practische kant want na afloop kon 54.— aan het Ram penfonds worden afgedragen. In de Axelse sportwereld heerst vreug de en dat terecht. Na vele moeizame po gingen is het de K.N W U in samenwer king met verschillende andere instanties eindelijk gelukt om uitstel te verkrijgen voor de Axelse amateur-renner Verhelst die zoais bekend, op 8 April a.s. de wa penrok had moeten aantrekken. Niet ai- leen is Verhelst een groot financieel na deel bespaard, maar hij zal zich ou ten volle op het nieuwe seizoen kunnen voor- bere.den en daardoor waarschijnlijk weer een aanzienlijk aamai successen op zijn naan bréngen. Het optimisme in Axel is algemeen nu men inplaats van „Verhelst soldaat" kan zeggen „Verhelst rijdt doorl". Met de tractor van de heer M. de Jon ge u Oud-Vossemeer was er iets niet In orde. want plotseling op een zeer ongele gen moment begon „het ding'' zo maar op zijn eentji te rijden, hetgeen voor een tractor alleen altijd met ongelukken pleegt af te lopen Het eigenwijze voertuig kwam dan ook prompt ln de sloot terecht, zodat er een kraanwagen aan ce pas moest komen om het weer op de rechte weg terug te brengen. Er was enige mate riële schade. En dan nog een optimistisch bericht uit Aardenburg, waar bet plaatselijke wan delpark „Het Verloren Kostje" dat m de oorlog werd verwoest met eiken, essen en beuken opnieuw is beplant. Men heeft er ook nog ongeveer 10.000 heesters en strui ken aangebracht, waarbij plaatsen werden gereserveerd voor toekomstige openlucht spelen. Men hoopt nu in Aardenburg maar, dat het geld. dat aan „Het Verloren 82. De uitwerking, welke Jimmy's woorden had op al le apen die zich op het binnenplein bevonden was on- beschrijvelijk Er waren er wel bij. die trachtten te vluchten, maar de meesten beseften, dat er iets mach tigs ging gebeuren. Ztf voelden, dat het uur der bevrij ding nabij was en dat eindelijk hun kans om hei on- drageliik 'uk van Grauw Grauw en zijn handjevol Ba vianen ai 1e werpen, was gekomen Zij drongen op naar het midden van het plein en sommige trokken de man den waarin de slachtoffers van Grauw Grauws tover kunsten zich bevinden moesten naar zich toe. Maar in tussen had Grauw Grauw zich van zijn eerste schrik hersteld. Hij slingerde de Roekiraki's terug en schreeuw de tegen de Bavianen„Grijpt die verrader, breng hen bier. Ik zal hem in een adder doen omtoveren" Jim my zette zijn handen weer aan zijn mond. „Dat kunt gij niet, Grauw GrauwI", schreeuwde hij. „Gij kunt al leen maar brullen en snoeven, maar toveren kunt gij niet. Broeders, weest niet bang voor hem. Het ogen blik var de opstand is gekomen. Werpt U op de schild wachten. byt ze. waar ge ze bijten kunt. Gij zijt mei honderden -n honderden en zij slechts met hun nege nen Bespringt hen van alle Kanten Wees moedig, mijn vok Het uur der bevrijding is aangebroken. Ik zeg dat. uw nieuwe stamhoofd Woewoesoeki!" Toen Jimmy dil had uitgeschreeuwd, dook h|j weg en rende over de muur zo haro als hij Kon lopen '"ij zag. dat zijn woor den hun uitwerking niet hadden gemist. Op het mid denplein was een algemeen handgemeen losgebroken De Bavianen werden van alle kanten door de Roekira ki's besprongen, doen deze vochten verwoed terug. In het midden slond nog steeds Grauw Grauw Hij keek naar de muur Zijn ogen zochten Jimmy. Toen hief hij de oorlogskreet der Bierbier Bavianen aan....Ill Kostje' is besteed geen „verloren postje' zal blijken te zijn. Kort en Klein Vooqr de betrekking van onderwijzeres aan de o.l- school te Haamstede in de va cature mej. P Driessen hebben zich tol heden 1 sollicitanten gemeld. Tijdelijk werd in de vacature benoemd mevrouw A. A. Blom—v. d. Walk. In Axel gingen twee meiskes voor hel Rampenfonds mei een kijkdoos rond Hun hulpactietje werd een succes, wani zij brachten niet minder dan f -.5,51 bij elkaar. De heer I. Provoost te Axel werd be noemd tot diaken van de Hervormde Provinciale Diaconale Commissie. Bij het besluit van het eerste cursus jaar van de arbeidersavondschool te Axel bood de cursist, de heer J Bolleman. na mens alle leerlingen aan de jnderwijzei de heer A Brevet, enige nuttige geschen Ken aan De heer C. van Bendeghem hiela na afloop van deze kleine plechtigheid een propagandistische speech. De collec.es voor de zending te Axel brachten in 1952 ui totaal op f 2419.81, de begroting was f 2000. Niel minder dan f 114.— brachten de teerlingen van de o.l. school te Retr&ncbe ment oijeen door het verkopen van wa tersnoodlepeltjes. Aan de R.K vlassersschoo) te Koe wacht slaagden de volgende cursisten uil Si Jansteen: G oe Beule. A de Kindt, Et de Kindt, Th. van Hauten. F. van Bemor- tel er. R. van Dorsselaer. In „La Belle Vue te Terneuzen verga derdt de personeelsvereniging van ae N.V ..De Hoop' onder voorzitterschap van de heer W. v d. Hoop. Het ledental is nog steeds stijgende. Tot oli-uwe bestuursleden werden gekozen de heren J. van Doorn. F Simons en D de Jong. Besloten werd deze zomer een reis te maken en zo moge lijk aan het einde van het jaar een feest- avonc te houden. Ir, de gemeente Gapinge werden over de maand Maart 12 slachtvergunningen uitgereikt Het eerste tiental van de schaakvereni ging .Middelburg, dat uitkomt ln de 2e klasse van de K.».SB., zal de >eide nog resterende wedstrijden legen Den Bosch en Max Euwe met meer spelen imdal hei reizen naar Brabant met teveel moeilyk- üeden gepaard gaat. Voor het eindexamen van de cursus ln lanabouwboekhouden en bedrijfsleer te Meliskerke slaagden de volgende leerlin gen: W. van Lïere, Oostkapele Z. Poppe. Grijpskerke; A. de Visser. Meliskerke: J Meyers. Zoutelande; F de Witte. Zoute- lande; Joh. Maljaars. J. de Visser. L. de Visser en J. Verhage, allen te Aagtekerke. 0 Het I'ejechoslowaakte persbureau „Ce- teka" oeeft medegedeeld, dat een ge rechtshof te Praag acht Jehovahs getui gen tot gevangenisstraffen van achttien tol vijf jaar heeft veroordeeld. Zo werden beschuldigd van sabotage, landverraad en inbreuken op bel gemenerecht. 0 Tachtig colli, tezamen inhoudepde ruim 23X100 kg. thee. zijn met bet Nederlandse m.s. „Bree Helle te Rotterdam aange komen. een geschelde van de regering van Pakistan ten behoeve van de slacht offers van de watersnood. 0 Koningin Juliana van Nederland en Koning Boudewljn van België, die de ter aardebestelling van Koningin Mary zullen bijwonen, kwamen Maandag per vliegtuig in Londen aan. 0 De Nederlandse ambassadeur in Mos kou, Jhr mr P. D. E. de Teixeira de Mat- tos. is door de president van de Sowjet- Unifc. maarschalk 'VorosjUol. ontvangen. De nieuwe ambassadeur beeft z(jn geloofs brieven overhandigd. 0 De 23-jarige Zwitsers Kupferschmldt en Eiber zijn Maandag te Bazel op be- scnuldiglng van economische en militaire splormage ten behoeve van de Sowjet- Unle tot dne jaar {evangcnisslraf veroor deeld Zij hadden gepoogd de resultaten van wetenschappelijke onderzoekingen, die gedeeltelijk van militair belang wa ren aan de Russen bekend te maken. mers ln haar herstellingsoord te Ede ge durende de maanden April en Mei gratis ter beschikking van ambtenaren >f hun volwassen gezinsleden uit de rampgebie den Ook voor nlet-leden der vereniging geldt dit b&nbod. 0 Maarschalk Tito is Maandag na zijn vijfdaags bezoek aan Engeland in zijn land teruggekeerd. Te Split in Joego Slavic waar zijn schip binnenkwam, viel hem een uitbundige ontvangst ten deel. 0 Bondskanselier Adenauer zal in Mei een bezoek aan Engeland brengen zo wordt van gezaghebbende zijde te Londen vernomen Verwacht wordt, dat hij ook Eden zal ontmoeten. 0 Premier Naguib van Egypte heeft het vonnis bekrachtigd, waarbij zijn vroegere medewerker het regentschapsraadshd ko lonel Mehanna tot 25 jaar gevangenisstraf wero veroordeeld. Hij en nog enige ande re badden saamgezworen tegen het nieu we regime 0 Op de Azoren stortte een Amerikaans toestel B. 29 neer. De 16 inzittenden wer den gedood In Tanganyika stortte een toestel van de Centra) African Airways neer. Alle 13 Inzittenden kwamen om het leven. Amsteidamse Bp"**s 27 Maart 30 Maart 104(4 - 94% 95% 94% 94% 96% 78% 94% 96% 96% 78% 94% 163% 164% 166% 163% 190% 212% 160 176 174% <64% 158% 175% 174% 318% 91% 146% 124% 124% Bank v. Ned. gem. 4% Bank v Ned. gem. 0-5-10 Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3('4) Nederland 1947 3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 z.b. 3 Nederland 1962-64 m.b. 3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Indie 1937 A 3 Nat. Handelsbank Ned Handelmij. A.K.U. Bergh's en furgens Calvé-Delft centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wllton-Feljenoord Biiliton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika L{jn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deh-Batavia Mij. Dell Mij. Baltimore-Ohlo New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel Genera) Motors Intern Nickel Kennecoti Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcontinental Shel Union Tide Water He. wilde gisteren op oc beurs Uler- minr vlotten Er .1 eerste een matte onge animeerde stemming en in scherpe 'egen- stelling tol de vorige week waren interna tionale waarden aangeboden. De paasva- cantie omvat weer de traditionele vier da gen. vanaf as. Vrijdag, zodat ex deze week ook maar vier beursdagen zijn. Hierbu voegde zich gisteren de faciot van de berichten over afneming van de Inter nationale politieke spanning, die uiteraard met voldoening werden vernomen, maar Oeurslechnisch bekeken bet koerspeil drukten. Kon Olie lag ^an de zwakke kant. De opening was vier punten beneden het slot "an Vrijdag, maar in het verdere verloop volgde toch enig herstel. A.K.U. opende 01 166. dus goed prijshoudend, om vervol gens tot 164% in te zakken Unilever kon zich niet volledig handhaven. Op de scheepvaartmarkt moesten aandelen Ne derland 3 procent prijsgeven. Men ver- Keert nog aJtyd in onzekerheid over het var. deze maatschappij te verwachter divi dend Indonesische fondsen bleven oj het vorige peil en vertoonden nauwelijks eni ge beweging. Prolongatie 3 pet. AMSTERDAMSE WISSELMARKT Londen contant 10.56—10.57 Parus con tant 1.07951.0815. Zfirlch contant 86.79 86.89; Stockholm contant 72-86—72.96, Vrije dollar contant 3.79ft—3.79H; Brussel con tant 7.59%7.60%. 113% 85% 28% 23% 23% 41% 53% 65% 44% 74% 50% 40% 22% 61% 70% 104% '13% 85% 28% 23% 23 41% 53 64% 44% 74% 50% 61% Nagekomen advertentie De nog te verwachten ongeregelde toevoer van leidingwater maakt het noodzakelijk, het leidingwater voor inwendig gebruik tot nader bericht te koken. N.V. Waterleiding Maatschappij Zuid-Beveland, DE DIRECTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5