z KAPPIE EN HET DRIJVENDE WOUD Agenda P.Z.E.M. LEVERT WEER STROOM AAN WESTELIJK-SCHOUWEN ZUID-BEVELAND WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Korpsconcours op Hemel vaartsdag in Zaamslag SCHUTTEVAERLEDEN HEBBEN NOG VELE WENSEN PREDIKBEURTEN BIDDAG WALCHEREN THOLEN ZUID-BEVELAND NOORD-BEVELAND NOORD-ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN Wolphaarisdijk W. de Leeuw EMKEN uit de AETHER DINSDAG 10 MAART 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NOODAGGREGATEN BUITEN GEBRUIK. Een moeilijk uitvoerbaar werk met succes bekroond Het Westelyk deel van Schouwen kan sinds gisteren weer stroom van het P.Z.E.M.-net betrekken. De nood- aggregaten, die de afgelopen weken in Renesse, Haamstede en Burghsluls voor een beperkte stroomvoorziening hebben gezorgd, kunnen nu bulten gebruik worden gesteld. Het is geen sinecure geweest om de verbinding met het hoogspanningsnet van de P. Z.E.M. tot stand te brengen, hetgeen begrijpelijk wordt wanneer men be seft, dat de stroomtoevoer via ein deloze watervlakten moet geschieden. Reeds kort na de rampzalige le Februari kon Brouwershaven, dank zij de bovengrondse lijnen van Zierik- zee uit aan electriciteit worden ge holpen. De van Brouwershaven naar Renesse lopende kabel komt echter op vijf plaatsen uit transformator en schakelstations, die volledig onder water staan. Daar de streken, waar deze stations zich bevinden, momen teel echter niet bewoond zijn, heeft men de kabel te Brgdorpe, Loopers- kapelle en Ellemeet boven water gehaald, buiten het station doorver bonden en vervolgens weer laten zakken. In het schakelstation Noord- welle is de ondergelopen schakelin- ï'ichting vervangen door een hoog op gestelde nieuwe installatie, die in recordtijd door een fabrikant te Utrecht ter beschikking was gesteld. Bij deze werkzaamheden, die ge makkelijker beschreven zijn dan uit gevoerd, is grote steun ontvangen van de militaire autoriteiten, die een aantal dukws ter beschikking stel den en van de marine, die de P. Z. E. M. enige duikers leende. De dis trictsingenieur te Zierikzee, ir. M. Beun, liet zich vol waardering en dankbaarheid uit over de moeite en inspanning, die ieder, zowel de hel pers van buiten als het eigen per soneel, zich heeft getroost om het beoogde doel te bereiken. Dat doel was: de levensomstandigheden in de Westhoek van Schouwen zo spoe dig mogelgk weer enigszins normaal te maken. Men kan er thans zonder beperking van de voordelen der elec- trische energie profiteren. Waar de stroomvoorziening nog slechts over één kabel kan geschie den de andere via de Schelphoek kan vooreerst nog niet voor gebruik geschikt worden gemaakt is het natuurlijk niet ondenkbaar, dat er nog eens een onderbreking zal zijn, bijv. als gevolg van de waterbouw kundige werken. In verband daar mede houdt men de aggregaten voorlopig nog in reserve. Het ligt In de bedoeling nu ook binnenkort op soortgelijke wijze Dreisehor en de Oostelijke punt van Duiveland aan te sluiten. Slachtoffers te Ellewoutsdijk begraven Te Nieuwdorp werden Maandag twee van de drie slachtoffers van de overstromingsramp te Ellewoutsdijk, de 35-jarige mevr. P. P. Sandee— Heijnsdijk en haar 3-jarig dochtertje ter aarde besteld. Het stoffelijk overschot van de heer J. Sandee is tot dusver nog niet gevonden. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Veldhuijzen, Ger. predikant van Baarland, die o.m. het werk van mevr. Sandee als voorzit ster van de Vrouwenvereniging me moreerde. Namens de burgerlijke gemeente sprak burgemeester D. Thomassen a Tuessink van der Hoop van Slochteren. Ds. Veldhuijzen ein digde met het „Onze Vader." Latere postbestelling in Vlissingen Met ingang van vandaag worden de beide postbestellingen in Vlissin gen enige uren later uitgevoerd dan tot dusver het geval was. In aanslui ting op de aankomende posttreinen met post uit Holland, zullen de be stellingen omstreeks 10 en 19 uur uit- faan. Bovendien komt er 's avonds om 2.45 uur nog post binnen, welke 's nachts wordt gesorteerd voor de ochtendbestelling. De bestellingen sluiten aan op resp. het nacht- en net dagposttreinennet. Er gaan per dag eveneens drie postverzendingen uit Vlissingen weg per trein tot Goes en vandaar per auto tot Roosendaal. De verzendin gen van 6.20 's morgens en 17.55 's avonds geven aansluiting op het dag- en nachtposttreinennet. Daar tussen is nog een verzending om 15.55 uur. De post moet telkens een uur te voren op het postkantoor in de bus zijn. Ook de busllchtingen in de stad zijn op deze vertrekuren afgestemd. Veiling Kapelle- Biezelinge België heeft fruitexporl vrijgegeven In hotel „De Zwaan" kwam de vei lingsvereniging KapelleBezelinge e. o. in vergadering bijeen onder voor zitterschap van de heer P. J. J. Dek ker. In zijn openingswoord herdacht deze twee leden van de vereniging, die bij de watersnood zijn omgeko men. Nadat de secretaris, de heer Joh. Schipper, de notulen had gelezen, deelde de voorzitter mede, dat de regering van Frankrijk met ingang van 15 Maart a.s. de invoer van 2400 ton fruit uit Nederland heeft toege staan. Bovendien heeft de regering van België met ingang van dezelfde datum de invoer van fruit uit Neder land geheel vrij gegeven. Met grote vreugde werd kennis genomen van deze voor de fruitkwekers zo be langrijke berichten. Verder deelde de heer Dekker mede, dat de bedrijven van 84 le den der veiling onder water staan. De omzet van deze leden is 4 van de totale veilingomzet. Met klem drong hij er op aan om de schade formulieren voor de vergoeding zo nauwkeurig mogelijk in te vullen. De koeltarieven zijn herzien, om- Brandjes in Vlissingen Zaterdagmiddag werd de brand weer gewaarschuwd, dat er bij de buitenhaven te Vlissingen brand was uitgebroken. Het bleek, dat enige opgeschoten knapen op een met gras en onkruid begroeid stuk land een vuur hadden aangestoken. De brand weer wist het brandje spoedig te blussen. Maandag brak er bij de fam H. in de Glacisstraat te Vlissingen een schoorsteenbrandje uit. De ijlings ge alarmeerde brandweer slaagde er ook hier spoedig in het vuur meester te worden. Knap solotoneel van Geraerds te Middelburg De begaafde toneelspeler Rob. Ge raerds heeft Maandag bijna zeven honderd scholieren van het middel baar-, ulo- en nijverheidsonderwijs te Middelburg in vervoering gebracht met solo-toneelopvoeringen van Mo- lière's „De burger-edelman" in de tweemaal tot de laatste plaats be zette Schouwburg. Het was de eer ste keer, dat Geraerds met dit stuk voor het voetlicht kwam en wat hij, gestoken in een fraai costume, bracht, was buitengewoon knap werk, zowel wat spel als voordracht betreft. Hij maakte op deze wijze onder de jonge ren een prachtige propaganda voor de toneelkunst. De Z.V.U., die deze voorstellingen arrangeerde, komt dan ook alle lof toe. .VAN "TOT A/IN IJPE' Bij de storm van 1 Februari wer den bg Cadzand natuurlijk ook ver schillende duinovergangen vernield. Ingezetenen van onze meest-Zuidelij- ke badplaats zijn thans bezig om, met medewerking van het water schap, deze overgangen weer te her stellen. Goes heeft vandaag een jubilaris: de heer C. van Roon herdenkt het feit, dat hg 25 jaar geleden als vertegenwoordiger van de N.V. Louis Dobbelman te Waddinxveen in dienst trad. Vorige week zijn in enige Zeeuw se gemeenten weer eretekenen „Or de en Vrede" uitgereikt. In Poort vliet waren het de heren G. J. Hoek, M. W. Bazen en D. Smit, in Wissekerke de heren J. A. de Haze, H. P. Leendertse, J. H. de Leux, J. H. Munter en H. van Strien, die voor in Indonesië aan 't vaderland bewezen diensten aldus onderscheiden werden. De 78-jarige M. te Vrouwenpol der bekwam bij een val van zijn flets inwendige kneuzingen. In een vergadering van „De Jon ge Kerk" te Kapelle sprak ds. J. G. van Ieperen over „Onze houding in de wereld". In Yerseke zijn thans ongeveer 800 évacué's van Zuid-Beveland, SChouwen-Duiveland en Tholen on dergebracht. De toneelver. „Kunstvrienden" te Yerseke heeft haar tweede uitvoe ring van dit seizoen in verband met de ramp uitgesteld tot het najaar. Bond van Muziekverenigingen vergaderde Zaterdag vergaderde te Philippine de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De voorzitter, de heer P. Ocké, memoreerde het so listenconcours te Axel en het korps concours te Biervliet als zeer ge slaagd. Vooral het concours te Bier vliet was buitengewoon goed georga niseerd; dit leverde een batig saldo op van ruim ƒ450. De jaarverslagen van de bondssecretaris, de heer A. Th. 't Gilde, en de penningmeester, de heer C. Janse, werden vlot afge werkt. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek dat de inkomsten 3310,34 en de uitgaven 2557,39 hebben bedragen, zodat een batig slot resteerde van 752,95. De aftredende bestuursleden, de heren P. Ocké, A. W. Gossije en J. D. J. Martens, wer den bij acclamatie herkozen. In de vacature, ontstaan door het aftreden van de heer A. G. Calon uit IJzendrj- ke, werd gekozen de heer C, v. d. Hooft van Ho'ofdplaat. De heer Ca lon zal een boekwerk worden aange boden voor hét vele verdienstelijke werk voor de Bond verricht. Het volgende agendapunt was het vaststellen van de plaats waar het jaarlijkse Bondsconcours zou worden gehouden. Met algemene stemmen werd Zaamslag hiervoor aangewezen, zodat de muziekver. „De Volharding" als gastvrouwe optreedt op Hemel vaartsdag. dat langer gekoeld moet worden dan de verwachting was. Er wordt thans 1 cent per kg. per maand gevraagd met terugwerkende kracht vanaf het begin van het seizoen. Aanvankelijk was een tarief van 1,3 cent vastge steld. De heer G. Ruissen is benoemd als veilingmeester, zo deelde de voorzit ter mede. Hij zal de plaats innemen van de heer J. L. Eversdyk, die de veiling verliet wegens benoeming in Eist. De secretaris bracht hierna z(jn jaarverslag uit. De eerste kruisbes sen werden reeds geveild op 26 Mei, in 1951 op 7 Juni. Ook de aardbeien, frambozen en bessen waren belang rijk vroeger dan in 1951. Pruimen, vooral Washington, waren er bijzon der veel, soms zelfs 110.000 kg. per veilingdag. Verschillende voorlich tingsavonden over het sorteren van fruit werden belegd. Het koelhuis heeft een capaciteit van 1590 ton, terwijl 1935 ton werd opgegeven om te koelen. Op 26 September was er een record-aanvoer van hard fruit t.w. 350.000 kg. De omzet bedroeg 4.020.474,55 d.i. 1,8 millioen min der dan het vorig jaar. Hierna volgde de bestuursverkie zing. Herkozen werden de heren P. v. d. Have, Johs. Oele en Johs. Schipper te Kapelle en B. Nieuwen- huyze te Schore. Vervolgens sprak de heer G. van Opstelten van de economische af deling van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen over de afzet van fruit. Spreker zette uiteen, welk een belangrijke taak het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen hierbij verricht. Jhr. de Casembroot bezochr getroffen gemeenten Maandagmiddag heeft de Commissa ris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een bezoek gebracht aan de Zak van Zuid-Beveland, waar geconfereerd werd met de ge meentebesturen van de getroffen Jemeenten Baarland, Oudelande en iliewoutsdijk. In Baarland bracht de Commissa ris ook een bezoek aan de zeedijk bij Bakendorp. In Ellewoutsdijk maakte de Com missaris, die vergezeld was van de secretaris van zijn kabinet, de heer J. Parent, nog een rondwandeling door het dorp, waarbij speciale aandacht werd geschonken aan de toestand van het geëvacueerde vee. zeeland helpt Ook de verkenners der padvinders te Heinkenszand wilden niet achter blijven hun steentje bij te dragen voor het Nationaal Rampenfonds. Zij de den dit door allerlei karweitjes op te knappen, met als resultaat dat niet minder dan 90,aan het Rampen fonds kon worden Gaat vandaag de nooddijk bij Rilland dicht? De werkzaamheden aan het nieuwe gedeelte van de nooddijk in de Rei- gersbergsepolder te Rilland zijn thans zover gevorderd, dat men vandaag een poging wil ondernemen om het laatste en moeilijkste deel, onder aan de zeedijk, te sluiten. Ook zal vandaag weer een poging worden gedaan om het gat in de La- vendeldgk tegenover de Chr. school van Oostdijk te dichten. KERKNIEUWS Intrede ds. J. A. Hamers te Wemeldinge Zondagavond deed ds. J. A. Hamers, afkomstig uit Gorkum, zijn intrede in de Vrij Evang. Gemeente te Wemel dinge, na in de voormiddagdiens t be vestigd te zijn door ds. H. R. Timmer man uit Yerseke. Na schriftlezing, gebed en prediking verbond ds. Ha mers zich aan zijn nieuwe gemeente. Ouderling Vermaire sprak woorden van welkom tot de nieuwe predikant en hooptte dat het hem gegeven mocht zijn in zijn nieuwe gemeente met vrucht te arbeiden. Op verzoek van ou derling Vermaire werd ds. Hamers de zegenbede uit Psalm 134, vers 4 door de gemeente toegezongen. Daarna werd door afgevaardigden uit verschillende gemeenten gespro ken. namelijk ds. De Vrie uit Nieuw- vliet, ouderling Steveninck uit Yerse ke, ouderling Geene uit Goes, ds. Ka- relse voor de Zeeuv/se zustergemeen- ten, ds. v. Ieperen, Ned. Herv. predi kant te Wemeldinge namens kerke- wrakken moeten geruimd worden Scholen voor schippers kinderen in Breskens en Terneuzen In een Zaterdagavond In Breskens gehouden vergadering van de plaat selijke afdeling van do Kon. Schip- persver. „Schuttevaer" werd besloten in de algemene vergadering, welke dit jaar in Terneuzen wordt gehou. den, een aantal punten naar voren te brengen, welke naar mening van de afd. Breskens alle aandacht verdie nen'. In de eerste plaats wil men Bres kens als inklaringshaven doen aan merken voor schepen, die uit België of uit zee komen. Voorts wordt het noodzakelijk geacht de buitensteiger van de Oostsluis te Terneuzen ten spoedigste te doen repareren en een betere meergelegenheid te maken in de voorhaven van Hansweert. Op het ogenblik is het haast niet mogelijk de schepen te verlaten. De vele wrakken In de monding van de Westerschelde zullen moe raad en gemeente, burgemeester C. N. F. van Sas namens de burgerlijke ge meente en ds. Timmerman als consu lent. Ds. Hamers dankte aan het einde van de dienst alle sprekers voor hun waarderende woorden, verder het kerkkoor, organist, koster en allen, die hem en zijn vrouw op hartelijke wijze ontvingen. Tenslotte werd ds. Hamers staande toegezongen gezang 149- BEROEP AANGENOMEN. Aangenomen naar Middelburg (Ned. Herv. Kerk, vacature ds. W. B. A. Smits), dr. H. van der Linde, predi kant in algemene dienst van de Ned. Hervormde Kerk en secretaris van de landelijke Oecumenische Raad te Utrecht. met het wrak bij de Spleet en bU NleuwesluLs, waardoor reeds drie Breekense vissersvaartuigen verlo ren gingen en acht doden te betreu ren waren. In de z.g. „Put" in de Wielingen zal de wrakton moeten worden terug, gelegd. Het varen met de Oranjevlag voor schippers zal moeten vervallen omdat dit net smokkelen in de hand zou werken. Tot afgevaardigden naar de verga dering in Terneuzen werden aange wezen de heren J. Verschoor en J. de Kosterden Ouden. De aftredende bestuursleden, de heren P. de Baare en W. Hoseije, werden herkozen. School voor schippers- jeugd? Uit de vergadering werd aange. drongen op de stichting van een In ternaat voor schipperskinderen in Tereuzen. De ere-voorzitter, burge meester J. A. Eekhout, deelde mede, dat hij reeds pogingen heeft aange- wend om in Breskens te komen tot de stichting van een dagschool voor kinderen van schippers en vissers. Spr. hoopte, dat deze plannen elkaar niet zullen doorkruisen. Tenslotte werd er op aangedrongen j algemene vergadering in het ver volg in het najaar te houden. Voor tandarts geslaagd Te Utrecht slaagde voor het tand artsexamen de heer J. P. Sonke te Kruiningen Een goedkope woning! Door notaris E. D. v. d. Velde te Tholen werd een woning verkocht van de heer C. Schot, gelegen aan de Visstraat, voor de som van 500 aan de heer H. Singerling te Tholen. Er was weinig belangstelling, waarschijnlijk dat de prijs bleef! vandaar zo laag Burgemeester van Sint Annaland dankt bevolking De burgemeester van St. Annaland heeft in een bekendmaking dank ge bracht aan de bevolking van zijn ge meente en aan de autoriteiten voor de hulp verleend in de dagen van de ca tastrophe. Ned. Herv- kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen. Domburg 10 ds. v. Wil- lenswaard. Grijpskerke 10 ds. v. Win terswijk. Kleverskerke 10 ds. Kalk man. Koudekerke 7.30 ds. v. DijL 't Zandt 7.30 ds- Durkstra. Nw.- en St. Joosland 10 ds. Pijnacker. Hordijk O.- en W. Souburg vic. Mees. Oostka pelle 10 en 2.30 ds. Richard Seroos- kerke 10 ds- v. d. Wind. St. Laurens 10 ds. Otte; 7 ds. Kalkman. Veere 7 ds. Otte. Vrouwepolder 2 ds- de Boer. Westkapelle 2.30 en 7 ds. Oosthoek, Zoutelande 10 ds. Hartjes. Gereformeerde kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Ve. Ihuijzen. Grijpsker ke 10 ds. Verschoor, 2.30 ds. Veld kamp. Koudekerke 10 ds- Brederveld, 7.30 ds. Elshout. M 'skerke 9.30 ds- v. Nes, 2.30 ds. Jager. Middelburg (Hofplein) 9-30 ds. Veldkamp. 2 ds. v. Til, 7 ds. Meister. O.- en W.-Souburg 2.30 ds. Elshout, 7-30 ds. Brederveld- Oostkapelle 10 ds. Dercksen, 2.30 ds. Spoelstra. Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe. St. Laurens 10 ds. Streef kerk, 7 ds. Boon- Veere 10 ds. Boon, 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen 8 ds- Verschoor. Vrouwepolder 10 ds. Ja ger; 4 ds. v. Nes. Westkapelle 2.30 ds- Verschoor, 7 ds. Pontier. Gereformeerde gemeente. Oostka- pelle 10, 2.30 en 6.30 dr. Steenblok. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Gereformeerde kerk. Middel burg 10 en 3 ds. Slagboom. Ned- Herv. Kerk. Goes 7 ds. Metse laar; 's-Heer Abtskerke 10 ds. Bui- nink; 's-Heer Arendskerke 10 ds. Tal- ma; 's-H. Hendirikskinderen 10 ds. de Roos; Kattendijke 10 en 2.30 ds. Breek; Kloetinge 10 ds. Jellema; Wil- helminadorp 10 ds. Nutbey; Wol- faartsdijk 10 ds. Ponsteen, 2.30 ds. Talma; Baarland 9.30 ds. Heijmans, 7 ds. Beneder; Borssele 10 ds. Vrglandt, 2.30 ds. Ponsteen; Driewegen 2 ds. Kluiver; Ellewoutsdijk 7.30 ds. Zunne- berg; 's-Gravenpolder 9-30 ds. Kluiver, 2.30 ds. Das; s-Heerenhoek 2,30 vic- Homan; Heinkenszand 9.30 dr. Klhn, 2.30 ds. Buinink; Hoedekenskerke 9.30 ds. Hulsbergen, 2 ds. Beneder; Nieuwdon) 10 vic. Homan, 2.30 ds. v. Empel; Nisse 9.30 ds. v. Oyen, 2 dr. Klijn; Oudelande 9.30 ds. Beneder, 7 dö. Heijmans Ovezande 9.30 ds- Das; Biezelinge 10 ds. Schellevis, 2.30 ds. Möoy; Hansweert 9.30 ds. de Haan; Kapelle 10 ds. Jebbink, 2.30 ds. v. Ie peren; Schore 9.30 ds. Mooy, 2 ds. Schellevis; Wemeldinge 10 ds. v. Iepe ren, 2.30 ds- Jebbink; Yerseke 10 ds. Reyenga, 2.30 dhr. de Zwart. Geref. Kerk. Borssele 10 ds. Meis ter, 2.30 ds. v. d- Veen; Driewegen 9.30 ds. v. d. Veen, 2 ds. Meister; Heinkenszand 10 en 2.30 ds. Koolstra; Lewedorp 10 en 2.30 ds. Wierslnga; Nieuwdorp 10 ds. v. Til, 2.30 ds. Beu- kema; Kapelle 10 en 2.30 "ds. Koorn- stra; Wemeldinge 10 en 2.30 dr. Stam; Yerseke 9.30 en 2 ds. Booy. Geref. Gem. Goes 9.30, 2 en 6 ds. Ligtenberg; Borssele 9.30- 2 en 6 ds. Heerschap; Wemeldinge 10, 2 en 6 dienst; Yerseke 9.30, 2 en 6 ds. Diele- man. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Gruppen; Goes 10.30 en 6 ds. v. Leeuwen. Vrg Evang. Gem. Yerseke 10 en 2.30 ds. Timmerman. Geref. Kerk (Art. 31). Goes 7 ds. Hordijk; Wolf aartsdijk 10-15 ds. Hor dijk Ned. Herv. Kerk. Geersdijk 7 dhr Kraak; Kamperland ds. Postma; Wis sekerke 7 ds. Boonstra. Geref. Kerk. Haamstede 10 Meijer, 3 ds. Kuitert. Ned. Herv. Kerk. Poortvliet 10 en 2.30 ds. Rootselaar. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 2-30 ds. v. d. Loo. Geref. Gem. Poortvliet 10, 2 en 6 ds. v. d. Berg. Oud-Gcrcf. Gem. St. Maartensdijk 9.30. 2 en 6 ds. Woudwijk- Oud Geref. Kerk. St. Maartensdijk 9,30. 2 en 6 leesdienst. Ned. Herv. Kerk. Hulst 7.30 ds. Ho man: Oostburg 7 ds. Fournler. Oud-Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Gruiter. Advertentie Als Agent-bezorger van ons blad is aangesteld de Heer Dorpstraat A 25 Opgaven van advertenties en abonne menten kunnen in den vervolge aan dit adres worden verstrekt Administratie Provinciale Zeeuwse Courant MIDDELBURG. laag Electro: ..De mijnen van woning Salomo" (alle leeftijden). 7 en 9-15 uur; Schouwburg: Z.V.U., De Ned. Comedie, „Via Lissabon", 8 u. J0. Een sleepbootkapitein itaat soms voor rare din- jen. Daar kon Kappie ran meepraten, toen hij net zijn sleep de kade ïaderde! Er bestaat geen ;nkel handboek, getiteld: „Hoe meer ik drijvende eilanden aan kademu ren?" dus kon Kappie aiets anders doen dan op sgn zeemansinstinct ver trouwen en duimen voor een goede afloop. Af en toe keek hij bezorgd ach terom om te zien of ko ning Houmejasvas en zijn krijgers hun gemak wel hielden op het drijvende woud. Maar koning Houmejas vas zat rustig en tevre den op zijn troon. „Woo", zei hij opgewekt, „veel schepen. Goed handels water. Hier zal mijn volk wel rijk genoeg wor den, dat ik Tinky enige navorderingen kan la ten heffen". En liefkozend klopte hij op de schatkist aan zgn voeten. opger het i Advertentie Duizenden weten het: PLEEGZUSTER BLOED WIJN versterkt WOENSDAG 11 MAART. HILVER8UM 402 m. 7.00 VARA 10.0» VPRO. 10.20 VARA. 10.30 VPRO. 20.00— -24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 en 7.30 Gram. muziek. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huls vrouw. 9.00 Gram. muziek. 9.35 Water standen. 9.40 Gram. muziek. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.06 Gram. muziek. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinbouwmededellngen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. muziek. 13.00 Nieuws en commentaar. 1320 Om roeporkest. 14.00 lrDe weg omhoog", cau serie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Voor de Jeugd. 1520 Pianorecital. 16.10 Voor de Jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 RegeringsuitzendingJeugduitzending „Stenen bijl en bulldozer in Nleuw-Gui- nea", door H. M. Laupman. 18.00 Nws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Militaire cause rie. 18.30 Actualiteiten. 18.35 Lichte mu ziek. 19.00 ..De Katholieken en het so cialisme", toespraak. 19.15 Gram. mu ziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Dansmuziek. 20.'5 „Het laatste re cept". hoorspel. 21.55 Lichte muziek 22.18 „Tussen mens en nevelvlek: Moeten de zeegaten dicht?", causerie. 22.33 Sopraan en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM U. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7AO Gram. mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gewijde muz. 8.45 Gr. muz, 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor dé vrouw. 9.85 Gr. muz. 10.15 ld. 10.30 Morgendienst. 11.00 Radir Phllhar- monisch Orkest. 12.00 Mezzo-sopraan en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Lichte muziek. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants In terkerkelijk Thuis£rc..t .13.20 Mandoline ensemble. 13.50 „Lakmé". (2e acte), ope ra. (gr. pl.). 14.45 Voor de meisjes. 15... Orkestconc. 15.43 Gr. muz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17AO MIL causerie. 18.00 Viool, clavedmbel. cello. 18.30 Spec trum van het Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven. 18.40 .Jen ramp door de ramp", vraaggesprek. 18.45 Psalmen. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram. muziek. 19.3° Buitenland overzicht. 19.50 Gram. muziek. 20.0U Radiokrant. 20.20 Bidstond voor Gewas en Arbeid. 21,45 Pianoreci tal. 22.10 Gram. muziek. 22.30 Interna tionaal Evangel .u Commentaar. 22.40 Gram. muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten .15— 24.00 Gram. muziek. Maar toen, na een bewonderenswaardige ma noeuvre van Kappie, het drijvende woud langs de kade meerde, veranderde de koninklijke za kenman in een koninklijke strateeg. Hij riep zgn generaals, wees op de kademuu, en sprak: „Deze landgrens is moeilijk te verde digen. Wg moeten enige grenscorrecties over wegen!" Marktberichten GRAANBEURS ROTTERDA I. 9 Maart. Binnenlandse granen, offi cieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe met weinig kooplust zon der vochtconditie 26.5027,45; op vochtconditie franco fabriek tot 27,40. Voedergranen: Zomergerst 28—29.50. grove daarboven: Win tergerst kalm 27A323; Haver goed prijshoudend 22,5023,50; Rogge prijshoudend 28,0026.73; Mais geschoond kalm 29 AO—31. Peulvruchten znet weinig handel Groene erwten 40.00—51,00, prima kwa liteiten daarboven; Schokkers 50,00 60,00; Bruie bonen tot 90,00. VEILING ZUID-BEVELAND. 9 Maart. Spruiten v.a. 56. Andijvie 93 I —102. Peen 8. Kroten 11—15. Witte kfol 9—11. Prei 49. Rode kool '0—17. Boete kool 19—24. VISMIJN VEERE. I 9 Maart. Aanvoer 1599 kg. exportgarna len, 129151. aanvoer 89 kg. schar, 20 28, aanvoer 24 kg. bot, 16, aanvoer 17.5 kg. tong, 102—129, aanvoer 11 kg. rog, 16 —19, aanvoer 14 kg. ongesorteerde vis, 19—25. VISMIJN BRESKENS. 9 Maart. Aanvoer 132 kg. bot, 16—22 kg., aanvoer 14 kg. schar. 4046. aanvoer 1 kg. tong. 148, aanvoer 2199 kg. export- garnalen, 100—121, aanvoer 126 kg. bin- r.enlandgamalen, 103—116.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3