99, NIEUWS IN EEN Middelburgs meisje vertelt de Amerikanen over de ramp NOORD ZEELAND ZEEUWSCH-VLA ANDEREN WALCHEREN ZUID-BEVELAND 32ste VerliesBjst. ALLEEN VLUGGE UITKERING KAN ONS BATEN w. DE LEEUW VRIJDAG 13 MAART 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 „MIJN HART WAS IN ZEELAND" Annemarie Adriaanse (20 jaar) houdt lezingen in Missouri Al haar vrienden en vriendinnen in Middelburg zijn het er roerend over eens, dat Annemarie Adriaanse reusachtig geboft heeft en benyden haar om dat geluk! Dit levenslustige 20-jarlge Middelburgse meisje heeft na melijk de kans gekregen om langer dan een jaar een Amerikaanse school te bezoeken, een buitenkansje, dat zij natuurlijk met beide handen dank baar heeft aangegrepen. Sinds vorig jaar Augustus verblijft zij nu in de Verenigde Staten, waar zij zich reeds volkomen aan het aanvankelijk voor haar nog zo vreemde leven heeft aangepast. Maar zij is daar in Kirksvil- le, een kleine plaats in de staat Missouri, waar zij studeert, Zeeland Diet vergeten en toen zjj hoorde van de ramp, die haar geboorteland had ge troffen, besloot zjj direct óók wat te doen, óók een klein steentje bij te dragen tot de leniging van de nood. Om dat doel te bereiken houdt zij o. a. in heel vlot Engels lezingen voor Amerikanen, die zij iets vertelt over onze provincie en over de omvang van de overstromingen. „Met stijgende ontzetting volgde ik in de kranten de berichten over de ramp en meer dan ooit was mijn hart thuis in Zeeland. Ik herinnerde me weer 1944 en ik zag duidelijk de ellende voor me", schreef ons Anne marie, die haar kamertje in het State Teachers College te Kirksville met een Deense studente, Tedda Holst, deelt. „Toen de eerste berich ten bekend waren en ik weer wat ge kalmeerd was, togen we aan het werk", vervolgde zij. „Wij,, dat zijn de leden van de internationale club hier en die telt vele nationaliteiten. We begonnen acties op touw te zetten en geld in te zamelen onder leiding van Tedda". De meisjes en jongens de school in Kirksville is ingericht op -co-educatie bezochten o.a. verschillende kerken, waar alle mo gelijke hulp werd beloofd. „De sym pathie, die men hier voelt voor de getroffen Zeeuwen, zowel van Ame rikaanse zijde als van de kant van andere nationaliteiten, is gewoon ge weldig en ik heb het o.a. meegemaakt dat Amerikaanse ouders, die al twee Herverkaveling en sanering op Schouwen-DuiveSand In een te Zierikzee gehouden ver gadering van de Zeeuwse Landbouw- Maatschappij, waar tal van agrariërs vertegenwoordigd waren, heeft ir. J. D. Dorst, voedselcommissaris voor Zeeland, verschillende mededelingen gedaan, na eerst een overzicht te hebben gegeven wat door de Z. L. M. is verricht na de ramp. Spr. bracht de vraag naar voren ln welke richting het herstel dient te gaan: herstel van de oude toestand óf herverkaveling en sanering. De laatste oplossing'bleken de aanwezi gen te prefereren. Besloten werd een adres aan de minister te zenden waarin wórdt neergelegd, dat de ver gadering in principe besloot haar standpunt te bepalen wat betreft de verkaveling van de grond te sa men met noodzakelijk geachte sane ring. Raadsvergadering te IJzendijke De raad der gemeente IJzendijke komt Vrijdagavond om half acht in openbare vergadering' bijeen. Avond in Oostburg bracht 400 voor Rampenfonds bijeen. Dinsdagavond werd te Oost burg een bijeenkomst gehouden ten bate van het Rampenfonds, waar ver schillende Oostburgse verenigingen aan deelnamen. Burgemeester K. Hoekzema merkte in zijn openings woord op, dat de avond een bespie geling was van de geest, die op de eerste dagen na de ramp onder ons volk leefde. Van alle kanten is men komen opdagen om de avond te doen slagen. In een vlot tempo werd daarna het programma van muziek, zang en declamatie afgewerkt, waaraan het Ned. Herv. kerkkoor, de gemengde zangvereniging „Soli Deo Gloria", de R.K. leerling-verpleegsters en het Ambonezen-mannenkoor meewerk ten. Ds. Van Mechelen hield een herdenkingstoespraak. De heer N. v. d. Arend declameerde, waarna ds. Fournier op ernstige, maar toch gees tige wijze de pauze inleidde met de traditionele verloting, waarvoor deze keer loten te kort waren. Na de pauze zong het Ambonezenkoor. speelde de heer O. E. Alberti piano en de deken A. Lievegoed sprak een ernstig slotwoord, waarbij hij zich onder meer richtte tot de in de zaal aanwezige evacuees. De avond bracht ongeveer 400 op voor het Rampenfonds. Reisvereniging Terneuzense gemeentewerklieden In ,,'s Lands Welvaren' te Terneu- zen vergaderde de reisvereniging van Terneuzense gemeentewerklieden on der leiding van de heer F. Laurel In verband met het feit, dat men het 10- jarig bestaan van de vereniging in 1954 zal vieren met het maken van een grote reis, werd besloten, dit jaar alleen een reis te maken naar Tilburg Oosterwij k. Algemene ledenvergadering ouden van dagen De Terneuzense afdeling van de Bond van Ouden van Dagen hield een algemene ledenvergadering in ,,'s Lands Welvarer". In de vacature, ont staan door het vertrek van de voorzit ter, de heer J. Hendriks, werd geko zen de heer J. F. de Rijk De heer J Hamelink werd in de plaats van de nieuwe voorzitter tot secretaris geko zen. De heer A. König van het hoofd bestuur hield een causerie over het streven van de bond. de bereikte re sultaten en de wensen welke thans nog bestaan. Alle jaarverslagen gin gen tijdens de drukbezochte vergade ring zonder discussie onder de hamei- door. kinderen bezitten, spontaan aanbo den om een Nederlands weesje te adopteren. Ik heb daarover een brief geschreven aan de Koningin", aldus het meisje uit Middelburg. En zij vertelde hoe de jongelui Zaterdag jl. een filmvoorselling organiseerden over de overstroming van Walcheren in 1944. Annemarie stak een speech af over de Februari-ramp en het re sultaat was verrassend: de Ameri kanen waren erg onder de indruk en er was direct 20 bijeen. „Ik heb die eerste dagen verschrik kelijk in de rats gezeten over de toe stand thuis, want de Amerikaanse kranten schreven, dat geheel Wal cheren was overstroomd. Om zeker heid te krijgen heb ik toen maar Prins Bernhard opgebeld, die toen nog hier in het land was. Ik kreeg zijn particulier secretaris aan de lijn, die ook nog niet op de hoogte was, maar beloofde, zodra hg in Holland terug zou zijn, inlichtingen te zullen inwinnen. En hij is zijn be lofte nagekomen: direct na aan komst in Nederland lieeft hy myn moeder opgebeld en nog dezelfde avond kreeg ik een telegram van hem, dat alles goed was". Hoe Annemarie in dat grote Ame rika verzeild is geraakt? Een vrien dinnetje uit Utrecht had een studie beurs gekregen en bezocht de school in Kirksville. „Zoiets is voor mij niet weggelegd", verzuchtte Annemarie, maar zij had ongelijk, want toen haar vriendin binnen een jaar terug keerde, vond de president van het State Teachers College goed, dat zij haar plaats innam, mits zij de over tocht zelf betaalde en ook zelf voor zakgeld zou zorgen. Het verkrijgen van deviezen ging niet van een leien dakje, omdat zij geen studiebeurs had gekregen, maar Annemarie stap te overal zelf op af en kreeg het voor eikaar.,vIn Augustus vertrok zij. hebben gelogeerd en Long Island Rochester te hebben gezien, arri veerde zij in Kirksville, waar de mo derne talen de hoofdvakken zijn en een aantal bijvakken facultatief is gesteld. Annemarie koos o.a. boetse ren ende autorijlessen. Haar vrye tyd gebruikt zjj om wat te verdienen. Zij heeft al als baby sitter gefungeerd, maar ook houdt zij van tijd tot lezingen voor huis vrouwenverenigingen e.d. over Wal cheren en over de Zeeuwse kleder dracht. In de Kerstvacantie werkte zij in een ziekenhuis in Kansas City, waar zij logeerde bij een Nederlandse fa milie, een neef van ds. Van Voorst Vader uit Middelburg! Zij spaart o. m. voor een zomerreis naar familie leden in Canada, maar zij heeft ook al het geld bijeen 250!) voor de terugreis naar Nederland, op het ein de van dit jaar. Het meisje werkt voorts drie uur per dag in de eetzaal van de schooL Op een goede dag moest zij niemand minder dan Otto von Habsburg be dienen, die een lezing voor de leer lingen had gehouden. Hy was aange naam verrast, toen hy hoorde, dal 2" uit Zeeland kwam, want daar was h niet onbekend; hy had er gejaagd! „Als U nog eens in Middelburg komt, moet U eens aankomen!", zei Anne marie W aar borg- kleding ia betere kleding Om dtarua nog me*r bekendheid t« geven RECLAME-AANBIEDING WAARB0RG-C0STUUMS (nieuw model 1953) GLD. De nienwste effen dessins in de meest moderne tinten. IBffl Nieuwe póstzegelautomaten voor Vlissingen. Binnenkort zullen in Vlissingen weer een aantal postzegelautomaten wor den geplaatst- Aan de Hogeweg, on- feveer tegenover de kiosk, komen er rie, n.L voor 2- en 10-cents zegels en voor briefkaarten. Op vier andere punten worden twee automaten (voor 2- en 10-cents zegels) geplaatst, n.l. onder aan de Leeuwentrap, aan de Pres. Rooseveltlaan bij de Koudekerk. seweg, bij de Keersluisbx*ug en bij het station. P.v.d.A. Vlissingen wijst samenwerking met CPN af. In een vergadering van de P-v.d.A.- afdeling Vlissingen werd de onlangs opgestelde lijst van candldaten voor de a-s. gemeenteraadsverkiezingen door een referendum uit de leden goedgekeurd. Om practische redenen zal echter in vex*band met de candi- daatstelling van de heer K. van Wag- tendonk de volgorde van de lyst nog enigszins worden gewijzigd. Op voorstel van de voorzitter, de heer M. J. van Poelje, besloot men niet in te gaan op het verzoek om samenwerking, destijds door de afde ling Vlissingen van de C.P.N. tot de P. v. d. A. gericht. In het antwoord aan de C.P.N. wordt tot uitdrukking ;o-rrr-.r- vgebracht,dat de P. v.. d. A. generlei en na in New York eft Chicago tegemeenschap wenst te hebben met 'n partij welke een systeem goedkeurt, dat „alleen de galg als argument te gen tegenstanders hanteerd'. Het a.s. 1 Mei-feest zal worden ge vierd met een kunstavond, terwijl des morgens de traditionele wandeling door de stad zal worden gemaakt. Slachtoffer van ramp te Ellewoutsdijk begraven. Op de begraafplaats te Nieuwdorp is Donderdag het stoffelijk overschot begraven van de heer J. Sandee, A. R.-gemeenteraadslid te Ellewoutsdijk, die op 1 Februari met vrouw en doch tertje om het leven kwam. Aan de groeve voerden achtereen volgens het woord ds. A. Veldhuy- zen, Geref. predikant te Baarland, burgemeester D. Thomassen a Thues- sink "van der Hoop van Slochteren namens het gemeentebestuur, de heer L. Bosselaar namens C.B.T.B. en als buurman, alsmede wethouder J. Oele, die de overledene als raadslid herdacht. Ds. Velthuyzen sloot de droeve plechtigheid met het bidden van het „Onze Vaderi'. De begrafenis werd ook bijge woond door prof. Thuysbaert, burge meester van Lokeren (B.) en zijn echtgenote. Zoals bekend heeft deze gemeente Ellewoutsdijk geadopteerd en in verband hiermede bracht de burgemeester juist een bezoek aan dit dorp. Cursus Verkoopkunde De deelnemers aan de te Goes lo pende cursus in verkoopkunde hebben op de vierde cursus-avond besloten de sluitingsbijeenkomst geen feestelijk karakter te geven. Het hiervoor uit getrokken bedrag van 300 is in het Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft Donder dag de 32e lijst van geborgen en ge- identificeerde slachtoffers „water snood" uitgegeven. ELLEWOUTSDIJK. SANDEE, Maatje, geb. 20.8.49 te El lewoutsdijk. SANDEE—HEUNSDIJK, Paulina Pieternelia, geb- 29.11.13 te Wol- phaartsdijk. OUWERKERK. BOGERD—HENDRIKSE, Pieter- neUa, geb. 7-9.91, echtgenote van An ton Bogerd, laatste adres: Straatweg. SIESSE—HOOGERLAND, Corne lia, geb. 11.10 72, weduwe van Leen- dert Siesse, laatste adres: Heinekens- nad 2. STAVENISSE. MOERLANDOVERBEEKE, Jan- netje, geb. 6.12.04 te Stavenisse, echtgenote van Johannes Moerland, laatste adres: Oudelandsedjjk a 93. Rampenfonds gestort. De cursisten, die juist voor de ramp een les over het geven van service hadden gevolgd, stelden een enquête onder de watersnoodslachtof fers in óm de ervaringen te verne men, hoe de service van de winke liers uit Goes en omgeving is ge weest bij het herstellen van geredde foederen. Over het algemeen bleken e gedupeerden hierover vol lof. Be sloten werd deze hulp ook in de toe komst te blijven bieden. Jaarvergadering „Euphonia". Woensdagavond kwam de Harmo nie „Euphonia" te Goes in „de Prins van Oranje" in jaarvergadering bij een, onder voorzitterschap van de heer A. Vermaire. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester, resp. de heren J. Hoogesteger en P. Knuist, getuigden van een gezond verenigingsleven. De aftredende be stuursleden, de heren P. Knuist, J. Hoogesteger en F. Gerritsen, werden herbenoemd, tenvyl in de vac. W. Kerkhove werd gekozen de heer P. Schrijver. Nadat het uniformfonds nog was besproken, werd voorts o.m. in prin cipe besloten om deel te nemen aan het op Hemelvaartsdag te Oostkapel- le te houden concours van de Fede ratie. De heer P. G. Spithout en enkele be stuursleden zullen worden afgevaar digd naar het partycongres, dat op 26, 27 en 28 Maart in Den Haag zal worden gehouden. De voorjaarsverga- dering van het gewest Zeeland van de P v.d-A. op 21 Maai't in Goes zal namens de afdeling Vlissingen worden bijgewoond door het afdelingsbestuur en de dames Geldof en Bosschaart. Na bespreking van een beschrij vingsbrief voor net congres werd bij de rondvraag nog gesproken over de verhoogde tarieven, ingevoerd door de N.V. Stoomtram Walcheren, Gebleken is, dat met name de stadstarieven aanzienlijk hoger zijn geworden. Ook werd nog uitvoerig van gedachten ge wisseld over het gebruik van de vijf- rittenkaarten die met de nieuwe rege ling persoonlijk worden. „Tiendaagse voor woninginrichting" begonnen. De Middelburgse deelnemers aan de „Tiendaagse voor de Woningin richting" hebben hun aandeel in deze landelijke actie Donderdagavond in gezet met een bijeenkomst in de Con certzaal, die bijna géheel gevuld was met merendeels vrouwelijke belang stellenden. Niet alleen uit Middel burg, ook uit Vlissingen waren ver scheidene dames aanwezig. De voorzitter van de eommissig voor deze Tiendaagse, de heer R. van Roo, opende de bijeenkomst met een korte welkomstrede, waarin hij o.m. wees op het grote belang van een haxmonische en sfeervolle woning-in richting voor het gezinsleven. Als bijzonderheid deelde hij nog mede, dat de inwoners van ons land jaar lijks tezamen het bedrag van 328 millioen gulden uitgeven aan de in richting van hun huizen. De heer W. van der Horst uit Utrecht hield hierna een leerzame causei-ie over een belangrijk en naar verhouding tamelijk kostbaar onder deel van elke woninginrichting: hel karpet. Aan de hand van structuur tekeningen kregen de toeschouwsters een duidelijk beeld van de wijze, waarop vloerkleden worden vervaar- digd. Speciale aandacht wijdde spre ker aan de behandeling van kaï-pet- ten en tapijten: een behandeling die volgens hem bij vele huisvrouwen echter meer op een mishandeling lijktZijn raadgevingen inzake de manier waarop een vloerkleed dient te worden gereinigd, werden dan ook met grote aandacht aangehoord. Voordat deze bijeenkomst begon, was er veel belangstelling voor de kleine doch goed verzorgde expositie van meubelen, gordijnstoffen en wandkleden, welke in de foyer was ingericht. Nieuw textiel uit Gent naar Middelburg. Zaterdagmorgen a.s. om 11 uur zal ln Middelburg een grote partij nieu we textielgoederen van het Nationaa! Verbond der Katoenwevers in Gent aan de Stichting Watersnood Zeeland worden overgedragen. De Nederland se consul in Gent, de heer Hame- lynck, zal daarbij tegenwoordig zijn. Donderdagmiddag kreeg de Stich ting twee anderhalf jaar oude vaar zen ten geschenke. 9 Ingenieurs van zinkmijnen in midden- Japan voeren experimenten uit om gro te hoeveelheden electrische energie ..op te slaan". Daartoe wordt lucht op hoge druk in een oude mijn geperst en wan neer er gebrek is aan electriciteit kun nen dynamo's door de ontsnappende lucht worden aangedreven, waardoor electriciteit wordt opgewekt. 9 Charley Chaplin's echtgenote Oona verwacht haar vijfde kind. 6 In de staat Minas Geraes (Brazilië) zou een belangrijke ertslaag ontdekt zijn met een hoog uraniumgehalte. 9 Alexander Panjoeskin is als Russi sche ambassadeur te Peking vervangen door de onderminister van buitenlandse zaken. Wasill Koeznetsof. Panjoeskin zal een andere functie krijgen. 9 De Noord-Atlantische organisatie zal tegen het einde van dit jaar de be- HOOG EN LAAG WATER 14 Maart. Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. 0.52 193 13.22 214 1.22 213 13.49 234 1-56 220 14.31 239 223 132 14.56 157 2.40 157 15.06 183 U.—N.A.P. U.—N.A.P. 7.13 216 19.28 199 7-50 237 20.06 218 8.30 253 20.47 234 7.57 172 20.12 150 8.16 201 20.40 175 schikking hebben over meer dan 50 goed-uitgeruste divisies en 4000 vlieg- tuigen. 9 De voormalige minister van defensie van Mussolini, Graziani, is weer toe getreden tot de neo-fascistische „Itali aanse sociale beweging". Hij had deze partij vorige maand verlaten wegens een meningsverschil met de leiders. Op het Centraal Station te Amster dam is do hoofdconducteur F. V. uit Rotterdam tussen een reeds rijdende trein en het perron gevallen. Hij is met ernstige verwondingen naar een zieken huis vervoerd. 9 De Duitser Heinz Arotz uit Dtlssel- dorp heeft het op zijn naam staande wereldrecord pianospelen met tien uur verbeterd. Hij speelde nu 243 uur aan één stuk. Op 19 Mei zal Arntz te Parijs een wedstrijd spelen tegen de Fransman Robert Sergü. 9 In opdracht van de gemeente Utrecht zijn de laatste weken herstelwerkzaam heden verricht aan de ophaalbrug te Nederhorst den Berg, over de veiligheid waarvan bij verschillende gelegenheden twijfel was uitgesproken. 9 Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin zal op 30 April te Amsterdam een grote militaire parade worden gehouden. GEDUPEERDE ZEEUWSE MIDDENSTAND Geen schaderegeling volgens wet op de materiële oorlogsschade. De Zeeuwse middenstand, welke bij de watersnoodramp werd getroffen, is alleen gebaat by een snelle uitkering van de schadevergoeding en vooral geen regeling volgens de wet op de materiële oorlogsschade- Deze wensen werden ln velerlei toonaarden geuit op een 'zeer druk bezochte bijeenkomst van de christeiyke rniddcnstandsverenlging „Goes en omstreken", welke Donderdagavond in „De Prins van Oranje" aldaar werd gehouden. Twee sprekers van deze landelijke bond, namelijk de voorzitter, de heer J. de Jong uit Rotterdam en de se cretaris, mr. J. I. v. d. Wilde uit Den Haag, gaven hierbij hun visie op verschillende punten van deze moei lijke kwestie, waarbij zij al diverse vi-agen aan de vergadering voorleg den om hierover de mening uit de practijk te vernemen. Nadat de plaatselijk voorzitter, de heer J. Snoodijk, de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze had geopend, ver kreeg eerst de heer De Jong het woord. Deze gaf een overzicht van de activiteit, welke de drie midden standsorganisaties na de ramp heb ben ontwikkeld om te komen tot een daadwerkelijke hulp aan de ge dupeerde middenstanders. Er werd een werkcommissie gevormd, die onder meer contact met de regerings instanties en de volksvertegenwoor diging onderhoudt en zich beraadt over de vragen wat er direct en voor de toekomst dient te worden ge daan. Voox'ts stipte hg diverse kwes ties aan, welke ernstige aandacht verdienen. Zo wordt door de stroom van Rode Kruis-goederen uit het bui tenland het economische leven ont wricht. Anderzijds moet deze belang stelling worden toegejuicht en be- greepn worden, dat het Rode Kruis volgens de internationale bepalingen niets anders mag doen dan deze ge schenkgoederen gratis uitreiken. In den brede zette spreker nog uiteen, dat nauwlettend acht zal moeten worden geslagen op de regeling van de schadevergoeding. Het wetsont werp zal dienen te worden afgewacht, waarna in samenwerking met de Ka mers van Koophandel eventuele na dere wensen by- de volksvertegen woordiging ter kennis zullen worden gebracht. Teneinde een inzicht te krijgen over de wensen, welke onder de ge dupeerden leven, stelde spreker ten slotte enkele vragen. De tweede spreker, nar. Van de Wilde, beperkte zich voornamelijk tot het weergeven van enkele gedachten over de regeling van de bedrijfsscha de-vergoeding. Hij was van mening, dat het voor een snelle afwikkeling gewenst zou zijn, dat een methode wordt ontworpen, waarbij de schade aan de hand van algemene normen wordt vastgesteld. Men kan nagaan, welk bedrag benodigd is voor de op bouw van een bedrijf. Op dit basis bedrag kan dan een aftrek worden toegepast voor bv. de waarde van de behouden gebleven voorraad inven taris, het voor de ramp in het bedrijf gebezigde bank- en leveranciers-cre- diet enz. Ook zou de mogelijkheid voor vele correcties aanwezig moe ten zijn om tot een rechtvaardige verdeling te kunnen komen. De uit kering zou moeten geschieden op het moment dat men het bedrijf weer kan beginnen. Met deze methode achtte spreker een afwikkelingspro- cedure van jaren, zoals brj de wet op de materiële oorlogsschade, te kunnen voorkomen. Hierop volgde een breedvoerige discussie. Wethouder W. Poppe uit Vlissingen zette uiteen, hoe men de zaak van de schade-aangiften daar snel had opgelost door deze voorlo- RAAD GRIJPSKERKE. „Pro Rege" krijgt subsidie De raad van de gemeente Gryps- kerke kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester H. U. Bouwman, die in zijn openingswoord de watersnood memo reerde. Een verzoek van de Ned. Mi litaire bond „Pro Rege" om een jaar lijkse subsidie van twee cent per in woner werd ingewilligd. De heer J. Boogerd werd benoemd tot lid van de commissie tot wering van school verzuim. Er werd een verordening vastgesteld voor toepassing van de nieuwe winkelsluitingswet, waarbij naar voren werd gebracht, dat met de toestanden in het dorp te weinig rekening wordt gehouden. Een ver zoek van het bestuur van de bijzon dere schooi om voorschot over het dienstjaar 1953 werd goedgekeurd. Er zal een bedrag van 30.per leerling beschikbaar gesteld worden. Het vei-zoek van de Centrale Ka tholieke Tehuizen voor subsidie werd afgewezen. GEVONDEN VOORWERPEN. De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 5 tot en met 11 Maart aan zijn bu reau als gevonden zijn aangegeven de volgende voorwerpen, welke aldaar zijn terug te Verkrijgen: huis- en andere sleu tels, portemonnaie's. wanten en hand schoenen. ceintuur, mondorgel, bruine al pinomuts, schroevendraaier, stuk ijzer, groene shawl, koperen kettinkje. 6-delige houten duimstok, rode ballpoint pen. Bij particulieren zijn de volgende voor werpen in bewaring (ach essen bur. van politie): rood tafelkleed; vogel; bruine portemonnaie; zakje met gereedschap; huissleutel; platte zaklamp; snelbinder; zilverbon; paar zwarte turnschoenen; houten balkje; sleutelring met -5 sleutels; kinderportemonnaie; zakmesje; pakje nylonkousen; speeigoeühondje; doos si garen; rijveren schakelarmband; paar kinderwanten: wollen kindermuts; kast- sleutei; grijze kinderhandschoen; scha kelarmband; 2 muntbiljetten van 1 gul den; zilveren oroche; paar heren glacé handschoenen; blok gietijzer; linnen zak met pak beschuit; rijwieltassen; kinder jekker; babywantjes; wit kinderwantje; wollen kindermuts; muntbiljet van 1 gulden; 2 muntbiljetten van 1 gulden; ro de shawl; 2 zakdoeken; rode kinderpor temonnaie. De bondssecretaris van het C.J.M.V., de heer H. Verhaar, zal op Maart in het C.J.M.V.-gebouw te MIdöe'bwg spre ken over „Moeilijkheden in het jongens leven". pig te doen opnemen door gemeente ambtenaren en vakgenoten-nletgedu- peerden. Hiermee werd bereikt, dat acht dagen later door de schade-en- ?uéte-commissie een voorschot van 300.000 aan de Vlissingse handel drijvende middenstand kon worden verstrekt. Met de Inboedels van par- ticuliere-gedupeerden heeft men op dezelfde wijze' gehandeld, met het gevolg dat dezer dagen ook aan de ze Vlissingse getroffenen voorschot ten verstrekt zullen worden. De heer Poppe gaf in overweging ook in kleine gemeenten op deze wgze to doen regelen. Nadat verschillende an dere vragen waren gesteld, die door de spreker ten dele werden beant woord, deelde de heer A. J. Carpen- tier, directeur van de Ned. Midden- standsbank te Goes, nog mede, dat de Bevelandse middenstandsorganisa ties reeds hun voorstellen aan de vereniging van burgemeester en secretarissen in de geest, zoals de heer Poppe had aangegeven, hadden gedaan. Voorts vestigde hjj nog de aandacht op de mogelijkheid van aan vullende credieten door het borgstel lingsfonds voor de Zeeuwse eilan den en onderstreepte met klem de oproep om in Den Haag toch vooral snel te handelen daar do nood groot is. Tenslotte sprak de heer P. I.Ham ming uit Middelburg een krachtig propagandistisch woord om zich aan te sluiten bg de middenstandsorga nisaties, waarna hij voor ging in ge bed. Wolphaartsdijk Als agent-bezorger van ons blad is aangesteld de Heer Dorpstraat A 25 Opgaven van advertenties en abonnementen kunnen in den vervolge aan dit adres worden verstrekt. Administratie Prov. Zeeuwse Courant. Waar zijn onze schepen Abbekerk 11 te Genua n. Yokohama. Almkerk p. 11 Stromboli n. Rotterdam. Annenkerk 11 v. Hongkong n. Kobe. Arendskerk 12 te Atlcn n. Rotterdam. Dalerdijk 12 te Christob. n. Rott. Grootekerk p. 11 Messina n. Amst. Hoogkerk 13 te Penang verw. n. Kobe. Laagkerk p. 11 Pt. Soudan n. Rott. Lekkerkerk 11 v. Bombay n. Karachi. Lemsterkerk 11 v. R. Tanura te Koweit. Maaskerk p. 11 Finistr. n. Amst. Ridderkerk p. 11 R. Fartak n. Muscat. Stad Dordrecht 11 v. Huelva n. Rott. Waterland 11 v. Montev. n. Amst. IJssel p. 11 K. Roca n. Amst. Bloemfontein 11 200 m. Z.Z.W. Teneriffe naar Amsterdam. Gaasterland 13 ca. 4 u. njn. v. Pto Alegre voor IJmuiden verw. Garoet 12 v. Marseille n. Rotterdam. Laertes 11 v. Pt. Swetlenh. n. Amst. Noordam 11 790 m. O. v. C. Gace n. New York. Maasdam 11 v. New York n. R'dam. Marktb erichten VISMIJN BRESKENS.' 12 Maart Export garnalen, aanvoer 257 kg„ 145—168. VISMIJN VEERE. Export garnalen, aanvoer 564 kg., 101 —141. Wulken, aanvoer 33 kg., 16—24. Ongesorteerde vis, aanvoer 4 kg., 17. (Nagekomen advertentie) Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze geliefde en zorgzame Vader Behuwd- en Grootvader, PIETER POLDERDIJK, in de ouderdom van ruim 78 jaar. Yersekev C. POLDERDIJK. C. POLDERDIJK- VAN ES. Wolphaartsdijk C. PROOS— POLDERDIJK. C. PROOS. M. POLDERDIJK. W. POLDERDIJK— VERHEULE. Goes: J BRUGGEMAN POLDERDIJK. J. C. BRUGGEMAN. Amsterdam: P. A. POLDERDIJK. Kinderen en Kleinkinderen. Wolphaartsdyk, 12 Maart 1953. Veerweg B 40. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 14 Maart a.s., des na middags 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3