De Maandag is weer wasdag in de Nieuwerkerkepölder EREDOCTORAAT VOOR IR. MESU DINSDAG 10 MAART 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Negen-en-twintigste lijst slachtoffers watersnood Het informatiebureau van het Ne- derlanse Rode Kruis heeft de 29e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers „watersnood" uitgege ven. HOGE- EN LAGE ZWALUWE. VAN GEEL. Lambertus Gabriel. geb. 25.6.16 te Zevenbergen. Laatste adres: Steenweg 4, Moerdijk. NIEUWERKERK DEN HAAG—PADMOS, Maatje, geb. 10.6.05. Laatste adres: Molen straat A 136. NIEUW VOSSEMEER. Begraven te Steenbergen KOOLEN —VERHAGEN, Paulina, geb. 26.9.95 te Nw- Vossemeer, echtgenote van Pieter Kooien. Laatste adres: Haven 350. STAVENISSE. BROUW, Hendrina, geb. 25.25. Laatste adres: b 26; HAGE, Cornells, geb. 22.4 03, echtgenoot van PieterneL la Klaassen, laatste adres: b 24; HA- GE, Cornells Pieter, geb. 7.11.34. Laatste adres: b 24; LEENHOUTS, Martina Johanna, geb. 28.6.47. Laat ste adresKerkstraat 306; MOER LAND, Adriaan Cornelis, geb. 4.1113- Laatste adres: Stoofdrjk a 152; VROEGOP, Willem Cornelis, geb. 22.4.48, zoon van Jacobus Vroegop en Jacoba Moerland. Laatste adres: Veerweg a 149: WIELAARD STEENDIJK, Geertruida Kaatje, geb. 26 9.08. echtgenote van Willem A. Wielaard. Laatste adres: Kerkstraat a 307. STELLENDAM. BILKES. Maatje, geb. 13.6.36. Laat ste adres: Poortstraat 113. Ruim een ton voor N.R.F. van Christian Scientists Geldstroom uit het buitenland houdt nog aan. Maandagmiddag heeft de heer P. A. Rehbock, „Christian Science-persge- committeerde voor Nederland" in het kantoor van het Nationaal Rampen fonds in Den Haag aan prins Bern- hard een cheque aangeboden ten be drage van ruim 100-000- Dit bedrag is een gift uit een fonds, waardoor de „Christian Scientists" in Amerika in de gelegenheid worden gesteld bij te dragen in de leniging van de nood in de getroffen gebieden in Nederland, Engeland en België. Uit Frankrijk was tot Dinsdag 3 Maart 300 millioen francs overge maakt. Na deze datum is inmiddels weer een bedrag van ruim 30 millioen francs ontvangen door de „Banque Jordan", het centrale stortingskan toor voor de hulpacties in Frankrijk. In Oostenrijk was tot 3 Maart in totaal 7 millioen Oostenrijkse schil ling ontvangen en uit dat land kwa men negen wagons met goederen naar Nederland. Het bedrijfsleven zond een grote hoeveelheid hout en cement- Uit Zweden is een nieuw aan bod van 12 barakken binnengekomen. Een maatschappij te Jamaica heeft 100.000 jute-za.kken tegen geredu ceerde prijs aangeboden. De Histra- doeth, een Zionistische organisatie in Israël heeft 4000 pond ter beschikking gesteld van de slachtoffers der over stromingen in Nederland, Engeland en België. C.P.N.-lid Polak in ongenade Het bestuur van het district Am sterdam van de C.P.N. heeft aan de lieer B. Polak, arts te Amsterdam, lid van de gemeenteraad en de pro vinciale staten van Noord-Holland, opgedragen deze functies neer te leg gen, en ter beschikking te stellen van de partij: „omdat hij noch in politiek, noch in persoonlijk opzicht het ver trouwen verdient als vertegenwoordi ger van de Amsterdamse bevolking in gemeenteraad en provinciale sta ten." In een verklaring zegt 't distriets- bestuur o.m., dat „partijgenoot Po lak" zich bezig hield met achterbaks gewroet in de partij. Hij zou gepoogd hebben enkele partijgenoten van Joodse afkomst op te zetten tegen de partijleiding en om twijfel te zaaien aan de juistheid van de berichtge ving over misdaden van „de sluip moordenaars in doktersjas" in de Sowjet-Unie. Polak zou tevens nauwe relaties hebben onderhouden met „agenten van Amerika" en met openlijke tè- ge.nstanders van de partij en zelfs zou hij beweerd hebben, dat in het derde leerboekje de partijgeschiedenis ver valst zou zijn." Lee Meng krijgt gratie De sultan van Perak (Malakka) heeft het doodvonnis tegen de com munistische leidster Lee Meng gewij zigd in levenslange gevangenisstraf. Het Chinese meisje was veroordeeld wegens het bezit van een handgra naat. De Hongaarse regering bood on langs de Britse regering aan, haar uit te wisselen tegen Edgar Sanders, een Britse zakenman, die op beschul diging van spionnage in Hongarije wordt gevangen gehouden. Premier Churchill verklaarde echter een week geleden in het Lagerhuis, iat het Hongaarse aanbod niet kon worden overwogen, voordat de Sultan van Perak over het lot van Lee Meng had beslist. FELLE BRAND IN ASPH ALT-FABRIEK TE OLST Maandagmiddag brak in een as- phaltfabriek te Olst een felle brand uit, waardoor zich enorme rookwol ken ontwikkelden. De brandweer uit Olst, die spoedig aanwezig was. kreeg al spoedig assistentie uit Deventer en na een uur was het vuur bedwongen. De fabriek moest ontruimd worden met het oog op explosiegevaar. Nie mand liep echter verwondingen op. De distillatieketel, waarin het vuur ont stond, is onbruikbaar geworden. Ook ging een teerpomp verloren De pro ductie van de fabriek, waarin onge veer honderd man werken, zal binnen enkele dagen hervat kunnen worden. 45 minuten lang heeft het „tientjes geregend" in Frascati te Amsterdam. Aan het slot van de wekelijkse huizenveiling werd ten bate van het Rampenfonds eer» z.g. Amerikaanse verkoop gehouden van een terrein. Er mocht slechts geboden worden met het ronde bedrag van f 10. of veelvouden daarvan. Resultaat f 1750 Het Wereldgebeuren Geen aureool Op liet toneel van de Middelburgse Schouwburg werd een aantal van de gereed gekomen maquettes tentoon gesteld tijdens een vorige week ge houden bijeenkomst waarin werd medegedeeld, dat de herdenkings plechtigheden van' de Stichting ,J7ieuw Walcheren" tot 1954 wor den uitgesteld. Kolendampvergiftiging tijdens kerkdienst In de Hervormde kerk in Buur- malsen zijn Zondagmorgen tjjdens de eredienst om ongeveer 11 uur tenge volge van kolendampvergiftiging tien mensen min of meer onwel gewor den, waaronder de predikant. Men werd dit eerst aan het eind van de kerkdienst gewaar, toen velen niet op konden staan en hoofdpijn had den. Enkele mensen, die nog tot bui ten gekomen waren, zakten daar in elkaar. Spoedig waren twee genees kundigen ter plaatse, die eerste hulp verleenden. Het incident is gebleven bg het onwel worden van een aantal mensen, die later weer wat op ver haal zijn gekomen. In verschillende delen van Frankrijk zijn bos- en struikbranden uitgebroken. Duizenden hectare bos zijn al verloren gegaan en het vuur eiste één dode. Po litiemannen, brandweerlieden en vrij willigers strijden tegen de vlammen. 510. Vöör we van wal steken, is een klein voorbehoud gewenst. Ik weet namelijk werkelijk niet, hoeveel maal ik in de laatste 25 jaar heb gelezen dat aan een bridgetafel iedere speler en volledige kleur in handen kreeg, waardoor ach tereenvolgens groot slem klaver, rui ten, harten en schoppen werd geboden. Naar schatting zijn we dit bericht in een kwart eeuw toch wel 6 keer tegen gekomen, en ook al ontbreken hier dus exacte cyfers, de meesten uwer zul len dit getal toch zeker niet te hoog aanslaan. Vandaag willen we eens bijzonder nuchter zijn en ons afvragen of een dergelijke verdeling der speelkaarten tot de waarschijnlijkheden behoort en of die verdeling wel zo'n paar maal in 25 jaar. zou kunnen voorkomen. Voor wie het kunstje kent, is het betrekke lijk eenvoudig uit te rekenen op hoe veel manieren 52 speelkaarten over 4 personen kunnen worden verdeeld, en hoe groot dan de kans is dat de zeer bijzondere verdeling, waarvan we bo ven spraken, daarbij wordt aangetrof fen. Welnu, een zodanige verdeling der kaarten, waardoor in oplopende volg orde iedere speler een volledige kleur in handen krijgt, kan voorkomen eens in 53644 737765 488792 839237 440000 spellen. Dit geweldig grote getal zegt ons uiteraard betrekkelijk weinig. Maar wanneer we nu de hele wereld bevolking van 2400 millioen zielen dus zuigelingen en alles incluis dag en nacht onophoudelijk laten bridgen met een snelheid van 2*/, minuut per spel, dan wordt het ons ineens duide lijk welk een fenomale tijd er gebrid- ged zal moeten worden, eer alle moge lijke verdelingen der kaarten volgens de kansrekening een beurt hebben ge had. Want wanneer dus iedereen, zon der op werken, slapen of eten te letten, energiek blijft döörkaarten, worden er per jaar 200.000 spellen per tafeltje ge speeld. En omdat de totale bevolking der aarde gerangschikt kan worden rond 600 millioen speeltafeltjes, kun nen we dus gemakkelijk uitrekenen dat er langer dan 400 billioen jaren moet worden gespeeld, eer alle verde lingen der kaarten een gelijke kans hebben gehad. Eens in 400 billioen ja ren zal dan 't gefundeerde bod: groot slem klaver, groot slem ruiten, groot slem harten en groot slem schoppen!" klinken. Wanneer we zouden afzien van de volgorde der spellen en alleen als voor waarde stellen dat iedere speler een volledige kleur in handen moet heb ben, waarbij het ons dus onverschil lig laat welke speler die kleur heeft, wordt de kans op een dergelijke ver deling wat groter, n.l. èèns in 16 bülioen jaren! In dit licht bezien schijnen ons de herhaaldelijk opduikende berichten die van een zo bijzondere spelverdeling melding maken, op z'n zachtst gespro ken wat twijfelachtig. Dergelijke fan tasieën moeten we in liet vervolg dan ook maar laten voor wat ze zijn. En mogen we dan nu eens gaan fan taseren over de vraag, waar het in de Bijbel genoemde goudland Ofir kan hebben gelegen? H. Pétillon. BOEREN WENSEN REGEN, DIJKENBOUWERS NIET In deze tijd van het jaar pleegt de hemel boven de Adriatische zee zonnig blauw te zijn. Schepen trekken witte schuimsporcn op een watervlak, dat zo licht en stralend van kleur is als we in Noordelgke landen nimmer zien Over die zee vaart thans Joseph Tito en hg zal wel in een luie dek- stoel liggen om straks gebruind in Engeland te arriveren. Hij mag er nu komen, want men heeft in Engeland de afkeer van Tito weten te overwin nen. Eerst was er zelfs sprake van, dat de gemaal van de koningin aan Tito geen hand zou willen geven en dat hg het helemaal niet prettig zou vinden, wanneer zyn vrouw Tito zou ontvangen. Ook waren er aarts bisschoppen, die zich herinnerden, dat Tito geen vriend van de kerken en van de Christelijke godsdienst was. Men praat daar niet meer over. Eden en Churchill hebben beslist, dat het in de lijn van de Engelse buitenlandse politiek ligt om Tito in Londen te ontvangen en dat gaat dus door. Intussen viel er al in Triest een handgranaat uit de broekzak van een Italiaanse betoger, die niet kon velen, dat de Engelsen bezwaar hebben ge maakt tegen het afstaan van Triest aan ItaliëHet is niet zonder goede reden, dat Tito naar Londen gaatHij wil het loon ontvangen voor zijn vriendelijkheid tegenover Griekenland en Turkijehet loon voor zijn handtekening onder een vrienschapsverdrag, dat de defensie van de Balkan en Turkije moet ver gemakkelijken, wanneer het nog eens zou komen tot een gewapend dis puut in dit deel van de wereld. Het treft wel, dat deze Tito juist op reis naar Engeland is nu Sta lin zijn laatste reis heeft ge- mgakt en in het mausoleum van Sowjet-groten is bijgezet. Wanneer men een levensbeschrij ving van Tito leest, dan is het gaan en staan van deze Joego-Slaviër toch wel heel sterk gebonden geweest aan Stalin. Lange jaren is Stalin zijn mees ter geweest en dat was niet de Stalin van de laatste jaren: de goede, oude oom. die een pijpje rookte en vrien delijke dingen tot z'n landskinderen zei. Dat was nog de Stalin, die indruk maakte op Churchilldie Roose velt, nu ja, dan toch wel op heel handige wijze om de tuin leidde de Stalin, die bevelen gaf. Trotzky heeft ons een Stalin be schreven," die leed aan plotselinge uitbarstingen van woedewelnu, ook Tito heeft daaraan geleden. Ook hij wilde het voor het zeggen hebben en misschien is het wel deze drift geweest meer dan de politieke me ningsverschillen die ae beide dicta tors uit elkaar gedreven heeft Het moet gebeurd zijn, dat Stalin, toen de Joegoslavische minister van buitenlandse zaken Kardelj met hem sprak, niet genoeg wist van zulke onnozele kleinigheden als de Benelux ...Stalin beweerde, dat het een hond je was tussen België en Luxemburg, maar Kardelj hield vol, dat ook Ne derland er bij hoorde. Toen bulderde Stalin tot Kardelj: „Als ik zeg needan is dat nee". Stalin wist, dat hij bijzonder popu lair was in Joego Slavië. Daar voor hadden Tito en zijn vrienden gezorgdZodra het conflict met Tito uitbrak ging Stalin hem scherp te lijf, want Stalin was er zeker van, dat de Joegoslavische communisten op zijn hand zouden zijn. Dat is tegengevallen voor Stalin. Men nam het niet, dat de Russi sche dictator de partisanenstrijd kleineerde en beweerde, dat 't verzet tegen de Duitsers niet veel betekend had. Voor de ouder wordende Stalin moet de afval van Tito een harde slag geweest zijn Het systeem van de communisti sche partijen in het buitenland is daarbg in het geding gekomen. Immers die partijen maakten van Stalin een welhaast legendarische figuur, waarvoor men diep respect moest hebben. Meer nog dan met hun beginselen werkten ze met het Russi sche voorbeeld en met Stalin. Toen bleek het opeens in Joego Slavië mogelijk het Stalin-aureool stuk te slaan en de eigen nationale verlangens sterker te laten spreken. Dat kan een aanwijzing zijn voor de toekomst. Nu Stalin dood isen de nieuwe mannen ran Moskou toch wel zeer onbekend zijn voor Franse, ItaliaanseDuitse communisten... nu ligt het in de verwachting, dat men in niet-Russische landen een te ruggang van het communisme zal zien. Tot voor enkele dagen waren er S tal Ln-aanh angers Vandaag zijn er geen Stalin-aan- hangers meer. want Stalin rust in een mausoleum. Het kweken van Ma lenkof-aanhangers zal niet eenvou dig zijn. Hij draagt geen aureool TITOOP WEG NAAR LONDEN- Aan de peripheric van Walcheren herstelt zich het normale leven Over de vette klei van de Zuid-SIoepolder loopt een boer en zaait. Met bedachtzame passen, terwijl aan weerszijden een witte sneeuw in de verse voren valt, loopt hg over zijn grond, die jong is en boordevol levenssappen en die zo'n ryke oogst belooft. Nu en dan staat hij even stil om de prikke lende lentelucht op te snuiven en met verwachtingsvolle blik over het uit gestrekte,. ontwakende land uit te zien. Aan de andere zijde van de binnendyk, die het Zuid-Sloe van het oude Walcheren scheldt, loopt óók een boer over zijn grond, de grond van de Nieuwerkerkepölder, die by de landbouwers om zyn vruchtbaarheid ge roemd werd. Zyn laarzen zakken weg in de verzilte modder en als deze man de lucht opsnuift, ruikt hij de zee, ruikt hy het zoute water, dat ruim een maand deze en nabygelegen Walcherse polders verborgen heeft gehouden- „Nou, die zouteijfers zyn niet best", heeft men hem gezegd, toen zijn land was drooggevallen en bemonste rd. „Als de natuur niet snel een hand je meehelpt, wordt het deze zomer niets". En dus hoopt deze boer, die wat moedeloos door de glimmende derrie loopt, op regen, op-veel regen, die het zal weten terug te dringen. Een v urige wens, wlke door alle landbou wers In deze hoek van het eiland gedeeld wordt! Maar de regen is nu juist iets, wat de dijkenbouwers kunnen missen als kiespyn. „Dat het werk zo lekker opschiet, is voor 50 ja, misschien wel voor 80 te danken aan dit fijne droge weer", zegt de heer Luykenaar van de Ned- Heidemy, welke maat schappij door de Rijkswaterstaat met de uitvoering van het dijkherstel in de Oranje, en de Suzannapolder is be last. Een andere factor van betekenis is, dat het werk 'practisch geheel „in het droge", zoals dat heet, gemaakt kan worden; de aanvoer van de beno digde materialen levert geen bijzonde re moeilijkheden op. In de eerste Fe- bruariweken, toen met man en macht noodvoorzieningen werden getroffen, was dat wél het geval en men is nog niet vergeten, welk een handicap dit vormde. Het materiaal moest toen door de geïnundeerde polders worden aangevoerd over weggetjes en dijkjes, die voor dat doel in 't geheel niet ge schikt waren. „Het was een bagger- zootje zonder weerga", herinnert een der arbeiders zich. Op het ognblik werken nog onge veer 150 man aan de dijken van de Oranje- en de Suzannapolder en de tijd is thans aangebroken, dat het voorlopig noodherstel overvloeit in het definitief herstel. In het ene gat van de Suzanna, waardoor het zee water met kracht in- en uitstroomde en waaromheen een noodkade werd gelegd, is een grondlichaam aange bracht, dat thans een kleibedekking ontvangt. Ook het nieuwe dijk frag ment op de plaats, waar het Lweede gat werd geslagen krijgt een derge lijk jasje. De benodigde klei wordt ge leverd door een schorretje. In de Suzannapolder zwaait een knaap van een gele dragline onver moeibaar in het rond om de grond in de kipkarretjes te laden, die over het smalspoor naar de dijk worden gere den en volgeladen vrachtauto's bewe gen zich heel voorzichtig over een Gemeente zonder woningnood Burgemeester G. Hofmans van de Brabantse gemeentr Putte kon in een raadsvergade ring meedelen, dat de woning nood in zijn gemeente vrywë is opgeheven. Tn deze raadsbij- eenkomst nam men het voor stel tot de houw van 16 wo ningwetwoningen aan. Zijn de ze klaar, dan is de woningnood ter plaatse van de baan. Nieuwe verzorgster voor prinsessen Tot verzorgster van de prinsessen is met ingang van 1 Maart jl. voor lopig benoemd mej. E. F. Mees, hist, dra. Zij volgt in deze functie jkvr. C. Sickinghe op, die in het huwe lijk zal treden met jhr. mr. A. J. de Beaufort, burgemeester van Marke- lo. Mej. Mees is na haar academische opleiding werkzaam geweest als leidster .en docente aan inrichtin gen en jeugdkampen in Nederland en in de Ver. Staten. Ook werkte zij enige tijd bij dr. A. Schweitzer in Afrika. met puin verharde weg in dezelfde richting. Omdat dc nieuwe dyltge- deelten natuurlijk nog wat zakken, geeft men ze een behoorlyke „over- hoogte" 80 cm. boven de kruin van de oude dijk. Ook de dijk van de Oranjepolder doet het eerste moment even denken aan een reusachtige bijenkorf. Hier is men nu volop bezig met het definitief herstel. Waar zo kort geleden nog bressen gaapten, verrijst een kleidijk; aan die bouwstof bestaat geen gebrek, want vlak bij ligt een behoorlijk oud schor. Maar as ge vraagt, hoe lang het werk nog zal duren, haalt men de schouders op: er zijn zoveel factoren, die op de duur daarvan invloed kun nen uitoefenen en met veel voorbe houd wordt gemompeld „Misschien een paar maanden......" NIEUWE DUIKERS. Over de Sloedam en dus ook over het gedeelte van de rijksweg, dat on der water heeft gestaan, snellen weel de auto's, ook de kolossale trailers en de zware autobussen en menige chauffeur komt tot de ontdekking, dat een mens een goede, rechtstreek se verbinding pas leert waarderen, wanneer hij haar een tijdje heeft moeten missen. Bij de coupure in deze weg en bij de bocht naar de Sloedam, waar nog steeds water onder het spoorwegviaduct staat en waar de wegberm schuil gaat onder twee dik ke buizen (de noodleiding, waardoor het drinkwater naar Walcheren wordt gestuwd) maakt een aannemersfirma onder supervisie van de Rijkswater staat nieuwe duikers onder de weg door. Ook hier maakt de opzichter een gebaar als een vraagteken, wanneer wij informeren, hoe lang zijn mannen nog in touw zullen zijn, maar er wordt in ieder geval spoed achter ge zet, vooral ook omdat men zo spoe dig mogelijk de normale drinkwater- aanvoer wil herstellen. Herstel, herstel, het is herstel, wat de klok slaat, daar in de drooggeko- men polders aan de peripherie van Walcheren. Herstel van de dijken, her stel van de grond op de landerijen in de Kleverskerkse polder liggen de bergjes kunstmest, blinkend-wit in het voorjaarszonnetje, al gereed maar ook herstel van het normale le ven Het water heeft gelukkig niet zo'n ravage aangericht als in sommi- gë andere plaatsen van Zeeland, al zijn sommige huizen danig geschon den het cafétje „Halfweg" aan de rijksweg is wonder boven wonder blij ven staan, maai- enkele woningen in de nabijheid zijn inderdaad half weg en de meeste boerengezinnen zijn teruggekeerd De boerinnen en haar dochters zijn bezig de volgeslibte ka mers met boezemen te keren, de boe ren en hun zonen slepen half verroes te tractoren en landbouwmachines naar buiten en geven deze een anti- roest behandeling. En. terwijl op de Sloedam over een gróte lengte zand zakken, die men niet meer nodig heeft, te drogen hangen, wappert ach ter de boerenwoning^het wasgoed vro lijk in de wind. De Maandag is ook in de Nieuwerkerkepölder weer wasdag! Opvolger Trygve Lie De Veiligheidsraad zal Woensdag a.s. te 21 uur Nederlandse tijd, bij een komen om te beraadslagen over het aanwyzen van een opvolger voor Trygve Lie als secretaris-generaal der Verenigde Naties. JAMMER DAT IK TE OUD BEN Landbouwhogeschool huldigde ir. F. P. Mesu als grootmeester der cultuurtechniek Aan een algemeen bekend en gewaardeerd oud-Zeeuw, ir. F. P. Mesu, directeur van de Cultuur-technische Dienst te Utrecht, is gelijk onlangs reeds werd gemeld het eredoctoraat in de landbouwkunde verleend. Tij dens de plechtige promotie op de 35ste Diës van de Landbouwhogeschool te Wageningen, heeft de promotor, prof. ir. F. Hellinga, gewezen op de grote verdiensten van ir. Mesu, die hij als een „grootmeester der cultuurtechniek" kenschetste. Nada.t de rector-magnifitus na af loop van zijn Diesrede het benoe mingsbesluit van de Senaat had voor gelezen, hield prof. Hellinga zijn toe spraak, waarin hij er op wees, dat na de oorlog dank zij het werk van ir. Mesu door het verbeteren van oude cultuurgronden een landwinst werd verkregen, gelyk te stellen met bijna 40 000 ha. nieuwe grond. Zijn stuwen de kracht, aldus prof. Hellinga, schiep een groep deskundigen op de grens van dc landbouwkunde en waterbouw kunde. die hier en in het buitenland zyn sporen heeft verdiend. De fuitvoering van het gedurfde plan van de herverkaveling van Walcheren, dat door ir. Mesu is uitgedacht, kan een goede leer school blijken te zijn voor de her verkaveling, die gepaard moet gaan met het herstel van de ge troffen gebieden. In de schaduw van de rampspoed, die ons volk heeft getroffen, heeft Nederland bitter behoefte aan mannen met moed en kracht. Ir. Mesu is één van die mannen. De nieuwe eredoctor sprak woorden van dank voor de vererende onder scheiding en schetste zijn werkzaam heden sedert hij in 1914 het einddiplo ma aan de hogere land-, tuin- en bos- bouwschool te Wageningen verwierf. Hij was dankbaar voor de contacten met verschillende hoogleraren van de landbouwhogeschool en de technische hogeschool. Het was dank zij team work tussen Delft en Wageningen,' dat een zeeboezem een vruchtbare polder (de Wieringermeer) werd. Ir. Mesu besprak velschillende as pecten van de inpoldering en de ont ginning. Aandacht wijdend aan de ramp in Zuid-West Nederland, zeide hij, dat ten aanzien van de ontzilting en waterkering de vraagstukken slechts kunnen worden opgelost door nauwe samenwerking tussen Delft en Wageningen. Spr. betreurde het, dat hg al zoveel kruisjes achter de rug heeft. Voor de cultuurtechniek is op het gebied van de ruilverkaveling een grote taak weggelegd. Ook is er voor de Wageningse ingenieur een zeer groot arbeidsveld in de minder ont wikkelde gebieden. Daar kan hij mee helpen honger en gebrek van de be volking te bestrijden. De belangstelling voor deze ere promotie was buitengewoon groot. Onder de vele aanwezige autoriteiten bevonden zich de ministers Mansholt en Staf. In Amsterdam heeft de politie .een inval gedaan in een woning, waar rou lette werd gespeeld. Vijftien personen zijn aangehouden, van wie de bankhou der en de bewoonster in hechtenis zijn genomen. Een roulette en een bedrag van 400 gulden zijn in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5