KAP?IE BP Zioin Zijpe EN HET DRIJVENDE WOUD Nieuwe wijk groeit in oud Vlissings stadsdeel WALCHEREN OFFICIËLE PUBLICATIES SPORT EN WEDSTRIJDEN NIEUWS in een NOTEDOP DINSDAG 24 MAART 1953 PROV INOl ALE ZEEUWSE COURANT 5 Naar wy vernemen zal binnenkort worden aanbesteed de bouw van twee complexen woningen in het z.g. pian-Breewaterstraat te Vlissingen. Het gaat hier om 88 woningen voor de Vereniging tot verbetering der Volks huisvesting en 18 herbouwwoningen voor de N V. Kon. Mij- „De Schelde". Deze woningen zyn ontworpen door het architectenbureau J. en P. Götzen te Vlissingen. Aangezien voor de uitvoering van deze plannen een aantal vrywel onbewoonbaar geworden woningen en oorlogsruïnes zal worden ge sloopt, wordt hierdoor tevens een voltooiing van de sanering van deze oude Vlissingse stadswijk bereikt. Bouw vcm 2 complexen woningen Het plan omvat woningblokken van verschillend type, welke echter alle zg. schuine daken krijgen in verband met het feit, dat men van de Boule vard op het complex uitziet en een verzameling platte daken nu eenmaal een weinig aantrekkelijke aanblik biedt- Enkele van de projecteerde blokken worden als hoogbouw uitge voerd, waaronder men aan moet ver staan, dat deze uit drie woonlagen bestaan. Déze hogere blokken komen in de eerste plaats langs de Breewater- straat en de Grote Markt, waarvoor zij een passende afsluiting zullen vor men. Alle oude huizen en bedrijfspan den, welke hier nog staan tussen de Hellebardierstraat, de Schoolstraat er de Grote Markt zullen verdwijnen. Aan de Zuidwestzijde van de Bree- waterstraat komt op het nu braak liggende terrein een ander complex: een blok van acht woningen in twee woonlagen langs de Breewaterstraat en daarachter een bijzonder vriende lijk groepje van 18 woningen van één woonlaag rond een aardig binnen- pleintje met het f ont naar de Gast huisstraat Deze' huisjes worden be stemd voor ouden van dagen. Aan de ombuiging van de Grote Markt tegenover de gymnastiekzaal van de nieuwe scholen zal weer een blokje in hoogbouw verrijzen. Dit blok sluit de enige jaren geleden bebou wing van de Westpoortstraat en de Verdronkenlandstraat aan de voorzij de keurig af. Ten slotte is het grootste complex meer Noordelijk in de richting van de Coosje Buskenstraat geprojecteerd. Tien oude en ten dele onherstelbaar fehavende huizen zullen hier nog ver wijnen om plaats te maken voor een keurige nieuwe bebouwing in twee woonlagen langs de Slijkstraat en in drie woonlagen langs de Koestraat, juist tussen de geprojecteerde Sama ritaanstraat en de Gasthuisstraat. De aanbesteding van deze 106 wo ningen is thans bepaald op Woensdag 8 April. Wanneer spoedig daarna be gonnen kan worden met de uitvoe ring, mogen we verwachten dat in 1954 ook in dit deel van Vlissingen een zeer aantrekkelijke situatie zal zijn ontstaan. Rotary-club voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is op het ogenblik een Rotary-Club voor dit gewest in oprichting. De club zal bestaan uit vertegen woordigers van diverse classisficaties en onder-classificaties als industrie, landbouw, medische stand, onder-wijs, enz. Zy telt tot nu toe 18 leden. Het voorlopig bestuur is als volgt samen gesteld: ïr. C. A. L. Horstmaan, Sas van Gent, voorzitter, A. de Nie, Ter- neuzen, secretaris, en J- J. de Vast, Terneuzen, penningmeester. De Rotary-club heeft o a. uen doel dopr. uitwisseling van gedachten en het leggen van contacten ten algeme ne nutte te werken. Door haar inter nationaal karakter zal de mogelijk heid bestaan met velerlei groeperin- f en, ook in het buitenland, in con- act te treden. De Oost-Zeeuwsch-Vlaamse Rota- ry-Clüb komt wekelijks bijeen. Er zullen inleidingen met discussie worden gehouden. Zwembadproject steeds moeilijker te realiseren Het gemeentebestuur van Middel burg zal ondanks alle tot nu toe on dervonden tegenslagen geen mogelijk heid onbenut laten om alsnog te ko men tot de bonw van het nieuwe zwembad, aldus vernemen wij- Te zij ner tyd is opnieuw een voorstel aan de raad te verwachten. Betrekkelijk korte tyd na elkaar waren er twee tegenvallers. Het bleek, dat er vóór de bouw geheid zou moeten worden, waardoor de kosten uiteraard stygen en bovendien wilde de pharmaceutisch inspecteur geen gunstig advies over het zwemmen in het kanaal uitbrengen. Hij is van oor deel, dat dit de volksgezondheid niet bevordert, al is daarvan tot nu toe niets gebleken- Het gemeentebestuur heeft tot in hoogste instantie gepro beerd om dit standpunt gewijzigd te krijgen, evenwel zonder resultaat. Het advies van de pharmaceutisch inspec teur is daarom zo belangrijk, omdat het departement van wederopbouw en volkshuisvesting er het verlenen van de ryksgoedkeuring afhankelijk van stelt. En zonder die goedkeuring kan Middelburg niet aan ae slag gaan omdat het hier een werk van meer dan een ton betreft. Vermoedelijk zouden alle moeilijkheden overwonnen zijn, indien een zuiveringsinstallatie zou worden geplaatst, doch ook daar mee is weer een zeer groot bedrag §emoeid. Het gemeentebestuur heeft us een enorm probleem op te lossen, maar hoopt daarin te slagen en wel zo tijdig, dat in leder geval de volgen de zomer in een nieuw zwembad kan worden gezwommen. Getroffen Walcherse boeren zaaien zomergerst De Walcherse landbouwers, wier land overstroomd is geweest, zijn thans druk bezig zomergerst im te zaaien. Na de zaaiarbeid wordt gips op het land gebracht om structuur- verval tegen te gaan. Daarna is het wachten op de regen, die de gerst tot wasdom moet Brengen en het zout in de bodem moet terugdringen. By de bemonstering van de lande rijen, die kortere of langere tijd onder het zoute water lagen, traden aan merkelijke verschillen in het zoutge halte aan den dag. Nabjj Veere en Vrouwenpolder vallen de zoutcyfers mee, in de Zuidwatering lopen zij sterk uiteen, maar in de Oostwate ring van de Polder Walcheren, het gebied bij Arnemuiden en Klevers- kerke, liggen ?ij over het algemeen aan de hoge kant. De drooggevallen Oranje- en Suzannapolder en de ach ter liggende polders zijn zeer zout Het zoutcijfer bedraagt hier gemid deld 20 en de verwachtingen ten aan zien van de resultaten in deze zomer zijn dan ook niet hoog gespannen. De gedupeerde landbouwers hopen nu op een vochtige, koele zomer, want in dat geval liggen er nog wel perspectieven. CJ.M.V. Bondsdag te Goes Op de tweede Paasdag zal de Bonds dag van het C.J.M.V. inplaats van in Zierikzee, zoals eerst was vastgesteld in Goes worden gehouden. De waters nood is er de oorzaak van geweest, dat Zierikzee de Zeeuwse C.J.M.V.-ers niet kan ontvangen. De provinciale commissie heeft nu besloten, evenals twee jaar geleden de Bordsdag in Goes te houden. De dag begint met om negen urn- een kerkdienst in de Ned. Herv. kerk. In deze dienst gaat voor ds J. van Winterswijk van Grijpskerke, voorzit ter van de ring Walcheren. Hierna zijn er samenkomsten in de Prins van Oranje en in het Schutters hof, waar de C.J.M.V. uit Hoek het toneelstuk „Loes redt het toch" zal opvoeren. In De Prins van Oranje worden de jaarverslagen uitgebracht en is er een programma van muziek en declamatie. De slotsamenkomst is weer in de Ned. Herv. kerk, w *.r gesproken zal worden over het onderwerp „Tot vrij heid geroepen". Eervolle benoeming voor postdirecteur Terneuzen De directeur van het postkantoor te Terneuzen is benoemd tot chef van de afdeling Bestelling in Den Haag. V.V.D.'raadscandidaten te Middelburg Na een onder de leden gehouden referendum is de volgorde van de Candidatenlijst der Volkspartij voor vrijheid en democratie voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen in Middelburg als volgt samengesteld: 1. L. A. Schenk; 2. B. A. Hesselink; 3. mr. J. J. Snoep; 4. mr. C- R. F. van Roggen; 5. M. Polak; 6. B. P. Carriè re; 7. C. W. D'Huy; 8. C. W. Visser; 9. J. Vos. Middelburgse koster j'ubileert De heer J. H. Jobse zal op 1 April a.s. 25 jaar koster zyn in de Ned. Her vormde Kerk te Middelburg. De jubilaris was aanvankelijk klok luider en later „stokman" in de Koor kerk. Tot het bombardement van Mei 1940 woonde hij in de kosterswoning bij de Nieuwe Kerk. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de kerkvoog dij na de oorlog een kosterswoning met een nieuw kerkcentrum bij de Nieuwe Kerk te laten bouwen, doch deze plannen vonden geen doorgang. De kerkvoogdij liet daarop een kos terswoning in de Sehuitvlotstraat op trekken. Bij de ingebruikneming van de Nieu we Kerk in October van vorig jaar werd de heer Jobse hoofdkoster van die kerk. Het zal deze functionaris, die door de leden van de Ned Her vormde gemeente zeer gewaardeerd wordt, op de eerste April niet aan be langstelling ontbreken. Op de hoek van Klein Vlaanderen en hét -Seisbolwerk te Middelburg ontstónd een aanrijding tussen een bestelwagen en de wielrijder H., die licht gewond werd. De fiets werd zwaar beschadigd. Definitieve candidatenlijst der K.V.P. De afdeling Vlissingen der K.V.P. heeft door middel van een partystem ming de volgorde1 der eandidaten der partij voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen vastgesteld. De uitslag van die stemming luidt; 1. E. G. Vader (288 punten); 2. P. Wanst (198 punten)3. M. van Hijfte (189 punten); 4. M. de Baar (112 punten); 5. A. Veygen (111 punten) en 6. W. de Meijer (33 punten) - Contactavond van „De Zeeuwen" te Vlissingen. Zaterdagavond hield de contact commissie van de supportersvereni ging „De Zeeuwen" een geslaagde bij eenkomst in het Concertgebouw. De gasten op deze avond waren het ge zelschap van Wim de Graaf en het ensemble „Accordeonnetta" onder lei ding van Baby den Toonder. Tot be sluit werd een bal gegeven. Vergadering Boeren leenbank St. Laurens. Dezer dagen vergaderde de Coöp. Boerenleenbank te Sint Laurens on der leiding van de voorzitter, de heer J. W. van 't Hoff. De heer S. Simonse, kassier, gaf 'n overzicht over het 39ste verenigings jaar en een toelichting op de cijfers van rekening, balans en verlies- en winstrekening. Het eindcijfer der re kening was f 23.524.389,en het ba lanstotaal f 3.075.846,Aan spaar gelden werd meer ingelegd dan te rugbetaald f 71.182,75. Van de reke ninghouders werd ontvangen een be drag van f 11.070.111,en uitgege ven f 10.713.428,—. Na af- en bijschrijvingen werd een winst geboekt van f 12.549,Het re servefonds der bank is, na bijschrij ving van de winst 1952, groot f 117.282,De rente voor de spaar gelden werd voor 1953 vastgesteld op 2,5 procent. De heren Joh. Marinissen en J. Lou- werse werden respectievelijk als be stuurslid en lid van de raad van toe zicht herkozen, evenals de plaatsver vangende bestuursleden, de heren A. W. Zandee en K. Wouterse. De heer J- Hof, secretaris voor Z- W. Nederland van het Landbouw Co öperatie Centrum, gaf een uiteenzet ting van streven en werkzaamheden van dit Centrum. Van onze adverteerders De wasserij „De Zon" te Goes, die ook vele relaties heeft in Middelburg en omgeving, heeft Maandag in de Herenstraat aldaar, waar men de be schikking kreeg over een eenvoudig, maar voor dat doel zeer geschikt pand, een „ontvangststation" geopend voor de ontvangst van fijn-, stoom- en vei-fgoed, enz. Radio zendt jeugddienst te Middelburg uit. Op eerste Paasdag, 's middags om 5 uur, zal de bekende radiopredikant ds. EL A Visser uit Amsterdam, voorzitter van „De Jonge Kerk" in dc Nieuwe Kerk te Middelburg een oecumenische jeugddienst leiden, wel ke door de radio zal worden uitge zonden. Met het oog op deze dienst wordt op 21 Maart onder leiding van mej. dr. A- H. A. Bakker, Doopsgezind pre dikante. in het Kerkcentrum te Mid delburg een voor jongeren van alle kerken en groepen toegankelijke bij eenkomst gehouden, tijaens welke dis cussievragen worden beantwoord, verband houdende met het onderwerp van de dienst: „Onze hoop in de waagschaal". Johannes Passion-uitvoering te Middelburg jaar uitgesteld Diverse omstandigheden, voortvloei ende uit de ramp van de eerste Fe bruari, maakten het voor de Kon. zangvereniging „Tot oefening en uit spanning" te Middelburg onmogelijk dit voorjaar de aangekondigde uitvoe ring van de „Johannes Passion" te geven. Het concert is uitgesteld tot het volgend voorjaar. Op 17 en 18 December as. geeft „Tot oefening en uitspanning" in Middelburg een uitvoering van „Die Jahreszeiten", Jaarvergadering Ned. Chr. Beambtenbond. In zaal Montaan hield de afd. Mid delburg van de Ned. Chr. Beambten- bond haar jaarvergadering onder lei ding van de heer Maas, die er aan her innerde, dat het de eerste jaarverga dering was sinds de fusie met de Chr. Bond van Werkmeesters en Technici. Spr. moest tot zijn spijt constateren, dat vele leden nog weinig belangstel ling hebben voor het werk der Chr. vakbeweging. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Het ledental beweegt zich in stijgende lyn. De aftredende bestuursleden werden herkozen. In de vacatureJ. Huissoon werd de heer L. Suurmond gekozen. De voorzitter dankte de heer Huissoon voor zyn werk, vooral op het terrein van de propaganda. MIDDELBURG/VLISSINGEN. CANDIDAATSTELLING. De Burgemeesters van Middelburg en Vlisisngen brengen het volgende ter openbare kennis: 1. Op Dinsdag 14 April 1953 zal de can- didaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad plaats heb ben. 2. Op die dag kunnen van des voor middags 9 tot des namiddags 5 uur bh de voorzitter van het hool'dstembureau ol' bij de daartoe aangewezen leden van de hoofdstembureaux, ter gemeente-sec retarie lijsten van eandidaten (model G 1) worden ingeleverd. 3. Iedere lijst moet worden onderte kend door ten minste vijf en twintig kie zers, die binnen de kieskring, w -voor die lijst geldt, kiesgerechtigd zijn voor de gemeenteraad. Voor een kieskring, die op de dag der candidaatstelling 1200 of minder kiezers telt, kan echter worden volstaan met de ondertekening van 1/50 gedeelte van deze kiezers. 4. Eep kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. 5. De namen der eandidaten moeten op de lyst worden geplaatst in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. 6. Op dezelfde lijst mogen worden ge plaatst de namen van te»- hoogste vijf eandidaten meer dan het aantal te ver vullen plaatsen bedraagt. Heeft de ge meente meer dan 20.000 zielen en is zij in twee resp. drie kieskringen verdeeld, dan mogen op een lijst worden geplaatst ten hoogste rijf eandidaten meer dan de helft resp. een derde van het aantal te ver vullen plaatsen bedraagt (eventuele breuken worden verwaarloosd). Echter mogen op een lijst nimmer meer dan twintig eandidaten worden geplaatst 7. De naam van een candidaat mag niet voorkomen op meer dan één "an de lijsten, welke bij eenzelfde hoofdstem bureau zijn ;nge'-"crd 8. De eandidaten moeten op de lijst worden vermeld met naam, voorletters (welke geheel of ten dele door de voor namen mogen worden vervangen), jaar en datum van geboorte, alsmede woon plaats en adres. 9. Gehuwde vrouwen en weduwen moeten op de lijst worden vermeld, het zij met de naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot, onder toevoeging van haar eigen naam. voorafgegaan door het woord „geboren" of een afkorting van dit woord, hetzij met haar eigen naam, gevolgd door de woorden „echtge note van" of „weduwe van" of een af korting van deze woorden en de naam van haar echtgenoot of overleden echt genoot. Aan de naam van een ongehuw de vrouw wordt het woord „mejuffrouw" of een afkorting var dit woord toege voegd, tenzij het betreft een vrouwelij ke canditaat met een adellijke titel of praedicaat, 10. Bij de lijst moet worden overgelegd een schriftelijke verklaring (model G 8) van iedere daarop voorkomende candi daat, dat hij bewilligt in zijn candidaat stelling op deze lijst. 11. Indien de candidaat zich buiten het rijk van Europa bevindt, is de onder 10 bedoelde verklaring niet aan enig for mulier gebonden en kan zij ook telegra fisch worden gedaan. 12. Op de lijst van eandidaten kunnen de ondertekenaars schriftelijk een ge machtigde en desgewenst diens plaatsver vanger aanwijzen, bevoegd tot het ver binden van de lijst. Lijsten, ingediend in eenzelfde kieskring, kunnen niet wor den verbonden. In afwijking hiervan kan in een gemeente met meer dan 20.000 zie len. welke niet in kieskringen is verdeeld, een lijst welke is ingeleverd met de na men van twintig eandidaten, met één an dere lijst worden verbonden, indien eerstgenoemde lijst door tenminste tien leden van de raad voor een voorkeur nummer wordt aanbevolen. 13. De inlevering van de lijst moet persoonlijk geschieden door een kiezer bevoegd tot deelneming aan de verkie zing binnen de onder 2 genoemde kies kring. De eandidaten kunnen bij de in levering tegenwoordig zijn. 14. De tot invulling bestemde formu lieren voor de lijsten van eandidaten (model G 1) en die voor de schriftelijke verklaring, genoemd onder 10 (model G 8). zijn van af heden tot en met de dag der candidaatstelling ter secretarie dezer gemeenten kosteloos voor de kiezers ver krijgbaar. Middelburg, 19 Maart 1953. Vlisisngen, ZWEMMEN Nieuw wereldrecord op de 4 x 100 meter wisselslag. Tjebbes klopte Alex Jany. Tijdens internationale zwemwedstrij den te Charleroi zijn de Fransen Bo- zon, Dumesnil, Lusien en Jany er in geslaagd het wereldrecord op de 4 x 100 m. wisselslag estafette, dat zij Za terdag tijdens de drielandenwedstrQd te Brussel met 4 min. 33 sec hadden gevestigd, te verbeteren. Thans no teerde de Franse ploeg een tyd van 4 min. 32,3 sec. Voorts werd Joris Tjebbes eerste op de 100 meter vrije slag in 1.00.2 voor de Fransman Alex Jany. Bij de dames sloeg Ria Vonk Ginette Jany op de 100 meter. Jitse v. d Veen moest op de 100 meter rugslag met 1,10,9 zijn meerdere erkennen in Bo- zon, die er 1.09,over deed. SCHAKEN Nog geen beslissing bij Vlissingen-Middelburg II. In de eerste klasse van de Zeeuwse schaakcompetitie konden Vlissingen en Middelburg n nog niet tot een oe- slïssing komen, omdat één partij moest worden afgebroken. Wel heb ben de hoofdstedelingen met 45 de leiding, zodat zij in ieder geval het eerste puntje binnen hebben. De stand s nu: Terneuzen 24; Goes 24: Vlis singen 2—1; V-U-K. 3—1; Middel burg II 10. (in deze stand is het resultaat van de wedstrijd VlissingenMiddelburg II nog niet verwerkt). De uitslagen waren: W-J. Plinsinge D. de Vos 1—0: J. Jansen—H. J. Kraak E. C. van NoppenG. Woudstra 01; B. SchreuderF. de Buijzer 01; C. J. MömmaasK. v. Belzen 01; Wllemse- 0 De 23-jarige linnen juffrouw P. V. te Rotterdam is Zaterdagmiddag tengevolge van een verkeersongeval om het leven ge komen. Zij werd overreden door een autobus, toen zij zich met haar fiets zou gaan op stellen in de voor de brug wachtende file, en in de tramrails slipte. 0 Wegens vermindering van ladingaan bod hebben de Kon. Rotterdamsche Lloyd, de Stoomvaartmaatschappij „Ne derland" en de Stoomvaartmaatschappij ..Oceaan' in gemeenschappelijk overleg besloten het aantal afvaarten met vracht schepen op Indonesië voorlopig iets te verminderen. 0 Een hof van appèl te Bloemfontein heeft Maandag bepaald dat niet-blan- ken dezelfde soort wachtkamers op Zuid- Afrikaanse stations dienen te hebben als de blanken. Een inheemse stond terecht omdat zij een wachtkamer voor blanken had betreden, aangezien de wachtka mers voor niet-blanken te Kaapstad min der waren. 0 Achtduizend leden van de Oostduitse volkspolitie hebben <*olgens mededeling van het Nedersaksuehe ministerie voor vluchtelingen sinds 1949 om asyl in de Westduitse bondsrepubliek verzocht. 0 Italië is van plan in het komende be grotingsjaar bijna 25 pro.-ent van c e Le- gTote inkomsten aan de defensie te be steden. 0 Bij dr branden, die binnen één week in Saigon hebben gewoed, zijn 1720 wo ningen in de as gelegu »n wer an 18.000 personen dakloos. Communistische Viet- minthleden worden als de brandstichters t .schouwd. VAN TOT Te Oud-Vossemeer hebben zes knaap jes een „ommegank" gemaakt met een fles erwten. Iedere inwoner van het dorp kon tegen vergoeding van een kwartje raden hoeveel erwten er in de fles wa ren en daarmee tevens nog een van de vele prijzen winnen, welke waren be schikbaar gesteld door de plaatselijke middenstand. De jongens konden trots een bedrag van f 10055 aan de burge meester overdragen voor de rampslacht offers en deze stortte het bedrag op zijn beurt op rekening van de actie „Beur zen open. dijken dicht". Allemaal door die erretjes Ook ten bate van de rampslachtoffers was de verloting, die de heer C. Ketelaar te Wissekerke organiseerde. D hoofd prijs was een big en de opbrengst voor het Rampenfonds f 307.05. En nu we het toch over biggen heb ben. In hotel „Centraal" te Terneuzen werd een kaartwedstrijd om varkenscar- bonades gehouden. De winnaar van de eerste prijs, de heer L. Schalk, kon met een vlezig pak carbonades huiswaarts keren. Of er ook vetvlekken op de speel kaarten waren achtergebleven werd niet vermeld. Verschillende melkbussen stroomden op straat leeg en een melkbabfiets werd beschadigd toen de melkhandelaar R. du B. te Terneuzen bij „Het Zwaantje" met dit vervoermiddel door een bus van de firma E. uit Axel werd aangereden. Per soonlijke ongevallen deden zich nie' voor maar het was wel een schadelijke weging, dat het „Zwaantje" zo plotseling in de melk lag te dobberen KORT EN KLEIN Voor het examen derde stuurman G. H.V. slaagde de heer J. Vermeulen, leer ling van de „De Ruyterschool" te Vlis singen. De Chr. zangvereniging „Sursum Cor- da" en het kinderkoor „Jonge Stemmen" te Oostkapelle hielden een gezamenlijke jaarvergadering. Nadat het huishoudelijk gedelete was afgehandeld werd de rest van de avond besteed aan voordracht en samenzang. Beide verenigingen tellen op het ogenblik 49 leden. De Herv. jeugdclub het „Mosterd, zaadje" te Vrouwenpolder hield o.l.v dt heer W. Hekhuis haar jaarfeest. Nadat op vlotte wijze een gevarieerd program ma was afgewerkt, vertoonde ds. De Boer tenslotte nog enige films over de watersnood. 12. Het werd stil na Kap- oie's woorden. „Uit Coca Cobana ver trekken?". herhaalde ko ning Houmejasves tenslot te; „Nadat wij ons een halve oceaan over hebben laten slepen om hier te ko nen?" „En", voegde generaal IJzermepper hier aan toe. .Nadat wij onze nieuwe grenzen juist veilig hebben „Ten koste van grote fi nanciële offers?!" voerde schatbewaarde Tinfey aan. Voor het eerst bleken Defensie en Financiën het eens te zijn. Kappie kreeg het be nauwd. Tien jaar dwang arbeid zou hij krijgen, in dien koning Houmejasvas en zijn krijgers niet nog de ielfde avond vertrokken! En de neiging om te blij ven scheen algemeen te eijn. Maar opeens scheen de koning een Inval te krij gen. Hij fuisterde even met IJzermepper en Tin- ky en richtte vervolgens zijn slimme oogjes op Kap pie. „Het is goed." zei hij, „ik zal mijn krijgers be velen om zich op ons eiland terug te trekken en dan kun je ons wegslepen". Kappie begreep niets van deze plotselinge omme keer. „Hij voert wat in zyn schild", dacht hij, „maar ik heb geen flauw idee wat het kan zijn." Woudstra *ftP. BikkerK. Hol ster afgebr.; G. TimmermanJ- M- de Koning \h 1 H. Reynhout—J. Goedbloed ',-j—G. van Oorschot— K. v. d. Loos 1—0- Ook in de 2e klasse A eindigde de ontmoeting tussen Vlissingen II en Middelburg UI onbeslist Hier moes ten niet minder dan drie nart Men wor den afgebroken. De Middelburgers hebben een 34 voorsprong en er is dus nog van alles mogelijk. In deze klasse zijn nu nog drie on besliste wedstrijden, tw. Vlissingen U Middelburg In, SouburaVïissin- gm n en KoudekerkeMiddelburg De stand zonder liet resultaat van deze wedstrijden ziet er als volgt uit: Middelburg IH 34; Vlissingen II 34; Souburg 54; Koudekerke 5 4. De uitslagen waren: H. MeijersL. J. Woudstra afgebr.: A Willems-J. A. VerdonJ,£; G. M. Steinhauser K. Holster 0—1; H- Reynhout—D. Faase 10; C. TimmermanJ. M. dc Koning afgebr.; P. Bikker Jr.E- Wondergem G. van Oorschot J. Goedbloed 10; J. de Vos—C. A. v. d Koorde afgebr.; J. Wjjnen K. v. d. Loos afgebr.; A. SmitA. J. Gillissen 01. TAFELTENNIS Will van Zoelen aan de kop In de standenlijst van de tweede klasse der Zeeuwse tafeltenniscompe- titie is een fout geslopen De stand is voor wat betreft de kopgroep als volgt Will van Zoelen 12 10 0 2 20 88—32 Wilno 32 9 2 1 f0 81—39 Be Fair 12 8 2 2 18 83—37 BRIDGE Hulst moet degraderen. Terneuzen 4 naar hoofdklasse. Hoofdklasse B (Oost Zeeuwsch- Vlaanderen)Terneuzen IHulst I 2—0. Door deze laatste wedstrijd van Hulst te winnen, wist Terneuzen nog net op het nippertje aan de fatale laatste plaats te ontsnappen Hulst I, htgjfdklassekampioen 1951—1952, moet nu degraderen. Terneuzen IV promoveert, zodat Terneuzen nu met vier viertallen in de hoofdklasse mag uitkomen Terneuzen IVHulst II 11. Terneuzen IV speelde gelyk tegen Hulst H en is daardoor kampioen der eerste klasse B. Eindstand le klasse B. Terneuzen 1? 8 5 1 2 11 Sas van Gent 8 4 13 9 Terneuzen m 8 3 14 7 Terneuzen I 8 3 14 7 Hulst H 8 2 2 4 6 Eindstand le klassekampioenschap. Afdeling B. Terneuzen IV 2 110 3 Hulst n 2 0 111 Parencompetitie. Afdeling A. (Walcheren). Zaterdag werd in het Srandhotel te Vlissingen de vijfde zitting gehou den. De uitslag luidt: Hoofdklasse A. 1. de heren Jansen ei Knoop, Vlissingen, 55,8 2 mevr. Jansen en de heer Leertouwer, Vlis singen, 53,3 /o (ingevallen voor het echtpaar Ballintijn); 3. dames v. d. Boudt en Mazure. Middelburg, 51,7 4. mevr. Dronkers en de heer Heyboer, Middelburg, 49,2 5 echt- Eaar Brouwers, Middelburg. 46,7 echtpaar v. d. Kreke, vlissingen, 43.3 Weer bezetten de heren Jansen en Knoop de eerste plaats en zijn daar door bijkans -zeker van het kam pioenschap. Het voor het echtpaar Ballintijn invallende paar maakte ook een heel goede beurt. Stand na vijf zittingen: 1. de heren Jansen en Knoop. 55,1 2. mevr. Dronkers en de heer Heyboer, 51,5 3. dames v. d. Boudt en Ma- zure. 51%; 4. echtpaar Brouwers, 50 5. echtpaar v. d. Kreke, 45,6 6. echtpaar Ballintijn, 44,9 Uitslag le klasse A. 1. de heren Van Oppen en Ruijg, Vlissingen, 68,o 2- dames v. d. Jagt en Knoop, Vlissingen, 59,8 3. dames Gabriëlse en Peek, Middelburg, 59,5 4. de heren v. d. Sluys Sr. en Jr., Veere. 55,7 5. mej. en de heer Van Iren, Vlissingen, 53,6 6. me vrouw Van Iren en de heer De Rooy, Vlissingen, 48,8 (ingevallen voor mej. Pieters en mr. Van Deinse); 7. dames Bruin en v. d. Sluis, Vee re, 48,5 8. de heren Hille en Ne- derlof, Vissingen, 48,2 9. echtpaar Dockheer. Middelburg, 47,6%; 10. echtpaar Parent, Middelburg, 45.2 11. de heren Groen en Menheer, Vlis singen, 44.9 12. de heren Van Neuwenhuyzen en Polderman. Middel burg, 41,7 13 echtpaar Bosshardt, Vlissingen, 40.2%; 14. dames Polder man en Van Nieuwenhun'zen, Mid delburg. 37,8 Door een hoge score van de heren Van Oppen en Ruijg en een slechte beurt van het echtpaar Parent ver overde het le paar de eerste plaats in het klassement na vijf zittingen. Stand na vijf zittingen: 1. de heren Van Oppen en Ruijg. 58.3%; 2. echtpaar Parent, 55,6%; 3. de heren v. d. Sluis Sr. en Jr.. 55 4. dames v. d. Jagt en Knoop, 54 5. dames Gabriëlse en Peek. 53.1 6. mej. Van Iren en de heer Lako, 50,7 7. echtpaar Bosshardt, 49.9%8. de heren Groen en partner, 49.4 9. de heren Hillen en Neder- lof, 49,2 10. echtpaar Dockheer. 47,11. de heren Polderman en Van Nieuwenhuijzen, 46.4%; 12. da mes v. d. Sluis en Bruin, 44.2%; 13. dames Polderman en van Nïeuwen- huijze 42 7%; 14. mej. Pieters en mr. Van Deinse, 40,2%. De laatste zitting wordt gehouden te Vlissingen op Zaterdag 11 April Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND GOES 3 Maart: Witlof 40-60. Uien stek 5-6 Spinazie 76—78. Andijvie 78—80 Prei 36 —40. Knolselderij 12. Alles per 100 kg. VISMIJN VEERE. 23 Maart: Export garnaien 1070 kg 1.30 -1.63. Schar 40 kg 35—41. Bot 173 kg 18—30. Schol 7 kg 33. Middel tong 3 kg 1.00-1.29. Rog 54 kg 16—27. Ongesorteerde vis 3 kg 61. Alles per kg. VEILING BRESKENS. 23 Maart: Export garnalen 2119 kg 93— 1.57. Scha - 75 kg 24-41. Bot "73 kg 16— 19. Schol 21 kg 33-35. Middel tong 5 kg 1.50. Rog 117 kg 31-42. AUes per kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3