Zeeuwse Almanak SCHEPEN LIEPEN VAST OP DE WESTER-SCHELDE Het ideale paar Blauwe Gillette Mesjes SCHOONMAAK IN STRATEN EN GEBOUWEN VAN RILLAND Vrouwen BOUW VAN BAILEYBRUG WERD BEGONNEN TWEE LANDGENOTEN KREGEN DE DE RUYTERMEDAILLE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 MAART 1953 MIST HINDERDE ALWEER DE SCHEEPVAART Behalve de Provinciale Stoombootdiensten heeft de mist gisteren ook het andere scheepvaartverkeer op de Zeeuwse wateren duchtig parten ge speeld. Tal van schepen geraakten ln moeiiykheden en de berichten over strandingen waren niet van de lucht. Gelukkig liepen de meeste vr|J goed af eri de meeste schepen konden veelal op eigen kracht weer vlot geraken. „Alfonso" Verloor anker i Walsoorden bij Het Belgische stoomschip „Stave- lot" van de „Compagnie Maritime Biege", groot 8065 bruto registerton, liep in de vroege morgen van Dinsdag bij Temeuzen aan de grond en bleef aanvankelijk muurvast op een bank zitten. De sleepboot „John P. Best"' voer van Temeuzen uit voor het ver lenen van assistentie, maar behoefde geen dienst te doen, want om vijf mi nuten over tien kwam het schip zon der hulp van sleepboten vlot. De „Stavelot" ging in de Put van Ter- neuzen voor anker, waar het op eventuele schade zou worden onder zocht. By Walsoorden liep het 1100 ton metende motorschip ..Alfonso" van de Antwerpse rederij Hermans aan de grond. Ook hier bleek sleepboothulp overbodig te zijn. Na énkele mislukte pogingen geraakte ook dit vaartuig Onrustig, gejaagd? Mijnhardt's Zenuwtabletten sterken en kalmereQ Uw zenuwen. Binnenzeeën van Kruiningen en Waarde Slot van pag. 1) Bij Dreischor is het verzwaren van de kaden in de dijkgaten begonnen en aan de Noordzijde van de vier-ban- nen en Sirjansland is materiaal aan gevoerd voor de dichting van de bres sen. Aan de Zuidzijde is het gat bn de sluis met zandzakken gedicht. Het baggerwerk in de werkhaven De Val gaat onverminderd voort. De Noor- dernieuwland-, de Christoffel- en de Keetpolder worden bemalen en het herstel van de oude dijk van de Brui- nissepolder vordert regelmatig. Het zg. plan-Argelo, dat voorzag in het kleiner maken van de water boezem, die thans door het water schap Schouwen wordt gevormd, en welk plan bestond uit het maken van een ongeveer vier kilometer lange binnendijk van de Schouwse dijk af richting Borendamme, is in verband met de hoge kosten circa een mil- lioeh gulden afgewezen, zo verna men wy. Zoals bekend was deze bin nendijk tevens bedoeld als definitie ve beveiliging van de stad Zierikzee. Dit plan staat echter los van de wa terkering, welke aangelegd wordt op de zg. Wandeling. Met de uitvoering daarvan is een aanvang gemaakt. Tholen is nu ook rondom dicht. Men is in de Stavenissepolder nu be zig een dijklichaam op te spuiten. By de Oud-Kempenhofstedepolder is een zuiger opgesteld, die werkt; de zuiger in de Anna Vosdijkpolder daarentegen kon al worden afge voerd, omdat het spuiten daar ge reed is gekomen. In de Nieuwe-an- nex-Stavenissepolder een werkob- ject van de Ned. Heidemy. worden de nooddichtingen van de dijkgaten verzwaard. De Poortvlietpolder komt in snel tempo droog. Op St. Philipsland, waar, evenals op Tholen, de aannemerscombinatie A. B. M.-Verstoep opereert, werken no& 250 man. In de Anna Jacoba- en Wulëmpolder is de kistdam verhoogd tot 3 m. -r N.A.P. De kleibedekking is gedeeltelijk aangebracht. Een zandzuiger spuit zand op een depot en dit materiaal wordt later per spoor naar de plaats van bestemming vervoerd. De Oudepolder, waar de kistdam met zandzakken is verhoogd, loost het water door de uitwaterings sluis ën is nu bijna geheel droog. In Zeeuwsch-Vlaanderen is het gat in de Noorderdijk van de Nijspolder bijna dicht en daarna is ook dit ge bied weer tegen de zee beveiligd. Overal is men met het definitief her stel bezig, het aanbrengen van klei- bcdekking en krammatten, het be planten van duinen, het afwerken van binnen- en buitenbelopen, het verwijderen van bunkers en loopgra ven. De ringdijk in de Hoofdplaat polder wordt thans verzwaard. om half twaalf Dinsdagmorgen op ei gen kracht weer in dieper water, waar het aanvankelijk voor anker fing om eveneens onderzocht te wor- en. Het schip had een anker met een f ehele ketting verloren, doch zette la- er de reis naar Antwerpen voort. De mist was er verder oorzaak van, dat bij de Schone Waardin nabij Vlis singen het 498 brt. grote Nederlandse motorschip „Lies" van Vermaas' Scheepvaartbedrijf te Rotterdam aan de dijk liep. Na vlotgekomen te zijn voer het schip naar de Vlisslngse buitenhaven. Voor Westlcapelle tenslotte, voer het Vllssingse vissersvaartuig VI. 27 omhoog. Ook hier was de schade ge ring, doch het gelukte niet zo spoe dig het scheepje vlot te krijgen in verband met het snel aflopende tij- Bij hoger water werd geprobeerd het vaartuig weer vlot te krijgen, met be hulp van de Arn. 25. De tros brak echter, terwijl het evenmin lukte om op eigen kracht los te komen. Veerdiensten Tengevolge van de mist werd de rste reis VlissingenBreskens pas om half elf gemaakt. De boot kwam pas om half twaalf in Breskens aan, doordat het zeer moeilijk was binnen te lopen, vooral ook omdat het eb was. Direct daarop werd teruggeva ren, waarna om half twee de dienst weer normaal werd uitgeoefend. Om streeks drie uur was de file wachten de auto's te Breskens overgezet. De „Roggeplaat". die thans tussen Katse Veer en Zierikzee vaart, moest de eerste twee reizen verstek laten faan. Het was ondoenlijk om door de ichte mist te varen. De boot van Dordrecht was eveneens te laat. Advertentie OPDAT.... De woorden, welke aaneengesmeed thans dit stukske vormen, zijn ont sprongen aan de dansende letterarmen van een zonbeschenen schrijfmachine en gevormd onder de opwekkende klanken van moderne muziek De zon scheen binnen door het vens ter, waardoor tevens de rhythmische klanken binnenkwamen en zonlicht en klanken hebben 'het voordeel, dat zij gezamenlijk door ruiten kunnen vallen, zonder elkaar en de ruiten te hinderen. De klanken kwamen uit een auto, welke te Vlissingen was ingeschakeld bij de wervingsactie Bescherming Be volking en deze auto borg nog meer technische wonderen in zich. Onder de overkapping van een soort afdakje aangebracht aan de achterzijde van het vervoermiddel, bevond zich een film doek en, weldra was de Kleine Markt bevolkt met dames en heren, die ge boeid staarden naar de taferelen, wel ke zich onder het afdakje afspeelden. - B.B.-taferelenongetwijfeld en in stil ontzag over de moderne voorlich- tingsmiddelen hebben wij de klanken behorend bij het filmbeeld, de muziek en tiet zonlicht over ons en onze schrijf machine laten spelen. Geluisterd naar een metalen mannenstemdie over de Kleine Markt schalde: Meldt u bij de B.B." en gestaard naar de vrouwen en mannen, die naar het afdakje staarden. Waarna wij besloten dit alles op te te kenen, opdat gij weten mocht van dit alles; van de zon, de B.B., de muziek en-de techniek. En hoe dit alles tenslotte weer ver gleed in de stilte van alle dag, nadat de auto was weggereden. Met als blijvend bestanddeel ge lukkig de zon. CONSTANTE KWALITEIT Commissie „Herstel Kruiningen" Zoals bekend werd in de jongste vergadering van de gemeenteraad van Kruiningen besloten een commis sie „Herstel Kruiningen" op te rich ten. Hierin hebben zitting genomen de heren W. J. L. de Groof, A. van Hootegem en S. Buyze. Naast het on derhouden van het contact met de adopterende gemeenten, heeft deze commissie op de wijze van de Stich ting „Nieuw Walcheren" een zeer breae taak om het herstel van Krui ningen te stimuleren. De verantwoor delijkheid blijft uiteindelijk bij het ge meentebestuur berusten. Het strand van Renesse weer opengesteld Het strand van Renesse, dat in verband met de overstromingsramp tijdelijk voor het publiek werd afge sloten, is met ingang van 16 Maart weer door de gemeente opengesteld. De vrees, dat de afsluiting van het strand schade zou berokkenen aan het toeristenverkeer, is hiermee dus obgeheven. Voorlopig geldt de open stelling slechts van zonsopgang tot zonsondergang. Tot hoofdbestuurslid benoemd In de dezer dagen te Voorburg ge houden landelijke vergadering der af deling Nederland van de International Evangelicals werd mevrouw Mol uit Goes tot hoofdbestuurslid gekozen. Delftse studenten bezoeken Zeeland Naar wy vernemen komt vandaag een gezelschap van zeventig Delftse studenten (van de z.g. praetische stu die) met hun professoren per autobus naar Zeeland. Zij zullen èen boottocht je maken van Hansweert uit om de dijkgaten bij Kruiningen te bezichti gen en later op de dag worden in Mid delburg de Abdij met de aangrenzen de kerken en het Stadhuis Bekeken. De jongelui overnachten in de jeugd herberg te Vlissingen. Morgen, Don derdag, maken zij een rit over Wal cheren en brengen zij een bezoek aan de sluiswerken te Vlissingen. Ten slotte wordt nog het rampgebied in België bezocht. Werk aan dam rond Zierikzee begonnen Maandagmorgen werd door B. en W. en de Centrale dienst ten stad- huize van Zierikzee onderhands aan. besteed het maken van een waterke ring rond d stad. Het werk werd ge gund aan de firma de Oude en de Jonge en de firma van de Heuvel. Dinsdag heeft men reeds met het werk een begin gemaakt. Werk aan nieuwe weg naar Renesse vordert langzaam Met de werkzaamheden aan de nieuwe weg ScharendijkeRenesse vlotte het eind vorige week niet goed, daar het materiaal voor de verharding niet tijdig gearriveerd was. Wanneer de weg zoals ver wacht op 22 April klaar is, zal dit een enorme verbeterinö betekenen voor het verkeer tussen beide plaat- lil Oneerlijke dijkwerkers tot een maand veroordeeld De politierechter te Middelburg beeft, twee mensen veroordeeld, die zic-h in het rampgebied in de omge ving van Rllland-Bath aan diefstal hadden schuldig gemaakt. Conform de els werden beiden veroordeeld tot een maand gevangenisstraf onvoor waardelijk. Bij contröle door de rijkspolitie van een autobus met huiswaarts kerende dijkwerkers werden vorige week in Rilland-Bath twee lieden, te weten F. R. uit .Breda en F. A. uit Bergen op Zoom, aangehouden, omdat eerstge noemde twee nieuwe zandzakken ln zyn rugzak had verborgen en A. een stuk geïsoleerde koperen electrici- teitskabel by zich had. Het bleek, dat zy deze voorwerpen van de dyk by Rilland hadden weggenomen. Beide verdachten werden m verzekering ge steld, voor de officier van justitie ge leid en nog dezelfde dag voor de poli tierechter gedagvaard. R. bekende de diefstal. Hij had ge durende een week geregeld enkele zakken meegenomen in totaal ne gen stuks echter niet om ze te ver- Kopen. doch om er voedsel voor zijn konijnen in te bewaren. A. gaf toe, dat hg de koperen kabel van de dijk had weggenomen. Oorspronkely'k had hy tegenover de politie verklaard dat het kabel was, welke door de militai ren was weggegooid, doch dat bleek een verzinsel te zijn. Advertentie. De wereldberoemde voordelen van de Gillette mesjes: hun scherpte en hun duurzaamheid, komen ecrsl ten volle tot hun recht iu een Gillette scheerapparaat. Want ook die vormen een ideaal paar. Zij garanderen dat U zich steeds snel en perfect scheert. •t! GILLETTE SCflEEHAPPARAAT EN ZIJ DEIIOREN BIJ ELKAAR Blue Gillette Thin Gillette F. 0.75 per 5 Een „goeie morgenbegint met Gillette! Rijksweg bij Rilland, droog Het leegpompen van de Reijprsbergsc polder te Rilland is thans zover ge vorderd dat de Ryksweg; geheel droog is gevallen. Behalve een gat nabij de Derde Weg i het 'egdek intact geb'. wen, zodat van Dinsdag af het verkeer van en naar Krabbendijke weer de normale rc ute kan volgen. Aan de zeedijk bj Bath gaat de zandzuiger voort met het spuiter van het nieuwe dijklichaam. Gehoopt wordt dat het werk nog deze week tot boven de waterlijn gereed zal komen. Voordat de bevolking naar Rilland zal kunnen terugkeren, moet nog veel werk verzet worden, doch men is nu in ieder geval aan de winnende hand. Wordt gedeelte van Noord-Sloe bedijkt Concessie aangevraagd Naar wij vernemen heeft de lieer J. van 't Westeinde, landbouwer te Nieuwdorp, ingevolge de wet van 1904 aan H.M. de Koningin concessie ge vraagd voor de bedijking van gron den, ongeveer 193 ha. in totaal, be noorden de spoorwegdam in het Sloe en gelegen onder de gemeenten Ar- nemuiden en 's-Heer Arendskerke. De heer Van 't Westeinde is tot de ze aanvraag gemachtigd door de eige naresse der gronden, de N-V. Mobillè- re et Immobilière du Centre en cons, te Brussel. Kunstmest te Koewacht in beslag genomen Ambtenaren van de Invoerrech ten en Accynzen te Koewacht hiel den naby de grens een man aan, die bezig was om per kruiwagen een hoeveelheid kunstmest op ongeoor loofde wijze naar Beïgi'i uit te voe ren. Toe.i een nader onderzoek naar de herkomst van de kunstmest werd ingesteld bleek, dat de onfor tuinlijke vervoerder in een schuur nog 2500 kg. kunstmesf had opgesla gen, kennelijk met het voornemen de ze eveneens over de grens te bren gen. De man werd in arrest gesteld en de kunstmest werd geconfisceerd Zoals bekend maakt het grote ver schil in prijs voor kunstmest tus sen België en Nederland het smok kelen van dit product tot een winst gevend bedrijf. HULP UIT ZAANDAM EN AALTEN „Dat het zo erg zou zijn, hadden we ons niet kunnen voorstellen" Dinsdag arriveerde in Rilland Bath de schoonmaakploeg uit Zaandam, die samen met een ploeg uit Aalten de straten en openbare gebouwen zal schoonmaken. De mannen zyn ingekwartierd in het café by het station, waar we Dinsdagavond twee van hen ontmoetten. Deze twee Zaandam mers, Sievel en De Koning, vertelden dat ze pech hadden met hun auto, zo dat het werk aan de straten moest worden stopgezet. Daarom waren ze maar het gymnastieklokaal begonnen. „Hoe dat eruit zag....? Neen, dat het zo erg zou zyn, hadden we ons niet kunnen voorstellen. Morgenochtend be ginnen we aan de kleuterschool. Daar is het nog erger....." De voorman verwacht, dat het werk ongeveer vier weken zal duren, maar zijn mannen zijn minder optimistisch: „Ik geloof niét, dat we in die tijd klaar komen. De mensen van het dorp kunnen ons niet helpen, want die heb ben genoeg aan hun eigen boeltje". „We wilden hier al veel eerder ko men..." Het is Sievel, die dit zegt... „maar we mochten niet". Tydens het gesprek arriveren voor man Jan Olie met Nieuwenhuijzen, eveneens uit. Zaandam. Ook zy vin den 't prachtig, dat zy deze „schoon- maak-taak" mogen verrichten in het belang van de zwaar getroffen bevol king. Over veertien dagen komt er een ploeg uit Zaandam om de riole ring schoon te maken dat is nodig, Belgische gasten in Rilland-Bath Leiders van de Belgische zee-scouts brachten dezer dagen een bezoek aan Rilland-Bath om na te gaan of het mogelyk was, dat de Belgische scouts de bewoners van de geïnundeerde huizen in de Paasvacantie zouden helpen by het schoonmaken Van deze woningen. Het lag in de bedoeling dat de zee-scouts ook zouden helpen bij het reinigen van de straten. De jongens, die alle zomers naar Bath komen om er hun vacantie dooi' te brengen, wilden deze zomer hun vriendelijke gastheren helpen om de gemeente zo gauw mogelyk weer in de oude toestand terug te brengen. Van hulp aan de slachtoffers in het Belgische overstromingsgebied kan nog geen sprake zijn, omdat het dijkherstel in deze gebieden nog niet zover is gevorderd, dat met het op ruimen kan worden begonnen. Advertentie Vrouwen hebben vaak moeiiyke en pijnlijke tyden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pynen doen verdwynen door het gebruik van Togal, de grote piinverdryver. Togal is "onschadelijk voor hart, nieren en maag. By apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. Belgische hulp aan getroffenen De commodore van de Royal Belgi an Sailingclub te Gent bood namens deze vereniging voor de getroffenen door de watersnood aan de burge meester van Temeuzen, rar. Tellegen, een chequé aan ter bedrage van 18.000 Belgische francs. wil het dorp weer bewoond worden. Zo ls er nog werk genoeg: ook het vuil, dat uit de huizen en de winkels is gekomen, moet worden opgeruimd. „Maar... als we maar zien, dat we opschieten, dan gaat het best". Over de verzorging zyn de Zaan dammers, die onder leiding van ge meente-opzichter De Hartog en ge meentewerkman Blok werken, zeer tevreden. Zy waren onder de indruk van het vele werk, dat hier reeds aan de dijken is gedaan, maar toch zo meenden zij „als liet stormt, ïykt het nog altyd gevaariyit STRIJD ROND KRUININGEN P.T.T. druk in de weer: twee telefoonkabels gestoord In de Kruiningse polder hebben de pontonniers van Keizersveér Dinsdag morgen vroeg een tegenoffensief ingezet tegen de woeste ebstroom, die veertig meter van de ryksweg meesleurde en de betonnen buisleiding van het waterleidingnet OssendrechtGoes deed bezwyken. Zij zullen er door het leggen van een Baileybrug voor zorgen, dat straks de watervoorziening van Zuid Beveland en een gedeelte van Walcheren'weer volkomen verze kerd zal zijn. De twee maal per etmaal terugke rende vloed in de polder maakt het noodzakeiyk dat de pontonniers elk uur laag water benutten, zodat dag en nacht moet worden doorgewerkt- Maandagnacht in de mist z|jn ze reeds begonnen met het aanvoeren van het materiaal en Dinsdagmiddag was het zover, dat met de opbouw van de brug kon worden begonnen. Het is reeds de zesde brug sinds de watersnood, die zy hebben gelegd. Als „oefening" behoeven zy deze karwei dus niet direct meer te beschouwen, doch de jongens z|jn weer met even veel enthousiasme aan het werk geto gen. Als een blokkendoos werden de pa nelen in elkaar gezet en reeds na een uurtje waren een tiental meters van de onderbouw gereed om langs rollen over het gat te worden gebracht. De 70 m. lange brug krijgt een hoogte van 4.65 m-, namelijk drie panelen hoog, Wanneer het ca. 70 ton zware gevaarte daarna op de pyiers zal zy*n gelast, zal geen gevaar voor wegspoe len meer bestaan. De nieuwe buislei ding van de waterleiding zal dan „hoog en droog" over het gevaariyke gat worden geleid. Hot. lang de bouw zal duren? Het ia moeiltyk dit nauwkeurig te zeggen, doch de bevelvoerend officier was wel van mening, dat het zaakje na zes ty'en ver voor elkaar zou zyn. Intussen waren het Dinsdag niet al leen de pontonniers, die aan het gat in df ryksweg de strjjd hadden aan gebonden om de woeste stroom te overwinnen. Ook de P.T.T. was druk aan het werk, want wat reeds lang werd ge- vreesu, is een feit geworden. Van de vier telefoonkabels welke in het gat zweefden, zyn er twee gestoord ge- TRADITIONELE ONDERSCHEIDING UITGEREIKT. Wegens heldhaftig gedrag en grote verdiensten voor radio-scheepsverbindingen Gisteren, op de 24ste Maart dus, de geboortedag van Michiel Adriaansz. de Ruyter, is de De Ruytermedaille weer uitgereikt aan twee Nederlanders, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse scheepvaart. Het waren de heren Th. P. v. d. Bergh te 's-Graveland, directeur van Radio- Holland te Amsterdam, die de medaille in goud ontving, en kapitein O. A. Volmer te Lobith, gezagvoerder van het m.s. „Leok" van de K.P.M-, aan wie een zilveren medaille werd uitgereikt. De „De Ruyter-medallle", een ere teken voor schippers, stuurlieden en verdere leden der bemanning van koopvaardij- en vissersschepen en an dere personen, die zich door verdien- stelyke daden voor de Nederlandse scheepvaart hebben onderschelden, wordt sinds 1907 jaariyks toegekend op de 24e Maart. Tot dusverre is zij aan 157 personen, van wie er nog 70 in leven zyn, uitgereikt. Aan de heer v. d. Bergh werd de medaille uitgereikt door de directeur- generaal van de scheepvaart, de heer W. L. de Vries. Algemeen wordt de heer v. d. Bergh beschouwd als de stuwende kracht van Kadio-Holland. welk bedryf de radio-, telegraaf- en telefooninstallaties op de Nederland se koopvaardij- en vissersvloot ver zorgt en verreweg de meeste scheeps- radiotelegrafisten opleidt. Kapitein Volmer werd met de zil veren De Ruyter-medaille gehuldigd voor zijn heldhaftig, bekwaam en doortastend optreden, toen zich vorig jaar op zyn schip in de Indonesische wateren een ontploffing voordeed. De „Leok" lag destyas zwaar bela den met benzine, motorolie en smeer olie gemeerd aan de oliesteiger te Soengei Rumbai by de Siak-rivier. By het ope en der luiken sloeg een meters Inge steekvlam uit luik 1 Ge zien het gevaar voor de steiger, ge bouwen en walinstallaties bij nieuwe ontploffingen, besloot kapitein Vol mer naar een anderè plaats te sto men. De onder de gegeven omstan digheden uiterst moeilijk manoeuvre met het brandende schip werd met grote bekwaamheid uitgevoerd. raakt. Het telefoonverkeer wordt nu nog over de twee reserve-kabels ge leid, doch ook deze worden ernstig be dreigd. Daarom is de P.T-T. Dinsdag be gonnen met het leggen van 400 me ter zware kabel, welke voor het pas seren van zeearmen gebruik oleegt te worden. Deze draaggolfkabel waar over 12 x 48, wellicht zelfs 24 x 48 gesprekken zullen kunnen worden gevoerd, zal in staat zijn het huidige verkeer op te vangen. Bovendien zul len binnenkort nog twee kabels bui ten de Kruiningse polder om, langs de binnendijken worden gelegd. P.T.T. blyft dus ook paraat om ten allen ty- de het telefoonverkeer van Zeeland en Engeland met overig Nederland in stand te kunnen houden. Sint Philipsland voor het eerst weer geheel droog Voor het eerst na 1 Februari, toen St. Philipsland practisch geheel on der water verdween, is deze gemeen te Maandag 23 Maart vrijwel totaal drooggekomen by een zeer lage wa terstand. Met man en macht is men begonnen om het gedeelte van het dorp, dat in de Oude Polder ligt een duchtige schoonmaakbeurt te geven. De bewoners maken er hun huizen schoon en de opruimingsploegen zor gen ervoor, dat de straten weer be- rydbaar worden. De waterleiding functionneert normaal en het over tollige water wordt via de riolering- afgevoerd als voor de ramp. Ook in St. Philipsland komt het leven lang zamerhand weer geheel op gang. KUNST „Het Heilig Experiment" Schouwburg te Middelburg Gisteravond is in Middelburg een tweede opvoering gegeven in Zeeland van het toneelstuk „Het Heilig Expe riment" van de Oostenrijkse toneel schrijver Fritz Hochw&lder. Het stuk werd met grote aandacht door een tot de laatste plaats bezet te Schouwburg in ademloze spanning gevolgd en aan het einde van de voor stelling bracht men alle medespelen den, maar met name toch wel Paul Steenbergen, een ovatie voor 't schit terende spel dat zy gebracht hadden. De opvoeringen van „Het Heilig Ex periment" zijn by alle verschil van mening over het stuk zelf, dat wel heel erg een praatstuk was, ongetwij feld een succes geworden, zodat de Z.V.U. wederom een gelukkige greep heeft gedaan. Ml P_T,BURG. Vandaag Schuttershof: Fropaganda- feestavond Vara m.m.v. „Accordeola", 8 uur: Ele o: „De vrouw in het rood' en „The Ha.lem Globetrotters", (10 jaar), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra; „Het is midder nacht, dokter Schweitzer" (14 J.), 7 en 9 uur; Luxor: „Toen de aaide stil stond" (14 j8 uur; He. v. Ver. ge bouw Noordstraat: Jaarverg. Vlisslng se speeltuinver., 8 uur. GOES. Vandaag Grand „The greatest show on earth", 8 uur. Woensdag: Schuttershof: Ned. Blinden- bond, filmavond, 8 uur. Prins van Oranje. Ned. Reisvereniglng, lezing met hielden over Zwitser! - 1, Oosten rijk en Italië, uur. id.: Ned Clip, Vrouwenbon I, 8 uur, id. Ledenverga dering A.R. Kiesver. 7.30 uui Slot Ostende: Jaarvergadering Alg. Nëd. Metaalbew.bond, 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2