Militaire luchtmacht kreeg het praedicaat „Koninklijk" ik De wereldreis van JIMMY BROWN IEER ARMSLAG VOOR HET PARTICULIERE BEDRIJFSLEVEN ZEGE OP BETALINGSBALANS BETAALD MET WERKLOOSHEID PRINS BERNHARD REIKTE WILLEM DE ZWIJGERPRIJS UIT PROV xV CI ALB ZEEUWS E COURANT ZATERDAG 28 MAART 1953 HISTORISCHE DAG OP SOESTERBERG. Prins der Nederlanden benoemd tot inspecteur-generaal Op het aloude vliegveld Soesterberg zyn Vrijdagmorgen burgerlijke en militaire autoriteiten getuige geweest van een plechtigheid, die zonder twij fel in de annalen van de militaire luchtmacht als een historisch feit zal worden geboekstaafd. Aan de bijna 40-jarige luchtmacht is nJ. by Konink lijk Besluit van 11 Maart het praedicaat „Koninklijk" verleend en in aan sluiting daarop is luitenant-generaal-vlieger Z.K.H. de Prins der Nederlan den benoemd tot inspecteur-generaal van de Koninkljjke Luchtmacht. Beide Koninklijke besluiten werden onder de vlaggemast op het vliegveld be kend gemaakt en om 12.00 uur werd by alle onderdelen van de militaire lucht vaart en voorts op alle plaatsen ter wereld, waar Nederlandse luchtmacht militairen zijn, de dagorder van de chef luchtmachtstaf, luitenant-generaal- vlieger L A. Aler, waarin de heugelijke feiten vermeld zijn, voorgelezen. Ter gelegenheid van dit voor de luchtmacht zo belangwr' "-.end gebeu ren werd er on boven het 'd een parade gehouden, waai 1500 grondtroepen van het Commardo Luchtvaarttroepen te Nijmegen aan deelnamen en voorts van de vli a sis Soesterberg en van het rommr-- do Depöt Materieel Luchtmacht, als mede 25 Metoor-, 25 Thunderietstraa jagers en 25 ilar-ards. De minister v o^-log, ir. h f hield een rede, waarin hij o.m. nei dat de internationale verhoudingen en de inte sivermg van de koudé oorlog vele landen, waaronder Nederland, gedwongen heb*- zich in een hoog tem"o voor te berei-' i op de -'ei-do diving van dc vrijheid met de wa pens. Na de laatste oarlog moest de f"e- öerlandse luchtmacht als het ware uit de grond worden gestnn-.pt. altlus de minister, 1ie uiting gaf aan zyr g»o te erkentelijkheid vooi de Britse en Amerikaanse vri nden. die "jet ge noeg te waar leren personele en «ra teriële nulp verleenden en nog dage- lf"ïB verlenen. In net Engels richtte ir. Staf zich tot de aanwezige geallieerde bevel hib" ,rs, te veten Air Chief Marsha Sm Hugh W.Saunders, general La' ris Norstad. ir Chief Marshal Sir Robert Foster, Air Commodore H. D McGregor, en in het Nederlands tot de Belgische generaal-majoor L. F de Soomer. Dagorder. In een dagorder zeide de chef van de luchtmachtstaf, luitenant-generaal- vlieger I. A. Aler, o.m.: „De dag van heden is voor de lucht macht een blijde en grootse, dag. In het Koninklijk besluit noemt Hare Majesteit o.m. als de overweging, die haar tot het nemen van dit besluit heeft geleid: ,;De uitnemende dien sten door de luchtstrijdkrachten in tijden van oorlog en gevaar aan ons en den lande bewezen". Deze overwe-t ging vervult ons met trots, want hier in ligt wederom 'n koninklijke waar dering voor het werk door zovelen in de oorlogsjaren verricht"- In een rede, uitgesproken tijdens de. plechtigheid" zeide generaal Aler voorts nog. dat het corps reeds jaren en met groot verlangen naar deze be langrijkste dag in de geschiedenis van de Nederlandse Militaire Luchtvaart, had uitgezien. Hij besloot zijn toe spraak met het overnemen an - wens, die minister Staf uitsprak: „Ik Huisvrouw g nummer één Op de zesde huishoudbeurs in het R.A.I.-gebouw te Am- sterdam hebben Donderdag- middag 25 huisvrouwen in een culinaire wedkamp gestreden om de ere-titel Amsterdams huisvrouw numero 1. T Na het couperen van een witbrood in twaalf boterham- men, en het analyseren van een sinaasappel, in keurige partjes, v was de belangrijkste en smalte- lijkste opgave het vullen en op- maken van een taart. De titel plus een gasfornuis werden ge- wonnen door mevrouw W. Op- broek-Pranken. De duivenliefhebberij is te duur Het ledental van de Nederlandse postduivenhoudersorganisatie is in 1952 teruggelopen van 59.228 tot 55.655, zo wordt meegedeeld in het jaarverslag over 1952 van deze orga nisatie. Verscheidene liefhebbers hiel den er mee op. Ook worden ér ge middeld minder duiven gehouden. De dagelijks terugkomende kosten van het voer vormen wel een van de grootste struikelblokken. Elk kop pel kost jaarlijks zo ongeveer 15 aan voer. Thans wordt een onder zoek ingesteld naar de mogelijkheid voedsel samen te stellen van goede hoedanigheid, waarmee de voerkos ten gedrukt kunnen worden. Het aantal aangesloten bonden is óp zes gehandhaafd gebleven. De on enigheid, die is ontstaan tussen de Zuid-Nederlandse bond en de weer in het leven geroepen West-Brabant se, heeft het dagelijks bestuur der N. P. O. nog niet kunnen bijleggen. Pokken in Engeland In Todmorden en Oldham (Lan cashire, Engeland) hebben zich veer tien gevallen van pokken voorgedaan, waarvan twee met dodelijke afloop. Men neemt aan, dat de besmetting is overgebracht via ruwe katoen, die uit het buitenland is geïmporteerd. Slapte in Rijnvaart De slapte in de Rijnscheepvaart, die reeds vele weken duurt, houdt aan. Te Duisburg-Ruhrort bedragen de ligtiiden voor Rijnschepen gemid deld 20 dagen en voor kanaalsche- pen 3 weken. Er liggen daar op het ogenblik 135 lege Duitse schépen en te Wesseling 48. ^oop, dat de Koninklijke Lu< tmacht gelukkig vliegt en wij Gods ze gen deelachtig i mogen worden" De evolutie Het begrip 'ichtmacht roep' bij 5 wijden in Nederland onmiddellijk associaties op met het woord Soes terberg Daar on de vliegheide werd n.l. op 1 Juli 1913 de Luchtvaartafde ling opgericht, die onder commando kwam te staan van de kapitein dei genie H. Walaardt Sacre. De L V A- bestond toen uit vijf vlie gers. die samen beschikten over een vliegtuig, waarvan het brandstofver bruik nauwelijks enige tientallen li ters bedroeg. Thans is diezelfde lucht macht uitgegroeid tot een gelijkwaar dige partner van land- en zeemacht, die honderden vliegers en straaljagers tot haar beschikking heeft, waarmede gemiddeld per dag een afstand wordt Advertentie Fobrikante: Fa. Gebr. Tjallema, Sneek gevlogen, die gelijk is aan meerdere malen de omtrek van de aarde en waarbij tienduizenden liters brandstof worden verbruikt. De weg van deze evolutie is lang en moeilijk gew.eest en er is binnens kamers heel wat strijd aan te pas ge komen, voordat het luchtwapen zün erkenning kreeg, een erkenning die nu bekroond is met het praedicaat „koninklijk". 10 Amerikanen naar Rusland He4 Russische consulaat te Londen deelde mede, dat aan tien Ameri kaanse journalisten een visum voor i bezoek aan de Sowjet-Unie is verstrekt. Het betreft hier tien leden uit een groep van 33 Amerikaanse journa listen. die onder leiding van James Wiek uit Nil es in Ohio een bezoek aan Europa en het Midden-Oosten 1 engt. Alleen deze tien hebben een v:sum aangevraagd Het is hun ver strekt door de Russische ambassade t~ Londen. De tien zijn hoofdredacteuren of eige naars van kleine plaatselijke kran ten. Zij hopen over enkele dagen per vliegtuig naar Rusland te vertrek ken, via Wenen en Praag. Hun visa zijn geldig voor een verblijf van een week. 100 militaire vliegvelden in West-Europa Elke week komt er in Europa een militair vliegveld gereed ten behoe ve van de geallieerde luchtmacht in centraal Europa. "Thans zijn reeds "tiaar gekomen of bijna gereed 13 velden in Nederland. 14 in België, 30 in West-Duitsland, 11 in Frankrijk en 1 in Luxemburg, tezamen 99. Vol gende week zullen de 100 compleet zijn. PROF. MR. P. J. OUD Algemene vergadering van V.V.D. te Utrecht „Bevordering der maatschappelijke organisatie op alle terrein Is het be ginsel, waardoor ik rajj tot op de huidige dag heb laten leiden. Ik acht dit het liberale beginsel b|j uitnemendhei d. Het ware liberalisme bestaat er in, dat men met open ogen het maatschappelyke leven gadeslaat en er het zij ne toe bjjdraagt om zijn ontwikkeling in goede banen te leiden", aldus prof. mr.'P. J. Oud in een rede, waarmede h|j gisteravond te Utrecht, de algeme ne vergadering van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie opende. Sprekende over het probleem der P.B-O., wekte hij de ondernemers op hun terughoudendheid te overwinnen. Niet om dadelijk maar in alles toe te stemmen, maar om een geleidelijke groei der dingen te bevorderen. De be wering dat de V.V-D. in beginsel te genstander zou zijn van bedrijfsorga nisatie, verwees spr. naar het rijk der fabelen. Een werkelijk vooruitziende blik zo vervólgde prof. Oud moet in de ze dagen vragen om meerdere arm slag voor het particuliere bedrijfsle ven. Aan het tijdperk van doorgaande socialisatie, het moge warme of kou de socialisatie zijn, moet éen einde komen. In de allereerste plaats In het belang der werkgelegenheid. Over de middengroepen sprekende zeide prof. Oud, dat de toestand waarin deze verkeren de V.V.D. met grote zorg vervult. De nadelige gevol gen van deze toestand kunnen niet uitblijven. Veel te groot is op alle ge bied de nivellering geworden. Die ni vellering üeemt ook bij velen de prik kel weg om naar hoger en beter te streven. Gestreefd moet worden naar een ruime doorstroming door. alle groepen der maatschappij. Prof. Oud besprak vervolgens de verhouding tussen Christendom en humanisme. Hij is de overtuiging toegedaan, dat bij alle verschil in geloof, dat er moge be staan tussen humanisten zonder meer humanistische Christenen en Christe nen, er nochtans in zedelijke overtui ging veel gemeenschappelijk inzicht kan zijn. Als politieke part|j, aldus prof. Oud, laten wij het aan ieders persoonlijk geweten over te beslissen op welke diepere levensgrond hy meent zyn staatkundige overtuiging te moeten vestigen. Voor de samenwerking in de V.V.D. komt het er slechts op aan, dat de overtuiging bestaat, dat vryheid, verantwoordelijkheid en sociale ge rechtigheid dé fundamenten der sa menleving behoren te zijn. Geprikkeldheid in Egypte In Egypte is enige onrust gewekt door de verklaring van de in de Soe dan vertoevende Engelse minister Selwyn Lloyd. Deze verzekerde te Karthoem, dat de Soedan onafhanke lijk zal worden en dat niets de. Soe dan in de wég zou staan om dan toe te treden tot het Britse gemenebest. Vrijdag vingen - de grote Britse luchtmanoeuvres in de Suez-kanaal- ren zijn uitgenodigd. Er heerst in kringen nogal Er heerst in bepaalde wat spanning, wacht wordt, dat Selwyn Lloyd Za- Egyptische spanning. Ver terdag in Cairo zal komen. Men wil hem aaar een uitleg vragen van zyn verklaring. Gesneuveld in Korea De regering deelt mede, dat tot haar leedwezen op 18 Maart 1953 in Korea gesneuveld is soldaat J. A. van Extel. De soldaat van Extel werd 5 December 1931 geboren, was onge huwd en woonachtig te Gemert. - Uitbarsting van vulkaan op Soemba Uit Soerabaja wordt gemeld dat op het eiland Soemba de vulkaan Sang Yang is uitgebarsten. Volgens een S- O.S.-bericht, dat werd uitgezonden dooi de rayonzender van Radio Repu bliek Indonesia te Den Pasar op Bali, moeten ongeveer 2000 inwoners van de door de uitbarsting bedreigde de sa worden geëvacueerd en zijn daar toe schepen nodig. Uit de haven van Soerabaja z|jn inmiddels schepen van de marine met aan boord verpleeg sters, medicamenten en voedsel naar de plaats des onheils vertrokken. De Raad van Europa De raadgevende vergadering van de Raad van Europa zal zeven Mei a.s. te Straatsburg bijeen komen voor haar vijfde normale zittingspe riode. Tevoren zal het ministerscomité vergaderen, waarin veertien landen door hun ministers van buitenlandse zaken en een vijftiende, het Saarge- bied, door een waarnemer zullen wor den vertegenwoordigd. TWEEDE DAG P.v.d.A.-CONGRES Inleidingen door mr. Van der Goes van Naters, H. J. Hofstra en mr. Burger Op de tweede dag van het vierde congres van de Party van de Arbeid, dat gehouden wordt in de Dierentuin to Den Haag, werd het beleid van het partijbestuur en van de hoofdred actie van „Het Vrye Volk" goedge keurd. Eveneens werd ingestemd mot het voornemen het partij-secreta riaat van Amsterdam naar Den Haag over te brengen. Men ging er mede accoord zo mogelyk verscheidene Kamerleden in het partybestuur op te nemen. Op deze tweede dag hielden mr. v. d, Goes van Naters, de heer H. J. Hofstra en mr. J. A. W. Burger inleidingen. De heer Van der Goes van Naters sprak over de buitenlandse politiek en waarschuwde voor de „beter dan ooit bewapende Russen". Hij drong aan op versterking, politiek en mili tair. Spreker vertrouwde er evenwel op, dat ook in Rusland en communis tisch Azië op den duur de drang naar (geestelyk) comfort onweerstaan baar zal worden. Een belemmerende factor noemde spreker de neutralistische houding van sommige socialistische partijen uit het vrije Azië. Voorts wees de heer Van der Goes op het halfslach tig karakter van de E. D. C. en gaf tenslotte een overzicht van 't werk van de raad van Europa. De heer Hofstra gaf een toelich ting op het ontwerp-programma over de sociaal-economische politiek en wees er o.m. op, hoe de „schrikbaren de verarming en verwoesting" van 1945 in 1952 plaats had gemaakt dank zij een politiek van „nationale zuinigheid" voor 'n vrijwel gestabi liseerde positie. Het jaar 1952 werd afgesloten met een deviezenwlnst van rond twee milliard gulden en de strijd om dè zogenaamde betalings balans kan voorlopig als" gewonnen beschouwd worden, aldus spreker. Tegen hoge prijs. „Maar deze overwinning hebben w|J moeten betalen met de hoge .prijs van een niet onbelangrijk toegeno men werkloosheid", zo vervolgde de heer Hofstra. Het aantal ingeschre ven werklozen bedroeg per 31 De cember 1953 niet minder dan 144.000 en dat is aanmerkeiyk meer dan het aantal, waarbij 't signaal „onvei lig" moet worden gehesen. Spreker achtte het dan ook duide lijk, dat op dit ogenblik de strijd te gen de werkloosheid b|j de sociaal- economische politiek voorop moet worden gesteld. Hij noemde het een verzuim van de regering, dat er nog slechts „gestudeerd" is en dat men na een half jaar nog met de discussie moet beginnen. Deze ver- Australië wil slachtoffers van watersnood opnemen De Australische ministèr voor de immigratie, Harold Holt, heeft ver klaard, dat Australië gaarne slacht offers van de recente overstromingen in Nederland zal opnemen. Men had de Nederlandse emigratie autoriteiten medegedeeld, dat alle mogelijke administratieve faciliteiten zijn toegezegd bij overkomst en ont vangst van de immigranten. Holt gaf met deze verklaring antwoord op in de Senaat gestelde vragen. 80. De vier Roekiraki's werden stuk voor stuk door Grauw Grauw „berecht". Hij verweet hen met de witmensen te hebben samen gespannen tegen de stam der Roekiraki's. „ik ken slechts één straf voor deze volksvijandige elementen", schreeuwde Grauw Grauw in grote opwinding. „Wij zullen hen uit ons midden stoten, wij zullen hen omtoveren in de verachtelijkste beesten, die wij kennen, in bedelhonden, die moeten leven van het afval, dat wordt toegeworpen!" Er ging een schok door de Roekiraki's. die hier bijeen waren. Enige hunner begonnen als teken van instemming in hun handen tf klappen. Het was duidelijk, dat de meesten blij waren, dat het proces tot zover gevorderd was, Zij waren er nu zeker van. dat zij althans deze nacht niet het slachtoffer konden wordèn van Grauw Grauw's bloeddbrst. „Hóé) de manden!" gilde Grauw Grauw. Een der Bierbier Bavianen kwam reeds mei een viertal manden aanslepen. Hij zette ze voor de lei der neer. Het werd nu doodstil op het binnenplein. Grauw Grauw begon met het uitspreken van een lan ge reeks onverstaanbare toverformules en toen dat ge beurd was, stopten de Bavianen de vier veroordeelde Roekiraki's in de manden. Wéér begon Grauw Grauw allerlei toverspreuken uit te spreken en één- voor één raakte hij de manden met een lange staf aan. Toen werden de manden weer open gemaakt en luid blaffend sprongen er vier magere honden uit, die angstig be gonnen heen en weer te rennen, net zo lang tot zij de uitgangspoort hadden bereikt. Alle Roekiraki's deden om het ardst mee naar de arme dieren te schoppen en te slaan. Boven op de muur zat Jimmy Brown zich te verbijten. „Gemene leugenaar", bromde hij. „Hoe is 't mogelijk, dat al mijn stamgenoten zich door deze bedriegerij laten beet nenwv»l" traging brengt het vertrouwen in de mogelijkheid om van overheidswege leiding te geven in gevaar en kan naar de mening van de heer Hofstra niet met de watersnoodramp worden verontschuldigd. Tenslotte besprak de heer Hofstra nog het vraagstuk van de huurverho ging, de sociale politiek in ruimere zin en de structuurpolitiek op lange termijn. „Koersloze zwerftocht Mr. Burger sprak over de binnen landse politieke situatie en stond o. m. stil oij het effect van de verkie zingsuitslag op de bestaande poli tieke verhoudingen. Hy betoogde, dat de K.V.P. vóór de verkiezingen als veruit de grootste party door links of rechts te zwenken het gehele par lement kon doen meezwenken. Thans zijn die mogelijkheden zeer ingeperkt, aldus mr. Burger, die voorts zeide, dat in dit licht de zonderlinge ge schiedenis van de kabinetsformatie moet worden gezien. Na aandacht te hebben geschonken aan hetgeen in de katholieke pers is gepubliceerd, zei de mr. Burger: „Zo vervolgt de K. V. P. haar koersloze zwerftocht over de politieke wateren. Een tocht, die voorshands te minder perspectief biedt, omdat die iri afnemende mate aantrekkelijk schijnt te zijn voor de Prot. Christelijke partyen In het vervolg van zijn rede laakte spreker het K. V. P.-streven om een naar zyn zeggen zo scherp mogelijke scheiding te forceren tussen katholiek en niet- katholiek Nederland. Mr. Burger besloot z|jn uitvoerige rede met te gewagen van de grote dankbaarheid voor de uit binnen- en buitenland ondervonden hulp en steun na de nationale ramp. Hoevele mannen zouden het werkp van deze grondmecaniciens niet graao overnemen, om zélf eens wat te kun nen „prutsen" aan deze T-S3 een straalvliegtuigdat vooral voor proef vliegen wordt :geb~uikt. „Kop" en „staart" van het vliegtuig kunnen worden gescheiden. Depressies brengen wind en regen (Van onze weerkundige) medewerker) Woensdag en Donderdag be reikte de zeer lange periode van rustig en droog en zonnig voorjaarsweer z|jn hoogtepunt, toen het kwik ook in Zeeland tot 19 20 C. steeg. Op het vliegveld Woensdrecht werd Woensdagmiddag zelfs 22 C. gemeten. Donderdagnacht trok een front met weinig regen over ons land, waarachte. veel koudere lucht werd aange voerd. Al was het veel kouder, toch viel er gisteren vrijwel geen regen, doordat een rug van hoge luchtdruk passeerde. Een nieuwe actieve depressie trok gisteravond snel van IJs land naar het Zuidoosten. De regenfronten hiervan zullen vandaag met veel bewolking en enige regen of motregen over ons land trekken. De wind, die de laatste weken zwak is geweest, hetgeen voor het herstel der zeedijken zeer gunstig was, zal weer aanwak- keren tot krachtig of hard. Daar de kans op enige regen tijdens het weekeinde groot is met onbestendig weer, zal Maart vermoedelijk geen re cord droge maand worden, al was dit tot gisteravond nog wel het geval. i m ramp gebied f 30 millioen De minister van maatschappelijk werk, mr. F. J. van Thiel, heeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat voor sociale maatregelen ten behoe ve van rampslachtoffers alsnog een bedrag van 30 millioen gulden zal worden uitgetrokken o- de Rijksbe groting. Hij sprak ook woorden van dank tot degenen, die zich na de ramp beijverden voor de gezinszorg en de hulpverlening bij het schoon maken van de bemodderde woningen in het rampgebied. Dankte te Washington voor Amerikaanse hulp „Handelsverruiming en het toela. ten van meer Nederlandse immi granten zyn manieren waarop de Verenigde Staten Nederland kunnen helpen by het herstel van de verlie zen, geleden tengevolge van de over stromingsramp" zeide Prins Bern- hard Donderdag te Washington ty- dens een banket, aangericht voor de uitreiking van de jaariykse Willem de Zwyger-prijs, welke wordt toege kend aan de Amerikaanse journa list (e), die in het afgelopen jaar het beste artikel over de Nederlands- Amerikaanse betrekkingen heeft ge schreven. Prins Bernhard gaf in z|jn toe spraak een beschrijving van de door de overstroming aangerichte ver woestingen. Hij bracht het Ameri kaanse volk de dank van Nederland over voor de hulp, aan de Nederland se overstromingsslachtoffers ver leend. „Honderden tonnen Itleding en een bedrag van twee millioen dollar z|jn in dé Verenigde Staten voor de le niging van de nood der Nederlandse overstromingsslachtoffers bijeen ge bracht, doch het is niet slechts'de edelmoedige hulp van het Ameri- Lastige muisjes In Meppel is het flikkerlicht by de overweg Tweelo in de spoorlijn MeppelLeeuwarden defect geraakt. Een onderzoek werd ingesteld. Men kon niets abnormaals ontdekken, tot bleek dat een muizenpaar zich had genesteld in het contact kastje aan de rails. De dieren hadden zich zelfs tegoed ge daan aan het isolatiemateriaal van de contactdraden, die ge heel waren kaalgeluiaagd. Men peinst nu over muizenvrije contactkastjes kaanse volk op financieel en materi eel gebied, die het Nederlandse volk in zijn moeilyke dagen heeft ge sterkt, het was vooral de van een warm hart getuigende en spontane reactie der Amerikanen, die ons zo heeft getroffen", verklaarde hij. Dit jaar is de Willem de Zwyger- prijs aan drie, inplaats van een Amerikaanse journalist (e) uitge reikt. De geldprijs van 2500 dollar werd daartoe tot drieduizend ver hoogd. De drie winnaars kregen elk duizend dollar en de gouden medail le, die eveneens aan de prys is ver bonden. De prys is uitgereikt aan: mevr. Anne o'Hare McComlck, die de buitenlandse overzichten van de New York Times schrijft, Edward J. Do- "ohue van de „Scranton (Pennsylva nia) Times" en David M. McNichol van de „Chicago Daily News". Thorez weer leider der Franse communisten? De Franse communistenleider Tho rez heeft twee jaren in Rusland door gebracht in verband met zijn gezond heid. Hy heeft thans aan ae betrok ken autoriteiten een doorretsvisum door Duitsland gevraagd om per trein naar Parijs terug te keren. Naai- ver luidt wil hij pogen de communistische party in Frankrijk weer tot eenheid te brengen voor ae komende gemeen teraadsverkiezingen. Deze party maakt sedert enige maanden een gro te crisis door. Thorez zou nog niet geheel her steld zijn van de ziekte, waarvoor men hem in Rusland behandelde. Amerikaanse gevangenen naar Peking De drie Amerikanen, die door de Chinese communisten vorige week Zaterdag aan boord van hun jacht „Kert" voor de Chinese kust gevan gen zijn genomen, zijn onder gewa pend geleide naar Peking gezonden, :;-x -x-x-•:<--x--x--x--x-x -x aldus te Macao ontvangen berichten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6