ZEEUWSE BOERENZOON WERKTE VOOR PROTESTANTS HONGARIJE WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN NOORD-ZEELAND DINSDAG 17 MAART 1953. PROVINCIALE ZEEUW BE COURANT PROFESSOR HONORIS CAUSA. Ds. W. A. DfAker 1 Mei met emeritaat Wegens het bereiken van de 65-ja- ri-e leeftijd is door de Provinciale F ergadering van Groningen met it van 1 5lei a,s. emeritaat ver- Ie aan ds. W. A. Dekker, prcdl- ka.. an de Ned. Hervormde gemeen te te Losdorp. Willem Abraham Dekker werd 2 Januari 1888 uit een boerenfamilie te Hoofdplaat in Zeeuwsch-Vlaande ren geboren. Eerst bezocht h$ het stedelijk gymnasium te Middelburg en studeerde vervolgens aan de Rijks universiteit te Utrecht. Daarna ging de heer Dekker nog enige tijd naar het buitenland en studeerde aan de Universiteit te Berlijn en aan die te Genève. Nadat cand. Dekker in 1912 door het Provinciaal Kerkbe stuur van Utrecht was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, werd hij 24 November van datzelfde jaar hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente te Holland- scheveld in Drenthe. Na daar bijna vier jaar als hulpprediker werkzaam te zijn geweest, verbond cand. Dek ker zich 10 September 1916 aan zijn eerste gemeente Melissant (classis Brielle). Daarna stond hg achtereen volgens nog te: Nieuw Begerland 1919—1922; Krabbendijke 1922— 1926; Hollandscheveld Z.O. Elim 19261929 en te Scharnegoutum (classis Sneek) 19291947. 24 Au gustus 1947 verbond ds. Dekker zich aan zijn zesde en laatste gemeente Losdorp (classis Appingedam). In de loop der jaren heeft ds. Dekker vele bestuursfuncties ver vuld en zitting gehad in tal van colleges. Zo was hg te Hollandsche veld lid van het classicaal bestuur van Meppel. Te Scharnegoutum was hg eerst lid van het classicaal be stuur van Sneek. Deze classis vaar digde hem in 1934 af naar het Pro vinciaal Kerkbestuur van Friesland, waarvan hij eerst enige tgd vice- president en later president is ge weest. In 1939 werd ds. Dekker be noemd tot secundus-lid van de Al gemene Synode van de Ned. Herv. Kerk, waarvan hij na het emeritaat van ds. J. Hoekstra van Ternaard in 1943 primuslid werd. Verder was hij te Scharnegoutum nog praetor van de ring Sneek; mentor van de Rechtzinnige Evangelisatievereni ging te Bozum en secundus kerkvisi- tator in Friesland. In zijn tegen woordige gemeente is ds. Dekker praeses van het classicaal bestuur van Appingedam. VOOR HONGARIJE. Tijdens zijn verblgf in Krabben- dgke heeft ds. Dekker zeer gegverd voor de actie om Hongaarse kinde ren in Zeeland geplaatst te krijgen. In theologische kringen in Hon garije staat de naam van ds. Dek ker zeer hoog aangeschreven. Voor de oorlog heeft hij veel malen Hon garije bezocht en daar preek- en spreekbeurten vervuld. Ongeveer 15 jaar geleden werd hij door de Alge mene Synode van de Ned. Herv. Kerk naar Hongarge afgevaardigd. Bij die gelegenheid benoemde de Hongaarse Gereformeerde Predikan ten Bond hem tot ere-lid. Verder is hij ook drager van de ere-medaille van het Hongaarse Rode Kruis. Ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de Universiteit te De- breczen in Hongarge, welke in 1914 door keizer Frans Jozef tot Rijks Universiteit werd verheven, werd ds. Dekker in 1938 door het Gerefor meerd Kollegium benoemd tot pro fessor honoris causa als erkenning voor hetgeen hij steeds voor het Ge reformeerd Protestantisme in Hon garije heeft gedaan. Als bewijs van dankbaarheid voor dit ere-professo- raat heeft ds. Dekker in 1939 aan 't „Vier eeuwen oude en eerwaarde Ge reformeerd Kollegium" van Debrec- zen opgedragen „Van Godsdienst en Vaderland", hoofdlijnen uit de Ge schiedenis van de Hongaarse letter kunde. Debreczen is van ouds een zetel van het Hongaarse- Protestantisme en een ere-professoraat was de hoog ste onderscheiding, welke de Gere formeerde Kerk van Hongarge kon geven. Naar wij tenslotte nog vernemen hoopt ds. Dekker zich na zijn eme ritaat metterwoon te Dantumawou- de (classis Dokkum) te vestigen, waar hij is benoemd tot hulppredi ker. ZUID-BEVELAND Vergadering Christelijke wijkverpleging De vereniging voor christelijke wijkverpleging te Yerseke hield in de consistorie der Geref. Gemeente haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer J. Schipper. Na ge bed en voorlezing van Johannes 5 vers 1—13, sprak de voorzitter zijn leedwezen uit over de geringe op komst der leden en sprak waarderen de woorden jegens zuster Stellweg, die na de vereniging vier en een half jaar te h'ebben gediend, naar Vlissin- gen was vertrokken. De secretaris, de heer C. van Spar- rentak bracht zijn jaarverslag uit, waaruit blèek dat het ledental op 1 Januari 1953 744 bedroeg. Het aantal bezoeken, dat door de wgkzuster was afgelegd bedroeg 2944. Het financi eel verslag van de penningmeester, de heer B. J. de Winter, vermeldde een saldo van f 1750,09. De kascom- missie bestond uit mevr. Reyenga en mej. S. Duinkerke. welke dames ook voor 1953 werden benoemd. De aftredende bestuursleden de he ren J. Schipper, J. Waverijn en P. Filius werden herbenoemd. RAAD BAARLAND Dank voor hulp aan de gemeente Onder voorzitterschap van burge meester W. N. van Liere vergaderde de raad van Baarland voor het eerst sinds de ramp. De burgemeester dank te in zijn openingsrede, waarin hij een overzicht gaf van de gang van zaken ten tijde van en na de ramp, allen, die op enigerlei wijze hulp hebben ge boden. In het bijzonder richtte de voorzit ter zich tot wethouder C. J. de Mol. die met de heer De Rijk er voor zorg de, dat vrijwel alle inwoners werden gewaarschuwd, alsmede tot de heer H de Vriend, die voor de helft van deze rampperiode de burgemeester ver ving, omdat diens plichten hem ook in Oudelande riepen- ,.U hebt zich van Uw taak gekweten op een manier, die aller lof verdient", aldus spreker. De heer C. van Damme wees er op, dat de heer De Vriend een maand lang hard voor de gemeente heeft ge werkt. Hij mag daarvoor echter geen geldelijke vergoeding ontvangen als raadslid en daarom gaf spr. in over weging de heer De Vriend een grati ficatie toe te kennen. De heer De Vriend vond het voorste' van de heer Van Damme buitengewoon sympathiek doch wees het van de hand. Hij ver richtte dit werk uit sympathie en ten behoeve van de burgerij, zo zeide hij Tengevolge van het vertrek van de heren Remezond en Verbauwen met hun gezinnen zijn de gemeentewonin gen C 109 en C 108 vrijgekomen. Zij werden verhuurd aan de heren A. J Tramper en K. W. E. Kleist. Noord- Beveland Huis mei erf verkochl Zaterdagmiddag werd in café Wirtz te Kamperland ten overstaan van no taris M. Oele uit 's-Gravenpoldet verkocht voor de Wed. L. L. Wolse, woonhuis 190, erf en tuin aan de A. van Heestraat, Koper werd de heer L. van der Moere te 's-Gravenpol- der voor f 5060, Dronken woonwagenbewoners reden auto tegen gevel Te Terneuzen is een vrachtauto met 3 dronken woonwagenbewoners, af komstig uit Hulst op de Axelse straat bg „Het Zwaantje" tegen het huis van de heer B. opgereden. De wagen werd totaal vernield, terwijl de drie inzit tenden, de 48-jarige bestuurder A. W en diens twee vrienden, snijwonden en builen opliepen. Doktershulp en een ziekenauto waren spoedig aanwe zig, doch de laatste wagen was niet nodig: met een politieauto werd het drietal naar het bureau vervoerd en daar ingesloten. Zij vormden de ach terhoede van een aantal woonwagen bewoners, dat in Terneuzen de bloe metjes eens flink buiten had gezet. De anderen waren reeds met andere auto's naar Hulst teruggekeerd. De vrachtwagen sli-gerde zo over de weg, dat een tweetal kinderen van de heer C. B., die op de Axelse straat speelden, ternauwernood kon ont snappen. Bij de Axelse brug was er een voorruit van de wagen vernield, waarschijnlijk doordat de inzittenden onenigheid kregen. Noodsecretarie terug naar Stavenisse. De noodsecretarie van Stavenisse, welke in het gemeentehuis te Tho- len was gevestigd, is thans weer teruggebracht naar Stavenisse. Evacué te Middelburg aangereden Zekere W. de R, een oude man, die in Middelburg als evacué verblijft, werd, toen hij in de Korte Noordstraat van het trottoir afstapte, aangereden door een personenauto, waardoor hij zijn enkel verwondde. Hij werd voor het maken van een röntgenfoto over gebracht naar het ziekenhuis. Schotse meisjer, helpen I getroffenen In de zomer van 1950 kwamen op initiatief van de afdeling Zeeland van de International Friendship League (de Bond v. Internationale Vriendschap) twintig Schotse meisjes naar Walche ren om gedurende enkele weken in Westduin (Koudekerke) van haar va cantie te genieten. Dat de vriendschap, welke toen gesloten werd, zeer hecht is, bewijst het medeleven van de meis jes met de Zeeuwse rampslachtoffers Onder leiding van mevrouw Maclure, de leidster van de Schotse groep, die destijds Walcheren bezocht, werden bijeenkomsten georganiseerd met als resultaat ruim -5 (circa f 275) voor het Nationaal Rampenfond:. Enige oud-leden der Zeeuwse afde ling van de I.F.L. bleven in contact met een groot aantal buitenlandse vrienden. Naar Engeland, Ierland, Zweden, Schotland en Amerika gin gen brieven en couranten met be schrijvingen van de watersnood. De reacties bleven niet uit. Spontaan werd er direct geïnformeerd op wel ke wijze hulp kon worden geboden Een brief naar een vriendin in Ameri ka werd doorgezonden naar de redac tie van een plaatselijk dagblad en verscheen op de voorpagina van deze courant, die .een oplage heeft van 60.000 exemplaren In Zweden werden geld -m goederen ingezameld, die per brein in Amersfoort arriveerden. Pogingen te Oranjezon om reservewater te ver krijgen Onlangs konden wij reeds melden, dat het Rijkinstituut voor Drinkwa tervoorziening een project in bewer king had genomen om in het water wingebied Oranjezon door het slaan van diepe bronnen reservewater tus sen twee kleilagen te onttrekken. Wij vernemen thans, dat daartoe inder daad zal worden overgegaan; momen teel worden metingen verricht. De bronnen zullen eenvoudig van con structie zijn. Men zal pijpen boren en het water via een buisleiding naar de kelderruimte hevelen. Wanneer dit project verwezenlijkt kan zijn, is momenteel nog niet te zeggen en ook zal men dienen af te wachten of het inderdaad vruchten kan afwerpen. Aanbesteding rheumapaviljoen Te Vlissingen werd aanbesteed de verbouwing van twee barakken van het ziekenhuis „Bethesda" tot z.g. rheuma-paviljoen. De uitslag luidde: Fa. Bijl, f60.500; G. M. de Noover, f 59.998; Fa. De Munck en De Kam, f 58.996; Fa. Hack, f 66.155; Fa. Huisman, f61.380; Fa. Goedbloed, f 60,900; Fa. Christiaansen, f 64.800; Fa. De Munck en Petri, f 68,240; Fa. Let- zer, f 66.000; Fa. Flipse, f 63.700. Ooslkapelle gaf mei gulle hand Voor het adoptiefonds te Oostka- pelle kwamen de volgende giften binnen: toneelclub „Onder Ons" 50 zangvereniging E.M.M. 10.alg. Bouwbedrijfsbond, afd. Oostkapelle 50.zangvereniging „Sursum Cor- da" 301.15, overwerk personeel fa. K. Francke en zn. 45.45, welk bedrag door firmanten werd verdub beld. In totaal kwam in Oostkapelle voor het Rampenfonds U.809,38 binnen. Officiële •ïublicaties MIDDELBURG. BEKENDMAKING. OPROEP OM VOOR FERSTE OEFENING ONDER DE WAPENEN XE KOMEN. De Burgemeester van Middelburg roept hierbij op Petrus Jozias Kentin, lichting 1952, wonende te Middelburg, Veerse weg 14 om op Maandag 30 Maart 1953 voor eerste oefening onder de wapenen te ko men bij het Regiment Limburgse Jagers in de Ernst Sasimir kazerne te Roer mond. De dienstplichtige, die wegens verbliji op zee in de volstrekte onmogelijkheid verkeert, op de bepaalde dag in werke lijke dienst te komen, begeeft zich zo spoedig mogelijk naar de plaats van be stemming, nadat hij in een Nederlandse haven is teruggekeerd. Middelburg, 13 Maart 1953. RAAD OOSTKAPELlE Besprekingen over riolering De raad van Oostkapelle, die ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger, onder zocht de geloofsbrieven van het in de vacature A. L. Louws gekozen nieuwe raadslid, de heer J. Geldof, en verklaarde deze in orde. Hierna volgde een uitvoerige be spreking over verbetering van het wegdek en het aanleggen van riole ring in de Brouwerijweg. De voorzit ter deelde mede, dat de Dienst Her verkaveling Walcheren de wegverbe- tering voor zijn rekening neemt en ook een gedeelte bijdraagt in de kos ten van de riolering. De raad besloot echter alleen tot riolering over te gaan, als B. en W. de garantie ver krijgen, dat het aan te leggen ge deeltelijke net te zijner tijd op het definitieve buizennet voor de gehele gemeente met een eventuele zuive ringsinstallatie kan worden aange sloten. Een en ander zal ook, met Bouw- en Woningtoezicht nader worden besproken. De raad ging ver der accoord met de regeling van de ziektekostenvergoeding voor het ge- meentepersoneel in het jaar 1953. Bij de rondvraag vestigde de heer C. Wondefgem de aandacht op de slechte toestand van de weg bij het kruispunt DuinwegNieuwe weg en op het vele wrakhout aan het strand. De voorzitter deelde mede, dat spoe dig maatregelen genomen zullen worden. De heer K. Melis informeerde ten slotte naar de stand van zaken bij de bouw van woningen aan het Baan tje, waarover de voorzitter uitleg verstrekte. SincHes tuinbouwcursus der Z.L.M. te Middelburg In Middelburg werd de eindles ge houden van de tweejarige tuinbouw cursus die uitgaat van de Z L.M. Hier bij waren aanwezig de tuinbouwcon- sulent, ir- W. van Soest en de com- mlssir van toezicht, de heren E. Ver- lare enL. Joziasse. Het hoofd der cur sus, de heer J. K. Voogd en de heren A. de Jager en M- Wattel stelden aan de leerlingen een aantal vragen, die over het algemeen vlot werden beant woord. Na de les reikte ir. Van Soest de di. ploma's uit, waarbij hij er op aan drong, verder in het vak te studeren en deze lessen te beschouwen als het fundament waarop verder gebouwd kan worden. Ook voerde de heer Ver- lare het woord. Een der cursisten dankte de onderwijzers voor de aan gename en nuttige lessen onder aan bieding van een stoffelijk blijk van waardering. De geslaagden zijn: P. A. Dekker, Middelburg; D. Joziasse. Koudekerke; L. de Voogd, Oostkapelle; L. Labruy- ère, Domburg; F. Anderiesse, Mid delburg; H. Kesteloo, Koudekerke: W. Davidse, St. Laurens; D. Gideonse, Middelburg; W. Riemen.?, Middelburg; J. Germing, Middelburg; J. Baijens, Kleverskerke; J. L. Dekker, Middel burg. Duinbrand bij Ooslkapelle In de duinen bg Oostkapelle ont stond Maandagmiddag een kleine duinbrand welke gelukkig spoedig kon worden geblust. Opnieuw werd er door dit voorval de aandacht op ge vestigd, dat de duinbegroeiing dooi het droge weer van dc laatste tijd uiterst brandbaar is geworden. De grootste voorzichtigheid met vuur is dan ook geboden. Sportweek in Souburg Van 13 tot en met 18 Juli a.s. zal in Souburg weer een sportweek wor den gehouden. Op de laatste dag van deze sportweek, Zaterdag 18 Juli dus, worden te Souburg ook de ringrij- derskampioenschappen 2e klasse van yValcheren gehouden. Oorlogsherinneringskruis toegekend Aan de heer K. Flipse te Delft, voorheen te Serooskerke (W.), is dooi de minister van verkeer en water staat het Oorlogs-Herinneringskruis met de gesp voor algemene krijgsver richtingen „Oorlogsdlenst Koopvaar dij 1940—-'45" en de gesp voor bijzon dere krijgsverrichtingen „Middelland se Zee 1940'45" toegekend. RAAD IJZENDIJKE Bushalte nog steeds niet op de Markt In de rondvraag van de Vrijdag gehouden raadsvergadering van Uzendijke hield de heer C. L. van Kerkvoorde (KVP) een warm plei dooi om de bushalte op de Markt te krijgen. Ook de heer P. B. Taelman vond dat de aangewezen plaats. Er waren echter nog bezwaren, welke door de voorzitter werden toegelicht. Hij deelde onder meer mede, dat de heer J. Versprille tot parkeerwachter op Zaterdagen is aangesteld, hetgeen de heer J. van Cadsand laconiek deed opmerken, dat er dan toch nog wel plaats over was voor de autobussen. Men kwam echter niet tot een beslis sing, zodat de bushalte nog steeds niet op de Markt zal komen. Voorts werd nog een voorstel om grond in erfpacht uit te geven aan de Molenvest aan de fa. W. B. Chris- tiaanse voor 0.60 per ca. op ver zoek van G. S. ingetrokken en be sloten de grond opnieuw in erfpacht uit te geven voor de prijs van f 0.12. Diploma-uilreiking. Te Hoek werden in een der lokalen van de openbare lagere school de di ploma's uitgereikt aan de geslaagden van de tuinbouwcursus. Hierbij waren aanwezig burgemeester A. F. Hans- sens en wethouder J. den Hamer. Het woord werd gevoerd door de heer J. Hofstee, leraar van de cursus, de burgemeester, de leraar de Wilde en namens de leerlingen F. J. de Blaeij. De namen der geslaagden zijn: mej. F. de Blaeij en de heren P. Roose, L. Bracke, H. de Zwarte, P. Wgne, P- Vergouwe, F. J. de Blaeij, J. Hamelink en A. P. Pielaat. Turnver. D.I.O. te Breskens boekte flinke ledenwinsl Tijdens de vergadering van de turn vereniging „D.I.O." te Breskens, bleek uit het verslag van de secretaresse, dat het aantal leden in het afgelopen jaar met 45 is vermeerderd en nu 170 bedraagt. Dank zij enkele geslaagde uitvoeringen, kon tot het aanschaf fen van nieuwe toestellen worden overgegaan, waarna zelfs nog een klein batig saldo overschoot. De pe riodiek aftredende bestuursleden, mevrouw M. van Luijck en de heer J- H. van der Sande, werden herkozen. Muziekvereniging te Axel hi aid jaarvergadering De Christelijke fanfare „Hosanna te Axel hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. Ie Feber. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat over het ver enigingsjaar 1952 een nadelig saldo van 30,was ontstaan. De aftre dende bestuursleden, de heren M. Bakker en A. v. d. Broeke, werden herkozen en de heer F. van Luyk werd gekozen in de vacature C. Smies. De directeur roemde in zijn jaarver slag de solisten om hun prestaties tij dens het laatste concours te Bres kens. Spreker verklaarde, dat door een onvolledige bezetting de fanfare dit jaar niet kan deelnemen aan een concours- Veerboot „Willem I" voer op havendam te Terneuzen Maandagmorgenrond 9 uur is de veerboot „Willem I" van de Provin ciale Stoombootdiensten, terwijl zij de haven van Terneuzen invoer bij het uitwijken voor een uit tegenoverge stelde richting komend motorschip, op de Westhavendam gevaren. Een goed uur later kwam de „Willem I", waar van de voorsteven verbogen was, weer vlot. Het schip moest echter naar Vlissingen worden vervoerd, waar het zal worden hersteld. Vanuit Vlissingen vertrok spoedig na het omhoogvaren de „Koningin Emma" naar Terneuzen om van daar uit de dienst met Hoe- dekenskerke te onderhouden. Om 4.25 maakte de „Koningin Emma" haar eerste tocht- De diens- Terneuzen— Hoedekenskerke, die anders elk urn- wordt onderhouden, was door het uit vallen van de „Willem I" tijdelijk een twee-uurs-dienst geworden, welke werd onderhouden door de „Ooster- schelde" een van de boten op dit tra ject. De dienst was echter gisteravond weer normaal Feestavond Volksonderwijs In hotel „De Drie Koningen" te Groede werd de destijds uitgestelde feestavond gehouden van de afdeling GroedeNieuwvliet van Volksonder wijs. Na een welkomstwoord van de „Nut en Genoegen" bestond 25 jaar De Souburgse Konijnen- en Pluim veehoudersvereniging „Nut en Ge noegen" vierde haar 25-jarig be staan met een feestavond in „De Zwaan". Na de opening door voor zitter Pierens, werd allereerst het woord gevoerd door burgemeester A. H. S. Stemerding, die namens het gemeentebestuur gelukwensen en bloemen aanbood. Hierna spraken afgevaardigden van vele zusterver enigingen, die hun felicitaties ook van geschenken vergezeld lieten gaan. Het verdere gedeelte van de avond werd verzorgd door de Souburgse Toneel- en Cabaretclub, die de klucht „De Rare Familie" opvoerde. In de pauze werd nog een verlo ting ten bate van het Rampenfonds gehouden. Ouderavond U.L.O. Middelburg In het schoolgebouw aan de Dwars- kade te Middelburg werd een ouder avond gehouden van de openbare u.l.o.-school. De leiding berustte bg mej. Siebenga. die mededeelde, dat het aantal leerkrachten met één was uitgebreid. De heer Roosma uit Za dam hield een lezing over het onder werp „Onze rjjpende jeugd". Hg be lichtte de zware taak van de leer krachten aan de u.l.o.-scholen, om dat juist in de leeftijd van 13 tot 17 jaar de kinderen het moeilijkst zijn te hanteren. Spr. besloot zijn cause rie met een oproep aan de ouders om meer contact te zoeken met de leerkrachten, terwijl hij deze laatste adviseerde, wanneer de kinderen moeilijkheden opleveren, de oorzaak daarvan te zoeken en zonodig met de ouders te gaan praten. Jaarvergadering van „Het Groene Kruis" Te Grijpskerke vergaoerde de plaat selijke afdeling van „Het Groene Kruis" onder voorzitterschap van ds. J. van Winterswijk. Voor de pauze hield dokter P. Bom uit Oostkapelle een lezing over „De Atoombom en haar medische aspecten" en na de pauze brachten de penningmeester en de secretaris hun verslagen uit Het saldo van „Het Groene Kruis" bleek per 31 December 1952 f 644.94 te be dragen en het ^aldo van de t.b.c.-ver- eniging bedroeg op die datum f 367-75 De magazijnmeester-bode deelde in zijn verslag mede, dat in het afgelo pen jaar aan 41 gezinnen 80 artikelen werden uitgeleend. Achilles heeft weer beschermvrouwe Voor de oorlog was mevrouw E. Hoegen van Hoogelande-Davies, toen te Serooskerke. beschermvrouwe van de Middelburgse gymnastiekvereni ging „Achilles". Tijdens de oorlog moest daaraan noodgedwongen een einde komen, maar thans heeft me vrouw Hoegen, hoewel zij te S~he- veningen woont, opnieuw het be schermvrouweschap aanvaard. heer Haartsen, hoofd der o.l. school te Groede, waarin deze zich in het bij zonder richtte tot de spreker, de heer Boon uit Goes, speelden drie dames- accordeonnisten enkele vrolijke wijs jes. De heer Boon sprak vervolgens over het openbaar onderwijs. Het ko mische toneelstuk. „De Huistyran". opgevoerd door leden van de Neder landse Onderwijzersvereniging, werd door de aanwezigen bijzonder gewaar deerd. Een in de pauze gehouden ver loting leverde f 80.op, hiervan zal f 30.— aan het Rampenfonds worden afgedragen. „Crescendo" zong voor Rampenfonds De gemengde zangvereniging „Cres cendo" te Hoek gaf een uitvoering ten bate van het Rampenfonds, waar aan medewerking werd verleend door het kinderkoor en een plaatselijk or- kofitje. Na een openingswoord door burgemeester A- F. Hansscns werd in vlot tempo een aardig programma van liederen en schetsjes afgewerkt, dat door de aanwezigen zeer werd ge waardeerd. Voor het rad van avon tuur, dat door de heer J. Koster werd bediend, waren zoveel gratis prijzen beschikbaar gesteld, dat het overige programma moest worden ingekort, teneinde alle prijzen te verloten. Ten slotte dankte de voorzitter van „Cres cendo". de heer M. Wieland, allen voor hun belangstelling en hun mede werking. Er kon ongeveer f 150. aan het Rampenfonds worden afge dragen. RAAD ST. MAARTENSDIJK Bestratingsproblemen aan de orde In de eerste vergadering na de ramp van de raad te Sint Maartens dijk hield de voorzitter, burgemees ter D. C. Bouwense, een rede, waar- in hij herinnerde aan de slagen, die de gemeente op 1 Februari te incas seren kreeg. Spreker herdacht hen die bij de overstroming om het leven kwamen en bracht dank aan de ge meenten, die Sint Maartensdijk en Stavenisse adopteerden. Verder dank te hij in het bijzonder de secretaris van de gemeente Hoom, mr. Peeman, voor het door hem samen met de heer Lunardverrichte werk ter se cretarie te Sint Maartensdijk, en al len die hun krachten ten dienste van de gemeente hebben gesteld. Namens de raad bracht de heer M. L. Koop man dank aan de burgemeester. De gemeenterekening 1949 werd door Ged. Staten goedgekeurd even als de rekening van het gemeente lijk woningbedrijf over dat jaar. Er was bericht ontvangen, dat de pro vincie f 9750 zal bijdragen in de res- Waar zijn onze schenen Atlas p 16 Maart Sicilië n. Tunis. Amstelkroon p, 16 Maart v.m. Algiers n. Java. Amstelveen 15 Maart op 140 mijl NO Priok. Argos p. 16 Maart Lissabon n. Gibraltar. Arendskerk 13 Maart v N. York n. Tri nidad. Axeldijk p. 16 Maart v.m Great Abaco n. New Orleans. Fairsea p. 15-16 Maart de Recherche Arch. n. Melbourne. Hoogkerk 15 Maart te Singapore. Jagersfontein p. 16 Maart Finisterre n. Teneriffe. Japara 17 Maart te Halifax verwacht. Joh. v Oldenb. verw. 17 Maant Kaap Guardafui te pass. Lekhaven 15 Maart v. Marseille naar Australië. Leuvekerk 16 Maart nam. te Port Said. Lissekerk p. 15 Maart nam. Texel n. Hamburg. Laurenskerk p. 16 Maart Finist. n Genua Mentor 15 nam. v. Hamburg n. A"dam. Nieuw Amsterdam 15 Maart v. Trinidad n. Havana. Nieuw Holland p. i5 Str. Torres n. Ma kassar Pr. Willem m p. 15 Maart Finisterre n Noorwegen. Parkhaven p. 15 Maart Palma n. B. Aires Ridderkerk 15 Maart te Bunder Abbas. Schiedijk 14 Maart v. Willemstad n. Lake Charles. Sabang 17 Maart te Priok verw. Trompenberg p 15 Maart Flores (Azo- ren) n. Charlston. Veendam p. 15 Maart v.m. Nantucket. Waterman 15 Maart nam. v. Pusan Rotterdam. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. Beroepen te Hemelum; J. de Boer te Amsterdam-Noord; te Koudekerk aan de Rijn: K. A. Schippers te Sibculo- Kloosterhaar; te Zevenhuizen (Z.-H.) J. Wessel, candidaat te Leiden. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te RijssenF. Italian te Bruinisse; te Ridderkerk: H- Ligten- berg te Rotterdam-West Marktberichten GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen, officieuze note ringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe, zonder vochtconditie f 26.50— 27.50, op vochtconditie franco fabriek tot f 27.45 Voedergranen: Zomergerst. goed prijs houdend, f 2931. grove daarboven, win- gerst, kalm, f 28—28.75, haver, prijshou dend. f 23.50—25, rogge, prijshoudend, f 27.25 -28.25, mais, geschoond, kalm f 3) .25—32. Peulvruchten, kalm. Groene erwten f '051. schokkers 5060, bruine bo nen tot f 90. VISMIJN TE VEERE. 16 Maart. Export garnalen 1342 kg.: 94 —132; Schar 72 kg.: 19—38; Bot 98 kg.; 16—25 Middel tong 1V2 kg.: 1..1.31- Rog 80 kg.: 1834; Ongesorteerde vis 2 kg.: 17—20. VISMIJN BRESKrNS. 16 Maart. Bot 172, kg.: 1617; rog 4 kg.: 45: kabeljauw 4 kg.: 70; expctgarnalen 1862 kg.: 921.28; binnenland garnalen 71 kg.: 94. tauratiekosten van de toren en f 200 in de herstelkosten van de pomp op het marktplein voor het gemeente huis. Voor de gemeente-ambtenaren werd een ziektekostenregeling vast gesteld gelgk aan die voor het rijks personeel Tot lid van het Wezen- en al gemeen armbestuur werd benoemd de heer J. Koopman ter voorziening in de vacature l. M. Hage. Twee ver zoeken om een premie voor woning verbetering uit het Terlingenfonas werden ingewilligd. Het voorstel van B. en W. om thans over te gaan tot bestrating van de gehele markt en de markt zelf te voorzien van de uit de stra ten komende keien werd met alge mene stemmen aangenomen. Ook de Kerkstraat moet in verband met de watersnood opnieuw worden bestraat en voor het gehele werk zijn 80.000 klinkers aangekocht, boven het reeds voorhanden aantal. In de rondvraag werden nog en kele vragen in verband met de wa tersnood behandeld. Geitenhouders van Burgh vergaderden In café Bakker te Burgh hield de geitenhoudersvereniging haar jaar vergadering. De voorzitter memoreer de dat door de ramp, van enkele le den geiten verdronken zijn. Daar door zal het aantal geiten, dat de laatste jaren geregeld teruggang vertoonde nog meer dalen. De ontvangsten bedroegen 216.50; de uitgaven f 22S.70, zodat er een na delig slot was van r 7-20. Dit bedrag werd uit de reserve genomen. De heren A. Slager en M. de Rijke werden als bestuursleden herkozen. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over het al of niet aanhouden van de dekbok. Besloten werd de bok aan te houden. Amsteidamse F«"-s 13 Mrt. 16 Mrt. Bank van Ned. Gem. 4% 104% 104ij Bank van Ned. Gem. 0-5-10 113ft Nederland 1951 (3ft) 99 Nederland 1948 (3ft) 94ft Nederland 1947 3ft) 3 95 Nederland 1937 3 94ft Dollarlening 1947 3 94ft Investeringscertificaten 3 95ft Nederland 1962-61 z.b. 3 96ft Nederland 1962-64 m.b. 3 96ft Nederland N.W.S. 2ft 78ft Ned. Indlë 1937 A 3 94ft Grootboek 1946 3 94ft Nat. Handelsbank 114ft Ned. Handelmij. 159 A-K.U. 160ft Bergh's en Jurgens 2$8ft Calvé-Delft 119 Centrale Suiker 165ft Kon. Ned. Hoogovens 159ft Unilever 184ft Ned. Kabelfabriek 213ft Philips 158ft Wilton-Fejjenoord 167 Billiton 180 Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber 90ft Holland Amerika Lijn 143 Kon. Paketvaart 119ft Rotterdamse Lloyd 128ft Ned. Scheepvaart Unie 130ft Stv. Mij. Nederland 151ft 99 ft 94ft 95 94% Mft 95ft 96ft 96ft 78ft 94ft 94 y$ U4ft 158ft I60ft 263 119ft 165ft 159ft 184ft 212ft 308ft 90ft U9ft 110% 82ft 23% 93ft 67% 44ft 76% 41 22ft 63ft 71 24ft 129ft 151ft 101ft 79ft 28% 24% 23% 42% 54ft 67% 45 ft 77ft 41ft jSft H.VA. Deli-Batavia Mij. Deli Mij. Baltimore-Ohio New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott U3. Steel North American Cy. Midcontinental Shell Union Tide Water In het aspect van de markt was sinds Vrijdag niet veel verandering gekomen. Er heerste gisteren een onbehaaglijke en ongeanimeerde stemming, waaruit een sterke terughoudendheid sprak. Waren het vorige week nog enkele speciale afdelingen, zoals de nieuwe staatslening, de Younglening. die de beurs geen levendig aanzien gaven, gis teren waren ook deze afdelingen volko men uitgestorven Koninklijke Olie lag echter goed prijs houdend en werd gedaan tussen 308% en 309%. Unilever was een fractie lager. Indonesische fondsen bleven zo goed als verwaarloosd. Certificaten Deli Maat schappij liepen achteruit. De scheep vaartmarkt was nngeanimeerd en nau welijks veranderd. 18 Maart- VTissingen Terneuzen Hansweert Zierlltzee Wemeldinge 'OOG EN 1 AG WATER U.-fN.A.P. U.+NA.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. 3.32 241 4.04 257 4.56 256 5.15 161 5.32 188 16.01 235 16.32 251 17.28 253 17.44 166 17-57 193 10.06 240 1046 254 11.31 270 10.45 178 11.07 208 22.13 208 22.53 225 23.37 239 2251 147 23.26 175

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7