Minister Algera besprak situatie op Schouwen-Duiveland TRIUMPH* triomfeert t Zeeuwse Almanak KORTGENE'S OUDE SCHOOL IS THANS EEN ..WARENHUIS" ■Sii aisrat u ©©k De beste êficts Virginia MR. J. F. HORNSTRA DIRECTEUR VAN DE STICHTING ZEELAND Agenda PROVIN CI ALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 13 MAART 1953. LEIDENDE WATERSTAATSFIGUREN IN ZIERIKZEE Plan „bakkendichting" van Westhavehdijk nog niet opgegeven .Te Zierikzee wal» het Donderdag een druk komen en gaan van di verse hoge autoriteiten, die zich op de hoogte kwamen stellen van de situatie op het verdronken eiland. Onder hen bevond zich de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, die zich uitvoerig liet voor lichten over de toestand op Schouwen-Duiveland. Voorts was er een bespreking met de meest vooraanstaande figuren van Nederland op waterstaatkundig terrein, waarby de huidige toestand tot in details werd „doorgepraat". Uiteraard werd daarbij ook gesproken over de précaire positie van de Westhavendijk te Zierikzee, waarby men tot de conclusie kwam, dat ondanks de tegenslagen van de laatste dagen, de poging om met behulp van bakken met klei een ringdykje te maken aan de Westzyde van het grote gat in deze dijk, nog niet moet worden opgegeven. Men zal dan ook vandaag met kracht dit werk voortzetten. Bij de bespreking te Zierikzee wa ren o.m. aanwezig de directeur-gene raal van de rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, de hoofdingenieur-directeur van de Dienst Zuiderzeewerken, dr. ir. J. F. R. van de Wall, de directeur van het waterloopkundig laboratorium te Delft, prof. ir. J. T. Thijsse en het hoofd van de afdeling dijkbouw van de Dienst Zuiderzeewerken, ir. F. J. B. G. Geers. Een beslissing over de wy- ze, waarop het gat Sehelphoek ge dicht zal worden, werd gistel-middag nog niet genomen. Enkele van de des kundigen brachten een bezoek aan diverse dijkgaten op het eiland, waar voor gebruik gemaakt werd van een Advertentie SPROETEN komen vroeg m 't voorjaar KooplgdigSPRUTOL VOLGENDE WEEK Voorjaarsmodeshow 1953 Dezelfde Vlissingse zaken, die vorig najaar een show van herfst- en wm- tenaeding met hoedjes, schoenen, tas sen, handschoenen en bijouteriën hielden, treffen momenteel voorbe reidingen voor het tonen van de voor- jaars-nouvéauté's op mode-gebied. A.s. Woensdag en Donaerüag zullen, als eerste lente symptomen, een vijftigtal mantels, costuums en japonnen met bijpassende accessoires, de revue pas seren in het Strandhotel. Drie man nequins fungeren als „levend model" en daarbij is ditmaal ook een maat 44, zodat deze mode-expositie ook haar nut zal hebben voor minder slanke toeschouwsters. Parijs heeft inmiddels de mode-lij nen voor het komende seizoen wel definitief aangegeven, doch Holland aarzelt nog met de doorvoering van deze voorschriften omdat de beide voornaamste lijnen Dior's „ligne tulipe" en Fath's „ligne plongeuse" zich slecht aanpassen bij het Holland se figuur. Wat wél uit Frankrijk komt, is de rose-lila tint, die we o.m. in de (vaak zeer korte) toppertjes en de mantels zullen aantreiien- Deze top pers en mantels worden ook gebracht met driekwart mouw, gvenals sommi ge mantelpakjes. Ook zijn er lange mouwen die men door een omslag tot driekwart kan transformeren. Voorts kan men er op rekenen, dat dit sei zoen een „rok-en-blouse-seizoen" zal woruen. Het materiaal organza zal nog aan populariteit winnen, terwijl voor ja ponnen een vrij grof geweven linnen, dat practlsch niet kreukt, veel wordt toegepast. Bij ait alles zullen als schoenen veel pumps gedragen worden; in zwart, in wit en in een zeer bepaalde kleur geeL Het kleine hoedje behoudt voor lopig het gewonnen terrein nog weL Bit zijn slechts enkele facetten van de mode, die deze zomer het uiterlijk van de vrouw zal beheersen. Meerde re bijzonderheden zullen wij in petto moeten houden tot volgende week-.. SHAWL.... Het is ons niet bekend, waarom men juist van een shawl, een damesclas om het eenvouaiger te zeggen, gebruik maakte, maar wij zijn bereid dit mys terie kinderlijk te aanvaarden (zoals Godfried Bomans dat noemt) en het te rangschikken onder de talloze klei ne, charmante raadselen waarvoor dit leven ons pleegt te stellen. Het was dxis een shawl. Het had met evenveel recht' een notitieboekje, een potlood of een kaatsebal kunnen zijn, maar het was nu eenmaal een shawl. En iedere automobilist, die richting Rilland, wilde liep tot voor kort de kans deze shawl voor enkele ogenblikken in zijn bezit te krijgen. Hij kreeg haar van een politieman, en moest haar ook aan een politieman weer afstaan. Want de politiemannen, die nabij Krabbendijke het eenrichtingsverkeer naar Rilland moesten leiden, beschik ken nog slechts sinds enkele dagen over een telefoonverbinding en tenein de een controlemiddel te hebben om te kunnen vaststellen of er van de andere zijde weer wat „door" kon komen, stel den zij het shaw.l-systeem in. Iedere zesde, of zevende passerende automo bilist kreeg de shawl mee, met de op dracht dit kledingstuk af te geven aan helicopter. De machine landde op het Havenplein, waar fcwee gemarkeerde straatlantaarns de landingsplaats aangaven. Materialen onderweg In de loop van Zattrdag aanstaan de zal by Zijpe met de kustvaarder „Suriname" een lading stortsteeri ar riveren, voor de helft geschonken door een Londense steenhandel en voor de andere helft gekocht van gelden, bij eengebracht naar aanleiding van een oproep fcot financiële steun aan Ne derland in de-„Times". De ontvangst van het schip te Zijpe zal met enige plechtigheid geschieden. De firma Snepvangers en Vlieger te Delft één van de aannemers van het herstel op Schouwen-Duiveland, heeft in overleg met de desbetreffen de autoriteiten het werk, dat zij on derhanden had in het buitenland o.a. vliegvelden voorlopig uitge steld, ten einde al haar mensen en materiaal op het verdronken eiland te kunnen inzetten. Men heeft driehon derd man beschikbaar voor het drag line- en bulldozersbedrijf. Voorfs heeft men 25 draglines, 22 bulldozers, 30 kipwagens, vijftien kilometer kleinspoor met motorloco's en kip- karren ter beschikking. Inmiddels heeft de directie in Duitsland een or der geplaatst voor zes draglines. De Duitse fabriek heeft haar exportpro gramma gewijzigd om aan deze Ne derlandse bestellingen voorrang te geven; Barakkenkampen Het Zwitserse Rode Kruis heeft, in overeenstemming met de wens van de Nederlandse autoriteiten, barakken beschikbaar gesteld voor het samen stellen van vnf dijkwerkerskampen in de rampgebieden. Ieder kamp zal plaats hebben voor 250 personen. Twee van de kampen komen in Hans- weert op Zuid-Beveland, één ervan op Schouwen-Duiveland. Middelburg krijgt een filiaal van „Blijdorp" De diergaarde Blijdorp zal in de zomermaanden een „filiaal" openen in Middelburg, aldus meldt „De Volks krant" Een vrij aanzienlijke, collectie dieren zal in de omgeving van de Markt aldaar een onderdak vinden op een terrein, dat door het gemeentebe stuur zal worden gereedgemaakt. De bedoeling hiervan is, dat Middelburg, in het toeristenseizoen, een nieuwe at tractie zal krijgen. De dieren worden door de Rotterdamse diergaarde gratis in bruikleen afgestaan en het filiaal komt onder leiding van een gepen- sionneerde oppasser- Oesterpercelen op Tholen leden zware schade De storm van 1 Februari j.l- heeft aan de Thoolse oester- en mosselper celen grote schade aangericht. Vele percelen zijn bedekt met een laag slib, zodat de schelpdieren als het ware verstikken en niet meer te vindén zijn. Vooral de percelen, welke voor een breuk in de dljlc liggen, hebben zeer veel schade, daar ook de perceel- gronden uitgeschuurd zijn. icht dit kledingstuk af té geven tegenoverliggende politiepost. ~)an wisten de mannen, dat de de Dan wisten de mannen, dat de weg vrij ivas en konden op hun beurt een aantal auto's doorlaten, met wederom de shawl als seinvlag Daartoe diende de shawl en waarom het nu juist een shawl was, wel, wij zeiden het reeds: dat mysterie zullen we kinderlijk moeten aanvaarden KAMPEER-U1TRUST1NG Gédupeerden krijgen thans de voor hen zo noodzakelijke artikelen „Kijk", zegt burgemeester Schuit van Kortgene, „hier heb je ons waren huis". In de oude, bouwvallige lagere school, die straks zai worden afge dankt, liggen in de lokalen splinternieuwe bedden, ledikanten, tafels en stoelen hoog opgestapeld. In de afdeling huishoudelijke artikelen staan de koffiepotten, broodtrommels, borden, emmers, nachtspiegels, kachels, was- teilen én noem maar verder op, in lange ryen uitgestald. Het is er allemaal wel een beetje rommeliger dan in een modern warenhuis, geen geraffineerde reclame affiches prijken aan de muren, doch hoogstens een door het zoute water verfomfaaide schoolkaart Maar dat deert allemaal niet, de „zaak" loopt prima. Woensdag is men er begonnen met de uitdeling van goederen aan de bewoners van Kortgene, die zo gelukkig zijn weer terug te mogen keren. Hun huisje stond er nog, doch voor velen was het tot voor Woensdag .de grote puzzle hoe men het weer bewoonbaar moest maken...... Geen béd om op te slapen, geen stoel om op te zitten, geen kopje om uit te drinken. Het „warenhuis" heeft uitkomst gebracht. Een paar weken geleden hebben de gedupeerden op het ge meentehuis een formulier mogen in vullen, waarop zij aan de hand van een lange lijst artikelen konden opge ven,. waaraan direct behoefte bestond. Woensdag is men begonnen om deze mensen opnieuw op te roepen. Enkele dame van de Goesse U.V-V- overhan digden hen een enveloppe met bonnen. Bonnen, „goed voor 1 bed", „goed voor 1 tafel", „goed voor 1 aardappel mesje", enz. En toen kon het waren- huls op volle toeren gaan draaien. De gedupeerden hadden slechts een bon netje af te geven en konden gratis het verlangde in ontvangst nemen. Geen oude, gebruikte spullen, doch aJ- lps splinternieuw. En buiten stonden bandenwagens en auto's van midden standers te wachten, die alles netjes thuis bezorgden. Het warenhuis heeft ook een de pendance- In de Stadswynkelder is namelijk de afdeling kleding en schoeisel gevestigd. Er zijn hier zelfs paskamertjes aanwezig. Ook hier een drukke bedrijvigheid van tevreden mensen. Prachtige huloverlening Hoe dit „warenhuis" eigenlijk tot stand is gekomen? Het is een ge schiedenis apart. En om die te weten te komen moet men in Goes zijn. In het centrale magazijn, ondergebracht In de zalen Krijger, heeft de heer A. de Roo, een der commissieleden, ons hierover iets verteld. Toen het Rode Kruis eind Februari zijn werk bij het uitdelen van kleding e.d. beëindigde, ging dit over naar de Stichting Wa tersnood Zeeland. Voor de Bevelanden werd een contact-commissie gevormd bestaande uit de heren A. C- Willem- sen. burgemeester van Yerseke, mr. H. J M. Stieeer, burgemeester van Hoedekenskerke. H. B. Pilaar en A. de Roo te Goes. Een van de eerste vracren was. hoe het zou moeten gaan met de getroffenen, die spoedig naar huis zouden kunnen terugkeren- Be- Tonnen werd met een liist van de meest noodzakelijke artikelen voor een gezin op te stellen. Slechts de dringendste behopften om op betrek- keliik primitieve wijze eep wonine- te kunnen inrichten, of. zoals men het betitelt, een „kampeeruitrusting". Huisraad gered Uit een onder 375 gezinnen in Kort gene ingesteld onderzoek bleek, dat gelukkig nog veel huisraad gered kon worden. Aan de hand van deze gege vens werd een begroting opgemaakt, welke aanvaardbaar was. Het Rode Kruis verklaarde zich bereid uit de ontvangen zendingen nieuwe goede ren, zowel uit binnen- als buitenland, ongeveer de helft van het benodigde in natura te verstrekken. De rest moest worden aangekocht uit gelden van de Stichting Watersnood Zeeland. De bestellingen geschieddèn bij de Goesse middenstand, onder de uit drukkelijke voorwaarde dat dë winst wordt gedeeld met de gedupeerde Winkeliers in de betrokken gemeen ten. In Kortgene Is men thans gestart met de uitreiking van de goederen, doch voor Eliewoutsdijk, Baarland en Qudelande, waar Intussen ook een on derzoek werd ingesteld, ligt het beno digde reeds opgeslagen. Wolphaarts- fljjk werd voor zover nodig, op dezelf de wijze geholpen. De hulp behoefdé daar niet zo groot te zijn, daar de Friese gemeenten welke Wolphaarts- dijk adopteerden, reeds veel voor hun rekening namen. Na het droogvallen van Kruiningen, Rilland en Waarde hoopt men de getroffenen uit deze ge meenten op dezelfde manier te hel pen. Prachtig werk is tot dusver reeds door deze commissie verricht en zy mag zich zeker verzekerd weten van- de dankbaarheid van de getroffenen, die hier op zo snelle wijze geholpen worden. De eerste moeilijkheden op dë weg naar het normale leven worden hierdoor voor de gedupeerdenopge- lost. En wat ook belangrijk voor hen is: deze „kampeeruitrusting", waar aan iedere luxe vreemd is, wordt straks niet in mindering gebracht op de schadeuitkering van het Rijk! Walerleidinv kii Knimmgeu nog steeds bedreigd. Er komt een vier km. lange noodleiding. De beide waterleidingbuizen bij de rijksweg en de oude Grindweg te Kruiningen worden nog steeds ern stig bedreigd. Herhaaldelijk worden gaten in het wegdek geconstateerd, die ontstaan door de schurende wer king van het water en die door personeel van de aannemersfirma Verstoep met basalt worden gedicht. Zoals men weet wordt door ae twee Pijpleidingen drinkwater naar Wes telijk Zuid-Beveland en Walcheren gevoerd. Waar het gevaar van breuken acuut blijft, zal, naar wij vernemen, over een lengte van vier kilometer tot aan de Lavendeldyk langs de rijksweg een noodleiding worden ge legd. die zo nodig de andere leiding kan vervangen. Deze noodleiding zal op houten jukken komen te rusten. Nooddorp in Kruiningen Naar wij vernemen wil het gemeen tebestuur van Kruiningen komen tot de bouw van een nooddorp, bestaan de uit 200 houten woningen. Dit dorp zou verrijzen op het industrie terrein bij de Vlakebrug. Het plan is een gevolg van het feit, dat er in Kruiningen zovele woningen zijn verwoest. Daar de herbouw immers niet op korte termijn gereed kan zyn, zou dit betekenen, dat de inwo ners van deze gemeente gedurende lange tijd geëvacueerd moeten blij ven. Men wil echter de dorpsgemeen schap zo spoedig mogelijk weer her stellen en daartoe zou het nood-wo ningenplan zich uitstekend lenen. Hierover zijn thans besprekingen gaande met de betrokken autoritei ten. Naar men ons mededeelde zou den GeÖ. Staten en de provinciale dienst voor de wederopbouw en volks huisvesting niet afwijzend tegenover dit plan staan. Er komi een DUW-kamp in de Sioofnolder Herstelwerk bij Bruinisse verloopt vlot Dank zij de grote activiteit van de zijde van het gemeentebestuur te Bruinisse, dat o.m. besprekingen voerde met ir. H. Coolman en de he ren Van Ringen en Mansholt van dë D.U.W., heeft deze gemeente de toe zegging gekregen, dat in de Stoofpol- der bij de vluchthaven een D U.W.- barakkenkamp zal worden opgericht. Het kamp zal slaapgelegenheid bevat ten voor 150 personen, die van voedsel zullen worden voorzien uit een goed- ingerichte keuken en die de beschik king zullen krijgen over een recreatie- za 1- De gebouwen zijn een schenking welke door een Zwitserse instantie werd toegezegd. Als motivering voor het plaatsen van een dergelijk kamp bij Bruinisse wordt aangevoerd, dat reeds nu de vluchthaven in de Stoofpolder is in geschakeld als aanvoerhaven van ma terialen voor het dijkherstel op het eiland. Rondom Bruinisse ontwikkelt zich op het ogenblik een grote activiteit. Voor het laden van zand bij Vet de pót aan het tramstation te Bruinisse is thans een dragline aangevoerd. Het herstelwerk aan de Oude Dijk ver loopt dank zij het vaste en rustige weer, zeer vlot. Er zijn reeds vijf ga ten gedicht en men maakt plannen om de dijk over de -gehele linie te versterken als alle zeven gaten ge dicht zijn. Het werk aan deze dijk en ook aan verschillende andere dijken in de omgeving zal gedurende enige maanden nog vele handen werk ge ven, zodat verwacht mag worden, dat het nieuwe kamp voortdurend geheel bezet zal zijn. Krijgt Bruinisse spoedig weer drinkwater Zo nodig door een plastic leiding. Het is de bedoeling' Bruinisse zo spoedig mogelijk weer aan drinkwa ter te helpen. Mocht dit langs de gewone weg niet kunnen, dan zal worden overwogen om de gemeente op dezelfde wijze water te verstrek ken als dat voor Noord-Beveland is gebeurd, namelijk door een flexibele buisleiding, die dan tussen Anna Ja- coba en Duiveland zal worden ge legd. Zoals reeds gemeld hoopt men over circa een week Zierikzee drink water onder lage druk te leveren van Brouwershaven af. Ook Noord- gouwe zou daarvan kunnen profite ren. Dijkherstel bedreigt mosselcultuur. Het dijkherstel op GoereeOver- flakkee dreigt voor de Zeeuwse mos- sel'cultuur, desastreuze gevolgen mee te brengen. Op de Oude Tongse Bank; nabij de hoek van St. Jacob en op andere plaatsen, waar vele mosselkwekers hun percelen hebben, die met mosse len bezet zijn, doen zandzuigers en baggermolens hun werk en men kan begrijpen wat een ravage dit mee bracht voor de betrokken mosselkwe kers; mosselpercelen werden ver woest en de aanwezige mosselen wer den mede de polder ingespoten. Het schijnt in de bedoeling te liggen nog op diverse plaatsen voor Goeree Overflakkee grond te baggeren of te zuigen. Pogingen zullen worden ge daan, om verdere verwoestingen van mosselpercelen tegen te gaan. Ook komen berichten Linnen dat mossel en oesterpercelen, die in de buurt van een dijkgat liggen waardeloos zijn ge worden, omdat er een stfoomgeul is ontstaan, of omdat er een zandbank in de nlaats is gekomen. Burgemeester J. A. de Goffau ter aarde besteld. Donderdagmiddag Is onder grote belangstelling te Krabbendijke voor lopig ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van de heer J. A. de Goffau, burgemeester van Rilland- Bath, die zoals bekend bij de ramp van 1 Februari om het leven kwam. Nadat de baar door de raadsleden van Rilland-Bath grafwaarts was gedragen, heeft de wnd. burgemees ter, de heer D. Butijn, een kort woord gesproken; terwijl ds. J. den Engelse, Ned. Herv. predikant te Rilland- Bath, de graf dienst leidde. Op de begraafplaats was ook het gemeentebestuur van Krabbendijke aanwezig. DE JONGSTE IN HET LAND Hartelijk afscheid van de heer C. Lijnzaad Tydens en na een buitengewone vergadering van de Stichting Zeeland voor naatschappelijk en cultureel werk, Donderdagmiddag Ln het kantoor van de Stichting te Middelburg gehouden, heeft het algemeen bestuur op zeer hartelijke wijze afscheid genomen van de scheidende directeur, de heer O. Lijnzaad, die met ingang van Maandag a.s. is benoemd tot directeur van de nieuwe Stichting Noord-Holland voor maatschappelijk vvexi te Haarlem. Hij werd toegesproken door de voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, 'die vol waardering sprak over het vele, opbouwende Werk, dat de heer Lijnzaad gedurende zijn vijf Zeeuwse jaren voor dit gewest heeft verricht. Met algemene stemmen werd mr. J. F. Hornstra, thans adjunct-directeur, met ingang van 16 Maart a.s. benoemd tot directeur van de Stichting Zee land. De heer Hornstra, die in 1924 werd geboren, zal de jongste opbouw- orgaan-directeur ln ons land zijn. In zy'n rede bracht jhr. mr. De Casembroot vooral tot uitdrukking, dat de heer Lijnzaad er ten volle in is geslaagd, de Stichting Zeeland, die bij zijn komst nog onbekend en mis schien dus ook onbemind) was, te maken tot een alom gewaardeerd in- dingen zijn gelegd en dat nimmer met óntevredenheid wordt genoemd. Met enorme bezieling en enthousias me heeft de directeur gewerkt en hij wist dit enthousiasme over te dragen op zijn medewerkers en op anderen, waardoor zijn arbeid zeer stimulerend was. Aan hem vooral is het dan ook te danken, dat de Stichting thans een gewichtige plaats in het provinciale leven inneemt. Ook in de toekomst is voor haar een, belangrijke taak weggelegd; niet alleen moet hét nor male werk worden voortgezet, maar ook wacht omvangrijke reconstructie- arbeid op sociaal, sociaal-cultureel en sociaal-hygiënisch terrein. Jhr. mr. De Casembroot bood de heer Lijn zaad. zijn beste wensen voor de toe komst aan en heette diens opvolger, mr. Hornstra, hartelijk welkom, daarbij opmerkende, dat het stich tingsbestuur ook van hem zeer veel verwacht. In zjjn dankwoord verklaarde de heer Lijnzaad dankbaar te zyn voor het vertrouwen, dat men hem in zo ruime mate heeft geschonken en voor de sociale contacten, die-gelegd konden worden en die ook voor hem zelf zeer veel betekenden. Hij zeide getroffen te zy'n geweest door de grote mogelijkheden, welke in Zee land bestaan en constateerde, dat de vijf achter ons liggende jaren voor hem goede laren zijn geweest, die hem geestelijk verrijkten. Tenslotte sprak de heer Lijnzaad de wens uit, dat het provinciaal be sef, het Zeeuws zelfbewustzijn zal toenemen. Waar zo grote belangen op het spel staan, dient de plaats van de provincie in de landelijke ge meenschap duidelijk bepaald te wor den, 1 De scheidende directeur wenste zyn opvolger toe, dat deze hetzelfde vertrouwen zal genieten, dat hij zeil heeft mogen ontvangen en vond la ter nog gelegenheid vriendelijke woorden tot de Zeeuwse dagbladpers te richten. Van het dagelijks be stuur der Stichting mocht hij een vulpen als afscheidsgeschenk ontvan gen. In verband met de omstandig heden was afgezien van een receptie. Mr. Jan Hornstra, de nieuwe di recteur van de Stichting, werd in 1924 geboren in Blokzijl, waar zyn vader scheid in Wenen". Raad van geteisterd Stavenisse bijeen. Slot van pag. 1) Na uitvoerige discussie besloot men aan de Commissaris der Koningin een voorstel te doen tot het oprichten van een barakkenkamp, waai' de ge- evacueerde gezinnen in zouden kun. nen worden ondergebracht. Bij de be spreking over dit plan kwam duidelijk tot uiting, in welke grote mate een eventuele re-evacuatie leeft ln de har ten van alle inwoners van Stavenisse. Maar ook, welk een probleem dit schept voor deze gemeente, waar eerst sinds Maandag de inwoners al len mochten terugkeren om te trach ten de nog bewoonbare huizen van het slik te ontdoen en waar men slechts vrouwen ziet, gehuld in overalls en laarzen, ploeterend en zwoegend, uur na uur. dag na dag. Omtrent de bouw van een barak kenkamp zal advies worden ingewon nen bij Rijkswaterstaat. Velen zouden zulk een kamp gaarne zo dicht moge lijk bij huis zien, maar helaas is de kans groot, dat de nog steeds gevaar lijke situatie het nodig zal maken, dit kamp op te slaan nabij Bergen op Zoom. Voorts besloot men de Commissaris der Koningin, die over re-evacuatie moet beslissen, te verzoeken toe te staan de bewoners van de hooggele gen Stoofdijk en Molendijk te doen terugkeren. Ook bij dit voorstel, ge daan door de voorzitter, bleek weer, dat re-evacuatie de gemoederen hef tig bezig houdt. Veel hulp nodig Bij de rondvraag vroeg de heer I. de Vos (S.G.) of er een mogelijkheid bestond om een einde te maken aan het bezoek van vreemdelingen op Zondag aan Stavenisse. Reeds Zondag j.l. onmiddellijk na opheffing van het verbod tot betreding van de gemeen te, begaf zich een stroom van bezoe kers naar dit dorp- De burgemeester zette uiteen, wel ke moeilijkheden hiermede gepaard gaan en de heer A. van 't Veer (P.v. d-A.) wees er op, dat ook velen die Stavenisse bezoeken, bewogen worden tot hulpverlening. ,,En veel hulp is nodig om Stavenis se weer op te bouwen", zo beaamde de voorzitter, waarna wethouder J. W v. d. Slikke nog wees op het feit, dat ook vele familieleden van getrof fenen woonachtig op Tholen, het recht moeten hebben zich van de toe stand op de hoogte te stellen. En zo kwamen nog andere punten aan de orde, stuk voor stak sprekend van de enorme moeilijkheden, waar voor deze gemeente zich thans ge steld ziet, telkens ook weer getuigend van de Innig droevige gebeurtenissen welki zich dp eerste Februari voorde den en welke begrijpelijkerwijs veelal ook thans nog deze raadsvergadering een vaak emotioneel verloop deden hebben, zodat na de rondvraag in be sloten zitting werd overgegaan. arts was. Na de gebruikelijke voor opleiding ging hij in 1942 rechten studeren, aanvankelijk aan de R.K. universiteit te Nijmegen en na zijn candidaatsexamen aan de rijksuniver siteit te Utrecht. In 1948 verwierf hij de meesterstitel. In Juni van dat jaar werd hij be noemd tot assistent van de direc teur der Stichting Zeeland en in 1950 volgde zijn benoeming tot adjunct-di recteur. De heer Hornstra is gehuwd en woont te West-Souburg. Toen wij hem gisteren naar ,zjjn plannen voor de naaste toekohist vroegen, had hij daarop een kort en bondig antwoord„Doorwerken in de zelfde geest als tot nu toe is ge beurd." MIDDELBURG. Vandaag; Electro: „Het verborgen le ven van Walter Mitty" met Danny Kaye, (1" jaar), i en .15 iur, Schut tershof: Adspirantenuitvoerlng gym nastiekvereniging „"'ilhelmina", 8 U. VLISSÏNGEN. Alhambra: ,Het kind der zonde", (18 7 en P Uur; Luxor: „Het lot speelt met mr. Denning", (14 j.), 8 uur. GOES. Vandaag. Grand Theater: 0 uur, „Af®

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2