KAPPIE EN HET DRIJVENDE WOUD Principieel Kamerdebat over ontwerp nieuwe Zondagswet TOCH IS 'T ZO! MEINEN POT WILDE ..STUNT" IN INDONESISCHE AFFAIRE WINST STAATSLOTERIJ VOOR CULTUREEL EN SOCIAAL WERK NIEUWE LANDINGSBAAN OP VLIEGVELD HAAMSTEDE DONDERDAG 19 MAART 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MOEILIJKE TAAK VOOR MINISTER BEEL De oude wet werd niet meer behoorlijk nageleefd (Van onze parlementaire redacteur) BINNENHOF, 18 Maart. Na herhaald uitstel heeft de Tweede Ka mer Woensdagmiddag dan toch een begin gemaakt met de openbare behandeling van het principieel fel omstreden wetsontwerp op de Zon dagsrust. Dit wetsontwerp werd bijna twee jaar geleden ingediend door de toen malige minister van binnenlandse zaken, mr. Van Maarsseveen ter ver vanging van de van 1 Maart 1815 daterende Zondagswet, die al zeer lang niet meer werd toegepast. Verschillende pogingen in deze ongewenste toestand wijziging te bren gen faalden. Nimmer werd een openbare behandeling van de ingediende ontwerpen bereikt. Dat dit met het thans aanhangige ontwerp wel het geval is zal zyn verdediger, minister Beel, zeker steun geven bij zijn overigens niet gemakkelijke taak. Uiteraard bevat het thans aan de or de zijnde ontwerp alleen verboden. Deze verboden en beperkende bepa lingen betreffen het maken van ge rucht, het verrichten van arbeid, het organiseren en bijwonen van en het meedoen aan openbare vermakelijkhe den, het houden van politieke optoch ten en bijeenkomsten. Inzake de laat ste twee onderwerpen, maakt het ont werp een onderscheid tussen de uren vóór en na één uur Zondagmiddag. Openbare vermakelijkheden en poli tieke optochten zijn slechts verboden vóór één uur, al kan een gemeenteraad deze ook na één uur verboden verkla ren. In verband met de openbare ver makelijkheden is voorts van groot be lang, het zeer aangevochten artikel 4 van het ontwerp. Dit bepaalt onder meer dat openbare vermakelijkheden, waarvan redelijkerwijze geen beletse len voor de viering van de Zondag en geen verstoring van de openbare rust op Zondag zijn te duchten, bij algeme ne maatregel van bestuur aangewe zen kunnen worden als openbare ver makelijkheden die niet onder deze wet vallen. Zij zullen niet verboden zijn en ook door gemeenteraden niet verboden kunnen worden. Tegenover deze en andere beperkingen voor de gemeenteraden om de Zondagsrust uit te breiden staat de bevoegdheid van de burgemeester, die in samenwer king met de raad ontheffing kan ver lenen van het-verbod om voor één uur openbare vermakelijkheden te organi seren. Het debat Alle vijf sprekers vai deze middag de heren J. H- Maenen (K.V.P.), G. Ritmeester, (V.V.DO, Tj. Krol, (C.H.), J. Fokkema, (A.R-) en Ch. J. I. M, Welter, (K.N.P.) gingen meer of minder uitvoerig in op de lange lij densweg van dit ontwerp- Maar ter wijl de heer Maenen de wet van 1815 als een dode wet beschouwde, die om dat zij niet meer wordt nageleefd dient te verdwijnen, of althans te worden gewijzigd, achtte de heer Rit meester de nieuwe situatie nog een verslechtering. De heer Krol zeide zijn stem aan dit ontwerp te zullen geven. Zijn fractie had liever dit ontwerp, dat nageleefd kan en moet worden, dan de toestand van het ogenblik. Ds. Fokkema zette uitvoerig uiteen, dat met de publieke rust als norm een ieder de heiliging, die een zaak der harten is, zoveel mogelijk moet be vorderen- Met veel argumenten kwam de heer Ritmeester op voor de sport op Zon dag. Hij vreesde tal van uitleg- en toepassingsmoeilijkheden bij de aan vaarding van dit ontwerp. Zo is be paald, dat gerucht over grotere af stand dan 200 meter hoorbaar verbo den is. Hoe moet dit nu bij een inter land-voetbalwedstrijd? Is dan Abe de schuldige of de aanvoerder, de spelers of het publiek? Het ontwerp had voor hem zeer weinig aantrekkelijks. De heer Maenen wees er op dat de K.V.P. niet afwijzend staat tegenover een ge paste sportbeoefening op Zondag, mits deze niet in de weg staat aan een be hoorlijke vervulling der godsdienstige plichten, daarbij inbegrepen de morele plicht tot Zondagsheiliging. Hij hoop te echte*, dat verplaatsing van de sport naar de Zaterdag niet te lang meer een vrome wens zal blijven. In dit verband wees ds. Fokkema op de situatie in Engeland. Hij bepleitte een sportvrije Zondag; persoonlijk had hij de ervaring, dat de sportvergoding hinder bij de avonddienst in de ker ken opleverde. Het in tweeën knippen van de Zondag achtte hij bepaald on juist- De heer Krol wees er nog op, dat ook Calvijn niet alle recreatie, vermaak en ontspanning op de Zon dag uit den boze oordeelde en zelf bij voorbeeld kegelde. Decentralisatie Van de toepassing van artikel 4 vreesde de C.H.-afgevaardigde veler lei gekrenkt rechtsgevoel- Naar zijn oordeel matigt de landswetgever zich bevoegdheden aan, die in strijd zijn met die der gemeenteraden. Ook de heer Weiter kwam met kracht op voor een zo vergaand mogelijke decentrali satie. In de algemene maatregel van bestuur voor de gemeenteraden moe ten de algemene uitzonderingen wor den vastgesteld. De heer Maenen acht te het ontwerp niet consequent in het toekennen van bevoegdheden aan de gemeentebesturen. Veel zal z.i. afhan gen van de burgemeesters en de ge meenteraden. Hij beval deze een wijze gematigheid bij de toepassing der wet aan. Ook ds. Fokkema becritiseerde artikel 4. Voorts ontwikkelde zich nog enige discussie over de vraag of men met de Zondag bepaalde Christelijke feestdagen, gelijk mag stellen. De heren Maenen en Fokkema vroegen of voortaan het luiden der kerkklok ken verboden zal zijn. Zij zouden hier ernstig bezwaar tegen hebben- Don derdagmiddag wordt de behandeling voortgezet. Dijkherstel Vooraf had de Tweede Kamer zon der hoofdelijke stemming nog het wetsontwerp, houdende regelen be treffende noodvoorzieningen voor het dijkherstel, aangenomen. ZAAK-HARJONO IN HOGER BEROEP Twee jaar met aftrek thans de eis De procureur-generaal bij het Haags Gerechtshof, mr. D. J. van Gilse, heeft Woensdag in hoger beroep twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist te gen Meinen Pot, hoofdverdachte in de zaak-Harjono. De officier van justitie eiste destyds negen jaar, zowel tegen Pot als tegen zijn handlanger F. A. Colsen, doch de rechtbank veroordeel de hen respectievelijk 'tot een jaar met aftrek en een week gevangenis straf, wegens mishandeling en over treding van de vuurwapenwet. Thans zeide Meinen Pot, dat de aanslag als „stunt" was bedoeld om de aandacht weer eens op de Indone sische affaire te vestigen. Hij beken de, dat het plan van de aanslag op de Indonesische militaire attaché van hem was uitgegaan. Hij wilde documenten in handen hebben, die luitenant-kolonel Harjono zou bewaren en die betrekking zouden hebben op de uitlevering van Wester- ling. Colson en Pot wilden de papieren ter beschikking van kapitein Wester ling stellen, die men indirect met de actie wilde helpen- De „stunt" zou een voornaam motief zyn geweest, want, zo had Pot tegen Colsen ge zegd. ..Er moet eens iets gebeUren". Hij ontkende op de overste geschoten te hebben. Het pistool ging in de loop van de worsteling af- Kapitein Raymond Westerling, ger hoofd als getuige a décharge, noemde de aanslag onverantwoord en kinder achtig. Hij zeide te betwijfelen oi de papieren waarnaar de daders hadden gezocht, wel ooit bestaan hadden, e getuige Eldermans, reclasserings- ambtenaar, zeide, dat Pot na het von nis van de rechtbank bij hem was ge komen met de mededeling, dat men hém geadviseerd had te vluchten. Een auto van de Amerikaanse ambassade zou ter beschikking worden gesteld- De procureur-generaal achtte po ging tot afpersing van documenten bewezen en vond het vonnis van de rechtbank te laag. Hij requireerde twee jaar met aftrek, doch zag af van 'n onmiddellijke gevangenneming. Te gen Colsen requireerde mr. Van Gil se tien maanden met aftrek. Vrijspraak vroeg de procureur-ge neraal voor de verdachten C. A. v. D., W. J. S., en L. J. A., die voor wapens, munitie en een auto hadden gezorgd- Hun medeplichtigheid is niet bewezen. Uitspraak over veertien dagen. vwwwwvwsv 517. U moet voor de aardigheid in een on bevangen gezelschap eens langs uw neus verkondigen dat thee caffeine be vat. Onmiddellijk zult U dan worden terechtgewezen met de opmerking dat de caffeine in koffie zit en dat thee cle theïne bevat. Wanneer U er plezier in heeft, kunt U uw opponenten dan nog meer op stang jagen door te verzekeren dat er in thee zelfs meer caffeine zit dan in koffie en de practijk zal U in het gelijk stellen. Want beweegt het percentage caffe ine in koffie zich gemeenlijk niet ver boven 1%, de hoeveelheid caffeine die in thee zit is aanzienlijk hoger en be draagt bij de Javaanse en Chinese thee soms 2,8% en bij de Indische zelfs 3,2%. Toch weten we allen, dat de uitwerking van thee totaal anders is dan die van koffie en dat we werkelijk geen slape loze nachten zullen hebben door drie, vier, of desnoods zes koppen thee te drinken, terwijl de meesten werkelijk geen oog dicht doen als zij dezelfde hoeveelheid koffie vóór het slapen gaan naar binnen zwelgen. Inderdaadondanks het hogere caffe ine gehalte is de uitwerking van thee totaal anders. Zoals we de vorige maal gezien hebben, werkt bij de koffie de caffeol mee, die in thee ontbreekt en waardoor thee dus geen koffiesmaak heeft maar bovendien wordt in thee de opneming van caffeine tegengegaan door het hoge gehalte aan looizuur, dat 15 tot 19% van de droge stof) bedraagt. In sterke thee geeft dit looïzuur-caffe- ine-complex die typisch wrange smaak, die echter ogenblikkelijk verdwijnt door toevoeging van enkele druppels melk, want de melk-eiwitten slaan het looizuur ogenblikkelijk neer. Nu moeten we niet denken, dat thee volkomen onschadelijk is, want door de arbeiders in Egypte worden zulke sterke extracten van minderwaardige stofthee bereiddat zy er door vergif tigd worden en er lichamelijk onder lijden. En wie desondanks nog niet wil ge loven dat thee een groot percentage caffeine bevat, mogen we verwijzen naar de caffeïne-industrie in N. Ameri ka, die uit de Indische en Chinese thee- afval pure caffeine bereidt. Trouwens, ook uit cacao-afval wordt theobromine gewonnen, waaruit de caffeine wordt afgescheiden. En nu wilde een lezer nog weien, wat we allemaal naar binnen krijgen bij het roken van een cigaret. Nu, dat is héél wat. Maar het is een vrij verve lende opsomming; die waarschuwing mag ik U wel vast geven. H. Péiillon. Voorstel van Prins Bernhardfonds Het hoofdbestuur van het Prins Bernhard Fonds heeft een brief ge richt tot de minister van financiën, waarin het deze bewindsman verzoekt de opbrengsten van de Staatsloterij ten behoeve van de particuliere cul turele en sociale arbeid te doen aan wenden. Het beheer en de besteding dier gel den kan aldus deze brief zo no dig op bepaalde voorwaarden overge laten worden aan het Prins Bernhard Fonds (met zijn elf provinciale en drie grootstedelijke, autonome afde lingen, de Anjerfondsen) voor de cul turele sector en het Koningin Juliana Fonds (en zijn regionale contacten) voor de sociale sector. Het Prins Bernhard Fonds heeft een becijfering opgemaakt. Het conclu deert dat de wettelijk toegestane ma ximaal vier laterijen van vier series een netto winst opleveren van f 1.978..940. Gesuggereerd wordt voorts met 4 pet. omzetbelasting en met een luttel extra bedrag voor administratiekos ten de prijs van een twintigste lot te brengen op totaal 4.25. De netto winst zou daardoor stijgen tot f 2.583.740.—. Nederlands detachement in Korea sloeg aanval af Terwijl veertig Amerikaanse vlie gende forten ondanks zwaar spervuur en aanvallen van jachtvliegtuigen vier honderd ton bommen wierpen na bij de Koreaans-Mantsjoerijse grens, was er een kleine opleving op het front. Het Nederlandse detachement kreeg namelijk een aanval van 200 Chinezen af te slaan op een punt ten Noorden van Seoel. De aanval duurde een uur. zeefonds voor het dienstjaar 1952. Mocht de minister op de idee van het P. B. Fonds ingaan, dan zou de overheid een verlies aanvaarden van f 1-978.940.Doch zij krijgt even tueel uit de gesuggereerde omzetbe lastingheffing daarentegen een extra belastingbedrag van f 1.075.200.Laat men bovendien het batige „adminis tratiesaldo" (f 0.09 per twintigje) aan de „ondernemer" van de Staatsloterij toevallen, dan wordt het verlies voor de overheid ten slotte slechts f 571.200. Het voordeel voor de vrije sociale en culturele arbeid (n.l. f 2-583.740.— of bij niet aanvaarding van verho ging van de prijs der loten f 2.251.200.) is dus belangrijk groter dan het verlies voor de overheid, zo concludeert het P. B- Fonds. Rijk regelt moeilijkheden bij Zuiderzeewerken N.V. Ter oplossing van de financiële moeilijkheden, waarmede de N.V. Maatschappij tot uitvoering van Zui derzeewerken heeft te kampen, is een regeling ontworpen, volgens welke het rijk de eigendommen van de M.U. Z. (onroerende goederen, schepen en ander materieel) voor f 2.500.000 koopt en daarna aan de M.U.Z. ver huurt, terwijl de M.U.Z. het recht heeft bedoelde eigendommen na vol-, tooiing der werken ten genoege van' het rijk tegen dezelfde som terug te kopen. Vbor de verbreding van een aantal wegen in de Noordoostpolder wordt een bedrag van f 500.000-aange vraagd, zo blijkt o.m. uit de memorie van toelichting op het bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp tot wijziging van de begroting van in komsten en uitgaven van liet Zuider- Dinsdagmiddag Is in de Julianafoyer van het Concertgebouw door de ver tegenwoordiger ua» Nederland van de Internationale Bruckner Vereni ging, de heer H. 's-Gravesande, de Brucknermedaille dezer vereniging uitgereikt aan Herman Rutters. Van linies naar rechts: F. d. Hel man, vroeger concertmeester Con certgebouworkest; Hub. Cuypers, koordirigent; Herman Rutters Eduard van Beinumdirigent Con certgebouworkest; Fred Roeske, koordirigent; Louis Zimmerman, vroeger lste violist Concertgebouw orkest en H. 's-Gravesande. Afdamming Hollandse IJssel Naar de N.R.C. meldt zijn op kor te termijn stappen te verwachten voor de afdamming van de Holland se IJssel tussen Krimpen en Capelle. Het plan bestaat een dam met stuw te maken. Begrafenis K. Gottwald Volgens radio-Praag zal het stoffe lijk overschot van Klement Gottwald heden, Donderdag, worden bijgezet in het heldenmonument van Zitkof in 't derde district te Praag. Te dertien uur plaatselijke tijd vertrekt de stoet van het Hradsjin. TEN BEHOEVE VAN DE DROOGMAKING Niet voor zware vliegtuigen, doch uitsluitend voor lichte typen Het grondwerk voor de nieuwe landingsbaan op het vliegveld Haam stede is tlians in volle gang. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de firma De Moei en Hermes uit Alkmaar onder toezicht van de Rijksluchtvaartdienst. Het is de bedoeling, dat deze landingsbaan zes honderd meter lang wordt en dertig meter breed, terwijl de richting West-Zuid-West zal zijn. In tegenstelling tot sommige be richten als zou het vliegveld geschikt worden gemaakt voor allerlei toe stellen, dus ook voor de zwaardere typen, vernemen wij, dat hiervan geen sprake is, maar dat alleen lich te vliegtuigen van de landingsplaats gebruik zullen mogen maken. Wan neer er op het vliegveld een goede grasmat aanwezig was geweest, was niet tot aanleg van de baan beslo ten. De toestand van het veld is ech ter van dien aard, dat er geen lan dingen op uitgevoerd kunnen worden. Het is namelijk ondergraven door vele konijnenholen, terwijl het boven dien doorkruist wordt door z.g. „ob- structiesloten" destyds door de Duit sers gegraven om te voorkomen, dat de geallieerden op het veld zouden landen. Men is thans bezig een aan tal van deze sloten dicht te gooien. Noodstrip Op een klein deel van het vlieg veld, dat zich nog in goede staat be- Record appel- en perenoogst 1953 verwacht Op de Statistische Dag te Rotter dam sprak Sr. J. G. W. Ignatius over het voorspellen van landbouwop- brengsten. Hij gaf daarbij een ra ming van de te verwachten appel- oogst in dit jaar. Indien er zich geen catastropliale daling in de temperatuur in Mei voordoet en de hoeveelheid zonne schijn in Juni gelijk zal zijn aan het aantal uren, dat het gemiddelde was in die maand over 1947 tot en met 1952 gerekend, dan zal er dit jaar weer een massale appel- en peren- oogst zijn. Hij schatte de appelop brengst voor dit jaar dan ook op 10.000 kg. per H.A., dat is 400 mil- lioen kg. voor ons gehele land. vindt, is nu een noodstrip van twee honderd bij vijftig meter aangelegd. De mogelijkheid bestaat, dat hierop lichte toestellen kunnen landen, zij het met speciale toestemming van de Rijksluchtvaartdienst. De nieuwe landingsbaan wordt aan gelegd, onder directie en ten behoeve van de Dienst Dijkherstel Zeeland, afdeling Schouwen-Duiveland, die er voornamelijk gebruik van wil maken voor personenvervoer. Vanzelfspre kend is het niet uitgesloten, dat ook andere diensten van het veld kunnen profiteren. Tenslotte vernemen wij, dat de aan leg van deze landingsbaan als zoge naamd regiewerk wordt uitgevoerd. Dit wil zeggen, dat niet volgens be stekken, maai* op aanwijzingen van de leidinggevende technici wordt werkt. Prins Bernhard naar de Verenigde Staten In vrij dichte mist is Woensdag avond om 22.05 uur Prins Bernhard in een K.L.M.-lijntoestel naar New York vertrokken. „Ik heb een persoonlijke boodschap van de koningin bij mij", zo zeide hij vlak voor zijn vertrek, „bestemd voor president Eisenhower. Zoals U be kend is maak ik deze reis om mijn programma, dat ik begin Februari wegens de ramp zo plotseling moest onderbreken, in New York verder af te werken. Ik venvacht weer terug te komen tussen 30 Maart en 1 April". Prins Bernhard arriveerde een half uur voor het vertrek van het toestel op het vliegveld en onderhield zich in de salon van hetvertrekrestaurant ge ruime tijd met mr. J. M. A. H. Luns, minister van buitenlandse zaken. De prins zal in de Verenigde Sta ten onder meer ook de gelden in ont vangst nemen, die voor het Nationaal Rampenfonds zijn ingezameld Het Wereldgebeuren Slecht humeur Over enkele weken zal in Luxem burg 'n charmante Rode-Kruis- verpleegster in het huwelijk tre den. Niet zo maar een verpleegstertje met wit schort en kapje. Een ver pleegstertje daarentegen dat de prin- sessekroon draagt van België en dat in het huwelyk treed met erfprins Jan van Luxemburg. Dal wordt een opgewekte dag voor de spaarzame vorstenhuizen van Eu ropa. Die vorstenhuizen zullen nog 'n andere grote dag meemaken als straks de jonge koningin van Enge land wordt gekroond in de Westmin ster Abbey. Beide gebeurtenissen bewijzen, dat het monarchisme in zijn verstilde en verpariementariseerde vorm nog le venskrachtig is. Zo levenskrachtig, dat Generaal Franco in Spanje er beducht voor is. Hij heeft enkele dagen geleden de ad vertenties van de Britse organisatie voor vreemdelingenverkeer uit de Spaanse bladen laten verwijderen. De Britten adverteerden namelijk met foto's van het opgewekte Engel se leven en schreven daarbij „Dit is Engeland in de kroningsdagen" en dan in kort en bondig Engels het zinnetje: „Neem deel aan de kro- ningsreizen Dit nu was volgens Franco monar chistische propaganda en alleen als deze verwerpelijke zinnen uit de ad vertenties wei-dien verwijderd zou de generalissimo goedgunstig de publica tie toelaten. Vanzelfsprekend zat daar meer ach ter. De generaal is boos op Engeland en bijgevolg zijn alle Spanjaarden boos op Engeland, schrijft de Spaanse pers kwade dingen over de Engelsen en maakt men bij glazen zwarte kof- fi in de Spaanse restaurants zure opmerkingen over Churchill en Eden. Dat is aaar goed geregeld in Span je! Bijzonder beducht voor het monar chisme is Franco niet, want de Spaanse kroonpretendent Juan van Bourbon maakt het hem niet bij zonder lastig. Franco iaat zo nu en dan weten, dat zolang hij het schip van de Spaanse staat stuurt geen koning gekroond zal worden in Madrid en hij verbiedt een enkele maal n' paar pro-monarchisti sche publicaties. Daarmee volstaat hij. bedoeld als openlijke aanval op de Engelse regering. De Spaanse pers heeft zich gehaast te verklaren."dat premier Churchill een slappe politiek van toegeven volgt tegenover Rus land en communistisch China en dat de keurige en wellevende minister Anthony Eden verantwoordelijk is voor zo ongeveer al het kwaad, dat in de laatste tien weken in Europa is bedreven. Voornaamste kwaadEngeland houdt zich afzijdig van het Europese vasteland en adviseert Amerika in de zelfde lichting, waardoor de schone contracten, die de Amerikanen zou den sluiten met Spanje nog altijd niet getekend zijn Het merkwaardigste verwijt van Spaanse zijde was wel, dat de Engel sen in Gibraltar aan de Spaanse ar beiders slavenlonen betalen. Het is namelijk zo. dat deze arbeiders, dank zij de valuta-voordelen, ongeveer 3 maal het loon van een Spaanse arbei der ontvangen. H oog is het loon van een Spaanse arbeider overigens nietMen kan het voor de minst betaalden stellen op ongeveer twee Nederlandse guldens per dag. De Spaanse bevolking bemerkt van haar armoede echter weinig, omdat er nog altijd rantsoeneringen zijn en men dus maar mondjesmaat kan kopen. Toeristen in Spanje vallen buiten die rantsoeneringen en hebben daar geen last van... Ze zien alleen meer ae ai-moede welig tieren. In Londen neemt men de Spaanse campagne nogal kalm opMen is daar juist bezig Frankrijk aan te val len en de Engelse bladen vinden dat spelletje heel wat belangrijker. Het statige blad Economist prijst de Duit se bondskanselier Adenauer als een man vol „waardige volharding" (wat betreft het Europese legerverdrag) en noemt daartegenover de Franse minister George Bidault een man, die manoeuvres uitvoert, welke een ge brek aan waardigheid tonen De Observer verwijt Bidault zijn „bestudeerde kilheid" en z'n „scepti cisme" Men zegt dat zo maar over en tot elkaarHet typeert de lichtelijk brjterige sfeer van gebrek aan samen werking in dit ons goede Europa, waai- men blijkbaar lijdt aan een golf van slecht humeur 38. Als een boze dwerg leeuw liep Kappie in zijn cel op en neer. „Twee maanden celstraf!" knar setandde hij, „alleen omdat ik een klont „een klont" noemde"! Wat moet er in tussen met de Kraak ge beuren en met mijn sleep? Opeens vermengde het geknars van het slot zich met dat van Kappies tan den en de celdeur zwaaide open. Een gezette man trad binnen in wie Kappie vol vreugde de boomkweker uit Lutjewier herkende. „Ha!" riep Kappie, U bent vlug gekomen 1 Dal doet me ja plezierl U be grijpt dat ik die lastige sleep zo gauw mogelijk kwijt wilde zijn. Dus als U hem wilt overnemen.." „Nee nee!" antwoordde de boomkweker vriende lijk doch heslist, „ik heb voldoende in de kranten gelezen om de ,zorg over het drijvende woud niet op me te nemen. Bovendien zijn de oomen te sterk ge groeid, zodat ik ze niet meer kan overplanten. Maar wel wil ik U het sleeploon uitbetalen. De be- FRANCOis in 'n slecht humeur. levenissen op uw reis hebben namelijk aangetoond, dat het zout en jodium van zeewater de in mijn kunstmest aanwezige groeivitaminen geweldig ac- Geen Naiz-Naiz beweging Werner Naumann, leider van de groep van zeven voormalige Nazi's die in Januari j.l. door de Britten in W. Duitsland zijn gearresteerd op be schuldiging van samenzwering tot het verkrijgen van de macht, heeft Woens dagmorgen voor het hooggerechtshof van de Britse zóne te Bielefeld onder ede verklaard, nooit Nazi-organisaties, welke door de geallieerden verboden zijn, te hebben gesteund of gepoogd te» hebben deze te doen herleven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5