KAPPIE EN HET DRIJVENDE WOUD contra Zwitserse JOANNA'S DIEFSTAL Alleen integrale schadevergoeding aanvaardbaar KLAM NIEUWDORP ZAL VOOR ZWARE OPGAVE STELLEN 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 20 MAART 1953. DAGELIJKS BESTUUR Z.LM. Schouwen-Duiveland, Kruiningen en Rilland verdienen bijzondere aandacht Alleen integrale schadevergoeding is voor de getroffenen aanvaardbaar en kan hen de kans geven een nieuw bestaan op te bouwen. Ook zal het dringend gewenst z^jn, dat de Watersnoodcommissie uit de Tweede Kamer op korte termen een bezoek brengt aan Schouwen, Kruiningen en Rilland, de meest zwaar getroffen gebieden. Tot deze conclusie kwam het dagelyks bestuur van de Z L.M. in zijn jongste vergadering, waarin verschillende lering-voorzitters een overzicht gaven van de situatie in hun omgeving- De kringvoorzitter van Schouwen- en Duiveland, de heer A. M. Geluk, begon met er op te wijzen, dat men op Schouwen sterk de indruk heeft, dat de buitenwereld de geweldige omvang van de ramp op dit eiland niet kent "Het totaal aantal slachtof fers wordt op 500 geschat, waarvan pas de helft gevonden is. Van de ruim 10.000 stuks rundvee gingen er 4000 verloren. Ook alle landbouwwerktui- fen zijn nog lang niet geborgen. In et midden van het eiland is slechts een strook van 1000 ha. droog. Men is druk bezig te trachten het gebied van Zierikzee naar Brouwershaven en de polder Dreischor droog te krijgen. Indien dit gelukt komen er nog ruim 1000 ha. in April droog. Of hierop van enige teelt sprake kan zijn, zal de vraag zijn. Er blijft dan ongeveer 14.000 ha. geïnundeerd. Dt Vier bannenpolder is er op het het ergste aan toe. Ruim van de woningen is verdwenen onbewoonbaar. Daar het gehele waterschap Schouwen, dat 9000 ha. groot is, aan de werking van eb en vloec bloot staat, heeft ook dit gebied het zwaar te verduren. Een sterke kreek-voiming is hier aan de gang. Wanneer geen integrale schadever goeding zaJ worden verleend, zal de welvaart van Schouwen en Duiveland verloren zijn. Het lijkt de lieer Geluk wenselijk, dat dit eiland bij de gehele schadebe- paling een aparte positie zal moeten innemen. Men vraagt zich ook af, waarvan de honderden getroffen landgebrui- kers, die niets meer over hebben, zul len moeten leven. Het heeft er alle schyn van, dat de huidige regeling zodanig is, dat do mensen eerst arm lastig moeten worden voordat zjj aan spraak kunnen maken op een uitke ring voor levensonderhoud. Tegen een dergelijke vernedering dient met alle kracht te worden op gekomen. Noord-Beveiand De heer C. M. F. Bom gaf een over zicht van de toestand op Noord-Beve land. Hier zijn gelukkig alle polders weer practisch afgesloten van het zeewater. Verschillende zrjn reeds drooggevallen en worden thans inge- onder water en daar de gaten in de zeedijk nog niet zijn afgesloten, heb ben ook hier eb en vloed vrij spel. Vooral het proof In ;evaar voor Kruiningen is zak van Zuid-Beveland fs alleen een gebied rond Ellewouts- dijk nog niet helemaal droog. In Wol- faartsdrj'- wordt alweer volop inge zaaid. De heer Scheele drong vooral aan op een spoedige en billy'ke re'geling van het levensonderhoud. Dit is één van de urgentste problemen. Tholen en St. Philips'and. Ir. M A. Geuze deelde mede, dat op Thölen Stavenisse practisch weer droog is, terwijl Poortvliet in begin April hoopt droog te komen. In St. Maartensdijk gaat het nog niet zo snel. Hier zal het wel eind April wor den. Het nog ondergelopen gedeelte van St. Annaland komt deze week droog. Een flink gedeelte van het ei land Tholen zal nog ingezaaid kun nen worden, hoewel het de vraag blijft of er iets zal groeien, zeker als het droog weer blijft. Hoewel St. Philipsland weer van het zeewater is afgesloten en ver schillende gedeelten droog komen, is de schade in het dorp zeer aanzienlijk- Zuid-Beveland. De heren P. Scheele-de Putter en J. M Klompe zetten de toestand op Zuid-Beveland uiteen. In het Oostelijk gedeelte zijn vooral de gebieden rond Kruiningen en Rilland Bath er zeer ernstig aan toe. De toestand is hier te vergelijken met Schouwen en Dui veland. Ruim 3500 ha. staan hier nog UIT DE ZATERDAG 21 MAART HILVERSUM I 402 m, 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gramofoonmu ziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws- en weerbe richten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.37 Idem. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gra mofoonmuziek. (Om 9.35 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.15 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continube drijven. 11.35 Kamermuziek. 12.00 Gra mofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededeiingen. 12.33 Orgelspel. 13.00 Uws. en commentaar. 13.20 Dansmuziek. 13.55 Weekjournaal. 14.20 Gemend koor 14.45 Boekbespreking. 15.00 Roemeens orkest 15.30 „Vai 'de wieg tot het graf". 15.45 Gramofoonmuziek. 16.15 Sportpraatje 16.30 Radio Phiiharmonisch orkest en so list. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Lichte muziek. 18.50 Draaiorgelmuziek. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19,30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gra mofoonmuziek. 20.15 „Beurzen Openl Dijken Dichtl" 22.00 Socialistisch com mentaar. 22.15 Lichte muziek. 22.40 „On der de pannen", hoorspel. 23,uO Nieuws. 23.15—24.00 Verzoekprograrima. HILVERSUM n 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.31" Gewij de muziek. 7.45 Morgengebet en liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws- en weerbe richten. 8.15 Symphonette orkest en so list. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10,15 Metropole orkest, en solist., 10.50 Instrumentaal octet. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade orkest en soliste (12.3012.33 Land- en tuinbouw- mededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws- en Katholiek Nieuws. 13,20 Lunchconcert. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Voor jeugd. 14.20 Engelse les. .4.40 Amateurs programma. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.55 Residentie orkest en so listen. 16.30 De schoonheid van het Gre goriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lich te muziek. 18.15 Journalistiek weekover zicht. 18.25 Lichte muziek. 18.40 Rege- Qi ringsuitzending: „Zoeklicht op de Wes terse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.10 Gra mofoonmuziek 19.20 Parlementsover- zicht. 19.30 Gramofoonmuziek. 22.00 „Lichtbaken", causerie. 20.15 ..Beurzen open dijken die' t". 22.00 ..Veronica' hoorspel. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender, 23.00 Nieuws. 2".15 Nieuws ir Esperanto. 23.22 24.00 Radio Phiiharmo nisch orkest en soliste. Verstrekking van gips. De rijkslandbouwconsulent dr. ir. W C. van Beekora, gaf een over zicht over de zoutcijfers. Het blijkt wel, dat deze in de polders, die slechts kort onder water hebben gestaan, meevallen, terwijl een langere inun datie de cijfers sterk heeft opgevoerd. Besloten is, dat gips niet zal wor den verstrekt voor die. gronden, die een lager zoutcijfer hebben dan 6. De ervaring heeft geleerd, dat hier geen gips nodig is. Voor gronden, waarvan de enfers liggen tussen 6 en 15, wordt thans een gips-verstrekking verleend van 1 ton per ha. Voor grond waarvan het zoutcijfer boven de 15 ligt, of voor polders, die nf 15 April droogvallen, wordt dit voorjaar geen gips meer beschikbaar gesteld, daar dit geen zin heeft. Deze vallen dus onder de najaarsverstrek king. Vergoeding voor vee De heer De Bruvne deed enkele me dedelingen over de vergadering van de Landelijke Veehouderncommissie van de Stichting voor de Landbouw. Of bij de watersnoodschade ook de draagkracht van de bevolking een rol zal spelen, is nog niet bekend- De ver edeling meende echter reeds thans e moeten vaststellen, dat het zeer onbillijk zou zijn, indien men de draagkracht bij de schade-uitkering zou betrekken. Over een vergoedingsregeling voor het verloren gegane vee en het straks eventueel door Landbouwherstel over te nemen vee, werd uitvoerig van ge dachten gewisseld. De vergadering kwam tot de con clusie, dat voor Zeeland ten sterkste möet worden aangedrongen op een centrale aankoop van gebruiksvee na een bepaalde datum. Gezien de huidige nog bestaande onzekerheid zal deze datum later vastgesteld kunnen worden, Momenteel zal de vrije aankoop tengevolge van de har de feiten van weinig netekenis blij ken- Hierbij dient opgemerkt te wor den, dat wegens de betrekkelijk gerin ge schade aan de veestapel, Zeeuwsch Vlaanderen buiten een dergelijke re geling zou kunnen vallen- Lonen Van de zijde der Z.LM. is bezwaar gemaakt tegen het scheef trekken van lonen en arbeidsverhoudingen door het werk aan de dijken. Dit punt is uitvoerig besproken op vergaderin- en yan de afdeling werkgevers van ,et K.N.L.C. en van de Sociale Sectie van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland. Verwacht mag worden, dat spoedig de nodige verbeteringen zullen intreden, hoewel hierbij een voorbehoud gemaakt dient te worden voor die gebieden, waarvan het droogvallen niet spoedig te verwach ten is. De besprekingen over de collectieve arbeidsovereenkomst in Zeeland zijn begonnen. Schade aan scholen De Lagere Landbouwschool in Ou- delande, die op het ogenblik van de ramp in aanbouw was, heeft niet ernstig door het water geleden, zodat de bouw zal worden voortgezet. Het onderwijs is inmiddels hervat in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk te Ovezande. De school te Kruiningen is wei is waar beschadigd, maar door het aanbrengen van zandzakken is getraent ondermijning van de funde ring te voorkomen. Het onderwijs is dezer dagen op beperkte schaal her vat te Sehore De school te Nieuwer- kerk kan practisch als verloren wor den beschouwd. De Landbouwhuishoudschool te Zierikzeè staat beneden geheel onder water. Toch is de directrice weer met een klein groepje leerlingen een naai cursus begonnen. De school te Kruiningen is zeer ernstig beschadigd. Het onderwijs is met een groot aantal leerlingen te Werneldinge hervat, waarbij een voor treffelijke steun werd ondei'vonden van de burgemeester. Gesproken werd voorts o.m. nog over de dalende tendenz in de graan prijzen. De markt blijft onzeker Een bespreking met minister Mansholt over het gehele landbouwbeleid komt de vergadering gewenst voor. De ledenwerfactie heeft van 1 Ja nuari tot en met 14 Maart 231 nieuwe leden opgeleverd. PROGRAMMA AFDELING ZEELAND K.N.V-.B. Zondag klein programma. De directie van de Nederlandse Spoor wegen heeft besloten op de grote druk te stations een aantal leden van de Spoorwegrecherche in te zetten, wier taak het zal zijn de orde op de stations te handhaven, en het pubhek van dienst te zijn. Deze week werd een eer ste- proef genomen op het Centraal Station te Utrecht, waar een groep van vier man dienst deed. De mannen wor den geüniformeerd. Zij zijn gekleed In een zwart uniform, met óp de mouw de .aanduiding „spoonvegpolitie", en een zeskantige pet naar Amerikaans model Ze zijn „uitgerust" met een straten boekje. Arnemuiden gaat op bezoek by Nieuwdorp en dat betekent een zwa re wedstryd voor de vissersmannen. De thuiswedstrijd werd verloren, maar sindsdien Is Arnemuiden beter in vorm gekomen. Na een afwezig heid van weken, komt ook Colyns- piaatse Boys in het veld en wel tegen VCK, dat deze wedstrijd nog niet heeft gewonnen. Werneldinge achten we niet in staat om Kloetinge een deel van de buit afhandig te maken. Het volledige programma voor Za terdag luidt: Eerste klasse: Colijnspl. Boys 1 VCK I: Nieuwdorp IArnemuiden I; Kloetinge I—Werneldinge I. Tweede klasse A: 's-Heer Arends- kerke IIBevelanders I; 's-Heer Hendrikskinderen IKats I; Wol- faartsdijk IYerseke III; Veere 1 Serooskerke I. B: Middelburg VIOostkapelle I; RCS V -Wolfaartsdrjk II; VCK III- EMM IV; Serooskerke IIMeeuwen I; VSC I- Veere II. C: VCK II—Colijnspl. Boys li; Kapelle IIArnemuiden 13; Wernel dinge II—Kloetinge II. D: Driewegen I--AZW 1; Spui 1 —Tern. Boys I; SVD I~-Zaamslag I. E: Beren I-AZW II: Hoek fi- Driewegen H; Tern. Boys II—Spui II; Zaamslag II—SVD II. Voor Zondag a.s, is in verband met de wedstrijd NederlandZwit serland slechts een beperkt aantal wedstrijden vastgesteld: Res. Ie VOOR DE 17e MAAL NEDERLAND- ZWITSERLAND Vijf mans-aanval kan wellicht doelpunten maken Voor de zeventiende maal zal het Nederlands elftal Zondag aantreden voor een wedstrijd tegen Zwitserland in het Olympisch Stadion in Am sterdam. De resultaten, die de Zwitsers de laatste jaren op internatio naal voetbalterrein behaalden, zijn evenais die van de Nederlanders niet groots geweest en een voorspelling omtrent de uitslag is dus niet ge makkelijk te geven. Toch mogen we, met de onverdiend verloren wed strijd tegen de Denen nog vers in het geheugen, aannemen, dat de Oran- jeploeg, die behalve de voorhoede nogal enige wijzigingen heeft onder gaan, tegen de Helvetiërs een zeer behoorlijk resultaat kan boeken. Zelfs een kleine overwinning behoort zeker niet tot de onmogelijkheden. Al is onze voorhoede ongewijzigd gebleven, de nieuwe keuze-commissie is nog niet uit-geëxperimenteerd. Middenlinie en achterhoede zijn nog al drastisch veranderd, waarmee, zoals wij reeds schreven, de keuze commissie een versterking van de verdediging beoogt. Of de vervanging van Terlouw en Boskamp door res- lectievelijk Hendriks en Odenlhal iet gewenste resultaat zal brengen, jal de wedstrijd van Zondag moeten bewijzen. Ook de opstelling van Van Schijndel is nogal verrassend. Een ding is zeker: 't nieuwe drietal heeft beslist interland-ervaring. Wij hopen echter van harte, dat de voorhoede, waar de meeste belangstelling van de keuze-commissie naar uit 'zal gaan, ook na de wedstrijd van Zondag on veranderd zal kunnen blijven. Dat zou dan impliceren, dat het aanvals- quintet openingen in het Zwitserse grendelsysteem zal hebben gevon den, waarvan twee of drie doelpun ten het resultaat moeten zijn. Dat kan inderdaad, maar dan moet Ne derland ook met alle voorhoedespe lers in de aanval gaan. Het grendel systeem is namelijk gebaseerd op constant twee halfspelers en twee backs in de achterhoede, zodat alleen een vijfmans-voorhoede kans heeft om doelpunten te maken. Om dat te Zeven soldaten wegens verduistering aangehouden In het militaire kamp „Sprundel" zijn zeven soldaten van de wacht aan gehouden, die zich schuldig hebben gemaakt aan verduistering. Op een vrachtwagen hadden ze goederen en schoenen ter waarde van 700.ge laden. Deze goederen waren bestemd voor slachtoffers van de waters nood. Op het moment, dat ze weg wilden rijden, werden den. kunnen bereiken is het nodig, dat Oranje een veldmeevderheid heeft en ook dat is mogelijk, daar bij net grendelsysteem slechts de spil als schakel tussen voor- en achterhoede fungeert. Van de Zwitserse spelers is niet veel bekend. Rechtsbinnen Bader en linksbuiten Fatton, die ook in de doelpuntenrijke wedsrfijd van Octo ber 1950 (7-5) meespeelde, zijn in goede vorm. Werkelijke uitblinkers zoals vroeger een Abegglen of Minel- li schijnt Zwitserland thans niet te hebben; ook het Alpenland zit blijk baar in een overgangsperiode en met deze wetenschap voor ogen kan wel licht in het Olympisch stadion de nu al vee! te lang durende hederlageh- reeks een einde vinden. Het is nog niet zeker of Antenen bij de Zwitsers de rechtsbuitenplaats zal bezetten, daar ook Ballaman hier voor in aanmerking komt. De opstellingen luiden: ZWITSERLAND. Nenbom (Grasshoppers) Smidliauser (Lugano) Antenen Bader (Lausanne) (Bazel) Hockeytournooi ie Hulsi m—r September verschoven Het jaarlijks hockeytounooi, dat „Rapide" met Pasen in Hulst orga niseert, wordt als gevolg van de ach terstand in competitie-wedstrijden naar September verschoven. Advertentie Fabrikonte: Fa. Gebr. Tjallema, Sneek klasse B: Middelburg IIIDe Zeeu wen III; tweede klasse A: Breskens IV -Vlissingen IV; RCS Hl Zee- landia III; derde klasse C: Middel burg V -Zeelandia IV; EMM HI Vlissingen V. Noodcompetitie voor de klas ZatecdagvoetbaL Het bestuur van de K.N.V.B., afde ling Zeeland heeft besloten om de le klasse van de Zaterdagcompetitie te verklaren tot noodcompetitie. De regeling hiervoor is zodanig, dat de vereniging die in deze klasse als nummer laatst zal eindigen, dit seizoen niet zal degraderen, terwijl de kampioenen van de 2e klassen zullen spelen om één plaats in de eerste klasse. Zodra de competitie weer een nor maal verloop zal kunnen hebben en dus de verenigingen, die thans voor deelname aan de competitie in ver band met de watersnood zijn uitge schakeld, weer kunnen deelnemen, zal dat jaar een versterkte degrada tie plaats vinden. Voorlopig zal ge tracht worden om de junioren- en Zondagcompetitie normaal uit te spe len. Alle toezeggingen over het spe len van anderhalve of dubbele com petitie zyn vervallen, uitgezonderd voor de 3e klasse A, in welke klasse een dubbele competitie gehandhaafd blijft. Oefenwe^-'r-'j'! voorlopig Nederlands elftal Op 8 April speelt het voorlopig Ne derlands elftal te Amsterdam een oefenwedstrijd in het Olympisch sta dion tegen Wacker uit Wenen. De ontmoeting is bedoeld als oefening van de Nederlandse elftalspelers voor de wedstrijd tegen België. Verder speelt het Nederlands B-elf tal, waarschijnlijk in Den Haag, op 1 April tegen Leytonstone uit Londen. Men beschouwt deze wedstryd als training voor de spelers, die in aan merking komen om in het Nederlands B-elftal te worden opgenomen, dal op 19 April te Brugge tegen België B in het veld zal treden. WIELRENNEN Van der L«jke zesde te Zomergem Piet van der Lrjke uit Groede ein digde Zondag j.l: als zesde in de koers over 115 km. te Zomergem (B.) Winnaar werd Vermaire (B.) met 40 -seconden voorsprong op een groepje van vier, waarbij v" d. Lijke zat. Dit groepje ha,d weer anderhal ve minuut voorsprong op het pelo ton. In de Omloop van het Volk in Bel gië over 153 km. met bij de 200 deelnemers zeer goede renners, werd Pietje achtste. Bovendien kreeg hij toen drie kilometer voor het einde pech door enkele gebroken spaken. door Mary Burchefl 30. ,ik geloof, dat u gemakkelijker de juiste datum of althans ongeveer het tijdstip, waarop de brief geschreven werd. kunt vastsfellen", ging Neil kalm voort, „ais ik u mededeel, dat juffrouw Deane me de gehele toe. drach al maanden geleden heeft ver- Stuber (Lausanne) Köliler (Zürich) Mauron Casall I (Chaux de Fonds) (Young Boys) Hiïgl n Von Lanthen H Fatton (Bazel) Grasshoppers) (Servette) Luyten (DOS) Lenstra (Heerenveen) Kiaassens (WV) Tebak (Eindhoven) Clavan (ADO) Hendriks (Vitesse) Landman (Sparta) Van der Bogert (DOS) Van Sehyndel (SW) Odenthal (Haarlem) v. d. Kuyl (VSV) NEDERLAND. .19. De mededeling van de boomkweker, dat. hy de sleep niet in ont vangst wilde nemen, was een slag voor Kap- pie. „Het is me ja wat," zuchtte hij, „zolang ik die sleep niet heb over gedragen ben ik verant woordelijk voor wat die koning Houmejasvas doet. En die kerel doet zoveel, dat ik er jaren gevangenisstraf voor zal kunnen opknappen!" „Kom, kom", zei de boomkweker troostend, „U hebt hier nog een mooie ruime cel, waar U niets voor hoeft te be talen. Ik daarentegen zit in een donkere kerker, waar ik nog vijftien pe seta's per dag voor moet betalen." „Wat praat je nou, man?" riep Kappie verbaasd. „Wel", verklaarde de boomkweker, „van alle kanten stromen de mensen naar Coca Cobana om dat wonderlijke eiland te zien, waarover zoveel in de kranten wordt geschreven. De ho tels zijn stampvol en nu worden zelfs de cel- len en kerkers in de gevangenissen verhuurd! Op dat ogenblik kwam de cipier Kappie waar schuwen, dat de zeer edelachtbare rechter Kappie spreken wilde. Toen hij de bewaker door de gevangenisgangen volgde, bemerkte Kappie, dat de boomkweker niets teveel had Overal liepen met koffers beladen tounsten, de gevauguins wtu, een uu«.ü. „-wor den! Voor enkele celdeuren waren schoenen neergezet om gepoetst te worden. Maar deze werden door de cipier verachtelyk wegge schopt,Ze mogen blij zijn, dat ze een ka mer hebben", zei hij, „laten zij zelf hun schoe nen maar poetsen!" teld en dat wij allebei het voldoende waren vergeten Om gelukkig te zijn in onze verloving en naar ons huwe lijk te verlangen. Wanneer het schrij ven Veertien dagen of zo voor de moord op Ginley verzondei zou zijn, hadden we ons zeker niet tot die stemming kunnen opwerken". „Neen, dat geloof ook wel", gaf de inspecteur toe, ofschoon nqch uit zijn woorden noch uit zijn gelaats uitdrukking bleek, of hij Neil's rus tige. aannemelijke verklaring al dan niet op haar juiste waarde had ge schat. Zijn toevoeging: «„Wel bedankt, meneer Feiling", klonk nochtans hoopgevend. Nu echter wendde hy zich andermaal tot Joanna., met dè vraag: „Wilt u aij Ook vertellen wanneer u de overlèdene het laatst gezien hebt?" „O, sindsdkn niet meer!" riep Jo anna heftig. „De.,., c<e afspraak in die brief werd - ooit ria.gekomer Wij... nu ja', we braken met elkaar en ik heb hem nooit teruggezien. Ik,,, ik wilde het niet", voegde zij er, nu inderdaad écht huiverend, .by, „En had u geen aanleiding om hem In de nacht van de moord te bezoe- k»n?' „O, neen, neen. Het was alleen maar een vreselijke samenloop van omstandigheden, da' hij toevallig in hetzelfde blok woonde als Neil, nleit- te Joanna zo vo) vuur, dat aan haar overtuiging niet te twijfelen viel. „Dat begrijr ik", sprak de inspec teur, terwijl hij de brief weer in zijn portefeuille borg en opstond. „Het spijt me, dat Ik dingen moe"st oprake- 'en, die u ongetwiifeld l'ever wilt ver geten, m«ar u zult hp grijpen d-it we in een geval als dit elke aanw"zing of wat erop lrikt dienon na te gaan". „Dat snreekt vanzelf', gaf .Toanna toe. Zé sprak zacht en weifelend, durfde ook nauwelijks geloven, dat de dreiging plotseling was geweken. „U zult de... de brief toch niet aan de rechtbank overleggen vroeg ze nog. „Neen", verzekerde de "inspecteur glimlachend, „niet, tenzii alsnog mocht binken, dat hii iet.c met de moord heeft te maken Maar heb daarover veen zorgen, luffrouw ne We zön er niet on uit. de mensen onhod:g narigheid te berokkenen en we zuUen natuurilik gepn nief fpr za- ke dienende feiten te berd» brengen, voora' niet als onsehuld'gen hieron der zouden Inden". De man had hee vriendelijk ge- shmlrpn zodat Joanna Mina het ge voel kree.g. alsof h'i hna> bieln om een betre"rons<«aaraio'p r>«^asehaid»nheid ■-zrnor <rr-.flfl fg raal.-OTl Wasv flank P" 'rlonk flan ook zo we'fern oen d. dat Map Ima' nnflunlrond aprProalr en OP -Pf ncmti'il- ot\sf ze. dat Ppf nerveris •"Op zon flir>-i<\n fl« Virio-F "1- ^«Urnrnstig van een ander te Vnr-uf^oven. (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 12