z De wereldreis van JIMMY BROWN TEGENSLAGEN EN VICTORIES IN DE STRIJD TEGEN HET WATER ZUID-BEVELAND WALCHEREN .van "tot win ijpfc" Blauwe Gillette Mesjes LEZERS SCHRIJVEN WOENSDAG 11 MAART 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SITUATIE OP THOLEN GUNSTIG Vandaag komt gevecht bij Rilland in een beslissend stadium Onverbiddelijk gaat de stryd tegen het water voort en de communi que's die daarover bij het „hoofdkwartier", de Dienst Dyksherstei van de Rijkswaterstaat te Middelburg, binnenkomen, getuigen dan ook al zijn zij betrekkelijk dróge opsommingen van zakelijke gegevens van ingespannen zwoegen en sjouwen, van tegenslagen en teleurstellin gen, maar ook van victories, die reeds in sommige delen van de pro vincie op het weerspannige water werden bevochten. Komen er van hel waterfront in Zlerikzee nog weinig verheugende berichten, op Zuid-Be veland kon Dinsdagmiddag, zoals wjj ook elders in dit biad vermelden, de Lavendcidfyk worden gesloten en_ vandaag zal men pogen „de bajo net in de Vierde Weg", het laatste gat in het nooddykje by'Rilland, te dichten. Eu goede tijdingen komen er ook vah Tholen, waar thans de laatste twee gaten in de dijk van do Nieuvve-annex-Stavenissepolder worden gevuld, zodat dit eiland weer geheel geslóten is. Wat Tholen betreft kan nog wor den gemeld, dat de dijk bij Stavenis- se dicht is en dat de Oude dijk (een binnendijk) hersteld en veiligheids halve verhoogd wordt met een dam tot één meter 4- N.A.P. By de Anna Vosdijkpolder wordt een zanddepót voor het maken van een nieuw dyk- lichaam gevormd. Het water uit deze polder loopt geleidelijk vla het sluisje weg. In de polder bij Poortvliet staat nog een meter water en op enkele plaatsen by St. Annaland nog een halve meter. De dijken van St. Phi- lipsland zijn gesloten en een deel van de bevolking is teruggekeerd. Ook op Zuid-Beveland wordt on vermoeibaar doorgewerkt. De Nïeuw- landepolder staat droog. Het Weste lijk gat in de dijk van de Waardèpol- der Ts gesloten en men is nu bezig zand te spuiten en een kleibekleding te maken. In de Emmanuelpoldèr wordt het definitief herstel voorbe reid en aan de dijk van- de Zimmer- manpolder is dat al aan de gang. Voor één der gaten tussen Kruinin- gen en Waarde is een kade over het schor gelegd en aan dat schor zal de klei, benodigd voor het definitief dijkherstel, worden onttrokken. De persleidingen zijn aangelegd en ook de zuiger is reeds gearriveerd. Bij Ellewoutsdijk ziet men eveneens steeds meer resultaten. Men is bezig in het Westelijk dijk- gat bij Kruiningen bezinklngen te leggen en ook by de Veerhaven Is men doende kraagstukken vast te leggen. Op Noord-Beveland is de bres bij de Jonkvrouw Annapolder gedicht en i^de Leendert Abraham is men be gonnen met het dèfinitief herstel, Ongerustheid in Ossenisse (Slot van pag. 1) Of hiermede een bestaande, „drei ging'.' zal zijn opgeheven Naar men ons van bevoegde zyde verzekerde, is van een ernstige dreiging geen sprake (geweest). Dit zou trouwens overeenstemmen met het feit, dat Zeeuwsch-Vlaanderen per 1 Maart j.l. niet langer als noodgebied wordt aangemerkt, in verband waarmede ook de. commissie watersnood is op- geheven. In geheel Oost Zeeuwsch- Vlaanderen zijn evenals overal el ders allereerst voorlopige voor zieningen getroffen door middel van waterkeringen tot twee metel- boven het hoogwaterpeil. Ontst&mming over Paardendijk Over de herstelwerkzaamheden aan de Paardendijk heerst In Osse nisse ronduit ontstemming. Deze zee wering, welke de Nyspolder be schermt, werd inderdaad ernstig be schadigd en ook liier zou het herstel te lang duren. Er zou volgens velen zelfs gevaar bestaan voor een her nieuwde doorbraak, waardoor ook Groenendyk, Kloosterzande, Hengst dijk en Walsoorden bedreigd zouden worden. Van de zijde van de Rijkswater staat wees men er ons op, dat deze dijk weliswaar beschadigd Is, doch op geen enkele plaats doorgebroken. De stenen glooiing bleef intact, .evenals de kruin van de dijk en met een by het meest bedreigde punt (een af- schuiving over ongeveer 15 meter) gelegde ringdijk moet de waterkering als voldoende worden beschouwd; Het herstel werd hier evenals by de Ser-Arendspolder belem merd doordat de beschadigde delen van de dyk aanvankelijk onbereik baar waren. Een dragline moest zich over de aan de voet van de dijk ondergelopen onverharde Weg meter voor meter een weg banen en had twee dagen nodig om op deze wijze 500 meter af te leggen. Eerst nadat een afwateringssloot was. vrijge maakt, kon de weg met behulp van balken berydbaar worden gemaakt, waarna de aanvoer van materiaal kon beginnen. Bij Zeedorp is een gat'van 75 me ter in de zeewering definitief ge dicht, het tweede gat zal deze week dicht komen en de twee resterênde binnen enkele weken. Arbeiders ontevreden Zo blijkt dus, dat het herstel voort gang vindt en inderdaad: het duurt vry lang. De omstandigheden brach ten dit echter mee. Maar hoewel het herstel dan wat lang mag duren, van een „dreigende situatie" kan in feite niet gesproken worden en het heeft er veel van weg, dat men. zich in Ossenisse en omgeving té veel zorgen schept. Ontegenzeggelijk zyn er tegen slagen en een ernstige handicap vormt de ontevredenheid onder de arbeiders, die sinds Zeeuwsch- Vlaanderen geen noodgebied meer Is de toeslag op hun lonen zagen terug gebracht van 25 op 15 Velen ne men ontslag en zoeken elders werk, desnoods in België en dit punt zal binnenkort ernstig onder ogen gezien moeten worden. Want indien de dyk- werkers verstek laten gaan, ook al zyn hun motieven begrijpelyk, ja, dan zouden de bewoners van Ossenisse cn omstreken gelyk kunnen krjjgen, wanneer zij beweren, dat het herstel niet vordert. evenals in de Onrustpolder, waar op de berm Van de dijk betonblokken worden geplaatst en in de Anna Fri- sopolder, waar de kruin van dè dijk wordt vernieuwd en waar eveneens dergelijke blokken worden aange bracht. In de Jaccbapolder wordt .ge werkt aan de dichting van een dijk breuk, die 80 meter breed is en 1% meter diep. Op Schouwen Op Schouwen-Duivèland wordt de .sluiting van de djjkgaten by Burgh- sluis voortgezet. Eén der gaten in de lïavendammen van Brouwershaven is gedicht, evenals-'t gat in de Sehouvv- se dijk by Kakkersweel. In de Drei- schorpolder zijn alle gaten tot 2 m. -j- N.A.P. opgevuld en in dè Vier bannen-polder werkt men voort aan het definitief herstel. By het sluisje van Viane zyn alle gaten in de dijk provisorisch gesloten; in de Bruinis- .sepolder wordt met man en macht gewerkt aan de dichting van de zes gaten in de binnendijk omdat men deze polder zo spoedig mogelijk kan worden bericht, dat men in de 's-Heer Arendspolder, die slechts 49 ha. groot ,en van' dit deel der pro vincie thans nog het enige over stroomde gebied is, begonnen is met het dichten van de gaten in de dyk. Dertigste lijst slachtoffers watersnood Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft heden de 30e lyst van geborgen én geïdentifi ceerde slachtoffers „Watersnood" uit gegeven. Voor Zeeland bevat deze de volgende namen: NIEUWERKERK. Flikweert, Giljam, geb. 13.5.'37 Laatste adresWeststraat 39. OUWERKERK. DorstZwager, Elisabeth, geb. 29.3.'73. Laatste adres: Ouwerkefk no. 89. Van de StolpeKlompe, Lena, geb. 22.8.'12. Laatste adres: Ouwerkerk no. 170. STAVENISBE. Goedegebuure, Bartel, geb. 13.12.'08, echtgenoot van Maatje Potappel. Laatste adres: Oudelandsedijk A 96. Hout, Dirk Jacob, geb. 7.2.'89, echtgenoot vah Geertje Moerland. Laatste adres: Kerkstraat A 346. Leenhouts, Johanna Martina, geb. 10.1.'62, dochter van M. Leenhouts en M. J. Plansoen. Laatste adres: Kerkstraat A 306. Leenhouts, Marinus, geb. 17.9'15 echtgenoot van M. J. Plansoen. Laatste adres: Kerkstraat A 306. Wielaard, Willem Anthonie, geb. 7.9.'95, echtgenoot van Geertruida K. Steenwijk. Laatste adres: Kerk straat A 307. Tuinbouwschool KapeDe krijgt nieuw gebouw De raad van, Kapelle heeft Dinsdag met algemene stemmen een verzoek ingewilligd van de Z.L.M, om grond en een financiële bydrage beschikbaar te stellen voor de bouw van een lage re tuinbouwschool. De kosten van de grond voor de school, waarbij tevens een proeftuin is begrepen, worden ge raamd op 13.000-Deze zal voor de tyd van 75 jaar in erfpacht Wórden gegeven aan de Z.L.M. De gemeente zal dan een jaarlykse subsidie van 550.toekennen en in plaats daarvoor zullen de eerste tien leerlingen de school gratis mo gen bezoeken; voor de volgende leer lingen is een schoolgeld van ƒ.20. verschuldigd. De sltcool zal gebouwd worden naast de thans reeds bestaan de school. Harpconcert in Axel Op Woensdag 8 April zal te Axel in cte Ned. Herv. Kerk door het Pro vinciaal Kerkcentrum een avond worden geogniseerd, waarby zal optreden de bekende harpiste van het Concertgebouw te Amsterdam. Rosa Spier. De heer Berkhemer zal het Evangelie van Johannes voordra gen. De eventuele batige opbrengst van deze avond komt ten goede aan de slachtoffers van de watersnood. Avondpostbestelling in Middelburg Naar wij vernemen is in de aanvoer van post naar Middelburg thans een belangryke verbetering gebracht. Het is weer mogelijk de 's avonds Uit Hol land verzonden post, die met posttrei nen naar Roosendaal wordt vervoerd, per auto naar Goes wordt gebracht en vandaar per trein in Middelburg arri veert, in ae ochtendbestelllng-op. tem men. Om half zes 's avonds oritvahgT men op "het postkantoor tcMiddel-: burg een tweede zending post, welke in de avondm-en wordt rondgebracht. Daar de nachtpost nu weer tydig aan komt, is de Zaterdagmiddagbestelling komen te vervallen. Veertig jaar koster Te Vlissingen was het vorige week veertig jaar geleden, dat de heer J. A. Relfroid benoemd werd tot koster van de Rooms Katholieke Kerk. Hy ZEEUWSCH-VLAANDEREN Werving Burger- Bescherming vér' ïopt bevredigend Thans hebben zich in de stad Ter- leuzen reeds ruim 300 personen aan gemeld voor een functie bij de Be scherming Burgerbevolking. Onge veer de helft van het benodigde aan tal vrijwilligers Is hiermede bereikt. De commandant, de heer K. Reinders, verzekerde ons dan ook tevreden te zijn over het tot dusver bereikte resultaat. Voor verschillende diensten is men reeds zeer bevredigend bezet. Alleen bii de brandweer, die straits 184 man moet omvatten voor de be diening van 12 bluseenheden, zyn nog tal van vaklieden nodig. De heer Reinders is er echter van overtuigd, dat ook déze weldra beschikbaar zul- en zyn. Terneuzer huisvrouwen bijeen De afd. Terneuzeh van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen hield onder leiding vah mevrouw S. G. van den Briel—-Veelbehr. in café „De Vriendschap" een ledenvergadering, tydens welke een handbrei-apparaat werd gedemonstreerd. Na een pauze gaf het symphonie-orkest „Onder Ons" een met veel belangstelling gevolgd concert Auto tegen slagboom te Koewacht De vrachtauto van de heer de L. uit Koewacht ramde het onderstel van de slagboom aan het grenskan- toor te Kapeilebrug. Er werd enige schade aangericht, welke op kosten van de heer de L. hersteld zal wdirden. THOLEN Betonning Eendracht herlegd De betonning Ln de Eendracht bn' nholc=n en de Krabbenkreek bij St Annaland is thans herlegd. In ver band met gaten in de dyken is de vaargeul op sommige plaatsen geheel verlopen, zodat by het varen grote voorzichtigheid geboden is, Voorjaarsstierenkeuring De verplichte voorjaarsstierenkeu ring 1953 wordt op het eiland Tho- :en gehouden op Vrydag 27 Maart en wel te Tholen om 11 uur, te Poort vliet om 13 00 uur, te Scherpenisse om 14.30 uur, te St. Maartensdijk om 15.30, te St. Annaland om 16.30 uur en te Oud-Vossemeer om 17.30 uur. was nog geen achttien jaar. toen hy het kostersschap aanvaardde- Drie en twintig jaar langvervulde hy zijn ambt in de kerk aan de Wilhelmina- straat en zeventien jaar is hy thans koster in de nieuwe Katholieke Kerk. Zondag werd er een plechtige H. Mis opgedragen, waarna er 's mid dags een receptie werd gehouden. Hem werden bloemen, sigaren èn een geschenk onder couvert aangeboden. Nieuw raadslid in Meliskerke De gemeenteraad van Meliskerke vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester A. J. Huijsman, die de slachtoffers van de overstro mingsramp herdacht. De geloofsbrie ven van het nieuwe raadslid, de heer P. Sinke, werden in orde bevonden, waarna hij de eed aflegde. Nu de herbouwplichten zijn vrijge komen, besloot de raad op voorstel van B. en W. de minister van weder opbouw en volkshuisvesting te 'Ver zoeken, deze plichten eventueel zelf te mogen gebruiken. De begroting- 1952 werd gewijzigd, door de post onvoorzien te verminderen met 6700 voor diverse doeleinden. Op verzoek van „Pro Rege" zal voor de dhr. militaire tehuizen jaarlijks 2 cent per inwoner subsidie worden uitgetrokken. Ook een verzoek van de heer G. Beukelman, landbouwon- derwyzer, om 25 subsidie ten be hoeve van een cursus bedrijfsleer, werd ingewilligd. De vereniging voor Chr. middelbaar en voorbereidend hoger onderwys voor Zeeland vroeg een voorschot van 100 per Melis- kerkse leerling. Ook dit werd toege staan. Voorts werd een voorschot verstrekt aan de beide plaatselyke scholen. De raad besloot de straatverlich ting met twee lichtpunten uit te breiden in de richting van de auto- bushalte. By de rondvraag werd ge wezen op de wenseiykheid om de Welsiekput, zolang er geen waterlei ding in de weilanden is aangebracht, niet weg te verkavelen. B. en W. zullen deze en andere aangelegenhe den bespreken met het hoofd van de Herverkaveling. Rode Kruis-bij eenkomst in Goes In een zeer druk bezochte bijeen komst in „Dè Prins van Oranje" tc Goes heeft de voorzitter van de afd. Zuid-Beveland West van het Ned. Rode Kruis, de heer A. J. van Heel, Maandagavond behalve de Rode Kruishelpsters en -helpers, alle or ganisaties en particulieren dank ge bracht voor hun spontane medewer king bij de hulpverlening. Er moest onder de moeilijkste omstandigheden worden gewerkt, doch door aller steun hèeft Góes als ontvangstcen trum voor geëvacueerden prachtig werk kunnen verrichten. Tevens maakte de voorzitter van deze gelegenheid gebruik om de com mandant van de transportcolonne, de heer J. A. Viergever, namens het hoofdbestuur de onderscheiding voor 30-jarige dienst uit te reiken. Voorts sprak de heer Van Heel een propa gandistisch woord om toe te treden to; de Rode Kruis-colonne, welke ook in Het kader van dc Bescherming Burgerbevolking een grote taak toe bedeeld kreeg. Vervolgens heeft de Kringcommis saris van het Rode Kruis, mr. J. A. Heljsê uit Middelburg, de dank van het hoofdbestuur vertolkt, waarbij hij in het bijzonder de leiding van de voorzitter prees, terwijl de burge meester van Goes, mr. W. C ten Kate, getuigde van zijn grote waardering voor het werk van het Rode Kruis. Na do pauze droeg mej. Evefsè met muzikale omlijsting door de heer J. Boon nog een toepasselijk gedicht voor. waarop de bijeenkomst besloten werd met het zingen van het Zeeuw se volkslied. Het ideale paar Twee die bij elkaar boren, twee die elkaar op ideale wijze aanvullen: het extra scberpr Gillette scheermesje en bel Gillette acbcerapparaat! Als. U deze twee tezamen gebruikt, scheert U zicb steeds, nóg gemakkelijker, nóg beter cn nóg «ncller. N CILtETTE SCHECIt APPARAAT Hl ZU BEROKEN BIJ ELKAAR F. 0.75 per 5 Een rgocie morgenbegint met Gillettet In een vergadering van. de var kenshoudersver. „Helpt Elkander" te Tholen werden de heren C. Praat en C. Overbeeke als bestuursleden her kozen. Het financieel jaarverslag sloot, als gevolg van de Kosten 'van inentingen, met een nadelig saido. van 36,55. Het bezit van: de vei-- eniging, die 36 leden telt, bedroeg per 31 December 1588,11. De Chr. meisjesver. „Jonge Kracht" te Breskens heeft onder grote belangstelling een geslaagd jaarfeest gehouden. In de vacature D. van Melle werd de heer D. Schouten benoemd tot diaken van de Ned. Hervormde gemeente van Breskens. In Nisse werd de heèr D. Toore- naar ouderling der Ned. Hervormde gemeente als opvolger van de heer J. Nieuwenliuise. Eveneens in Nisse werd een ge slaagde gemeenteavond van de Ned. Hervormde kerk gehouden, tydens welke verschillende voor de gemeen te belangryke kwesties besproken werden. In Cadzand hebben de leerlingen van de V.G.L.O.-klassen voor 184 aan -Watersnoodpostzegels verkocht. FILMS IN ZEELAND „SALOMO" GEPROLONGEERD Zoals wel te verwachten was heb ben Electro te Middelburg. Alhambra te Vlissingen en het Grana-theater te Goes de befaamde Amerikaanse, ge heel iii centraal-Afrika ópgènomen film „De mijnen van koning Salomo" geprolongeerd. Ook in Zcoland trekt dit spectaculaire filmwerk de aan dacht, die het ongetwijfeld verdient De enige riieuwe film ls door deze prolongatie „Jungle Jim en de skelet mannen" in Lüxor tê Vlissingen, waar Johnny Weismuller voor een nieuwe portie wildernis-sensatie zorgt. Kleren voor de getroffenen Nog dagelijks worden bijna overal in de wereld inzamelingen gehouden voor de getroffenen in het Nederlands rampgebied. Een dezer dagen werd bekend, dat hetgeen gegeven werd op het gebied van kleding enz. do vraag ver overtreft. Voor het over tollige wordt een passende bestem ming gezocht. Daavby denken we aan armlastigen, displaced persons, enz. Helaas heeft men in Veere anders met de aan de gemeenschap toebe horende kleren gehandeld. Daar zijn ze uitgedeeld aan wié ze maar hebben wilde. Schippers kregen zoveel, dat ze ze met 'hun schip naar Arnemui- den brachten en soms waren hand wagens nodig om alles thuis te bren gén. En dit wareh mensen, die geen waterschade hadden geleden! Namens hen, die geofferd hebben, vraag ik verantwoording. Niemand heeft toch het recht kleren uit te de len aan niet getroffenen En a' mag dan de eerste nood gelenigd zyn, bij vele getroffenen is nog steeds gebrek aan kleding. Vlissingen. P. Jamie. (Naschrift: Bovenstaand ingezon den stuk werd van redactiewege enigszins bekort. By Informatie te Veei'e vernamen wy van de burge meester en diens echtgenote, welke laatste bij de hulp-actie ook een 2ccr actieve rol heeft vervuld, dat inder daad in Veere aan niet-getroffenen kleren zijn gegeven. Maar met vol ledige instemming van het Rode Kruis en hot Watersnoodeomité en uitsluitend aan mensen, die financi eel ln weinig rooskleurige omstandig heden verkeren, en aan vissers,, die vele dagen in het belang van de ge troffenen hebben gevaren en die dus toch waarlijk ook wel iets verdiend hebben, zo meende men.) PREDIKBEURTEN WOENSDAG 11 MAART (BlDDAG). Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 ds. v. Putten. Geref. Kerk. 10 en 2.30 ds. v. d- Loo. Chr. Geref. Gemeente. 10, 2.30 en 6.30 ds. Baay. DONDERDAG 12 MAART (Biddag). Ned. Hervormde Kerk: Hoek 10 ds- ten Haaft; Terneuzen 7 ds. v. d. Vlugt; Zaamslag 9.30 ds. Jansma- Gereformeerde Kerk: Axel: 10 ds. Dercksen, 3 ds- Couvée; Terneuzen 3 ds. Pestman, 7 ds. Lindeboom; Zoutc- spui ds. Dercksen. KERKNIEUWS GEBEF. KERKEN. Beroepen te Hattem: H. Veldkamp te Middelburg- Verbinding Brabant- Zeeuwsch-Vlaanderen Herhaaldelijk hebben wij reeds kun nen lezen, dat de reisgelegenheden vanuit Oost ZeeuwBcn-Vlaanderen naar overig Nederland, ondanks de watersnood, verbeterd zouden zijn. Dit werd zelfs in verscheidene inter views met gezaghebbende mensen uit onze provincie medegedeeld. Zulks kan Inderdaad het geval zijn, indien men ver Holland in moet, maar voor dii Dersonen die West-Brabant, b.v. Bergen op Zoom als einddoel hebben, zal deze reisverbinding allesbehalve een oplossing zijn. Het rare vah de zaak is, dal men vanuit Hulst b.v. eerst meemoet naar Breda en dan met de trein terug naar genoemde plaats. Waarom kan de bus Breskens Bergen op Zoom niet via Hulst, Ka peilebrug zijn route doen? Een an dere mogelijkheid zou kunnen zijn, dat men onderweg uit de bus Bres kens—Breda overstapt in de bus Breskens—Bergen op Zoom. Zo'n op lossing moet toch mogelijk zijn! Wat de kosten betreft: Indien men thans heen en weer moet Hulst—Bergen op Zoom is men f 9,— kwijt, voordien juist de helft- Zo bezien is deze reisgelegenheid wel een „zeer merkwaardige verbetering" te noemen, en we hopen dan ook dat men hierin op zeer korte termijn ver betering zal brengen. Hulst. Twee notariaatsstudenten. 65. Commissaris Archibald Rednose Smith ver gat helemaal, dat hy druk bezig was Piet Pot lood de jas uit te vegen. De mededeling, dat alle RoekLraki's plotseling zo tam waren geworden, dat men hen over de rug zou kunnen aaien, ver baasde hem hogelijk. Met grote stappen liep hij achter de agent aan, die hem dat was komen ver tellen. „Als jy mij ook om de tuin leidt", gromde hij, „laat ik je onmiddellijk in de boeien slaan". Maar bij de hokken gekomen, bemerkte hy inder daad, dat daarin een héél andere toestand heerste. Anders zaten de chimpansees te gillen en te tie ren. Zij smeten met stenen "ls zy de kans toe kre gen en ook probeerden zij de agenten, die voorby 'liepen, in het gezicht te spuwen. Nu heerste er de grootst mogelijke rust. De commissaris liep langs de hokken en zag slechts apen, die beschaamd, ja dat was het woord naar de grond zaten te staren De agent had niets te veel gezegd. Enige apen za ten zelfs te snikken. Commissaris Rednose Smit had moeite zijn ogen te geloven. „Daar snap i) geen sikkepit van", bromde hy en op hetzelfd ogenblik deed hy een sprong zywaarts, want vlal naast hem had een stem gezegd: „Dit is nog maai het begin, meneer de commissaris, binnen eer. maand bent u en is heel Oekoeroewanda van d< apenplaag verlost!" De politiechef voelde een kou de rilling over zjjn rug lopen„Wie... wie zei daar wat?" vroeg hy op een onzekere toon, „Ik zei iets, meneer de commissaris", zei Jimmy Brown, die nog steeds in een der hokken zat opge sloten, „en als u me nu maar gauw uit dit vuile hok haalt, heb ik nog veel meer te zeggen". Marktberichten VEELING MIDDELBURG. 10 Maart. Fruit. Goudreinetten 7—22.6. Jonathan 10—16, Appels kroet 3—9. Gic- ser Wildeman 22—24. St. Remy 9—12. Winterrietpeer 14. Peren kroet 510. Pondspeer 7. Kleipeer 7. Groenten. Savoye kool 21—39. Rode kool 3—19. Boerenkool 6—19. Spruiten 26—75, Witlof 52—69. Prei 23—52. Uien per kg. 10—40. Postelein 49. Spinazie 85 —lil. Andijvie 51—12S. Veldsla 187—236. Sladunsel en snijsla 66—214. Koolrapen 1 —14. Kroten per kg. 4—18. Heden werd de eerste rabarber door de heer C. den Hollander te Oostkapelle aangevoerd. VEILING KAPELLE 10 Maart E.xportveiling. Jonathan A 52.10, BC 41. I gr. 41.90. I fijn 30.50— 30.75. H 11.60—13.30. Goudrelnetten I gr. 29.40-31.80. I fijn 10.50—17.90. 6.70-7. Kleine velling. Goudreinetten 619. Jonathan 10—27. Golden Delicious 11 42. Zure Bellefleur 3—18. Hollands Zoet 14—26. Winston 23—32. Koningszuur 12 —34. Lane's Prince Albert 3—9. St. Re my 4—11. Doyenne du Cornice 15-^25, Kleipeer 3—8.50. Giezer wildeman 7—24. Beurre Clairgeau 13—20. Beurre Alex Lu cas 4—13. Conference 7.50. Spruitkool 38 42. Rode kool 14. Witte kool 9. Breek- peen 3—8. Uien (stek) 10. VEILING GOES. Goudreinetten AB 30.90. Ib 70, 27,80 31.90. I 17.3018.50, II 6.80-6.90. Jonathan A 49.60. BC 44.70—45.80. I gr. 4049. I 20.70—29.70. II 14.40. Golden Delicious BC 39.30, I gr. 43.80—44.30, I 34—28.50, H 14.70. Brabb. Bellefleur A 19.70, I gr. 15.70, I 13, II 3. Winston I gr. 30.35, I 18.80—19.20, H 7. Verpakt fruit- Golden Delicious AAA S355. AA 54, A 49.52. Jonathan AAA 49. AA 51, A 51. Hard fruit Goudreinetten 7—16. Jona than 7—29. Brabb. Bell. 3—10. Golden Delicious 9—30. Bramley 3.20. Zoete Ermgaard 24—45. Gieser Wildeman 9—26. Kleiperen 3—10. Pondsperen 58. St. Remy 5—10. Winston 3—16. Spruiten 36—56. Prei 55 Witte koo 81. Uien (stek) 1—9.50. Snijsla 82. Spihazle 90. Boere kool 20. Kroten 17. Witlof 40 56. Knolselderij 17. EIERNOTERING GOES. PrijB voor verse kippeneieren 2,08 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eie ren wordt 2 et. per stuk minder uitbe taald. Bericht handelaren. Kipeleren 11. Poelje-eieren 10. Eend- eierer 10. Kalkoeneleren 80. Gonseierth 25. VISMIJN VEERE. 10 Maart. Export garnalen, aanvoer 1303 kg., 87—113. Schar, aanvoer 177 kg., 16—26. Bot, aanvoer 25 kg., 16. Middel tong, aanvoer 6 kg., 70—119. Rog, aan voer 11 kg., 16—18. Sehardijn, aanvoer 5 kg., 19. VISMIJN BRESKENS 10 Februari. Export garnalen, aanvoer 1434 kg.. 112—130. Schar, aanvoe. 24 kg., 36—42. Bot, aanvoer 43 kg., 16. Tong, aanvoer 6 kg., 152—161.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7