Heftig debat in Tweede Kamer over de nieuwe Zondagswet ZAKGELD EN L00NAFTREK VOOR RAMPSLACHTOFFERS RELIGIEUZE ZUSTER GESTRAFT VOOR FATALE VERGISSING VRIJDAG 20 MAART 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OVERHEID, ZONDAGSRUST EN ZONDAGSHEILIGING Ds. Zandt sprak over een hemeltergend ontwerp" (Van onze parlementaire redacteur). De grootste tegenstelling bij de voortzetting van de discussies in de Tweede Kamer over het ontwerp Zondagswet werd Donderdagmiddag ongetwijfeld gevormd door de uiteenzettingen van ds. P. Zandt (S.GJ?.) en de heer J. Haken (C.P.N.). Laatstgenoemde zag grote gevaren voor de persoonlijke vrijheid in het bijzonder van „progressieve mensen", het ontwerp beoogt z.i. een aanslag op de democratie, het is onwaarachtig en onwaardig. Ds. Zandt daarentegen, achtte het ontwerp niet met Gods wil in overeenstemming, zijn revolutionnair karakter maakt het voor de S.G.P. verwerpelijk. „Arm Nederland, waarin zulk een Zondagswet wellicht ingevoerd zal worden". De kern van het bezwaar van ds. Zandt tegen dit z.i. „hemeltergend ontwerp" was, dat op grond van het vierde gebod de overheid tot Zon dagsheiliging gehouden zou zijn en het volk daartoe zou moeten ver plichten door wettelijke maatregelen. Met dit ontwerp bekent de regering z.i. eigenlijk haar onmacht, hoewel zij verantwoordelijk blijft voor haar jammerlijke plichtsverzaking. Uiter aard bleef dit betoog niet onbestre den. Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot (A.R.) meende, dat het betoog van ds. Zandt 'eigenlijk een slag in de lucht was. Zou ds. Zandt werkelijk de overheid de kerkgang willen la ten afdwingen en hoe dan? De A.R.- afgevaardigde was van oordeel, dat het de overheid in beginsel niet raakt hoe deze of gene burger zijn Zondag wil doorbrengen, anders zou men een schrede in de richting van een tota litaire staat doen. Ook mr. J. J. R. Schmal (C.H.), kwam op tegen het betoog van ds. Zandt. Hij waarschuwde, niet de eigen uitleg van Gods Woord met dit woord te vereenzelvigen. Volgens mr. Schmal brengt het beginsel der actualiteit met zich, dat de Staat geen wetten behoort te maken, die Christelijker zijn dan de consciënties van het volk zelf. De heer N. Stufkens (P.v.d.A.) beschouwde persoonlijk de Zondag als een geschenk Gods. De Christe lijke Zondag is echter volstrekt on gelijk aan de Joodse Sabbath. De laatste moet men niet binnensmok kelen in de Christelijke Zondagsvie ring, die haar middelpunt vindt in de Godsdienstoefening. Bescherming der Godsdienstoefening is dan ook de taak van de overheid. Artikel 4 De P.v.d.A.-afgevaardigde achtte het omstreden artikel 4 van het ont werp aanvaardbaar, al had hij het geven van algemene maatregelen van bestuur liever dwingend voorge schreven gezien. Hij meende, dat de in het ontweip gelegen beperking der gemeentelijke bevoegdheden juist een grote winst betekent. Van de mogelijkheid tot afwijking van de wettelijke bepalingen zal z.i. zo spaarzaam mogelijk gebruik do,or de gemeentebesturen moeten worden gemaakt. Dr. Bruins Slot daarentegen, toon de zich een uitgesproken voorstan der van grotere bevoegdheden der gemeentebesturen. „Onder de huidige wet die van 1815 kunnen deze gemeenten nu nog wat doen". De heer Stufkens vreesde hiervan rampzalig en veiwoestend werkende discussies in de gemeenteraden, die via het kerkelijk imperialisme tot schade der kerken zouden leiden. Ook ds. Zandt had grote bezwa ren tegen beperking der gemeente raadsbevoegdheden. Sport op Zondag Bij de discussies over het begrip „openbare vermakelijkheid" kwam de sportbeoefening op Zondag op nieuw uitvoerig ter sprake. De heer Stufkens erkende de gro te waarde van sport als ontspanning en wenste geen terugkeren naar de rampzalige toestanden voordat de sportbekoring over onze jeugd en ons volk was gekomen. Het begrip „openbaar" wilde hij bepaald niet af hankelijk maken van het heffen van entree. Over het verbod van politie ke bijeenkomsten en optochten was de P.v.d.A.-afgevaardigde al heel weinig te spreken. De beperking tot politieke was voor hem een onover komelijk bezwaar, daar deze z.i. een ongemotiveerde discriminatie van de politiek inhoudt. Ook ds. Zandt had tegen de poli tieke optochten en bijeenkomsten bezwaar, zij het op geheel andere gronden. Hij vreesde, dat deze de Zondag tot een duivelsdag zouden maken. Evenals de vorige dag kwam het vraagstuk der Christelijke feest dagen ter sprake. A.R. en S.G.P. hadden bezwaar tegen het gelijk stellen met de Zondag. De heer Stufkens kon er zich in het algemeen wel mee verenigen. Hij wilde, mits aan enkele van zijn be zwaren wordt tegemoet gekomen 'n proef met dit ontwerp nemen. Dr. Bruins Slot kon moeilijk veel enthousiasme opbrengen. Hij hoopte op verbeterende amendering. Mr. Schmal zegde zijn goedkeuring toe, ds. Zandt en de heer Haken wa ren daarentegen fel tegen. Hedenmiddag worden de beraad- voortgezet. Arts was ongehoorzaam Nu een maand voorwaardelijk en boete van S 500. De Haarlemse rechtbank heeft de Aalsmeerse arts J. C. veroordeeld tot een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf, benevens 500 boete, wegens bedreiging, wederspannig- heid en het opzettelijk niet opvolgen van een politioneel bevel. De arts heeft op 27 October 1952 op de Schipholdijk te Haarlemmer meer tijdens een verkeersopstopping een conflict gekregen met een wacht meester der rijkspolitie. De wacht meester verklaarde voor de recht bank, dat, toen hij proces verbaal wilde opmaken, de arts had gepro beerd hem te overrijden. Poging tot zware mishandeling, achtte de rech- bank niet bewezen. Doden en zwaargewonden bij hevige autobotsing Tijdens dichte mist is Woensdag avond op de Utrechtseweg te Amers foort een huurauto uit Enschedé, bestuurd door de 26-jarige P.T.T.- ambtenaar G. W. Haverkort, tegen een militaire auto aangereden. De bestuurder was op slag dood. In de auto bevonden zich vyf passagiers, van wie de 48-jarige caféhouder J. F. Wiering eveneens het leven liet. De 24-jarige J. H. Sommer ver keer nog in levensgevaar. De 18-jari- ge B. Wiering kwam er vrij goed af. Diens moeder liep ernstige verwon dingen op en mevrouw Haverkort kreeg lichte verwondingen. Het ge zelschap was op weg naar De Bilt, om aldaar te overnachten. Men wilde een bezoek brengen aan de jaarbeurs. Tengevolge van een botsing stond de militaire wagen dwars over de verkeersweg. De auto uit Enschedé vloog er tegen op, sloeg enige malen over de kop en kwam 12 meter ver der ondersteboven met opengereten zijkant tot stilstand. Prins Bernhard kwam in New York aan Prins Bernhard kwam in New York aan. De Prins was gekleed in een bruine overjas, een bruin colbert costuum en een lichtbruin overhemd met blauwe das. Op een waag hoe het met de hulp verlening aan de watersnoodslacht offers gaat, antwoordde de Prins: ..Heel goed, dank u, ofschoon ik twij fel aan de opvatting van een aantal deskundigen, die zeggen dat het land tegen het einde van dit jaar droog gelegd zal zijn. Het herstellen van een deel van de schade zal tenminste nog een jaar vorderen". Verder zeide de Prins: „Nu komt het aan op werken, werken, werken, maar wij zullen het klaarspelen". Men verwacht dat Prins Bernhard tijdens zijn verblijf te Washington een bezoek aan president Eisenhower zal brengen. Op de vraag waarover de Prins met de president zal spre ken, antwoordde hg: „Ik denk, dat ik dat maar aan de president over laat". MINISTERIËLE VOORSCHRIFTEN Ook kosten voor opslag van meubilair In een rondschrijven aan de colle ges van B- en W. heeft de minister voor maatschappelijk werk medege deeld, dat de gemeentebesturen voor rampslachtoffers, die in pensions, rusthuizen, verpleeginrichtingen enz. vertoeven, vergoedingen mogen uit trekken ter overbrugging van de kos ten in deze inrichtingen en de voor geschreven kwartiervergoeding. Aan het rampslachtoffer kan, met ingang van 22 Maart 1953, bij geble ken behoefte een zakgeld worden toe gekend ten bedrage van: voor een echtpaar, dat geen kinderen ten zijne laste heeft, voor welke een zakgeld wordt toegekend f 9.— per week; voor een echtpaar, dat kinderen ten zijne laste heeft, voor welke wel een zak geld wordt toegekend f 8.per week; voor knideren beneden 10 jaar f 2. per week; voor kinderen van 10 tot 18 jaar f 2.50 per week; voor alleenstaan den, die ten tijde van de ramp inkom sten uit arbeid of bedrijf genoten f 4 per week, met dien verstande, dat met het eigen en gezinsinkomen rekening wordt gehouden. Voorts heeft de minister bepalin- men, dat voor het geval gezjnshoof- gen vastgesteld, die er op neerko- den respectievelijk de kostwinner en/ of een of meer gezinsleden in het rampgebied werkzaam zijn, terwijl het gezin elders is ingekwartierd 50 van het netto-loon op de uitke ring voor het gezin (kwartiervergoe ding enz.) in mindering wordt ge bracht en wanneer de betrokkene buiten het rampgebied werkt 70 van de netto-inkomsten. De aftrek voor verwervingskosten, die hierbij op het loon toegepast mag worden, omvat kostgeld, reisgeld e.d. welke ni ">dzakelijk zijn voor het be houd van het inkomen. De minis heeft de gemeentebe sturen tenslotte gemachtigd om nood zakelijke incidentele reiskosten, pre- miën voor op het tijdstip van de ramp lopende verzekeringen ter dek king van kosten wegens begrafenis, premiën voor het bedrijfspensioen fonds waarin betrokkene tot dusver re verzekerd was en andere kleine noodzakelijke uitgaven te betalen tot een maximum van 100 per jaar per gezin en 40 voor een alleenstaande per jaar. Daarnevens kunnen worden ver goed de redelijke kosten wegens op slag van elders ondergebrachte in boedel uit de ontruimde woning, tot een maximum over een jaar bere kend van 25 van de huurwaarde (volgens de wet op de personele be lasting) van de ontruimde woning en de kosten wegens overbrenging van meubilaire goederen (z.g. trans portkosten), uitgezonderd de evacua tie- en reëvacuatiekosten. Salarisverhoging voor enkele ambtenaarsgroepen? Naar „De Volkskrant" meldt zou bij de regering het plan bestaan de salarissen van de middelbare en hoge ambtenaren met gemiddeld 4 procent te verhogen. De verhogingen zouden variëren van 2 tot 8% procent. Voor de adjunct-commiezen zou dit neerkomen op een salarisverho ging van 2 procent; voor de commie zen 3 procent; de hoofdcommiezen 4 procent; de referendarissen 5 pro cent; de administrateurs 6 procent; de raadsadviseurs 7 procent en de secretarissen-generaal en directeu ren-generaal -.8% Daarnaast zou den ook de adjunct-referendarissen en de referendarissen-tweede klas verhogingen krijgen van respectieve lijk 2 en 3 procent. De verhogingen zouden worden toegekend met terug werkende kracht tot 1 Januari j.L Doodslag om de televisie te zien Te Hebron in de Amerikaanse staat Nebraska heeft een 13-jarige jongen zijn pleegmoeder en zijn vijf jarig zusje doodgeschoten, omdat hij geen toestemming kreeg om bij de buren naar de televisie te kijken. Na zijn daad liep de jongen acht kilome ter ver naar een bum-man, waar hij drie uur naar een televisie-uitzending keek. PATIËNT OVERLEED NA OPERATIE Voorwaardelijke straf met 1 jaar proeftijd De rechtbank te Amsterdam heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak van de fatale vergissing bij een operatie op 16 November van het vo rig jaar in de R. K. ziekenverpleging te Hilversum, waarby tijdens een kunstmatige verlossing aan de pa tiënt bij vergissing als narcosemid- del formaline, in plaats van narcose- ether werd toegediend. De patiënt overleed drie dagen na de operatie. De 50-jarlge religieuze zuster C. M. B. werd conform de eis, wegens schuld door de dood van een ander, veroordeeld tot twee weken voor waardelijk met een proeftyd van één jaar. De 38-jarige Hilversumsc vrouwen arts A. A. C. en de 31-jarige leken- verpleegster J. H. M. Ch., tegen wie elk een week hechtenis met een proeftijd van een jaar was geëist, werden vrijgesproken. De rechtbank achtte de religieuze zuster, die het flesje fox-maline was gaan halen, het meest verantwoor delijk voor de fatale vergissing. „Zij is bijzonder onvoorzichtig geweest, aangezien zij zich niet van de inhoud van het flesje overtuigd heeft". De rechtbank achtte ten aanzien van de lekenzuster het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd. In het vonnis werd o.m. gezegd, dat zij nog slechts een enkele keer tevoren belast was geweest met het toedie nen van narcose. „Zij heeft zich niet door ruiken of op andere wijze over tuigd omtrent de inhoud van het haar plotseling door een vaste en er varen narcosezuster in handen gege ven flesje. Zij heeft daarom kenne lijk op de zorgvuldigheid van die zus ter vertrouwd". Volgens de recht bank kon de vrouwenarts geen zo danig verwijt worden gemaakt, dat men hem wegens dood door schuld zou kunnen veroordelen. met arbeiderskern Spoorwegpersoneel veroordeeld De 32-jarige locomotief-bankwer ker C. J. S. én de 25-jarige rangeer der G. van L., beiden uit Rotterdam, zijn door de Rotterdamse rechtbank ieder veroordeeld tot een gevange nisstraf van zes weken. Zij reden op 7 November jl. op een trein, die arbeiders van de olieraffi naderijen te Pernis naar Rotterdam vervoerde. Aan de Waalhaven reed deze trein op een stilstaande trein, die eveneens arbeiders vervoerde. Twee arbeiders, die in de stilstaande trein zaten, lieten bij dit ongeval het leven. De locomotief-bankwerker zou de trem sneller hebben laten rijden dan voorgeschreven was en de ran geerder zat niet vóór op de trein, zo"' bepaald was, doch had volgens de dagvaarding een plaats ingeno men met onvoldoende uitzicht. De „Faustus" ligt thans in zijn graf Het drama van de „Faustus" in de mond van de Nieuwe Waterweg na dert zijn einde. Het wrak ligt thans op een diepte van 14 meter onder laag water en de zandzuiger „Ahoy". die het graf voor de „Faustus" groef, zal Zondag a.s. klaar komen met dat werk. Omdat het wrak na de jongste storm met de brug omhoog kwam te liggen zal men deze brug nog op blazen. Voorlopig blijven er nog eni ge beperkende bepalingen voor de scheepvaart totdat de diepte boven het wrak zorgvuldig is gecontro leerd. Musici willen extra televisie-betaling Het bestuur van de Nederlandse Televisie Stichting- heeft vertegen woordigers van de musici laten weten, dat het geen extra honorering voor de uitzending „Beurzen open. dijken dicht" aan de musici van het MeLro- pole-orkest verleent als extra belo ning voor het feit. dat dit programma ook over de televisie wordt uitgezon den. Zoals bekend, hebben de musici het voornemen bij niet extra beloning niet voor de televisie op te treden. De musici van alle Nederlandse Radio unie-orkesten zouden dit standpunt huldigen. President Tito van Zuid-Slavië ge bruikte ten paleize Buckingham het noenmaal met Koningin Elizabeth van Engeland. Van links naar rechts: de koningin-moeder, maarschalk Tito, Koningin Elizabeth, Prins Philip en Prinses Margareth. Leids student pleegde diefstallen-in-serie Van geldkistje tot jacquet De officier van justitie by de Haag se rechtbank eiste Donderdag een gevangenisstraf van 1 jaar, waarvan 5 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd tegen de 23-jarige Leidse student jlir. M. A. van N. tot S. Van een serie van 14 diefstallen, die hij gepleegd had, waren er hem vijf ten laste gelegd. Vier daarvan waren gepleegd in de studentenso ciëteit ..Minerva" te Leiden. De be langrijkste betrof die van een geld kistje met f 2400, dat toebehoorde aanhet Leidse studentenkorps. Voorts had hij uit de garderobe van de sociëteit een koffer-gramo- foon weggenomen, een tas met kle ren en een portefeuille met f 225 uit een jasje, dat aan de kapstok hing. Tenslotte vermeldde de dag vaarding nog de diefstal van een jacquet uit de kamer van een stu diegenoot. Verdachte, die zeide geen geldgebrek te hebben, kon geen ver klaring geven voor zijn handelwijze. De verdediger drong aan op behan deling door een psychiater. De rechtbank bepaalde de uit spraak op 2 April. Aantal slachtoffers (1751) ongewijzigd Het op 4 Maart gepubliceerde to taal aantal slachtoffers van de over stromingsramp '1751) heeft tot he den geen wijziging ondergaan. De doublures, die onvermijdelijk ook moesten voorkomen in de tellingen van het informatiebureau van net Ned. Rode Kruis, zijn daaruit zoveel mogelijk weggewerkt. Het aantal geïdentificeerde doden, dat op 4 Maart 690 bedroeg, is inmiddels ge stegen tot 1050; het aantal geregi streerde vermisten kon mede hier door van 1061 worden teruggebracht tot 701. Felle brand in pakhuis Donderdagmorgen brak een felle uitslaande brand uit in het pakhuis van de boterhandel Van Dijk te Gou da. Het vuur, dat in de bovenverdie ping waar veel verpakkingsmateriaal was opgeslagen, ontstond, greep met grote snelheid om zich heen. Het blussingswerk was om kwart voor twaalf nog aan de gang. De hoeveelheden kaas en vet sa men ter waarde van 85.000 gulden, hebben zo goed als geen schade gele den. Wel is de voorraad verpak kingsmateriaal. die een \?*aarde van 18.000 gulden heeft, vrijwel geheel verloren gegaan. Ook aan het pand werd grote schade aangericht. De totale schade wordt geraamd op 40.000 gulden, die door de verzeke ring wordt gedekt. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De buitenlandse hulp Per 1 Maart j.l. zijn de werkzaam heden van het Nederlands Waters nood Comité in Canada stopgezet met als resultaat dat dit comité aan het Nationaal Rampenfonds 75.000 dollar heeft kunnen overmaken. De gelden zijn ingezameld onder de in Canada wonende Nederlanders. Het \Yereldgebeuren Frans mysterie Het mysterie van Frankrijk is zijn onmacht, schreef een medewer ker van „Le Monde" deze week en hij legde dat uit Er zijn mannen met helder begrip maardat hel dere begrip leidt tot nietsEr zijn ministers en oud-ministers, die een voortreffelijke kijk op allerlei situa ties hebben en die duidelijk kunnen aangeven wat gedaan moet worden... maar men doet niets... of bijna niets Voor alle grote problemen zijn oplos singen, maar men lost niets op. De man van „Le Monde" vindt dat beangstigend en hij komt tot de con clusie, dat op het ogenblik in Frank rijk alle beslissingen genomen wor den door ambtenaren, door anonieme chefs van openbare diensten... door bureaux... De ministers doen niet veel anders dan voorstellen van deze diensten bekijken en aanvaarden. Wanneer deze klacht juist is dan moet men er rekening mee houden bij het beoordelen van de kansen, die het Europees Verdedigingsverdrag in Frankrijk heeft. De Westduitse bondsdag zou dat verdrag gisteren Donderdag in derde lezing goedkeuren. Vermoede lijk kan de lezer elders in dit blad de uitslag van de stemming al lezen. Duitsland is daarmee het eerste land, dat zyn parlementaire goedkeu ring aan de vorming van het Europe se leger heeft gehecht. Het wil daarmee een goede beurt maken bij de Amerikanen en Engel sen. Het wil ook Frankrijk 'n wenk geven: wij zyn betere Europeanen iian deze aarzelende en veeleisende Fransen. Wat doen nu de Fransen en wat doet de Franse ambtelijke ma chine, die achter en over de Franse regeling zo sterk het land be stuurt? Het schijnt, dat er in Franse mili taire kringen bereids een parool is uitgegeven. Men is bezig het vijfde mi litaire district van het Franse moe derland te scheppen en de Franse militaire administratie verwerkt sta pels formulieren en aanmeldingskaar- ten... Vijf en vijftig duizend jonge mi litairen krijgen als plaats van op komst niet langer aangewezen de schone stad Parijs... het nuchtere Toulon of het berookte Lyon... Ze moeten zich melden onder de palmen van Algiers of in een oase-stad van Marokko. Dit zonnige Noord-Afrika vormt namelijk het vijfde district van de Franse nationale defensie Daarmee is dan het feit voltrokken, waarover men zich zo lang het hoofd gebroken heeft en dat door de Franse minister van buitenlandse zaken George Bidault zou worden vastge legd in aanvullende protocollen hij het Europese Verdedigingsverdrag: Frankrijk heeft zich het recht toege kend zelf te beslissen over de verde ling van zijn strijdkrachten. Nu zit de heer Bidault er een beet je meeHij moet het E.V.G. verdrag zien te krijgen. Hij voelr ook dat de Franse eis voor gelijke stemmen in de raad, die deze gemeen schap gaat beheren, een wel wat zwa re eis is. Andere landen leveren veie geveehtsklare divisies en Frankrijk volstaat voorlopig met vijf divisies oudere troepenAndere landen zetten him gehele potentieel zo nodig inFrankrijk maakt restricties. De Franse nationale vergadering zal het moeilijk eens kunnen worden over het verdrag en over de protocol len, die eigenlijk nog geboren moeten worden, want de Franse ontwerpen kregen bij de andere E.V.G.-deelne- mers een ongunstig onthaal en moeten herzien worden. Nu denkt de heer Bi dault aan een volksstemming. Hij noemde het verdrag „een nationale moeilijkheid". De Franse parlements leden waren nogal ontstemd over zijn plannen. Ze gevoelden zich gepasseerd en ze wierpen de stelling op, dat dan toch eerst de Nationale Vergadering zou moeten besluiten zichzelf te ont binden, opdat daarna via de verkie- 'zingen het Franse volk uitspraak zou kunnen doen Ze menen ook, dat de grondwet geen ruimte biedt voor een werkelijk refe rendum en dat de heer Bidault z'n op merkingen alleen maar heeft gemaakt om druk uit te oefenen op de parle mentsleden. Bidault zou binnenska mers zelf met aftreden hebben ge dreigd als het E.V.G-verdrag niet aanvaard wordt. Dat zal een lange lijdensweg wor den, waarbij het ministerschap van de heer Bidault ongetwijfeld aan een zij den draad komt te hangenGeluk kig valt de Franse staat niet met z'n vallende ministersde ambtelijk bureaux werken door. En die hebben de beslissing over het E.V.G.-verdrag met of zonder protocollen al geno men! 73. Naarmate Jimmy dieper en dieper in de jungle doordrong, werd zijn weg moeilijker. Het duurde dan ook niet lang, of hij was verplicht het hogerop te zoeken. Hy slingerde zich zelf van de ene boom naar de andere, zich handig vast grijpend aan de luchtwortels. Het was een bezig heid, waaraan htj nog al ontwend was, maar reeds na een half uurtje had hy zijn "oude handig heid herwonnen. Het voordeel van op deze wijze door het oerwoud te trekken was, dat hij veel en veel sneller opschoot. Drie lange uren trok Jim my zo verder en toen wist hy dat hij zijn doel tot op een paar kilometer was genaderd. Het werd nu zaak de nodige omzichtigheid te betrachten, want Jimmy was er van op de hoogte, dat de naaste omgeving van de ruïnestad bewaakt werd door een suk of acht uiterst gevaarlijke Blerber Bavianen, die Grauw Grauw trouw waren geble ven en die hem blindelings gehoorzaamden. Zij hielden zo goed de wacht, had de oude Roekiraki gezegd, dat het uitgesloten was de stad binnen te dringen zonder door deze schildwachten tc worden opgemerkt. Dit vooral had Jimmy in de oren geknoopt. Hij zette zijn tocht voort, maar hij zorgde er wel voor, geen gerucht te maken. Sluipend en om zich heen spiedend, ging Jimmy verder. Tot hij op een bepaald ogenblik stil hield. Zijn instinct zei hem, dat hij zich heel stil moest houden en dat er gevaar dreigdeTussen het gebladerte maakte Jimmy zich zo klein mogelijk en hij luisterde naar de geluiden, die zrjn oren bereikten Dr. (honoris causa) Adenauer...., er is geen betere Europeaan. Autobusdiensten via de Moerdijk Sinds Donderdagmorgen onderhou den de Nederlandse Spoorwegen een geregelde autobusdienst tussen Dor drecht en Breda en tussen Dordrecht en Zevenbergen via de Moerdijk. Door gebruikmaking van deze bus verbinding tussen het Westen en Zuiden van ons land behoeft men nu niet langer de tijdrovende omweg via Utrecht te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5