JOANNA'S DIEFSTAL Scheppen van Europese markt voor landbouwproducten NIEUWS BEEN 1TER0P MINDER WAARDERING VOOR INTELLECTUELE ARBEID SPORT EN WEDSTRIJDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 MAART W53, MEN CONFEREERT IN PARUS Het gaat om vlees, groenten, granen, zuivel enz. Maandag: is te Parijs de conferentie begonnen van de 15 landen, die zijn aangesloten by de Organisatie voor Europese Economische Samen werking ter besprelting van het plan voor een gemeenschappelijke markt van landbouwproducten. Spanje werd toegelaten als deelnemer aan de conferentie. Er werd over deze kwestie niet gestemd, doch het is bekend, dat sommige lan den geen voorstander waren van Spanje's toelating. De Franse minister van landbouw, Camille Laurens, werd tot voor zitter van de conferentie gekozen. Minister S. L. Mansholt en de leider van de Italiaanse delegatie, Fanfani, werden benoemd tot vice-voorzitters. Frankrijk, van welk land oorspron kelijk hei denkbeeld om een Europe se landbouwgemeenschap op te rich ten is uitgegaan, gaf Maandag te kennen, dat 't voornemens is met be trekking l ot 't plan met „boerenvoor- zichtighenl" te werk te gaan. Men gelooft in andere landen, dat dit een opmerkelijke bekoeling van Frank- rjjks geestdrift aangeeft. Deze indruk werd nog versterkt door een verklaring van de Franse minister van landbouw, tegenover de pers, dat hel noodzakelijk is „klem te beginnen", en dat de economische integratie van Europa langzaam moet geschieden. Ontruiming Suez kanaal-zone door de Britten BESPREKINGEN TE CAIRO. Zaterdag zijn te Cairo de Engels- Egyptische besprekingen begonnen over de ontruiming van de -Suezka- naalzöne door de Britse troepen en de regeling van de Soedan-kwestie. Het Egyptische blad Al Misri meldde Zaterdagavond, dat de Britse ambassadeur en diens Amerikaanse collega aan premier Naquib en de Egyptische minister van buitenland se zaken een memorandum aanbo den, dat de volgende vijf punten be vatte: 1. de datum voor de voltooiing van het ontruimen der kanaalzóne; 2. de toekomst van de militaire ba sis aldaar; 3. de verdediging van het Midden- Oosten; 4. het verstrekken van de Egyptische economie; 5. de opbouw van de militaire macht van Egypte. Hei blad voegt hieraan toe, dat de voorstellen in een spoedbijeenkomst van de revolutionnaire raad, beslaan de uit de leiders van het militair be wind, en het kabinet zijn besproken De Egyptenaren hebben het plan goedgekeurd noch verworpen, aldus „Al Misri". Bouw van een nieuw marineh^mitaal XJit mededelingen van de ministei van marine aan de Tweede. Kamet naai aanleiding van grondaankooi voor de bouw van een marinnhospi taal, blijkt, dat in de jaren 1947 en 1948 f 350.000 is besteed om huize „Duinrust" te Overveen bruikbaai te maken voor marinehospitaal. Aanvankelijk wilde de regering dit pand aankopen, maar men kon met de eigenaresse niet tot overeen stemming komen. Thans wil de regering een nieuw gebouw laten zetten. Men wil dat nieuwe hospitaal Inrichten voor twee honderd bedden en er zullen indien de ruimte dat toelaat ook burgerpa tiënten worden opgenomen. Nieuw r.k. ziekenhuis te Deventer Goedkeuring is door het rijk en R K. kerkelijke autoriteiten gehecht aan een plan, dat voorziet in de bouw van een nieuw R.K. ziekenhuis met bijbehorend klooster te Deventer. De kosten worden geraamd op vijf mil lioen gulden. Men hoopt omstreekt het midden van dit iaar met de bouw te beginnen Er zal waarschijnlijk 'n tijd van drie jaar met de bouw zijn gemoeid. Het nieuwe ziekenhuis zal 218 bed den tellen met mogelijkheid van uit breiding tot 350 bedden. E"-»heid van Duitsland Beide kamers van het Oostduitse parlement komen Vrijdag in een ge meenschappelijke vergadering bijeen om nieuwe voorstellen te formuleren voor een „vreedzaam herstel van de eenlcid van Duitsland". 0 Maandagmiddag Heeft de rector-mag- nificus der R. K. universiteit te Nijme gen. srof. mr. Ch. Petit, in de aula dei universiteit een Franse .-uitureie week geopend tn deze week zullen In een zes tiental lessen door hoogleraren van de univeisiteiten van Parijs en Straatsburg verhandelingen worden gehouden over chrislcndom en humanisme. 0 In de loop van Zaterdagnacht over leed de 15-Jarlge Melnoutje Ouwerkerk te Rotterdam. Zij had Zaterdagmiddag in een tramwagen haar evenwicht ver loren toen de tram stopte. Het meisje viel naar bulten en werd zwaar gewond 0 JJr. Herman B Baruch gewezen am bassadeur der Verenigde Staten in Ne derland, Is op 80-jarlge leeftijd te New York overleden 0 Amor Boe Hadlda. een hoge Tunesi sche ambtenaar, is Zaterdag te Ksoer Essaf in een hinderlaag gevallen en dood geschoten. HU had dreigbrieven ontvan gen. 0 Militairen en politie nebben Maan dag in het gebied van Njeri en Fori Hall i2 leden van dc Man M dood geschoten en ruim honderd mensen gevangen genomen. De besprekingen der conferentie zyn gewijd aan een aantal rapporten over de problemen, samenhangende met de integratie van de markten voor vlees, granen, melk, suiker, fruit, groenten, hout en tabak, lie rapporten zijn samengesteld door studie-commissies. Zy bevatten geen concrete integratievoorstellen. De Franse minister van landbouw verklaarde zich het reeht voor te be houden voor te stellen, dat ook voor wyn markt-integratie wordt over wogen. De zes landen van de Europese ko len- en staalgemeenschap hebben Za terdag een voorvergadering over het plan voor een landbouwgemeenschap gehouden. Naar men meent te we ten wenst Nederland, dat er in het begin alleen door deze zes landen een landbouwgemeenschap wordt ge vormd. Engeland heeft medegedeeld, dat het door zijn verplichtingen tegen over het Gemenebest geen volledig lid van 'een dergelijke gemeenschap kan worden. Men acht het niet waarschijnlijk dat de huidige conferentie het plan veel dichter bij zijn verwezenlijking zal brengen. Wei verwacht men, dal de aan de conferentie deelnemende landen nogmaals hun instemming met het plan zullen betuigen. Maatregelen tegen de wilde koniintjes In de Nederlandse Staatscouran. is een beschikking van minister Mansholt gepubliceerd, welke degene die op een terrein de jacht beeft, di jachthouder dus, de uitdrukkelgki plicht oplegt alles te doen, wat van "en goed jager kan worden verlangd om te voorkomen, dat op het terrein aanwezige konijnen daar of elders schade aanrichten. Komt de jachthou- Ier deze verplichting niet na. dan zal 1e grondgebruiker die de schade heeft geleden hem voor de -echtei kunnen dagen ter vergoeding van die schade. De beschikking opent verdei nog de mogelijkheid, dat de wiidscha- decommissle desgevraagd aan eer, jachthouder en een grondgebruiker die over de vergoeding van eventuele konijnenscha.de niet tot overeenstem ming 'kunnen komen, advies uit brengt. Men verwacht van deze maatregel dat de jagers zullen worden gestimn- 'eerd zelf de konijnen op i.e ruimen waardoor zij tevens voorkomen, dal tnderen op last van de overheid in hun jachtvelden deze taak uitvoeren Korea vrijwiUi rrers keerden terug „In 72 dagen de wereld rond", sou luitenant-kolonel J. Slagter uil Den Haag kunnen zeggen. Op 3 Ja nuari j.l. vertrok hij met de „Water man" uit Rotterdam met Nederland se vrijwilligers aan bóord voor Ko rea en militairen voor Suriname, en Maandagochtend zette hij in zijn functie van „commanderend officiei troepen aan boord" weer voet op va derlandse bodem, met 136 officieien en manschappen, die zich op 15 Fe bruari j.l. te Poesan (Korea) in scheepten. In een loods van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd sprak de Staats secretaris van Oorlog, mr.. F. J. Kra nenburg. de militairen toe. Hij bracht hun de dank van de regering over. Aan allen werd het „Kruis voor Recht en Vrijheid" uitgereikt. Met autobussen werden de militairen daarna naar huis vervoerd. Minister S. L. MANSHOLT. Ruim 10 millioen schade per jaar door rimderhorzel Bestrijding binnenkort wettelijk geregeld. De schade door verminderde pro ductie aan melk, vlees en vet tenge volge an het optreden van de run derhorzel, wordt gesteld op circa tien en half millioen gulden per jaar. Daarby komt nog de schade, veroor zaakt door waardedaling van de hui den tengevolge van beschadiging, wel ke geraamd wordt op ongeveer f 375.000.per jaar. Dit blijkt uit de nota van de minis ter van landbouw, naar aanleiding van het verslag, van de Tweede Ka mer over het ontwerp van wet hou dende voorschriften ter bestrgding van de runderhorzel. Het verlenen van terugwerkende kracht aan de wet acht de minister onjuist en in een nota van wijziging wordt voorgesteld de inwerkingtre ding te bepalen op de dag, volgende op die van de afkondiging. Aanvan kelijk was de inwerkingtreding be- paalci op 15 Februari j.l., doch het bleei onmogelijk de wet tijdig in het Staatsblad te doen verschijnen. Butlers beeld werd vernield Zondag is het model van het beeld houwwerk, dat de eerste prijs ver wierf van de internationale prys- vraag, „De onbekende politieke ge vangene", moedwillig beschadigd. He", model, dat een geabstraheerde voorstelling is'bestaande uitsteen en Jraad, is gemaakt door de Brit Reg Butler. Hg heeft bijna een- jaar aan het ontwerp gewerkt. Hij zei echter, dat hij het binnen een paar dagen herstellen kon. De eerste prys be stond uit een bedrag van 4500 porni (45.000 gulden). Bezoekers zagen, hoe een man het model irirukte en tegen de grond wierp. Hij werd ge arresteerd en het bleek een staten loze Hongaarse kunstenaar te zijn Hg zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. Het model is voor 10.000 gulden verzekerd. Verschillende steden, waaronder Berlijn en Amsterdam, hebben ver zocht het beeld van de winnaar te mogen oprichten. Oo'< ambtenaren bij B B. Het is gebleken, dat verschillende imbtenaren twijfelen of hun ambte lijke verplichtingen in tijd van oor log of oorlogsgevaar wel verenigbaar zijn met het aangaan van een vrij willige verbintenis bij de Bescher ming Bevolking. In verband hiermede heeft de mi nisterraad verklaard, dat de regering het ten zeerste toejuicht indien hel overheidspersoneel zich vrijwillig aanmeldt bij de B.B. Uiteraard die nen de ambtenaren, alvorens zy een verband aangaan, te overwegen of hun functie in bijzondere omstan digheden verenigbaar is met het werk voor de B B. Kosteloze visa voor jeugdige oersonen. publiek Is, op een basis van wederke righeid, overeengekomen dat met in ging van 1 April J953 aan wederzyilse onderdanen beneden 25 jaar kosteloos inreisvisa zullen worden verstrekt. Het A.N.P. verneemt nader, dat een soortgelijke beslissing is tot stand ge komen tussen Duitsland en Frankrgk. De opzet is, tot een gemakkelijker jeugdverkeer te komen ter bevorde ring van de culturele betrekkingen tussen de landen van West-Europa. Duitse ballon daalde in boom hii Zwolle Onder grote belangstelling daal de Zondagmiddag te Tttersum in de onmiddellijke omgeving van Zwolle heel langzaam en statig een lucht ballon, waarmee door het uitwerpen van pamfletten- reclame werd ge maakt voor een Duits jeugdblad De gezagvoerder Karl Gotze was omstreeks 1 uur opgestegen in Mun ster. Verder, waren nog twee man nen en een vrouw aan boord. De wind dreef het gevaarte naar ons land, maar dit hadden de ballon- vaarders blijkbaar niet bemerkt Toen de commandant van de ballon het LTsselmeer zag, schrok hg ge weldig en ging onmiddellijk over tot een daling, hetgeen geschiedde in een knotwilg. Grote bosbrand bij Woensdrecht In de omgeving van de Woensdrecht se.hei brak Maandagmiddag een gro te bos- en heidebrand uit. doordat in de grond achtergebleven fosforgrana- ten ontbrandden Ongeveer 250 militai ren van de vliegbasis Woensdrecht as sisteerden bij de blussing zodat het vuur nog betrekkelijk spoedig kon worden bedwongen Er gingen even wel 60 h.a. bos. hei en jonge dennen aanplant verloren. DAN MAAR BELASTINGVERHOGING Minister Suurhoff acht dit verontrustend In „Krasnapolsky" te Amsterdam is een congres gehouden van werkers in intellectuele* beroepen. Daar zijn een aantal prae-adviezen over de maatschappelijke waardering en de werkclassificatie voor de intellectu ele beroepen aan de orde gekomen. De minister van sociale zaken, de heer J. G. Suurhoff, heeft op dat con-' gres een kort woord gesproken. De minister wees er op, dat zyn depar tement wel bemoeienis had en heelt met de loonpolitiek, maar niet met het loon van intellectuelen. Is de behartiging van hun belan gen achtergebleven bij die van an dere bevolkingsgroepen, dan is dit niet het resultaat van bewust ingry- pen, maar van een wijziging van de maatschappelijke verhoudingen. De-- ze laatste werkten niet alleen in op de beloning van de intellectuele wer ker, maar op zgn totale positie, al dus minister Suurhoff. Hg zag een paradox in de ontwik keling van de laatste 10 jaar: de in- gewikkeldè maatschappelijke orga nisatie zou zonder een gr-oot aantal intellectuele werkers niet kunnen functionneren, maar tegelijkertgd zien we een devaluatie van de func tie en de waardering van de intellec tuele werker. Dit acht de minister merkwaardig en verontrustend. Het is goed dit probleem hier aan de or de te stellen. Het merkwaardige proces van de emancipatie van de arbeiders mag bg de materiële verheffing van die groep geen halt maken. Ook geestelijke en culturele emancipatie zal moeten plaats vinden. Hierbg is de toegewij de arbeid van de intellectuele wer ker onontbeerlijk. Kolonel Scharroo treed) uit dageljjks bestuur I.O.C. Probleem van afschaffing ploegsporten onveranderd Een van de agendapunten voor de zitting van het l.O.C. op 17 April a s te Mexico City is de verkiezing van een nieuw lid van het dagelijks be stuur in plaats van onze landgenoot kol. P. W Scharroo die periodiek af treedt. Hij heeft sedert '946 deze func tie bekleed en is niet herkiesbaar. Kol. Scharroo heeft sterk de aan dacht getrokken met een serie voorstellen waarvan er één een ingrij pende wijziging beoogt van het pro gram der Spelen Hij wenst, naai men zich zal herinneren, schrapping van alle ploegsporten. met de bedoeling te voorkomen, dat nationale belangen tijdens de spelen te veel op de voor grond treden terwijl tevens op deze wijze een naar zijn mening noodza kelyke vereenvoudiging van het over volle program zal worden verkregen Het lag voor de hand. dat met na me het voorstel met een zo ver gaan de strekking als de schrapping dei ploegsporten veler instemming zou wekken maar ook op verzet zou stui ten Toch stroken al deze voorstellen met het standpunt dat kol. Scharroo steeds jegens de Spelen heeft aange nomen De kolonel blijft ook na zijn aftre den bestuurslid van het O.C. als hoe danig hij in 1924 werd gekozen. BILJARTEN Domingo werd Europeen kamnioen band '.en De Spanjaard Domingo is als eerstr geëindigd in het tournooi om het Europees kampioenschap bandstoten. Hij heeft al zijn partijen gewonnen ook de laatste tegen Vingerhoedt, zijn voornaamste rivaal. Overigens zou Domingo ook aan een remise genoeg gehad hebben voor le eerste plaats- Het gedetailleerde eindklassement luidt: Domingo (Sp 14 1050 304 33 3.48 Vingerhoedt (B.) 11 1049 265 38 3 95 Van Hassel (B.) 8 941 334 22 2.81 Metz (N.) 8 849 350 23 2.42 aunuion door Mary Burchell 27. „O, dat komt er niet op aan en lk vind niet, dat we op zo'n goede voet met elkaar zijn", antwoordde ze knorrig, maar hg hernam lachend: „Nonsens, kindlief. Het engste is voorbij. Kom tot je zelf en denk maar, dat ik je een avond mee uit heb genomen". „Dat is iets, waarover ik zelfs niet zou dromen", verzekerde Joanna droogjes. „Och, je. kunt nooit weten". Zijn stemming scheen weer totaal veran derd en hy legde een vrolgkheid en humor aan de dag, die ze nooil bij hem zou hebben gezocht. „Als we niet zo heftig de degens gekruist had den zouden we vermoedelijk best met elkander kunnen opschieten". Joanna opende de mond om dit verontwaardigd tegen te spreken maar ze kon geen woorden vinden en dus liet ze zich wat dieper In haar zitplaats zakken, terwyi één vraag ondanks alle inneriyk verzet haar bg voortduring bezig hield: Hoe zou ze Neil Felln hebben gevonden als ze hem bij toeval op een feest of zo had mtmoct? „Welnu zei hheindelijk, „hoe !'dt de uitspraak?" „Waarover „Over de kans, dat we elkaar wel aardig zouden hebben gevonden, als de omstandigheden van onze ontmue ting maar anders waren geweest". ,jlk zou nooit van iemand hebben gehouden, die een ander zo snel had veroordeeld en op zulke onvergeeflij ke manier tussenbeide was geko men". „Maar we nemen immers aan, dat we elkaar hadden ontmoet in om standigheden, die een wens mgner- zyds om je te veroordelen zouden uit sluiten", wierp hy tegen. „Zijn er wel zulke omstandighe den?* vroeg ze. „Ik dacht, dat je de pretentie had als rechter over het mensdom te fungeren". „O, Joanna", protesteerde hy la chend, „maak ik heus die indruk? Het Ls toch werkeiyk onjuist. Ik ben op mijn gedrag van de laatste twaall maanden heus niet zo trots, dat ik me in staat acht, goedkope kritiek op anderen te oefenen. Maar zie Je. wat jou aangaatHier zweeg hg plotseling blijkbaar weer even weinig zeker van zichzelf als kort te voren in de tuin. „Goed dan", hernam ze. „We zullen het in algemene termen houden Over de bijzonderheden kun je p-nten zodra je gehoord hebt wat myn stiefzuster te zeggen) heeft". „Je stiefzuster?" zei hij met vra gende blik. „Is zij je alibi?" „Ja". „En zal ik haar vanavond nog ont moeten „Dat hoop ik, maar misschien is ze uit met haar verloofde". „In dat geval moeten we hun zo veel mogelijk tijd laten om weer thuis te komen", meende hg, „Kijk, hier ga ik stoppen. Je kunt er ta melijk goed koud avondeten krijgen" De kalme verzekerdheid, waarmee hy haar instemming met zijn plan als iets tevoren vaststaande aannam, wekte opnieuw haar verlangen op, hem hier of daar gevoelig te treffen. Toen ze dan ook in een alleraar digst, tamelijk afgezonderde „box" tegenover elkaar zaten, vroeg ze als terloops: „Kwam Je hier soms dik wijls 'met je ondeugdelijk bevonden vriendinnetje?" „Jou kat", zei hij, zonder op te zien van de wgnkaart, die hh met een lich te glimlach bestudeerde. „Ik bracht haar soms inderdaad hierheen". „Dan moet het hier voor jou vol herinneringen zyn", merkte Joanna op. „Natuuriyk", luidde het antwoord. „Probeer je, het mes in de wond •>m te draaien?" „Ik meen ten minste het recht te hebben, Je de dingen die je my hebt aangedaan betaald te zetten". „Ja, ik neem aan. dat het niet meer dan biliyk is", gaf hy toe waarna hg haar op raadselachtige in verwarring brengende manier toelachte. lk wildebegon Joanna. „Wat dan?" (Wordt vervolgd.) Eggermont biljartkampioen Walcheren en Z.-Beveland De wedstrijden om het kampioen schap 1ste klasse libre van Walche ren en Zuïd-Beveland zgn beëindigd Eggermont en Sytania wonnen ieder zes van de zeven wedstrijden en be haalden dus een gelgk aantal match- punten. Zijn beter gemiddelde be zorgde Eggermont de titel. De eindstand luidt: Eggermont (Ovezande) 12 1388 7.89 Sytania (Middelburg) 12 1342 6,64 Verhage (Middelburg) 8 1187 6.2S Houtzager (Vlissingen) 6 1271 6.32 Leijnse (Middelburg) 6 1091 4.6S v. d. Guchte Driewegen l 4 1013 6.18 Reynhout (Middelburg) 4 1074 4.55 Kesteloo (Vlissingen) 4 1143 4 43 VOETBAL Zwitsers elftal no? steeds sami-definitief Beslissing valt pas in Amsterdam Het Zwitserse voetbalelftal, dat oi Zondag 22 Maart in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen hei Ne- lerlands elftal uitkomt, is als volgt amengesteld: Doel. Stuber (Lausanne). Achter: Neukom Grasshoppers en Kohier (F.C. Zlirich). Midden: Smidhauser (Lugano) Mauron (Chaux de Fonds) en Casa- li I (Young Boys). Voor: Antenen (Lausanne) of Bal laman ServetteBader Bazel Hügi n (Bazel), Von Lanthen II (Grasshoppers) en Fatton (Servet- te). Reserves: Eich (Young Boys). Fro- sio (Grasshoppers), Bigler (Yonng Boys) en Ballaman (Servette) of Vntenen (Lausanne). Het elftal is dus nog steeds niet 'iefinitief. Ten aanzien van de bezet ting van de rechtsbuitenplaats, dooi \ntenen of .Ballaman, zal pas in Amsterdam een beslissing worden genomen. Uitslagen juniorenccmpetitie Groep A I; VCK l-RCS I 1—2; De Zeeuwen II Arnemulden I 0—1; Vlissingen I Middelburg 1 50; De Zeeuwen I Vlissingen II 52; Groep A II: Goes I—Kapelle I 10; Kloetinge I - Luctor I 04; Patrijzen IRobur I 3-1. Groep B I: Breskens I—Middelburg I afg-; Oost- burg I—Vlissingen I 2—2; RCS I- EM M 32; Schoondijke I—Walcheren 1 14; Zeelandia IDe Zeeuwen I 42 Groep B II: Middelburg IIDomburg I 03; De Zeeuwen II—Middelburg III 1—2; V'.issingen III—Zeelandia II 2—1; RC S II- Oostkapelle I 0—8- Groep B III: Robur I—'s Heer Arendskerke I 2 0; Yerseke I Goes II 110; Wemel- dinge I—Goes I 1 -1. Lichtgranaat ontplofte Soldaat ernstig gewond Zaterdagavond ls op de vliering van een perceel te Den Helder een lichtgranaat ontploft, waardoor de dienstplichtig soldaat P. W. F. aan belde ogen en aan zyn rechterhand vrij ernstig werd gewond. Hg is in het ziekenhuis te Den Helder opgenomen. Een 17-jarige broer van het slachtoffer kwam met de schrik vrg. De soldaat had het projectiel van zgn onderdeel, de demontage-com pagnie te Harderwgk, meegenomen. Toen hg bezig was het met een schroevendraaier te bewerken, ont plofte de granaat. Hg verklaarde, dat een vriend uit Amsterdam even eens een lichtgranaat had meege nomen om thuis te demonteren. De marcchaussée heeft daarop de Am sterdamse politie gewaarschuwd om een onderzoek In te stellen. Hoe dit mogelijk zal zijn, indien zijn positie wordt uitgehold door te ver gaande specialisatie en zorg voor het bestaan? Aan de therapie zijn we nog niet toe, zelfs misschien nog niet aan een duidelijke diagnose, meende de minister. Hij wenste dat aller arbeid hier iets toe zal bij dra gen. Na de rede van de minister werd de discussie geopend, waarbij prof. dr. J. Horring als leider optrad. Er werden dr'" prae-adviezen be handeld, waarvan het prae-advies uitgebracht door dr. J. Pen nog al hevig werd bestreden, omdat hij wees op de gevolgen van salarisverhoging voor de intellectuele beroepen. Prof. Ph. J. Idenburg had in zijn prae- advies een salarisverhoging voor le raren wenselijk genoemd. Dr. Pen wees er op dat een verhoging met 15 procent voor inkomens van f 5 10.000 een algemene belastingverho ging zou betekenen van 1 procon' en een prijsverhoging van 1 procent. Dit is wel niet zo heel erg, maar dan niet vragen om belastingverlaging, aldus dr. Pen. KLH uit de AETHER WOENSDAG 18 MAART. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7 00 Nieuws. 7.13 Gram. muz. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws-en weerberich ten. 8.18 Gram muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek 9.35 Wa terstanden. 9.40 Orgelconcert. VPRO: 10 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. nuziek. 1200 Zigeuner klanken 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Voor het platteland 12.38 Lichte muziek. 1300 Nieuws en commen taar, 13.2') Orgel en klein koor. 13.45 Gram. muziek. 14 00 „De weg omhoog", causerie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Voor de jeugd 16 00 Franse en Spaanse gitaarmuziek 16.12 Voor de jeugd 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 ReRgeringsuitzending: MrR. M. P. Bajetto: „Techniek in dienst der voorlichting in Indonesië" 18.00 Nieuws 1815 VARA-Varia. 18.20 Actuali teiten. 18.30 Lichte muziek 19 00 Klank beeld 19.20 Gram muziek VPRO- 19.30 Voor de jeugd. VARA; 20 00 Nieuws 20.05 Politiek commentaar 20 lc Lichte muz. 20.50 „John Every" of ..Hoevee) ls een mens waard?", hoorspel met muziek. 21.50 Strijksextet. 22.25 „Isotopen als wegwijzers", causerie 22 40 Viool en oiano. 23.00 Nieuws. 2315 Socialistisch nieuws In Esperanto 23.20 Jazzmuziek. 23.3524.00 Gram. muziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00 24.00 VCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram muz. 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 Gram muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws- weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram muziek 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Heieen keert terug', hoorspel. 11.50 oGram muziek. 12.10 Alt en piano 12.30 Land- en tuin- bouwmededelïngen 12.33 Gram muziek. 12.59 Klokgelui. 13 00 Nieuws. 13 15 Pro testants Interkerkelijk Thuisfront 13.20 Lichte muziek 1350 Gram. muziek 14.00 Reportage. 14.45 Gram muzl-».. 15 00 Vooi de meisjes 15.15 Gram. muziek. 15.30 Viool, clavecimbei en cello. 16,00 Voor de ieugd 17.20 Orgelspel 17.50 Mi- litaire causerie, 18.00 Gevarieerde muz. 18.30 Spectrum van het Chr. Organisa tie- en Verenigingsleven 18.45 Geeste lijke liederen 19 00 Nieuws- en weerbe richten. 19.10 Boekbespreking. 19 25 Gra- mofoonmuziek. 19.30 Buitenlandse over zicht. 19.50 Gram muziek 20 00 Radio- krant. 20.20 Radio Philharmonisch orkest en solisten 2120 Lijdensoverdenking. 21.50 Vierhandig pianospel. 22 30 Repor tage 22.45 Avondeverdenking 23.00 Nws en SOS-berichten. 23.15—24.00 Gram muz. NAGEKOMEN ADVERTENTIES. Heden overleed no.c nverwacht te Apei- loorn, onze lieve Moe Ier, Behuwd- en Groot- noeder IAGOBA HENDRIKA ROVERS Wed van de Heer G. A. BOR n de ouderdom van bg- ia 11 jaar. Voel doorn: P BOR. M. BOR— ROUKEMA /oorburg: S. SCHRIE1BOR. M. L. SCHRIEL. \mersfoort: N. C. J. VAN DELFT en Kleinkinderen, /oorburg, 13 Maart 1953. Gensaustraat 131. Condoleantle-adres: liboslaan 4, Apeldoorn De crematie zal plaats- nebben Woensdag 18 Maart te Westerveld. na aankomst van de trein van 13.01 uur te driehuis Westerveld. Heden overleed na voorzien, te zyn van d< H.H. Sacramenten der stervenden, onze gelief de Man, Vader, Be huwd- en Grootvader LEONARDUS LAÜUENTIUS VAN HOORN in de leeftyd van 59 jaar. Uit aller naam M. VAN HOORN DE KRAKER O. en W. Souburg, 15 Maart 1953. De norkcr-qfraat 2'<

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6