Koningin Mary van Engeland was een echte Londense WATER FRONT Artikelen Zondagswet in de Tweede Kamer afgehandeld HUISZOEKINGEN BIJ LEIDERS VAN FRANSE COMMUNISTEN TELEFOONTJES MET HET WOENSDAG 25 MAART 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 HAAR GEESTKRACHT BLEEF ONGEBROKEN Men zal haar figuur missen bij de Engelse troon Zo is dan het levenseinde gekomen van Koningin Mary van Engeland en de Engelsen zullen de vriendelijke oude dame missen, die zo lange jaren het volk voorging op de weg van eenvoud en hartelijkheid. In Juni van het vorig jaar bereikte ze de 85-jarige leeftijd. Van haar kon gezegd worden, dat haar geestkracht ongebroken was, haar gevoel voor koninklijke waardigheid onverflauwd en haar sterke ka raktertrekken niet door de ouderdom vertekend. Victoria Mary, was de enige doch ter van de hertog en hertogin von Teek. Zij bracht een onbezorgde jeugd door in Engeland en Italië en ze was als verloofde van Albert Victor, de oudste zoon van de latere koning Ed ward VII, voorbestemd om de Engel se troon te bestijgen. De plotselinge dood van Albert Vic tor in 1892 verstoorde deze illusies en wierp een diepe schaduw over haar leven. Later huwde ze met de jongere broer van Albert Victor, prins George en zo werd ze toch nog koningin Victoria Mary is nooit een modieu ze koningin geweest. Reeds van haar jeugd af kleedde zij zich individualis tisch en van de mode trok ze zich weinig aan. In de latere jaren droeg ze kleding, die volkomen Victoriaans karakter droegen. Men kon haai' zien met een paraplue van 60 jaar en met schoe nen, die in de tijd 1910 tot 1920 ge bruikelijk waren. Maar hoe vreemd het ook moge klinken, toch wist ko ningin Mary in deze ouderwetsheid een eigen stijl tot uitdrukking te brengen. Leed is haar niet bespaard gebleven. Drie van haar kinderen en haar echtgenoot zag ze tijdens haar lange leven ten grave dragen. Ook heeft ze heel wat zorgen gekend door de zwakke gezondheid van haai- man- Eigenlijk is ze het meest bekend ge worden door de wijze, waarop ze steeds optrad voor waardigheid en moraliteit. Afkeuring. Toen haar lievelingszoon Edward VIII wilde huwen met de vroegere mrs. Simpson, heeft de bijna zeventig jarige vorstin daarover haar afkeu ring uitgesproken. Edward VIII of ferde zijn kroon. Later keerde hij re gelmatig terug in Malborough House om zijn moeder te bezoeken, maar nimmer heeft Koningin Mary de vroe gere mrs. Simpson thans hertogin van Windsor willen ontvangen. Een groot gevoel voor orde typeer de koningin Mary. Tot voor enkele weken stond ze nog regelmatig des ochtends om zeven uur op, deed haar correspondentie af, las een enkel dag blad en luisterde naar de radio. Over haar eigenaardigheden werd door 't Engelse volk met glimlachen de goedhartigheid gesprokenhoe nooit een telefoongesprek wi voeren, want dan kon ze niet zien met wie ze sprakhoe ze een af keer had van stukken papier op straathoe ze geen klimop langs de muren wilde, omdat daardoor de gebreken verborgen bleven... hoe ze bang was voor inbrekers Op haar ziekbed maakte ze zich nog bezorgd over de huiselijke dingen. Ze wilde, dat Prinses Mary haar dochter Maandag de borduurkrans zou leiden, die ze 53 jaar geleden stichtte en waarvoor ze altyd veel be langstelling toonde. Deze bijeenkomst werd gehouden in een der benedensalons, waai- het ge touw stond, dat koningin Mary ge bruikte voor het maken van tapijt werk. Nu is dan aan het leven van deze huiselijke koningin een einde geko men. Men zal haar figuur missen bij de Engelse troon. Biografie. Koningin Mary ,is gedurende 26 jaar de koningin-gemalin geweest van koning George de vijfde en na diens dood zestien jaar lang de koningin moeder. Na het overlijden van koning George de zesde op 6 Februari 1952 werd zij de koningin-douairière. Koningin Mary was een echte Lon dense. Zij werd op 26 Mei 1867 gebo- 521. We hebben altijd gehoord dat de han den en in het bijzonder de vingers en de vingertoppen zou buitengewoon ge voelig zijn. Daarop willen we uiter aard niets 'afdingen. Maar wanneer U een bad gaat nemen en U voelt te vo ren met de hand hoe heet het water is, blijkt U zich met die gevoelige handen en vingers deerlijk te kunnen vergis sen. Want te oordelen naar de tempe ratuur die de hand te registreren krijgt, zal het badwater niet te heet lijken, doch niet zodra bent U helemaal in het water, of vol afgrijnzen richt U zich ijlings weer op en zoekt hulp bij de koudwaterkraan. Niemand vindt het vreemd dat de hand zo'n slechte temperatuurmeter blijkt te zijn en de verklaring daarvan wordt in het algemeen gezocht in het feit dat de handen voortdurend aan temperatuurswisselingen zijn blootge steld en daardoor dus als het ware zijn afgestompt voor verfijnde waarne ming. Deze redenering is beslist niet juist en een heel eenvoudige proef kan ons daarvan overtuigen. We behoeven dan niet anders te doen dan twee kommen te nemen en de eerste te vullen met ivarm water van ongeveer 85F. en de andere met water van 92 F. Het tem peratuursverschil is dus ongeveer 7J Wanneer U beide wijsvingers gelijkcij dig in beide kommen doopt, zult U ze ker kunnen constateren dat het water van 92° warmer is dan het water in de andere kom. Maar dompelt U de vinger eerst in het warme water en vervolgens de hele hand in het koudere, dan zult U ongetwijfeld 't koudere wa ter warmer vinden. En wanneer U te bevooroordeeld bent om als objectief waarnemer op te treden, kan een huis genoot voor wie U de inhoud van deze rubriek angstvallig geheim hebt gehou den, goede en overtuigende diensten bewijzen. Trouwens, die proefpersoon kan ons nog op andere wijze behulpzaam zijn om ons van onze gevoelloosheid te overtuigen. Met de vingertoppen zul len we twee punten die enkele millime ters van elkaar liggen, beslist als twee punten onderkennen. Maar plaatst iemand twee potlood- of passerpunten op een afstand van enkele millimeters gelijktijdig op de bovenkant van onze vingers, dan voelen we deze twee pun ten als één punt. Eerst wanneer de pun ten ongeveer één centimeter uit elkaar liggen, is de bovenkant der vingers in staat de twee punten afzonderlijk te onderkennen. Op de bovenzijde van de hand dienen de twee punten zelfs on geveer 3 cm. uit elkaar te liggen. Het ongevoeligst zijn in dit opzicht de bo venarm en de rug, waar op sommige plaatsen twee gelijktijdige prikken eerst dan afzonderlijk als tivee punten worden gevoeld indien de afstand ruim 6 cm. is. (Hierbij merken we op dat de prik niet werkelijk een prik, doch slechts een lichte aanraking dient te zijn en dat de afstanden bij verschillen de personen kunnen variëren). Hoe het komt dat wij door ons ge voel zo bedrogen worden? H. Pétillon. ren in het Kensington-paleis, als dochter van de hertog van Teek en prinses Mary van Cambridge. Reeds als kind genoot koningin Mary een grote populariteit. Ze ont ving bij de doop de namen Victoria Mary Augusta Louisa Olga Pauline Claudine Agnes, maar haar moeder noemde haar „May" of „Meibloem pje". Tot aan haar huwelijk werd zij door het publiek prinses May ge noemd. Haar grote rol begon zij te spe len toen zij in 1910 koningin gemalin werd bij de troonsbestijging van haar echtgenoot als koning George de vijf de. Haar plichten als koningin-gema lin, echtgenote en moeder vatte zij op als een en hetzelfde. Zij voedde haar kinderen op in een geest, welke hen geschikt moest maken om hun latere openbare plichten te vervullen In de jaren van de eerste wereld oorlog toonde koningin Mary bij voortduring haar belangstelling voor hospitalen, Rode-Kruis en andere in stellingen. In de laatste jaren voor de dood van koning George de vijfde had ko ningin Mary veel zorgen om de ge zondheid van haar echtgenoot en het volk betoonde in deze jaren haar een hartelijk medeleven. Maar ook toen de dood toesloeg, bleef koningin Ma ry zich bewust van de waardigheid van het koningschap. In de tweede wereldoorlog weiger de zij, ondanks haar leeftijd en het bommengevaar Londen te verlaten. Tenslotte wist men haar toch- te over tuigen. haar intrek te nemen in Bad minton Park in Gloucesterhire, het huis van de hertog en hertogin van Beauford. In deze sti-eek bleef zij oorlogsfabrieken en verzorgings centra bezoeken. Na de tweede wereldoorlog keerde zij terug naar Marlborough House in Londen. Het laatste grote verlies leed zij in 1952, toen koning George de zesde na herhaalde ziekte kwam te over lijden. SAMENZWERING VERMOED Ook vakbondsleiders aan de tand gevoeld De politie te Parijs heeft in de vroege ochtenduren van Dinsdag in vallen gedaan in de woningen van verscheidene leden van de Franse communistische partij, waaronder ook die van de secretaris-generaal Frachon van de door de communis ten geleide vakbond C.G.T. De communistische vakbondlei ders, Molino, Tollet en Duffriche, werden vastgehouden voor een ver hoor. Frachon werd niet thuis aan getroffen. Het hoofdlcwartier van de commu nistische vakbond en verscheidene andere kantoren in Parijs werden eveneens doorzocht. Naar wordt gezegd, werden de in vallen uitgevoerd door vijfentwintig hoofdinspecteurs en ongeveer 32o politiemannen. Zij handelden op last van de rechter van instructie in verband met een onderzoek naar een samen zwering tegen de buitenlandse vei ligheid van de staat en naar deelne ming aan een poging tot het demora liseren van het leger. Het onderzoek is reeds enige maanden aan de gang. Eerder waren reeds gearresteerd Le Leap, secretaris van de C.G.T.en Ducolonne, lid van het centrale comi té van de partij en jeugdleider. De andere kantoren die werden onderzocht, zijn ondermeer het bu reau van de metaalbewerkersbond en de uitgeverij van de C.G.T. De minister van binnenlandse za ken wilde geen verklaring over de actie van de politie afleggen. De politie deelde later mede dat de nachtwaker in het hoofdkwartier van de C.G.T. de politie niet wilde binnenlaten, hoewel zij een bevel schrift tot huiszoeking toonde. De politie forceerde het slot van de gro te stalen voordeur. De rechter van instructie leidde persoonlijk, de huis zoeking in het hoofdkwartier. In beslag genomen papieren wer den naar het hoofdbureau van politie gebracht. Politiemannen, uitgerust met sta len helmen, beklommen grote lad ders voor het gebouw om de span doeken weg te nemen, waarop de vrijlating van Le Leap werd geëist. Later nam de politie de redacteur van „l'Humanite", André Stil, even eens gevangen. Vorig jaar kreeg Stil een Stalin-prijs voor een roman over het leven van de Franse arbeiders klasse. De politie stelde Stil ter beschik king van de militaire justitie. De politieposten aan de grens, in de havens en op de vliegvelden wer den gealarmeerd om te voorkomen dat Frachon, die bij de inval in zijn woning niet werd gevonden, naar het buitenland uitwijkt. St. Phil'psiand .JIIER MENGER We hebben de dokter van St. Philipsland aan de telefoon en eigenlijk is dat öp zich zelf reeds een wonder. Want dokter Men ger was in de afgelopen weken maar weinig in zijn dorp. Hoe kon het anders? 400 St. Philips- landers geëvacueerd naar Steenbergen en zeker duizend naar Roosendaal, Dokter Men ger, die zich zelf in het zieken huis van Steenbergen geïnstal leerd had, is ze allemaal blijven verzorgen. Met een gehuurde auto z'n eigen wagen was ver dronken reed hij zijn patiën ten af, in Steenbergen en in Roosendaal en een enkele in St. Philipsland zelf. Daar hield hij voor de weinigen die achter bleven elke dag nog spreekuur.... Sinds Maandag is St. Philips land weer droog Nu ja, droogEr staat ten minste geen water meer, maar verder De dokter vertelt, dat onge veer txoee-derde van de mensen inmiddels is teruggekeerd. Al lemaal zijn ze nu druk in de weer om in de chaos van hun woning weer wat orde te bren gen. Ook in de dokterswoning Dat valt helemaal niet mee. Een paar dagen 'geleden dachten we het huis schoon te hebben, ver telt dokter Menger. Maar dan merk je pas wat er vernield is. Alle electriciteitsleidingen bijv. Alles moest er uit. Ze zijn er al aan begonnen en nu is liet wéér een ravage Dan vertelt de dokter nog even, dat het aantal ziektegeval len als direct gevolg van de overstroming hem erg is mee gevallen. Ondanks het water, de cadavers, overgelopen riolen enz. Ook zuster Jo de Jonge, wijk verpleegster op St.. Philipsland, heeft deze ervaring. Maar weet U wat voor mij veranderd is? Voor de ramp ging ik vaar men sen en nu komen ze bij mij. Al lemaal kleine verwondingen. Vooral van het bergen van wrakhout. Daar zitten nogai eens roestige spijkers aan De zuster, die van Krabben- dxjke afkomstig is, werkt nu al 21/2 jaar op St. Philipsland, waar ze de ramp heeft meegemaakt en geëvacueerd werd. Sinds I-'i dagen is ze weer terug en doet ze weer trouw haar menslievend werk. Blij, dat er weer zoveel mensen konden terugkeren en dankbaar voor élke symptoom van herstel. Zo'n symptoom is blijkbaar ook onze eigen P.Z.C. Ze komt er weer door, vertelt ons de ge meenteontvanger, de heer Sinke. Elke dag en dat is weer een be langrijke slap vooruit. Daar ver heugen we ons allemaal over, net zo goed als over onze straat lantarens, die weer branden, over de bus, die weer rijdt De vrouw van de aannemer Capelle is ook weer in haar huis en zelfs de telefoon doel het weer. Misschien wel meer dan 'haar lief is, ivant ieder ogenblik wordt haar man weggeroepen voor een herstelkarweitje. Ra men en deuren, die vastzitten, gevels die gerepareerd moeten worden, een schoorsteen, die lekt. De familie Capelle zelf woont in liet z.g.n. Sluisblok, waar ook l'/z m. tvater heeft geslaan, maar vooral nu ook hel dorp droog is gevallen, staat de telefoon niet stil. Ook dat is tenslotte een ver heugend teken, dat hel leven in St. Philipsland weer op gang be gint te komen. Velen zagen hun bezittingen vrijwel geheel verloren gaan. Onze fóto, waarop men wethou der P. Mol ziet bij hetgeen er van zijn boerderij overbleef, il lustreert dit treffend. Maar men zit niet bij de puinhopen neer. Men pakt weer aan, vertrou wend op een betere toekomst. In St. Philipsland en overal el ders in het zwgar geteisterde Zeeuwse land! „SLACHTING" ONDER AMENDEMENTEN Vandaag tweede lezing en daarna eindstemming (Van onze parlementaire redacteur) BINNENHOF, 24 Maart De Tweede Kamer heeft Dinsdagmiddag be paald grote bedrijvigheid aan de dag gelegd. Tijdens de vergadering, die bijna zes uren duurde, werden niet minder dan zestien wetsontwerpen waarbg ruim honderd naturalisaties afgewerkt. Drie-en-twintig afgevaar digden voerden het woord. Verschillende van hen tot vijf en meer keren toe. Uiteraard concentreerde zich veler aandacht op voortzetting van het ontwerp Zondagswet. De artikelsgewijze behandeling werd tot een eind gebracht. Woensdagmiddag zal nog een tweede lezing worden gehouden, waarna de eindstemming volgt. Bij de behandeling van en de stem ming over de verschillende amende menten is onder deze een ware „slachting" aangericht! Slechts vijf van de zeventien vermochten de eind streep te halen. Zo werden de meeste amendementen van ds. Zandt (SGP) verworpen met slechts zijn eigen stem en die van zijn fractiegenoot, ir. Van Dis voor. Alleen dat inzake het verbod van politieke optochten en openluchtsamenkomsten kreeg de steun van de A. R. en C. H. Een communistisch amendement om al leen de kerkdiensten te beschermen kreeg buiten eigen kring al evenmin steun. Het werd met vier tegen 88 stemmen verworpen. Een poging om de omstreden leden van artikel 4 te schrappen verging het al niet beter. (63 tegen 30, AR, SGP, CH en VVD) Het hele artikel werd tenslotte met zitten en opstaan aangenomen. Al leen de leden van de K.V.P., K.NJP. en P.v.d.A. verklaarden zich hierbij voor. Onder de op de agenda geplaatste wetsontwerpen bevond zich ook een voorstel tot aankoop van grond om in Heemstede een nieuw marine-hos pitaal te bouwen. „Is deze plaats wel gunstig, verdient Den Helder niet de voorkeur?", aldus de heer Rit meester (WD), die voorts evenals de heren Mol (KVP) en Vermeer (PvdA) nog wel zo het een en ander meer over dit hospitaal wilden weten. Staatssecretaris Moorman vond in deze nieuwsgierigheid en ongetwij feld ook in de hierin besloten nauw- verholen critiek aanleiding schor sing der behandeling te vragen ten einde zich nader op de hoogte te kunnen stellen en de Kamer in te lichten. Van de 16 zonder hoofdelijke stem ming aangenomen ontwerpen maakte onder meer dat tot legalisering van liet nog uit de bezettingstijd dateren de mnderhorzelbesluit de tongen los. De heer Vondeling (PvdA) drong aan op straffe toepassing. De heer De Ruiter (CH) informeerde naar de internationale samenwerking op dit terrein. Minister Mansholt zou in sa menwerking met de gezondheids dienst voor dieren nagaan hoe de schade van bijna elf mifiioen per jaar verder te verminderen zon zijn. In het algemeen achtte hy de toestand echter bevredigend. Minister Zijlstra kon, zo zeide hij, naar aanleiding van een wetsont werp tot heffingen ter egalisatie van Koningin Juliana onderhoudt zich met werkers voor het herstel tijdens haar bezoek van jl. Maandag aan Ritland- Bath. Nieuwe atoomexplosie in Amerika Nog acht zullen er volgen Op de proefterreinen bij Las Vegas heeft men Dinsdagmiddag om 14.13 uur (Ned- tijd.) weer een atoomont ploffing teweeggebracht. 53 vliegtuigen, waaronder 12 bom menwerpers van het type B 36, vlogen boven de woestijn van Nevada, die door de atoomontploffing in een hel licht werd gezet. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft slechts medege deeld dat dit de eerste keer is, dat zoveel vliegtuigen aan de proefne ming hebben deelgenomen. Volgens een Dekendmaking van de commissie is de ontploffing teweeggebracht op een 90 meter hoge toren in de vlakte van Yucca, 120 km. van Las Vegas. Generaal Bullock, die de leiding had over de afdeling van 1300 militairen, die zich op ongeveer 4 km. van de plaats der ontploffing in mangaten bevonden, zeide, dat er geen slachtof fers zijn gevallen. Verwacht wordt, dat nog 8 atoom- ontploffingen zullen volgen, alvorens het eerste Amerikaanse atoomkanon zal worden afgevuurd. Opstandelingen actief op de Philippijnen, Volgens te Manilla ontvangen be richten hebben de opstandelingen Za terdagochtend de stad Buenavista in de provincie Quezon op de Philippij nen bezet. Zij doodden de soldaten van het garnizoen en plunderden het stadhuis en de voorraden levensmid delen. Het Wereldgebeuren Smeltende ijskap Het is voor dc zeehonden by de Noordpool een slechte UJd. Hun rustige domein vai sneeuw en ys is bezig snel tc krimpen. Het pak- ys smelt gestadig en de yskap van moeder aarde wordt kleiner en klei ner. Zo hard gaat het, dat dc zee tus sen Spitsbergen en Noorwegen, die in 1909 nog maar 55 dagen ijsvrij was in het jaar 1946 al 221 ijsvrjjc dagen haalde. Er is nog een andere oorzaak van verontrusting voor de zeehonden en de ijsberen. Meer dan vroeger wordt het zoemen van motoren gehoord over de Noordelijke ijswoestijn en trekken glinsterende vleugels witte condensstrepen tegen de blauwe he mel Voor dieren is dat soms angstaan jagendvoor mensen niet minder. Voor mensenwant boven die im mense witte vlakten moesten Rus land en U.S.A. elkaar de hand rei ken in gemeenschappelijk ontzag voor de grootsheid van de natuur, maar in werkelijkheid schudden ze elkaar toe met de vuist. Langs die Noordelijke ijsbarrière speuren se dert enige jaren de Amerikaanse en de Russische marine-, leger- en luchtmachtexperts naar mogelijkhe denen naar bedreigingen. Wan neer witte condensstrepen van „on bekende vliegtuigen' worden gezien door Russen of Amerikanen gaan snelle waarschuwingsseinen uit naar Moskou of Washington. T* voor kort heerste in Ameri kaanse legerkringen het denk beeld, dat men er in het Noorden tamelijk goed voorstondDe luchtbases op Groenland en IJsland waren voortreffelijk en schermden voldoende het Amerikaanse lucht ruim af De bases boden ook enkele moge- 'ijkheden voor aanvallend optreden. Men was dus gerust. Totdat de witte condensstre pen tegen de blauwe Poolhemel veel- vuldiger werden. Dat stemde tot nadenken en tot rekenenDe Russen oefenen blijkbaar met lange-afstand-bom- menwerpers boven het Poolgebied. Uit het Zwitserse tijdschrift Intera- via is bekend geworden, dat ze een zesmotorige lange-afstandbommen- werper hebben, die een snelheid ont wikkelt van 880 km. per uur Vorig jaar verklaarde de Ameri kaanse 'generaal Van den Berg al, dat de Russische lange-afstandbom- menwerpers het Amerikaanse conti nent konden bereiken vcor het af werpen van atoombommen. Hy had blijkbaar goede informaties en hij za.1 wel in zijn mening versterkt zijn door de huidige Russische pool-acti- viteit. De Russen zijn met de pool streken vertrouwd. Sedert 1926 heb ben ze gewerkt aan een reeks vloot- en luchtvaartstations, die Moer- mansk moesten verbinden met Wla- diwostok langs de Noordelijke door vaart. Ontzaggelijke opofferingen zouden de Russen zich daarvoor getroost hebben en het effect er van zou al thans in de jongste wereldoorlog nog gering geweest zijn. Maardat kan vc nderd zijn!! Hun beide belangrijkste Poolbases hebben de Russen op Nova Zem- bla en op Tilski bij de monding van de rivier de LenaGlobaal gere kend moeten .oestellen van Siberië's Noordelijkste punt 6000 km. vliegen om de beurs van Wallstreet met een atoomsurprise te versieren. De Ame rikaanse vliegers, die van Groenland opstijgen hebben slechts 4000 kilo meter af te leggen om rond te flad deren boven het Kremlin. Dat is een klein, maar betekenisvol voordeel voor de Amerikanen. Toch zijn de Amerikanen niet ge rustDe luchtvaarttechniek ver betert voortdurendde mogelijk heden om in en over het Poolgebied te ODereren nemen toe Door het smelten van de yskap groeit ook de kans om met schepen langs de Noordelijke ijsbarrière te ODererenWat tussen 1926 en 1940 nog betrekkelijk teleurstellend werk van de Russen is geweest in het hoge Noorden van Siberië, dat kan na 1953 plotseling grote beteke nis krijgen Er zal heel veel aandacht geschon ken moeten worden aan het Poolge bied. En dat niet om naar vermiste Poolreizigers te zoeken of naar spo ren van ijsberen in de sneeuw Maar wel óm te kijken naar condens strepen hoog in de lucht!! de kolenprijzen moeilijk een blanco garantie geven, dat er geen verho ging van de prijzen voor de huis brand zou komen. Indien enigszins mogelyk is hij van plan de noodza kelijke prijsaanpassing geheel of al thans voor het overgrote deel in de industriesector te zoeken. Over de prijzen in concrete hoopte hij op kor te termijn aan de hand van een no ta nader met de Kamer te spreken. Overigens bevat dit wetsontwerp niets nieuws, betoogde de minister naar aanleiding van ter zake gestel de vragen. De minister verklaarde zich bereid tot periodiek gemeen overleg met de Staten-Generaal over alle kolen- en staalvraagstukken. Donderde besinningen over Militaire Missie De besprekingen over de Neder landse militaire missie zullen in Dja karta Donderdagochtend om 10 uur beginnen. De openingszitting, die ge houden zal worden in het gebouw van het ministerie van Buitenlandse Za ken, zal openbaar zijn. Voorzitter van de Indonesische de legatie is de secretaris-generaal van het ministerie van voorlichting, Rus- lan Abdulgani. Voorzitter van de Ne derlandse delegatie is mr. Baron van Ittersum, plaatsvervangend Hoge Commissaris van Nederland in Indo nesië. i:! Voor het eerst. De vrouwelijke staatssecre- tains, mej. dr. De Waal, was gisteren voor de eerste maal te- ■s genwoordig in de vergadering van de ministerraad bij de be- spreking van een punt, waarbfl in 't bijzonder het ministerie 2. van O. K. en W. was betrokken. De minister-president begroet- te de staatssecretaris met en- kele hartelijke woorden en wees :jc op de historische betekenis van de aanwezigheid voor de eerste maal van een vrouw in de ministerraad. Russen verwierpen een Amerikaans protest. De Sowjet-Unie heeft Amerika ge antwoord op zijn protest van 18 Maart tegen de beschieting van een Amerikaans vliegtuig bij Kamtsjat- ka. Het protest werd verworpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3