PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Westduitse Bondsdag aanvaardde Europees Verdedigingsverdrag BILT Gevaarlijke afschuivingen bij het Schelphoekgat Kantlijr MEER DAN 400 DODEN BIJ AARDBEVING IN TURKIJE Vandaag WAT HET RAMPENFONDS KAN BETALEN AAN GETROFFENEN 196e Jaargang - No. 67 t)agblad uitgave van de f tónna Provinciale Zeeuwse Courant. J.rectie F. van de Velde en F. B. :i Boer. Adj. W. de Pagter. oofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: v' Leertouwer en H. A. Bosshardt. v BONNEMENTSPRUS 44 per veek, f 5.45 p. kw., £r. p. p. f 5.70 er kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 20 Mrl 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1.Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Sur. Vlissingen. Walstr. 5 i. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2 1 of 2160); Middelburg. Markt 51, telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16; Terneuzen. Brouwerijstr. 2; Zienkzee. .N'. Bogerdstr. C 160. telef. 20. ALS EERSTE PARLEMENT IN EUROPA Rust in het Bondsdaggebouw en daarvoor waterstralen en politieknuppels Het witte parlementsgebouw van de Westduitse bondsrepubliek ver- keerde Donderdag in staat van beleg. Er waren prikkeldraadversperrin gen en op tal van punten had men waterslangen uitgelegd om heethoof dige betogers de nodige verkoeling te brengen. Al deze maatregelen waren genomen, omdat men vreesde voor beto gingen tegen het aanvaarden van liet Europese verdedigingsverdrag en de conventies van Bonn door de W estduitse Bondsdag. Er werd inder daad gedemonstreerd en daarbij ging het warm en koud toe. Er werden 30 personen gearresteerd. De aanvaarding van de voorstellen in de Bondsdag voltrok zich rus tig voor wat het E.V.G.-verdrag betreft met 224 tegen 165 stemmen en 3 onthoudingen en voor wat aangaat de conventies met 226 tegen 164 stemmen en eveneens twee onthoudingen (tegen de socialisten en communisten en enkele dissidenten). Bondskanselier dr. Adenauer opende het slotdebat met een grote rede. Hij schetste het Europese leger als een poging om het denken in nati onale staten op te geven en als een uiting van het groeiende besef, dat Europa slechts door samengaan van zijn naties gered kan worden. Een socialistische poging om het de bat uit te stellen werd door de re geringsmeerderheid verworpen. Dr. Adenauer wees er op, dat na de 'dood van Stalin de gevaren van de zij de der Sowjet Unie zeker niet ver minderd zijn. De socialistische leider Ollenhauer zag in de dood van Stalin veeleer een sein om eerst de ontwikkeling in de Sowjet Unie af te wachten. Scherp sprak Adenauer tegen, dat er een geheime afspraak tussen Enge land, Frankrijk en Rusland zou be- Gelukkig: er is weer eens een con gres geweest, een vroeg congres zelfs. Het was een buitenge woon belangwekkend congres, een Congres van Intellectuelen. En het werd gehouden in Amsterdam, Doel was: net bespreken van de positie van de intellectueel in dé moderne Nederlandse samenleving. En er was maar een ding bijzonder jammer, dat men niet voor de aanvang van het congres zéér nauwkeurig nad vastge steld, wat nu eigenlijk een intellectu eel is. Is een minister een intellectueel? Men zou het mogen aannemen. Maai de minister van sociale zaken betoog de als eerste spreker, dat hij niet tot le intellectuelen gerekend mocht wor den om de eenvoudige reden, dat hij illeen maar een ÜLO-diploma had behaald in zijn jonge jaren Is een academicus een intellectueel? Wij zouden het niet gaarne beweren. In de loop van een mensenleven slijt de eerbied voor een titel van jaar tot jaar meer afMen snapt soms niet, dat sommige academici ooit hun titel hebben gehaald. Maar wat is dan een intellectueel? Zelfs op dit congres van intellectu elen is men daar met achter gekomen. Aan iedere formulering bleek weer iets te mankeren. Toch werd het een veelbesproken congres. Niet omdat de sprekers zulke goe de sprekers waren. Zij wisten sichzelf geen beperking op te leg gen, zij zagen geen kans om wat zij zeggen wilaen duidelijk en in begrijpe lijke taal te zeggen. Zij slaagden er zelfs niet in om zonder een papiertje te spreken, of bijna zonder. Eigenlijk is dat bedroevend. Men mag van intellectuelen, ook al zijn zij lang niet allemaal intelligent, toch verwachten, dat zij met stem en vulT pen hun moedertaal kunnen hanteren. Helaas: de werkelijkheid strookte niet met deze verwachting. En zoals gezegd: dat was teleurstellend. Even teleurstellend was, dat dit congres zo weinig verhevens bood. Niemand, die het bijwoonde zal met een hoger dunk van wie zich als in tellectueel beschouwen naar huis ge gaan zijn, dan hij kwam. Want het intellectuelen-congres kwam uiteindelijk neer opéén groot klaaglied over de financiële po sitie van de man, die intellectueel ge noemd wordt. Misschien, dat men om deze reden iet congres beter een congres van middengroepen had kunnen noemen. Want de positie van de middengroe pen was toch de inzet. Telkens weer klonk de noodkreet: „Onze salarissen zijn te laag!" Daardoor werd het ten slotte toch nog een veelbesproken congres. Want tal van bladen hebben er be schouwingen aan gewijd. En dat was een der beoogde doe len. De middengroepen zitten inder daad in de verdrukking en de intel lectuelen behoren daartoe. En van meer dan een kant is de laatste ja ren betoogd, dat er verbetering moest tomen, omdat anders het ontwikke lingspeil van ons volk in snel tempo zal dalen. Daar is toen weinig op uit ledaan. Daarna kwam het bekende apport van de K V.P. over de mid- lengroepen. Nu komt dit congres. En daar prèèt men tenminste over. Er waren drie inleiders, pater Keu- emans, dr. Idenburg van het Centr. Bureau voor de Statistiek en dr. Pen, hoofdambtenaar van Economische Zaken. De eerste spreker had het over de waarde van de intellectueel als op- iieffer der bevolking, dr. Idenburg over de betekenis van het intellect voor de volkshuishouding, dr. Pen staan om Duitsland verdeeld te hou den. Ollenhauer betoogde, dat het E.V. G-experiment tot mislukking was ge doemd en vroeg om niéuwe onder handelingen op bredere basis met in begrip van Engeland, Denemarken en Noorwegen. Ook wees hij er op dat het verdrag c eenheid van Duitsland zou bemoei lijken- Dr. Von Brentano pleitte voor vor ming van een Europese gemeenschap waarbij hij nog even de kwestie van de tractaatgronden langs de Nederlands- Duitse grens aanroerde. Daarbij kwam het Straatsburg-plan ter sprake en de parlementaire meer derheid onderstreepte haar uitspraak ten gunste van het E.V.G.-verdrag nog door een besluit aan te nemen, waar in een spoedige aanvaarding der Straatburgse „grondwet voor Europa" werd verlangd- De meerderheid wees een aantal socialistische voorstellen af, waarin verlangd werd dat de ratificatie eerst zal mogen worden voltooid, wanneer het staatsgerechtshof de verdragen heeft beoordeeld, Frankrijk een be vredigende verklaring over de bete kenis van het Frans-Russische pact van 1944 zal hebben afgelegd en de Saark\a/estie in Duitse geest zal zijn geregeld. Daartegen nam de Bondsdag voorstellen aan. waarin onder meer e«i uniforme administratie van de Europese strijdkrachten en him op perbevel, benevens een eenvormig militair tuchtrecht werd verlangd. Aan het slot van zijn rede merkte Adenauer nog op. dat de vrede in Europa slechts beveiligd kan worden als de Westeuropese Staten zich aan sloten bij Engeland en de Verenigde Staten. Hierdoor zouden ook oorlo gen tussen de Westeuropese staten on derling voorkomen worden, zo ein digde hij. De Duitse Bondsraad (Eerste Ka mer) zal de thans goedgekeurde ver dragen eerst na het Paasreces behan delen. De Westduitse Bondsdag is het eerste parlement in Europa, dat het E.V.G.-verdrag heeft bekrachtigd. De conventies van Bonn, die eveneens aanvaard werden dienen ter vervan ging van het Westelijke bezettings statuut. In Rampenfonds thans 83,3 millioen In het Nationaal Rampenfonds was tot Donderdagavond een bedrag ge stort van 83,3 millioen gulden. Sinds Woensdag was er f 700.000 bijgeko men. Prof. Gerbrandy verlaat televisieraad By beschikking van de minister van ondervvys, kunsten en weten schappen is aan prof. mr. P. S. Ger brandy op zyn verzoek eervol ont slag verleend als lid en voorzitter van de televisieraad, onder dankbe tuiging voor de door hem in "die func tie bewezen diensten. Tien-motorige bommen werper ging ten onder Een tien-motorige Amerikaanse lange afstandsbommenwerper van 't type RB-36 is op de terugweg van een oefenvlucht naar de Azoren op de verlaten Oostkust van New Foundland verongelukt. Alle 10 in zittenden zijn om het leven gekomen. HEVIGSTE SEDERT 1940 600 buizen vernield In Turkye heeft zich in de nacht van Woensdag op Donderdag een em- stige aardbeving voorgedaan, die aan verscheidene honderden mensen 't le ven heeft gekost. Het centrum van de aardbeving lag by de zee van Mar mora. De Turkse president Celal Bayar begaf zich Donderdagmiddag naar de getroffen streek. Vliegtui gen en vrachtauto's met medicamen ten werden naar de zwaarst getroffen plaatsen gezonden- Volgens semi-officiële berichten werd het aantal doden tengevolge van de aardbeving Donderdagavond voor lopig geschat op 420 en het aantal ge wonden op 30. De aardschokken hielden geduren de het grootste gedeelte van de nacht aan. Naar schatting zijn zeshonderd huizen met de grond gelrjk gemaakt en een veel groter aantal beschadigd- De verwoesting werd nog vergroot door branden. Volgens een voorlopi ge raming is voor een waarde van twee en een half millioen gulden ver woest, maar de volledige schade zal pas na ten minste twee dagen bekend zijn. Het epicentrum van de aardschok ken lag ten Zuidwesten van Bandir- ma, een stad aan de zee van Marmo ra een boerenstreek, waar slechte wegen en enkele telefoonverbindin gen zijn. Volgens deskundigen is de aardbe ving de hevigste sedert 1940. In Istanbul is weinig schade aange richt, maar er heerste een algemene paniekstemming. Twee personen kwamen hier om het leven. Op het eiland Lesbos kwam vol gens de eerste berichten een persoon om en werden twee personen gewonu 160 huizen zijn daar verwoest of em- is het 125 jaar geleden, H; dat de beroemde Noorse toneel- en romanschrijver Hendrik Ib- 'f. sen te Skiën werd geboren. Z fungeerde als buitenbeentje en was allerminst voor het scheppen van een uitzonderingpositie. Helaas waren de reacties op deze inleidingen verward en allesbehalve puntig. En daarom doet men er ondanks alles wellicht nog het best aan, zich terdege rekenschap te geven van één opmerking van dr. Idenburg. Deze wees er op, dat zelfs in de ergste crisisjaren nooit een bruikbare intellectueel zonder passende functie is geweest. In dat bruikbare schuilt de kern van het probleem. stig beschadigd. Het eiland ligt onge veer 160 km ten Zuidwesten van Ban- dirma, in de Aegeische zee. Turkije is in de afgelopen jaren door verscheidene aardbevingen getroffen. In 1940 vonden in een tijdperk van twee maanden 30.000 mensen daarbij de dood. Een groot gedeelte van de provincie Anatolië werd toen ver woest. In 1949 werd Anatolië opnieuw ge troffen. Toen waren 437 mensenle vens te betreuren. Twee jaar latei- kwamen in de provincie Cankiri tn N - Turkije 74 personen om en werden 160 mensen gewond. Donderdagavond laat meldde Radio- Ankara, dat alleen al in het district Balikesir vijf honderd personen om het leven zrjn gekomen. Tientallen honden vergiftigd Gedurende de laatste dagen zyn tientallen honden in het wandelhos lleiunensoord bij Nijmegen vergif tigd. Het is geblekeh, dat in de bos sen met strychnine vergiftigde worst lag. De politie heeft de ouders ge waarschuwd hun kinderen niet in het bos te laten spelen. Russen willen praten over iuchtveiligheid Sowjet-autoriteiten in Duitsland hebben de Britten voorgesteld een Brits-Sowjetrussische conferentie over de veiligheid in de lucht te hou den, aldus meldt het Oostduitse pers bureau A.D.N. Het voorstel was vervat in een brief van generaal Tsjoeikof, hoofd van de Sowjet-contrólécommissie in uitsland, aan Sir Ivone Kirkpa trick, de Britse hoge commissaris. H:erin wijst Tsjoeikof het Britse protest over het neerschieten van een Britse Lincoln-bommenwerper de vorige week aan de Oost-Westduitse grens als onjuist van de hand. DE HALVE HUISRAADSCHADE Een juiste becijfering is nog niet mogelijk Op een persconferentie te 's-Gra- venhage heeft de directeur van het Nationaal Kampenfonds, oud-luite nant-generaal P. Alons, medege deeld, dat het fonds graag alle iva- tersnoodschade gelegen in de per soonlijke sfeer wil vergoeden. De om vang van de schade Is echter nog niet bekend en ook weet men niet hoeveel gelil er binnen zal komen. In ieder geval lykt de indirecte scha de meer een regeringszaak. Het fonds besteedde in de eerste weken aan transport, kleding, voe ding en verzorging van geredden en redders 1,7 millioen gulden. Voor aanschaf van kleine persoonlijke be nodigdheden was 1 millioen nodig en voor uitzending van gezinsverzorg sters enz. 250.000 gulden. Voor dringende behoeften kregen de prov. opbouworganen f 900.000, o.hi. voor kampeeruitrustingen ten behoeve van mensen, die terugkeer den en nog geen huisraad konden meenemen. Een aanvang is gemaakt met de eerste uitkering op huisraad- schade. Er zyn normatieve lijsten op gemaakt van noodzakelijk geacht huisraad en men gaat na hoeveel van dit huisraad de getroffenen verloren hebben. Van het dan getaxeerde be drag krijgt de getroffene een eerste uitkering ad 50 procent. Ruw ge schat zal hiervoor een bedrag van 40 millioen gulden nodig zijn. Indien Twintig jaar voor moord op telefoniste De Rotterdamse rechtbank ver oordeelde de 30-jarige loswerkman A. Th. B. uit Rotterdam tot een ge vangenisstraf van twintig jaar, door te brengen in een bijzondere strafge vangenis. Op 20 Juli van het vorig jaar had hij de 22-jarige telefoniste A. B., die in de Willebrordusstraat woonde, in haar ouderlijk huis van het leven be roofd, nadat hij getracht zou hebben haar te overweldigen. De eis luidde een levenslange ge vangenisstraf. de middelen van het fonds het toe laten zal een hogere uitkering dan 50 procent worden gedaan. Tot dusver werd f 550.000 uitbe taald aan voorschotten voor huis raad. Bij de uitgaven in de persoonlijke sfeer zal men ook aandacht moeten schenken aan periodieke uitkeringen voor weduwen en wezen, het herstel van het sociaal-culturele gemeen schapsleven en de aanvullende hulp, die nodig zal zijn in gevallen waarm de vergoedingen van rijkswege die aan strenge normen zijn gebon den aanleiding tot onbillijkheid geven. Van de f 83 millioen, die het fonds thans bezit is 15,4 millioen afkom stig uit het buitenland. De begrafenis van Klement Gottwald Het stoffelijk overschot van Kle ment Gottwald, in leven president van de Tsjechoslowaakse republiek is in Praag ter aarde besteld. De lijkrede werd gehouden dror Siroky, die Gott- wald's werk prees en opriep tot trouw on de communistische partij. Daarna namen premier Zapotocky, en'-.ele leden van het politieke bureau der Tsjechische communistische par tij en de Russische maarschalk Boel- ganin de kist op de schouders en droegen haar uit de Spaanse zaal van het presidentskasteel. De kist werd op een affuit ge plaatst en de stoet begaf zich naar het bevrijdingsgedenkteker op de „Zeven Heuvelen" waar de ter aarde bestelling volgde. Intussen maakte men zich volgens het Britse blad „Daily Sketch" in Praag ongerust om het geheime dag boek van de overleden president. Dat boek zou op geheimzinnige wijze ver dwenen zijn en daarin zouden gehei me gegevens over zij*- overeenkom sten met Moskou zijn opgetekend. Het blad zegt dat politie hon derden personen uit de omgeving van Gottwald zonder resultaat heeft ver hoord. De verdwijning werd eerst na het overlijden van Gottwald ontdekt. TECHNICI MET ZORG VERVULD Zinkstukken in allerijl naar gevaarlijke stroomgeul „Bij waterlast door stage regen, tracht ik te zijn tot Schomvens ze gen". Deze schone spreuk staat te lezen op het nieuwe gebouw van het gemaal Schelphoek, dat vlak by het grote gat is gelegen. Wel nooit zullen de ingelanden van het waterschap Schouwen vermoed hebben, dat dit pronkjuweel van een gemaal nog eens overweldigd zou worden door een waterlast, die niets te maken had met „stage regen", doch met het barse geweld van stormen en zeeHet gemaal is thans om ringd door een aantal zinkstukken en loopt op dit ogenblik nog geen gevaar, maar het is zeer de vraag of het zo zal blijven. De laatste vier- en-twintig uur hebben zich namelijk aan de binnenzijde van de dyk tus sen Schelphoek en Burghsluis enkele gevaarlijke oevervallen voorgedaan, die de technici met zorg vervullen en hun nopen onmiddellijk maatrege len te treffen. Langs deze dijk bevindt zich aan de binnenzijde een grote stroomgeul van acht meter diep en tweehonderd meter breed, waardoor het water kookt en bruist. Bij afgaand tij komt het water van de aangrenzende lan derijen in deze diepe geul terecht, waardoor er een stroom ontstaat, die haaks op de dijk is gericht. Daar door wordt de binnenzijde van deze dijk ernstig aangetast, sinds gisteren zo erg, dat over enkele honderden meters gevaarlijke oeverafschuivin- gen optraden. Hierdoor stortte het wegdek op sommige plaatsen omlaag terwijl verder diepe scheurgaten ont stonden. Men is thans in allerijl begonnen om de zinkstulcken in de kreek te brengen, hetgeen echter met grote moeilijkheden gepaard gaat. Dit zin ken kan namelijk alleen geschieden bij de laagwaterkentering, d.w.z. dat de sleepboten de polder moeten in varen tegen de stroom, en weer uit de kreek dienen te zijn voordat de vloed naar binnen komt. Er is slechts anderhalf uur de tijd om binnen te komen, te zinken en weer naar bui ten te gaan. Dit werk moet echter gebeuren, want anders zal een nieuw gat ont- staan ten Westen van de grote ga ping bij de Schelphoek, hetgeen in feite neerkomt op een enorme ver groting van het reeds bestaande gat. Het vervoer met auto's over de dijk is thans beperkt. Dit betekent, dat de kostbare machines nit het Schelphoekgemaal, welke gedemon teerd zijn, niet meer per auto kun nen weggehaald worden. De enige mogelijkheid is nu per boot- Welke sluiting Hoe zal overigens het Schelphoek gat gesloten worden? Deze vraag wordt op geheel Schouwen-Duive- land gesteld, want men wil immers nieuws horen over de dichting van dit zo moeilijke gat. Naar verluidt bestaat er in deskundige kringen verschil van mening over een z.g. singeldijk binnen- of buitenom. Bin nendijks werken zou enkele practi- sche moeilijkheden met zich bren gen, b.v. bij het zinken. Men moet dan achter de stroomgeul werken vlak langs het dorp Serooskerke. Bij het binnen brengen van het mate riaal voor bezinkingen, dijk en sluit gat stuit men dan op hindernissen, hoewel een voordeel is, dat er onder alle weersomstandigheden gewerkt kan worden. Een singeldijk buitenom is voor de aanvoer van materiaal gemakkelijker, terwijl ook grotere zinkstukken gebruikt kunnen wor den. Onder bepaalde weersomstan digheden echter zou het onmogelijk zijn om te werken. Thans wordt in Delft uitgedokterd wat de snelste manier van dichting is, hoewel onder technici reeds geruchten de ronde doen, dat Delft meer voor een bin nendijk zou voelen. Inmiddels wordt er hard gewerkt om van de huidige situatie volledig op de hoogte te komen. Men mag niet vergeten, dat de dichting van dit enorme gat intense en diepgaan de voorbereidingen eist. En tiaaraan wordt thans koortsachtig gewerkt De zware storm op 1 Februari heeft ook de Afsluitdijk niet gespaard. De dijk werd op twee plaatsen bescha digd; er werd een gat van 850 meter geslagen, en één van 5 Km. Een twin, tigfal Duitse steenleggers uit Ober- fell-Mosel bij Koblenz, is momenteel bezig aan het herstel van de dyk. De Duitsers zullen hier tot October blij ven. De Duitse steenleggers bezig met het herstel van het gat van 5 km. by Breezand. Een kindje verbrand Doordat een straalkachel te dicht by een rieten wieg wai geplaatst, brak Donderdagavond brand uit in hotel „La Montague" te Rhenen. Het vijf weken oude kindje van de hotel eigenaar, dat in het wiegje lag, kwam in de vlammen om. Opstand in Birma breidt zich uit In het Noorden van Birma bevin den zich nog altijd Chinese soldaten, die afkomstig zijn van gevluchte een heden der nationalistische Tsjang Kai Sjek-troepen. Deze Chinezen hebben zich daar verbonden met op standige Karens uit de Sjan-provin- cies. Thans wórdt uit Rangoon ge meld, dat afdelingen van deze op standelingen tot op 16 kilometer aJ- stand van Rangoon opereren. Bjj 'n aanval op een dorp, dat 30 kilometer van Rangoon ligt, moesten Birmese kanonneerboten de opstandelingen onder vuur nemen. Nadien hebben zij zich echter weer verzameld en thans zouden zij nieuwe acties on dernemen. Drieling in De Lier. In het gezin van de heer A. Hanemaayer te De Lier (Z.H.) is een drieling geboren. Het zijn Son ja, 4y2 pond; Trudi 4 pond en Jan 4% pond. Het ge- T zin had reeds drie kinderen. jr X Moeder en kinderen maken het X goed. Churchill sprak met Tito over Balkandefensie De Britse eerste minister, Winston Churchill, heeft Donderdag met pre sident Tito van Joego-Slavië de ver dediging van de Balkan tegen 'n mo gelijke communistische aanval bespro ken, aldus werd van gewoonlijk be trouwbare zijde te Londen verklaard. De bespreking, die gevoerd werd in het gebouw van het Britse ministe rie van defensie, werd bijgewoond door de Britse minister van buiten landse zaken, Eden, en de Britse mi nister van defensie Alexander. Om het gehele gebouw was een politie- cordon getrokken. Aan Joegoslavi sche zijde waren aanwezig de minis ter van buitenlandse zaken, Popovic, en zijn plaatsvervanger Bebler, als ook twee militaire adviseurs, de ge neraals Orescanin en Sumonja. Tito heeft voorts nog besprekingen gevoerd op het Britse ministerie van buitenlandse zaken. Na afloop van de besprekingen nodigde hij Chur chill uit voor een noenmaal in de Zuid-Slavische ambassade. Tito heeft Donderdag aan Joego slavische journalisten te Londen na een van zijn besprekingen met pre mier Churchill en andere Britse rege ringsleiders medegedeeld, dat men het eens was geworden over de wyze waarop de vrede in Europa bewaard kan blijven. Tito zeide: „Wij hebben vandaag de algemene toestand in de wereld bestudeerd, in het bijzonder de vraag van de verdediging tegen agressie". Vrijdag zou een gemeenschappelyk communiqué over de bespreking wor den uitgegeven. DE VERWACHT: MISTIGE UCh'iKM). In de ochtend op vele plaatsen mist. Later op de dag bijna overal zonnig weer. Ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren. Weinig wind. ZON EN MAAN. 21 Maart. Zon: op 6-41 onder 18.. Maan: op 9.09 onder 2.23

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1