KAPPIE EN HET DRIJVENDE WOUD De Rode Kruis liga koopt de nodige hulpgoederen C Klanken uit de aether J JACHT NAAR ERFENIS VAN 200 MiLLIOEN GULDEN LEZERS SCHRIJVEN MAANDAG 16 MAART 1953. PROVINCIALE ZEEUW8B OOXJ RANT 1 KRACHTEN WERDEN GEBUNDELD Plan voor textiel, voor prefabs en landbouwgereedschap (Van onze Haagse redacteur). DEN HAAG, Maart In 1945 maakte kolonel Reynolds voor het eerst kennis met ons land. Met het Canadese leger hielp hjj mede Ne derland te bevryden van het juk der Duitse bezetting. Thans Is hy er voor de tweede keer en opnieuw zet hy zyn krachten in om onze vy- and thans onze erfvijand het water te bestryden. Hy heeft zyn bivak opgeslagen by het Rode Kruis in Den Haag en werkt er met een bewonderenswaardige yver aan zijn byzondere opdracht. Op een vry laat avonduur had h(j gelegenheid ons te ontvangen en iets te vertellen van de wyze, waarop de Rode Kruisverenigingen in de verschillende landen Nederland steunen. Deze Canadees, een uiter lijk rustige man, die weet wat hy wil, met nog altyd iets van het mi litaire in zich, is naar ons land gestuurd door de Liga van Rode Kruis verenigingen, teneinde in samenwerking met het Nederlandse Rode Kruis de aankopen ten behoeve van de watersnoodslachtoffers te coördineren. geregeld overleg met de overheid ge pleegd wordt. Plannen Ei zijn plannen voor deze aankopen opgemaakt, zij het, dat zij nog niet hun definitieve vorm .hebben aangeno men. Dit is vooral het werk geweest van kolonel Reynolds, die daarby ui teraard nauwkeurig rekening moest houden met de behoeften. Het eerst is nagenoeg gereed gekomen een zoge naamd textiel-plan, gebaseerd op de woningvoorziening van 12.000 gezin nen. bestaande uit 60.000 personen. Zodra geëvacueerde gezinnen in het rampgebied zijn teruggekeerd, wordt een textielpak'ket uitgereikt. Daarme de blijft het Rode Kruis binnen de grenzen van zfln doelstelling en bin nen die, welke door internationale conventies zijn gesteld, namelijk de verstrekking van goederen die dienen tot dekking van de persoonlijke be hoeften. Er is geschat, dat men o.a. zal no dig hebben 116.000 eenpersoons la kens, 72.000 tweepersoons lakens, 106.000 kussenslopen 144.000 bad handdoeken, 120.000 washandjes, 36 000 vaatdoeken, 12 000 dweilen en verder grote aantallen dekens van al- Er Is veel. heel veel geld nodig. Het Nationaal Rampenfonds zal aan de getroffenen bepaalde bedragen uitke ren, onafhankelijk van de mate van de geleden schade, met welk geld de be trokkenen een deel van hun aankopen kunnen betalen. Op het ogenblik is ■nog in studie, hoe dit alles precies ge regeld zal worden. Tweede groot bedrag Behalve het Nationaal Rampenfonds is er nog een tweede groot bedrag be schikbaar. Het is samengesteld uit de sommen, die de Rode Kruisverenigin gen in de afzonderiyke landen ten be hoeve van de Nederlandse waters noodslachtoffers aan de Liga van Ro de Kruisverenigingen ter beschikking hebben gesteld. Deze bedragen zijn geschonken, zo vertelt de heer Rey nolds, in de vorm van credieten. Tot het bedrag van deze credieten kan de Liga dat is de in Genève zetelende internationale organisatie van lande lijke Rode Kruisverer' '•igen - in die verschillende landen ^deren kopen, die dan vla het Nederlandse Rode Kruis onder de getroffenen worden gedistribueerd. Een gelijke gang van zaken is ook gevolgd, toen in Italië door de over stroming van de rivier de Po grote materiële schade werd aangericht en verscheidene mensen dakloos werden. Het Nederlandse Rode Kruis schonk toem het onder de Nederlandse bevol king ingezamelde bedrag- in de vorm van een crediet aan de Liga, die er hier te lande voornamelijk geconden- see-d" melk, ingeblikt vlees en choco lade voor kocht. Voor de Nederlandse slachtoffers zal nu dus in het buitenland gekocht worden, of laten we liever zeggen hoofdzakelijk in het buitenland. Een moenlijkheid daarbij is. dat onze nati onale economie daarbij ni«t in de war gebracht mag worden. Vandaar dat Officiële publicaties MIDDELBURG. KEURING TREKHONDEN. B. en W. van Middelburg maken be kend. dat de jaarlijkse keuring van trek honden in deze gemeente zal worden ge houden op 25 Maart 1953 te 9.30 uur in de graanbeurs op de Dam. Belanghebbenden dienen hun honden met de kar of karren op die datum aan een keuring te doen onderwerpen. Middelburg. 10 Maart 1953. MIDDELBURG. INLICHTINGEN UIT HET KIEZERS- REGISTER. De burgemeester van Middelburg brengt op grond van artikel D 5 der Kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezers- registei kunnen worden verstrekt, waar uit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of nie» behoor lijk is opgenomen. Op grond van artikel D 6 der Kieswet is een leder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vragen. Middelburg, 10 Maar. 1953. MIDDELBURG. DRANKWET. HOTELVERGUNNING AANGEVRAAGD. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, 1at door M. C. van der Vliet, wonende te Middelburg, aan Gede puteerde Staten van Zeeland een hotel vergunning is aangevraagd voor het per ceel tationsstraat 2/4,6. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van de vergunning be zwaren bij hen indienen. Middelburg, 12 Maart 1953. VLISSINGEN. HINDERWET.. VERDAGING DER BESLISSING OP VERZOEKEN OM VERGUNNING. B. en W. "an Vlissingen, gelet op de verzoeken, onder dagtekening van resp. 19 en 26 Januari 19S3, ingediend door C. J. VAN HAASTERT te Vlissingen. waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van hout en metaal, waarin zullen worden geplaatst een zaagmachine en een slijp- en schuurmachine, welke worden gedreven door een -motor van resp. 3 en 1 P.K., in een lokaal van hel schoolgebouw aan de Glacisstraat 109; J.^HUYSMAN te Vlissingen, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het op richten van een timmerwerkplaats, waar in zullen worden geplaatsi een gecomb' neerde zaag-, schaaf- en boormachine, een vandiktebrnk. een zaagmachine en een lintzaagmachine, welke worden ge dreven door een electromotor van resp 3.75. 0.75 en 0.50 P.K., in het perceel Gla cisstraat no. 47; overwegende, dat de beslissing op deze verzoeken niet kan worden genomen bin nen de termijn, bepaald in art. 8, eerste lid der Hinderwet, op grond dat het tech nisch onderz iek nog niet is beëindigd gelet op art. 8, tweede lid der Hinder wet. besluiten: de beslissing op voormelde verzoeken te verdagen. Vlissingen, 6 Maart 1953. Kolonel Reynolds, die voor de Liga van Rode Kruisverenigingen tn ons land de aankoop van goederen ten be hoeve van de watersnoodslachtoffers regelt. lerlei soort, matrasonderleggers, ta fellakens, badhanddoeken, babylaken tjes en -slopen. Voorts is men bezig met een plan voor aankoop van prefabricated hui zen. Waarschijnlijk zullen vflf of zes landen voor de levering van deze genormaliseerde maar in details ver schillen tonende huizen ln aanmer king komen en zullen deze landen ook elk een architect sturen, die ln sa menwerking-met het departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting aan het plaatsen van de pre-fabs, dat doorgaans door de bevolking zelf kan geschieden, leiding kunnen geven. Tenslotte is een voorlopig „agra risch plan" opgesteld, dat voorziet in de aankoop van landbouwmachines, werktuigen en gereedschappen, o.a. 250 eggen. 350 naaimachines, 500 (naaimachines, 2000 hooivorken. 2000 mestvorken, 1500 handzagen. 25 zo genaamde combines, 50 melkmachi nes 27 tractoren op rupsbanden, 1000 snoei scharen, 4000 nijptangen, 500 snoeimessen, 200 aardappelsorteer machines, enz enz. Verheugende steun Van het begin af is het zeer ver- 2 Beer ging de grens over Aan de Israëlisch-Jordaanse grenH heeft zich oen merk- .1 waardig grensincident voorge- daan. Twee beren, een manne- tje en een vrouwtje, hadden kans gezien uit de dierentuin van Jeruzalem te ontsnappen, l Het vrouwtje kon door de Is- Z raëlische politie worden gevan- gen, maar niet voordat zij een ezelin had verslonden! Het mannetje slaagde er echter in over de grens naar Jordanië te 2 ontkomen, waar het Arabische Z legioen de achtervolging heeft Ingezet. De Israëlische autorl- teiten hebben onmiddellijk de gemengd Israëlisch-Jordaanse 2 wapenstilstandscommissie van .j. 2 het incident op de hoogte ge- steld en aan de officieren der Verenigde Naties verzocht, de „schender van de grens" aan Israël terug te geven, zodra 2 het Arabische legioen de vluch- teling heeft gevangen -ï- heugend geweest, hoe het buitenland I Nederland te hulp snelde, toen één fa- tale stormnacht rouw en ellende bracht over duizenden gezinnen. Ook I de Nederlanders zelf hebben gegeven i nog met een ongekende offervaardig heid. Thans komt er ook tekening in de wijze en de mate. waarin de ver schillende nationale Rode Kruisvere nigingen door middel van de Liga meehelpen om de nood- te lenigen. Wat uit de inzamelingen reeds is ver strekt, zal niet in mindering worden gebracht op wat uit de aankopen van de Liga wordt geschonken. Kolonel Reynolds is bijna dag en nacht in het' gebouw van het Neder landse Rode Kruis te vinden. In sa menwerking met het Nederlandse Ro de Kruis en in overleg met de rege ring verricht hij er een omvangrijke arbeid, waarvoor Nederland hem dankbaar mag zijn- DOCUMENTEN WAREN ZOEK Zuid-Afrikaanse nazaten van Jan Gerrit Bantjes roeren zich Duizenden Zuidafrikaners verheugen zich op het ogenblik ln liet vooruit zicht, dat zij eerlang miliioeneti te verdelen zullen krijgen uit de erfenis van de Nederlander Jan Gerrit Bantjes, die In 1780 overleed, na ln een urbeidzaam leven eigendommen vergaard te hebben ln de Nederlanden en ln Frankrijk. Santjes moet, ais de verhalen waar zijn, die hier op het ogenblik circuleren, niet minder dan 200 millloen gulden hebben nu grinten. Het is te verstaan, dat de Zuldafrikaunse afstammelingen van deze rykaard zich hebben georganiseerd om alsnog een deel van de bult ln de wacht te slepen en het is al evenzeer begrypelijk, dat een populair weekblad als „Die Landstem" alle bijzonderheden publiceert onder de vette vlerkolnrnskop: ,,'n Fortuin is op die spel Vermiste dokumente uitelndeiyk gevind?" Hulp voor slachtoffers De stormramp van 1 Februari heeft velen van het leven beroofd, maar nog veel meer mensen, die er het leven afbrachten, hebben alles, wat ze bezaten verloren. Overal in de wereld was men met de slachtoffers begaan en er werd gedaan wat moge lijk was om te helpen. Er werden zelfs zoveel kleren ingezameld, dat men er nu geen raad meer mee weet Maar heeft men zich wel eens be dacht, dat er ook mensen zyn, die altyd in staat zijn geweest te kopen, wat zij nodig hadden en die er nu maar niet toe kunnen kumen naar de uitdelingsplaatsen te gaan? Of die, als ze gingen, daar geschrokken zyn van de toestand, die er heerste? En heeft men ook al eens gedacht aan de slachtoffers, die door afwe kende lichaamsvormen of afmetin gen niet geholpen konden worden omdat niets hun past? In het buitenland is ruim 60 mil lloen gulden ingezameld voor de slachtoffers- Zou men daaruit laatst bedoelde mensen nu eens niet kunnen helpen door hen een vergoeding in geld te geven? Omdat anderen ge bruikte artikelen krygen, zou men de uitkering bijv. op 50 a 60 pet. kunnen bepalen. Misschien kon'den ze dan een verschoning, een reserve- costuum, een jas of een paar schoe nen kopen. Want als ze daarvoor hun allerlaatste geredde geld moeten aanspreken, is er niets meer over wanneer ze straks weer een eigen woning kunnen betrekken. M. De bus zonder passagiers Na de ramp van 1 Februari jl. hebben de Nederlandse Spoorwegen een dienst tussen Vlissingen en Goes onderhouden met treinen om de twee uur naar Goes en om het uur naar Arnemuiden. Deze dienst voldoet goed. De N.V. Stoomtram Walché- ren echter heeft op de lijn Stad-Sta- tion Vlissingen de oude dienstrege ling gehandhaafd, met het gevolg, dat dit een „dode" tfjn is geworden. De trein, welke tevens aansluit op de boot van Breskens, vertrekt vijf mi nuten voor het hele uur en de bus verlaat het Bellamypark vijf vóór of vy'f over het hele uur met soms enkele passagiers voor trein of boot. Maar als de bus op het Stationsplein aankomt zyn trein zowel als boot vertrokken en de bus vertrekt clan weer meestal leeg naar de stad. Wanneer echter de bus om vijf minu ten over het halve uur van het Bella mypark zou vertrekken, zodat er wel aansluiting is, dan is daar de bus Vlissingen-Middelburg via Oost-Sou burg, welke trein- of bootpassagiera meeneemt. De stadsdienst rijdt ech ter maar met enkele passagiers uit het nieuwe stadsgedeelte. Waarom nu geen enkele kleine wij ziging in de dienstregeling aange bracht, opdat de bus steeds voldoende passagiers kan meenemen? Het kost de Stoomtram Walcheren op die ma nier handenvol geld, terwijl het niet nodig is. Vlissingen S. DE VOS Dr. N. Waterman 70 jaar Di N. Waterman, die zich sinds 1919 als bioloog by het Nederlands Kankerinstituut te Amsterdam aan het kankeronderzoek heeft gewijd, zal Dinsdag 17 Maart a.s. de leeftyd van 70 Jaar bereiken. Ingevolge de regle menten van het instituut zal hy per 1 April a-s zijn runctie en daarmede zijn actieve wetenschappelijke arbeid voor een deel moeten neerleggen Dr. Waterman zal zijn kennis en ervaring, zij het op een meer beschei den schaal, nog als adviseur ln dienst van het kankerinstituut kunnen bly- ven stellen. Gevraagd naar de stand van de vooruitzichten van de doorgronding en genezing van kanker, antwoordde dr. Waterman: „Ondanks de grote vooruitgang in onze kennis aangaan de de kanker en de vermeerdering van therapeutisch kunnen, blijft de toe stand nog zorgelijk". Eden terug naar Londen Min'ster Eden is Vrijdag uit New Vork naar Londe- vertrekken. Hij zei- de, dat zyn bezoek aan Amerika het meest constructieve en het nuttigste voor het oplossen der gemcenschap- neiyke wereldproblemen was geweest, dat hij ooit aan de Verenigde Staten had gebracht. In St. Annaland worden pogingen in het werk gesteld om een Her vormde Knapenvereniging op te rich ten. Minister Luns legde basis van vertrouwen. De minister van buitenlandse za ken, mr. J. M. E. H. Luns, die Don derdagmorgen na een veertiendaags verbiyf in Amerika in ons land is teruggekeerd, heeft o.m. verklaard dat de Amerikaanse regering grote waarde hecht aan een Europese de fensiegemeenschap. Niet slechts uit militaire overwegingen, maar ook omdat er een definitieve verzoening uit zou blijken tussen Frankrijk en Duitsland. De minister meende te kunnen zeg gen, dat de door hem met o.a. pre sident Eisenhower gevoerde bespre kingen een basis van vertrouwen hebben gelegd als bekrachtiging van de onlangs gelegde punten, welke Nederland en Amerika binden en waarvoor zij in geallieerd verband een oplossing zoeken. Verzwijgen Russen ernstig ongeluk Volgens „de vereniging ter bestrij ding van onmenselijkheid" zou zich op 28 Februari in de uraniummynen van Aue, die door de Sowjetnissische Wis- muth-maatschappij worden geëxploi teerd, een ernstig ongeluk voorgedaan hebben als gevolg waarvan 60 mensen om het leven gekomen en 120 gewond zouden z|jn- Een mijngang zou onder gelopen zyn. Het heet, dat een paar belangrhke documenten, waaronder een allesbe- alissende doopzegel, in Nederland ziin ontdekt en dat ait de kangen voor de afstammelingen in Zuid-Afrika aan zienlijk heeft vertjeterd. Een der zonen van Bantjes (óók een Jan Gerrit) heeft zich in 1755 ln dienst van de Oost-Ind:sche Com pagnie in Paarl, nabij Kaapstad, ge vestigd. Zijn nakomelingen hebben nu reeds honderd jaar lang geprobeerd, een deel van de millioencn te krygen Maar dat is een moeilijk karwei. Om te beginnen is de Zuidafrikaanse Jan door A. KAPTEIN. Gerrit drie keer getrouwd geweest en vraag niet, wat het nu aan hoofd brekens kost om zijn stamboom op te stellen! Want er zqn natuurlijk veel mensen, die 'n graantje willen mee pikken en derhalve graag beweren, dat zij de kenmerkende familietrek ken van de Bantjes vertonen Het verhaal gaat dat de Neder landse Bantjes reeds lang dood was, alvorens zijn zoons en zijn dochter ervan in kennis werden gesteld, dat zy een aantal millioenen rijker waren geworden. Maar h»t geld schijnt hun nooit te z|jn uitbetaa.d, omdat er do cumenten ontbraken. Voor de Afri kaanse tak van de familie kwam er nog een moeilijkheid by. Bantjes had namelijk in zijn tesfament bepaald dat zyn rijkdommen aan de Neder landse tak zouden vervallen, indien de Zuidafrikaanse nakomelingen niet binnen honderd Jaar hun erfportie kwamen ope'sen. In 1880 is er een van de Zuidafrikaanse nazaten naar Nederland gereisd: htj zou er in ge slaagd z(jn. uitbetaling aan de Neder landse nazaten te voorkomen. Intussen bleven maar altoos de ge wichtige documenten zoek. En nie mand kreeg een cent. ThnnF echter gloort er e i sterke hoop in de har ten der Zuidafrikaanse afstammelin gen. Uit Nederland ls bericht ontvan gen, dat het doopzegel en andere stukken van overtu'ging uit het stof der eeuwen zijn opgedolven. Tweehonderd rniiliocn gulden staan op het spel. In Zuld-Afnka snuffelen honderden mannen en vrouwen ln oude doopboeken en familiepapieren om te zoeken naar bloedverwantschap met wylen Jan Gerrit Bantjoe. Villa Drusmet te Grotta Ferrata (Ita lië). de woning van ex-koning Faroek en zijn gezin, trekt immer grote belang stelling. Thans, door'de op handen zijnde scheiding tussen ex-koningin Narriman en haar echtgenoot, had de villa meer .dan ooit de aandacht van de voorbijgangers, journalisten en persfotografen, die hst Faroek onmo gelijk maakten eens rustig in zyn tuin te wandelen. Hij liet daarom matten als muur om zijn tuin heenzetten, zo dat hij voortaan ook in de tuin zich zelf zou kunnen zijnDe Italianen zouden echter geen Italianen zijn als ze niet op ingenieuze wijze hel hoofd hadden geboden aan deze „tegenslag"; een kijkgaatje, dat naar behoefte ge opend en gesloten kan worden zorgt ervoor, dat de belangstellenden niet sterven van ni»nnvuvi-i-»,!.-:»! MAANDAG 16 MAART. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. .13 Gram. muziek. 7.30 Idem 8.00 Nieuws- en weerberichten 8.18 Gram. muziek. 9.00 ..Onder de pan nen", hoorspel. 920 Gram. muziek. (Om 9.35 Waterstanden.) VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10 20 Voordracht. 10.40 Voor de zieken. 11.40 Sopraan en piano. 12.0U Gram. muziek. 12.15 Lichte muziek. 12.30 Land- en tumbouwmededtlingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Dans muziek. 13.55 Voor de Middenstand. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Strijkkwartet. 14.45 Gram. muziek. 14.55 „Zo zijn we niet ge trcuwd". hoorspel 16.15 Militaire kapel 16.45 Voor de jeugd. 17.15 Gram. muziek 17.30 Orgelspel. 17.50 Militair commen taar. 18.00 Nieuws. 18.15 rianospel. 18.30 Parlementair overzicht 18.4F Voor de jeugd. 19.45 Regeringsuitzending. Ir. J C. Friederich: „De bestrijding v-an ziek ten. plagen en onkruid in de vlasteelt' 20.00 Nieuws. 20.05 „In Holland staat een huis", hoorspel met muziek. 20.35 Aether- forum. 21.10 Dansmuziek. 21.30 ..Het wel vaartsplan van het N.V.V.". causerie 21.45 „Voor en achter het voetlicht", 'uit zending gewijd aan het toneel 22.05 Ra dio Philharmonisch Orkest, soliste en groot mannenkoor. 23.00 Nieuws. HILVERSUM H. 7.00—24.00 NCRV NCRV; 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek 7.16 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.23 Gewijde muziek. 8.45 Gram muziek, a.00 Voor de zieken 9.30 Voor de vrouw, cital. muziek. 10.3i DINSDAG 17 MAART. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 PRO. 8.00—24.00 A /Ru. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 3.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Sionsliederen. 9.25 Voor de hulsvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Mevr. Dr. D. M. E. A. J. Stork—van der Kuyl: „Enkele sociologi- ea 9.35 Gram. muziek. 10.00 Planore I sche beschouwingen over Drenthe .30 Morgendienst. 11.00 Gram I ziji bewoners: De Drentse boerin in be ll.15 Gevarieerd programma j drijf en gezin". 11 30 Voor de zieken. 1200 12.26 Voor boer en tuinder 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgel concert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws 13.15 Surinaamse volksmuziek. 13.45 Gr muziek. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram muziek. 14.45 Voox de vrouw. 15'l5 Gram muziek- 16.00 Bijbellez.ng. 16.30 Viool en piano. 17.00 Voor de kleuters 17.15 Gram muziek voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzenclng: Drs. R Kool: „Surinaamse producten voor Ne derland". 18.20 Sport- 18.30 lammondor- gelspel. 13.45 Engelse les. 19.00 Nieuws- en weerberichten- 19.10 I ichte muziek 1930 „Volk en Staat", causerie. 19.45 Ac cordeonorkest. 20 00 Radiokrant. Volksliederen 20.50 „Hei :n keert terug' hoorspel. 21.40 Gram. muziek. 21.45 7ang recital. 22.05 Rijkdom ondeT d grond aardolie' causerie. 22.1-5 Geestelijke lie d en. 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-berichten. 23.15 Man en vrouw causerie. 23.30—24.00 Gram. muziek. Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbi mededelingen. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Gram. muziek 12.50 Reportage van de opening van dr 60e Jaarbeur® in Utrecht door Z.K.H. Prins Bcrnhard. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Metropoie Orkest 14.00 ..Zeg eens. Amerika14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 .rram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. muziek en reportage. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. muziek. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: D. van der Meulen: „Arabi Toekomst". 19.00 Paris vous parle. 19.J5 Hammondor- 20-20 j getspel. 19.20 Reportage of gram 19.25 Pianorecital. 20.00 „Beurzen Openl Dij ken Dicht". 20.05 Nieuws. 20 10 Geva rieerd programma 2120 Lichte muziek. 21-40 Mededelingen. 21.45 Lichte muziek. 21.55 Dansmuziek. 22 35 Buitenlands over zicht. 22.5C Gram muziek 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Gr. muziek. 35. Vóórdat Kappie goed en wei begreep wat er ge beurde. haaide de agent een rinkelende handboei tevoorschijn en sloot die om Kappies polsen met een voldane klik. Kappies bloeddruk steeg enige atmosferen. „Dit ls ja te mal!" riep hij. ,Jk ben een eerlijke burger, man! Je kunt me niet zo maar arresteren!" „Kan ik dat niet?" smaalde de agent, strijdlustig zijn snor vooruitstekend. „Hombre! Dan moet je eens oplet ten!" En hij blies op zijn polltlefluitje. dat Kappies oren tuitten. Dadelijk kwa men agenten aangesneld, die instictmatig voelden, dat er iets te arresteren viel Zb verleiden Kappie dat alles, wat hij nog zou zeggen, ter terechtzitting tegen hem kon worden gebruikt en wierpen hem vervolgens vakkundig in een gevangeniswagen. Wat Kappie over deze behandeling zei, zou zeker tegen hem gebruikt kunnen worden.... En irftussen zat de oorzaak van al deze moeilijk heden. koning Houmejasvas, rustig op zijn troon en decoreerde de krijgers, die zich bij de bezetting van de kade hadden onderschelden. En hy hield hier nas mee op toen de schatbewaarder Tinky kwam vaai schuwen, dat de voorraad lint was uitgeput HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuw». 7.10 Gram muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. /.30 Gram. mu ziek. 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muz.ek. 9.00 Voor de huis- vrouv9 35 Gram. muziek. 9.45 ..Lichtba ken". causerie. 10.00 "oor de kleuters. 10 '5 jram. muziek 1100 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio 12.00 Angelus. 12.03 Me tropoie orkest. 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen. 12 33 Gram. muz.ek. 12.55 Zonnewijzei. 13.00 Nieuws en kath. nws. 13.20 Acturlitelten. 13.25 Amusementsmu ziek. 13.55 Gram. nuziek. 14.00 Kamer orkest en solist. 14.55 Gram. muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 ..Ben Jt zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16 30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Feitcitaties voor de jeugd. 17.45 Regerlngsui* ending; Di. E. M. Newton: „Handel en bedrijf In de Ne derlandse Antillen". 18.00 Harnmondor- gelspej. 18.20 Sportpraaije. 18.30 „Dit is leven", causerie. 18.45 Gram. muziek. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. muziek. 19-15 Ui» hot Boek der Boeken. 19.30 Gram. muziek. 20.2'- Lij densmeditatie. 21.30 Omroeporkest en solist. (In de pauze: Gram. muziek). 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3