KAPPIE EN HET DRIJVENDE WOUD JOANNA'S DIEFSTAL DE NOTA OVER HET NIEUWE BURGERLIJK WETBOEK VOLGENDE MAAND BEGINT HET VLIEGSEIZOEN WEER '1 Zit vast vdster met VELPAFIN SPORT EN WEDSTRIJDEN KLMEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 31 MAART 1953 Vaste commissie voor privaat- en strafrecht adviseerde De vaste commissie voor privaat- en strafrecht uit de Tweede Kamer heeft voorlopig verslag uitgebracht over de nota betreffende het nieuwe Burgerlyk Wetboek en de eerste reeks vraagpunten van prof. Meyers. De vaste commissie beperkt zich thans tot de nota zelf en de eerste reeks van vraagstukken, teneinde de openbare behandeling zo spoedig mogelyk op gang te brengen. Binnenkort hoopt zij ook over de volgende drie reeksen van vraagpunten verslag te kunnen uitbrengen. Zij behoudt zich voor dit ook ver der in gedeelten te doen. Ten aanzien van het voornemen der regering om het handelsrecht, dat thans in het Wetboek van Koophandel is geregeld, in het Burgerlijk Wetboek op te nemen, bleek bij de bespreking- in de commissie geen eenstemmigheid te bestaan. Een deel der commissie meende aan één overzichtelijk wet boek voor het burgerlek en handels recht tezamen de voorkeur te moeten geven. Een ander deel van de commis sie bleek ten deze enigszins sceptisch gestemd te zijn. Met het overbrengen van het bewijs recht naar het Wetboek van Burger lijke Rechtsvordering kan de commis sie zich geheel verenigen. De commissie kan zich met behoud van het zogenaamde negatieve stelsel ten aanzien van de registers voor za ken, voor welker overdracht of vesti ging een inschrijving in de openbare registers noodzakelijk is, verenigen, zo merkt zij op over het eerste vraag punt. Het verdient geen aanbeveling over te gaan op een geheel ander systeem van grondboekhouding. Wel behoren verbeteringen te worden aange bracht uit hoofde vein de bescherming van rechten van derden te goeder trouw door in- of overschrijving van bepaalde gegevens. De mogelijkheid van overdracht van onroerende zaken door overschrij ving van een onderhandse akte dient niet gehandhaafd te blijven, is het oordeel over het tweede vraagpunt. De commissie is van mening, dat de authentieke akte bij overdracht van onroerende zaken voortaan verplicht behoort te zijn, ook voor publiekrech telijke lichamen. Naar het inzicht van de meerderheid der commissie behoort de conclusie naar aanleiding van vraag 3 derhalve te luiden: De eigendomsoverdracht tot- zekerheid, mits bij akte met vaste dag tekening, moet geldig blijven, behalve daar, waar het mogelijk is op bevre digende wijze een regeling voor een registerpandrecht op bepaalde catego rieën van goéderen te treffen. Voor overdracht en inpandgeving van vordering op naam moet de ken nisgeving slechts voorwaarde zijn om de vordering tegen de schuldenaar te kunnen geldend maken, zo luidt de conclusie naar aanleiding van vraag 4. De kennisgeving mag eventueel na faillissement van de ra» rdrager of pandgever nog geschieden, mits de ak te van overdracht of inpanugeving een zekere dagtekening van voor het fail lissement draagt. Op vraag 5Moet het aanwasrecht gewijzigd, dan wel nader geregeld worden ten aanzien van de aanwas aan de zeekust, de Wadden en de gro te rivieren meent de commissie, dat één regime voor alle openbare wate ren de voorkeur verdient. Over vraag 6 Zullen bijzondere voor schriften omtrent de handelszaak moeten bestaan, a. wat betreft de overdracht van de handelszaak; b. wat betreft haar verpanding; c. wat be treft het doorlopen van huur-, pacht en arbeidscontracten in geval van een wgziging in de persoon aan wie de handelszaak toebehoort?, is de com missie niet tot een eenstemmig oordeel gekomen. Zij zou over elk der printen a., b, en e. gaarne uitvoeriger worden ingelicht. Het stellen van dwingende voor schriften ten gunste van de erfpach ter, b.v. ten aanzien van de vergoeding voor aan de eigenaar van de grond blnvende opstallen bij het einde van de erfpacht, verdient aanbeveling voor de gevallen van verplichte bebouwing, zo luidt de conclusie, waartoe de be handeling van vraag 7 leidde. Vraag 8 leidde een meerderheid dei- commissie tot de conclusie dat de mo gelijkheid moet bestaan, dat men bij handeling onder de levenden het be wind over eigen goederen geheel aan een ander overdraagt. Een minderheid daarentegen zou de conslusie willen doen luiden- Aan de mogelijkheid, dat men bij handeling onder de levenden het bewind over zijn goederen geheel aan een ander overdraagt, bestaat geen behoefte. AlriiitllfcK Internationale cross te Gent Zondag werd in Gent door de Da ring A. C. een internationale cross georganiseerd, waarvan de uitslag was: Cadetten (1500 meter, 51 deel nemers) 1. v. d. Meerscheut, Arag, 4,25, 2. Moennaert, Ajax, 3. de Meijer, Arag, 9. D. van Reems, Marathon, Vlissingen. Scholieren: (3000 meter, 50 deelne mers): 1. Helssens, Rieme 8.59, 2. De Laer, Waardighem, 3. De Baere, La Gantoise, 27. C. Huiszoon, Mara thon, Vlissingen, 37. Van Malland, Marathon, Vlissingen. Senioren: (7000 meter, 23 deelne mers), 1. Laegue, Oudenaerde 20.23, 2. Staf Dobbelaere, Marathon, Vlis singen, 20.24, 3. Verweert, St. Ni klaas, 17. C. Neve, Marathon, Vlis singen. WIELRENNEN Verhelst en v. d. Lijk-e reden kranig in Belgisch Koewacht Twee Zeeuwse renners, Plet van der Lijke en Rien Verhelst, hebben Zondag deelgenomen aan een uitstekend bezette koers over 105 km., in Belgisch Koe wacht. 43 renners verschenen aan de start, o.w de bekende Belgische amateur G. Saalens. Deze ging er direct na de start vandoor, tezamen met een landge noot en Verhelst en dit drietal slaagde er in 80 km. ïang aan de kop te blijven. Pas or de laatste 25 km. wist v. d. Lijke zich, samen met de Belg de Roekse, bij de kop lopers te voegen, van wie trouwens één Belg inmiddels was teruggevallen. In de eindspurt viel de beslissing: Saalens won in 3 uur 2 minuten gevolgd door de Roek- se als tweede; van de Lijke als derde en Verhelst als vierde. Eddy de Waal uit Kloosterzande werd twaalfde. Het was een prachtige koers, waarin de beide Zeeuwen een belangrijke rol heb ben gespeeld. DUIVENPRAATJE Vluchtprogramma vrijwel gelijk aan dat van 1952 Het vluchtseizoen nadert en daar mee onder de liefhebbers de span ning over het verloop. Zullen de goede vliegers van 1952 in 1953 de zelfde rol spelen of zullen nieuwe sterren verschijnen? Over het alge meen weet men zeer weinig af van eikaars hok. Allerlei middelen worden aange wend om de vogels „in forme" te krijgen en hierbij speelt de voeding, de inrichting van het hok en het koppelen een belangrijke rol. Daar komt nog bij dat een duif, die op „vitessev luchten" tot uitstekende prestaties in staat is, op dé lange fondvluchten niets presteert en om gekeerd. Bij vitessevluchten komt het er op aan of de vogel „vlug op het hok" valt. Vaak betreft het hier een kwestie van seconden. Bij fond- vluchten speelt dit ook wel een rol maar hier moeten in de eerste plaats vogels ingezet worden met een uitstekend uithoudingsver mogen. Het vluchtprogramma voor 1953 wijkt practisch niet af van dat voor 1952. Een groot aantal vluchten op Arras en Breteuil, Dourdan en Or leans. De „grote" vluchten gaan, zo als gewoonlijk op Chateauroux, Li moges (de Klokkenbergvlucht). St. Vincent, Libourne en Dax. 19 April wordt er gestart en dan gaat het de gehele zomer door, tot 13 September toe. Hieraan gaan natuurlijk enkele gebruikelijke leervluchten vooraf. VOETBAL Enge!and-FIF A-team in October te Londen Oefenwedstrijd in Nederland? Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de „Football Associati on" zal op Woensdag 21 October a,3, in het Wembleystadion een wedstrijd worden gespeeld tussen Engeland en een elftal, dat door de FIFA zal wor den samengesteld. Dit FIFA-team zal bestaan uit spelers, die op het continent van Europa voetballen. De samenstelling van het FTFA-elftal zal geschieden door een commissie, waarvan Karei Lotsy voorzitter is. De mogelijkheid wordt thans na gegaan om vooraf een oefenwedstrijd te laten spelen in Keulen, Brussel, Amsterdam of Rotterdam. Advertentie van CETA BEVER FEUILLETON door Mary Burchell 39. „O", zei Joanna kalm. „dat was nog al gemeen tegenover jou". En na even te hebben nagedacht, voegde ze er bij „Was dat soms de avond van mijn inbraak „Dat was de avond van je inbraak stemde hij glimlachend toe. „Je moet op dat ogenblik en in die stemming wel zin gehad hebben, me de nek om te draaien". „Weineen"., verzekerde hij beslist „Je was eigenlijk een welkome aflei ding, ofschoon mijn stemming zo als je al hebt opgemerkt niet van de geduldigste mocht heten". „Maar om mij moeilijkheden te be sparen, liep je bij de komst van die politieagent toch alle kans, je grote last op de hals te halen". „Och, dat was ik al vergeten". „Maar ik niet sprak Joanna ern stig, „en evenmin hoe je me geholpen hebt bij het verhoor door de inspec teur. Ja, Nell, ondanks alles ben je in menig opzicht toch erg vriendelijk voor me geweest". „En jij bent een erg edelmoedig en mal kind", riep hij, terwijl hij even haar op de tafel liggende hand greep. „Roger is een gelukkige kerel". „Roger?" vroeg ze, terdege verrast, totdat ze zich het door Neil zo plotse ling gestoorde toneeltje in de tuin van Felling Court herinnerde. „O, dat", zei ze, tot haar spijt hevig blozend, „dat kwam deels door de nachtegaal, de... de maan enja en alles Na welke niet bijster duidelijke ver klaring Neil lachend in het midden bracht, dat nachtegalen en maanlicht onafscheidelijk tot de romantiek be hoorden. „Maar één ding beloof ik je", liet hij er ernstiger op volgen, „dat zodra ik Roger zie, ik hem zal inlichten wat de insinuaties van tante Jessica aan gaat". Joanna zou graag gezegd hebben, dat het oordeel van Sir Henry en Lady Felling voor haar zeker van even grote waarde was. Terwijl ze zich ech ter af vroeg, of dit niet al te stijf en onnatuurlijk zou klinken, zag ze plot seling, dat Neil met enige belangstel ling de zaal inkeek. „Wat is er?" vroeg ze, aan de ver zoeking om zelf eens te kijken weer stand biedend. „Zie je iemand die je kent?" „Iemand of liever twee mensen, die we allebei kennen. Je zuster is juist binnengekomen in gezelschap van Ge rald Morven". „O, Neil, zeg alsjeblieft niets over Auriel en die brief, hoor je?" „Natuurlijk niet, wees niet mal", zei hg kalmerend. „Morven's aangelegen heden raken me niet". Op dit ogenblik zagen de twee nieu we gasten hen en kwamen een praatje maken Alle vier deden ze erg opge wekt en genoeglijk, maar Joanna, die haar zuster goed kende, was er zeker van, dat Auriel zich allesbehalve op haar gemak voelde. Gisteravond had ze weliswaar Neil vluchtig uitgeno digd voor de bruiloft, doch naar alle waarschijnlijkheid zou ze die invitatie nooit ernstig herhaald hebben jegens iemand, die misschien dingen ver moedde, waarvan Gerald onkundig was. Nu de twee jongelui echter aan de praat waren geraakt en studieher inneringen ophaalden, kwam de uitno diging al heel spoedig en in zeer po sitieve vorm van Gerald's kant. „Natuurlijk", klonk het glimlachend, waarna hij weer aan Gerald's adres onder dankbetuiging voor de atten tie, verklaarde graag te zullen komen „Wei, wel!" riep Auriel lachend uil „Moeten we aannemen, dat hier oor zaak en gevolg in het spel zijn en dal je op mijn bruiloft komt omdat het bruidsmeisje je aanstaat?" „Het bruidsmeisje staat me inder daad bijzonder aan" zei h^j met een veelbetekenend glimlachje. „Ik vind haar erg lief en vooral ook betrouw baar". VOLLEYBALL Wilno practisch zeker van kampioenschap De Walcherse volleyballers hebben het afgelopen week-einde enige span nende momenten beleefd toen de ri valen uit de eerste klasse tegen elkaar uitkwamen. Allereerst speel den Wilno en E.V.V.C. I, waarbij E. V. V. C. I. twee sets met groot ver schil verloor. Een derde set werd met twee punten eveneens door Vvilno gewonnen. Ook M.V.C. verloor hier na van Wilno met duidelijke cijfers. Later op de middag traden E.V.V. C. I en M. V. C. I tegen elkaar in het I perk hetgeen eveneens een nederlaag voor M. V. C. opleverde. In de eerste i klasse is de stand van zaken nu zo, dat Wilno de leiding heeft met 14 punten uit 7 wedstrijden, E.V.V.C. j komt met 12 punten uit 9 wedstrij- i den op de twee plaats eh moet nog een wedstrijd spelen en M.V.C. bezet met 11 punten uit 8 wedstrijden en 1 nog 2 wedstrijden te spelen de 3e plaats. Wilno is dus zo goed als ze ker van het kampioenschap in de le I klasse. De uitslagen luidden: le klas- 1 se: E.V.V.C. I-Wilno 0-3; Wilno-M.V. i C. I 3-0; E.V.V.C. I-M.VïC. I 3-1. Zuidwesters-U.O.C. II 3-0; Zuidwes- ters-Ruyterschool II 3-0. Zuidwesters werkte zich in de 2e klasse 2 plaat sen omhoog en bezet nu de 2e plaats samen met E.V.V.C. n. In Westminster Hall ligt liet stoffelijk overschot van koningin Mary opge baard om het volk gelegenheid te geven afscheid te nemen van de vorstin. DAMMEN Rie Kasse van Kleverskerke jeugdkamoioene Z.D.B. Voor de competitie van de Zeeuwse Dambond werd ook de 2e afgebroken partij uit de wedstrijd Vlissingen II Kapelle, tussen Chr. Korstanje- -C Mi van Poelje tot remise beslist, zodat de einduitslag 119 voor Vlissingen n is. Door onderling overleg werden de resterende wedstrijden van Renesse en D.O.S. Bergen op Zoom tot een puntenverdeling besloten n.m. 1010. In de diverse klassen werden on derstaande wedstrijden gespeeld, waar-van de uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse; W. HegdraJ. Stroo- band jr. 11; Joh. de Smet---J. J. Bisschop 11; Iz. PorreyR. Rhk- se 11; E. A. Schuitema--D. Trielier 11; J. SinkeJ- Strooband Jr. 11; J. J. Bisschop—W. Heydra 02. le klas: F. B. BrasserP. van Bel- zen 11; H. de Vlieger—P. van Bel- zen 02; H. de Vlieger-H. van Bent- hem afgebr; A. v. d. Schraaf- - C. P de Vos 20; M. van BentliemN. Gorstanje 02 Hollestelle heeft zich teruggetrokken. Jeugdklasse: J KluiverJ. Sinke 11; mei. KasseJ. Sinke 20 en A. de BuckJ. Sinke 20. De jeugdklasse is uitgespeeld. De einduitslag van deze finale luidt: 1. Marietje Kasse, Kleverskerke 6 5 0 1 10 2. A. de Buck, Koudekerke 6 3 2 1 8 3. J- de Kluiver, 's-Gravenpolder 6 0 3 3 3 4. J. Sinke, Yerseke 6 114 3 De 12 jarige Rie Kasse is hier on betwist de sterkste gebleken en legde beslag op hert jeugdkampioenschap van ae Zeeuwse Dambond, Het zal de volle aandacht hebben van dam mend Zeeland welke plaats ze zal veroveren onder de andere 10 kampi oenen van Nederland. Eindstanden competitie Hoofd klasse; Middelburg 6 5 1 0 11 87-33 G. D. C. Goes 6 3 3 1 9 71-49 D. O. S. Bergen op Zoom 6 3 2 1 8 62-58 Vlissingen 6 2 2 2 6 60-60 Aagtekerke 6 3 0 3 6 58-62 D. I. D. Goes 6 1 0 5 2 43-77 „Aris de Heer" Souburg 6 0 0 6 0 39-8J le klas: Vlissingen H 8 8 0 0 16 102- 58 Kapelle I 8 5 1 2 11 103- 57 Middelburg H 8 4 0 4 8 77 - 83 G. D. C. II Goes 8 1 1 6 3 60 -100 D. I. D n Goes 8 0 2 6 2 58 -102 2e klas „Groep Walcheren" St. Laurens 8 7 1 0 15 116- 44 Aagtekerke II 8 3 2 3 8 84 - 76 Arnemulden 8 2 3 3 7 75 - 85 „Aris de Heer" II Soub. 8 2 3 3 7 73 - 87 Lammerenburg Koudek. 8 1 1 6 3 52 108 2e klas „Groep Beveland" 's-Gravenpolder 5 5 0 0 10 71-29 D I. D. HI Goes 5 3 1 1 7 49-51 Renesse 5 2 1 2 5 52-48 Vlissingen Hl 5 1 1 3 3 46=54 Kapelle II 5 113 3 44-56 A fiver lev tn (Wordt vervolgd.) TAFELTENNIS Wereldkampioenschappen hadden spannend verloop Drie titels voor A. Rozeanu en Hongaar Sido De wereldkampioenschappen tafeltennis te Boekarest hebben een vrij opwindend verloop. Gisteren klopten Angelica Roze anu van Roemenië en Gisele Farkas van Hongarije, de grote rivalen van het da- mes-enlcelspel, in de finale van het da mes-dubbel de Engelse zusjes Diana en Rosalinde Rowe met 21—9, 21-^-9, 1821 en 21—18 De Hongaren Sido eil Koczian behaal den de titel in het heren-dubbel. In een zeer spannende strijd versloegen zij met 23—21; 1921; 12—21; 21—18 en 21—19 de Engelsen Richard Bergmann én Johnny Leach.-Pas de laatste slag besliste hier in het voordeel van de Hongaren. Tenslotte zegevierden Angelica Rozeanu en Sido in het gemengd dubbelspel over Lindle Wertl (Oostenrijk) en Dolinar Zuid-Slavië) met 9—21; 21—19; 10—21; 21 —19; 2119. Angelica Rozeanu, 31 jaar oud, gehuwd en moeder van een dochter tje van zeven jaar. heeft dus drie titels behaald. Dat zelfde is het geval met de Hongaar Sido. Het troosttournooi bij de heren was voor de Hongaar Gyetvai. die in de finale de Fransman Haguenauer met 2114: 21—14 sloeg. Bij de dames werd Trude Pritzi (Oostenrijk) winnares. Zij sloeg Audrey Bates (Wales) met 21—13: 21—12. SCHAKEN G. Woudstra vrijwel zeker Zeeuws jeugdkampioen .Grote strijd" met Pasen in Amsterdam Er wordt nu haast, gemaakt met de wedstrijden om 't persoonlijke jeugd- schaakkampioenschap van Zeeland. De Zeeuwse jeugdkampioen moet bin nen enkele dagen bekend zijn, want het tournooi om het landelijk jeugd kampioenschap wordt, tydens de Paasvacantie, in Amsterdam gehou den. Gabe Woudstra uit Middelburg heeft zijn achterstand op zijn stadgenoot G- Snip keurig weggewerkt door deze in de tweede ontmoeting te kloppen. Bo vendien won hij ook nog van Marsil- je. Snip daarentegen verspeelde een kostbaar puntje, want tegen Marsilje moest hg in beide partijen met remi se genoegen nemen. Voor dit alles heeft Gabe Woudstra, in zijn laatste partij, tegen de Vlissin- ger Bikker, aan remise genoeg om de Zeeuwse titel te behalen. De stand is: G. Woudstra 4 uit 5; G. Snip 3 uit 5; J. Marsilje 2 uit 5; P. Bikker 0 uit 3. In de finale om de persoonlijke kampioenschappen hoofdklasse heeft de Zeeuwse kampioen J. L. Woudstra de leiding genomen door een over winning op G. G.Boon uit Middelburg. De stand is hier: J. L. Woudstra 3 uit 4 (en één afgebroken partij); G. G. Boon 2V° uit 5; M. J. Quakkelaar 2 uit 4; drs J. Scheltens 1% uit 5 (en één afgebroken partij). 1 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldlnge HOOG EN LAAG WATER CJ.-fN.A P U.+ N A.P 1.96 15.17 15 44 2.19 16.34 2.26 16.56 1.42 NAP. U.-N.A P 9.20 2.33 21.19 2.0 9.56 2.50 21.54 2.2 10.38 2.66 22.39 2.J 10 05 1.84 22.09 1.S 10.21 2.11 22.31 1.8 48. De grote zaal van het gemeentehuis was al voor de huldiging in gereedheid gebracht toen Kappie daar aankwam. Een microfoon, die bij het spreekgestoelte stond, toonde aan, dat de plechtigheid zelfs zou wor den uitgezonden. De eerste, die de spreek- stoel beklom, was de dikke voorzitter van de Bond van Hoteleigenaren In roerende woorden beschreef hij de noodlijdende toestand, waarin het hotelwezen zich tot voor kort bevond Zijn zakdoek kwam er enkele malen bij te pas. „Maar hoe is het thans?" riep hij, zijn laatste tranen afwissend. ,Hal Thans zijn alle hotels stampvol, nieuwe moeten worden bijgebouwd! En nog steeds trekt het drijvende woud, dat thans in onze oaai ligt, stromen van tou- rtsten. Het ere-burgersehap is niet teveel voor de man, die zo'n goed oog voor re clame had. dal hij In enkele dagen een stad tot bloei wist te brengen. Wij huldigen de kapitein, die Coca Cobana tot de eerste touristenstad van het land maakte II" Donderende toejuicningen volgden en hierna wer den nog enkele redevoeringen afgestoken, die allen hierop neerkwamen, dat Kappie zo'n brave kerel was en Coca-Cobana zo'n prachtige stad. Kappie was doodmoe, toen hij eindelijk de papie ren van zjjn ere-burgerschap in ontvangst nam. MOTORSPORT Gezelligheidsrit ten bate van het Rampenfonds De M.A.C. Scheldegouwen en de M. C. De Zeeuwen te Middelburg hebben beslo ten op Tweede Paasdag ten bate van het Nationaal Rampenfonds een gezelligheids- rit te organiseren, waaraan alle motorrij ders en automobilisten mét passagiers deel kunnen nemen. De rit, waarvoor tot 2.45 u. kan worden ingeschreven, belooft inder daad een gezellige familie-aangelegenheid te worden. Zo krijgen de motorrijders, zo wel als de passagiers ondermeer diverse vragen te beantwoorden, die zij tijdens de rit, welke over goed berijdbare wegen op Walcheren gaat. moeten zien op te lossen, terwijl ook de kinderen niet worden ver geten. Voor het jonge goed zijn er allerlei attracties. Start en finish zijn op de Mid- "delburgse Markt. Na afloop worden de prijzen uitgereikt en zullen de voorzit ters van beide verenigingen nog een kort woord spreken. uit DB AETHER WOENSDAG I APRIL HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/S. 7.00— 24.00 N.C.R.V. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramo- foonmuzlek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.15 Gramofoonmu- ziek 10.30 Morgendienst. 11.00 „De boer van Kroonhoeve", hoorspel. 12.05' Bas-ba riton en piano. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Banjoorkest. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Vocaal Dubbelkwartet. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 ivietropoleorkest en soliste. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Jeugdconcert. 15.50 Gra mofoonmuziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelconcert. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Instrumentaal sextet 18.30 „Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Vereni gingsleven". 18.45 Geestelijke liederen. 1J.00 Nieuws- en weerberichten. 19.10 Boekbespreking, 19.25 Gramofoonmuziek. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gramo foonmuziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Zang en piano. 20.40 Lijdensoverdenking. 21.10 Pianorecital. 21.50 Kamerorkest en solist. 22.30 Internationaal Evangelisch Com mentaar. 22.40 Gramofoonmuziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws- en S.O. S.-berichten. 23.1524.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA (1007 Uc/S). vARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramo foonmuziek. 8.00 Nieuws- en weerberich ten 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Vonr de huisvrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.40 Orgelconcert. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gramo foonmuziek. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gevarieer de muziek 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Accordeonmuziek. 13.50 Gramofoon muziek. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 14.15 Strijkkwartet en piano. 15.00 Voor de jeugd 15.30 Idem. 16.00 Pianorecital. 16.12 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: „Wij slaan op de Tong-Tong". Correspon dentieclub olv. Regina Zwart. 18,00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Actuali teiten. 18.35 Lichte muziek. 19.00 Discus sie. 19.20 Gramofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA- 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Concertge bouworkest en soliste. 21.10 „Susanne", hoorspel, 22,20 Strijksextet. 22.45 „De eer ste mensen", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Jazzmuziek. 23.3524.00 Orgelspel. (Nagekomen advertentie) Heden overleed, geheel onverwachts, onze bes te Zwager en Oom, de Heer J. G. OVEREEM, Echtgenoot van Mevrouw J. P. OVEREEM— BEEKMAN, in de leeftijd van 56 jaar. Middelburg: W. J. P BEEKMAN. F. Ch. J. BEEKMAN- BEYÊ, Rotterdam: P. W. E. "BEEKMAN. Middelburg: E. W. BEEKMAN. Middelburg, 30 Mrt '53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4