PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT milliard gulden nodig voor Britse vloot Drie de Zoutcijfer in Oranjezon wil niet verder dalen BiLT Kantlij n ENGELAND VERSCHERPT DE BLOKKADE VAN CHINA DUITSE GRENSBOEREN VRAGEN ANTI-NEDERLANDSE BOYCOT Vandaag 196e Jaargang - No. 64 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENT jPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw„ £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLlSSlNGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 17 Mrt. 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie 13.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. VUssingen, Walstr. 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); Middelburg, Markt 51, telef. Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16; Terneuzen, Brouwerijstr. 2; Zierlkzee, N. Bogerdstr. C 160. telef. 26. ENGELSE MARINEMINISTER IN LAGERHUIS Sowjet-Unie heeft na U.S.A. grootste vloot ter wereld De Britse minister van marine, James Thomas, heeft in het Engel se Lagerhuis verklaard, dat de Sowjet-Unie de beschikking heeft over de op een na grootste marinevloot ter wereld. De Sowjet-vloot bestaat uit 20 zeer sterke kruisers, meer dan 200 torpedobootjagers en meer dan 350 onderzeeërs. De productie van schepen is de laatste tijd in de Sowjet-Unie op markante wijze geste gen. Thans worden door de Sowjet-Unie per jaar meer kruisers ge bouwd dan door de 14 landen van het Atlantische Pact tezamen. Het merendeel van de Sowjet-marinestrijdkracht is volgens Thomas ge concentreerd in de Oostzee en in de Noordelijke wateren, hetgeen be- langrijk is voor Groot-Brittannië. De Sowjet-Unie beschikt ook over een sterke marine-luchtmacht en alles wijst er op, dat de Sowjet-sche- pen goed bewapend en goed gebouwd zijn. Een groot deel der vaartuigen, onderzeeërs inbegrepen, is in staat mijnen te leggen. Naast de kruisers, die thans volgens het marineplan ge bouwd worden, zijn torpedobootjagers en onderzeeërs in productie. Alle schepen der Sow jet-marine zijn ononderbroken bemand. Mr. J. F. van Deinse te Middelburg schrijft ons: In Uw kantlijn van 10 dezer schrijft U, dat het lenigen van de nood (door de waterramp) geen zaak is van het volk of van het individu, maar dat het vergoeden van hetgeen verloren is, een zaak is van de Staat. Deze stelling is echter, van betrek kelijk jonge datum! Ik herinner mij nog zeer goed, dat ten aanzien van de wuarlijk niet onbelangrijke overstro mingen van 10 Maart 1906, toen Vlissingen, Hontenisse, Oud-Vosse- meer en de Bathpolders onder water liepen, de Staat er niet aan dacht om schade te vergoeden; het Roode Kruis bestond destijds alleen voor tyden van oorlog en aan de mildheid van het volk en van het individu was het overgelaten om schade te le nigen, hetgeen toen ook doeltreffend geschied is. Zo ook bij latere rampen van algemene aard. Ook nu weer is ondubbelzinnig gebleken hoe ons volk onmiddellijk gereed staat om met gulle hand te offeren, al is dan ook thans de schade zo enorm, dat de Staat wel aanvullend zal dienen op te treden indien de slachtoffers vol doende geholpen zullen worden. Dit lijkt mij ook de juiste verhou ding. Indien Uw stelling in haar al gemeenheid opging-, zou de conse quentie zijn, dat alle gevers van gif ten hun portemonnaies wel dicht had den kunnen houden; zij zouden hun bijdragen wel op hun belastingbiljet tegengekomen zijn! Het vrijwillige of fer van thans zou veranderen in een dwangsom! Ik geloof niet, dat het wenselijk is onze maatschaDDij in de ze richting te sturen. Liefdadigheid schijnt tegenwoordig een smadelijk woord te zijn, maar in elk geval dient hulpvaardigheid aangemoedigd en ge waardeerd te worden en niet de dom per opgezet van de plicht van de Staat om zijn burgers voor alle na tuurrampen te vrijwaren. De Staat is tens'otte °"een assuradeur. Schade door oorlogsgeweld is van andere aard; daar is het de Staat, die defensief of offensief de oorlog voert en die zich daarom aansprake lijk mag rekenen voor de daarvan door het volk ondervonden schade. De oorlogsschade treft het gehele volk; de schade door watersnood laat een zeer gToot deel der bevolk'ng ongerept; het is juist, dat dit deel of fert voor de slachtoffers en dit vrij willig doet! Uit de gulheid, waarmede men vanuit binnen- en buitenland te huln is geschoten, blijkt wel, dat Uw stelling niet algemeen aanvaard wordt". Inderdaad zijn wij van mening, dat het lenigen van de nood !n dit ge val tot de taak van de Staat be hoort. Vergelijkt men de situatie van 1906 met die van thans, dan ziet men. hoefeer de Stoat een verzorgende taak op zich heeft genomen, een zorg. die reikt van de wieg tot het graf. Zeer veel dingen, waarvoor een burger vroeger zelf moest zorgen, doet de Staat tegenwoordig. Reeds, voor de geboorte van de Nederlander, strekt de Staat zijn goede zorgen naar hem uit. Onderwijs, werkver schaffing. bescherming tegen de ge volgen van werkloosheid, ziekte, on gevallen. invaliditeit, ouderdom, het is aiies wettelijk geregeld. Daarom ziin wri van mening dat bij catastrofes als dia van 1 Febru ari. waarbü de milddadigheid en de gulheid ook van het ganse vo'k tekort moeien sehi«ten, omdat ons volk geen hegn'n heeft van de enorme schade de Staat ook hier zijn verzorgende taak vindt. En zich daaraan niet zal moaen onttrekken. Vermoedelijk zal eeen regering er vroeger aan gedacht hebben, oorlogs. schade te v -rgoeden. De th'den zié" "venwel veranderd. Na 19*6 nam d» Staat althans een gedeeltelijke vergoeding voor zijn re kening. Wat.'toen geseh'edde, zal ook thans geschieden. Met dit verschil alleen, dat naar ons oordeel de vergoeding ditmaal in tegraal zal moeten zijn voor die be- De Sowjet-marineluehtvaart be schikt over een toenemend aantal straalvliegtuigen, die als bommen werpers, mijnenleggers en voor torpe- doaanvallen kunnen worden gebruikt. Hoewel alle vliegtuigen hun bases op het land hebben, vormen zij een inte grerend deel van de marine, zo ver volgde de minister, die het Lagerhuis verzocht een marinebegroting van 329.500.000 pond sterling voor het ko mende jaar goed te keuren. U.S.A. grootste vloot Thans, zo vervolgde Thomas, heeft Amerika de grootste vloot- Reuter te kent hierbij aan, dat de Britse actieve vloot volgens een recente verklaring bestaat uit een slagschip, twee vlieg kampschepen, drie lichte vlootvlieg- kampschepen, 11 kruisers, 31 torpedo bootjagers, 31 fregatten, 37 onder zeeërs en een aantal mijnenvegers. Vier slagschepen en vele andere vaar tuigen bevinden zich in de reserve. Thomas deed enige mededelingen over de Britse middelen voor de be strijding van onderzeeërs. Deze wa- J pens waren met succes in Amerikaan- i se en Canadese wateren gedemon- streerd „en hebben deze landen véél I stof tot denken gegeven". Nieuw wapen Onder meer beschikt Engeland over I een drieloopsmortier, dat met behulp I van Asdic een onderzeeër kan opspo- I ren en zichzelf richt. Het vuren wordt electronisch beheerst. Het schietwa pen legt een „patroon" van grote pro jectielen, die op iedere diepte auto matisch tot ontploffing kunnen wor den gebracht. Onderzeeërs, die binnen de actieradius van het Asdicbrein ko men, hebben weinig kans op ontsnap pen. De actieradius is groter dan van de vroegere dieptewapens. West-Duitsland zal het E.V.G.-verdrag aanvaarden Adenauer wil niet met lege handen naar U.S.A. Het West-Duitse parlement zal wel het eerste zijn dat het verdrag tot vorming van een Europees leger goedkeurt. Bij voorbaat kan men vol gens welingelichte kringen in Bonn aannemen, dat het parlement dr. Adenauer geen nieuwe moeilijkheden in de weg zal leggen, wanneer hij op 19 en 20 Maart a.s. het beslissende woord van de 400 afgevaardigden zal vragen. De kanselier kan bij voor baat zeker zijn van een meerderheid, die naar men aanneemt minstens 50 stemmen zal bedragen. Alhoewel de kansen op een spoe dige aanvaarding van het verdrag door de vijf andere parlementen sterk zijn verminderd, heeft dr. Adenauer prijs gesteld op een zeer snelle be slissing in de bondsdag. De bejaarde hondskanselier wil na melijk niet met lege handen zyn eer ste reis naar de Verenigde Staten ondernemen. Hij gaat er met Pasen a.s. heen. VERGUNNINGSSTELSEL INGEVOERD Strafbedreiging voor scheepskapiteins De Britse minister van vervoer, Alan Lennox-Boyd, heeft, medege deeld, dat Britse schepen een speciale vergunning- nodig hebben, om naar havens van Noord-Korea en conti nentaal China te varen. Ook voor een tocht tussen havens in de twee ge noemde landen is een dergelijke ver gunning nodig. Dit is een uitvloeisel van de belofte, die de Britse minister van buitenlandse zaken, Eden, aan de Amerikaanse regering deed, dat En geland het embargo der Verenigde Naties zal verscherpen op strategi sche goederen voor communistisch China. Om tijdens roeiwedsirijden een goed figuur te slaan is een gedegen training nodig. De roeiers van de Studenten- roeivereniging ,Jfereus" hebben dat begrepen en zo kon onze fotograaf ze het afgelopen weekeinde op de Amstel snappen, waar ijverig oefenbaantjes werden getrokken. 1940 of 1944 reeds tot de gedupeer den behoorden. Deze laatste opvatting zal zeker niet algemeen gedeeld worden. Zee land zal moeten vechten om een zoda nige regeling - bewerkstelligen. Maar men moe', dan ook gedupeerd zijn geweest om te kunnen beseffen, wat het zeggen wil later slechts een gedeeltelijke vergoeding te krijgen... De Staat is tenslotte geen assura deur, zegt onze zeer geachte op ponent. Daar staat tegenover, dat de Staat zich in de cty' zodanig met de so ciale bescherming van zijn burgers heeft belast, dat ook na een calami teit als die van 1 Februari, van Staatsplicht mag worden gesproken. De order wordt 31 Maart van kracht en geldt voor schepen groter dan 500 ton. De maatregel, aldus de minister, is de „eerste stap", die Groot-Brit tannië doet in overeenstemming met zyn besluit, om het vervoer van stra tegische materialen naar China in tensiever te beletten. Er was reeds een verbod op de uit voer naar genoemde landen van stra tegisch materiaal, doch Blitse sche pen konden buiten Groot-Brittannië materiaal aan boord nemen en dit naar China brengen. Britse schepen zullen alleen nog maar vergunning kunnen krijgen om naar Noord-Korea en China te varen „als zg in het geheel geen strate gisch materiaal aan boord hebben". Kapiteins of eigenaars kunnen een boete van 500 pond sterling of een gevangenisstraf van twee jaar krij gen als de order overtreden wordt. Tot de verboden goederen behoren behalve wapens en munitie en andere militaire goederen electrische en elec- tronische waren, machines en indus triële uitrustingen, metalen, olie, rub ber en chemicaliën en voorts trans- ?ortmateriaal en scheepvaartuitrus- ingen. Zaterdagmorgen vijf uur werd het doorgaande treinverkeer tussen Arn hem en Utrecht gestremd, doordat even buiten Arnhem een aantal boom stammen van een goederenwagon gle den en divars over de spoorbaan kwa men te liggen. Het opruimingswerk nam veel tijd in beslag, doordat de ongeveer 20 meter lange stammen moesten worden door gezaagd voordat ze konden worden verwijderd. Een overzicht tijdens het opruimingswerk. Fpher en Bikker blijven in arrest De uit de gevangenis van Breda gevluchte oorlogsmisdadigers Fa» ber en Bikker blijven vooralsnog in West-Duitsland in hechtenis. Het gerechtshof te Diisseldorf heeft het bevel tot voorlopige hechtenis tegen Faber gewijzigd in een bevel tot blijvende hechtenis, met dien verstande dat deze order telkens voor twee maanden geldt. Het hof te Hamm besloot, dat ook Bikker vooreerst in hechtenis moet blijven. De andere vijf uit Breda gevluchte oorlogsmisdadigers bevinden zich nog steeds op vrije voeten. Ten aanzien van het door de Ne derlandse vegeriner gedane verzoek om uitlevering verklaarde Maandag een woordvoerder van het hof te Düs- seldorf, dat voorlopig niet op een be slissing ten deze behoeft te worden gerekend, aangezien hiervoor zeer moeilijke juridische kwesties moeten worden opgelost. AMERIKA WIL 04 DEN VAN MALENKOW ZIEN Een woordvoerder van het Ameri kaanse departement van buitenland se zaken heeft gesproken over de verklaring van Malenkow, dat er geen vraagstuk in de wereld bestaat dat niet op vreedzame wijze kan worden opgelost. De woordvoerder zei, dat de Amerikaanse regering eerst wil zien, of de Sowjets hun woorden in daden omzetten. Het aankondigen van vreedzame bedoelingen door de Sowjet-Unie is namelijk niet nieuw. De woordvoerder kende enige be tekenis toe aan het feit, dat de naam van Stalin door Malenkow nauwelijks is genoemd. „Ook van dat punt be zien zyn de woorden van Malenkow met belangstelling door de Ameri kaanse regering ontvangen", besloot hij. In Rampenfonds 82 millioen In het Nationale Rampenfonds werd tot Maandagavond een oedraz gestort van 82 millioen gulden. Sinas Zater dagavond is er dus weer 600.000 bjj geaomen. Alleen de Kaap-provincie in Zuid- Afrika heeft reeds meer dan 500/ 000 gulden bijeengezameld voor het Ram penfonds en nog vele gelden worden verwacht, voor de inzameling op 30 April gesloten wordt. Brand in de Franse Mich elinf abrieken Zondagavond werd in de bandemu- briek van Michelin te Clermont Fer- rand (Frankrijk) door brand een schade aangericht voor ongeveer 500 millioen frank. De inrichting voor be proeven van banden, waarbij nooit be zoekers worden toegelaten, heeft ern stig geleden. Ongeveer 500 ton plaat rubber is verloren gegaan. Men was de gehele nacht bezi®; met het be strijden van de brand, waarvan de oorzaak nog niet bekend is. KOOPT GEEN NEDERLANDSE GROENTEN Het gaat om 4000 ha. grond of 5 millioen gulden Enige duizenden Duitse boeren, wo- nende langs de Nederlandse grens, hebben een actie tegen ons land ont ketend. Door middel van vergaderin gen, krantenberichten en pamfletten roepen zy hun landgenoten op, Neder- lanase land- en tuinbouwproducten te boycotten. Als motief voor deze actie wordt opgegeven, dat de Nederlandse regering duizenden Duitse grensboe- ren zou hebben beroofd en in bittere armoede zou hebben gebracht! Vfi is het 100 jaar geleden, dat de bekende Oostenrijkse natuurkundige Christan Dop- I}, pier in Venetië overleed. i Maarschalk Tito in kogelvrije auto Begroeting te Londen De Zuidslavische president, maar schalk Tito, is Maandag voor zyn of ficieel bezoek aan Engeland in Lon den aangekomen. Hij werd door de hertog van Edinburgh en premier Churchill op een pier in de Theems bij het parlementsgebouw welkom ge heten. De Engelsen zullen aan Tito een kogelvrije auto aanbieden als trans portmiddel. Er zijn ook tal van ande re veiligheidsmaatregelen genomen. Het program voor zyn vijfdaags be zoek is nog steeds geheim. België weert de Nederlandse meubelen Zonder dat Nederland daarvan in kennis was gesteld hebben de Belgen de invoerheffing op Nederlandse hou ten meubelen verhoogd van 4 \/2 pro cent tot 9'4 proeent. Hierdoor wordt aan de Nederlandse meubelexport een zware slag toegebracht. Grote ontstemming is daardoor verwekt, vooral om de wijze, waarop deze re geling plotseling werd ingevoerd. NOG MAAR 3 GR. PER LITER, DOCH Gedwongen rust in het waterwingebied In het kanaal, een glanzend lint, door duindoorns omrankt, staat het water weer op normaal peil tachtig centimeter en de talryke, de veel te talrijke konijnen behoeven niet meer bevreesd te zijn, dat zij in de duinpannetjes natte poten krijgen: het zoute water, dat in de ramp nacht het waterwingebied van de gemeente Middelburg te Oranjezon overspoelde, is teruggebracht naar waar het behoort, de zee. Anderhalf millioen kubieke meter water heeft de grote pompinstallatïe, die aan het einde van het kanaaltje, vlak bij het strand, staat opgesteld, „er uit ge gooid" en dat bleek voorlopig wel voldoende te zijn: de dag en nacht grommende kolos zwygt thans en niet langer gulpt de bruisende, schui mende watermassa door het haastig, maar handig in elkaar getimmer de houten gootje om via de in weinige dagen ontstane kreek de zee te bereiken. Tegelijk met het voorjaar, dat zee, strand en duinen kwistig met zon bedeelt en een weelde van tere kleu ren uitspreidt, heeft een diepe, vre dige rust bezit genomen van het duin terrein, een rast, die wel een sterk contrast vormt met het gezwoeg en geploeter van de afgelopen weken, toen er, vaak onder zeer slechte weersomstandigheden dag en nacht gewerkt werd om de „grote schoon maak" van de prise d' eau tot een goed einde te brengen. Die rust van nu is misleidend, want al is er al heel wat bereikt, al is het gebied weer droog en voorlopig tegen nieu we rampspoed beveiligd, de „schoon maak" is nog niet voltooid en het daarvoor benodigde materiaal, in ca- aan kant. „Het geeft zo'n onbevredi gend gevoel, dat je je werk nu niet kant en klaar kan afleveren", meent de aannemer, de heer S. A. Versluys en de technisch opzichter, de heer A. Boone en de weinige arbeiders, die momenteel nog wat om handen heb ben, denken er precies zo over. Er is wekenlang hard gesjouwd, maai- de omstandigheden laten niet toe, dat er nu een gedecideerde streep onder het werk wordt gezet. De schuld daaraan heeft het zout cijfer, dat hier belangrijker is dan enig ander cijfer, belangrijker dan wat ook. Aanvankelijk daalde het zo vlot en veelbelovend: in de periode van 8 Februari, toen de pomp in wer- king werd gesteld, tot 25 Februari su de pompmstallatie, kan nog niet van 24,5 tot 6 gram per liter. Ook daarna verminderde het nog iets, doch thans blijft het gemiddeld drie gram per liter en wil het niet ver der dalen. Het pompen kon dat niet voorkomen en omdat men daarmee ook niet te lang kan voortgaan er zou dan veel te veel water aan het terrein worden onttrokken werd opdracht gegeven om de installatie stil te zetten en af te wachten, wat er nu verder gaat gebeuren. Wan neer het zoutgehalte nog met twee gram per liter zou dalen, zou het leed geleden zijn, want die éne gram kan weinig kwaad. Maar wanneer zal de daling zich voortzetten Met zal ge duld moeten oefenen en de natuur zal een handje moeten helpen door voor een flinke hoeveelheid reeenwater te zorgen. Kunstmatig öuir. Op die hulp van de natuur is men ook aangewezen bij de kunstmatige vorming van een nieuwe „duinregel". In het grote gat, dat de zee in de duinen sloeg en ook op enkele andere strategische punten zyn, zoveel mo gelijk landinwaarts, geweldige hoe veelheden rijshout geplant, alleen reeds in de 175 meter brede bres maar liefst 3300 van die miniatuur boompjes. En tegen dat rijshout zijn en worden dammen van zand ge maakt, die beplant worden met helm en die eens (hopelijk over niet te lange tijd) de kern van een nieuw duin zullen vormen. Zy zijn zodanig aangelegd, dat de wind er behoor lijk wat zand tegen aan kan stuiven. De heer Boone is over het verloop van dit proces optimistisch gestemd: „Over enkele maanden zal men hier al weer een heel ander en beter .(Vervolg op pag. 2) Ook heeft de vereniging van Duitse frensboeren zich tot de regering in onn gewend met het verzoek de in voer van Nederlandse land- en tuin bouwproducten te beperken tot het ogenblik, dat de Nederlandse regering de na de oorlog aan Duitse grensboe- ren ontnomen bezittingen heeft terug gegeven. Het gaat hier om ca, 4000 ha. grond ter waarde van ongeveer vrjf millioen gulden. Grond, welke direct over de grens op Nederlands gebied is gele gen en tot de bevrijding (van ouds her) aan Duitse boeren behoorde. Dit is een oude kwestie. De Neder landse regering heeft de gronden van deze boeren in beslag genomen na de oorlog, toen al het Duits bezit afge geven moest worden. Konden de Duit sers aantonen, dat zy zich tijdens de oorlog verdienstelijk hadden gemaakt voor de Nederlandse of de geallieerde zaak, dan kregen zy de gronden terug. Dat gelukte aan slechts enkelen. Men wil nu pressie uitoefenen om tot te ruggave van alle gronden te komen. De Nederlandse regering heeft inmid dels de tpronden aan Nederlandse boe ren verkocht en de baten zyn in de schaukist gevloeid. Gezien het ge brek aan cultuurgrond in Nederland schijnt het uitgesloten, dat aan de wens van de Duitse boeren tot terug gave zal worden voldaan, zelfs al zou er een financiële regeling door West- Duitsland worden aangeboden. Narriman heeft nooit memoires geschreven Uitvinding van persadviseur Ex-koning Faroek heeft in een open brief, afgedrukt in „D Mesaggero", een vurig beroep gedaan op zijn echt genote, om terug te keren. „O. Nar riman, wat zy (de huidige bestuur ders van Egypte) ook mogen zeggen of doen, heb de moed en keer naar mij terug als ge dat wilt. Weet steeds, dat ik van onze baby houdt en steeds liefde voor u moet hebben, omdat er van uw bloed en eeest in hem is". Faroek beschuldigt zijn schoonmoe der tot in bijzonderheden er van, dat zij zijn huwelijk ongebroken heeft. „Het uiteengaan ging zo snel. dat al les een kwade droom lijkt", aldus Fa roek. Faroek vraagt vergiffenis voor het feit, dat hij Narriman geen uitgeleide naar het vliegtuig heeft gedaan en zegt: „Men heeft beweerd, dat ik eens een meester in het pokeren was- Doch ik bezit geen bovenmenselijke beheer sing van mijn gevoelens. In tegen woordigheid van de schoonmoeder, die je van myn genegenheid wegvoer de, zou ik my misschien niet hebben kunnen beheersen". Ex-koningin Narriman heeft intus sen verklaard, dat zy nooit haar me moires heeft geschreven. De koning had haar „memoires" laten versprei den teneinde zijn naam op zedelijk ge bied te herstellen. Een persadviseur had het plan ontworpen. jeneraal Tsjoeikof bezocht West-Berlijn Generaal Wassily Tsjoeikof, opper bevelhebber der Sowjet-strijdkrachten in Duitsland, is Maandag, voor het eerst sedert vele maanden, in West- Berlijn geweest. Hij bracht een be zoek van 45 minuten aan de nieuwe Amerikaanse hoge commissaris, dr. James Conant. Tsjoeikof was voor het laatst in West-Berlijn, toen de vorige Ameri kaanse hoge commissaris, Walter Connelly, in September een receptie gaf. Over het onderhoud werden geen bijzonderheden verstrekt. Verklaard werd, dat het slechts een beleefd heidsbezoek was. DE VERWACHT: VOORJAARSWEER. Zonnig weer met weinig wind en opnieuw iets hogere maximum temperaturen. ZON EN MAAN. 18 Maart Zon: op 6.49 onder 18.49 Maan: op 7.25 onder 23-47.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1