Een halve eeuw geleden werd „Onderling Kunstgenot" gesticht Zeeuwse Almanak Puistjes! d.d.d. j«ïf3iiS«lllWS VANDAAG OPNIEUW POGING OM HAVENDIJK TE DICHTEN WEER TWEE POLDERS OP DE ZEE HEROVERD Mei CETREX belten... wég zjjn de smetten! TELERS-GARANTIEPRIJS IN 1953 VOOR SUIKERBIETEN WEK DE GAL V IN UW LEVER OP 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 MAART 1953. JUBILEUM ZONDER FEEST Vijftig jaar was de heer H. J. Molhoek de stuwende kracht Achter de coulissen van „De Prins van Oranje" te Goes konden de be roepstoneelspelers nit het eind van de vorige eeuw af en toe wel eens een jongen aantreffen. Het was een zoon van de zaalhouder Molhoek, die daar wat rondneusde, zodat de artisten verder weinig aandacht aan zijn aanwezigheid zullen hebben geschonken. Het was echter niet louter nieuwsgierigheid, welke de jeugdige Molhoek naar de „keuken" van het toneel leidde. By zyn geboorte had hy van zijn vader een belangstelling voor het toneelspel meegekregen. In het ouderlijke bedryf, waar regel matig toneelspelers van naam optraden, kreeg hy volop gelegenheid de liefde voor en de kennis over het toneelsper verder aan te kweken, welke gelegenheid hij dan ook niet onbenut liet. Nog onbewust van het feit, dat lijj in de komende halve eenw in het Zeeuwse dilettantentoneel een voor. aanstaande rol, letterlijk en figuurlijk, zou gaan spelen. Want wie „On derling Kunstgenot" noemt, denkt aan de heer H. J. Molhoek. En omge keerd. Vijftig jaar geleden gaf hij met de heer A. W. Schneider de stoot tot de oprichting van O. K., vijftig jaar heeft hij door zijn bekwame re gie de vereniging een vooraanstaande plaats doen innemen en met de heer Schneider heeft hij zelf op het toneel ook veel successen geboekt. Het was tijdens de pauze van een toneeluitvoering door be roepsspelers in diezelfde zaal de gouden jubileumuitvoering zal daarom ook in „de Prins" worden gegeven, dat deze beide heren het idee opperden om een plaatselijke toneelvereniging op te richten. Op de 10de Maart 1903 werd het plan verwezen lijkt. Met de heren Molhoek en Schneider behoorden tot de op richters ook de inmiddels over leden heren J. Boshof, P. A. C. Laban, J. van Willigen, J. Verhoek en mevr. M. PeimingsStokmans. Het groepje dat Kunst aan ge zelligheid paarde, startte met het blijspel „Gemeubileerde kamers (hier) te huur." Sindsdien heeft O.K. met naar schatting 165 voorstellingen toneelminnend Be veland ryke avonden bezorgd. Ook Kruiningen, Bergen op Zoom en Zierikzee hebben naast Goes deze wakkere groep meermalen zien optreden. Bij een terugblik in de afgelopen halve eeuw komen veel andere namen van verdien stelijke leden naar voren. Namen van de dames P. J. AdemaGa- briëlse, P. Baetens, H. E. Con- standseNiël, J. Kloosterman, E. v. d. Heijde, A. M. Wieben- gaZijlstra en de heren D. A. Con. standse (van 19081933 ook voor zitter en als zodanig opvolger van de heer P. A. C. Laban), R. Wiebenga, H. Franken, M. v. Bruggen en G. V. Pennings, die jarenlang de plaats in het souffleur hokje bezette. t Vandaag, 10 Maart, is het een halve eeuw geleden, dat de r Goesse Kon. Erkende Toneel- ijl X vereniging „Onderling Kunst- genot" werd opgericht. Vijftig jaar lang heeft zij een voor- aanstaande rol in het culturele 5j= leven van deze provincie ge- X speeld. t X Nu deze provincie door de Z watersnoodramp zo zwaar is :j; getroffen, heeft O.K. besloten voorlopig af te zien van een feestelijke viering van dit jubi- leum. De hiervoor uitgetrokken gelden zullen aan het Rampen- ronds geschonken worden, ter- wyl alleen in November een ju- bileum-uitvoering gegeven wordt, waarop het spel „Me- jonkvrouw de la Seiglière" ten X tonele zal worden gevoerd. Z Vandaag dus een jubileum zonder feest, maar toch waard om even gememoreerd te wor- den- t ■;<- -x- -x- -x- -x- - v UPS AND DOWNS. Topprestaties werden geleverd tus sen 1910 en 1920 en in de periode van 1925 tot 1933. Oude, getrouwe bezoe kers van de O.K.-avonden en dat zijn er vele zullen de stukken nog wel herinneren als „Oud Heidel- berg", „Grote Stadslucht", „De rech te lyn", „Lentewolken", „Prinses Le- zy", Mésailliance" en „de Hofslaeh- ter". De twee nog in leven zijnde op richters denken ook met genoegen terug aan de successen op toneelwed strijden te Breda, Dordrecht en Oost ende. „Onderling Kunstgenot" was een belangrijke plaats gaan innemen in de wereld van het dilettantento neel. Dit bleek ook duidelijk bij de viering van het zilveren jubileum in 1928.^ Er werd een grote natonale to neelwedstrijd georganiseerd, waaraan verschillende Rederijkerskamers en „Letterlievende Verenigingen" van boven de Moerdijk deelnamen. Toch kende O.K. naast haar „ups" ook haar „downs". In 1933 verloor zij verschillende van haar beste leden en moest toen haar activiteit enige tijd staken Tijdens de bezetting met de beruchte Cultuurkamer behoorde de ze in 1908 koninklijk erkende vereni ging ook tot de in N.S.B.-ogen recal citrante groepen, die het werk lieten rusten. NIEUW LEVEN. Na de bevrijding, in Juli 1945, was het de zoon van de vroegere voorzit ter, de heer A. D. Constandse, die het initiatief nam om de vereniging te doen herleven. De heer Molhoek stel de zich opnieuw beschikbaar om de regie te verzorgen en zo kon in Sep tember 1945 met een 14-tal leden weer begonnen worden met het in studeren van een toneelstuk. Het me rendeel van de oude leden was van het toneel verdwenen, doch de stuw kracht in de persoon van de heer Mol hoek was gebleven. Hij slaagde er in het enthousiasme en de liefde voor het toneel op de nieuwe leden over te planten, zodat O.K. in de naoorlogse jaren weer tot grote bloei is geko men. En de waardering van het pu bliek heeft hieimee gelijke tred ge houden. Dit wordt wel duidelijk ge ïllustreerd door het grote aantal do nateurs welke deze vereniging thans telt. Terwijl dit aantal bij de viering van 't 45-jarig bestaan in 1948 reeds gestegen was tot 275, bedraagt dit thans niet. minder dan 385. Weldra zal de heer Molhoek, die binnenkort 75 jaar wordt, zijn taak als regisseur in jongere handen over geven. Hij zal echter steeds toneel- minnend Beveland aan zich blijven srplichten, omdat hij een vereniging hielp oprichten en een halve eeuw heeft geleid, die op voorbeeldige wijze de toneelkunst in dit gewest diende en nog dient. Het jubilerende „Onder ling Kunstgenot" zelf mag zich ook in de komende halve eeuw verzekerd weten van de belangstelling van haar trouwe publiek en de zustervereni gingen waarmee een prettige samen werking bestaat: En al is ër dan vandaag geen feest, toch: O.K., Proficiat! GEDULD In deze weken na de eerste Fe bruari, nu vele verbindingen verbro ken of slechts ten. dele hersteldzijn, moet de haastige, twintigste-eeuwer in Zeeland de welhaast verleerde eigenschap, welke „geduld" heet, nogal eens opnieuw leren cultive ren De moderne mensdie gewend is geraakt aan de mechanische ver voermiddelen, aan trein en auto zelfs aan vliegtuig en l\3licoptère, ziet zich soms teruggeplaatst in de tijd van trekschuit en diligence en het kan gebeuren, dat hij per vis sersvaartuig van Yerseke naar Tho- len vaart, staande op het dek, in een ijzige wind, en met slechts het ge- plof van het bescheiden motortje als hedendaags geluid. En ook kan het gebeuren, dat hij zich naar Goes spoedt, om vandaar per bus naar Katsev^sr te willen reizen, teneinde de tocht per boot naar Zierikzee te kunnen maken. Om dan, wanneer hij *>ij de ver- voersonderneming informeert naar de tijden van vertrek, te vernemen, dat de bootde volgende morgen zal vertrekken Hetgeen hem dan een dag ople vert, waarin hy de gelegenheid krijgt om te leren, welke een schone zaak geduld toch wel is..». Begrafenis Stalin Slot van pag. 1) In het vervolg van zijn rede noem de de nieuwe premier een aantal grondslagen van de Sovjetpolitiek, waarin de bekende klanken te horen waren: „tegen oorlogsophitsers, voor vrede en vriendschap en het versterken van de Sovjet-strijd krachten, teneinde iedere mogelijke vijand te kunnen verdrijven." Hij besloot met de woorden: „Vaar wel, onze vriend en leraar. Voor waarts langs de zegevierende weg naar socialisme en communisme." Beria: geen verwarring Na Malenkof sprak Beria, de nieuwe minister van binnenlandse zaken, die o.m. zeide: „Onze vijan den denken, dat het zware verlies, dat wij moesten ondergaan tot ver warring zal leiden. Hun berekeningen zullen ijdel lijken. Ons volk sluit zich meer dan ooit aaneen. Het is sterk en onoverwinnelijk." Zyn ver klaringen over de binnenlandse en buitenlandse politiek kwamen over een met die van Malenkof. Hij besloot met te zeggen, dat partij en regering zich niet zullen sparen om de stalen eenheid in de Sovjet te handhaven. Uit vele landen Vertegenwoordigers uit vele lan den woonden de begrafenisplechtig heid bij. Nederland was vertegen woordigd door de ambassaderaad in de Sovjet-hoofdstad, rar. D. de Roo van Alderwerelt. Een aantal C.P.N.- leden, met Paul de Groot als leider en de schrijver Theun de Vries als voorzitter van de vereniging Neder landU.S.S.R. hadden zich naar Moskou begeven, In heel het Sovjet-rijk heerste Maandag rouw en in de satellietsta ten vonden de gebeurtenissen in Moskou uiteraard aanleiding tot rouwbetoon. De communistisch-Cliinese troepen in Korea kregen echter order „hun smart in kracht om te zetten". Het bevel was afkomstig van een comi té tot het houden van bijeenkomsten aan het front, ter herdenking van Stalin. De Chinese bevelhebber in Korea, generaal Peng-Teh-Hoeai, is leidér van dit comité. Herinnering aan de geslaagde na oorlogse opvoering van „Het proces Karen Andre". Rijkspolitie op Tholen waakt over Waardevolle voorwerpen en geldkistjes In de rampnacht van 1 Februari jl. zijn vele waardevolle voorwerpen, waaraan voor de nog in leven zynde eigenaren dierbare herinneringen zyn verbonden, of die financieel een hoge waarde hebben, door de vloedgolf weggespoeld. By de droogmaking komen nu vele voorwerpen van ónder modder en puin te voorschijn, waarvan men geen eigenaar weet. Deze voorwer pen moeten by de Rijkspolitie ter plaatse worden ingeleverd. Bij de Rijkspolitie wordt alles duidelijk be schreven, zodat eventuele eigenaren daar nadere inlichtingen kunnen be komen. Bij de Rijkspolitie te St. Annaland zijn o.m. als gevonden voorwerpen uit de Suzannapolder aangegeven: Gitten halssnoer met gouden slot, drie rijen; Kunstpaarlen armband, drie rijen; Rood-bruin leren tas met foto's; Zwarte lederen tas; Zwarte damestas, inhoud 1 heren polshorlo ge, 1 zakdoek en ondergebit; 1 paar damesschoenen, zwart, maat 39; 2 zilveren theelepeltjes met wapentjes, 1 verm. theelepeltje, 2 suikerschep jes, 1 taartvork, 2 eetlepeltjes, 1 gouden dameshorloge met zilveren rand, 1 snoer met gitten en zilveren slot, 1 snuifdoos; leren bruine schoen, maat 39; één heren zakhorloge, merk Pierce met blikken kast; 1 Holtap vloerkleed. Ook bij de Rijkspolitie te Stavenis- se zyn vele voorwerpen gebracht, af komstig van de geëvacueerde bevol king, waaronder verschillende geld kistjes met flinke bedragen. Advertentie .Zuiver en ontsmet 1 uw huid met de hel- hdervloeibareD.D.D. *De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. SENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Arnhem adopteerde Kortgene Raad stelde crediet van een ton beschikbaar De gemeenteraad van Arnhem heeft Maandag zonder hoofdelijke stem ming besloten een crediet van 100.000 beschikbaar te stellen voor adoptie van de gemeente Kortgene. Voordat de raad hierover in bespre king ging, heeft de burgemeester van Kortgene, de heer A. A. Schuit, een uiteenzetting gegeven over de ramp welke zijn gemeente getroffen heeft en de gevolgen hiervan. Hij sprak daarbij ook zyn vreugde uit over het feit dat juist Arnhem de gemeente Kortgéne wilde adopteren, daar de Gelderse hoofdstad in 1944 zelf zwaar werd getroffen. Het uitgetrokken bedrag van 100-000 is het maximum. Op ver schillende wijze zal hierdoor hulp ver leend kunnen worden, o.«. door het beschikbaar stellen van personeel. Voorts deelde Wethouder Tak nog méde dat ook enkele verenigingen, o.a- het Goene Kruis, haar zusterver enigingen zullen helpen. DE STRIJD OM DE HAVEN VAN ZIERIKZEE Voor Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland zijn thans caissons in aanbouw Maandagmorgen werd de haven van Zierikzee na aclvfc uur gesloten voor scheepvaartverkeer, teneinde materiaal binnen te halen, dat bestemd is voor bet dichten van het uitgeholde gat in de Westhavendyk. Zoals bekend, is de poging om het gat te dichten met zinkstukken on langs mislukt, doordat de stukken tengevolge van de sterke stroming uit het gat werden geslagen. Hierdoor heeft de opening zich verdiept tot on geveer 16 meter. Om de haven nu zo spoedig mogelijk veilig te stellen gaat men vandaag pogen op het moment van doodty het gaff te dichten door behulp van schepen, de z.g. „bakken" die gevuld zijn met klei en loodrecht boven het gat tot zinken worden gebracht. Maandagmiddag lagen zes van deze bak ken voor het werk gereed. Maandag zyn reeds twee bakken neergelaten. Drijvende bokken met hijskranen worden bij de werkzaamheden gebruikt. Met het oog hierop zal de haven vandaag definitief worden gesloten, zodat onder meer de toevoer van water en het personenvervoer zal zijn gestremd. Men venvacht, dat de haven gedurende twee a drie dagen gesloten zal bly- ven. Uiteraard hangt dit evenwel geheel af van de vordering der werkzaam heden. In waterstaatskringen verzekerde men ons dat alles „volgens plan" ver liep. Inmiddels hebben zeven grote aan- nemingsmaatsehappijeii van rijkswa terstaat opdracht ontvangen een aan tal caissons voor dijkherstel tot een lengte van voorlopig 1100 meter te bouwen, aldus verneemt het A-N.P. SUCCES OP DE BEVELANDEN Gunstige wind en laag water werkten mee Het afgelopen weekeinde is succesvol geweest in de stryd tegen het wa ter. Twee polders, de Everingsepolder by EUewoutsdyk en de Jonkvrouw Annapolder by Kats, welke tot dusver nog steeds bij vloed overstroomd werden, zijn thans zij het nog slechts provisorisch van de zee afge sloten. In de Everingsepolder, waar het dichten van de ringdijk bij de hoeve Zweemersdam Zaterdag nog geens zins scheen te zullen slagen, keerden Zondag door de gunstige wind en de lage waterstand de kansen, zodat met man en macht een poging werd on dernomen om het laatste gat te dich ten. De arbeiders van de aannemers firma Van Oord, de Heide Mij. en de Grondmy., kregen nog versterking van een 150 vrijwilligers uit Elle- woutsdijk, Baarland, Oudelande en omgeving, zodat ongeveer 450 man met enthousiasme de strijd aanbond. Duizenden zakken zand werden gevuld en op de voet van basaltsteen opgebouwd tot een dijk. Tegen de avond was men tót bo ven de hoogwaterlijn gevorderd en hoewel het water nog tussen de stenen door de polder instroomde, was het harde werken toch be loond. Maandag kon worden voort gegaan met het verder verstevigen van deze nooddijk. Wanneer het weer nog enige tijd gunstig blijft de berichten van De Bilt zijn hoopvol dan kan het gevaar- be zworen heten. Zo snel mogelijk zal dan begonnen worden met het de finitief herstel van de zeedijk. Ook in de Jonkvrouw Annapolder te Kats kon Zondagnamiddag van het gunstige weer Worden geprofi teerd om het laatste gat in de ringdijk te dichten. Bij hoog water bleef het water 70 cm. van de kruin. Zo spoe dig mogelijk gaat thans de zandzui ger aan het werk om een zandplateau te spuiten, zodat behoudens tegensla gen, ook hier het gevaar geweken is- Deze caissons zullen worden gebruikt om de ernstigste stroomgaten in de dijken van Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland te dichten. Maandag zijn aan de Merwehaven te Rotterdam, de voorbereidende werkzaamheden voor gezamenlijke caissonbouw door vier maatschappijen, namelijk Christi- ani en Nielsen, Bato, Boersma en Van Hattum en Blankevoort begonnen. De I.G-B. te Breda, de Hollandse Betonmij. en de Amsterdamse Bal- lastmy-, zullen de zaken eveneens grootscheeps en energiek aanpakken. Verwacht kan worden, dat de eerste caissons binnen een week of acht zul len worden afgeleverd. In die tussentijd zal getracht wor den de stroomgaten in verschillende gebroken dyken van verharde koppen op het dijklichaam en van zo hoog mogelyke drempels te voorzien. Daar door zal kunnen worden bereikt, dat de caissons, die over water moeten worden aangevoerd, zo spoedig moge lijk na aankomst zullen kunnen wor den geplaatst. Zoals men weet is eertijds de dichting van dijkbreuken op Walche ren en de afsluiting van de Brielse Maas en de Braakman met behulp van caissons geschied. Op Walcheren werd gebruik gemaakt van caissons, die van de tijdelijke geallieerde oor logshaven van Cherbourg beschikbaar kwamen. Het is niet zeker, of meer van die caissons, die ongeveer 80 meter lang, twaalf meter hoog en vijftien meter breed zijn, nog in het buitenland be schikbaar zijn. Zo niet, dan zullen waafschynlyk de opdrachten aan Ne derlandse maatschappijen nog vrij aanzienlijk moeten worden uitgebreid. De in Nederland in aanbouw zynde caissons worden vervaardigd van ge wapend beton. VLEKKENWATER VAN TA-BEVER Polders rond St. Annaland binnen 14 dagen droog Onvoorziene omstandigheden voor behouden kan er op gerekend wor den, dat over ongeveer veertien da gen alle polders, behorend tot de ge meente St. Annaland zullen zijn droog gevallen. Het water, dat begin Februari niet alleen via de dijkbreuk te St. Anna land, maar ook via de dijkbreuken bij Stavenisse de Anna Vosdijkpolder en de Moggershil binnenstroomde, kan thans via Stavenisse ook weer in zee worden afgevoerd Dit is een gevolg van het feit, dat Stavenisse thans droog is en dat de gaten in de Scheldt- sedijk boven hoogwaterpeil zijn ge dicht. De sluis bij Reigersgat kan ook meer verwelken en dientengevolge vallen reeds enige plaatsen droog in de Anna Vosdijkpolder. Over onge veer een week kan ook het Nieuw- landpoldertje drooggemalen zijn. De zandzuiger aan de Grote Nol versterkt de aangelegde dam door het opspuiten van zand. Het plan tot defi nitief herstel van het daar geslagen dijkgat is aan Rijkswaters!--.at voorge legd. Van „luchtjes" gesproken... natuurlijk is poes maar één van de honderden oorzaken van zo'n echt vervelend huisluchtje. Ook etensgeuren en tabakslucht verdwijnen radicaal door Air-Wick met het wonderbaarlijke natuurproduct chlorophyl. U°°H EEN F'J^E Per ton 43.50. In afwyking van de normale gang van zaken, waarbij de overheid een suikerprijs voor de fabrikanten be paalt, heeft de minister van land bouw voor de suikerbieten van de oogst 1953 voor de teler een garantie- prys vastgesteld van f 43.50 per ton suikerbieten, by een suikergehalte van 16'/z procent, geleverd vry in schip of wagon. Deze garantieprijs voor suikerbieten geldt slechts voor één jaar. Spreker trad op in oud- Walchers costuum Donderdagavond 5 dezer hield de heer J. A. de Bree uit Oostkapelle in ,De Dolfyn" te Domburg een lezing voor de "Z.V.U. over de Zeeuwse kle derdrachten. De heer de Bree, voor de ze gelegenheid in 18e- eeuws costuum van Walcheren gestoken, compleet met driekante steek, schetste op on derhoudende wijze de ontwikkeling van de zo verscheiden Zeeuwse drach ten uit de vroegere burgerdracht. Aan de hand van een rijke collectie siera den, kant, kledingstukken, hoofddek sels enz, uit zyn particuliere verzame ling, toonde spr. het verband aan tus sen de in de loop der tijden steeds verder uiteenlopende variaties en gaf hij een overzicht van de grote ver scheidenheid van vormen, waarin de dracht zich uitleefde. Met een serie lichtbeelden werd een en ander nog nader gedemonstreerd. Dé heer de Bree werd op gTacïeuze wijze bijgestaan door mevrouw de Ja ger, die haar Domburgse dracht voor ditmaal verwisseld had voor het al lerbekoorlijkst Walchers costuum van omstreeks 1800, het costuum met de „sohelphoed". Het talrijk gehoor stemde van harte in met het tot spre ker gericht dankwooi'd van de yo<v zitter der Domburgse afdeling, burge meester mr. W. J, E. Cromvnelin. Man verdronken in haven van Goes Blinde hoorde een plons maar men wilde hem niet geloven Zondagavond omstreeks elf uur is de 25-j. A. V. uit Kwadendamme met zijn rijwiel nabij de gasfabriek in de haven van Goes gereden en verdren ken. Een blinde man, die op de cokeshoop aan de waterkant aanwezig was, hoorde een plons en hulpgeroep. Hij vertelde zijn ervaringen aan andere omwonenden, die echter veronderstel den dat de man iets anders gehoord moest hebben. Toch had de man hier geen vrede mee en nadat hy een broer had geroepen, toog hij naar het poli tiebureau waar hij zijn bevindingen mededeelde. Intussen was het half één 's nachts geworden. De politie toog op onderzoek uit en weldra bleek dat de vermoedens van de man juist waren. Nadat eerst een rijwiel was opgehaald, werd korte tyd later het lijk van V. gevonden. Weer een ernstig ongeval bij Rilland Op de weg bij Rilland heeft zich Zondagavond wederom een ernstig ongeval voorgedaan. De sergeant W. Poelman uit Groningen van het Re giment Oranje Gelderland wilde op een rijdende, met zand geladen vrachtauto springen, doch gleed er af. Hij had nog de tegenwoordigheid van geest om zich om te rollen, zo dat hij niet onder de wielen zou ra ken, doch op dat moment remde de chauffeur, waardoor de sergeant ge raakt werd door een der assen. In zorgwekkende toestand is hij naar het algemeen burgerziekenhuis in Bergen op Zoom overgebracht. Stoffelijk overschot gevonden bij Rilland-Bath Zondagmorgen is bij de Vierde wef in de Reigersbergse polder het stof olijk overschot gevonden van c) ïnds 1 Februari vermiste opzichte W. Cijsouw. De minister is tot deze garantieprijs gekomen tengevolge van het feit, dat de suikerbietenteelt van ons land door de ramp in Zuidwest-Nederland in bijzondere omstandigheden is ko men te verkeren. Twee suikerfabrie ken, die in normale omstandigheden hoofdzakelijk de Bietenproductie van het Zuidwestelijk kleigebied verwer ken, zullen, door de vfeel geringere aanvoer en eventuele hogere tran sportkosten voor bieten van elders, in het algemeen abnormaal hoge kos ten van verwerking hebben. Daardoor zal by een garantieprijs voor suiker de leverancier van de bieten, juist voor zover hij levert aan een bedrijf, dat normaal veel bieten uit het Zuidwes ten van Nederland betrok, minder ontvangen. Bovendien is het voor de desbetreffende fabrieken onmogelijk by een garantieprijs voor suiker tevo ren vast te stellen, welke contract prijs men kan garanderen bij de eon- tractering van suikerbieten. Immers, de verwerkingskosten zullen door de ze bijzondere omstandigheden zeer sterk uiteenlopen. Bij de nieuwe ga rantieprijs voor suikerbieten worden deze bezwaren grotendeels vermeden, doordat de aan de boer te betalen prijs minder afhankelijk wordt van de verwerkingskosten, waardoor dus weer de door de suikerfabrieken uit te betalen prijzen niet abnormaal zul len uiteenlopen. Vrouw na aanrijding in ziekenhuis overleden Zondagavond om negen uur werd op het rijwielpad naast de Ryksweg bij de Zeven Huisjes te Temeuzen de 48-jarige voetgangster A. de E.B. uit Hoek aangereden door de 16-jari- ge wielrijder J. B. uit Temeuzen. Op last van dokter P. Nijsten werd het slachtoffer naai- het ziekenhuis over gebracht, waar zij enkele uren later aan een schedelbasisfractuur is over leden. Advertentie U «nit 's morgens „kiplekker" nit bed springen. Elke dag moet uw lever een Uter gal in uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en 'oom. Neem de plantaardige CARTER'S f.EVERPILLETJES om die liter gal ip te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. 'Sen plantaardig zacht middel, onover- roffen om de gal te doen stromen. Sist Carter's Leverpilletjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2