Herstel van NoordJBëveland vordert gestadig NV.vh.GEBR. POLAK VLISSINGEN G0ESSE DAMES ZAGEN EEN VERZORGDE V00RJAARS-SH0W Zeeuwse Almanak De beste 80cts Virginia STICHTING „NIEUW SCH0UWEN- DUIVELAND" OPGERICHT Ir. TH. HEIJBL0M OVER RAMP VAN 1 FEBRUARI Agenda 2 PR0V1N01 ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 MAART 1953 ARNHEMMERS KWAMEN HELPEN Gemeentehuis van Kortgene spoedig weer in gebruik In de drooggevallen Noord-Bevelandse polders hangt nog de zilte lucht van het zoute water, doch langzamerhand begint het leven in dit overstro mingsgebied zyn normale loop weer te krygen. In het dorp Kortgene, waar de uitreiking van de zg. kampeeruitrustingen vrtywel afgelopen is, zyn vele woningen heringericht en vooral in de hoofdstraat en omgeving zyn op het oog de sporen van de ramp reeds ver uitgewist. „Ons dorp ziet er weer reeds aar dig uit", zeggen de mensen op Kort gene met een zekere trots. En on middellijk vertellen ze er dan bij hoe veel steun zij hierbij hebben gehad van de gemeentewerklieden uit Arn hem. Weken aan een stuk zijn de ze mannen aan het werk geweest om het dorp schoon te maken en op te ruimen. Aan de Veerdam liggen me tershoge hopen met stro, dat door het water overal verspreid was geworden. Woensdag zullen de Arnhemmers klaar komen met dit oprulmingswerk. Intussen wordt. In Kortgene Voort gegaan met het herstel en aan plan nen voor wederopbouw van vernielde woningen wordt eveneens hard ge werkt. Het nieuwe gemeentehuls dat inwendig veel schade opliep, zal wel- B.B. Walcheren telt thans 544 noodwachters Thans nog „flessekindje" De dienst Bescherming Bevolking Walcheren Z 1 (Middelburg-en het platteland) beschikt thans over 544 noodwachters. Voor geheel Walcheren met uitzondering van Vlissingen moet men kunnen beschikken over 1152 man, zodat men thans ongeveer-op dé helft is. De werving, die de afgelopen weken zeer intensief is geweest,, wordt vanzelfsprekend voortgezet; Toen destijds de nodige voorberei dingen voor de B.B. waren getroffen, verklaarde de kringcommandant, de heer J. L. R. Kapitz te Middelburg: „De wièg staat gereed, het kind kan komen". Thans is het zover, maat, al is het gelukkig geen couveuzekindje, een flessenkinaie is de B.B. Walche ren Z 1 momenteel nog wel en er moet dus nog veel zorg aan worden besteed, wil men het gezónd en sterk maken. De leiding ziet de toekomst, wat dat betreft, echter met vertrou wen tegemoet. Tot nu toe zyn in Middelburg en de andere kringgemeenten op Walcheren ingeschreven: 24 vaste noodwachters, 319 „oproep-noodwachters" (mensèn, die in geval van nood opgeroepen kunnen worden) en 201 oloknopd- wachters (zelfbeschèrming). In Mid delburg beschikt men thans over on- Ïeveer 100 van de 240 blokplOegleden, a sommige gemeenten is de werving nog maar nauweiyks begonnen. Het bezoek van minister Algera aan Zeeland Over het bezoek, dat de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Al gera, Donderdag aan Zeeland bracht en waarvan wq gisteren reeds mel ding maakten, vernamen wy nog, dat de minister vergezeld werd dooi' de directeur-generaal, ir. A. G. Maris, de' hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland ir. Th. Heyblom en de hoofdingenieur ir. P. A. van de Velde. Mihistèr Alge- ra bezichtigde de werken bij: het stroomgat te Bath, alsmede Tholen en St. Philipsland. 45ste lijst van rampslachtoffers Het informatiebureau van het Ned Rode Kruis heeft thans de 45e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de ramp van 1 Febru ari gepubliceerd. Voor Zeeland bevat deze lijst de volgende namen: NIEUWERKERK: Bloois-Overbeek, Jozina, geb. 14.10/5, laatste adres: Molenstraat 166. Cats, Nicolaas P., geb. 7.1.17, laatste adres: Sloofweg 155- Kluit, Corhelis, geb- 13.4.34, laatste adres: Stationsstraat359. OOSTERLAND: Hage-Koopman, Johanna J., geb. 18.8. 13, echtgenote van I. Hage, laatste adres: Kapelledijk A 326. licht over twee weken In gebruik ge nomen kunnen worden. Het dijkherstel. Het herstel van de Noord-Beveland se dijken vindt eveneens gestaag voortgang. In de Leendert Abraham polder is achter het gedichte gat een zandplateau gespoten, waarmee de in de polder ontstane kreken opge vuld kunnen worden. Momenteel is men hier ook bezig met het aanvoeren van klei uit de voormalige polder Al- tè-klein voor het bekleden van de zanddyk, terwyi straks hiermee ook de kreken van een kleilaag voorzien kunnen worden. Het verstevigen van het nieuwe Sdykgedeelte in de Jonkvrouw Anna- older is thans zover gevorderd, dat iervoor geen gevaar meer bestaat. Een ander, ondiep gat, in de dijk van dezelfde polder zal dezer dagen wor den diehtgespoten. De persleiding is reèds gelegd, zodat men Woensdag of Donderdag hoopt te kunnen beginnen. In de Aariaanpolder wordt nu ook begonnen met het spuiten van zand Advertenti. HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ.- 8 voor 't herstel van de binnendijk, ter- wyi men in de Willem Adriaanpolder gereed is gekomen met het overslaan van klei voor de binnenperskade- Bin nenkort zal men hier voor het defini tief herstel aanvangen met het spui ten van zand. Aan de noordzijde van liet eiland gaat men voort met het definitief herstel van de dijken van de Onrust- polder, de Anna Frisopolder en de Rhoornpolder. De heer Schouwink weer bij de Werf „Zeeland" Als enig lid van de Raad van Beheer In de te Amsterdam gehouden bui tengewone algemene vergadering van aandeelhouders der N. V. Werf „Zee land" te Hansweert, waar me dan 4/5 van het geplaatste kapitaal ver tegenwoordigd was, is met algemene stemmen met ingang van 1 April wederom benoemd tot enig lid van de raad van beheer de heer G. H. Schouwink te Hilversum. Aan de heer Schouwink was in een vórige verga dering op zijn verzoek eervol ontslag verleend, doch deze heeft thans de benoeming werd weer aanvaard. Niettegenstaande de stormramp, waardoor ook de werf ten dele ge troffen is, zag de algemene vergade ring de toekomst met vertrouwen te gemoet. Provinciale agrarische adviescommissie Zoals wij gisteren meldden is er een provinciale adviescommissie inge steld, die de Rijksdienst voor land- bouwherstel en andere instanties zal adviseren inzake de watersnoödscha- in de landbouwsector. In deze commissie namen zitting de heren A. M. Geluk, Schudde- beurs, J. J. G. Brouwer, Oosterland, J. F. Brooyman, St. Annaland, J. A. Stols, St. Philipsland, G. J. de Jager, Anna Jacobanolder, G. M. F. Bom. Wissekerke, M. A. Kostens'e, Krui- ningen, H. Wolfert, Waarde, D. J. Dees. Oudelande, D. A. van Nieuwen- huijze, Nieuw- en Sint Joosland, H. de Jonge, Terneuzen, M. Stehn, Hoe- dekenskerke, J. L. Lukaart, Goes, A. Vingerling, Goes, C. Nefs, Goes, J. Q. C. Lenshoek, Kloetir e, terwijl de hoofden van diverse diensten als landbouw-, tuinbouwvoorlichtings- dienst, cultuur-technische dienst enz. als adviserend lid optreden. DE KOMENDE MODE Mannequins kregen concurrentie van kleuters GIDS Het was een charmant en vrolijk ge zelschap,, waarvan een jeugdig reiziger zich in de bus van Aardenburg naar Breskens' plotseling tot gids gepromo veerd zag! Een twaalftal Belgische jonge da mes was wat stuurloos op weg naar Vlissingen, alwaar een dagje vacantie gevierd zou worden, maar het program ma stond nogal op losse schroeven en vandaar, dat deze reislustige meisjes zich gaarne eendrachtig schaarden ach ter de jongeman, wiens zelfbewustzijn in enkele minuten zichtbaar toenam..... Het begon met een verzoek. „Of hij ze op de boot wilde trekken", vroegen de meisjes De wenkbrauwen van de jongeman bereikten een stand, welke de opperste verbazing uitdrukte Klaarblijkelijk trachtte hij zich in te leven in het voorstellingsvermogen van zijn onverwachte volgelingen, die er omtrent het zich aan boord begeven vreemde gedachten op na schenen te houden Het was een taalkundig misverstand De meisjes wilden helemaal niet aan boord „getrokken" worden; de loop plank konden ze zelf wel bestijgen. De bedoeling was, dat hun nieuwbakken gids aan boord een foto zon nemen. „een plaatje van ze zou trekken Hetgeen dan ook geschied, is, waar na het gezelschap verder is getrokken, alle taalkundige misverstanden ten spijt (Van onze verslaggeefster) Ook de Goesse dames kunnen met een gerust hart de zomer tegemoet zien; ook zij hebben haar voorjaars modeshow gehad en kennis kunnen nemen van al datgene, wat het ko mende seizoen op kledinggebied „en vogue" zal zijn. En dat is hoogst be langrijk; want wat is voor een vrouw irriterender, dan onzekerheid omtrent de vraag, of haar kleding nog wel „up to date" is? Gelukkig behoeven we dit onzekere geVoel tegenwoordig niet meer te hebben daar zorgen de alom gebrui kelijk geworden mode-shows wel voor In Goes was het de firma H. Joosse en Zonen (magazijn „De Mag neet") die gistermiddag en gister avond in het beursgebouw van hotel ,De Korenbeurs" het zeer talrijke pu bliek een reeks van voorjaars- en zo mer toiletten toonde. Onder leiding van de charmante explicatHce me vrouw Marcel lanceerden vier be roepsmannequins enige tientallen mo dellen, die alle getuige het her haaldelijk opklinkend applaus bij zonder in de smaak van ae toeschouw sters vielen. Ook hier bleek alras, dat de dracht „blouse-rok" momenteel in het mid delpunt der belangstelling staat. Bij een fraai geborduurde blouse bleek een nauwsluitend rokje van de nieu we kleur „flessengToen" het uitste kend te doen. De rokken hebben op het ogenblik meestal gladde voorba nen; eventuele plooien bevinden zich aan de achterzijde. De mantels nemen wederom een belangrijke plaats in: een mantel is nu eenmaal een vry kostbaar stuk. waarvan de aankoop met wikken en wegen gepaard gaat. Er waren de te genwoordig zo geliefde swaggers van ruige stof, met wijde rug en dito mouwen; maar daarnaast kwamen toch ook nauW-aansluitende mantels van duvetine (met gladde mouwen) on een uiterst gedistingeerde „tail leur-mantel" aan bod- Het figuur van de toekomstige draagster zal hier u'teraard over de keuze moeten be slissen De toppers ontbrtiken niet op het appèl en natuurlijk waren ook de jer sey pakjes, die zich in Holland een rotsvaste plaats veroverd hebben, in verschillende kleuren aanwezig. Geen plankenkoorts Een verrassing was het optreden van twee wel zeer jeugdige manne quins. Annemarie Domlnicus en Ma- ryke Hordyk toonden het publiek al leraardigste kinderjurkjes en jasjes, en de beide Goesse kleuters trippelden zonder een spoor van plankenkoorts, het nummerkaartje parmantig in de opgeheven hand, net lange plankier af. By de zomerjaponnen nam het „ever-glaze" een belangrijke plaats in. Het wordt in verschillende Kwali teiten gemaakt; zo was er ook een ,^e yan z g ,permanent-gla- - '--'-'en waren: do- opvallend mooie zijden middagjurk met driekwart mouwen. Kleur: don- kergrys met een zachtgeel bloempa- troon, een combinatie aie ook oudere dames uitstekend zal staan. Ook bleek weer eens dat marineblauw- met-wit altijd fris, nieuw èn gekleed aandoet. Drie fraaie avondjaponnen oogstten een extra applaus aan het slot van deze show. De sieraden van de firma T. Fabe- ry de Jonge kwamen goed tot hun recht tegen de achtergrond van deze kleding-collectie. De hoedjes, die de firma A. EversdykSchrijver leverde waren aangepast aan ons klimaat, dus vry kleinmeer en meer ziet men de kleine „kapjes" dragen. De firma A. C. Sinke toonde naast de onmisba re handtassen ook enkele mooie en solide lederen boodschaptassen, en enige geestige Franse parapluutjes. Bij de schoenen van de fa. C- v. d. Reepe trokken vooral enkele geklede, hooggehakte paren de aandacht. Drie fraaie avondjaponnen vorm den het sluitstuk van deze goedver zorgde show, waar de heer P. H. Joosse een openings- en een slot woord sprak. De muzikale achter- frond van de show werd gevormd oor pianospel van mej. T. Moer- mond. Gouden doctoraat Mr. J. F. van Deinse Donderdag 2 April a.s. is het vijf tig jaar geleden, dat mr. J. F. van Deinse, thans te Middelburg, aan de Leidse universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Mr. van Deinse, die in Middelburg een algemeen geacht figuur is, was onge veer 34 jaar lid van de Raad van Toezicht, waarvan H jaar Deken, van de Orde van Advocate, in het arrondissement Middelburg. Diefstal ran Rode Kruisgoederen berecht Oneerlijk drietal uit St. Maartens dijk direct naar Middelburg gebracht. Voor de Zierikzeese kantonrech ter stonden tijdens diens laatste zit ting te Tholen terecht A. K., C. G- en F. J. P. uit St. Maartensdijk, die op 23 Februari il. goederen van het Rode Kruis hadden weggenomen. De daders stonden bij de politie niet al te best bekend en r< kantonrechter wenste dan ook streng tegen hen op te treden om een voorbeeld te stel len. Na er nogmaals op gewezen te hebben, dat het misdadig is goederen van het Rode Kruis, bestemd voor wntersnoodslachtoffers, te verduiste ren veroorüeeiue iuj ue drie umiuieu conform de eis tot 2 weken onvoor waardelijke gevangenisstraf met on middellijke gevangenneming, 't Drie tal werd na het vonnis direct gear resteerd en naar Middelburg overge bracht voor 'n veertiendaags Aftvf te.iitie. Watersnoodcommissie naar Schouwen Op 9 April aanstaande Naar wij veraemen zal de Waters- noodcommissie, wellte onmiddellijk na de ramp uit vertegenwoordigers der politieke partyen uit (le Tweede Ka mer werd gevormd, op 9 April een be zoek brengen aan Schouwen-Duive- land. De commissie zal daarby ver gezeld zijn van minister Algera. Zoals bekend maakt ook het Zeeuw se Kamerlid, mr. W. F. E. baron var. dei- Feltz deel uit van deze commis sie. Burgemeester ds. Barendrecht sprak tot de geëvacueerden Vrijdagavond heeft ds J. M. Ba rendrecht in de rubriek „Verklaring en toelichting" over Hilversum II gesproken over de situatie op Schou- wen-Duiveland. Ds Barendrecht,. die zich in het bijzonder tot de geëva cueerden van dit eiland richtte, wees er met nadruk op, dat men thans op de droge gebieden van Schouwen- Duiveland nog niet veilig kan wo nen. Hij vergeleek het eiland met een ten dele verbrand huis, waarvan som mige kamers geheel, andere gedeelte lijk zijn verwoest. Voorts schetste hij de moeilijkheden bij de droogmaking en herinnerde tenslotte aan de Zeeuwse wapenspreuk. „Het worste len geschiedt niet alleen door de ach tergeblevenen, maar ook door de ge- evacueerden, ieder op zijn plaats. God geve ons de kracht niet te wij ken voor dit worstelen, opdat ook het „emergo", het bovenkomen, mo ge volgen" aldus besloot spreker. Na zijn toespraak werd het Zeeuwse Volkslied gezongen. Laatste gat bij Bruinisse gesloten Herstel van de polders in Duivéland geat in etappes Door gunstig weer en lage water stand is het Vrydag gelukt het laat ste gat in de Oude Dijk te Bruinisse voorlopig met een kistdam te slui ten. Dit betekent niet, dat dit gat de finitief afgewerkt is, maar wel dat er geen water meer in de polder komt. Voor het eerst sedert 1 Febru ari Is weer water door de spuisluis naar buiten gelaten. Ook is Vrijdag aan een deel der gemeente Bruinisse voor het eerst weer stroom geleverd door de P. Z. E. M. Naar wij vernémen heeft men be sloten ook de Rampaarte te herstel len. Men schijnt te willen overgaan tot etappegewijs herstel der polders in Duivéland. Nu de droogvalling van de polder Bruinisse, die door een aan tal gaten in een binnendyk geïnun deerd, was, waarsc.hiinlijk een kwestie van dagen is, is door het besluit orn ook de binnendyk tussen Oosterland en Nieuwerkerk te herstellen, de droogvalling van de polder Ooster land meer nabij gekomen. De dykgaten langs het Keeten na by Sirjarisland, die in de buitendijk van de polder Oosterland eri Sirjans- land zijn geslagen, zijn niet van een dergelijke importantie, dat moeilijk heden bij de dichting worden ge vreesd. Men Js reeds aan de uitvoe ring daarvan begonnen en heeft vol doende groot materiaal beschikbaar. Wordt nu ook de binnendfr ge dicht, dan wordt de 1650 ha. grote polder Oosterland losgemaakt van de dichting van de diikgat»n in de Vier Bannenpolder. Het bruggenhoofd in Duivéland wordt dan plm. 2450 ha. groot, ongeacht de polder Dreischor en de kleine poldertjes rond Zierik- zee. Ernstig verkeersongeval te Terneuzen Vrydagmiddag werd in de Axelse- straat te Terneuzen ter hoogte van de Moffenschans de 5-jarige J. J. wonen de aan de Baandyit aangereden door een personenauto, die bestuurd werd dooreen kraamverzorgster uit Axel. De knaap moest met een schedélfrac- tuur naar het ziekenhuis worden overgebracht. De politie stelt een on derzoek in naar de schuldvraag. ACTIVITEIT IN HET RAMPGEBIED Werkprogramma van dertig punten DIJKDICHTING VERLOOPT BEVREDIGEND Bijeenkomst Departement Zeeland van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel Voor het eerst sedert de ramp is het Departement Zeeland van de Ned- My. voor Nyverheid en Handel Vrydag weer byeengekomen en wel in hotel De Burg te Middelburg. Nadat de heer D. F- P. Hoegen als voorzitter de druk bezochte byeenkomst met welkomstwoorden had geopend, verleende hy het woord aan ir. Th. Heyblom, hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat in Zeeland, die sprak over de ramp, die Zeeland getroffen heeft. Ir. Heijblom wees er op, dat de watersstanden en de weersomstandighe den in de nacht van 31 Januari op 1 Februari een wel zeer grote zeldzaam heid zijn. Het water kwam aanzieniyk hoger, dan in de laatste 125 jaar het geval was geweest en op grond van eenvoudige, zowel als ingewikkelde be rekeningen mag men aannemen, dat een samenvallen van zoveel toevallig heden als op het moment van de ramp slechts eenmaal in de twaalfhonderd jaar voorkomt. tie van vallen ei. opstaan; bij iédere poging tot dichting houdt mén bij de Rijkswaterstaat de adem in èn vraagt zich af ol men slagen zal, dan /v ;j voor een mislukking zal kömeö te staa Slaagt "en dan zegt ter, 'e- iukkig.' Mislukt de poging dan begint men cpniem Afgezien «/an de gaten op Schouwen en bij Kruiningen en Batb heeft men thans in 'eeland het ee.ste stadium van het dijkherstel achter de "ug Overal zijn nooddichtingen aange bracht- De twee le fase zal het dich ten van de grote gaten omvatten, de c'irde het her van u ijken, ook daar waar het niet tot doorbraken kwam. Dank zij het uitzonderlijk goede weer heeft men bij het herstel tot dusver nie' te kl; Op een vraag uit de vergadering, welk materiaal mm gebruikt had t-'j het vullen ./an de zam zakken, die bij duizenden verwerkt zijn, antwoordde ir. Heijblom, dat iprvoor zan-" en steen werd gebruikt. Men moest eenvoudig nemen wat aan bruikbaar materiaal aanwezig was, dikwijls heeft men zijn toevlucht moeten ne men 't het eebrui' va« gioi van de diiken zelf. H'er en daar benr'i.e men ba'en stro.en bereikte er nut tig resultaat mee. Tr Heijblom verduidelijkte het ge sproken voord met situr.f iekaarten en luchtfoto's. Helaas was het vertonen van ee.. aantal lic.itbeeld» n on.nope lijk omdat de.-ml net afdoend, ver duisterd kon worden. De heer Hoepen sloot de vergade ring met ank 'e sn« 'cc.. Spreker wees er op, dat de dich ting van'.de dijkgaten in Zeeland al leszins bevredigend vordert en dat er thans nog slechts enkele kritieke pun- t zijn, w 'e helplioek n het gat bij Oosterland op Schouwen en 'e dijkgate. bij Kruiningen m Bath- T-gen da hier en daar geuite critiek bracht spreker -t midden, dat het dichten .a- deze gaten met hun sterke in- en uitstroming niet zulk een eer oudig werk is als men denkt. Met het tot zinken brr- n van schepen cr caissons in de dijkga ten komt men n: Ieder dijk stelt zijn eigen problemen en het is «ok hier weer. zoalt djstijdo op al cheren: improviseren. Het is 'n kwes- Verkeersbeperking bij Oostdijk uitgesteld Tot 5 April a.s. Naar wij vernemen is de verkeers- beperking bij Oostdyk noodzakelijk om de aanleg van de nieuwe weg te bespoedigen nog enkele dagen uit gesteld. Aanvankelijk was besloten, dat alle in omloop zynde vergunnin gen op de laatste dag van Maart naar geldigheid zouden verliezen. Nu is echter bepaald, dat zij geldig zullen blijven tot en met 4 April. Te Zlerikzee is opgericht de Stich ting „Nieuw Schouwen-Duiveland", die op dezelfde leest is geschoeid als de Stichting Nieuw Walcheren, wel ke na de oorlog zoveel voor diteiland bereikte. De nieuwe stichting, die ge heel gebaseerd is op het part'cul'er initiatief, heeft thans een bestuur dat zo klein mogelijk is gehouden en dat gevormd wordt uit vertegenwoor digers van alle maatschappelijke groeperingen van het eiland. Voor speciale onde« werpen, zoals b.v her beplanting, zullen afzonrterlyke com missies worden gevormd. De Stichting wil aandringen op in tegrale schadevergoeding en op spoed btj de dykendichting. Voorts is het de bedoeling de op velerlei wijze ge- e critiek op hetgee na de eerste Februari is gebeurd, in goede banen te leiden, teneinde een opbouwende critiek te verkrijgen, terwijl men voorts goede voorlichting wil geven aan pers en radio. Er zal contacl Vrij Evangelische kerk te Breskens wordt in gebruik genomen Andere materialen waren: pion, popeline en vistrella. Er was een wia.nn, «wi w fleurig japonnetje van nylon, en een blijf in het Huis van Bewaring. Op Zaterdag 11 April a.s. zal te Breskens de nieuwe kerk van de Vr: Evangelische gem in gebruik worde genomen. VrtRlag JJ. is in deze Ue eeds het eerste huwelijk ingezogen door ds. Piaas. worden opgenomen met diverse in stanties, die op het eiland werkzaam zijn terwyl het in de bedoeling ligt een informatiebureau op te richten Het werkprogramma bevat voorlopig dertig punten. Reeds is namens de Stichting aangedrongen op een be zoek van de Watersnoodcomm'ssie, terwijl naar voren is gebracht, dat Schouwen-Duivéland bij de ramp het zaawrst getroffen deel van Neder land is en waarschijnlijk het laatst droog zal zijn Daaruit vloeit voort, dat een behoorlijke schaderegeling rekening zal dienen te houden met de zeer bijzondere noden van het eiland. Binnenkort zullen de voorzit ter en de secretaris van de Stichting worden aangewezen. Voordracht voor gemeente secretaris Kloetinge B. en W. van Kloetinge hebben voor de benoeming van *n nieuwe gemeente-secretaris de volgende aan beveling opgemaakt: 1. P. G. van den Bosse, eerste ambtenaar ter secreta rie te Kortgene; 2. A. Hack, com mies ter secretarie te Biervliet. Bootdienst Zierikzee- Dordrecht opgeheven De burgemeester van Zierikzee deelt mede, dat de bootdienst Zierik- zee-Dordrecht wordt opgeheven om dat vandaag de treindienst tussen Roosendaal en Dordrecht wordt her vat. De laatste afvaart van de boot- lienst uit Zierikzee was vanmorgen om 7 uur. Universitaire examens Aan de universiteit te Amsterdam slaagde de heer W. M. Duynhouwei uit Scherpenisse voor het doctoraal examen Engelse taal en letterkunde. De heer D Dronkers uit Middelburg slaagde aan de universiteit te Leiden voor het artsexamen. MIDDELBURG. Vandaag Schuttershof: Jaarlijkse feestavond gymnasiastén veren ging „Nih'i .'ine Labore" met opvoering van „Drie wij-e gekken", 7.45 uur; Zaal Merci" ius: baretav nr1 Buurt vereniging Bra Bree- en Neder- straat, 8 uu'; r'-igello ,p, 4 en 4.30 u.; Electro' Teel' i Mille's „The greatest show n earth'", (14 jaar), 3, °.45 en 9 "r uur. |v» ,ri-en Electro; C> -II de Mille's „The <*rep+«- show on earth (14 jr.), 3, 6.4' en 9.30 uu VLISSINGEN. Va..daag Alhambra: „The greatest show on earth (14 jaar), 3, 6.45 en 9.30 uur; Luxor: „Vrouwen en ban dieten", (18 jaar), 7 en uur; Con cordia: K.N.A.U. bijeenkomst en jaarvergadering, 6.30 uur; Concertge bouw: Uitv. ,,De Volksstem", 8 uur; SchLldekwartier: Toneel personeels vereniging, 8 uur. Morgen Alhambra: al. vandaag, 3 6.45 cu 9.30 uur; Luxor. ik vandaag 3, Vandaag - Grancu „Het is middernacht, de'-'or Schweitzer", '14 jaar), 3, 7 n 9 uur. Morgen Grand: als vandaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2