Extra propaganda ten behoeve van toerisme in Zeeland Harde wind stuwde het water hoog tegen verzwakte dijker Zeeuwse Almanak Aspirin DRINKWATERVOORZIENING LIEP WEER ERNSTIG GEVAAR Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 30 MAART 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE V.V.V. VERGADERDE Men heeft echter nog steeds met geldgebrek te kampen De Provinciale Zeeuwse V.V.V. heeft Zaterdagmiddag jn hotel De Burg te Middelburg een algemene ledenvergadering gehouden. Uit de besprekin gen bleek, dat de toeristische vooruitzichten voor 1953 allerminst onver deeld gunstig zijn en dat een krachtige extra propaganda zeer noodzake lijk moet worden geacht. Het bestuur heeft maatregelen in uitvoering om door middel van radio, pers, etc. bekendheid te geven aan het feit, dat Zeeland ondanks de ramp nog vele toeristische mogelijkheden biedt. Betreurd werd, dat de financiële positie van de Provinciale nog steeds zwak blijft. Bij afwezigheid wegens ongesteld heid van de algemeen voorzitter, mr. J. Moolenburgh en afwezigheid in ver band met de watersnood van de vice- voorzitter, jhr. R, J. H. Q. Roëll stond de vergadering onder leiding van de heer N. Priester (Vlissingen). Deze wees er allereerst op, dat de ramp van 1 Februari ook voor het toerisme in Zeeland ernstige gevolgen dreigt te hebben en herdacht vervolgens de overleden penningmeester, de heer A. van Maale. Dieper ingaand op de ge volgen van de watersnood, zeide spre ker dat velen in het buitenland het een bezwaar achten naar Zeeland te komen en dat verscheidene hotelhou ders afzeggingen krijgen van reeds besproken plaatsen. Br zal hier iets aan gedaan moeten worden en er zal zeer veel goede propaganda nodig zijn. Nadat de notulen der vorige verga dering waren goedgekeurd, werden de jaarverslagen van de algemeen secre taris en directeur behandeld. Daaruit, bleek, dat buiten Middelburg, Vlissin gen en Goes 58.591 badgasten Zeeland bezochten, waarvan er rond 20.000 in tenten overnachtten. Getaxeerd wordt, dat zij in 1952 in Zeeland f 1.630.500 uitgaven. Wat het dagbezoek aangaat, de „Flandria" bracht 24.000 bezoe kers naar Vlissingen, Middelburg tel de 1600 touringcars met 64.000 bezoe kers, de Prov. Stoombootdiensten ver- voerden ruim drie en een half millioen passagiers. De speciale toeristendienst van de R.T.M. vervoerde op Schouwen ruim 4000 pasagiers. Het aantal be zoekende zeiljachten steeg tot 2064. Het bureau der Provinciale verstrek te talrijke inlichtingen over Zeeland verspreidde een NederlandsFrans vouwblad in 20.000 ex., een Engels in 10.000 ex. en een grote brochure in 800 ex. Medewerking werd verleend aan ln Zeeland gehouden tentoonstellingen n-finrwry Z6 wordt „Aspirin" in Japan geschreven. Ook in het land van de rijzende zon wordt verkoud heid bestreden met Aspirin, evenals in Nederland. Aspirin is alleen echt met het Bayer- kruis, het symbool van vertrouwen. 0 toornt ONTGOOCHELD.... Het oude, hardhorende mannetje be greep het hélemaal niet. De anderen, de groepjes vermoeide werkmensen, wie de lange, zware dagtaak op het ge-, laat gegrift stond, wilden het na enige geestelijke weerstand dan wel aanvaar den, maar dat mannetje Het staarde met glazige ogen naar de chauffeur, die breed lachend, als gold het een béste mop, met luide stem verklaarde, dat hij de oude man niet mee mocht. Omdat ie geen kaartje had. „Maar dat kan ik toch kópen", hield de grijsaard stug vol. En daar na wrong de schoen. Dat kon namelijk niet. Om een voor de passagiers op de lijn Goes-Middelburg onbegrijpelijke, maar voor de in busdiensten ingewijden wel licht glasheldere reden, had de chauf feur geen geld bij zich. Weshalve hij uitsluitend passagiers accepteerde, die voorzien waren van een retourbewijsje. De overigen, de vele wachtenden bij de verscheidene halteplaatsen, verwees hij met een vaag gebaar-van z'n wijzende duim naar de onbestemde verte. „Komt zo een andere bus", zei hij dan. Maar hij worstelde tegen een (begrij pelijke) muur van ongeloof, wanbegrip en ontstemming, welk geestelijk ge- vif'cht een hoogtepunt kreeg bij de en tree van het hardhorende mannetje, dat wat zielig bij de geïsoleerde chauf feurszetel klaar stond: de dubbeltjes geklemd in een rimpelig oud vuistje Maar het ging ditmaal niet om de dubbeltjes en dat moet de oude man, na een lang leven van zwoegen, als on bestaanbaar zijn voorgekomen Ontgoocheld stommelde hij even la ter de bus uit, met een hoofd vol ver warring, de dubbeltjes nog geklemd in z'n vuist en ongelovig starend in de verte. Vanwaar de bus moest komen, waar in z'n dubbeltjes wel geaccepteerd zou den worden en congressen. Actie werd gevoerd voor de wederopbouw van de "V llssing- se jachthaven. Het ledental liep door de opheffing van de V.V.V. Hontenisse terug met 1 lid, maar groeide door de oprichting van V.V.V.'s te Aardenburg en Tholen, terwijl ook ln Oostburg een V.V.V. is opgericht. Naar aanleiding van dit jaarverslag werd uit de vergadering opge merkt, dat geen melding wordt ge maakt van de betekenis van Yerseke voor het toerisme en dat ook de tot standkoming van drie jeugdherbergen niet vermeld was. De financiën De rekening over 1952 sloot in ont vangsten en uitgaven op een bedrag van f 11.925,14 met een nadelig slot vanf 209,94. De begroting 1953 sluit in ontvang sten en uitgaven op een bedrag van f 15.150, met een geraamd nadelig slot van f 225. Financieel verslag en begroting wer den goedgekeurd. De waarnemend penningmeester, werd hulde gebracht voor zijn beleid. De heer J. L. Dregmans (Koude- kerke) bepleitte ter versterking van de financiële positie om aan alle ge meentebesturen subsidie te vragen voor de Proviciale, onverschillig of er een plaatselijke V.V.V. gesubsidieerd wordt. Namens de V.V.V. voor Noord en Zuid-Beveland uitte de heer M. Haasdonk (Goes) hier tegen evenwel bezwaren. Besloten werd dat het dagelijks be stuur deze kwestie nader zal bekij ken. Met leedwezen werd geconstateerd dat het Zeeuwse bedrijfsleven slechts f 450 per jaar aan de Provinctatle bij draagt. Aan de afdeling Oost Zeeuwsch- Vlaanderen werd verzocht een com missie te benoemen voor het nazien der boeken over 1953. Bestuursverkiezing Tot leden van het dagelijks bestuur werden gekozen of herkozen de heren M. Haasdonk voor Noord- en Zuid- Beveland, N. Priester voor Zuid-West Walcheren, P. J. Elout van Soeter- woude voor Noord-Oost Walcheren, Vink voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en M. Hoste voor West Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen was candidaat gesteld de heer J. F. van Heukelom (Hulst)Axel bepleitte ech ter vurig de candidatuur-Vlnk en won ter vergadering het pleit. Tot nieuwe leden van het algemeen bestuur werden gekozen de heren P. J. Elout van Soeterwoude (Domburg), N. PriesterVlissingen), J. L. Dreg mans (Koudekerke), P. M. Hoste (Groede), J. F. v. Heukelom (Hulst) en J. F. Paridaen (Aardenburg). Propaganda Bij de besprekihg van de propagan da werd medegedeeld dat in grote op laag een nieuw vouwblad van Zeeland zal worden verspreid, waarvoor extra subsidie van A.N.V.V. en provincie is ontvangen. De omslagtekening werd vervaardigd door de Veerse'schilderes mevr. Claire Bonebakker en een aar dige kaart van Zeeland van Wim den Hollander. De folder is tweetalig. Met nadruk werd betoogd, dat er krachtige propaganda nodig is voor via pers, radio en A.N.V.V. in West- Zeeland. De voorzitter deelde mede, dat niets ongedaan wordt gelaten om na pers, radio en A.N.V.V. in West- Europa bekend te maken, dat er voor de toeristen in Zeeland talryke moge lijkheden over zyn gebleven. De vergadering juichte dit streven van harte toe. DUIKER SPOELDE WEG Dank zij hard werken kon lek echter weer gedicht worden De watervoorziening van Zuid-Beveland en gedeeltelijk ook Walcheren kwam Vrijdagavond weer In een zeer precaire positie te verkeren, doordat het duikertje in de Grintweg in de Kruiningse polder door de stroom werd weggespoeld. Gelukkig waren juist de houten jukken, waarin de stalen buisleiding werd opgehangen, gereed gekomen. Daar de buis nog slechts provisorisch was bevestigd, ontstond op een verbinding een „knik" in de leiding, waardoor een lek optrad. Zaterdagmorgen half elf was dit weer verholpen, zodat de watertoevoer, welke enige uren gestagneerd was, kon worden hervat. ,,We zijn de stroom juist vóór ge weest", vertelde ons de directeur van de Waterleiding Mij. „Zuid-Beveland", ir. M. J. Stoel Feuerstein, toen we door het water over de landerijen naar het bedreigde punt baggerden. Vrijdag tijdens hoog water bezweek de duiker onder de zware druk van de stroom. De enige buisleiding met Os- sendrecht waarover men nog beschikt, zou onherroepelijk verloren zijn ge gaan, wanneer men niet juist gereed gekomen was met het heien van de houten jukken waaraan de buis werd bevestigd. Zaterdagmorgen vroeg trokken de waterleidingmensen er op uit om bij laag water het lek te herstellen. Een koude wind joeg over de overstroom de polder, die het verblijf en het wer ken verre van aangenaam maakte. Ploeterend in en boven het snelstro- mende water speelden de mannen het echter klaar om de leiding weer in haar juiste stand te brengen en het lek te dichten. Het werd een gevecht tegen het tij, doch toen tegen half elf verder wer ken onmogelijk werd, was de leiding toch provisorisch gedicht en kon het sein gegeven worden om de kraan open te draaien. De Bevelandse huis vrouwen konden weer tappen „Zo blijven we doorwerken en we geven ons niet gewonnen", merkte de .directeur lachend op, tevreden over dit nieuwe succes in de strijd tegen het water. Intussen waren Vrijdagnacht reeds drie schepen met drinkwater in Rotterdam besteld, doch gelukkig was hun komst niet nodig. En mocht de lei ding over de kreek in de Grintweg toch verloren gaan, dan zullen de wa terleidingmensen het nog niet opge ven, want een nieuw gedeelte buis ligt reeds in Vlake gereed. DE BAILEYBRUG. Bovendien gaat men voort met de werkzaamheden om straks over de Baileybrug een nieuwe leiding op de betonbuis aan te sluiten. Maar dat zal nog even duren. De verraderlijke Geld voor verkiezings propaganda naar het Rampenfonds In een gecombineerde vergaderinj van C.H. en A.R. te Domburg wer< besloten één Ijjst voor de gemeente raadsverkiezing in te dienen, die de volgende namen zal bevatten: J War ners, J. de Visser, W. Maljaars Sr., J. Francke, J. Kleinepier, L. Minder- houd, J. J. de Jonge, Blode Visser. De oneven nummers zijn door de C.H. bezet. Met algemene stemmen werd beslo ten geen enkele propaganda te voe ren, maar het geld hiervoor ln het Rampenfonds te storten. Theologische examens Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagden voor het candidaats-examen theologie: F. Don te Middelburg, A. L. van Melle, Goes en A I Utrecht. stroom gaat daar voort met het uit schuiven van het ruim 40 meter bre de gat. Zaterdag en Zondag moesten tijdens laag water weer vele vrachten basalt in het gat worden gestort, om de uit einden van de Rijksweg voor verder afbrokkelen te beschermen. Intussen is men begonnen met het plaatsen van de peilers voor het vastleggen van de brug. De sterke wind en het hoge wa ter tijdens het weekeinde stagneerden echter het werk. Ook het maken van de bouwputten om de leiding te kun nen aansluiten, zal sterk afhankelijk zijn van het weer. „In ieder geval komt het voor el kaar", aldus ir. Stoel Feuerstein. Voorlopig bljjft de situatie nog pré cair. Daarom is het nog steeds ver standig om een hoeveelheid water ln voorraad te houden. Nieuwe gemeentesecretaris van Kloetinge benoemd De heer P. G. van den Bosse te Kortgene In de plaats van de heer W. Oos- tingh, aan wien met ingang van 16 April eervol ontslag werd verleend als secretaris en ambtenaar van de burgerlijke stand, heeft de gemeente raad van Kloetinge Zaterdagavond met 61 stem als zodanig benoemd de heer P. G. van den Bosse, le amb tenaar ter secretarie van Kortgene. Bij de aanvang van de vergadering herdacht de burgemeester, mr. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oije, de slachtoffers van de waters noodramp, w.o. één ingezetene de zer gemeente. Besloten werd een crediet-overeen- komst aan te gaan met de N.V. Bank v. Ned. gemeenten, ter voor lopige financiering van kapitaals uitgaven van ten hoogste 75.000. Om een beëdiging als tijdelijk se cretaris voor 14 dagen te vermijden, werd n.a.v.' een vraag van de heer R. Buitenhuis besloten om de heer W. Oostingh, niet per 1 April doch m.ï.v. 16 April eervol ontslag te ver lenen als secretaris dezer gemeente. Voorts werden de jaarwedden van de ambtenaren van de burgerlijke stand nader vastgesteld, alsmede de pensioensgrond van de heer Oostingh als ambtenaar van de burgerlijke stand. Na wijziging van de gemeentebe- grötïng 1952 werd nog besloten eer perceel grond aan de Rijksweg te verhureiT aan P. v. Iwaarden. De nieuw benoemde secretaris der gemeente Kloetinge, de heer P. G. van den Bosse, begon in 1941 zijn. loopbaan als volontair ter secretarie van Serooskerke (W.) Op 1 Juli '46 volgde zijn benoeming tot le ambte naar ter secretarie van Kortgene. De heer Van den Bosse is in het bezit van de diploma's Gemeente administratie I en Gemeente-finan- ciën. «■■ANABIAMAIIAHB Doe de kraan goed dicht f Helaas is de toestand van de aanvoerleidingen voor het wa- H ter door Zuid-Beveland van dien aard, dat telkens weer pe- f rioden voorkomen, waarin in fij de woningen op Beveland en Walcheren de waterdruk gedu- k rende enige uren wegvalt. En jl aan komt het voor, dat men na g i vergeefse poging om water v te tappen, vergeet de kraan te w sluiten. De gevolgen laten zich g gemakkelijk begrijpen. Wan- neer bijv. in de loop van de k nacht weer water beschikbaar komt, kan dit vrijelijk weg- 0 vloeien, vaak met een overstro- u ming in de kamer of keuken 9 tot resultaat en in elk geval B met een enorm waterverlies. Dit laatste is in deze moeilijke f periode natuurlijk al heel on- g wenselijk. Vandaar, dat wij, op g verzoek van de directie van de fe W- M, Z., een beroep doen op B alle watergebruikers er goed gj op toe te zien, dat de kranen gesloten blijven. Het is ons al ler belang! Zoontje van evacué's na ongeval overleden Te Alphen (N.-Br.) is een negenja rig zoontje van de fam. Sinke uit Krabbendyke, welke daar geëvacu eerd is, om het leven gekomen na dat het een klap van een paard had gekregen. Hoe het ongeval is ge beurd, is niet bekend geworden. Het ventje werd nog naar een ziekenhuis in Tilburg overgebracht, maar opre- ratief ingrijpen mocht niet meer ba= ten. Universitaire examens De heer D. J. Dronkers uit Mid delburg slaagde aan de rijksuniver siteit te Leiden voor het tweede candidaatsexamen medicijnen en niet, zoals door de redactie abusievelijk was vermeld, voor het arts-examen. De heer C. J. A. Somers uit Vlis singen slaagde voor het semi-arts- examen. WEER LUIDDE DE ALARMKLOK Op vele plaatsen moest met man én macht aangepakt worden Zaterdag en Zondag waren een paar benauwde dagen voor allen, die te maken hebben met de provisorisch herstelde zeedijken en de binnendijken, welke thans als waterkering dienst doen. De wind was West-Zuid-West, hetgeen met name voor Schouwen een gevaarlijke richting betekende. De wind stond namelijk pal op het Schelphoekgat, waardoor bij hoog water meer dan „normale" hoeveelheden water naar binnen worden gestuwd. Geen wonder, dat op verscheidene „droge" plaatsen op het eiland de alarm klok luidde en dat alle aanwezige mannen opgeroepen werden teneinde er voor te zorgen, dat hun eiland voor verdere calamiteiten bleef gespaard- Tot gisteravond laat was men echter de situatie meester gebleven. Er werd in het afgelopen week-eind een windkracht gemeten van gemid deld 12 a 14 meter per seconde, ter wijl af en toe stoten werden gere gistreerd van 21 meter per seconde. Dat was aanzienlijk minder dan in de rampnacht, toen in Zeeland de wind een snelheid had van ongeveer 20 me ter per seconde met stoten van 34 me ter per seconde. Bovendien was in de rampnacht de waterstand veel ongun stiger; toen werd bij eb een water stand van plus 0.22 gemeten, terwijl Zondag bij eb de stand min 1.63 was. De windsterkte nam gisteravond echter af, zodat men weer wat gerus ter adem durfde te halen. Schouwen Het gevaarlijke punt op Schouwen G. A. "Ódé, was de Schouwse dijk, waai' de si tuatie kritiek kon worden genoemd. Zondag moest de gehele dag hard wor den gewerkt om de dijk te behouden en met zandzakken te verstevigen Ook de Lange dijk, de waterkering aan de Noordzijde van Schouwen kreeg het zwaar te verduren, doch hier was de sutiatie niet zo kritiek. In Zierikzee kwam het water hoger dan gewoonlijk. In Bruinisse luidde Zondag ook de noodklok. Alle mannelijke inwoners die bij de herstelwerkzaamheden behulp zaam konden zijn, snelden naar de Oude Dijk, waar op verschillende plaatsen gevaar voor doorbraak was ontstaan. In korte tijd werden duizen den zandzakken gevuld en op de ge vaarlijke plaatsen aangebracht. Hier door kon het gevaar worden gekeerd. Men werkte tot het invallen van de duisternis aan de Oude Dijk onder leiding van het dijkbestuur en bur gemeester H. K. Michaelis. Er hebben MIDDELBURG 552 is van de wonden, die de oorlog het toebracht, hersteld. De oude HOOFDSTAD VAN ZEELAND is nu ook weer KOOPSTAD VAN ZEELAND Fraaie winkels, waaronder tal van spe- EE ciaal-zaken, vergemakkelijken door hun ruime sortering uw keuze. SS Daarom WIE WINKELT, WINKELT W EER TE MIDDELBURG VERENIGING „HANDELSBELANG". lillllll!lllllllllllllllllllllllllll!l!!llllllll!llllllllllll!lllll!lllllllllllllllllllllinH Vlissingse Rode Kruis reikte eerste textielpakketten uit Met een Amerikaanse verrassing voor de kinderen Te Vlissingen zijn Zaterdagmiddag door de plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis en door leden van de Transportcolonne de eerste textiel pakketten aan getroffen ingezetenen uitjereikt. De pakketten waren in Den Haag ki-">r gemaakt overeenkomstig de ingediende gegevens en de plaat selijke afdeling zorgde er voor, dat zij, onmiddellijk nadat zij in Vlissingen waren aangekomen, bij de betrokke nen werden thuisbezorgd. Nu waren het er nog maar tien maar men stelt zich voor, dat alle volgende pakketten en wellicht worden dit er vele hon derden op dezelfde vlotte wijze hun bestemming zullen bereiken. Voor gezinnen met kinderen bene den de 14 jaar, zijn aan de pakketten pakjes van het Jeugd Rode Kruis uit Amerika toegevoegd. In elk van deze pakjes bevindt zich een briefje met de naam van de jeugdige schenker of schenkster. Het is nl. de bedoeling, dat de kinderen een bedankbriefje schrij ven. Het Ned. Rode Kruis zorgt vpor de verzending hiervan en zo nodig ook voor de vertaling in het Engels. 46ste lijst van watersnoodslachtoffers Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft uitgege ven de 46e lijst van geborgen en ge- identificeerde slachtoffers waters nood. Voor Zeeland bevat deze de volgende namen: NieuwerkerkKoomanBrouwer, Jannetje, geb. 9.8.'91. Laatste adres Ooststraat 186; Metering, Albert Geessïnus, geb. 29.5.'21, echtgenoot van Wilhelmina J. Kleemans, laatste adres Stoofweg 149a; WandelNe- derhand, Jacomina Jannetje, geb. 19.10.'66, laatste adres Ooststraat 196. Oosterland: Bolle, Maria C., geb. 15-11.'48, dochter van Marinus Bolle en Comelis v. d. Werf, laatste adres St. Joostdijk A 231; Bolle, Lena M., geb. 13.7.'37, dochter van Marinus Bolle en Cornelia v. d. Werf, laat ste adres St. Joostdijk A 231; Bolle, Willem Pieter, geb. 19.12/45, zoon van Marinus Bolle en Cornelia v. d. Werf, laatste adres St. Joostdijk A 231; Hendrikse, Adriaan, geb. 11.3. '49, laatste adres Lage Maireweg A 359. Stavenisse: Hage, Adriaan, geb. 28.9.'18, echtgenoot van Maatje H. Klippel, laatste adres A 317; Hage, Jannetje, geb. 4.10.'40, laatste adres A 136; Leenhouts, Jannis Marinus geb. 4.5.'46, laatste adres Kerkstraat A 306; Oosdijk, Marinus, geb. 15.12. '75, echtgenoot van Pieternella Wes- dorp, laatste adres Kerkstraat A 345; Vermaas, Jan Johannes, geb; 7.2.'37, laatste adres Oudelandsedijk A 95; WielaardHendrikse, Neeltje Maria, geb. 14.4.'26, echtgenote van Gerard Wielaard, laatste adres B 13a. Eerste steenlegging voor nieuwe R.K. Kerk van Philippine Te Philippine is met enige plech tigheid de eerste steen gelegd voor de nieuwe R.K. Kerk. Pastoor De Bie heeft daarbij in een toespraak tot zijn parochianen dank gebracht aan allen, die het mede mogelijk hebben ge maakt. dat de nieuwe kerk een waar dig Godshuis wordt. In het bijzonder dankte spr. het gemeentebestuur van Philippine. By de steenlegging werd een oor konde ingemetseld, welke door een der parochianen werd getekend. Men hoopt, dat de kerk op 8 Decem ber, de feestdag van Maria's onbe vlekte ontvangenis, geconsacreerd zal kunnen worden. Melk- en melkproducten- centrale te Terneuzen In hotel „Des Pays Bas" te Ter- neuzen werd onder leiding van de heer P. Scheele, een bijeenkomst gehouden van melkveehouders en melksiyters in Temeuzen en omge ving. Na gezameniyk overleg werd besloten de voorbereidende maatre- gelen te treffen tot het stichten van een melk- en melkproductencentrale, die waarschgnlijk in Temeuzen zal worden gevestigd. Door verscheide ne melkveehouders en melksiyters werd de oprichtingsacte van de cen trale, die, zij het dan voorlopig nog provisorisch op 19 April a.s. zal starten, reeds ondertekend. Hulster raadslid treedt uit de K.V.P. Maar stelt zijn zetel niet ter beschikking De heer J. D. A. van Mierlo, raads lid voor de K.V.P. te Hulst en tevens secretaris van de plaatselijke partij afdeling, heeft in een open brief aan het bestuur en leden van zgn afdeling bedankt voor het lidmaatschap. Hij wijst er in deze open brief op, dat hi zich niet kan verenigen met het poli tiek advies, uitgebracht door een zeer eenzgdig samengestelde commissie, waarbij alleen plaatsen gereserveerd waren voor de middenstand (4)de ar beiders (3) en de boeren (1), terwgi de vrije beroepen en de ambtenaren, die bijna een-derde der Hulsterse be- volkine uitmaken, volkomen gepas seerd werden. Bovendien vestigt hg er de aandacht op, dat aan de kwaliteit der candidaat-raadsleden, totaal geen aandacht geschonken zou zijn, daar verschillende candidaten in het verle den getoond zouden hebben niet in staat te zgn om te oordelen over de zaken, die aan hen werden voorgelegd, terwyi ze dikwgls geen moeite deden om kennis te nemen van de stukken De heer Van Mierlo deelde mede geen enkele reden aanwezig te achten om zgn zetel ter beschikking van de K.V. P. te stellen, daar hier in strijd met alle regelementen en voorschriften is gehandeld. Naar wg vernemen, staat wel vast, dat de heer Van Mierlo bij de 1.:4-i lijst Dader van diefstallen in IJzendijke gegrepen Belgische gast met oneerlijke intenties Men zal zich nog de brutale diefstal len herinneren, welke in het huis van mevrouw wed. A. Coppejans te IJzen dijke op 6 en 13 April van het vorig jaar werden gepleegd en waarbij ve le voorwerpen van waarde werden meegenomen- Na lang speuren door de rijkspolitie te IJzendijke in samen werking met de Belgische gerechtehj- ke politie is men er thans in geslaagd de dader te arresteren. Het was een zekere Leonardus C. van het Belgi sche plaatsje Gits nabg Roesselaere De dader heeft een volledige beken tenis afgelegd. Bijna alle gestolen goe deren werden nog in zijn woning aan getroffen en zyn inmiddels aan de eigeranresse teruggeven. Drumband Nationale Reserve op mars De nieuwe Drumband van de Na tionale Reserve in Zeeland heeft zich Zaterdagmiddag tijdens korte marsen door Vlissingen en Middel burg aan het publiek voorgesteld. In beide steden trok de even fleurig als keurig geüniformeerde band veel belangstelling, evenals de kranig marcherende manschappen van de Nationale Reserve, die de trommel slagers en klaroenblazers volgden. ongeveer 400 man, onder wie ook de Hervormde predikant ds. H. W. van de Brink, aan het werk meegeholpen. In de Rampaarsedijk, de binnendijk tussen Oosterland en Nieuwerkerk, zijn nieuwe gaten ontstaan- De oude gaten in deze dijk waren nog niet ge dicht. St. Philipsland Ook bij de dijk langs het Zijpe na bg Anna Jacobapolder op St. Philips land waren Zondag de gehele dag tal rijke bewoners in de weer om de reeds gedichte gaten in de dijk te ver sterken met zandzakken, aangezien ve le zakken waren weggespoeld. De gehele dag van ongeveer vijf uur in de morgen tot bet invallen van de duisternis hebben de inwoners, waaronder zelfs kinderen, aan de ver sterking meegeholpen. Beveland Van het waterfront op de Bevelan- den werden gelukkig geen grote ca lamiteiten gemeld. In de Reigersberg- se polder op de hoek van de Vierde Weg en de weg naai- Bath sloegen Zondagmorgen enkele zandzakken weg, doch voordat dit gevaarlijk kon worden, was een en ander reeds her steld. Ook aan de dijk van de Everinge- polde. bij Ellewoutsdijk heeft men Zondagmiddag wacht gehouden, ter wijl verschoven zandzakken werden vervangen, omdat het water dreigde door te sijpelen. In de afgelopen nacht werd te Öudelande ter gemeente-sec retarie een telefoonwacht ingesteld. Van de omgeving WaardeOostdgk werd gemeld, dat de dijk bg Gawege op twee plaatsen voorzieningen eisto. Met zandzakken werd hier het ge vaar gekeerd. MIDDELBURG. Electro: Cecil B. de Mille's „The greatest show on earth" (14 jaar), 6.45 en 9.30 uur; Technische School: Tentoonstelling werk van leerlingen Avondschool voor nijver heidsonderwijs. 79 uur. VLISSINGEN. Vandaag. Alhambra: „The greatest show on earth" (14 j.), 6.45 en 9.30. uur; Luxor: „Vrouwen en bandieten" (18 j.), 8 uur. GOES. Vandaag. Grand: „Het is middernacht dokter Schweitzer" (14 j.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2