JOANNA'S DIEFSTAL Kindergemeenschapjes aan boord van onze grote schepen Zijpe ifTRO' Zwin AANTAL VOLLE WEZEN IN RAMPGEBIED IS KLEIN ZEEUWSCH-VLAANDEREN MATROZENSHAG MAANDAG 16 MAART 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 DE JEUGD KOMT NIETS TE KORT Een kinderverzorgster vertelde opgewekt van haar ervaringen (Van onze specia le verslaggever) ROTTERDAM, Maart Wil van Beest, die dezer dagen haar vierde reis met de „Willem Ruys" begonnen is, maar voor de Koninklijke Rotterdam se Lloyd ook reeds vier reizen met de „Sibajak" en één met de „Water man" met beide laatstgenoemde schepen emïgrantenreizen gemaakt heeft, is een fris, kwiek jongmeisje, met voldoende zin voor romantiek om na haar opleiding het „zeemansleven" te verkiezen, doch nuchter ge noeg, om allerlei zaken niet te idealiseren. Wfl hebben een prettig gesprek met haar gevoerd, over het leven van de kinderen aan boord van een groot passagiersschip. De passagiers aan boord van een groot schii vJ aantal weken scha Daarin dikwijls veel kinderen hun eigen plaats. Op de „Ruys" staan zes kin derverzorgsters voor de eerste en tweede klas Icinderkamer en twee verpleegsters, die met de drie hof meesteressen (voor elke klasse één) in een bepaalde gang van het sch'p, heel tekenend „de harem" genoemd, wonen, voor hen klaar. Bovendien heeft de eerste en tweede klasse kin derkamer een baby-oantry (voor de voedselbereiding) en zijn er nog eni ge sportleiders aan boord. Dagprogram Uitvoerig vertelt het pittige meis je, hoe zij met haar jeugdige disci pelen de dag doorbrengt: ontbijten in de kinderkamer, gymnastiek voor de meisjes en gymnastiek voor de jongens onder aanvoering van een der sportleiders, zwemmen voor de groten en zwemmen voor de klein tjes als de kleintjes in het wat leeggelopen bad rondkrioelen, lijkt het wel een sardineblikje geza menlijk eten in de eetzaal, spelen van de kinderen met poppenhuis, blokken of vlechtwerk, rusten van de allerkleinsten, zang, volksdansen, kringsnelen, voorlezen. Grote vreugde geeft het altijd als Wil van Beest met haar harmon'ca op de proppen komt en de zingende kinderen begeleidt. Dan wordt het een jolige boel! Een storm „Op de overtocht naar Canada (met de „Sibajak") het vorige voorjaar, hadden we voortdurend met storm te kampen", vertelt Wil van Beest. „De kinderen konden toen niet naar buiten. En juist op de emigranten- reizen blijkt, dat veel kinderen voornamelijk van het platteland niet gewend ztfn om binnen te spe len. Trouwens de ene reis verschilt vaak erg van ie andere. Op de uitrei zen van de „Ruys" bijvoorbeeld, wor den dikwijls kinderen meegenomen dit met verlof geweest zijn en door hun gehele familie niet weinig zijn verwend, meestal niet in hun voor deel. On de thuisre:rren daarentegen varen kinderen, di<- veelal geen speel goed kennen en daardoor dankbaar der zijn. Met de emigrantenkinderen wordt veel gezongen. Zij kennen vooral lied jes van de radio, de „Ruys"-kinderen zingen meer schoolversjes. De B.B. actief in West- Zeeuwsch Vlaanderen. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg werd onder grote belangstelling een propaganda-avond van de B.B. ge houden, welke werd geopend door bur gemeester mr. K. Hoekzema. De heren A. J. Catsman en L. Stoorvogel spra ken over de opbouw van de B.B.-orga- nisatie en over de moeilijkheden, die hierbij overwonnen dienen te worden. Burgemeester Hoekzema wees in zrjn slotwoord op de eensgezindheid en de energie van de bevolking, die het mo gelijk maakten Oostburg te herbou wen en te maken tot wat het nu is, en deed een beroep op diezelfde eensge zindheid om in tijden van nood Oost burg tegen een nieuwe ramp te be schermen Er gaven zich 31 personen voor de B.B. op. Ook in Hoofdplaat werd door de B- B. een bijeenkomst belegd. In de zaal van café Martens heette burgemees ter J. F. C. Temmerman de talrijke aanwezigen welkom. Daarna gaf de heer A. J Catsman, als kringhoofd voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen, een uiteenzetting met lichtbeelden over de opbouw van de B. B. Verder ver toonde men het filmpje „De les van Londen" en de korte propagandafilm „Buurmans Buurman". Tenslotte wekte kapitein Stoorvogel de aanwe zigen op zich op te geven voor de B.B. Er meldden zich een 50 vrijwilligers aan. waaruit een blokploeg zal wor den sameneesteld met als blokhoofd de heer J. H. Vlaeminck en als plaats vervangend blokhoofd de heer P. Mol- let. Jaarvergadering Chr. schooi te St. Laurens. De Chr. Schoolvereniging te St. Laurens hield haar jaarvergadering onder leiding van de voorzitter ds. C. Boon. De voorzitter deelde mede dat in verband met ziekte van het hoofd, de heer G. F. Weeda, tot tij delijk hoofd werd benoemd de heer B. H. Ligteringen te Vlissingen. Uit de jaarverslagen bleek dat de school per 1 September 1952 94 leerlingen telde. Het ledental liep terug van 121 tot 115. Herkozen tot bestuurslid werd de heer C. Geldof en gekozen in de vacatures C. Joosse en J. Me- su, de heren J. Labruyere en A. S. Abrahamse. De burgemeester, de heer W. Baas, deelde mede. dat door de Herverkaveling aan de gemeente een stuk land is toegewezen voor sport terrein Dit kan ook dienen als speel terrein voor de schoolkinderen. Het is me niet eens, maar meerma len overkomen, dat emigrantenkinde ren, die al vijf dagen op zee waren, aan me vroegen: „Wanneer gaan we nu naar de boot?" Ze kennen door gaans alleen kleine scheepjes". Aardige dingen? Ja, aardige din gen beleven we genoeg. We hebben soms Nederlandse, Engelse en Duit se kinderen en daar tussendoor nog enkele Chinese peuters: het is merk waardig, dat ze geen taalmoeilijkhe den hebben en prachtig met elkaar spelen. De kinderen worden net zo goed zeeziek als de volwassenen. Ik heb een klein jongetje aan het ontbijt ge had, dat tot drie keer toe weg moest, maar hardnekkig telkens weer terug kwam, omdat het voor zijn kame raadjes niet wilde weten, dat het zee ziek was. Wel eens hard vinden de kinderver zorgsters het, dat zij vrijwel nooit meer iets van de jongens en meisies horen, als zij eenmaal van boord zijn. Daar staat echter tegenover, dat veel pleizier beleefd wordt op de ver schillende kinderfeesten (poppenkast, zwemmen, films, enz.), dat de kinder verzorgsters altijd groot succes oog sten met de tentoonstellingen, die zij houden van de werkstukken der kin deren van papier, karton, klei, of leuke tekeningen en dat de ver jaardagen meestal op een allerge noeglijkste manier gev:erd worden. Men doet voor de kinderen, wat men kan. IV „--O. hll-IIOJUiCU OOOI de kleuters aan boord van de „Willem Ruys".' BELANGSTELLING VOOR ADOPTIE Familiebanden bleken hecht te zijn Het aantal volle wezen tengevolge van het rampgebeuren op de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden zal het getal van vyftig niet overschrijden- En rond dit vijftigtal, wier ouders om het leven kwamen en die zelf op dik wijls wonderbaarlijke wijze gered werden, is een hevig gedrang ont staan van vaak kinderloze echtparen, die zich graag het lot van een van de ze kinderen zouden willen aantrekken. Niet alleen uit Nederland stroomde het aanbiedingen naar de instanties, die iets met wezenverzorging te ma ken hebben, maai- ook uit het buiten land. Voor wat deze laatste categorie betreft, heeft de Nederlandse rege ring reeds in de eerste rampdagen la ten weten, dat er geen sprake van zou zijn. dat kinderen zouden worden toegewezen. Alle buitenlandse hulp was in die dagen bijzonder welkom, maar op het punt van kinderzorg en pieegouderschap kan zonder rneer iedere buitenlandse hulp worden afge wezen. Bleven dus over de Nederland se pleeg-iouders-in-spe. Bij onderzoek is ons gebleken, dat deze categorie gelukkig een overdreven voorstel ling gehad heeft van het aantal we zen. Velen, die een aanbieding deden een kind te adopteren, zijn dus weer te leurgesteld moeten worden. Maar niet alleen omdat het aantal volle wezen uit dit' rampgebeuren gelukkig klein geweest is, ook omdat de bereid heid van familieleden van deze kinde- Aanleg tennisbanen te Middelburg begonnen. Naar wij vernemen is bij het Zand- dorp te Middelburg de eerste spade de gTond ingegaan voor de aanleg van de drie eigen tennisbanen der Middelburgse Lawntennisclub. Men weet nog niet, wanneer deze banen gereed zullen komen, doch het is wel de bedoeling er nog deze zomer op te spelen. Het begin van de werkzaam heden bestaat uit de egalisatie van het terrein. Tweede stierejikenrmgsdag m West Zeeuwscli-Vlaanderen Nieuwvliet kwam goed voor de dag De provinciale commissie voor verbe tering van het rundvee in Zeeland zette Dinsdag haar keuringen van stieren voort te Schoondljke, Zuidzande, Cad- zand, Retranchement, Nieuwvliet en Groede. Evenals in alle andere dorpen, waar reeds gekeurd is, werd ook hier voor de aangevoerde stieren een zeer strenge se lectie toegepast. In Schoondijke werden 3 stieren voor geleid, waarvan er 2 werden afgekeurd. Lena's Diamant, eig. G. de Badts, werd goedgekeurd. Te Zuidzande werd één stier aange voerd, die prompt verwezen werd naar de slager. Te Cadzand werden 6 dieren aange voerd, waarvan 3 goedgekeurd werden, n.l. Witzy van het Cokes-wegje, eig wed. van Iwaarden; Flap, eig. A. A. Ris- seeuw en Flip, eig. A. A. Risseeuw. Te Retranchement werden er 7 stieren voorgeleid, 4 werden er goedgekeurd, 2 afgekeurd, terwijl van 1 de verblijfsver gunning met 60 dagen werd verlengd. Goedgekeurd werden: Gretha's Ade- ma, eig. I. L. Basting: Gretha's Adema, eig. Abr. de Meij; Dapper, eig. C. J. Al- mekinders; Erna's Adema, eig. F. J. Pois- sonnier. Nieuwvliet spande wat betreft de goed gekeurde stiergn de kroon. Er werden 9 stieren aangevoerd, waarvan er niet min der dan 8 werden goedgekeurd. Ook de klasse der stieren was zeer bevredigend. Goedgekeurd werdenSjors, eig. Abr. Brakman; Adema van Boschzicht. eig. M— Geluk; Cornelia's Frans 4, eig. F. Klaaij- sen; ïmke van Lamprins, eig. A. J. Pro voost: Matador van Lamprins, eig. A. J. Provoost: Ronald, eig. J. Riemens; Ber- tus, eig J. Riemens; Theo, eig. wed. Van Iwaarden te Cadzand. Te Groede werden 4 stieren ter keuring voorgebracht, 2 stuks werden afgekeurd. Goédgekeurd werden Peter, eig. C. A. Cijsouw en Jaap, eig. A. A. Dusarduijn. Actie voor getroffen postzegelverzamelaars. In het Maartnummer van „Mgn stokpaardje" het verenigingsorgaan van de Nederlandse Philatelisten Kring van dezelfde naam, gevestigd te Hulst, wordt met een actie begon nen voor de getroffen postzegelverza melaars uit alle noodgebieden. Aan niet getroffenen is verzocht zoveel mogelijk op philatelistisch terrein voor deze actie ter beschikking te stellen. De redactie van het blad heeft van de getroffenen een melding nodig, als mede een door de burgemeester van hun woonplaats ondertekend bewijsje dat zij inderdaad hun verzameling kwijt zijn. In verband met de grote drukte aan de grens is sedert kort ook het hulp kantoor te Clinge ingeschakeld. VAN TOT Voor het examen 2e stuurman Grote handelsvaart slaagden de heren P. Spui. theoretisch gedeelte, C. E. van der Pol en Th. W. Langendam. Allen zijn leer lingen van de „De Ruyterschool" te Vlis singen. De veiling van uien en peen behoren voor dit seizoen te Sclierpenisse weer tot het verleden. Dinsdag werd de laat ste partij van deze producten uit Scher- penisse voor het laatst geveild via de veiling te Tholen. De Christelijke vrouwenvereniging te Kapellc kwam in vergadering bijeen. Tot secretaresse werd benoemd mevrouw Snoepvan Willigen, tot penningmeeste- resse ziekenkas mevrouw De Dreu en tot penningmeesteresse reiskas mevrouw Duivewaarde—Van de Velde. Op de avond vsn de Ned. Herv. ge meente te Zoutelande hield mevrouw Mees uit Souburg een causerie over haar arbeid in de hospitalen van Afrika bij prof. dr. Albert Schweitzer Mej. H. J. den Hollander te 'Oost- kapelle slaagde aan de mode-academie De Leeuw van Rees te Amsterdam voor het examen lerares-coupeuse. Aan de v.g.lj).-school te St, Jansteen slaagden de volgende leerlingen voor het examen lingerie: L. Aerts, D. Beekman. G. van den Branden, E. Broeckhaert, F. van Gassen, T. van Houten. C. van Houten, M. Impens, A. de Kind, E- Merckx, L. van Overloop. M. Peters, G. Valent, J. Valent, A. Vlassenrood, M. Waterschoot en M. Wögingen. De Chr. zangvereniging „Halleluja" te Grljpskerke gaf op Biddag een ge slaagde uitvoering in de Ned. Herv. kerk. In de Chr. school „Kakeldans" te Verseke werd een ouderavond gehouden. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken behandelde de onderwijzeres, mej. M. Dekker „Wat men zoal meemaakt in de lagere klassen". Kinderen zongen on der leiding van het hoofd der school, de heer J. Jonkheer, enkele liederen. Ook werden enkele gedichten gedeclameerd, betrekking hebbend op de watersnood. In de jaarvergadering van de C.H. vrouwengroep afd. Vlissingen, hield de heer M. van der Vegt, hoofd der Chr. Ulo-school, een causerie over Amerika. Te IJzendijke zijn de pijlen en bogen weer voor den dag gehaald voor een „schieting" op de liggende wip, georga niseerd door de plaatselijke schuttersver eniging. De uitslag was als volgt: hoog vogel, A. Jansen: le zijvogel, idem; 2e zijvogel, L. de Vilder; le kal, Em. de Boe- vere: 2e kal, Ed. Buijsse. De oude bouwvallige brug over de af wateringsleiding ter hoogte van het z.g. Tweede Plaatje in de buurt van Axel zal worden vervangen door een nieuwe brug, welke ongeveer 150 meter verder wordt geslagen. De palen hiervoor zijn reeds deze week geslagen zodat reeds spoedig van deze aanzienlijke verbetering geprofiteerd zal kunnen worden. Op het ogenblik is in het grensgebied bij Axel een ware spekoorlog aan gang. Er wordt dan wel niet met spek geschoten, maar met de prijzen wordt schrikbarend gegoocheld. Eerst hebben de Belgische handelaren de prijzen ver laagd en toen begonnen ook de Axelse slagers de prijzen te drukken, waarop de Belgen prompt een nieuwe prijsverla ging invoerden. De toestand is nu zo, dat de Hollandse huisvrouwen hun spek- voorraad nog steeds in België aanvullen. Het woord is dus weer aan de Hollandse ren zeer groot geweest is om hen in hun gezinsverband op te nemen. Vrij wel al deze kinderen kwamen bij fa milie terecht. Sterke familieband Dit is alleen maar verheugend. Het feit, dat de familieb&nd in ae getrof fen gebieden sterker is dan elders in het land. heeft het probleem om deze kinderen een goed. nieuw tehuis te be zorgen vereenvoudigd- WALCHEREN Middelburgse smeden helpen getroffen collega's De afd. Middelburg van de B. S. C. M. (Bond van smeden, machine- en constructiebedrijven) hield haar eer ste vergadering in 1953 onder voor zitterschap van de heer S. Hillcbrand, die het overleden lid, de heer D. Kestelo, herdacht en op wiens ver zoek een minuut stilte in acht werd genomen voor de omgekomen colle ga's in de rampgebieden. De vergadering besloot dit jaar door het adviesbureau voor autogene las-techniek een lezing met demon stratie te laten geven en zo spoedig mogelijk weer een cursus hoefbeslag te organiseren. De tractoren cursus zal weer voortgang hebben. De voor zitter kon mededelen, dat de afdeling ten behoeve van de getroffen sme den 925 bijeen heeft gebracht, ter wijl staande de vergadering nog 70 kon worden afgedragen als bij drage van de echtgenoten der leden. Coöperatieve Boerenleenbank „Ritthem" had gunstig jaar De Coöp. Boerenleenbank „Rit them" hield in „Ons Dorpsleven" haar jaarvergadering, onder voorzit terschap van de heer H. M. v. d. Putte. Uit het financieel verslag van de kas sier bleek, dat de inlagen de terugbe talingen met ruim 55000.- hadden overtroffen en dat aan winst een be drag van 2182,56 bij de reserve ge voegd kon worden. Bij de bestuursverkiezing werden de zittende leden herkozen. De rente van spaargelden over 1953 In de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk te Kapelle hield mej. A. van den Bosse uit St. Michielsgestel een cau serie over het kerkelijk en het geeste lijk leven van de Hervormde gemeenten in het Zuiden van ons land. De collecte in de Ned. Herv. kerk te Ellewoutsdijk op de biddag voor het ge was bracht f 75.91 op. De leerlingen van de O.L. school A te Biervliet verkochten voor f 286 aan watersnood postzegels. Op de hoek van de Havenstraat- Markt te Terneuzen botste een wielrijd- ster tegen een personenauto. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. maar wel werd het rijwiel van het meisje zwaar beschadigd. De voorzitter van de Commissie ver gunningen personenvervoer heeft N.V. Auto-maatschappij Zeeland te Goes een tijdelijke vergunning verleend tot het onderhouden van een autobusdienst Bath RillandBergen op Zoom. De heer M. de Bruyne te Vlissingen is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Rotterdam. De Geref. mannenvereniging en jon gelingsvereniging te Vrouwenpolder ga ven vorige week een geslaagde gecom bineerde feestavond. FiU/U£TÖÜ\ door Mary Burchell De gedachte aan een berouwvolle Neil schonk haar buitengewoon veel voldoening, ja hielp haar zelfs door de moeilijkheid, om Lady Felling uit te leggen, dat ze liever deze avond nog huiswaarts wilde keren. „Met Neil mee?" vroeg' Lady Fel ling slechts, maar ze zag er zo zielig en terneergeslagen uit, dat Joanna zich verplicht achtte te verzekeren: „Heus, Lady Felling, het ls in het ge heel niet zoals u denkt. Ik ga terug met Neil, omdat dit de eenvoudigste manier is, maar hg betekent niets voor mij. Ik wilde, dat ik dit kon doen ge loven". „Kindlief, het zou niet bij me opko men om je voor leugenaarster uit te maken", antwoordde Lady Feiling ernstig, „maar ik begrijp niet in het minst wat er aan de hand is. Ik wil alleen maar dit zeggen: Maak alsje blieft Neil niet ongelukkiger dan hij al is geweest". Een ogenblik maakte verontwaar diging Joanna sprakeloos, want ze be dacht, dat het ongeluk toch vooral haar had getroffen en wel hoofdzake lijk door Neil's schuld. Uit -negen- heid voor de lieve gastvrouw o erwon ze echter haar wrok en zei eenvoudig: „Dat beloof ik u". „Blijf je niet eten?" „Och, Lady Felling; ik geloof <*at het voor ons allemaal beter is als ik dat niet doe". Lady Felling, in tweestrijd tussen gezond verstand en gastvrijheid, slaakte een diepe zucht. „Ik wil niet nieuwsgierig zijn", sprak ze, even Joanna's blonde haar strelend, „maar ik zou wel willen, dat je me een beetje meer vertelde". „O, dat zal ik ook, dat zal ik! Maar eerst moet ik Neil van iets overtui gen". riep Joanna heftig. „Daarom al leen wil ik nu met hem meegaan". Ze begreep, dat alles erg fantastisch en onwaarschijnlijk klonk en toen ze het onthutste gezicht van Lady Fel ling zag drong dat besef nog meer tot haar door. „Heel goed kindlief. Natuurlijk moet je doen wat je het beste vindt", zei de oude dame en Joanna was er zeker van, dat haar gastvrouw zoveel moge lijk, hoewel niet met onverdeeld sue. ces, trachtte geen koeler toon aan te slaan. Nog meer moeite kostte het Joanna, om Roger's vragen en protesten af te weren. Hg weigerde te geloven, dat de reden voor haar vertrek een andere kon wezen dat het gevoel niet langer kon wezen dan het gevoel niet langer „Trek je toch niet zoveel aan van wat Neil zegt", betoogde hij dringend. „Niemand anders vindt het van veel belang". „O, jawel, heus", antwoordde Joan na. „Maar ik vlucht niet uit geraakt heid of wanhoop, Roger. Er is iets, dat Ik wil ophelderen". „Maar kan lk dan niets voor je doen?" hield hg aan. „Moet je dan per sé met Neil meerijden „Jaja zie je, want hg vertrekt juist vanavond per auto en dat leek me de gemakkelijkste manier". „Maar beste Joanna, als dat alles is! Ik kan ook wel een auto op de kop tikken en je thuis brengen". „Neen, neen!" riep ze, als het ware bezeten door de Idee. dat Neil zo gauw mogelgk door Auriel moest worden overtuigd nu hg nog in een tamelijk handelbare stemming verkeerde. „Neen, Roger, ik heb alles goed over dacht. Laat me doen zoals ik wil". Een ogenblik scheen het dat hg, evenals Lady Feiling, moeite had, in Joanna te bïgven geloven, maar zijn natuurlgke edelmoedigheid deed hem dat gevoel overwinnen. „O, ik wil niet tussenbeiden komen als je heus doet wat je graag wilt", zei hg tenslotte, „maar laat je vooral niet verder dopr Neil overstuur- brengen. Be begin te geloven, dat mgn idee om hem met 't weekeinde hier te laten komen niet erg gelukkig is geweest". Joanna kon moeilgk anders dan dit in stilte beamen, maar het was nu te laat voor spgtbetuigingen. Gelukkig was het nogal moeilgke afscheid weldra achter de rug. Neil's gebruikelgke zelfbeheersing bleek daarbij van veel nut en eindelgk reden ze, tot Joanna's onuitsprekelgke op luchting, het hek van Felling Court uit. Haar restte nu nog slechts zgn gezelschap tot Londen zo goed moge lgk te verdragen. Aan vankei gk bleef hg zwijgen, maar na enige tgd zei hg: „We zul len ergens onderweg stilhouden om te eten. Jk vrees, dat ik je van je mid dagmaal beroofd heb". (Wordt vervolgd.) SchooIwandeKochten Ook dit jaar zullen te Oostburg weer wandeltochten worden gehouden voor de leerlingen van de scholen ln W. Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvoor steeds grotere belangstelling bestaat. Als datum wordt aangehouden 27 Ju ni a.s. is vrijbigvend vastgesteld op 2.50% voor leden en 2,45 voor niet-leden. De voorz. hield tenslotte een causerie waarin hg de betekenis van de plaat- selgke boerenleenbanken in het alge meen en de Coöp- Centrale Raiffei- sen Bank in het bgzonder uiteen zette. „Het heilig experiment" naar Vlissingen. Voor de Z.V.U. en het Nut geeft de Haagse Comedie op Maandag 23 Maart in het Concertgebouw een op voering van het toneelspel „Het hei lig experiment" van Fritz Hochwal- der in de vertaling van Victor van Vriesland. Jaarprogramma E.M.M. vastgesteld. De Middelburgse Athletiek- en Handbalvereniging E. M. M. hield haar jaarvergadering in restaurant Wöhler. Nadat de jaarverslagen wa ren goedgekeurd, bracht de kascom- missie verslag uit over de zeer over zichtelijke administratie van de pen ningmeester. Helaas bleek er over 1952 een nadelig saldo te zgn van 183,83, zodat er drastisch bezui nigd moet worden. Er moet echter nog een afrekening komen van het Ned. Handbalverbond, Het bestuur ziet er na de verkiezing thans als volgt uit: voorzitter de heer H. J. Teyn, secretaresse mej. E. K. Ludikhuize, penningmeester de heer v. d. Hooft en leden mej. A. Wolders en de heer P. Koster. De T. C. athle tiek wordt gevormd door de heren J. v. d. Voorde, C. Heystek en P. Koster, de T. C. handbal door de dames A. Wolders en D. Witte en de heren H. J. Teyn, J. Wisse en C. Wolf. Het jaarprogramma luidt als volgt: 28 Maart Singelloop, 2 en 3 Juni onderlinge wedstrijden, Juli eerste deel Zeeuwse kampioenschappen, 26 Juli internationale wedstrijd, Mei scholierenwedstrijden, 12 September Singelestafette. Voorts bestaan er plannen voer een schoolhandbaldag en een jeugdtournooi-handbal. Eindles motorencursus te Middelburg In tegenwoordigheid van vele ge nodigden, onder wie de heer G. H. Verstraaten, chef practische oplei ding der K.P.M., werd m de Tech nische school te Middelburg de eind les gehouden van de cursus in moto renkennis, welke de afgelopen winter door de directeur der school, de heer E. Visscher, is gegeven. Voor het groot-diploma slaagden: A. Simpelaar, W. C. S. Spierens, A. W. Waardenburg, P. Tange, N. van Leeuwen, allen te Middelburg: L P. Imanse en J. W. A. Matthgssen te Goes; J. A. Bieze, L. P. J. Koster, H. M. Roeting, J. J. Elich, allen te Vlissingen; W. F. J. Boussen te LJzendgke; J. Nagelkerke te Bergen op Zoom; N. de Kok te Krabbendg- ke; D. Pasalbesay te Breskens; J. A. C. Tahahatu te Koudekerke; Ph. A. Gilbert te Haarlem; J. P. van den Berghe te Koewacht; J. J. M. Kou- gzer te Zierikzee; C. L. v. d. Wekken te Kerkwerve en A. J. Cerfen te Al melo. Voor het klein-diploma slaagden: P. R. Walter, E. Segbel, R. de Vries, C. J. de Plaa, allen te Middelburg; A. J. Aspeslagh, P. W. F. Leertou wer te Vlissingen; M. Schat te Elg- gekerke; H. J. de Lgser te Breskens; H. Nieuwenkamp te Alkmaar: J. I. J. Maat te 's-Heer Arendskerke; E. L. Samu-Samu te Koudekerke; J. Kloet te Serooskerke (Sch.); J. Bun ders te Den Haag; W. van Mosse- velde te Terneuzen; L. W. A. Minne- boo te Souburg en A. L. H. Kempees te Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7