Zwitsaïetten Fruittelers vrezen invoer van Spaanse sinaasappels PLAN VOOR HULPVERDEIJNG AAN GETROFFEN GEMEENTEN 'i Zit vast vaster met VEL PAF! N AMERIKANEN FILMDEN FANNY BLANKERS-KOEN IN TRAINING PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 MAART 1953. ONZE APPELS SMAKEN HET BEST In de bewaarplaatsen liggen nog grote voorraden goudreinetten (Van onze Haagse redactie) Voor de oorlog was Amerika de appeleuleveraneler van Europa. Dank z(j de dollarschaarste in ons verarmde werelddeel hebben Nederland en Italië kans gezien de grote broer Amerika van die plaats te verdringen. Het voordeel van liet Nederlandse product boven het Italiaanse is de be tere smaak. De verzorging en verpakking der Italianen munt uit boven die van het Nederlandse product. En zo kunnen deze twee op de Europese fruitmarkt nog gezellig met elkaar stoeien om de grootste brokken. Dit jaar schijnen we minder kig uit de stoeiparty vandaan te ko men. In de koelhuizen en bewaar plaatsen van handelaars en kwe kers zit nog een flink wat grotere voorraad ppelen dan andere jaren om deze tijd. Het jaar 1952 is een/ g< .i oogstj ar geweest. Niet alleen voor Nederland, maar ook voor de ons omringende landen. Men heeft ons dus minder nodig. Een half jaar is de appelenhandel met Enge* land geliberaliseerd geweest. Toen kwamen er weer drastische invoerbe perkingen. België had sinds October een importstop welke nu gelukkig is opgeheven. En Duitsland verreweg onze grootste afnemer bepaalde onlangs weer, dat de mi nimumprijs van 15 tot 22 cent per kg. verhoogd werd en de minimum- maat van de import-appelen 70 mm. moest worden. Gevolg van dit laat ste feit is, dat het uitermate moei lijk wordt voor de kleinere soorten goudreinetten, waarvan we vooral nog behoorlgke quanta in voorraad hebben, afzet te vinden. Zorgen. Al deze omstandigheden vefvullen de Nederlandse fruittelers met zorg. Het feit, dat naar België en ook naar r rankrijk weer wat geëxpor teerd kan worden, verandert daar aan maar weinig. Het is alweer moeilijk voor velen van hen een sluitende bedrijfsreke- ning te krijgen. Er is al geruime tgd een dalende tendenz in het prijsver loop te bespeuren. Maar de algemene bedrgfskosten worden nog steeds ho ger. Een uiting van deze bezorgdheid hebben we gezien in een schrijven van de Nederlandse Fruittelersorga nisatie aan het Bédryfschap voor Groenten en Fruit. Daarin wordt gevraagd te willen bewerkstelligen, dat na beëindiging van de import van de in het handelsverdrag met Advertentie vierde leerkracht In .de raadsvergadering van We- meldinge heeft burgemeester C. N. F. van Sas de rampslachtoffers van de lste Februari herdacht. In het bijzon der was spr. erkentelijk voor de geest van hulpvaardigheid en het gevoel voor saamhorigheid, welke ook de be volking van Werneldinge aan den dag heeft gelegd. Spr. hoopte, dat met nog groter inspanning, toewijding en ener gie zal worden voortgewerlct aan het herstel en de verdere zorg voor de ge troffenen. In verband met de omstandigheden, zag de burgemeester ditmaal af van het geven van het traditionele jaar overzicht. Medegedeeld werd, dat aan de open bare school een vierde leerkracht zal worden aangesteld, dit in verband met de toeneming van 't leerlingenaantal met geëvacueerde kinderen. Van Ged. Staten was bericht ontvangen, dat het uitbreidingsplan thans definitief is goedgekeurd. Overeenkomstig een advies van de A.N.W.B. werd besloten het raadsbe sluit tot afsluiting van een gedeelte van de Achterweg voor verkeer uit Zuidelgke richting te handhaven. Een bezwaarschrift van de heer J- Nous- sen werd hiermede als afgedaan be schouwd. Besloten wend een gedeelte van de Wemeldingse Zandweg in beheer en onderhoud over te dragen aan de Pro vincie tegen een bydrage ineens van f 26.983.—. Aan het einde van de vergadering wenste de heer M. C. Lindenbergh de voorzitter geluk met zijn herbenoe ming. De heer de Jonge dankte de voorzitter, de wethouders en het ge- meentepersoneel voor hetgeen tijdens de ramp in het belang van de ge meente wérd verricht. Ton slotte werd nog medegedeeld, dat de lonen voor hulpdiensten bij de watersnood dezer dagen zullen wor den Uitbetaald. Vele gevallen van dierstprestatie zullen echter nog moe ten worden achterhaald. Uitvoering „Schoondijke's Gemengd Koor" Dezer dagen gaf de zangvereniging „Schoondijke's Gemengd Koor" onder leiding van de heer A. J. de Klerck een uitvoering. Hot programma, be staande uit twaalf liederen, werd op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Mej. Fr. Risseeuw oogstte veel suc ces met twee nummers voor sopraan- De heer P. A. van de Walle, lid van de muziekvereniging „Oefening Kweekt Kunst" bracht het clarinet- concert no. 1 van Von Weber ten ge hore en ook dat viel buitengewoon in de smaak. Spanje opgenomen hoeveelheid ci- trus-fruit goen suppletie-contingenl voor de invoer van sinaasappelen uit Spanje beschikbaar zal worden ge steld. Het handelsverdrag met Spanje voorziet in de levering van 53 mil- lioen kilo citrüs-fruit. Sinds 1 De cember de datum, dat met de levering begonnen ls heeft Spanje al twee derde van dit leverbare kwantum naar ons land gebracht. Op de betalingsbalans staat Spanje echter nog voor vele millioenen gul dens in het krijt bij ons, en omdat er Nederlandse industrieën zgn, die graag willen doorgaan met afleve ring van onze producten aan Span je, is er aandrang op de regering ge weest een aanvullend contingent si naasappelen af te nemen. Terecht zien de fruitkwekers hier te lande daar een enorm gevaar in. Onder de huidige omstandigheden moet de import van sinaasappelen binnen redelijke grenzen gehouden worden. Bfehalve Spanje, is Israël immers ook nog een sinaasappelen leverancier van ons land. Voor negen RAAD SCHOONDIJKE Binnenkort begin van Raafcisbouw Wederopbouw moest sneller kunnen vorderen In de ï'aadsvergadering van Schoondijke heeft burgemeester F. A. van Rosevelt de slachtoffers van de nationale ramp herdacht en daar na enige woorden gewijd aan de te rugkeer uit Korea van de militair A. Pycke in Schoondijke. Voorts wierp de burgemeester nog een te rugblik op het afgelopen jaar, waar bij hij er op wees, dat op wederop- bouwgebied nog te weinig vorderin gen gemaakt werden. Wel kon spre ker herinneren aan de eleetrificatie van.de Tragel en de verbetering van de straatverlichting in de kom der gemeente. De burgemeester gaf uiting aan zijn vertrouwen, dat binnenkort lean worden aangevangen met de bouw van het nieuwe raadhuis met bijge bouwen. Met hogere goedkeuring zal het ontworpen plan bestedingsklaar gemaakt kunnen worden. Spreker hoopte op toewijzing van het nodige bouwvolume om zo moge lijk ook nog enige woningwetwonin gen te kunnen bouwen. Met de her- bouwfinanciering voor particulieren gaat het niet vlot; er zijn momen teel meer dan 25 gegadigden voor particuliere herbouw. Tot de wensen voor 1953 behoren de bouw van het nieuwe postkan toor, de herbouw van de muziektent, een R. K. lagere school, een kleedlo kaal op het sportterrein en vijver voor open bluswater, de herbouw van de neutrale kleuterschool en een lijkehhuisje óp de begraafplaats. Ook bestaan er plannen om tot stichting van een wijkgebouw voor het Groene Kruis te komen. Spreker uitte de wens, dat de Prov. Waterstaat aandacht zal be steden aan de bestrating van de Wil- lemsweg. De gemeente zelf hoopt zorg te kunnen wijden aan de ver betering van de Veldstraat en de aanleg van een achterpad langs de woningen aan de Dorpsstraat. Gediscussieérd werd over het af wijzend prae-advies van B. en W. op het verzoek om "subsidie van de or ganisaties voor Frot. Chr. en R. K. militaire tehuizen. Ten slotte werd het afwijzend prae-advies met 4 te gen 2 stemmen verworpen, zodat bei de instellingen wel subsidie zullen krijgen. Hoeveel dit zal zijn, wordt in een volgende vergadering, nadat B. en W., zich hierover beraden zul len hebben, beslist. Voor het afwij zend advies van het college stemden de heren Toesseint en Neele. Wet houder Joh. de Fegter was afwezig. De parochiebibliotheek en de H. A. R. K.-bibliotheek (resp. met 350 en ruim 1000 boeken) krijgen elk een subsidie van 5 cent per boek. De huurovereenkomst met de neu trale kleuterschool vóór drie barak ken in het voormalige wederopbouw- kamp werd verlengd. Naar aanlei ding van een vraag uit de raad, deelde de voorzitter mede, dat er goede hoop bestaat, dat het bouw fonds van deze school, die met ruim 60 leerlingen beslist in een behoefte voorziet, binnenkort voldoende sterk zal zgn om tot nieuwbouw over te gaan. Besloten werd tot aankoop van een landbouwschuur met grond van de erven van wijlen de wed. Jac. Butler voor een totaalbedrag van 8631.—. By de rondvraag werd ten slotte nog medegedeeld, dat B. en W. in de volgende vergadering met voorstellen inzake de opruiming van het „weeg hokje" in de Lange Herenstraat ho pen te komen. millioen gulden zullen we dit Jaar vai Israël afnemen. En verder kan er dar nog iets komen uit Marokko, Italië. Cyprus en misschien later in het sei zoen ook nog wat uit Californlë en Zuid-Afrika. Maar de fruitconsump tie van het Nederlartdse volk be weegt zich omtrent 18 kg. per hoofd per jaar. Deze consumptie laat geen grote speling toe. Begrypeiy'k, dat de Nederlandse fruittelers, erkennende dat het Nederlandse volk sinaasap pels niet kan ontberen, het onder de huidige omstandigheden niet wen selijk vinden, dat ons land nog met extra-hoeveelheden overstroomd wordt. Advertentie Advertentie Na afloop van deze geslaagde woord gevoerd voering werd het woord gevoerd door de voorzitter, de heer P. L. E. de Paauw, de heer J. M. van Baal, be stuurslid vaii de vereniging en burge meester F. A, van Rosevelt. KOU, GRIEP, KOORTS lijn snel en afdoend te bestrijden met: V.V.V.-Oostkapelle besprak oude en nieuwe seizoen De V.V-V. „Mooi Oostkapelle" hield in café „De Vriendschap" haar jaar vergadering. Wegens verhindering van de voorzitter, berustte de leiding bij de heer J. Geldof Jzn. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat 1952 zowel Voor de pensionhouders als de kamerverhuurders een goed jaar is geweest. Voor de maand Au gustus moesten vele aanvragen wor den afgewezen. Ongeveer 1250 gasten hebben voor kortere of langere duur in het seizoen in Oostkapelle ver toefd, onder wie 150 kampeerders en enkele honderden buitenlanders (vooral Belgen). De vereniging telt thans 65 leden. Het aftredend bestuurslid, de heer F. G. Sprenger, werd herkozen. Tij dens de rondvraag werd de chaos op het strand besproken. Het bestuur zal al het mogelijke doen om verbe tering te bereiken. De huidige contributieregeling werd voor 1953 gehandhaafd. Goesse E.H.B.O.-ers organiseerden toneelavond De Zaterdag in „de Prins van Oranje" door de afdeling Goes van E.H.B.O. georganiseerde toneel avond ten bate van haar getroffen Bevelandse zusterafdelingen is in al le opzichten een succes .geworden. Door de grote opkomst van het pu bliek en de geslaagde verloting kwam men aan een bruto opbrengst vair plm. 500.terwgl de Goese toneelvereniging „Onder Ons" welke met de opvoering van „Het Witte Legioen" medewerking verleende, de bezoekers een aardige toneelavond bood. Vooral de rol van de directrice was in goede handen bg mej. A. Reijnhoudt, terwgl mej. Corry Slab- bekoorn als de verkeerd beoordeelde verpleegster eveneens aardig spel te zien gaf. Voorts gaf o.m. mevrouw Kik een goede creatie van de praat grage werkster en de heer G. W. Snel zorgde voor een vlotte uitbeel ding van de goed geluimde korpo raal. De overige medespelenden slo ten zich hierbij aardig aan. Bij de aanvang en na afloop heb ben de afdelingsvoorzitter, de heej- C. L. Kil alsmede de districtgvoor;'- zitter, de heer Vader uit Vlissingeh; de toneelvereniging en het publiek dank gebracht voor hun medewer king, terwyi de laatste spreker ook hulde bracht aan de Bevelandse afde lingen voor het vele werk bij de ramp verricht en de goede sarnenwerkihg, welke hierbij met de Rode Kruisaf- delingen heeft bestaan. Kapitein „Ary Scheffer' schuldig aan aanvaring Uitspraak doende in de zaait „aan varing tussen liet m-s. „Ibis" en het m,s- „Ary Scheffer" op de rede van Le i Havre op 8 Augustus 1952, heeft de Raad voor de Scheepvaart de kapitein van de „Ary Scheffer", G. P. uit Rot terdam de bevoegdheid ontnomen om gedurende de tijd van twee weken als kapitein te varen. De tweede stuur man van dit schip, C. S. uit Vlissin- gen, werd vrg van schuld verklaard, evenals de kapitein G- S. uit Rotter dam en de „bestman" J. V. uit Gro ningen, beiden van de „Ibis". Het óórdeel van de Raad in déze zaak luidt: „Deze twee schepen die elkaar mét kruisende koersen nader den. hebben elkaar te laat opgemerkt. De schuld, van de „Ary Scheffer" is het gróótst, omdat op dit sch'ip de plicht tot uitwijken rustte. Aan het goede1 uitkijken op de „Ary Scheffer" heeft veël ontbroken". DE ADOPTIE-BEWEGING Veivvan Ned. gemeenten deed góed werk Voor de spontane hulp aan de ge troffen gemeenten ih Nederland ge boden, is een plan opgesteld om tot een juiste verdeling daarvan te ko men. Met de uitvoering heeft zich op verzoek van de minister van binnen landse zaken de Vereniging van Ne derlandse gemeenten belast. Daar door is bereikt, dat alle getroffen ge meenten op gelgke voet behandeld zullen worden. De verschillende nood- gemeenten werden in negen groepen ondergebrachten voor Zeeland is de Verdeling als volgt: Noortl-Bcveland: Kortgcne werd ge adopteerd door Arnhem: Wisse kerke door Wieringermeer, Schagen, Wie- ringevwaard en Barsingerhorn. Oost-Zeemvsch-VIaandorenDe hier getroffen gemeenten Hontenisse, Ter- neuzen, Vogelwaarde en Hoofdplaat ontvangen hulp uit Venlo, Heel en Panheel en Haelen. Schouwen-Duiveland en St. Philips- land: Brouwershaven is geadopteerd, door Voorburg (Z.H.), Bruinisse o.a. Oudermiddag van kleuterschool te Goes Zaterdag organiseerde de Openba re Kleuterschool in „dc Prins van Oranje" te Goes een midadg voor „de, ouders. Voor een goed bezette zaal sprak de vice-voorzitter der ouder vereniging, de heer P, C. Kerkhove, een openingswoord, waarna de kleu ters van de dépendance in de Lelie straat onder leiding van mej. Ver hulst de „Vier Jaargetijden" van Dalcrose opvoerden. Daarna brachten de oudste kleuters van de school Beestenmarkt onder leiding van mej. K. Dekker „De Sneeuwkoningin" naar èen sprookje van Andersen. Het was aardig om te zien hoe deze kleuters met ernst het hun geleerde ten tonele voerden. Aan het slot prak de vice-voorzitter een dank woord tot de leidsters, waarna bg de uitgang een collecte .werd gehouden ten bate van de kleuter school te Baarland, welke bg de overstromingsramp alle speelmate riaal verloor. door Gorssel. Enige gemeenten Overijssel zullen tevens Bruinisse ver zorgen, wielke staat nog niet vast. Burgh wordt bggestaan dioor Oost kapelle en Noordwgk. Over de bij stand van Dreiscihor is nog niet be slist. Duivendijke, Eikerzee en Elle- meet zy« geadopteerd door: Oiden- zaal, Tubbergen, Ootmarsum, Hellen- doorn, Avereest en Nieuw Leusein. Haamstede door Markelo en Diepen veen. Kerkwerve door Leeuwarden, Woudenberg en St. Laurens. Zonne- maire door Amsterdam. Nieuwerkerk en Ouwerkerk doqr Enschede. Ooster- land door Rijssen en Soest. Noord- gouwe door Leeuwarden, Noordwelle door N- O. Polder en IJsselmuiden- Renesse door Maarn. Serooskerke door Ruurlo, Wiseh en Krommenie. Zierikzee door Almelo- St. Philips- land door Hengelo en Ambt-Delden Voor het hele eiland Schouwen- Duiveland staat bovendien steeds Amsterdam gereed voor aanvullende hulp. Tholen: De op Tholen getroffen ge meenten Poortvliet, Scherpemisse, St. Annaland, St. Maartensdijk en Sta- venisse zijn geadopteerd door de ge meenten in de kop van Noord-Holland en Haarlemmermeer. WalcherenVeére wordt bggestaan door D.s Bilt, Zuid-Beveland Ellewoutsdijk en Drie wegen zgn geadopteerd door de zoge naamde Waterlandse gemeenten in Noord-Holland, o.a. door Edam, Beemster en Purmerend. Kruiningeh door Apeldoorn. Rilland-Bath door Zaandam, Aalten, Valkenburg-Hou- them, Echteld en Doodewaard. Waar de door achttien gemeenten in Zuid- Holland en Utrecht, w.o. Woerden en omgeving. Wolfaartsdijk doo. Har- lingen, Smallingerland en Gaaster- land. Oudelande en Baarland door Voorschoten, Nooddorp, Zoeterwoude, Oegstgeest, Hillegom, Valkenburg, Nieuwerkerk a. d. IJssel en Vriezen- veen. Hoedekenslterke ls geadopteerd door Arnhem. Voor Krabbenaijke is nog geen verzorgende gemeente aangewe- vlekviije koudlijm van CETA BEVER Molens, klompen, Volendam enathletiek (Van onze Haagse redacteur) De heren R. T. Ervin en R. Warren, die verleden jaar in Augustus door de Grantland Rice Sportlight Pictures in New York naar Nederland ge stuurd werden om opnamen te maken van een „all-round sportswoman", die in aJle takken van de athletiek grote resultaten heeft bereikt, zagen in ons land in de eerste plaats een pittoreske molen aan een even schil derachtige vliet, kinderen en volwas senen op klompen, drommen fietsers door de Amsterdamse straten en jeugd en ouderdom van Volendam. Maar ze ontdekten ook een andere jde van het Nederlandse leven,, ge symboliseerd in de grote gebouwen van Rotterdam en in het eigenlgke doel, waarvoor zij gekomen waren, Fanny Blankers-Koen: onze 'nationale sportheldm als moeder en als kam pioene, die dagelijks traint onder lei ding van haar man Jan Blankere. Van die training, van Fanny's prestaties bij het ver- en hoogsprin gen, het hardlopen, discus- en speer werpen. kogelstoten en hordelopen en van enkele van haar wedstrijden laat. het filmpje, dat in talrijke Ameri- kanse bioscopen vertoond is en dat binnenkort ook in de Nederlandse theaters te zien zal zyn, een aantal beelden zien. Misschien kennen we de verrichtim gen van mevrouw Blankera-Koen te goed om van deze film onder de in druk te komen. Misschien ook zgn dc flitsen te vluchtig en te oppervlakkig of wellicht hebben we ons laten aflei den door de molens, de klompen, de fietsers en Volendam. De Amerika nen zullen het alles wel heel mooi en -„very interesting" vinden het filmpje is trouwens voor hen gemaakt +- de nuchtere Nederlanders brengt het, lijkt ons, bij het zien van „The Speed Queen" niet verder dan een vergoelijkend „heel aardig". Marathon- HANDBAL 6—1 De EMM-dama namen in de eerste minuten het initiatief en kort na het beginsignaal scoorde D. de Witte het eerste doelpunt. Even later bracht J. van Reems de partgen op gelgke voet (1-1). Marathon was er aanvankelijk niet zo goed in, doch kwam nu eerst goed los. B. Elve nam no 2 voor haar rekening, terwijl dezelfde speelster even later profiteerde van een fout in de verdediging by EMM. (3-1). Na de rust ging het steeds beter. B. Elve kogelde in de hoek en kort daarop volgde een goede combinatie van de Marathon voorhoede, waaruit W- de Lege kon doelpunten (5-1). De EMM-da mes waren er nu uit en toen J van Reems da" eindstand op 6-1 bracht, hadden de Marathon-da mes voor het dea'de achtereenvolgende seizoen het handbalka-mpioenschap van de 2e klasse van district Zuid be haald met nog een wedstrijd te spe len. Door EMM werden na afloop bloe men aangeboden, terwyi'de vice-voor zitter van Marathon, de heer Grool, de kampioenen feliciteerde met het behaalde succes en zyn woorden even eens vergezeld liet gaan van bloe men. WIELRENNEN RONDE VAN KAPELLE UITGESTELD Het bestuur van de wielersportclub „Kapelle" heeft besloten de ronde van Kapelle voor amateurs, welke oorspronkelijk op 3 Mei as. verreden zou worden, uit te stellen tot Septem ber. Toen de roeiploeg van Oxford Enge land)een oefenbaantje trok bij Putney, was er een „beestachtige" belangstel ling van een eskader zwanen, die misschien wel rnet wat - geringschat ting de verrichtingen van de uhiver- siteitsploeg gadesloegen. Als echte Engelse zvmnen zullen ze waarschijnlijk wel hebben onderzocht op vielke ploeg ze het beste hun wed denschappen kunnen afsluiten, wan neer de grote race (op 28 Maart) wordt gehouden TAFELTENNIS Competitie in Zeeuwsch- Vlaanderen voortgezet. AANSLUITING' BIJN.T.T.B.? Ook de tafeltennisoompetitie in Zeeuwsch-Vlaanderen is énige tijd onderbroken geweest, maar zal nu weer worden voortgezet. De Zeeuwsch-Vlaamse Tafeltennis- bond komt Zaterdag "14 Maart in Tér- neuzen ih een bijzondere vergadering bijeen- Het voornaamste punt van be spreking betreft de aansluiting bij de Nederlandse Tafeltennisbond. Het is de bedoeling, dat alle bij de Z.V.T.B. aangesloten clubs ziró na de verga dering in eigen kring beraden en vóór 1 April hun beslissing kenba&r ma ken. KORFBAL Nood-korfbalcompetitie op Schouwen Op uitnodiging van de sportvereni ging „Burgh" kwamen afgevaardig den van korfbalverenigingen uit de Westhoek van Schouwen en van clubs uit de geïnundeerde gebieden bijeen om na te gaan, wat deze zomer op korfbalgebied nog kan worden ge daan. Voorlopig werd' besloten op Tweede Paasdag seriewedstrijden te houden, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de getroffen verenigingen van de S.D.K.B. Tevens kwam het instellen van een nood-competitie tei sprake. Eerdaags zullen deze plannen uader uitgewerkt worden. MOTORSPORT Oriënteringsrit „De Zeeuwen" De motorclub „De Zeeuwen" open de Zaterdag het wedstrgdseizoen met een oriënteringsrit over Walcheren en Zuid-Beveland over een afstand van 75 km. De 18 deelnemers hadden hier aan- een zware opgave, zodat er vele strafpunten vielen De vyf prijzen vie len ten deel aan de volgende heren: 1. F. de Visser (5 strafpunten), 2. I. Ovaa (63), 3. P. Kodde (42), 4. A. Kodde (124), 5. W. Flipsë (13U). De Zeeuwen" eerste Zeeuwse club in KNMV-verkeerscompetitie Aan de landelijke verkeerscompe- titie van de K.N.M.V. hebben S3 clubs deelgenomen. Thans is de officiële uitslag bekend gemaakt- Op de eerste plaats van de elf provinciale kam pioenen kwam de Motorclub „De Slip per" uit Utrecht, met slechts 8 fouten bij een totaal van 160 vragen. De ti tel voor Zeeland ging naar de M-C. „De Zeeuwen" te Middelburg, die met 52 fouten in het landelijk klassement de 19e plaats deelde met de Velpse M.C. De verdere uitslag voor Zeeland was: 2. M.C „Sparta". Zierikzee, 57 (23e in landelijk klassement); 3. M.A. C. „Scheldegouwen" Middelburg, 60 (26e); 4- M-C. „Eendracht". Tholen, 77 (42e); 5. M.A.C. „Interscaldis", Goes, 98 (59e). BILJARTEN Eerste overwinning van kampioen Kesteloo Op de tweede dag van de wedstrijden om het biljartkampioenschap lste klasse libre van Walcheren en Zuid-Beveland, die in het Nederlands Koffiehuis te Mid delburg wórden gehouden, heeft de Zeeuwse kampioen Kesteloo uit. Vlissin- gen zijn eerste overwinning behaald. Op merkelijk is hot goede spel van de Mid delburger Sytania. Hoewel deze in de voorwedstrijden geen bijzondere indruk maakte, heeft hij tot nu toe al zijn wed strijden weten te winnen. De uitslagen Sytania Reynhout i esteloo Houtzager Sytania Verhage Leijnse Houtzager 200 32 28 6.25 142 32 38 4.43 200 33 21 6.06 119 33 15 3.60 200 31 3' 6.45 138 31 23 4.45 121 37 12 3.27 200. 37 29 5.40 De stand na de tweede dag is: Sytania 4-8; Eggermond 2—4; Verhage 3—4; Leijnse 22; Kesteloo 3—2; Houtzager 3— 2; Reynhout 20; v. d. Guchtè 3--0. HOOG EN LAAG WATER 13 Maart- Vlissingen Terneuzen Hanswee rt Zierikzee Wemeldiiige U.+N.A.P. 0.00 166 0.29 187 1.00 199 1-22 117 1.41 1.40 U.+N.A.P. 12.34 191 13.01 211 1338 222 14.00 142 14.12 1:67 U.—N.A.P. 6.21 199 6.55 220 7.34 236 7.08 160 7.26 1.84 U.—N.A.P. 18.44 188 19.20 209 19.59 225 19.31 146 19.57 1.71

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 8