Gat in havendijk van werd Vrijdag gesloten Burghsiuis Zeeuwse Almanak EMU" VITAMINEN NÜ BINNEN IEDERS BEREIK! Agenda GORSSELSE DAMES BREIEN VOOR GEADOPTEERD BRUINISSE N.V.ThGEBR. POLAK (fipka Zioin Zljpe PROVIN 01 ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 14 MAART 1953 GUNSTIGE BERICHTEN VAN SCHOUWEN. Zinkstuk in Westhavendijk van Zierikzee bleef op zijn plaats Van het Schouwse „waterfront" werden gisteren gunstige berich ten gemeld, waarvan het belangrijkste wel is, dat het gat in het ha ventje van Burghshiis thans is dicht gekomen. Men heeft hier een dam tot stand weten te brengen van rijshout met zand en stenen, die een flink stuk boven hoog water uitkomt. De situatie is nog wel niet zo, dat men achter deze dam veilig kan leven en werken, doch dat zal wèl het geval zjjn als de dijk goed is afgewerkt. Het droogvallen van de Burgh-Westlandpólder ligt nu in het verschiet 1 De dichting van dit gat betekent, dat in deze polder geen water meer uit de Oosterschelde binnen kan stro men, althans niet rechtstreeks. Wel is er nog een communicatie met de pol der Schouwen en dus ook met de Schelphoekvia het gat bij de vier. sprong in de Meeldijk. Nu echter de dijk van het haventje gesloten is, le vert het dichten van dit gat in de Meeldijk weinig moeilijkheden meer op, omdat immers de grote stro ming naar de Oosterschelde via het hayengat verdwenen is. Men kan yoor de Burgh-Wcstlandpolder dus wéér betere tijden verwachten! DE HAVENDIJK. Het tweede gunstige bericht kwam uit Zierikzee, waar men nog steeds bezig is te pogen om de Westhaven dijk op snelle manier te sluiten. Er Ambtenaar zou gemeente gelden verduisterd hebben Door B. en W. oneervol ontslagen Aan de 42-jarige J. A. L., ex-ser- geant-majoor van de Kon Marine, - thans derde ambtenaar ter secretarie van Arnemuiden, is door B. en W. van deze gemeente gisteren met on middellijke ingang oneervol ontslag verleend. L. zou zich hebben schuldig gemaakt aan verduistering van ge meentegelden en vervalsing van be scheiden. Naar wij vernamen, gaat het hier om. verduistering van gelden uit de legeskas, welke de betrokkene sinds het najaar van 1951 onder zijn be rusting had. Het bedrag, waarvoor de gemeente benadeeld is, zou niet groot zijn. Hangende het justioneel onderzoek, konden nog geen nadere mededelingen worden gedaan. trekkersbijeenkomst te Axel In de jeugdherberg „Bleye-Haghe" te. Axel zal Zondag 15 Maart een in ternationaal trekkerspad worden ge opend in samenwerking met de jeugd herberg te Moerbeke (B.). Deze bij eenkomst zal worden opgeluisterd dejr de „trekkersreus" Toon en een 'trekker met trekster uit 't jaar 2000. In Axel worden voorts volksspelen en volksdansen opgevoerd na een ge zamenlijk middagmaal Advertentie praat. gezond en algenezend voor de huid BALSEM - POEDER - ZEEP DE SFEER VERVLOOG... De gelaten van het groepje reizi gers, dat aan de havenkade van Tho- len het naderende vissersbootje de „Yerseke 53" gadesloeg, weer spiegelden een soort berustende te vredenheid. De laatste étavpe van veelal lange reizen was in zicht en zonder mopperen beklommen zelfs vermoeide, keurig geklede dames de smalle loopplank om een onderko- men te zoeken in het nauwe stuur, hutje, of in het voorondertje, waar een fornuis de temperatuur van heet tot smeltend" maakte... Het bootje zou om half zeven ver trekken. De elementen hadden het anders bepaald Het tij was te laag en het werd negen uur, alvorens deze geïmprovi seerde veerboot de reis naar Yerseke kon aanvangen. In die enkele uren werd het duidelijk, dat toch vaak „de omstandigheden de mens maken", want daar, in die stuurhut, waar de duisternis dieper en dieper werd, en in .hst vooronder, waar de tempera tuur hoger en hoger werd, herleefde de trekschuit-sfeer! Geen gesloten, stuurse gezichten van mensen in een tram op Maandag morgen, geeii heren-achter-kranten, mat mensen, arme en rijke, deftige en „gewone", die een gesprek vjisten te voeren. Een modieus geklede da me, gezeten op een wankele, in de scheefhangende schuit achterover leunende stoel, die iets tintelends in de conversatie bracht; een eenvou dig soldaat, die somber deed over zii superieureneen jeugdige inge zetene van Yerseke met zwarte krul len en een spits tongetje, enkele spotzieke persmensen, de schipper en zijn maat en nog enkele andere, wat minder op de voorgrond, treden de figuren, die derhalve een prettige achtergrond vormden. Een onmis baar Jilankbord Om negen uur dan raakte de boot los en zoefde even later met ploffen- de motor over de duistere Ooster schelde Met aan boord passagiers, die. opgewekt vAsten te blijven en die in Yerseke blijmoedig In de auto's klommen, welke de zorgzame schip per had gerequireerd. En met zich brachten zij in die moderne vervoerr, 'delen nog iets van d,e trekschuit-sfeer, welke ech ter geleidelijk vervloog. Niet bestand tegen comfort, snelheid en benzine- y 'aampen werden gisteren geen bakken neerge laten, doch in de buurt van de reeds gezonken bakken, liet men een zïnk- stukje neer van ongeveer 20 x 30 m2, in de richting van het dwarsdijkje, Dit zinkstuk bleef op zijn plaats, zodat er voor een snellere dichting van de Westhavendijk weer hoop is gekomen. De afgelopen week is ondanks enkele tegenslagen voor de droog making van Schouwen-Duiveland niet gunstig geweest: het gat bij Viane werd gesloten, evenals dat bij Schel- desluis, de Jong-Dreischorpolder ging dicht en nu weer Burghsiuis, Welis waar moet de slag om Schelphoek nog beginnen, maar niettemin: men gaat vooruit! Schade aan mosselpercelen door zandzuigers. Burgemeester H. K. Michaelis van Bruinisse heeft Donderdag aan minis ter Algera, lr." Maris, directeur-gene raal van de Rijkswaterstaat, en prof. Thjjsse, directeur van het waterloop kundig laboratorium, verslag uitge bracht over de schade die thans door zandzuigers in de Grevelingen wordt toegebracht aan de mosselpercelen. Besloten -is met de Vereniging voor Zeeuwse Visserijbelangen te zoeken naar een oplossing, die waterstaat en mosselkwekers kan bevredigen. Deputatie uit De Bilt Vrijdag in Veere. Vrijdagmiddag arriveerde In Veere "uit De Bilt, welke gemeente zoals be kend Veere adopteerde 'n deputatie bestaande uit wethouders, de' gé- meentesecretaris en de fractieleiders, der politieke partijen, behalvè van de C.H. Het voltallig college van B. en W. Van Veere en de directeur van Bouw- en Woningtoezicht, de: heer J. D. P. de Smit, waren ter verwel koming aanwezig. De Bilt heeft een bedrag van' 10.000 uitgetrokken voor' hulp aan Veere. Men heeft gistermiddag; be sprekingen gehouden over d.e, wijze van besteding van het geld. Vandaag vertrekt de deputatie weer om aan de gemeenteraad machtiging te vra gen om het geld naar goeddunken te besteden. Rosa Spier en W. Berkhemer treden op in Zeeland Volgende week zal de heer W. Berk hemer, bekend door zijn voordracht tijdens de Kerstviering ten paleize, in verschillende Zeeuwse plaatsen dé-' clameren uit 't Evangelie van Johan nes. Rosa Spier zal met harpspel'de voordvacht muzikaal omlijsten. Het eventueel batig slot van deze avonden zal gebruikt worden om de in- én om woners van Zierikzee in de 'gelegen heid te stellen hetzelfde programmat gratis te horen. De organisatrice, de provinciale commissie voor cultureel werk van de Hërv. kerk jn .Zeeland, hoopt dat door grote belangstelling- deze opzet verwezenlijkt zal kunrien worden. De data zijn als volgt vast gesteld: Middelburg 18 Maart, Oost^ burg 19 Maait, Axel 8 April, Zierikzee 20 Maart. Traverse Gronde aanbesteed Namens Ged, Staten van Zeeland 3 Vrijdag In het kantoor van de Pro vinciale Waterstaat te Middelburg de verbetering aanbesteed van de weg BuitenlijstSluis (travèrse Groede) over een lengte van 775 me ter. Hiervoor werd als volgt 'inge schreven: 1. N.V. Aannemersbedrijf Prori, Wassenaar 43.300; 2. Pa, A-. Otte en Zn. te Nieuwdorp 40.400; 3. J. de Oude en K. T. de Oude te Biervliet 39.945. Engeland neemt geen Zeeuwse oesters af Exportstijging na de ramp slechts schijn Toen de export van de oesters naar Engeland per 14 Februari j.l. niet lan ger collectief via de Vebo behoefde te geschieden, hadden veie oesterexpor teurs gehoopt en verwacht, dat er we! een belangrijke stijging in het export cijfer zou volgen, doch tot op heden if hiervan niets gebleken. Wel werden kort nadat de oesterhandel weer waf vrijgegeven (na de ramp) enkelt mooie orders geboekt, die hoop gaven doch achteraf bleek dit een gevolg te zijn-geweest van het feit,"dat de De- men, die voor Zeeland een belangrijke k concurrent op de Engelse markt vor men, niet konden leveren in verband met ijsgang in de Limmfjord. Thans is-dit echter voorbij en komen er prac. tisch geen bestellingen meer, ondanks het feit, dat de invoerrechten op oes ters, dié tot nog toe 30 hebben be dragen, per 1 Maart zijn weggevallen. 'Dit, is een elk jaar terugkerende maatregel, die de 'Engelse importeurs van _zaaioesters in het voorjaar in ètaaï. möet stellen, op voordelige wij- Ze: hun zaaioesters uit Frankrijk te betrekken. In het verleden hebben de Zeeuwse exporteurs van consumptie-oesters .dikwijls ook enig profijt van deze maatregel ondervonden, doch thans is hiervan geen sprake- Ondanks de Vrije export. Overste lp Eejjter verbat «ta Jienst. Per 1 Mei a.s. 100 PAAR SOKKEN IN DE WEEK. Sle/DnWijk wil eeri barak leveren. Nog nooit hebben de Gorsselse huisvaders zo vaak en zo langdurig het vrolijk geklik van de razend-snelle breipennen kunnen beluisteren als in deze weken. Want Gorssel staa t thans geheel in 't teken van de grote brei-actie voor Bruinisse, dat door dit vriendelijk, mooi gelegen dorp is geadopteerd en waar 't de be doeling is, honderd paar sokken in de week af te leveren, breien de moeders en dóchters alsof haar le ven er van afhangt. Bij z\jn eerste bezoek aan Bruinisse kon burgemees ter mr. J. O. Thate al 137 paar sokke n afleveren en dat was nog maar het begin! Gorssel wil het daarbij echter niet laten: op alle mogelijke manieren zal het Dulvelandse dorp hulp worden geboden. Maar ook de gemeenten in de kop van Overijsel zullen in gezamenlijk overleg trach ten, Bruinisse hulp te bieden. Zo wil Stoonwyk een barak leveren en zul len ook daar de vrouwen sokken breien. Deze week is in Gorssel een adop- iecomité geïnstalleerd. In deze com missie hebben, behalve het voltallig college van B. en W., zitting geno men artsen, vertegenwoordigers van de kerkelijke gezindten, Rode Kruis, landbouworganisaties, middenstand, vrouwenorganisaties en afgevaardig den van de werkgevers- en werkne mersorganisaties. De gemeente-secre taris treedt op als secretaris-pen ningmeester. Tijdens de installatie vergadering gaf de burgemeester een overzicht van hetgeen tot heden reeds is verricht. Ondermeer werden 80 dekens plus matrassen en drie kookketels naar Bruinisse gezonden. Voorts hebben acht Gorsselse boeren zoons daar ruim een week belang loos voortreffelijk werk verricht door de landbouwwerktuigen op te sporen, schoon te maken en weer bedrijfs klaar af te leveren. Burgemeester Thate ziet de adop tie zo, dat niet bepaald financiële hulp aan Bruinisse wordt gegeven, maar dat b.v. door de onderdelen van het comité contact wordt opgenomen met soortgelijke onderdelen van het in Bruinisse samen te stellen comi té. Dus geen ambtelijke bemiddeling, doch een onderlinge samenwerking tussen bevolkingsgroepen in beide gemeenten. Zodra Bruinisse droog xs, zullen de thans zo naarstig brei ende vrouwen en meisjes de voor zitsters der vrouwenverenigingen zijn gemachtigd bonnen af te geven voor het kopen van wol ook hulp kun nen verlenen om de woningen weer bewoonbaar te maken. Voorts hoopt Gorssel te kunnen assisteren bij het schoonspuiten der woningen en het leegpompen van kelders enz. Het „adoptiefonds Bruinisse" heeft thans de beschikking over een be drag van plm. 4500. De plaatselijke verenigingen zullen door de Zandkreek? Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, wanneer de plasticbuislei- ding door de Zandkreek blijft vol doen, binnen niet al te lange tijd een tweede leiding te leggen. Dit in ver band met de plannen om geheel Kortgene op de waterleiding aan te Sluiten. Intussen voldoet de huidige installatie uitstekend. Advertentie RUWE HANDEN SCHRALE LIPPEN GESCHAAFDE HUID worden geanimeerd om, indien zy nog uitvoeringen ten bate van de watersnoodslachtoffers wensen te ge-' ven, de opbrengst te bestemmen voor dit fonds. Afgevaardigden van de. caféhouders in de gemeente, die hiin zalen beschikbaar stelden voor de vertoning van de watersnoodfilm, konden 515 afdragen. Advertentie VLISSINGEN HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. Jhr. de Casembroot bezocht Kortgene De Commissaris dér Koningin, jhr, mr. A. F. C. de Casembroot, heeft Vrijdagmorgen een bezoek aan het getroffen Kortgene gebracht.-Nadat' ten gemeentehuize een bespreking met het gemeentebestuur was gè- voerd, heeft de Commissaris verschil lende herstelwerkzaamhedén in déze gemeente bezichtigd. O.m. werd een bezoek gebracht aan het schoolge^ bouw, waar de uitreiking van goe deren aan gedupeerden plaats vindt'. Voorts werd het werk van de nieuwe waterleidinginstallatie alsmede :dé verschillende noödgemalèn voor tiet leegpompen van de polders in ogen schouw genomen. Ook had de Commissaris; nóg eèïi ontmoeting met enkele Amerikaan se Mennonieten, die de bevolking hier helpen btj het schoonmaken van de woningen. De ihannèn die juist; hun lunch kwamen verorberen,, zaten geheel onder de- modder, zodat de Commissaris er zich van kon over tuigen dat deze helpers van aanpak ken weten. Het ligt in de bedoeling dat bin nenkort het voltallige college van Ged. Staten een bezoek aan Noord-' j Beveland zal brengén om een bespre^ i king te hebben met de 'gemeente- eb I polderbesturen. Essentieel onderdeel van de fabricage van vitamine Da bij Fhüips-Roaxme te We esp; de bestraling van het pro-vitamine met ultra violet licht. Per 1 Mei a.s. zal luitenant-kolonel W. K. de Feijter, districtscommandant jai ;dè Nationale Reserve' in Zeeland, de. dienst met pensioen verlaten. ^jj Overste Feijter, die sinds 15 Decem ber 1948 het commando voert over de Zeeuwse reservisten, heeft in deze functie grote bekendheid in Zeeland verworven. Er is vrijwel geen gemeen te in-deze provincie, waar hij met op bijeenkomsten van „Steun Wettig Ge zag" het woord voerde om de taak van de Nationale Reserve uiteen te zetten. Hij werd op 28 November 1892 géboren en studeerde na een Ulo- en R.H.B.S--opleiding aan de Koninklijke Militaire Academie voor officier. In 1'919 kwam zijn benoeming tot tweede luitenant, vier jaar later gevolgd door een benoeming tot eerste luitenant. In April 1926 werd de luitenant de Feijter luitenant-adjudant en in 1937 kapitein. Na de bevrijding werd hij op 10 September 1945 benoemd tot tijde- lijk majoor en op 26 Februari 1948 tot tijdelijk luitenant-kolonel. Enkele maanden later werd hij definitief in deze rang benoemd. Hij volgde diverse cursussen, o.a. de handgranaten- sch&ol, stormschool, lichte mitrail- leuis, zware mitrailleurs, enz. H-rj is drager van het onderschei dingsteken voor langdurige dienst als officier en het oorlogsherinnermgs- kruïs met de gesp voor bijzondere krijgsverrichtingen Nederland Mei 1940. Smokkelaars verbeurden buit bij IJzendijke In de nacht van Woensdag op Don derdag hebben ambtenaren van de Invoerrechten en Accijnzen te IJzen dijke kans gezien vier kalveren in be slag, te nemen, welke door smokkel aars over de grens zouden worden ge dreven. Toen de smokkelaars zich ontdekt wisten, namen zij in allerijl de benen. Zij slaagden er in te ontko men, maar moesten hun smokkelwaar achterlaten. Géén luxe meer! Philips-Roxaüe brengt met „Actifral- 10" een vitamine-preparaat in de han del, dat door de zeer lage prijs bin nen ieders bereik is gekomen. De tyd, dat voor velen het geregeld gebruik vpn een vitamine-preparaat een luxe was, is voorbij. Het heeft geen zin. Het heeft geen zin dat U een vita mine-preparaat van extra sterke sa menstelling 'gebruikt als dagelijkse aanvulling van de eventuele tekorten in het voedsel. Onder normale om standigheden kunt U volstaan mét de normale aanvullende hoeveelheden, die „Actifral-10" bevat. Eén dragee „Actifral-10" bevat de 10 belangrijkste vitaminen in de juiste verhoudingen en hoeveelheden. Door het geregeld gebruik van „Actifral- 10" (in normale gevallen 1 dragée per dag) worden de gevolgen van schommelingen in het vitaminenge- halte van de voeding gecompenseerd. Door deze juiste hoeveelheden vita minen in de juiste verhouding is „Ac tifral-10" belangrijk lager in prijs. (Slechts f 1.95 per 60 dragees en f 2-90 per 100 dragées). Voor extra aanvulling. Voor extra aanvulling in geval van extra inspanning kunt U „Actifral- Multi", gebruiken, dat voor speciale omstandigheden werd samengesteld- Ook „Actifral-Multi" is laag in prijs, vooral als men de sterke samenstel ling in aanmerking neemt- -( 2-90, 60 dragées, f 3.90 100 dragées). Onjuiste opvatting. In brede kringen is men van mening, dat ons voedsel voldoende vitaminen bevat. In zijn algemeenheid is dit juist, als men uitsluitend let op de va riëteit aan vitaminen. Als regel bevat ons dagelijks voedsel echter per vita mine een te geringe hoeveelheid. Bovendien gaan dikwijls nog veel vi taminen verloren, bijvoorbeeld door koken en conserveren. Vooral in de winter. Naarmate de winter vordert wordt de kans op tekorten aan vitaminen in ons voedsel groter. De mogelijk heden van voldoende variatie in het menu worden kleiner, allerlei vitaml- nenrijk voedsel wordt duurder ènz. Toch moeten de benodigde vitaminen in het lichaam aanwezig zijn. Waartoe kan tekort leiden. Tekort (en) aan één of meerdere vi taminen verlagen het weerstandsver mogen, Ook veroorzaken tekorten niet zelden afwijkingen en verschijn selen, die door de leek nogal eens veronachtzaamd worden- Allerlei las tige, soms nauwelijks opgemerkte symptomen welke nog niet bepaald het gevoel van ziekte, behoeven te verwekken, kunnen verband houden met een onvoldoende toevoer van vi taminen. Verschijnselen. Gebrek aan belangstelling, initiatief en prestatievermogen; vermoeidheids- gevoelens; niet „fxt" zfln; slecht zien bij avond; moeilijk aanpassen aan licht en donker; afwijkingen aan de ogen, aan de huid en aan de tong; pijnlijkheid en bloeding van het tand vlees; rachitis; vooi'jaarsvermoeid- heid en. tal van andere symptomen kunnen in verband worden gebracht met een tekort aan één of meerdere vitaminen in het lichaam. Met „Actifral-10", het universele vi tamine-preparaat, voorziet Philips- Roxane in een grote behoefte. Door de lage prijs kan nu Iedereen, voor al in de winter en in het voorjaar, zorgen voor de dagelijkse stimulans. „Actifral-10" geeft U weerstand, kracht en nieuwe energie. Noodherstel aan dijken rond Polders dit jaar ingezaaid. Het voorlopig herstel aan de zee wering van de Stavenissepolder, waar de kruin van de dp over een lengte van circa 1800 meter wegsloeg, is ge reed. Men neemt thans grondmonsters om de geschiktste grondsoort voor het volspuiten van de gaten te vinden. De zwaar gehavende Oudelandse- dijk is nu geëgaliseerd en kan in nood gevallen wanneer de Stavenisser- weg eventueel onder water zou ko men als toegangsweg tot het dorp worden gebruikt. Evenals de dijk van de Stavenisse polder, is de dijk van de Nieuw-annex Stavenissepolder, waar de kinin over de gehele lengte wegsloeg, verhoogd tot 1.50 m. boven hoogwaterpeil. Dc polders zullen nog dit jaar worden in- Arrestatie in verband met moord in Eede. Het onderzoek naar de dader (s) van de geheimzinnige moord te Eede duurt onverminderd' voort, doch tot nu toe zyn nog weinig positieve re sultaten bereikt. Wel werden in het kader van dit onderzoek enkele in woners van Eede aan een verhoor onderworpen, hetgeen echter niet wil de zeggen, dat men een bepaalde verdenking tegen deze mensen koes terde. Naar wij gisteravond laat verna men, wordt echter in de politieka zerne te Aardenburg'thans een inwo ner van Eede in arrest gehouden. Ook dit zegt nog natuurlijk niets over eventuele schuld van deze ar restant. Advertentie Het noodherstel is evenwel nog niet van dien aard, dat de situatie als vei lig kan worden beschouwd. In elk ge val zal met het geven van toestem ming tot terugkeer der bevolking ge wacht worden tot na het springtij van 16 Maart a.s. Mr Sr mijnhardt Oe echte Chlorophyll tandpasta VAN TOT Op dé O.L. school te Cadzand werd het schriftelijk gedeelte van het ver- keersexamen afgenomen. Twee leerlin gen werden afgewezen. -^Tijdens een ledenvergadering van de Oranjevereniging te Cadzand is beslo ten de vereniging op te heffen. De aan wezige middelen komen ten goede van „;\t Groene Kruis" en de kleuterschool. Het bestuur zal blijven staan als co mité voor het organiseren van eventuele feestelijkheden. In de algemene vergadering van de muziekvereniging „Geduld Overwint" te IJzendijke werd het ere-lidmaatschap aangeboden aan de heren jhr. L. E. D. S. von Bönninghausen tot Kerinckhave, A. G, Galon en M. Hendrikse. Dé uitslag van de door het schutters gilde ,;Sint Sebastiaen" te IJzendijke ge houden schieting op de liggende wip was: hoogvogel: Aug. Jansen, Biervliet; lè zij vogel: Aug. Jansen, Biervliet; 2e zijvogêl: L. de Vilder. IJzendijke; le kal: Em. de Boevere, 3iervliet; 2e kal: Ed. Buijsse, IJzendijke. De te Sint Annaland gehouden col lecte yoor het Rampenfonds heeft f5846 opgebracht. In de haven van Tlwlen zijn er de ze week aangevoerd voor het herstel der dijken 10.000 perkoenpalen en dui zenden kilo's stro voor krammatten. In het gemeentehuis te Terneuzen werd Woensdag de inschrijving ge houden voor de staandplaatsen op de in September te houden kennis, De plaatsen zullen eerst volgende week definitie, door B. en W. worden toe gewezen. Zondagmiddag zal de voetbalver eniging De Zeeuwenop het terrein aan de Bosweg te Vlissingen ten,bate van het Rampenfonds een voetbal wedstrijd tegen V. v. Goes spelen. Zuster yan Lochem, maatschappelijk werkster te Almelo, hield op de verga dering van de Hervormde Vrouwenver eniging te Wissekerke een causerie over het onderwerp „Maatschappelijk Werk" Op deze bijeenkomst werd besloten een maand contributie over te maken aan het Rampenfonds. z in het „Dorphuis" te Grijpskerke hield de coöperatieve Boerenleenbank een algemene vergadering. Als bestuurslid en lid Raad van Toezicht werden resp. her kozen de heren A. Huisman en W. Blok. De gymnastiekvereniging, te Oostka- pelle hoopt 25 en 28 Maart a,s. een uit voering te geven. Tube 120-95-70 ci. bij Apothekers cn Drogisteo MDDEEBURG. Electro: „Het verborgen le ven van Walter Mitty" met Danny, Kaye, (14 jaar), 7 en 0,15 uur; Schut tershof; Uitvoering gymnastiekver eniging „Wilhelmina", 8 uur; De Gouden Poorte; Openbare les van pianoleerlingen o.l.v. Ab Lichtén- dahl, 7.45 uur. Morgen Electro: „Het verborgen leven van Walter Mitty" iet Danny Kaye, (14 jaar). 3.30, 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. vandaag Alhambra: „Help lk ben on- -ichtbaar", ,a.l.), 3 uur, ..Hel kind der zonde", (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor; „Het oit speelt met mr. Denning", (14 j.), 3, 7 en 9 uur; StrandhotelBrid-, gedrive voof Rampenfonds, 7.45 uur; Concertgebouw: Feestvergadermg Witte Wijk, 8 uur; Concordia: Uitv. toneelver. A.G.V., 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 3, 7. 'en 9 uur; Euxor: Als vandaag. 3 7 en uur. GOES. Vandaag Grand Theater: „Afscheid in Wenen",, 7 en 9 u.; „Opstand der Gauchos", 3 ui; P.v.d.A. en N.V.V., bijeenkomst voor geëvacueerde N.V. V.-leden. „Evacuatie-problemen", Prins van Oranje, 3 u.; Uitvoering „Kunst naat Kracht", Prins van Oranje", 8 uur. Zondag Grand Theater: „Afscheid In Wenen". 7 en 9 uur; „Opstand der Gauchoa", 3 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2